15 najlepších pamiatok mesta Vyazma

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakčnej rady. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama alebo nákupný sprievodca. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

Vjazma je jedno z najkrajších provinčných miest v Rusku. Vďaka tichým uličkám, zeleni a atraktívnym pamiatkam je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Ľudia cestujú stovky kilometrov, aby obdivovali chrámy, panorámy a pamiatky. Naši odborníci preskúmali najlepšie pamiatky Vyazmy, aby ste vedeli, kam ísť a čo tu vidieť.

Vyazma Hodnotenie najlepších pamiatok

NomináciamiestonázovHodnotenie
Najlepšie kultúrne pamiatky v meste Vyazma1Múzeum miestnej histórie Vyazemskoje5.0
2Výstavná miestnosť Múzea histórie Vyazma4.9
3Múzeum Sergeja Jesenina4.8
4Sovietske námestie4.7
5Kaštieľ Gribojedov4.6
Najlepšie kostoly a kláštory v meste Vyazma1Kláštor svätého Jána Krstiteľa5.0
2Kostol Hodegetria4.9
3Katedrála Najsvätejšej Trojice4.8
4Arkadievsky kláštor4.7
Najlepšie pamiatky Vyazmy1Pomník generála M. Vjazmu.. Pre Efremova5.0
2Pomník Alexeja Papanova4.9
3Pamätník ruského Laptiho4.8
Najlepšie miesta na prechádzky v meste Vyazma1Centrálny park5.0
2Nábrežie4.9

Najlepšie kultúrne atrakcie Vyazmy

Múzeum histórie Vyazma

Hodnotenie pamiatky: 5.0

Múzeum miestnej histórie Vyazemskoye

Múzeum histórie a miestnej histórie Vyazma bolo založené v roku 1912. Nachádza sa v bočnej kaplnke kostola Panny Márie postaveného v roku 1727. Skvelý spôsob, ako skombinovať niekoľko atrakcií v meste. V roku 2020 sa expozícia Múzea histórie Vyazma skladá z 8 sál.

Nachádza sa tu viac ako 16 000 unikátnych exponátov, ktoré vám umožnia pozorovať históriu mesta a regiónu od staroveku až po polovicu 20. storočia. Medzi najzaujímavejšie exponáty patria archeologické nálezy, poľnohospodárske artefakty, vojenské dokumenty a ďalšie. Mimochodom, v múzeu sa nachádza umelecký salón. Tu môžete nielen vidieť, ale aj kúpiť mestské obrazy a remeslá, ktorých ceny začínajú od 200 Euro.

Otvorené od utorka do nedele (od 10:00 do 18:00). Pondelok – voľný deň. Ak prídete večer, nezabudnite, že pokladňa je otvorená do 17:30. Vstup stojí len 60 Euro. Pre žiakov a študentov bude vstupné 40 Euro. zľava. Možnosť sprevádzaných skupín.

Adresa: pl. Nachádza sa na Sovetskej ulici, v. 3

Výstavná sieň Viazemského miestneho historického múzea

Hodnotenie zraku: 4.9

Múzeum miestnej histórie Viazemskij

Toto miesto funguje od roku 1992. Využíva sa na dočasné výstavy. V múzeu sú zvyčajne celé expozície umenia, histórie, každodenného života a dokonca aj etnografie. Z hľadiska vzhľadu je hala priestranná a presvetlená. Jednoduchý interiér, pohodlný vstup, moderné vybavenie na prezeranie diapozitívov a videí.

Vo výstavnej sieni sa často konajú výstavy diel miestnych umelcov. Medzi obyvateľmi sú obzvlášť obľúbené diela Valerija Ljašenka, ktorý je zaslúžilým umelcom Ruska (napríklad „Architektúra Smolenska“, „Po cestách Ruska“). Vstupné je 30 Euro. Otvorené od utorka do nedele (od 10:00 do 18:00). Pondelok – voľný deň.

Adresa: ul. Vosstaniya v. 8

Múzeum Sergeja Jesenina

Hodnotenie zraku: 4.8

Ďalším miestom, ktoré odporúčame navštíviť vo Vjazme, je Múzeum Sergeja Jesenina. Je venovaný životu a dielu slávneho ruského básnika. Nachádza sa v najobyčajnejšom byte a pozostáva z 8 tematických častí, vrátane detstva Sergeja Jesenina, posledných rokov jeho života atď. V múzeu sa nachádza neoceniteľná literárna zbierka vrátane niektorých básnikových celoživotných vydaní.

Nachádzajú sa tu knihy, výstrižky a fotografie Isadory Duncanovej s autogramami, ako aj množstvo rekreačných nálezov z minulej éry (bankovky, kusy oblečenia a podobne).). Podľa turistov je to veľmi útulné múzeum s príjemnou a priateľskou atmosférou.

Je tu skvelý sprievodca (a zároveň režisér), ktorý poskytuje zaujímavý pohľad na život a dielo Sergeja Jesenina. Vstup je bezplatný a stačí zanechať svoje dojmy v knihe návštev. Návšteva je možná po dohode s riaditeľom.

Adresa: pl. Efremova v. 3, blok. 22

Námestie Sovetskaya

Hodnotenie zraku: 4.7

Námestie Sovetskaya

V spoznávaní mesta môžete pokračovať na centrálnom námestí Sovetskaja (bývalé sovietske námestie). Trhovisko). Nachádza sa tu množstvo pamiatok a kultúrneho dedičstva. Medzi nimi sa nachádza Bogorodický kostol, budova starej colnice, Dom kultúry „Central“ a Pamätná aleja. Na Sovetskom námestí môžete vidieť verstný stĺp a pamätníky Pernovského pluku.

Za pozornosť stoja najmä pamätníky ruskej motyky a materského srdca. Sú naozaj výnimočné a oslovujú nielen turistov, ale aj miestnych obyvateľov. Areál je dobre udržiavaný, s lavičkami a nočným osvetlením. Po prechádzke po námestí môžete zostúpiť na nábrežie a prejsť sa po brehu rieky Vyazma.

Kaštieľ Gribojedov

Hodnotenie zraku: 4.6

Kaštieľ Gribojedov

Ak máte čas, určite by ste mali navštíviť kaštieľ Gribojedov. Od mesta Vyazma je vzdialené 35 km, takže sa tam dostanete ľahko a rýchlo. Hlavná budova je v barokovom štýle, takže pôsobí veľmi atraktívne a ozdobne.

V čase revolúcie bol majetok zničený. Odniesli odtiaľ mnoho predmetov z domácnosti a interiéru, ako aj relikvie. Časom sa však panstvu a priľahlej záhrade vrátila ich niekdajšia sláva.. Baranowski a jeho študenti.

V roku 2020 sa tu nachádza historická a kultúrna rezervácia so zaujímavými sálami a miestnosťami. Po prehliadke exponátov sa môžete prejsť po areáli a obdivovať storočné duby a kaskádu rybníkov.

Adresa: Vyazemsky District, Vyazemsky village, Vyazemsky shosse. Khmelita

Najlepšie kostoly a kláštory v meste Vyazma

Kláštor svätého Jána Krstiteľa

Hodnotenie zraku: 5.0

Kláštor svätého Jána Krstiteľa

Ak by ste chceli preskúmať chrámové komplexy v Smolensku, odporúčame vám začať najznámejším z nich, kláštorom svätého Jána Krstiteľa. Postavili ho na brehu Bebri v 16. storočí po tom, ako jeho výstavbu schválil Ivan Hrozný. Počas vojen bol niekoľkokrát zničený do základov a potom znovu postavený.

Po reštauračných prácach v roku 1976 bol tento kláštor uznaný za mužský kláštor, ktorý sa o päť rokov neskôr zmenil na ženský kláštor. Hlavné chrámy komplexu: Odigitrinský, Voznesenský a Znamenský. Do roku 2020 zostáva kláštor aktívny. Pravidelne sa konajú bohoslužby. Predané ortodoxné symboly. Vstup je bezplatný.

Adresa: ul. Ulica Dokučajeva, 48 A. 48

Kostol Hodegetria

Hodnotenie pamiatok: 4.9

Kláštor Arcadia

Kostol Hodegetria je neuveriteľne krásny kostol, ktorý patrí kláštoru Jána Krstiteľa. Má veľkú architektonickú hodnotu, a preto je pod ochranou UNESCO. Bol postavený v XVII. storočí na počesť ikony Bohorodičky Hodegetrie Smolenskej. Bohoslužby v kostole po zničení začali v roku 1994 a stále pokračujú.

Toto miesto je jedinečným príkladom ruskej architektúry. Tu môžete vidieť pestrofarebné keramické dlaždice a ažurové kokoshniki, ktoré tvoria pyramídu. Hodegetrijský kostol je jedným z mála trojvežových kostolov v Rusku. Turisti hovoria, že je to veľmi krásne a malebné miesto. Skvelé na fotenie a súkromný odpočinok. Voľný vstup.

Adresa: ul. Dokuchaeva v. 48

Katedrála Najsvätejšej Trojice

Hodnotenie zraku: 4.8

Katedrála Najsvätejšej Trojice

Chcete vidieť skutočné srdce mesta Vyazma?? Potom vám odporúčame ísť do Katedrály Najsvätejšej Trojice. Toto miesto priťahuje nielen turistov, ale aj mnoho pútnikov z rôznych častí Ruska. Katedrála je viditeľná z rôznych miest mesta, pretože sa nachádza na kopci (Soborný vrch).

Hlavnou ikonou chrámu je ikona Bohorodičky Iverskej. Hovorí sa, že v 18. storočí zachránil obyvateľov Viazmy pred morom. Na pohľad je to malý kostolík so širokým refektárom a majestátnou trojstupňovou zvonicou. Má príjemný a harmonický interiér s prvkami pseudoruského štýlu. Katedrála je v prevádzke do roku 2020 a bola v nej otvorená nedeľná škola. Vstup zdarma.

Adresa: per. Nagorny, v. 1

Kláštor Arcadia

Hodnotenie atrakcie: 4.7

Kláštor Arcadia

Pred viac ako 900 rokmi bol na mieste, kde sa modlil svätý Arkadij, postavený drevený kostol a vzniklo tu spoločenstvo. Po revolúcii kláštor takmer úplne stratil svoju pôvodnú podobu a obnovený bol až koncom 20. storočia. Dnes v ňom sídli Viazemská mestská knižnica.

Stojí za to sa prejsť a pozrieť si zachovanú Spasskú vežu a fragmenty plota. Podľa turistov je atmosféra na tomto mieste tichá a pokojná. Po prechádzke zeleňou môžete stráviť nejaký čas v literárnom salóne alebo v kine. Vstup do bývalého kláštora je bezplatný.

Adresa: ul. Leninova ulička, Leninova ul. 11

Kostol Narodenia Panny Márie

Kostol Narodenia Presvätej Bohorodičky

Stavba Kostola Narodenia Presvätej Bohorodičky sa začala v 18. storočí na ľavom brehu rieky Viazma. Je vyrobený v barokovom štýle. Snehobiela budova so zlatými kupolami a úctyhodnou zvonicou.

V blízkosti kostola sa nachádza pamätník Pernovského pluku, ktorý oslobodil mesto v roku 1812. Neďaleko sa nachádza míľnik označujúci pohyb Napoleonovej armády a počet verst do Moskvy (po starej Smolenskej ceste).

Cirkev zanikne do roku 2020. V jeho múroch sa nachádza miestne historické múzeum, ale mnohí sem chodia obdivovať architektúru chrámu.

Najlepšie pamiatky v meste Vyazma

Pomník generála M.. Ulica Efremov,

Hodnotenie stránky: 5.0

Pomník generála M. Jefremova

Pomník bol postavený v roku 1946 na rovnomennom námestí. Zobrazuje generála a niektorých jeho mužov v posledných chvíľach ich života. Autorom sochy je známy Ye. Vuchetich.

Generál Jefremov zahynul v roku 1942, keď sa dostal do Viazemského kotla. Neopustil svojich spolubojovníkov, bol ťažko zranený a vybral si vlastnú cestu – zastrelil sa, aby sa vyhol nemeckému zajatiu.

Adresa: ul. Kosmonavtov, v.10

Pomník Alexeja Papanova

Hodnotenie pohľadu: 4.9

Pomník Alexeja Papanova

Je obľúbeným hercom nielen obyvateľov Vjazmy, ale všetkých sovietskych ľudí. V tomto meste strávil svoje detstvo a tu aj debutoval na javisku miestneho divadla. Pomník bol postavený v roku 2012 pri príležitosti 90. výročia narodenia Jefremova. Papanov.

Tu herec sedí na lavičke a skúša svoju ďalšiu úlohu. Pamätník sa nachádza v centre mesta, takže by ste si ho mali všimnúť počas prechádzky. Autorom sochárskej kompozície som ja. Chumakov.

Adresa: ul. 25. októbra, Leninova ul. 13

Pamätník ruskej motyky

Hodnotenie pamiatok: 4.8

Pamätník Slovenskám lapkom

Ide o originálnu sochu postavenú v roku 2012 na pamiatku starobylej cesty spájajúcej Moskvu a Európu. Bola to Stará smolenská cesta, ktorá vznikla v 15. storočí a viedla cez Vjazmu. Ťažko si predstaviť, koľko rohoží tu za dobu jej existencie rozbili obyčajní ľudia.

Samozrejme, dnes už táto cesta stratila svoj význam. Ako symbol ruskej kultúry a precestovaných kilometrov však rezance slúžia ako pripomienka. Toto miesto je medzi turistami obľúbené, pretože je skvelým miestom na zhotovenie skutočne originálnych a nezabudnuteľných fotografií.

Adresa: pl. Sovietsky

Najlepšie miesta na prechádzku v meste Vyazma

Central Park

Hodnotenie zraku: 5.0

Po prechádzke mestom vám odporúčame oddýchnuť si v centrálnom parku. Je to miesto, kam prichádzajú na návštevu dospelí aj deti. K dispozícii sú detské ihriská, kolotoče, hojdačky a trampolíny. Prenájom elektromobilov. Minulý rok tu bolo ruské koleso, na ktorom sa môžete odviezť len za 100-150 Euro.

Park je veľký a dobre udržiavaný. Priestor sa denne čistí a udržiava sa v ňom poriadok a čistota. je nainštalované večerné a nočné osvetlenie. K dispozícii sú lavičky, altánky a odpadkové koše. Nachádza sa tu niekoľko stánkov s pouličným občerstvením, ako aj kaviarne za rozumné ceny. Často sa tu konajú mestské podujatia a súťaže.

Promenáda na

Hodnotenie atrakcií: 4.9

Podľa miestnych obyvateľov sa po nábreží Viazmy môžete prechádzať dlho (najmä ak je príjemne teplé počasie). Ide o upravenú plochu s lavičkami a asfaltovým chodníkom. Je tu osvetlenie, ktoré sa rozsvieti o 18:00. Postaví sa nové oplotenie a oblasť sa pravidelne čistí.

Na nábreží sa nachádza niekoľko kaviarní, kde sa môžete lacno a chutne najesť. Tu sa koná veľa mestských podujatí. Mnohí obyvatelia sa počas víkendov stretávajú so svojimi deťmi, aby strávili skvelý čas na čerstvom vzduchu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
  1. Ľuboš

    Čo sú najlepšie pamiatky v meste Vyazma a prečo?

    Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: