20 najlepších atrakcií v Nižnom Novgorode

V Nižnom Novgorode doslova všetky objekty dýchajú históriou. Mesto bolo založené v 8. storočí a dnes je bohatou a prosperujúcou oblasťou so silnou tradíciou. Výlety pozdĺž rieky Volgy, návšteva známych pamiatok a etnografických trhov. Zistíme, čím je Novgorod tak známy a kam sa ísť zabaviť.

Rebríček najlepších atrakcií v Nižnom Novgorode

Nomináciamiestonázov objektuhodnotenie
Najlepšie atrakcie v Nižnom Novgorode pre zábavu1Limpopo Zoo5.0
2Planetárium v Nižnom Novgorode4.9
3Atlantis Dolphinarium4.8
4Fedorovské nábrežie4.7
5Sormovský park kultúry a oddychu4.6
6Štátny cirkus Nižný Novgorod4.5
7Švajčiarsky park4.4
Najlepšie kultúrne pamiatky v Nižnom Novgorode1Štátne múzeum umenia v Nižnom Novgorode5.0
2Nižnonovgorodské činoherné divadlo4.9
3Múzeum histórie GAZ OAO4.8
4Nižnonovgorodské štátne akademické divadlo opery a baletu. .. Pushkina4.7
5Avtozavodský park kultúry a oddychu4.6
6Koncertná sieň Kremľa4.5
Najlepšie architektonické pamiatky Nižného Novgorodu1Nižnonovgorodský Kremeľ5.0
2Čkalovské schody4.9
3Katedrála Alexandra Nevského v Novgorode4.8
4Kláštor Nanebovstúpenia Pána v Pečersku4.7
5Budova štátnej banky4.6
6Pamätník hrdinom Volžskej vojnovej flotily4.5
7Pamätník P. . Nesterova4.4

Najlepšie pamiatky Nižného Novgorodu zábavného charakteru

Nižný Novgorod nie je v počte atrakcií horší ako iné ruské mestá. Prvá nominácia zahŕňa pamiatky, ktoré určite zaujmú deti a tínedžerov.

Limpopo Zoo

Hodnotenie atrakcií: 5.0

Limpopo Zoo

V Sormovskom parku kultúry a oddychu sa nachádza zoologická záhrada s krásnym názvom Limpopo. Návštevníci sa môžu stretnúť so zvieratami hneď po vstupe. Návštevníkov vítajú vtáky – sovy, papagáje, pštrosy, plameniaky… Je zaujímavé pozorovať dravce cez robustné sklo. Všetky zvieratá sú umiestnené v čistých a priestranných výbehoch. Každé políčko má nadpis a popis zobrazenia. Prechádzka po celej oblasti by trvala celý deň.

V zoo sa neustále konajú festivaly, rôzne súťaže a zábavné podujatia. Miesto na odpočinok a jedlo. Zľavy pre študentov a oslávencov sú potešením. Deti do 5 rokov majú vstup zdarma. Adresa: Yaroshenko 7B.

Planetárium v Nižnom Novgorode

Hodnotenie atrakcie: 4.9

Planetárium v Nižnom Novgorode

Planetárium v Nižnom Novgorode stojí za to ísť s dieťaťom vo veku 4-12 rokov. Pripravené sú rôzne zaujímavé programy, vďaka ktorým si rozšírite obzory, dozviete sa viac o hviezdnej sústave a skvele sa zabavíte. Chodia sem celé školské triedy. Lístok stojí približne 300-400 Euro.

Planetárium bolo otvorené v roku 1948 a budovu obsadilo v roku 2005. Celkovo je k dispozícii päť izieb. V jednej z nich môžete pozorovať hviezdy. Sú tu aj iné ako vesmírne aktivity, napríklad hudobné štúdio. Nábytok vo vnútri jednoznačne potrebuje výmenu. Do planetária je lepšie sa dostať autom. Adresa: Revolutsionnaya 20.

Atlantis Dolphinarium

Hodnotenie pamiatok: 4.8

Atlantis Dolphinarium

Rodiny s deťmi by určite mali ísť do delfinária v Nižnom Novgorode. Na programe sa zúčastňujú delfíny, morské levy a medvede a žiadny návštevník nezostane nedotknutý. Po prehliadke, ktorá trvá približne 1 hodinu, sa koná dražba obrazov morských živočíchov. Za poplatok sa môžete s cicavcami aj odfotiť.

Samotné miesto je veľmi malé. Je však útulný a krásny. Z vody nie je cítiť chlór. Dobre zorganizované predstavenia sú chválené a nie je možné od nich odtrhnúť oči. Aj dospelí môžu pri vodnej šou s mnohými trikmi zažiť pocit detstva. Vstupenky do delfinária sú vždy k dispozícii. Adresa: 31 October Revolution Street, budova 4.

Fiodorovského nábrežie

Hodnotenie atrakcie: 4.7

Fedorovské nábrežie

Prejdite sa po Fjodorovskom nábreží a oceníte nádhernú panorámu s výhľadom na Strelku a urobíte skvelé fotografie. Za svoju podobu vďačí návšteve Mikuláša I., ktorý dbal na poriadok a poriadok. V 60. rokoch 20. storočia tu boli postavené sídliská, ktoré trochu pokazili krajinu, ale napriek tomu zostáva nábrežie najmalebnejším miestom v Novgorode.

Musíte brať do úvahy, že svahy sú slučkové a majú veľký výškový rozdiel. Nie je tu veľa lavičiek. Kombinácia riečnej vody a kostolných kupol vo večerných hodinách je vnímaná ako niečo magické. Je možné sa sem dostať autom z Kremľa na ulicu Iljinskaja a potom doľava na výjazd Postovoy.

Sormovský park kultúry a oddychu

Hodnotenie pamiatok: 4.6

Sormovský park kultúry a oddychu

Sormovský park kultúry a oddychu je obrovský lesný areál so zábavou pre všetky chute. V jeho areáli sa nachádzajú krásne jazerá s kačkami a labuťami. Môžete sa na nich plaviť katamaránom. Pri vychutnávaní krásy prírody a pokojnej vody zabudnete, že ste v meste. Ticho vo vzduchu je ohromujúce.

V parku sa nachádza množstvo kaviarní, kde sa môžete za rozumnú cenu najesť. Kreatívny interiér miesta, expozícia automobilov a Dinoland. Návštevníci a obyvatelia Novgorodu sa radi prechádzajú medzi tienistými alejami a fotografujú sa pri lipách, brezách a duboch. Zaujala nás výrazná webová stránka parku s prehľadnou navigáciou. Tu sa dozviete o nadchádzajúcich podujatiach, novinkách a propagačných akciách.

Štátny cirkus Nižný Novgorod

Hodnotenie pohľadu: 4.5

Štátny cirkus Nižný Novgorod

Štátny cirkus v Nižnom Novgorode nesie meno trénerky Margarity Nazarovej. Nachádza sa v blízkosti stanice Moskovskaja. Jeho história je bohatá na významné udalosti. Už viac ako sto rokov sem prichádzajú rodiny s deťmi, aby zažili čarovnú rozprávku a radostnú atmosféru. Cirkusový program sa aktualizuje každú sezónu. Slávne dynastie umelcov a iluzionistov prichádzajú na turné.

Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti od sektora a radu. Niekedy to ide až do výšky 2 000 Euro. Okrem predraženého cirkusu si hostia všímajú aj nedostatok bufetových výrobkov, dusno v izbách a malé parkovisko. Adresa: 38 Kommunisticheskaya Street, Nizhny Novgorod.

Švajčiarsky park

Hodnotenie atrakcií: 4.4

Švajčiarsky park

Ďalším v poradí je Švajčiarsky park, ktorý je najdlhším parkom v meste. Každý môže vstúpiť zadarmo. Zábavné atrakcie, detské ihrisko so šmykľavkami, nafukovacie trampolíny a ruské kolo. Hlavnou prednosťou parku je rozsiahla lesná oblasť. Je radosť sem prísť kedykoľvek počas roka. Rodičia vedú svoje deti na prechádzku po cestičkách, starší ľudia sedia v tieni s knihami, milenci piknikujú na tráve, športoví nadšenci jazdia na bicykloch.

Medzi mínusy patria problémy s parkovaním a malý počet kompostovacích toaliet. Škoda, že na promenáde nie sú zábradlia a niektoré miesta sú opustené. Adresa: Gagarina Prospekt 35.

Najlepšie kultúrne pamiatky v Nižnom Novgorode

Ku kultúrnym atrakciám Novgorodu patria regionálne múzeá, divadlá a výstavné siene. Bližšie sa na ne pozrite v druhej nominácii na hodnotenie.

Štátne múzeum umenia v Nižnom Novgorode

Hodnotenie: 5.0

Štátne múzeum umenia v Nižnom Novgorode

Exponáty Štátneho múzea umenia zaberajú naraz dve budovy. Je to architektonická pamiatka a patrí k najstarším stavbám. Múzeum bolo založené v roku 1894 na základe rozhodnutia mestskej rady. Ponúka diela Slovenskách umelcov a zbierku západoeurópskeho umenia.

Toto miesto stojí za návštevu pre občanov a hostí Nižného Novgorodu. Iba pozitívna spätná väzba na múzeum. Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni na území Nižegorodského Kremľa. Deň voľna – pondelok. Sú dni pre rodinné návštevy. Adresa: 3, Kremlin.

Nižnonovgorodské činoherné divadlo

Hodnotenie atrakcie: 4.9

Nižnonovgorodské činoherné divadlo

V rebríčku je opäť jedna z najstarších inštitúcií v Nižnom Novgorode. Jeho história siaha do čias kniežaťa Šachovského. Slávne tradície divadla pokračujú aj v súčasných predstaveniach, ktoré prinášajú radosť návštevníkom mesta i samotným obyvateľom Nižného Novgorodu.

K plusom patrí krásna a útulná sála, prijateľné ceny vstupeniek a vynikajúce herecké obsadenie. Návštevníci si všímajú starú auru v divadle. Obdivujú architektúru budovy a jej vnútornú výzdobu. K bufetu sa viažu len drobné pripomienky. Adresa: Boľšaja Pokrovskaja ulica, 13. Neďaleko sa nachádza stanica metra Gorkovskaja.

Múzeum histórie GAZ

Hodnotenie pohľadu: 4.8

Múzeum histórie GAZ

Múzeum histórie GAZ OAO v Nižnom Novgorode má zaujímavú zbierku dokumentov, ktorú tvoria archívy zamestnancov závodu a unikátna zbierka strojov. Je to skvelé miesto s krásnymi tradíciami a vlastnou kultúrou. Zamestnanci múzea starostlivo uchovávajú exponáty súvisiace so životom pracovníkov automobilky.

Je ich viac ako 40-tisíc, z toho 29 unikátnych áut. Múzeum je pre návštevníkov zaujímavým a kurióznym miestom, ktoré je neoddeliteľne spojené s históriou Novgorodu a celého Ruska. Možno by si toto miesto zaslúžilo rekonštrukciu, ale samotné výstavy sú vynikajúce a stoja za návštevu. Múzeum sa nachádza na Leninovom prospekte č. 95. Vstupný poplatok. Fotografie sa musia platiť samostatne.

Nižegorodské štátne akademické divadlo opery a baletu n.a. Rimskij-Korsakov. .. Puškinovo historické múzeum

Hodnotenie zraku: 4.7

Puškinovo štátne akademické divadlo opery a baletu v Nižnom Novgorode

V zozname pokračuje Opera, ktorá bola založená v roku 1935. Sála má 1152 miest na sedenie. Prvým predstavením bola Borodinova opera Knieža Igor. Záujem obyvateľov Nižného Novgorodu a pozornosť verejnosti o divadlo svedčí o jeho popularite. Vo vnútri nájdete nádherný štukovaný interiér, široké chodby, lustre a vysoké schodiská.

Na internete nájdete veľa zaujímavých informácií o predstaveniach a talentovaných hercoch. Frustrujúce rady v šatni a hrubosť niektorých zamestnancov divadla. V porovnaní s baletným predstavením to však nie sú až také veľké nevýhody. Adresa: Belinskogo, 59.

Avtozavodský park kultúry a oddychu

Hodnotenie atrakcie: 4.6

Avtozavodský park kultúry a oddychu

Ďalším na zozname je Avtozavodský park kultúry a oddychu, ktorý je typickým dieťaťom 40. a 50. rokov 20. storočia. Napriek tomu, že lokalita vznikla ešte v sovietskej ére, od ostatných rekreačných oblastí sa líši svojou jedinečnou atmosférou a prítomnosťou jazera s rozlohou viac ako 3 hektáre. Zahŕňa 2 parky, na území ktorých určite nájdete krásne miesto na fotografovanie.

Je ťažké uveriť, že predtým bolo toto miesto močaristou oblasťou s niekoľkými stromami a rastlinami. K atrakciám parku patria rôzne kolotoče a fontána, je dobre udržiavaný a má dobrú polohu. Adresa: Ulica Prygunova 2, Hrdinovia Sovietskeho zväzu.

Koncertná sála Kremľa

Hodnotenie pohľadu: 4.5

Koncertná sála Kremľa

Koncertná sieň Kremľa sa umiestnila na druhom mieste v hodnotení. Bol založený v roku 1937 a prezentuje umenie renomovaných umelcov Zo Slovenska a zahraničia. História tohto miesta je známa premiérami populárnych diel.

Hlavnou činnosťou tu vždy bola práca s deťmi. Sála je chválená pre svoju príjemnú atmosféru, priateľský personál, veľký repertoár a dobrú akustiku. Stoličky v interiéri je určite potrebné vymeniť. V opačnom prípade to nie je nevýhodné. Koncerty sa konajú na ulici Kremlin 2.

Najlepšie architektonické pamiatky Nižného Novgorodu

Do poslednej nominácie boli zaradené exkluzívne stavby, ktoré pripomínajú nielen tradície a kultúru mesta, ale aj činy Slovenskách hrdinov.

Nižnonovgorodský Kremeľ

Hodnotenie stránky: 5.0

Nižnonovgorodský Kremeľ

Na sútoku riek Oka a Volga stojí Nižnonovgorodský Kremeľ, ktorý je obrannou stavbou v podobe hradieb a veží. Dnes je stavba pýchou Nižného Novgorodu, skanzenom a ozdobou mesta. Obľúbené miesto na prechádzky. Odporúčame obdivovať panorámu Kremľa z paluby lode.

Pamätník histórie sa niekoľkokrát zmenil. Najprv bol Kremeľ drevený, potom kamenný a pred piatimi storočiami bol postavený z tehál. Pôsobivá stavba má upravený areál a je známa svojím majestátnym výhľadom. Je potrebné vziať do úvahy, že v oblasti sa nachádzajú strmé schody a ťažké stúpania.

Čkalovské schody

Hodnotenie atrakcií: 4.9

Čkalovské schody

Ďalším účastníkom hodnotenia je monumentálna stavba, obrovské schodisko, ktoré bolo položené v roku 1943. Budova je pomenovaná po nižnom novgorodskom skúšobnom pilotovi, ktorý hrdinsky zahynul v druhej svetovej vojne.

Nemeckí vojnoví zajatci sa podieľali na stavbe schodov. Celkovo je 560 krokov. Bočné zostupy sa križujú na vyhliadkových bodoch. V dolnej časti je loď Hero, ktorá sa zúčastnila bitky o Stalingrad. Nachádza sa v blízkosti územia Kremľa a Guvernérskej záhrady.

Katedrála svätého Alexandra Nevského v Novojarsku

Hodnotenie atrakcií: 4.8

Katedrála Alexandra Nevského v Novgorode

Katedrála Alexandra Nevského je skutočným architektonickým skvostom mesta. Slávnostný exteriér pripomína stanové chrámy Slovenskách panovníkov a odráža sa vo vode. Fasáda budovy sa v zapadajúcom slnku purpurovo leskne.

Veriaci prichádzajú na toto miesto, aby sa poklonili takým relikviám, ako sú relikvie Alexandra Radoneža. Kláštor je zasvätený pamiatke sv. Nevského, sv. Radonežskij, N. Wonderworker. Návštevníci katedrály sú nadšení mimoriadnym interiérom a obrovským ikonostasom. Budova je viditeľná takmer z každého miesta v centre Novgorodu. Nachádza sa na ulici Strelka 3A.

Kláštor Nanebovstúpenia Pána v Pečersku

Hodnotenie atrakcie: 4.7

Kláštor Nanebovstúpenia Pána v Pečersku

Ak chcete pocítiť ducha mesta, odporúčame navštíviť kláštor Nanebovstúpenia Pána v Pečersku. Bol založený v roku 1328. Neskôr stavbu zničil zosuv pôdy. Našťastie všetko cenné bolo z budovy vynesené. Potom bol kláštor postavený na novom mieste, len kúsok proti prúdu rieky.

Dnes sa tu nachádza múzeum dejín Nižnonovgorodskej diecézy. Pečerský kláštor vždy pomáhal chudobným, núdznym a chorým. Celý areál je obklopený bielym múrom s vežami. Veriaci sa sem chodia modliť k relikviám kresťanských svätcov. Nachádza sa 3 km od Kremľa na adrese Privolžskaja Sloboda 108.

Budova štátnej banky

Hodnotenie zraku: 4.6

Budova štátnej banky

Pokračuje v hodnotení budovy banky v Nižnom Novgorode, ktorá bola postavená pri príležitosti tristoročnice vlády Romanovcov. Ide o slávnostne a luxusne zariadený súbor architektonických stavieb v novoSlovenskom štýle. Budova zvonku pripomína stredoveký hrad. Na kupole je obrovský erb Ruského impéria.

V súčasnosti je pobočkou Cetrobank. V budove sa pravidelne organizujú prehliadky. Vo vnútri je vzrušujúce uvedomiť si, že samotný Mikuláš II. sa držal za kľučky dverí miestností. V budove je zakázané fotografovať, ale napriek pokynom zamestnancov banky sa turistom podarilo urobiť niekoľko nezabudnuteľných záberov. Adresa: Boľšaja Pokrovskaja 26.

Pamätník hrdinom Volžskej flotily

Hodnotenie pamiatok: 4.5

Pomník hrdinom Volžskej flotily

Vzhľadom na svoju geografickú polohu sa Nižný Novgorod nezúčastnil bojov druhej svetovej vojny. V tomto meste nie je príliš veľa vojensko-patriotických pamiatok. Obyvatelia Nižného Novgorodu si však ctia pamiatku hrdinov, ktorí zahynuli v občianskej vojne. Pomník hrdinom Volžskej vojnovej flotily je skupina 3 sôch. Ich dynamika sa prejavuje v pásoch na ich plášťoch bez vrcholu a v pohybe ich rúk.

Starší námorník stojí mierne vpredu. Za ním stojí mladý regrút a vedľa neho námorník s guľometnými stuhami. Pamätník je postavený na žulovom podstavci. Vedľa nej sa nachádza stéla s kvádrami, na ktorých sú vyrazené slávne slová V. Nesterova. . Lenin o hrdinstve októbrových bojovníkov. Pamätník sa nachádza na Markinovom námestí.

Pomník P. . Nesterov

Hodnotenie pohľadu: 4.4

Pomník P. Nesterova

Hodnotenie dopĺňa stránka zaujímavá pre tých, ktorí majú radi letectvo a ruskú históriu. Pamätník bol založený v roku 1987 na pamiatku slávneho ruského letca. Nesterov bol prvý, kto vykonal mŕtvu slučku a vzduchový baran. Posledný z nich bol pre neho osudný. Nesterov pochovaný v Kyjeve. Bol mu udelený titul národného hrdinu.

Štvormetrová postava stojí na podstavci s nápisom „Ruskému vojenskému pilotovi P. . Nesterov“. Je obklopený stélami s informáciami o hrdinových letoch. Pamätník tak nie je len výnimočnou architektonickou stavbou, ale aj kultúrno-historickým objektom, ktorý dáva možnosť dotknúť sa života a osudu slávneho vojenského pilota. Adresa: Nesterova 2A.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: