12 najlepších kníh o psychológii pre ženy

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Regály kníhkupectiev sú plné najrôznejších kníh o psychológii. Niektoré knihy sľubujú, že urobia život šťastným a úspešným, iné pomáhajú pochopiť správanie iných, ďalšie – získať sebadôveru a nájsť životného partnera. Žiaľ, nie všetky printové médiá sú účinné. Medzi geniálnymi dielami sú knihy, ktoré by boli stratou času.

Pri výbere najlepších psychologických prác pre ženy sme čelili určitým ťažkostiam a teraz sme sa rozhodli poskytnúť niekoľko dôležitých tipov, ako rozlíšiť hodnotnú prácu:

  1. Nezávisieť na obale knihy. Je dôležité venovať pozornosť fotografii a životopisu autora, a najmä osobnému životu autora.
  2. Stojí za to otvoriť knihu na ktorejkoľvek strane a prečítať si 1-2 odseky. Ak text nie je pútavý a pôsobí nudne, je lepšie nemíňať peniaze.
  3. Je dôležité vybrať si dobré psychologické knihy, ktoré sa zameriavajú na zlepšenie života, nájdenie seba samého, nie na ničenie šťastia iných ľudí.
  4. Stojí za to prečítať si recenzie čitateľov na internete o konkrétnej knihe.

Pri výbere medzi Slovenskámi a zahraničnými autormi je ťažké povedať, ktorý spisovateľ je lepší. Preto sme sa rozhodli rozdeliť hodnotenie najlepších kníh do dvoch kategórií. Tu sme zhromaždili najpopulárnejšie psychologické knihy, ktoré získali veľa pozitívnych recenzií od žien.

Rebríček najlepších psychologických kníh pre ženy

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Najlepšie knihy o psychológii pre ženy od Slovenskách autorov1Izyumskaya Anastasia „Mamička je na nule5.0
2. Libina psychológia modernej ženy4.9
3.Michajlovovej „Som na to sám…“4.8
4Oleg Torsunov „Zákony šťastného rodinného života“4.7
550 pravidiel pre inteligentného blázna.Pavel Rakov4.6
6„Skúška detstva. Na ceste k sebe“, Natalia Inina4.5
Najlepšie psychologické knihy pre ženy od zahraničných autorov1Ako sa prestať obávať a začať žiť by Dale Carnegie5.0
2. Angelis „Tajomstvá o mužoch, ktoré by mala poznať každá žena“4.9
3„Päť jazykov lásky Garyho Chapmana4.8
4. Estes „Beh s vlkmi“4.7
5„Ni Sy. Buďte presvedčení o svojich schopnostiach a nedovoľte, aby vám pochybnosti bránili napredovať.“ – Jan Cincero4.6
6„Jemné umenie nebrať to na ľahkú váhu: paradoxný spôsob, ako žiť šťastne až do smrti,“ Mark Manson4.5

Najlepšie knihy o psychológii pre ženy od Slovenskách autorov

Všetky knihy v tejto kategórii odporúčame na čítanie moderným ženám. Rozvíjajú nielen mozgovú aktivitu, ale umožňujú vám aj zábavu a objavovanie mnohých nových vecí.

Izyumskaya Anastasia „Mama na nulu“

Hodnotenie: 5.0

Izyumskaya Anastasia

Kniha, ktorá otvára rebríček, je šikovne štruktúrovaná. Obsahuje 15 príbehov mamičiek a 3 príbehy otcov. Niektoré kapitoly obsahujú zoznam otázok od psychológa. Toto je veľmi užitočná kniha, ktorá pomôže každej žene pochopiť, čo sa s ňou deje. Zaoberá sa rodičovskými mýtmi a neurózami, rozlišuje medzi depresiou a citovou prázdnotou a materskou agresiou. V knihe sa čitateľ dozvie, ako sa moderní rodičia podobajú na zdravotníkov, sociálnych pracovníkov a pedagógov.

Svojpomocná prax obsahuje psychologické a meditačné metódy na zmiernenie únavy. Každá žena môže regulovať svoj spánok a naučiť sa, ako upokojiť seba a svoje dieťa. Knihu uzatvára kapitola o zoznamoch núdzových kontaktov. Autor tu upozornil na zaujímavé recepty, fascinujúce filmy a užitočné tematické webové stránky. Pomôže vám vypnúť a relaxovať. Ohlasy na túto knihu sú len pozitívne. Odporúčame ju prečítať všetkým matkám a dievčatám, ktoré sa práve chystajú mať dieťa.

. Libina „Psychológia modernej ženy“

Hodnotenie: 4.9

. Libina

Všetky dámy, ktoré majú rady knihy o psychológii, by si určite mali prečítať tvorbu A. Libina. Jej práca sa líši od väčšiny publikácií a má originálny prístup. Nie sú potrebné skupiny psychologického výcviku. Pomáha nám nájsť odpovede na všetky naše otázky.

Súdiac podľa recenzií, kniha vám pomôže stať sa šťastnejšími a sebavedomejšími. Množstvo zaujímavých testov a techník, vzdelávacie hry, príbehy zo života. V texte nie je nič zbytočné. Čitateľov poteší živý dej, jasný a zrozumiteľný text. Všetky momenty sú opísané veľmi realisticky. Toto je najlepšia voľba pre ženy, ktoré chcú nájsť cestu von a pochopiť veľa vážnych vecí.

.Mikhaylova „Som sama…“

Hodnotenie: 4.8

E. Michajlovová

Ďalší v poradí je hlboká a silná kniha, ktorá vám umožní stanoviť si dôležité ciele a určiť si životné priority. Poskytuje odpovede na väčšinu znepokojujúcich otázok. Medzi prednosti práce patrí možnosť pochopiť podstatu toho, čo sa deje okolo, precítiť konkrétne situácie, dokončiť prácu. Živá sila metafory zaujme čitateľov.

Upozorňujeme, že kniha je určená vzdelaným ženám s určitým stupňom inteligencie. Je to to pravé pre tých, ktorí chcú večer premýšľať o živote a dobre sa zabaviť. Publikácia sa odporúča úplne všetkým ženám.

Oleg Torsunov „Zákony šťastného rodinného života

Hodnotenie: 4.7

Oleg Torsunov,

Ženám, v ktorých rodine vznikli nezhody, odporúčame kúpiť si knihu Olega Torsunova. Zachránil už mnoho párov pred rozvodom. Autorka ponúka množstvo praktických rád o vzťahoch s blízkymi, príbuznými a deťmi. Z recenzií sa zdá, že vďaka tejto knihe zmenilo svoj život k lepšiemu veľa žien. Niektoré mladé dámy pravidelne navštevujú prednášky Olega Torsunova a odporúčajú jeho prácu všetkým nežným pohlaviam.

Táto publikácia vás prinúti vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a naučiť sa komunikovať s časom. K plusom knihy patrí aj pozitívny prístup autora, množstvo užitočných informácií a zrozumiteľný jazyk. Na konci sú informácie o potravinách a ich správnej konzumácii.

50 pravidiel, ako byť inteligentným idiotom.Pavel Rakov

Hodnotenie: 4.6

50 pravidiel inteligentného blázna.Pavel Rakov

Ukazuje sa, že inteligentnými môžete nazvať len tie ženy, ktoré si uvedomujú svoju vlastnú hlúposť. Dohodnutí čitatelia sú nadšení prácou Pavla Rakova, ktorý je úspešným alfa samcom a prišiel s vlastným návodom na činnosť pre príslušníčky slabšieho pohlavia. 50 originálnych pravidiel otvorí ženám cestu k rodinnému šťastiu a životnej pohode.

Z knihy sa dozviete, o čom sa so svojím blízkym nehovorí, ako sa správať k mužovi, čo si obliecť a ako sa pohybovať. Niektoré ženy si želajú, aby si knihu prečítali skôr. Možno by sa dokázali vyhnúť mnohým chybám. Súdiac podľa recenzií, text obsahuje jednoduché tipy na život každej dievčiny. Získajú sebadôveru a naučia sa, ako si udržať správnych ľudí. Je škoda, že sa na ne po prečítaní rýchlo zabudne.

„Skúška detstva. Na ceste k sebe“, Natalia Inina

Hodnotenie: 4.5

Traumy z detstva, či sa nám to páči alebo nie, majú vplyv na náš život – dokázali to mnohé psychologické štúdie. V mladom veku sa mohli opakovane vyskytovať rovnaké udalosti, ktoré formovali správanie človeka v dospelosti, ale niekedy stačí jedna udalosť v prvých rokoch, aby si človek jedného dňa uvedomil: niečo nie je v poriadku. Aj keď udalosť už unikla do hlbín pamäti. Môže to byť zášť voči mame alebo otcovi za to, že nekúpili hračku, alebo urážlivé slovo od chlapca na dvore. Už zabudnutá udalosť môže byť príčinou úzkosti, na prvý pohľad nevysvetliteľných pravidelne sa opakujúcich problémov. V dôsledku toho trpíme, v niektorých situáciách nerozumieme iným, urazení. Strach, obavy, úzkosť – všetky pochádzajú z detstva.

Natalia Inina je psychologička s dlhoročnými skúsenosťami. Na základe analýzy svojej rozsiahlej poradenskej praxe ukazuje, ako detstvo ovplyvňuje dospelosť. V knihe Skúška detstva. Na ceste k sebe odpovedá na ťažké otázky prístupným jazykom a zrozumiteľným spôsobom, čitatelia nájdu zdroje svojich vlastných bolestí a trápení. Po prečítaní sa každý môže naučiť vychádzať z opakujúcich sa situácií novým spôsobom a zmeniť svoj život k lepšiemu.

Najlepšie psychologické knihy pre ženy od zahraničných autorov

Knihy zahraničných spisovateľov otvárajú naliehavé otázky života modernej ženy. Pomáhajú nájsť východisko zo situácií, pochopiť správanie druhých a stať sa šťastnejším.

Dale Carnegie, „Ako sa prestať obávať a začať žiť

Hodnotenie: 5.0

Kniha Dalea Carnegieho Ako sa prestať obávať a začať žiť

Druhú cenu otvára kniha slávneho rečníka a psychológa Dalea Carnegieho. Po prečítaní tejto knihy môže každá žena nájsť pokoj v duši a pochopiť škodlivé účinky úzkosti na zdravie. Carnegieho práca bude aktuálna v každej dobe, pretože slabšie pohlavie sa vždy vyznačuje stresom, neurózou a úzkosťou.

Obsahom sú nielen účinné rady psychológa, ale aj skutočné príbehy zo života, ktoré vás prinútia spochybniť vlastnú existenciu. Frázy z tejto knihy sa stali pre mnohých sponkami. Niektoré ženy si napísali svoje obľúbené myšlienky a opakovane sa k nim vracajú, aby si oživili náladu.

. Angelis „Tajomstvá o mužoch, ktoré by mala poznať každá žena“

Hodnotenie: 4.9

. Angelis

Nasledujúca kniha je určená pre ženy, ktoré chcú lepšie porozumieť mužom. Je ľahko čitateľná a zároveň náročná. Je napísaná živým jazykom a zobrazuje všetky problémy, ktorým čelia dnešné ženy. Dievčatá upozorňujú, že nie je vždy príjemné čítať o sebe pravdu a priznať si svoje chyby.

Barbara de Angeli čitateľovi spontánne vysvetľuje, prečo dochádza k určitým situáciám a ako sa im vyhnúť. Veľká pozornosť sa venuje mužskej psychológii. Je zaujímavé čítať o tom, prečo sa milovaný človek správa tak a nie inak a ako to súvisí s jeho charakterom. Kniha osloví matky synov, ako aj všetky dámy, ktoré sa chcú správať rozumnejšie k manželovi alebo priateľovi.

„Päť jazykov lásky“ od Garyho Chapmana

Hodnotenie: 4.8

Medzi rozsiahlym zoznamom kníh, článkov a webových stránok o psychológii rodinného života skutočne vyniká cenné dielo Garyho Chapmana. Skutočný otvárač očí pre mnohé dievčatá. Autorkina myšlienka je, že každý vyjadruje a vníma lásku prostredníctvom nežných slov, dotykov, darčekov. Kniha učí, ako správne prejaviť svoje city, a stane sa príručkou pre novomanželov.

Obsahuje prehľadnú a kvalitnú teóriu, praktické úlohy. Osloví aj mužov, ktorí majú záujem o budovanie pevných vzťahov. Najlepšie je prečítať si ju pred svadbou.

. Estes „Beh s vlkmi“

Hodnotenie: 4.7

. Estes

Clarissa Estesová ponúkla čitateľom knihu legiend, mýtov a rozprávok. Rozpráva príbeh vývoja ženy, jej dozrievania. Spisovateľovo dielo bolo preložené do 25 jazykov a obsadzuje popredné priečky vo všetkých literárnych rebríčkoch týkajúcich sa ľudskej psychológie. Kniha je návyková od prvých strán. Bol opísaný ako skutočne čarovný, ako všetky krásne rozprávky.

Je nepravdepodobné, že by dielo pochopila dospievajúca dievčina. Presnejšie povedané, vzhľadom na svoj vek dokáže uchopiť len povrch svojej myšlienky. Vo veku 25-30 rokov sa kniha číta a vníma inak. Žena, ktorá má skúsenosti so vzťahmi s opačným pohlavím, sa z toho veľa naučí. Túto knihu si musí prečítať každá dáma. Pre niektorých to môže byť náročné.

„Ni seu. Verte svojim schopnostiam a nedovoľte, aby vás pochybnosti zastavili v napredovaní.“, Jen Cincero

Hodnotenie: 4.6

Kultový bestseller Jen Cincero s príznačným názvom „Nee Sy. Buďte sebavedomí a nedovoľte, aby vám pochybnosti bránili v napredovaní“ bola spúšťačom pre mnohé známe osobnosti i obyčajných ľudí, ktorí po jej prečítaní získali sebavedomie a zdolali pre nich predtým nedostupné výšky. Mimochodom, „Ni Sy“ je východná múdrosť, ktorej prepis je uvedený aj v názve publikácie.

Kniha napísaná jednoduchým jazykom, ale má drsný, odvážny charakter, provokuje nás, aby sme sa „prebudili“ a konečne sa dostali zo životnej stagnácie, strachu a začali sa pohybovať životom novým spôsobom. 25 techník osobnej transformácie uvedených v knihe Ni-Si sú osobné skúsenosti autora. Kniha – cenný nástroj pre tých, ktorí sa chcú naučiť žiť pre radosť, milovať seba a všetko okolo seba, starať sa o seba, prestať zachraňovať druhých a dostať sa z psychologických trojuholníkov, zmeniť presvedčenia, ktoré nefungujú alebo neprinášajú želané výsledky.

„Jemné umenie cumlíka: paradoxný spôsob, ako žiť šťastne až do smrti,“ Mark Manson

Hodnotenie: 4.5

Všade na svete, kam sa pozriete, existuje kult úspechu. Na sociálnych sieťach, na rôznych fórach a v televízii sa dozvedáme o bohatom živote, cestovaní, drahých domoch, autách a ďalších atribútoch luxusu. Objavuje sa veľa príbehov o mladých, dokonca niekedy až mladistvých ľuďoch, ktorí vymysleli aplikáciu, školenie a iné užitočné veci, založili a rýchlo rozvinuli vlastný podnik a zarobili na ňom veľa peňazí. Vytvorí sa obraz „bohatstvo=sloboda=šťastie“ a ostatné je znakom nejakého nedostatku. Obyčajný človek, ktorý nedosiahol také výšky, má pocit, že ho život míňa, vzniká pocit menejcennosti, zdá sa mu, že každodenný život iných je oveľa jasnejší a zaujímavejší ako jeho vlastný. Takáto fixácia, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, je vo väčšine prípadov pripomienkou nesplnených a zdanlivo nesplniteľných snov.

Mark Manson, známy bloger, ponúka netradičné riešenie – prejaviť zdravú ľahostajnosť k tomu, čo sa deje okolo nás, odpojiť sa od vysielaných ideálov a presunúť pozornosť na vlastné túžby a ciele. Autor nás učí oddeľovať podstatné od druhoradého, prijímať ťažkosti a hravo sa s nimi vyrovnávať, a tak kráčať vlastnou cestou, nie tou, ktorú nám vnucuje spoločnosť.Čitatelia sú v hodnotení jednoznační – kniha má veľa zaujímavých, podnetných myšlienok, jednoduchý jazyk s nádychom humoru a množstvo pozitívnych.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: