25 najlepších kníh o psychológii vzťahov

Problémy vo vzťahu medzi mužom a ženou sú vždy relevantné. Každý človek, ktorý má záujem o svoj sebarozvoj, zachovanie rodinnej harmónie, sa skôr či neskôr obráti na rady psychológov. V súčasnosti je k dispozícii mnoho kníh, ktoré majú na ľudí veľký vplyv a môžu nahradiť stretnutie s odborníkom. Zistite, ktoré diela si zaslúžia byť zaradené medzi najlepšie tituly z oblasti vzťahovej psychológie.

Rebríček najlepších psychologických kníh

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Hodnotenie najlepších kníh o psychológii1Správajte sa ako žena, myslite ako muž5.0
27 princípov šťastného manželstva alebo Emocionálna inteligencia v láske4.9
3Muži sú z Marsu, ženy z Venuše4.9
4Právo byť opustený4.8
5Paradox vášne4.8
6Umenie milovať4.7
7Päť jazykov lásky4.7
8Maska alebo vzorec pre dokonalú manželku4.7
9Jazyk vzťahov. Ako sa naučiť komunikovať s opačným pohlavím bez konfliktov4.7
10Drž ma pevne4.7
11Ženy, ktoré príliš milujú4.6
12Psychologické zručnosti4.6
13Láska. Tajomstvo rozmrazovania4.5
14Láska, láska, láska. O rôznych spôsoboch zlepšovania vzťahov, o prijímaní druhých a seba samého4.5
15Verný a starostlivý manžel4.5
16Boj sa ma, som s tebou4.5
17Suka sa vydáva4.5
18Nové pravidlá. Tajomstvo úspešného vzťahu pre moderné dievčatá4.4
19Svet narcistickej obete4.4
20Závislosť na láske: ako sa dostať z nezdravého vzťahu4.4
21Posteľové vojny. Nevera, sexuálny konflikt a vývoj vzťahov4.3
22Dôstojnosť žien – sila príťažlivosti pre mužov4.3
23Muži milujú mrchy. Príručka pre ženy, ktorá je príliš dobrá na to, aby bola pravdivá4.3
24Chlapec z kociek4.2
25O mužoch nič neviete4.2

Správaj sa ako žena, mysli ako muž

Hodnotenie: 5.0

Správajte sa ako žena, myslite ako muž

Kniha Steva Harveyho je na prvom mieste. Číta sa jedným dychom. Potvrdzujú to aj nadšené recenzie fanúšikov spisovateľa. Klasická príručka na pochopenie svojho partnera.

Kniha osloví čitateľov, pretože je napísaná prístupným jazykom a rozpráva ju muž, ktorý poskytuje svoj pohľad na to, prečo sa vo vzťahu dejú veci. Je v nej veľa užitočných a zaujímavých informácií. Niektorí čitatelia ju považovali za zábavnú, pretože má nádych humoru. Prakticky žiadne negatívne recenzie knihy. Odporúčané čítanie pre všetky moderné ženy.

7 zásad šťastného manželstva alebo Emocionálna inteligencia v láske

Hodnotenie: 4.9

7 zásad šťastného manželstva alebo Emocionálna inteligencia v láske

Ďalšia kniha v poradí je prehľadnou a stručnou štúdiou vzťahov v rôznych rodinách. Vychádza z práce profesora psychológie Johna Gottmana z Washingtonskej univerzity. Autor urobil vlastnú analýzu a vyvodil závery o hlavnom dôvode úspešného manželstva. Všetky techniky navrhnuté v knihe sú reálne a uskutočniteľné. Podporujú úctu, trpezlivosť a priateľstvo medzi milencami. Spojenie dvoch ľudí sa stáva úspešným, produktívnym a zaujímavým.

Na internete nájdete recenzie od profesionálnych psychológov, ktorí odporúčajú knihu na čítanie. Tvrdia, že naozaj pomáha riešiť rodinné problémy. Každý si tu nájde niečo pre seba.

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše

Hodnotenie: 4.9

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše

Len máloktorý rebríček sa zaobíde bez knihy Johna Graya, popredného amerického psychológa a odborníka na rodinné vzťahy. Jeho diela boli preložené do viac ako 15 jazykov. Z bestselleru sa predali milióny výtlačkov po celom svete. Už z názvu jeho diela je jasné, že dámy a silné pohlavie sú úplne odlišné bytosti. Myslia, cítia a vnímajú realitu inak.

Autor v knihe jasne hovorí, že zväzok muža a ženy si vyžaduje veľa tvrdej práce, trpezlivosti a porozumenia. Spisovateľ núti čitateľa konať hneď po prečítaní a núti ho k pozitívnym zmenám. Pomocou tejto knihy môžete pochopiť spôsob myslenia „Marťanov“ a „Benátčanov“ a nájsť prístup k svojej spriaznenej duši.

Právo „doľava“

Hodnotenie: 4.8

Zprava doľava

Prečo sa milenci navzájom podvádzajú? Čo spôsobuje, že muž má aféru na strane a žije na dvoch rodinách? Praktizujúca psychoterapeutka Esther Perel má svoje odpovede na tieto otázky. Jej pohľad je založený na skúmaní túžob oboch pohlaví. Potvrdzujú to aj nefikčné príbehy pacientov. Autor ponúka nový pohľad na ich vzťahy, aby boli skutočnejšie.

Mnohí čitatelia nemusia súhlasiť s tým, čo hovorí, ale napriek tomu bolo fascinujúce prečítať si jej nefantastické analýzy, ktoré vrhajú svetlo na jej logiku…. Okrem podvádzania kniha obsahuje kapitoly o kultúre, histórii a rôznych druhoch vzťahov. V každom prípade sa z nej každý dozvie niečo nové.

Paradox vášne

Hodnotenie: 4.8

Paradox vášne

V knihe Paradox vášne každý nájde riadky o sebe, ak bol niekedy zamilovaný. Kniha sa zaoberá základnými krokmi rozvoja vzťahu medzi mužom a ženou; pomáha nájsť východisko z ťažkej situácie, keď sa zdá, že sa nedá nič robiť. Autori podľa K. Phillips a Dean K.Delis ponúka čitateľom spôsoby, ktoré boli rokmi overené. Môžu pomôcť oživiť city, vrátiť romantiku a napraviť rodinné vzťahy.

Tieto metódy vám poradia, ako nespadnúť do pasce vášne, keď je jedna osoba bláznivo zamilovaná a druhá chce odísť. Za základ sa berú vzťahy niekoľkých párov. Súdiac podľa online recenzií, kniha je skutočným sprievodcom k činnosti, s množstvom životných rád.

Umenie milovať

Hodnotenie: 4.7

Umenie milovať

Nemecký sociológ a filozof Erich Fromm sa narodil v roku 1900. Po 50 rokoch vydal niekoľko kníh vrátane knihy Umenie milovať. Je podnetná a zaoberá sa podstatou lásky. Na túto tému je napísaných obrovské množstvo kníh. V čom sa Frommova práca od nich líši?? Po prvé, autor sa zaoberá psychologickou vyspelosťou ľudí a kultúry. Po druhé, predstavuje manželstvo medzi mužom a ženou ako „energetický zisk“ z osamelosti dvoch ľudí.

Existuje mnoho ďalších úžasných a originálnych výrokov, objavov a všetkých známych právd, nad ktorými by sa mali moderní ľudia zamyslieť. Kniha má 88 strán. Možno to niekomu neznie ako veľa, ale téma lásky, hoci stručne, je plne preskúmaná s dôrazom na detaily.

Päť jazykov lásky

Hodnotenie: 4.7

Päť jazykov lásky

Kompetentne vyjadriť svoje pocity k človeku, ktorého milujete, pomôže kniha „5 jazykov lásky. Napísal rodinný poradca a profesor filozofie Gary Chapman. Táto kniha je založená na piatich jednoduchých metódach, ktoré vám pomôžu nájsť kľúč k manželskému šťastiu. Po vydaní knihy sa mnohé páry naučili milovať a byť milované. Publikácia vyvolala skutočnú senzáciu.

Celý text je napísaný jasným a jednoduchým jazykom, číta sa ako beletria. Päť jazykov lásky vám pomôže pochopiť seba samého a konanie vašej polovičky. Potvrdzujú to početné recenzie fanúšikov Garyho Chapmana.

Maska alebo vzorec ideálnej manželky

Hodnotenie: 4.7

Maska alebo vzorec ideálnej manželky

Ďalším v poradí je ľúbostný román s erotickým obsahom. Pomáha uvoľniť vnútorných démonov a zameriava sa na individualizáciu. Niektorí čitatelia si myslia, že táto kniha je o tom, ako zmiasť slabšie pohlavie. Ale toto je ďaleko od toho.

Súdiac podľa recenzií, je to veľa zbytočných informácií, medzi ktorými môžete stále nájsť praktické rady a niektoré výhody. Iní hovoria, že „Maska alebo vzorec dokonalej manželky“ je vynikajúce erotické čítanie, ktoré prebúdza túžbu. Preto existujú protichodné názory na publikáciu. Závery môžeme vyvodiť len na základe prečítania tvorby Andrewa Rydera.

Jazyk vzťahov. Ako sa naučiť komunikovať s opačným pohlavím bez konfliktov

Hodnotenie 4.7

Jazyk vzťahov. Ako sa naučiť komunikovať s opačným pohlavím bez konfliktov

Knihy Allana a Barbary Peaseovcov sa stávajú bestsellermi takmer hneď po vydaní a Jazyk vzťahov nie je výnimkou. Úspech je jednoduchý: autori opisujú každodenné situácie prístupným jazykom a ukazujú ich z uhla, ktorý nie každý môže vidieť na vlastné oči. Nepochopenie vzťahu medzi oboma pohlaviami nie je novým problémom a na jeho riešenie neexistuje univerzálny kľúč, pretože správanie a osobnostné črty každého z nás. Kniha vám pomôže naučiť sa predchádzať konfliktným situáciám, správne reagovať, ak je hádka predsa len nevyhnutná, pochopiť svojho partnera v celej jeho jedinečnosti. Allan a Barbara poskytujú jednoduché tipy, ktoré sa dajú ľahko začleniť do každodenného života a budujú srdečné a dôverné rodinné vzťahy. A v knihe sa dozviete, ako ženy rozpoznávajú klamstvá, prečo nakupovanie alebo výlet do krčmy pomáha vyrovnať sa s frustráciou, čo je príčinou mužského mlčania a ženskej potreby hovoriť v konfliktných situáciách a mnoho ďalšieho.

Drž ma pevne

Hodnotenie: 4.7

Drž ma pevne

Ďalšia kniha je vhodná pre páry všetkých vekových kategórií a záujmov. Je napísaná pre mužov a ženy rôznych náboženstiev, spoločenských vrstiev. Autorka Sue Johnsonová vyvinula inovatívny prístup k riešeniu problémov medzi mužom a ženou. Nazýva sa „emocionálne zameraná terapia“. Niekoľko párov sa zapojilo do jedinečného projektu. Náprava ich správania priniesla ohromujúce výsledky.

Viac informácií o tejto terapii nájdete v knihe „Drž ma pevne“, ktorá pozostáva z troch kapitol. Vysvetľuje, čo je to láska a jej sila. Zle pochopené definície sa dajú pochopiť pomocou slovníka na konci knihy. Čitatelia si myslia, že kniha je jedinečná a odporúčajú ju na zakúpenie.

Ženy, ktoré príliš milujú

Hodnotenie: 4.6

Ženy, ktoré príliš milujú

Nasleduje psychologická kniha Robina Norwooda. Povedia vám, prečo by ste sa nemali úplne odovzdať mužovi. Je to veľmi zaujímavé čítanie, myšlienky sú šikovne prezentované, ale nie každý ich môže realizovať. Hlavným posolstvom knihy je, že nemôžete milovať napriek tomu. Takýto pocit skôr či neskôr zničí človeka zvnútra.

Psychológia zlyhania

Hodnotenie: 4.6

Psychológia slobodného života

Recenzie o publikácii sú dosť rozporuplné. Nemá zmysel písať o subjektívnych dojmoch. Každý má svoju vlastnú lásku. Sú ľudia, ktorí dokázali zachrániť manželstvo s pomocou spisovateľovej tvorby. Po jej prečítaní je život naozaj jasnejší a teplejší.

Láska. Tajomstvo rozmrazovania

Hodnotenie: 4.5

Láska. Tajomstvo rozmrazovania

Mnohým dnešným mužom a ženám sa nedarí vybudovať normálny vzťah. Dlho hľadajú spriaznenú dušu medzi kolegami, na ulici, v kaviarňach a na internete. Prečo sú veci také komplikované? Čo robia osamelé srdcia? Odpovede na tieto otázky možno nájsť v práci psychologičky Mariny Komissarovej.

Ukazuje sa, že aj najbližší a najdrahší človek, ktorý žije vedľa vás, zostáva samostatným svetom. Nikdy nebude tvojou spriaznenou dušou. Ak sa chcete dozvedieť, prečo si to autor myslí a ako s touto pravdou žiť, prečítajte si knihu Láska. Tajomstvo rozmrazovania“. Súdiac podľa recenzií na internete, autorova práca osloví každého bez výnimky.

Láska, láska, láska. O rôznych spôsoboch zlepšovania vzťahov a o prijímaní druhých a seba samého

Hodnotenie 4.5

Láska, láska, láska. O rôznych spôsoboch zlepšovania vzťahov, o prijímaní druhých a seba samého

Kniha „Láska, láska, láska. O rôznych spôsoboch, ako zlepšiť vzťahy, o prijímaní druhých a seba samého“ od Liz Bourbeauovej nie je úplne konvenčná. Zaujímavá je forma prezentácie: autorka ukazuje dialógy s postavami, skutočnými ľuďmi, ktorí rozprávajú svoje vlastné príbehy a ktorých skúsenosti môžu byť pre čitateľa užitočné. Tieto príbehy nemajú vždy šťastný koniec – mnohé z nich sú smutné, niektoré tragické a niektoré zábavné. V každom prípade je vývoj udalostí v príbehoch postáv zaujímavý a poučný a každý z nich je založený na skutočnej láske. Čitateľ bude môcť sledovať a vidieť, ako hlboký cit a bezpodmienečné prijatie môžu za určitých okolností pomôcť. Autor tiež ukazuje rozdiel medzi prijatím, pokorou, podriadením, čitateľ spoznáva rôzne stránky lásky. Mnohí čitatelia po prečítaní knihy zaznamenali odhalenie zmyselnosti, pochopili, ako hovoriť so svojimi blízkymi a lepšie im porozumieť. Formát prezentácie sa však nezdá byť pohodlný pre každého, rovnako ako technika autohypnózy – nie každý v ňu verí.

Verný a starostlivý manžel

Hodnotenie: 4.5

Verný a starostlivý manžel

Tento rebríček si neviete predstaviť bez knihy Verný a starostlivý manžel. Toto je príručka pre dievčatá, ktoré snívajú o úspešnom manželstve a dlhom a šťastnom vzťahu. Napísal Satya Das, lektor s talentom podávať vážne veci humorným spôsobom. Prinúti vás zamyslieť sa nad tým, čo je dôležité a čo robíte každý deň. Práca zabraňuje chybám, vytvára predpoklady pre dlhodobý zväzok.

Autorovo dielo bolo označené za „užitočné“ a „zábavné“. Čitatelia neľutujú strávený čas a odporúčajú knihu na čítanie. Hovorí sa, že príbeh sa dobre zaoberá civilným manželstvom a jeho zjavné pravdy pomôžu tým, ktorí práve vstupujú do vzťahu. Ak človek nie je lenivý a riadi sa Satjovými radami, môže zmeniť svoj vnútorný svet.

Boj sa ma, som s tebou

Hodnotenie: 4.5

Boj sa ma, som s tebou

Tanya Tank nie je profesionálna psychologička ani skvelá spisovateľka, ale jej dielo sa zaslúžene radí medzi najlepšie knihy o vzťahoch. Medzi prednosti tejto práce patrí prehľadnosť, účinnosť návodov a množstvo príkladov. „Boj sa ma, som s tebou“ je varovný príbeh pre ženské pohlavie.

Kniha podrobne opisuje vzorce správania manipulátorov, ktorí chcú zviesť svoje obete. Ani bystrá intuícia a múdrosť nezaručia, že sa dievča do takéhoto muža nezamiluje. Túto knihu si teda musí prečítať každý, kto sa už dôverne zoznámil s narcistami. Má všetku pravdu o femme fatale a neodolateľnom.

Mrcha sa vydáva

Hodnotenie: 4.5

Suka sa vydáva

Niektorí čitatelia sa domnievajú, že rady amerického spisovateľa pravdepodobne nepomôžu priemernej žene z ruského vidieka. Autorkina vízia je pravdepodobne spôsobená jej mentalitou. Koniec koncov, nie každý muž by ocenil, keby jeho vyvolená odišla na celú noc bez toho, aby zavolala kamarátkam a predstierala, že je k partnerovi chladná. Možno po návrate mladá dáma nenájde v byte manželove veci. Názory na knihu sa tak radikálne líšia.

Nové pravidlá. Tajomstvo úspešného vzťahu pre moderné dievčatá

Hodnotenie 4.4

Nové pravidlá. Tajomstvo úspešného vzťahu pre moderné dievčatá

Fain Ellen vytvorila jedinečnú príručku pre moderné dievčatá, ktorá pomôže vyriešiť vzťahy s opačným pohlavím a naučiť sa porozumieť svojmu partnerovi prostredníctvom prijatia a práce s vlastnými vnútornými postojmi, obavami a očakávaniami. Potrebujeme vo vzťahu pravidlá?? Či zostať vo vzťahu, ktorý sa nevyvíja, a ako ho zmeniť sami? Musíme zažiť neveru?? Prečo sa nemôže oženiť, keď všetky priateľky už získali rodiny? Na tieto a mnohé ďalšie dôležité otázky nájdete odpovede v knihe Nové pravidlá. Tajomstvo úspešného vzťahu pre moderné dievčatá. Na rozdiel od autorkinej prvej knihy nové vydanie zohľadňuje trendy súčasného sveta a správanie žien v ňom: komunikáciu na sociálnych sieťach a messengeroch, podporu záujmu mužov v dobe elektronických technológií. Dievčatá dostanú aj niekoľko tipov, ako sa oficiálne vydať v čase, keď je prioritou pravidelné spolužitie, ako sa vyhnúť toxickým a zmätočným vzťahom.

Svet narcistickej obete

Hodnotenie: 4.4

Svet narcistickej obete

Kniha „Svet narcistickej obete“ hovorí, ako rozpoznať príznaky narcizmu, nájsť svoje pravé ja a naučiť sa normálne komunikovať s ostatnými. Publikácia pozostáva z troch častí. Prvý „masochizmus“ identifikuje dôvody tohto správania. Druhá kapitola „Narcizmus“ sa zaoberá problémom obetí narcizmu. V poslednej časti Trauma sa dozviete, ako sa vyrovnať s psychickou poruchou.

Práca Anastasie Dolganovej pomáha identifikovať faktory, ktoré vyvolávajú nespokojnosť, prekonať pocity bezmocnosti, pochopiť problém. Je pozoruhodné, že ide o prvú knihu o narcistickej obeti, ktorá vyšla v ruštine, a jej autorom je jeden z troch najrenomovanejších odborníkov na psychické patológie v našej krajine.

Závislosť na láske: ako sa dostať z nezdravého vzťahu

Hodnotenie: 4.4

Závislosť na láske: ako sa dostať z nezdravého vzťahu

Psychológ Andrej Nosov vo svojej knihe opisuje príčiny a dôsledky závislosti od lásky. Ponúka účinné techniky, ktoré pomáhajú budovať ich hranice, dosiahnuť harmóniu v duši, zbaviť sa strachu a viny, bolestivých spomienok. Vďaka tejto publikácii môžete nielen zabudnúť na niekoho, kto o vás nestojí, ale aj vytvoriť nový zrelý vzťah.

Kniha sa číta veľmi ľahko, všetky techniky sú opísané jednoduchým jazykom. Tieto cvičenia pomáhajú zlepšiť sebavedomie, prehodnotiť ich správanie. Vďaka tejto knihe sa môžete naučiť milovať samých seba, čo je azda najdôležitejšie.

Posteľové vojny. Nevera, sexuálny konflikt a vývoj vzťahov

Hodnotenie: 4.3

Posteľové vojny. Nevera, sexuálny konflikt a vývoj vzťahov

Každá kapitola tejto knihy je osobným príbehom partnerského sexuálneho života. Kapitoly sa zaoberajú ľudským správaním a diskutujú o tom, aké správanie je v súčasnej spoločnosti prijateľné. Autorka Baker Robin vyjadruje svoj názor na tému promiskuitných mužov. Ukazuje sa, že samci, ktorí neustále hľadajú nové spojenia, čím podvedome maximalizujú šance na rozšírenie svojho druhu, poskytujú evolučnú výhodu dedičnému materiálu.

Kniha vám pomôže pozrieť sa na najbežnejšie veci novým spôsobom, získať poznatky o sexe. Odporúča sa najmä tým, ktorí majú problémy s počatím dieťaťa.

Ženská dôstojnosť – sila príťažlivosti pre mužov

Hodnotenie: 4.3

Ženská dôstojnosť je pre mužov silným lákadlom

Ďalší súťažiaci je ideálny pre dievčatá, ktoré si chcú zvýšiť sebavedomie a prinútiť silnejšie pohlavie, aby sa rešpektovalo. Kniha má veľa užitočných informácií, je zrozumiteľná. Čitatelia si obľúbili štýl písania. Publikácia bude výborným pomocníkom pre mladé dámy, ktoré sa nie tak dávno rozišli s mladým mužom a ocitli sa v ťažkej situácii.

Muži majú radi mrchy. Príručka príliš dobrej ženy

Hodnotenie: 4.3

Muži milujú mrchy. Príručka pre príliš dobrú ženu

Túto knihu si musí prečítať každý, kto sa musel obávať chorého vzťahu s mužom. Jej veľkým tajomstvom je, že muži nemajú radi milé, poslušné dámy. Nie, nemusíte sa do ničoho ponáhľať a byť na chlapcov zlí. Musíte sa začať mať radi a zdokonaľovať sa v tomto umení.

Sherry Argow vám povie, ako to robiť, a uvedie mnoho príkladov, ako sa nesprávne správať. Povzbudzuje ženy, aby sa venovali svojim záujmom. Mohlo by ísť o obľúbenú záľubu, ktorá vás zaberie viac ako riešenie vášho vzťahu s partnerom. Staňte sa osobnosťou a nerozpúšťajte sa v mužovi prečítaním tejto príručky.

Chlapec z kociek

Hodnotenie: 4.2

Chlapec z kociek

Na rozdiel od predchádzajúcich účastníkov je Chlapec z kociek od Keitha Stewarta plnohodnotný román so zápletkou, ktorá motivuje a núti k zamysleniu. Príbeh o rodine a láske podľa skutočných udalostí. Kniha vychádza z autorovho životopisu, ktorý určite zaujme všetkých čitateľov.

Považujte to za nádherný pohľad do sveta, v ktorom sú obmedzenia len v rámci našej predstavivosti. Čitatelia hovoria, že je veľmi živá, všetky zážitky sú opísané tak, aby ste pochopili myšlienky a pocity postáv. Je to vynikajúci spôsob, ako si spríjemniť pár voľných večerov a objaviť.

O mužoch nič neviete

Hodnotenie: 4.2

O mužoch nič neviete

Majster kníh o psychológii vzťahov Steve Harvey odhaľuje ženám bohatý mentálny svet opačného pohlavia. Z jeho diela Neviete nič o mužoch sa môžete dozvedieť, ako sa správať k mužom rôzneho veku. Čo očakávať od dvadsaťročného chlapca? Ako nadviazať vzťah s osobou staršou ako 50 rokov? Prečo sa zarytí starí mládenci nechcú ženiť? Ako zachovať vášeň v rodinnom živote? Týmto a ďalším otázkam sa venuje Harveyho kniha. Táto publikácia je preto vhodná pre mladé dievčatá aj staršie ženy.

Kniha sa ľahko číta, obsahuje všetky dôležité pravdy, ktoré síce krásni ľudia poznajú, ale často na ne zabúdajú. Niektorí čitatelia ju môžu považovať za príliš priemernú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: