15 Najlepšie knihy od Daria Dontsova

Každý, kto začína objavovať Dontsovu tvorbu, by sa mal oboznámiť s knihami na vrchole nášho rebríčka. Vybrali sme 15 najlepších detektívok na základe hodnotenia čitateľov a vyzdvihli sme vlastnosti ich príbehov. Každý si nájde knihu podľa svojho vkusu.

Hodnotenie najlepších kníh od Daria Dontsova

Nomináciamiestokus prácehodnotenie
Najlepšie knihy od Daria Dontsova1Chladní dediči4.9
2Manželka môjho manžela4.8
3Po všetkých králikoch4.8
4Diabol v tabatierke4.7
5Old Christie – odpočíva4.7
6Diamant z bahnitej vody4.7
7Dátum pod plášťom4.6
8Aj zubári plačú4.6
9Dáma s pazúrmi4.5
10Duch v teniskách4.5
11Dom tety Lies4.5
12Leví podiel sivej myši4.5
13Zmija v sirupe4.5
14Táto horkosladká pomsta4.4
15Ty malý bastard4.4

Chladní dedičia

Hodnotenie: 4.9

NAJVÄČŠIE DEDIČSTVO.webp

Príbeh dedičky veľkého majetku vo Francúzsku je na prvom mieste v zozname. Bohatý majetok ohrozuje život Nataše, ktorá požiada o pomoc svoju priateľku Dašu Vasiljevovú.

Kniha môže pomôcť uvoľniť unavený mozog a priniesť pozitívne emócie. Súdiac podľa recenzií je kniha zábavná a dokonca upokojujúca. Nie je nudná a je neskutočne zaujímavá. Niektorí čitatelia poznajú tieto riadky takmer naspamäť. Práca je pomerne pozitívna a plná humoru. Niekomu sa to nemusí zdať reálne. Originálny ironický detektív však nepredstiera vysokú intelektuálnosť.

„Chladní dediči“ sú povinným čítaním pre všetkých fanúšikov Doncovej, ako aj pre tých, ktorí sa s dielom slávnej spisovateľky ešte len zoznamujú.

Manželka môjho manžela

Hodnotenie: 4.8

manželka môjho manžela.webp

Ďalšia v poradí je kniha s ironickým názvom „Manželka môjho manžela“. Ide o Maxima Polyanského, ktorý je zatknutý pre obvinenie z vraždy svojej priateľky. Je ťažké dokázať jeho nevinu, ale Dáša Vasiljevová sa prípadu ujme a začne hľadať skutočného vinníka.

Ako sa dej rozvíja, objavujú sa nové mŕtvoly a život hlavnej postavy „visí na vlásku“. Prvá časť diela opisuje osudy postáv a druhú časť tvorí samotný dej.

Záhady v knihe sú pomerne zrejmé, bez výraznejšej intrigy. Napriek tomu sa autorovi darí udržať pozornosť čitateľa vďaka ľahko plynúcemu deju. Na základe recenzií sa detektívka prečíta za jeden večer. Fanúšikovia Dontsovej tvorby by mali tejto knihe venovať svoj voľný čas.

Po všetkých králikoch

Hodnotenie: 4.8

PRE VŠETKÝCH HARRIORS.webp

Za jednu z najlepších Doncovovej kníh sa považuje „Za všetkými zajacmi“ z jej zbierky Vasiljevových románov. Hlavná postava – tá istá Dasha, ktorá je zapletená do neuveriteľného príbehu na dovolenke. Pred jej očami je zločin spáchaný. Polícia však nemá žiadne dôkazy a chce prípad uzavrieť. Pravdou je, že Dasha sa nemieni vzdať a je pripravená zistiť to na vlastné oči.

Súdiac podľa reakcií čitateľov, takmer okamžite uhádli, kto páchal zločiny. Niektorí ľudia považovali zápletku za príliš nepravdepodobnú. Sú však nadšení štýlom písania populárneho autora. Kniha sa bude páčiť tým, ktorí majú radi detektívky s napínavým dejom, iróniou a ľahkou hláškou.

Diabol z tabatierky

Hodnotenie: 4.7

diabol z tabatierky

Hlavnou hrdinkou detektívneho románu je slobodná Viola Tarakanová. Zo súcitu si vezme domov Veru, ktorá stratila pamäť. V tom čase sa na prahu objaví osirelá príbuzná Christine. Viola začne pátrať po Veriných priateľoch a zistí, že dievča zdedilo obrovský majetok po svojej tete z Ameriky. Je na čitateľovi, aby zistil, kto môže za všetky problémy mladej dámy.

Podľa názorov si kniha zaslúži pevné štyri. Čitatelia ju odporúčajú všetkým, ktorí majú radi drsne zamotané zápletky. Okrem toho sú všetky postavy v knihe milí a naivní ľudia, ktorí vám vždy pomôžu a súcitia s vami. To je dnes vzácnosť, takže je radosť to čítať.

Je to vhodná verzia pre ľudí, ktorí musia stráviť dlhý čas v ľahu, napr. na nemocničnom oddelení, v rade alebo pri dlhom dochádzaní do práce vo vlaku.

Old Christie – odpočíva

Hodnotenie: 4.7

Old Christy - odpočíva

Manžel Tatiany Sergejevny náhle zomiera a jej dom vyhorí. Temné obdobie v jej živote sa však ešte neskončilo. Po niekoľkých pokusoch o atentát sa tučné dievča stane asistentkou detektíva, staršieho muža menom Gree. A tu sa začína zábava..

Súdiac podľa recenzií je to veľmi zábavná kniha. Trochu ma irituje neustále poukazovanie na to, že hlavná hrdinka je tučná žena. Autor sa príliš často zameriava na Tatianiných 80 kg. Niektorí čitatelia to považovali za neopodstatnený sarkazmus zo strany spisovateľa.

Napriek všetkému si prvá kniha zo série „Detektív na diéte“ rozhodne zaslúži pozornosť, pretože je celkom čitateľná a zábavná. Má nádych humoru, ľahkosť štýlu a istú intrigu. Keď máte náladu, je to skvelé čítanie.

Muddy Waters Diamond

Hodnotenie: 4.7

BRILLIANT OF MUTE WATER.webp

Ďalšou v poradí je kniha zo série Ivan Poduškin. Doncovovej hrdina je mladý a inteligentný muž, ktorý sa zmieruje so svojou nudnou matkou. Priateľka jeho zamestnávateľa je obvinená zo zločinu a hlavný hrdina začína vyšetrovanie. Ak chcete prerozprávať všetky dobrodružstvá Ivana nemožné, lepšie prečítať knihu.

Keď je vonku hrozné počasie, môžete sa na chvíľu rozptýliť detektívom. Kniha „potriasa mozgom“, rozptyľuje a číta sa pomerne rýchlo. Nie je však pravdepodobné, že by si ju chceli vziať druhýkrát.

Príliš veľa z nich je triviálnych a nepravdepodobných. Niektorí ľudia považovali detektívny príbeh za nudný. V každom prípade mnohí fanúšikovia Dontsovej ohodnotili toto dielo 5 z 5.

Rande pod plášťom

Hodnotenie: 4.6

Deň matky.webp

Vasiljevová sa opäť dostáva do neuveriteľného príbehu. Tentoraz sa zúčastňuje psychologickej štúdie a skúma správanie jednotlivcov z rôznych sociálnych skupín. Hlavná postava musí stráviť týždeň so študentom Ksyusha. Čakajú ich nebezpečné dobrodružstvá s vydieraním a hypnózou. Neboli tam ani žiadne mŕtve telá.

Čitatelia ju odporúčajú kúpiť ako knihu a myslia si, že postavy sú dobre napísané. Napínavý zaujímavý dej, pekný stručný jazyk. Dievčatám sa páči, že príbeh je o láske a nie o financiách. Jedinou chybou je, že jedna zo scén sa takmer doslovne opakuje, ako v inej knihe. Niektorých čitateľov tento prešľap veľmi nahneval.

Aj zubári plačú

Hodnotenie: 4.6

Dantists tiež cry.webp

Hlavný hrdina Vasilievovho diela omylom vyhodí drahú rodinnú pamiatku. Vydá sa na skládku, aby ju vyzdvihla, ale nájde mŕtve telo. Policajti sa nehodlajú „hrabať“ v detailoch a ponáhľajú sa prípad uzavrieť, zatiaľ čo Vasiljevová sa rozhodne vyriešiť vraždu sama. Hrdinka bude musieť zistiť, ako je miestny zubár spojený so zavraždeným dievčaťom.

Čitatelia mali pocit, že niektoré momenty v knihe boli dovedené do absurdity a že udalosti sa vyvíjali príliš rýchlo. Ale páči sa im skvelý zvrat v detektívnej zápletke. Osudy postáv sa navzájom úzko prelínajú, čitateľ začne každého podozrievať zo zločinu.

Koniec je neočakávaný. Preto sú „Aj zubári plačú“ najlepšou voľbou pre tých, ktorí majú radi napínavé príbehy s premysleným dejom.

Dáma s pazúrmi

Hodnotenie: 4.5

TÁTA S RYTIERMI.webp

V príbehu knihy je silvestrovská noc zatienená podivnou smrťou domácej pani. Príbuzní nechcú zistiť podrobnosti o jej smrti, ale jej priateľka Daša Vasiljevová sa nemieni vzdať prípadu a začne pátrať po všetkých príbuzných zosnulej, pretože vrah je určite medzi nimi.

Kniha sa ľahko číta a je plná humorných prvkov. Recenzie práce sú zmiešané. Niektorí čitatelia boli spokojní s krásne napísanými postavami a zaujímavým príbehom. Iní však poukazujú na nelogickosť deja, mnohé nezrovnalosti v skutočnosti, a to aj z histórie. Je lepšie prečítať si detektívku raz pre seba, najmä ak máte voľný večer.

Duch v teniskách

Hodnotenie: 4.5

Súkromie v teniskách.webp

Ďalší záznam v zozname najlepších detektívov Dontsova, kde je hlavnou hrdinkou Dasha Vasilyeva. V deji knihy pracuje v kníhkupectve a v šatníku jedného zo zamestnancov nájde mŕtvolu ženy. Dasha sa čoskoro musí usadiť v samotnej nákupnej hale, pretože jej domček sa stal neobývateľným v dôsledku veľkého hurikánu. Ďalej čitateľa privíta duch, ktorý sa prechádza po obchode v teniskách.

Ľahký sloh a náznaky humoru sú veľmi zábavné a zamotaný dej zaujme až do samého konca. Nie je to zlá detektívka, s ktorou môžete odpútať pozornosť od svetských problémov a stráviť pár večerov. Každý, kto je unavený z filozofických úvah, by si mal kúpiť túto knihu.

Chata tety Lie

Hodnotenie: 4.5

Dom tety lži.webp

Hlavná hrdinka Dáša si z márnice vezme dcéru svojho priateľa a ukáže sa, že dievča náhle ožilo, pretože bolo v kóme. Čoskoro sa Polina aj tak zabije pri autonehode. Smrť mladej dámy zjavne nie je náhodná. Je na Dáši, aby zistila, či ide o vraždu, alebo len o náhodu.

Kniha stojí za prečítanie, pretože jej zamotaný dej sa náhle končí. Zábavné a zábavné čítanie. Na niekoľkých miestach sa nedá nezasmiať. Je to dobrá voľba pre tých, ktorí chcú na pár hodín zabudnúť na ťažkosti a trochu si oddýchnuť, zlepšiť si náladu. Mnohí ľudia si detektívku berú so sebou do vlaku a čítajú si ju cestou do práce.

Leví podiel sivej myši

Hodnotenie: 4.5

Leví podiel sivej myši.webp

V lete 2017 sa na pulty obchodov dostala kniha Leví podiel sivej myši, ktorá nezostala bez povšimnutia a často sa umiestňuje na dobrých priečkach v najrôznejších hodnoteniach. Platón Persakis a jeho matka sa rozhodnú zistiť, koho deti vychovávajú. Majú podozrenie, že Platónova manželka porodila dieťa s iným mužom. A potom sa začína to najzaujímavejšie… Čitatelia budú musieť tiež zistiť, kde a prečo bolo v dome Tatiany Sergejevny chlpaté stvorenie s hranatými ušami.

Kniha je ľahkým čítaním s ľahkými veršami a humorom. Zápletka je nečakane zamotaná a až do konca nie je jasné, kto je napokon vrahom. Čitatelia sa domnievajú, že dej sa vzdiali od názvu série Undercover Fatty. V knihe sa venuje málo pozornosti obrazu hrdinky. Ak je voľný večer, je možné stráviť niekoľko hodín v detektívke.

Zmija v sirupe

Hodnotenie: 4.5

Otec v SIRP.webp

Ďalej sa v hodnotení nachádza kniha „Zmija v sirupe“, ktorá vstupuje do cyklu so známou hrdinkou Evlampiou Romanovou. Vynaliezavá mladá dáma zostala na 12 mesiacov sama, pretože jej príbuzní odišli do zahraničia. Zamestná sa u populárneho spisovateľa a vedie mu domácnosť. Čoskoro je domáci pán zabitý vlastným synom počas hry. Manželka zosnulého je obvinená z organizovania tohto zločinu. Eulampy neverí vo vinu spisovateľovej manželky a začne zisťovať podrobnosti prípadu.

Dielo sa ľahko číta, dej sa rýchlo rozvíja a vťahuje do svojej atmosféry. Je to zábava sledovať. Je pravda, že hlavný zloduch je čitateľovi zrejmý takmer okamžite.

Kniha je plná humoru, takže osloví tých, ktorí si na oddych a rekreáciu vyberajú nenápadné svetelné diela. Detektívka nie je dobrá pre tých, ktorí dávajú prednosť serióznym, premysleným dielam.

Táto horkosladká pomsta

Hodnotenie: 4.4

táto trpká sladká pomsta

Táto trpko-sladká pomsta je súčasťou série o Daši Vasiljevovej. Hrdinka pátra po vrahovi Katji Vinogradovej, ktorá zomrela v dôsledku vpichnutia veľkého množstva lieku na srdce. Čoskoro bude musieť čitateľ spoznať tajomstvá života zosnulého a spolu so súkromným detektívom prekabátiť zločinca.

Recenzie označili knihu za „ľahké čítanie“. Je to ďalšia dámska detektívka s ironickými prvkami. Práca je skvelým rozptýlením od cesty, nudnej práce a dokonca aj povzbudením.

Dej nie je príliš originálny. Záver je ako vždy pozitívny. Pre niekoho, kto má rád hlboké emócie z čítania, tento žáner nebude vyhovovať. Kniha vyvoláva hlavne smiech a úsmev.

Malý bastard

Hodnotenie: 4.4

Malý bastard

Príbeh Jevlampiy Romanovovej, ktorá chce vybaviť záležitosť pre svojho zosnulého priateľa a dať svojmu príbuznému tridsaťtisíc dolárov, dopĺňa skóre. Nájsť Jegora sa ukázalo ako ťažké a dokonca nebezpečné.

Napriek tomu, že v deji sú vraždy a nevinné obete, čítanie nezanecháva negatívnu stopu. Kniha nie je bez významu a odhaľuje tajomstvá v živote postáv. Ako zvyčajne je napísaná jednoduchým jazykom.

Je to skvelá voľba pre tých, ktorí si vyberajú oddychovú a relaxačnú literatúru. Príďte po práci, je skvelé ponoriť sa na pár hodín do jednoduchej ironickej detektívky, porovnateľnej s ľahkou komédiou, ktorá vyzerala a zabudla.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: