17 najlepších kníh pre deti vo veku 7 rokov

Spomienky na detstvo sú v živote najživšie. A práve prvé knihy, ktoré nám čítali naši rodičia, sa navždy vryli do našich spomienok. Moderné matky a otcovia sa často pýtajú, aké diela je najlepšie čítať svojim deťom pred spaním, aby to nebola len zábavná aktivita, ale aby sa začali formovať ako osoba a pochopili, kde leží dobro a zlo a ako správne konať v určitých situáciách. Tím Expertology zostavil rebríček najlepších kníh pre deti vo veku 7 rokov, ktoré neodporúčajú len psychológovia a sociológovia, ale je potrebné ich prečítať.

Najlepšie knihy pre deti vo veku 7 rokov

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najlepších kníh pre deti vo veku 7 rokov1Kniha džunglí, Kipling R4.9
2VEĽKÁ HVIEZDA, Zakhoder B. .4.8
3Čarodejník zo krajiny Oz4.8
4To najlepšie pre deti, Čukovský K..4.8
5Obyvatelia kopca, Adams R.4.7
6Luskáčik a myší kráľ Hoffmann E…4.7
7Moja rodina a iné zvieratá Darrell J. Darrall.4.7
8Legendy a mýty starovekého Grécka4.7
9Malý princ, Exupery4.6
10Biely tesák, Jack London4.6
11Dobrodružstvá kapitána Wrongla, A. Nekrasov.4.5
12Tom Sawyer, M. Twain4.5
13Zlatý kľúč alebo Pinocchiove dobrodružstvá4.5
14Timur a jeho posádka, Čuk a Gek, Modrý pohár, Gajdar4.5
15Ostrov pokladov od Stevensona4.5
16Thumbelina4.5
17V KRAJINE NEZÁVISLÝCH ŠTÚDIÍ, autor: L. Geraschina..4.4

Kniha džunglí, R. Kipling

Hodnotenie: 4.9

Kniha džunglí, Kipling R

Príbehy o dobrodružstvách dieťaťa vychovávaného svorkou vlkov boli prvýkrát uverejnené v časopise v roku 1893. Ilustroval otec autora, John Kipling. Mauglího fascinujúce dobrodružstvá v nepreniknuteľnej džungli už viac ako storočie nenechávajú ľahostajnými ani deti, ani dospelých. Hlavnými postavami knihy sú zvieratá, ktoré pomáhali prežiť a zároveň sa snažili zničiť úbohé, bezbranné dieťa.

Rakša mu nahrádza matku, vlk sa stáva jeho adoptívnym otcom. Mauglího hlavným mentorom je medveď Balú. Nádherný panter Baghíra a tigrí pytón Kaa budú blízkymi priateľmi ešte dlhé roky. Všetko v Mauglího príbehu bude dobré, a nielen dobré. V divočine džungle na neho čakajú hlavní nepriatelia – tiger Šerchan a jeho poskok šakal Tabaki. Opičia svorka ukradne dieťa, ale s pomocou svojich priateľov ho oslobodí.

Kniha je napísaná veľmi zábavným spôsobom. Ukazuje, aké sú priateľstvo, súcit, láska, krutosť, zrada. Odborníci sa domnievajú, že sa stane jednou z najobľúbenejších moderných detských hier, ako to bolo v minulosti u mnohých generácií.

Šedá hviezda, Zakhoder B. .

Hodnotenie: 4.8

Grey Star, Zakhoder B.V

Vladimír Borisovič Zachoder, slávny sovietsky a Slovenská spisovateľ a básnik, spopularizoval žáner medzinárodnej detskej klasiky. „Sivá hviezda“ je súčasťou série „Príbehy pre ľudí“, v ktorej sa príbeh rozpráva v mene zvierat. Autor v predslove všetkým deťom a dospelým, ktorí budú niekedy čítať jeho dielo o vzťahu zvierat k ľuďom, napísal. Takýto presný a jemný postreh môže urobiť len skutočne talentovaný spisovateľ.

. Zakhoder hovorí, že zvieratá majú ľudí veľmi rady a rešpektujú ich, preto sa to isté očakáva aj od nich. A aby si zvieratá zamilovali ešte viac, rozprávajú im príbehy zo svojho života, ktoré sú plné trápení a radostí, vzrušujúcich dobrodružstiev aj bežných každodenných povinností.

Autorkine knihy učia deti, aby boli láskavejšie k svojmu okoliu, a to nielen k zvieratám, ale aj k ľuďom. Sú povinným čítaním v ranom detstve, pretože vtedy sa stanovujú určité pravidlá správania, ktoré zostávajú na celý život.

Čarodejník zo krajiny Oz

Hodnotenie: 4.8

Čarodejník zo krajiny Oz

Na treťom mieste v našom rebríčku je Úžasný čarodejník zo krajiny Oz Alexandra Melentieviča Volkova, ktorý vznikol pred 80 rokmi na motívy rozprávky amerického prozaika L. Gillespieho. . Baumov Úžasný čarodejník zo krajiny Oz. V roku 1959 vyšlo nové vydanie s podstatnými úpravami autora a ilustráciami slávneho umelca L… . Vladimirsky.

Hlavné postavy knihy – dievčatko Ellie a jej verný priateľ, pes Totoshka. Počas tornáda sa ocitnú v Čarovnej krajine a snažia sa dostať späť do svojej domoviny v Kansase. Na svojej ceste stretnú milého strašiaka Strašiaka, ktorý si želá, aby mal namiesto slamy skutočný rozum, Plecháča, ktorý si želá, aby stratil srdce, a Zbabelého leva, ktorý potrebuje odvahu, aby sa stal skutočným kráľom zvierat.

Dobrodružné príhody však vedú priateľov k Veľkému a strašnému Goodwinovi. Uvedomujú si však, že nie je kúzelník, ale len obyčajný človek, ktorý im nemôže pomôcť. Šťastný koniec príbehu poteší deti, ktoré sa budú chcieť znova a znova ponoriť do nádherného sveta Smaragdového mesta.

To najlepšie pre deti, autor: K. Čukovský..

Hodnotenie: 4.8

TO NAJLEPŠIE PRE DETI, autor: K. Čukovský

Čukovského diela môžeme recitovať naspamäť. Pre mnohé deti to boli prvé knihy, ktoré ich rodičia čítali, a tie sa im navždy vryli do pamäti. V tejto antológii sú predstavené najlepšie spisovateľove poviedky. Už na obálke je jasné, že deti aj dospelí sa ocitnú v pestrom a úžasnom svete, kde sa stretnú s Ajbolitom a Barmálejom, Muchou-Tsokotuchom a švábom, Fedorou a Bibigonom.

Súčasťou zbierky je aj autorská verzia svetoznámej knihy Rudolfa Ericha Raspeho „Dobrodružstvá baróna Prášila“. Žiarivé ilustrácie oslovia deti všetkých vekových kategórií a pomôžu im predstaviť si čarovných obyvateľov, ktorých kedysi vymyslel jeden zo známych Slovenskách autorov, ktorého knihy sa stali klasikou svetovej detskej literatúry.

Ak sa vaše dieťa práve začína zoznamovať so svetom rozprávok, zbierka diel K. Čukovského bude najlepšou voľbou pre dospelých, ktorí ich čítajú deťom. Veď nie nadarmo je najvydávanejším Slovenskám autorom a vyrastala s ním nejedna šťastná generácia.

Obyvatelia kopca, Adams R.

Hodnotenie: 4.7

Obyvatelia kopcov, Adams R

Tento román, ktorý vyšiel v roku 1972, priniesol autorovi medzinárodnú slávu, ocenili ho kritici aj čitatelia a získal množstvo literárnych cien. Rozprávka rozpráva o dobrodružstvách králikov, ktorí sú nútení nájsť si nový domov kvôli stavebným prácam, ktoré sa začali na starom mieste.

Malí strašiaci majú pred sebou dlhú a náročnú cestu, ale napriek problémom, ktorým čelia, sú žiarivým príkladom dobrého správania. Richard Adams opisuje prírodu a postavy tak farbisto, že vás od prvej minúty vtiahne do sveta fantázie. V knihe sa deti dozvedia, čo je to priateľstvo a vernosť a kedy, ak príde ten moment, ste ochotní obetovať vlastný život, aby ste zachránili milovanú osobu.

Príbeh bude mať všetko: vojny, bitky, špionážne intrigy. Je považovaná za intelektuálny bestseller, pretože za rozprávkovou fasádou sa skrýva hlboký filozofický význam, ktorý autor adresoval všetkým čitateľom: dospelým aj deťom. Na príklade králičieho kmeňa ukázal, ako vyzerá ľudská spoločnosť a ako musia jednotlivé jednotky vzájomne pôsobiť, aby sa dosiahol takmer ideálny model spoločnosti.

Luskáčik a myší kráľ by E. Hoffmann…

Hodnotenie: 4.7

Luskáčik a myší kráľ by E.T.A. Hoffmann

Čarovný príbeh bol prvýkrát publikovaný v roku 1816. Hlavné postavy sú pomenované podľa detí priateľa Ernsta Theodora Amadea Hoffmanna, čo ho podnietilo k napísaniu diela, ktoré sa následne dočkalo viacerých adaptácií a na základe ktorého vznikol balet P. . Čajkovskij, tiež svetová klasika.

Fritz a Marie dostanú na Štedrý večer veľa darčekov vrátane škaredej bábiky určenej na rozbíjanie orechov. V tú istú noc sa dievča ocitne vo svete fantázie, kde Luskáčik bojuje s Myším kráľom. V skutočnosti sa ukáže, že malý podivín je zakliaty princ, a aby získal svoj skutočný vzhľad, musíte nielen poraziť nepriateľa, ale aj nájsť dievča, ktoré ho môže milovať takým strašným spôsobom.

Malí čitatelia sa určite dočkajú šťastného konca. Táto kniha rozpráva o priateľstve a zrade, láske a nenávisti, šľachetnosti a závisti. Na príklade rozprávkových postáv sa deti naučia chápať ľudí, vyhodnocovať situácie a správne reagovať na všetky udalosti v živote. Ak na detskej poličke ešte nie je pozoruhodná kniha „Luskáčik a myší kráľ“, odporúčame neotáľať s kúpou.

Moja rodina a iné zvieratá Darrell J. Darrall.

Hodnotenie: 4.7

Moja rodina a iné zvieratá Darrell J. Darrell

Sme radi, že do nášho hodnotenia môžeme zaradiť dielo jedinečného autora – Geralda Malcolma Durrella, cestovateľa, zoológa, prírodovedca, ktorý sa od útleho veku zaujímal o okolitú prírodu a jej obyvateľov. Celkovo bolo vydaných 30 diel, ktoré sa neskôr stali bestsellermi, a bolo natočených 35 filmov. Autor, najväčší sovietsky historik a spisovateľ, o nej napísal v roku 1983 a vydal ju v angličtine a francúzštine. mu bol udelený Rad britského impéria za dlhoročný prínos k ochrane voľne žijúcich živočíchov.

V knihe rozpráva fascinujúce príbehy, ktoré sa stali jeho rodine počas pobytu na gréckom ostrove Korfu. Čitateľ sa zasmeje na rôznych situáciách, ktoré autor opisuje s veľkou dávkou irónie. V celom príbehu sa objavujú vtipy, ktoré vám navždy utkvejú v pamäti.

Spisovateľ si zachoval detskú spontánnosť a zvedavosť až do konca života a práve v tomto duchu sa nám predstaví kniha Moja rodina a iné zvieratá. Ponoriť sa do tajomného sveta divokej prírody, zoznámiť sa s jej predstaviteľmi, vidieť ich interakciu s ľuďmi deti pomôže jedna z najlepších kníh veľkého spisovateľa našej doby – J.. Darrell’s.

Legendy a mýty starovekého Grécka

Hodnotenie: 4.7

Legendy a mýty starovekého Grécka

Kto z nás v detstve nesníval o tom, že bude jedným z hrdinov starovekého Grécka?? Všetci s nadšením počúvali rodičov o živote bohov a ľudí, o skutočných činoch a neuveriteľných dobrodružstvách. Nikolaj Albertovič Kuhn napísal svoje dielo v roku 1914 a už viac ako sto rokov sú Legendy a mýty starovekého Grécka obľúbenou knihou pre chlapcov a dievčatá, ktorí obdivujú jej hrdinov a čítajú ju znova a znova.

Rozpráva príbeh o začiatku života a premene temného a večného Chaosu na jasný a radostný deň s modrou oblohou, hučiacim morom a nádhernými horami… Okrem dobrých síl však na zemi vznikali aj zlé: kyklopi s jedným okom a päťdesiathlavé, stonásobne ozbrojené obry, ktorých ničivá sila nepoznala hraníc. Opäť zavládol teror, rozbroje a bieda. No a čo sa stane ďalej, sa čitatelia určite dozvedia z nasledujúcich kapitol, ktoré rozprávajú o všetkých významných starogréckych hrdinoch.

Kniha bude prvým dielom, ktoré môže dieťa uviesť do sveta týchto období. Čítajú ju radi dospelí aj deti a neprestávajú žasnúť nad napínavým a fascinujúcim spôsobom rozprávania autora – najväčšieho sovietskeho historika, profesora a spisovateľa.

Malý princ, Exupery

Hodnotenie: 4.6

Malý princ, Exupery

V hodnotení najlepších predstavujeme najznámejšiu rozprávku Antoina de Saint-Exuperyho, ktorá prvýkrát uzrela svetlo sveta v roku 1943. Ilustrácie sú autorove vlastné a sú dôležitou súčasťou celého diela. V úvode nám všetkým pripomína, že všetci dospelí boli kedysi deťmi, ale málokto má rovnaké spomienky. Po prečítaní knihy sa však môžete ponoriť späť do tých prvých dní a cítiť sa opäť ako dieťa.

Príbeh sa zameriava na malého chlapca z planéty B-612. Pilot, ktorý havaruje v saharskej púšti, sa stretáva so záhadným dieťaťom, ktoré mu rozpráva o svojom živote na asteroide a o svojich dobrodružstvách na Zemi. Bude nám rozprávať o iných miestach vo vesmíre, ktoré navštívil, a o stretnutiach s rôznymi dospelými so zvláštnymi zvykmi.

Prototypom Malého princa je samotný autor, ktorý vyrastal v rodine chudobného šľachtického rodu a pre svoj zvyk dlho pozerať na hviezdy dostal prezývku Mesačník. Mnohé Exuperyho výroky sú už dlho citované. Za zmienku stojí, že kniha bola preložená do 301 jazykov. Svojím počtom 600 prekladov sa radí na druhé miesto za Bibliu.

Biely tesák, Jack London

Hodnotenie: 4.6

Biely tesák, Jack London

Tento dobrodružný príbeh o napoly vlkovi a napoly psovi bol prvýkrát uverejnený v časopise od mája do októbra 1906. Čas a miesto – koniec 19. storočia na Aljaške. Čitateľ vidí všetko očami Bieleho tesáka a môže sa presvedčiť o správaní zvierat a ľudí v rôznych životných situáciách.

Po živote v divočine a smrti svojho otca, sestier a bratov sa Polovičný vlk spolu so svojou matkou dostáva k Indiánom, z ktorých jeden bol kedysi pánom Kichi. Malé šteniatko bude musieť veľa zažiť, kým jeho zvieracie návyky nahradí vernosť a láska k človeku. Bude psím záprahom, vedúcim psom v saniach, na príkaz svojho krutého pána Smitha sa zúčastňuje na zápasoch a takmer zomiera po súboji s buldogom.

Jedine Whedon Scott dokáže trpezlivosťou a láskou prebudiť driemajúce city a po mnohých skúškach sa Biely tesák stane skutočným a verným priateľom inžiniera a jeho rodiny, nájde si spriaznenú dušu – ovčiarskeho psa menom Collie, ktorý mu dá zdravé potomstvo. Autor podrobne opisuje správanie a psychológiu zvierat a umožňuje deťom, aby si samy vyvodili závery, kde je dobro a kde zlo, kde je láska a kde zrada.

Dobrodružstvá kapitána Wrongla, A. Nekrasov.

Hodnotenie: 4.5

Dobrodružstvá kapitána Wrongla, A. Nekrasov

Prvenstvo patrí románu Andreja Sergejeviča Nekrasova, ktorý vytvoril sovietskeho baróna Prášila, kapitána Vrungela. Úryvky boli uverejnené v roku 1937 v časopise Pioneer. O dva roky neskôr vyšlo úplné vydanie, ktoré sa stalo klasikou svetovej detskej prózy.

Námorník Fuchs bol prototypom námorníka rovnakého mena, ktorý sa vždy zaplietol do komických príbehov a vyvolával vtipy medzi svojimi spolubojovníkmi. Hlavný hrdina rozpráva o námornej plavbe na jachte „Pobeda“, ktorá sa kvôli prvým vypadnutým písmenám mení na „Trouble“ a plne zodpovedá jej kapitánovi – Christopherovi Bonifatievichovi Vrungelovi, ktorého dobrodružstvá nenechávajú nikoho ľahostajným.

Tom Sawyer, M. Twain

Hodnotenie: 4.5

Tom Sawyer, M. Twain

Príbeh, ktorý vyšiel v roku 1876, sa stal klasikou svetovej literatúry. Dobrodružstvá dvanásťročného chlapca a jeho priateľov. Žije vo fiktívnom mestečku v Missouri so svojou tetou Polly, sestrou svojej zosnulej matky, tvrdou ženou, ktorá ho dokáže zbičovať. Dielo zobrazuje niekoľko mesiacov života Toma Sawyera, ktoré sú plné neuveriteľných a prekvapivých udalostí.

V mestečku stretáva dievča Becky Thatcherovú, ktorá sa stáva jeho prvou láskou. Podarí sa mu odhaliť skutočného vraha, keď sa stane nevedomým svedkom zločinu. Predstavte si, že sú pirátmi, uviaznu na ostrove, stratia sa v jaskyni, ale stále sa im podarí dostať sa z nej von. Tom nájde poklad a rovnako sa oň podelí so svojím najlepším priateľom Huckleberrym Finnom, osirelým školákom bez trvalého domova.

Pútavý príbeh o priateľstve osloví chlapcov a dievčatá, ktorí prežívajú rovnaké pocity a emócie ako hlavné postavy knihy. Odborníci odporúčajú celú sériu o Tomovi Sawyerovi, ktorá rozpráva o živote Američanov pred hroznými udalosťami občianskej vojny.

Zlatý kľúč alebo dobrodružstvá Buratina

Hodnotenie: 4.5

Zlatý kľúč alebo dobrodružstvá Buratina

. . Tolstoj predstavil literárne spracovanie Collodiho diela o Pinocchiových dobrodružstvách. Pôvodne mal byť len prekladom originálu do ruštiny. Postupne sa však spisovateľ nechal uniesť myšlienkou a prišiel s príbehom o zlatom kľúči a krbe, namaľovaným na plátne, ktorý sa už 80 rokov zaraďuje do svetových rebríčkov najlepších detských diel. Kniha sa dočkala viacerých filmových, muzikálových a kreslených adaptácií.

Alexej Tolstoj sa chcel priblížiť modernej realite a urobiť postavy živšie a zábavnejšie. Veselé hlavné postavy sú nám známe z detstva. A najmenších zaujmú neuveriteľné dobrodružstvá drevenej bábky Pinocchia, ktorú tatko Carlo vyrezal zo starého polena, a ktorá nakoniec ožila a stala sa synom starého brúsiča organov.

V knihe sa objavia záporné postavy: líška Alica a kocúr Basilio, Karabas Barabas a Duremar. Z najťažších situácií im však pomôžu dostať verní priatelia – smutný Pierrot, pudlík Artemont a krásna Malvína. Odmenou im bude skutočné bábkové divadlo, ukryté za plátnom v skrini papá Carla.

Timur a jeho posádka, Čuk a Gek, Modrý pohár, Gajdar

Hodnotenie: 4.5

Timur a jeho posádka, Čuk a Gek, Modrý pohár, Gajdar

V roku 1925 sa čitateľom prvýkrát predstavila tvorba Arkadija Petroviča Gajdara, účastníka dvoch vojen, korešpondenta a spisovateľa pre deti. Reakcia na tento príbeh však bola negatívna. Zistilo sa, že je slabý a imitatívny. O trinásť rokov neskôr vyšla detská kniha Modrý pohár, ktorá však bola zakázaná a počas autorovho života už nikdy nevyšla, pretože bola kritizovaná za spôsob, akým zobrazovala vzťahy v rodine, a nastoľovala mnohé nedetské otázky.

Život však dáva všetkému svoje miesto a v roku 2013 bolo toto dielo zaradené do zoznamu 100 kníh, ktoré si musíte prečítať.

„Čuk a Gek“ bol jediným Gajdarovým príbehom, ktorý nebol ostro kritizovaný. Príbeh dvoch bratov, ktorí sa spolu s matkou vybrali do sibírskej tajgy za otcom geológom, čítali mnohé generácie dievčat a chlapcov.

1940 dal všetkým obdivovateľom autorovho talentu príbeh „Timur a jeho posádka“ o deťoch, ktoré pomáhajú starším susedom a rodinám červenoarmejcov pri rôznych každodenných prácach. Proti nim stojí banda drobných chuligánov pod vedením Mišky Kvakina. Výsledkom potyčky je víťazstvo Timuritov. Učí malých čitateľov, že dobro je vždy silnejšie ako zlo a krutosť.

Ostrov pokladov – Stevenson

Hodnotenie: 4.5

Ostrov pokladov - Stevenson

Rebríček bol prvýkrát vydaný v roku 1883. Škótsky spisovateľ Robert Stephenson vytvoril veľkolepý dobrodružný román, ktorý rozochvieva mysle a srdcia miliónov chlapcov a dievčat na celom svete. Dej sa odohráva v polovici 18. storočia. V hostinci patriacom matke Jima Hawkinsa, v mene ktorého sa príbeh rozpráva, žije pochmúrna osobnosť Billyho Bonesa.

Navštívia ho nemenej podivní hostia a po tom, čo zomrie na apoplektický záchvat, zistí, že bol kedysi navigátorom na pirátskej lodi a vlastní mapu s vyznačením miest, kde je ukrytý poklad. Bohatí muži, ktorým Jim ukázal mapu, vybavia škuner, zostavia posádku a vyplávajú na vzdialený ostrov. Dlho sa predpokladalo, že ide o fiktívne miesto. V skutočnosti však takýto ostrov existuje, asi 70 km južne od Kuby.

V knihe sa vyskytne veľa nebezpečných situácií, ktoré postavy takmer stoja život. Podarí sa im však odolať nemilosrdným pirátom, nájsť poklad a vrátiť sa do Anglicka ako boháči. Považuje sa za jedno z najlepších diel dobrodružného žánru, odporúča sa ako povinné čítanie.

Thumbelina

Hodnotenie: 4.5

Thumbelina

Dievčatko, vysoké len jeden centimeter, sa čitateľom prvýkrát predstavilo v roku 1835. Veľký dánsky spisovateľ si rozprávkové postavy vymyslel sám, bez toho, aby si ich požičal z ľudovej slovesnosti. V centre príbehu je Palček, malé dievčatko, ktoré sa vynorí z malého vyklíčeného semienka. Bezbranné dievča čaká veľa ťažkostí… Napriek všetkému však vytrvá a vďaka podpore svojich priateľov nakoniec získa šťastie.

V krajine nenaučených lekcií, Geraschina L..

Hodnotenie: 4.4

V krajine nenaučených lekcií, Geraschina L.B

Varovný príbeh Ley Geraskinovej o školákovi Víťovi Perestukinovi, ktorého učebnice pošlú do Krajiny nenaučených lekcií, kde musí pretrpieť mnohé nepredvídateľné udalosti a čeliť chybám, ktorých sa dlhodobo dopúšťal v domácich úlohách, dopĺňa skóre.

Spolu so svojím verným kocúrom Kuzom sa chlapec naučí riešiť problémy, osvojí si pravidlá gramatiky a pravopisu a veľa ďalších zaujímavých vecí, ktoré mu v triede chýbali. Po návrate do skutočného života Víťa pochopí, že je dôležité stanoviť si priority, počúvať učiteľov a robiť si domáce úlohy.

Po všetkých dobrodružstvách priznáva, koľko stratil a že musí dobehnúť a udržať krok so spolužiakmi. Ilustrácie ku knihe vytvoril známy grafik V. K. Kukhno, ktorý je zároveň autorom knihy. Chizhikov. Dielo pomáha rodičom adaptovať deti na školu, učí ich zodpovednosti a svedomitosti pri plnení domácich úloh, oboznamuje ich so znakmi nesprávnych odpovedí a ukazuje neznesiteľné podmienky, v ktorých sa ocitli kvôli svojej neochote učiť sa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: