23 najlepších kníh zadarmo

Kniha sa vždy považuje za najlepší darček. A to aj v dnešnej dobe najrôznejších pomôcok, pretože Rusi sú považovaní za jeden z najčítavejších národov na svete. Na aké diela sa oplatí dávať pozor, aby bol darček skutočne nezabudnuteľný? Pripravili sme pre vás výber vhodných kníh pre deti, ženy a mužov na každú oslavu alebo príležitosť.

Rebríček najlepších kníh ako darček

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie knihy pre dieťa1Robinson Crusoe1 280€
2Alica v krajine zázrakov500€
3Dobrodružstvá Toma Sawyera690€
4Čarodejník zo krajiny Oz360€
5Celý svet v obrázkoch. Najzábavnejší ilustrovaný slovník470€
6Obrovská encyklopédia pre deti1 187€
NAJLEPŠIE KNIHY PRE MUŽOV1Krstný otec230€
2Vyvrheli216€
3Traja kamaráti190€
4Snehuliak446€
5Je ťažké byť Bohom142€
6Prepracovanie620€
7Atlas Shrugged882€
8Mysli a zbohatni640€
9Cieľ. Proces neustáleho zlepšovania796€
10Nahé podnikanie540€
NAJLEPŠIE KNIHY PRE ŽENY1Kým ťa neuvidím340€
2Hygge šťastie alebo trochu kúzla do vášho života527€
3Život na úver260€
4To najlepšie vo mne140€
5Cennejšie ako samotný život385€
6Chutný rok. Recepty pre vašu párty s príležitosťou alebo bez nej495€
7Tajomstvá BOBBYHO BROWNA870€

Najlepšie knihy ako darček pre dieťa

Robinson Crusoe

Hodnotenie: 4.9

ROBINSON CRUZO

S knihou Daniela Defoa vyrastala nejedna generácia detí a takmer každý spolu s Robinsonom a jeho verným priateľom Piatkom prežil v drsných podmienkach, bojoval s divokými zvieratami a urobil všetko pre to, aby rýchlo opustil nedobrovoľné väzenie. Jedno z najstarších a najobľúbenejších diel bolo napísané pred tromi storočiami, v roku 1719.

Defoe založil svoje dielo na skutočnom príbehu škótskeho námorníka. Na rozdiel od neho sa však Robinson dokázal morálne zregenerovať, namiesto toho, aby zdivočel a stratil svoju ľudskú podobu. 28 rokov dobrodružstiev hlavného hrdinu. Knihu odporúčame širokému okruhu čitateľov, ale najmä školákom. Naučí vás súcitu a empatii, ako s istotou kráčať za svojimi cieľmi bez ohľadu na prekážky, dokonca aj tie smrteľné.

Pokračovanie prvej knihy môžete svojmu dieťaťu dopriať na najbližších prázdninách. Dielo osloví chlapcov, ktorí snívajú o plavbe okolo sveta. Ale aj dievčatá si radi prečítajú toto skvelé dielo, ktoré tak živo a farbisto opisuje príbeh Robinsona…

Alica v krajine zázrakov

Hodnotenie: 4.8

ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV

Táto kniha, prvýkrát vydaná v roku 1865, stále fascinuje dospelých aj deti. Nie je to len rozprávka. Lewis Carroll dokázal vytvoriť jedno z najlepších diel v žánri absurdity. Filozofické a jazykové motívy a alúzie sú v ňom úspešne poprepájané. Dielo pripomína moderný žáner fantasy.

V centre diania je sedemročné dievča Alica. Králičou dierou sa dostane do neskutočného sveta obývaného podivnými bytosťami. Budú tam hovoriace húsenice, jašterice, mačka z Cheshire, bájny gryf, krutá kráľovná červov a veľa podivných metamorfóz, ktoré sa stali dievčatku. Vo finále sa Alica prebudí pri rieke a rozpráva svojej sestre o svojom úžasnom, nevysvetliteľnom sne. Aj ona čoskoro prikývne a uvidí záhadnú Krajinu zázrakov.

Dobrodružstvá Toma Sawyera

Hodnotenie: 4.7

DOBRODRUŽSTVÁ TOOMA SAWIERA

Nemohli sme nezaradiť slávnu knihu Marka Twaina, ktorá vyšla v roku 1876. Vyrastali na ňom naši dedovia a otcovia. A ďalšiu generáciu budú zaujímať osudy a dobrodružstvá mladých hrdinov, ktorých síce od súčasných chlapcov delí dlhý časový úsek, ale sú si takí podobní, že niekedy zabudnete, že sa dej odohráva v ďalekej Amerike v predvečer občianskej vojny…

Kniha opisuje niekoľko mesiacov života Toma Sawyera a jeho priateľov. Dvanásťročný chlapec sa v krátkom čase stane účastníkom rôznych udalostí. Stane sa svedkom zločinu a pomôže vyriešiť vraždu, rozhodne sa stať pirátom, bude žiť na ostrove, stratí sa v jaskyni a dokáže sa z nej dostať, stretne dievča Becky Thatcherovú.

Čarodejník zo krajiny Oz

Hodnotenie: 4.6

ČARODEJNÍK Z OZ

Alexander Volkov vychádzal z amerického diela Úžasný čarodejník zo krajiny Oz. Prvá verzia knihy vyšla v roku 1939, ale v roku 1959 spisovateľ vytvoril nádherný svet rozprávok. Vyšlo nové, prepracované vydanie a následne autor predstavil konečnú verziu, ktorú s takým nadšením čítajú dnešné dievčatá a chlapci.

Spisovateľka vytvorila nádherný svet rozprávkových postáv, vďaka ktorému fandíme ich osudu a tešíme sa na šťastný koniec cesty dievčatka Ellie, psa Totosha a jej nových priateľov, ktorí si všetci želajú, aby im kúzelník splnil ich najtajnejšie želanie. Strašiak Strašiak sníva o mozgu namiesto slamy, Plecháč sníva o skutočnom srdci a Zbabelý lev sníva o odvahe. Všetci sú na ceste do Smaragdového mesta, aby sa stretli s veľkým Goodwinom. Na ceste ich čaká mnoho výziev, ale spoločne ich dokážu prekonať.

V doslove autor apeluje na deti a píše, že klamstvo a lož sú vždy odhalené a len tvrdou prácou a usilovnosťou možno v živote niečo dosiahnuť. Séria obsahuje niekoľko dielov, takže oboznámenie mladých čitateľov s magickými obyvateľmi nekončí. Vždy môžete darovať knihy, ktoré pokračujú v príbehu Ellie a jej priateľov.

Celý svet v obrázkoch. Najzábavnejší ilustrovaný slovník

Hodnotenie: 4.5

CELÝ SVET NA OBRÁZKOCH. NAJVTIPNEJŠÍ ILUSTROVANÝ SLOVNÍK

Úžasné dielo belgického umelca Toma Champa získalo najvyššie ocenenie. Nie je to len kniha, je to celý tajomný svet v pestrých ilustráciách, ktorý vás nielen zaujme dobrodružstvami hlavných hrdinov, ale môže vás aj veľa naučiť jednoduchým a hravým spôsobom.

Spolu s mačiatkom Ottom, profesorom Foxom, tučniakmi Hugom a Go, maliarom Tomom a 70 ďalšími rovnako pestrými postavičkami sa deti dozvedia o exotických obyvateľoch planéty, vozidlách, dopravných značkách, hudobných nástrojoch, odevoch, ročných obdobiach a športovom vybavení. Je dôležité, aby sa pri štúdiu knihy mohla stretnúť celá rodina, čo je dôležité najmä pre ďalší psychologický vývoj dieťaťa.

Toto zaujímavé a poučné dielo bude nádherným prekvapením na každú dovolenku a prinesie nezabudnuteľné chvíle radosti a zábavy, ktoré budú sprevádzať celé štúdium. Hravá forma vám uľahčí zapamätanie nových názvov a pomôže vám naučiť sa byť pozorný a vytrvalý, porozumieť rôznym druhom predmetov, počítať a vymýšľať vlastné príbehy.

Obrovská encyklopédia pre deti

Hodnotenie: 4.5

OBROVSKÁ ENCYKLOPÉDIA PRE DETI

Pre deti mladšieho a stredného veku je najlepším darčekom farebná a náučná encyklopédia, ktorá im predstaví nový a neprebádaný svet a pomôže im rozšíriť obzory a rozvinúť pamäť. Mladý geek sa dozvie o planétach a hviezdach, Zemi, zemetraseniach a sopkách, faune a flóre, štruktúre človeka, živote dávnych civilizácií, dinosauroch.

Živé ilustrácie pomáhajú upevniť prečítané a predstavujú fascinujúci svet tajomna a všetkého nového. Každá téma je dôkladne spracovaná, je v nej maximum informácií, text je napísaný prístupným jazykom a dieťa nebude mať žiadne otázky ani nedorozumenia.

Podľa recenzií kniha zaujala nielen školákov, ale aj malé deti. Mnohí rodičia začali svoje deti postupne zoznamovať so svetom zvierat a rastlín. Pomáha získať nové vedomosti a stať sa erudovanejším, prekvapiť spolužiakov a učiteľov v prvom ročníku školy. Podľa našich odborníkov a rodičov je „obrovská encyklopédia pre deti“ skvelým prekvapením pre každú dovolenku.

Najlepšie knihy pre mužov

Krstný otec

Hodnotenie: 4.9

ZBOŽNÝ OTEC

Na prvom mieste v hodnotení je klasika kriminálneho žánru – kniha Maria Puza „Krstný otec“, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 1969. Na svete neexistuje človek, ktorý by o tejto práci nepočul. Adaptácia Francisa Forda Coppolu zvýšila záujem o autorovo dielo a knihu možno pokojne považovať za najlepší darček pre mužov všetkých vekových kategórií.

Životopis Vita Corleoneho, hlavnej postavy knihy, stelesňuje skutočných historických vodcov zločineckých gangov z minulosti. Mladý Talian začína od najnižších priečok a dostáva sa až na vrchol mafiánskej hierarchie. Dielo rozpráva príbeh niekoľkých generácií rodiny: samotného krstného otca a jeho detí: synov Santina, Frederica, Michaela a dcéry Constance. Čitatelia si obľúbia autorov osobitý spôsob. Knihu si môžete prečítať viackrát. A dokonca aj fanúšikovia iných žánrov budú skutočne prekvapení.

Vyvrheli

Hodnotenie: 4.8

SÚVISIACE

Kniha, ktorá vyšla prvýkrát v roku 1862, patrí ku klasike svetovej literatúry a považuje sa za jeden z najväčších románov 19. storočia. Victor Hugo skúma kľúčové témy: lásku a nenávisť, krutosť a súcit, nešťastie chudobných a blahobyt bohatých. Hlavným hrdinom knihy je bývalý trestanec, ktorý bol odsúdený za krádež chleba pre svoju rodinu. Autor ukazuje ďalších „vyvrheľov“, ktorých bolo na parížskych uliciach veľmi veľa. . Hugo dokázal realisticky opísať život francúzskej spoločnosti na začiatku 19. storočia. Tri kolegovia ukazujú boj polície a gangov, cirkevný systém, barikádové boje a stratifikáciu spoločnosti.

Valjean sleduje premenu pohľadu a charakteru vplyvom nešťastných udalostí, zvýšenú vôľu napraviť krivdy minulosti a zameranie sa na oddanosť a sebaobetovanie v prospech iných.

Vyvrheli nie sú knihou na jedno prečítanie. Podobne ako mnohé klasické diela, aj túto knihu možno čítať znova a znova, ponárať sa do neznámeho tajomného sveta francúzskeho života. Odborníci tvrdia, že takýto darček určite vynikne medzi mnohými inými.

Traja kamaráti

Hodnotenie: 4.8

TRI PRÍTELIA

Erich Maria Remarque 4 roky tvoril svoje dielo, potom predstavil svetu dielo, ktoré sa neskôr stalo klasikou svetovej literatúry. Hodnotená kniha vyšla v roku 1936 a o 22 rokov neskôr bola preložená do ruštiny. Dej sa odohráva v Nemecku v 20. rokoch 20. storočia.

Dej sa sústreďuje na osudy troch kamarátov, ktorí sa priatelia od strednej školy. Hoci sa prvá svetová vojna už skončila, navždy zostane v pamäti. A práve táto udalosť spojila priateľov, ktorí napriek všetkému hľadali šťastie a prosperujúci pokojný život. Robert, Otto a Gottfried si otvoria malú autodielňu. Robbie stretáva krásnu Patriciu a ani veľké rozdiely medzi nimi nezabránia tomu, aby sa do seba zamilovali.

Snehuliak

Hodnotenie: 4.7

SNOWMAN

Séria kriminálnych trilerov Ju Nesbé o slávnom detektívovi Harrym Holeovi vás poteší zaujímavou zápletkou, ktorá vás udrží v napätí a rozpakoch až do finále. V centre príbehu sú tri mladé ženy, ktoré sa stratili. Vyšetrovanie vedie do slepej uličky, ale po preskúmaní minulých zločinov a podobných nevyriešených prípadov nikto nepochybuje o tom, že ide o nemilosrdného maniaka, prvého oficiálneho sériového vraha v Nórsku.

Všetky zmiznutia spája niekoľko podobných znakov. Všetky ženy boli vydaté a mali deti. K zmiznutiam dochádzalo, keď napadol prvý sneh a vysoký snehuliak sa určite objavil. Testy DNA vykonané v rámci vyšetrovania odhalili, že všetky deti nezvestných obetí sa nenarodili mužom, ktorí boli považovaní za ich otcov.

Vyšetrovateľ a nová zamestnankyňa Katrina, ktorých spája nielen spoločná vec, ale aj osobné sympatie, budú musieť prežiť veľa ťažkých a nepríjemných chvíľ. Hole však určite rozlúšti záhadu, zachráni neprávom obvinených z vraždy, identifikuje skutočného páchateľa a bude pokračovať vo svojej práci. Kniha zaujme tých, ktorí dielo nórskeho spisovateľa nepoznajú, aj tých, ktorí čítali prvých šesť kníh o detektívovi Harrym.

Je ťažké byť Bohom

Hodnotenie: 4.6

JE ŤAŽKÉ BYŤ BOHOM

Skvelým darčekom pre fanúšikov sci-fi bude dielo bratov Strugackých, napísané v roku 1963. Kniha v rebríčku je jedným z najlepších výtvorov autorov. Získala uznanie nielen domácej, ale aj zahraničnej kritiky, bola preložená do niekoľkých desiatok jazykov a stále vzrušuje mysle moderných čitateľov z celého sveta.

Dej sa odohráva v ďalekej budúcnosti v štáte Arkanar, ktorý sa nachádza na inej planéte. Obyvateľstvo sa vzhľadom nelíši od pozemšťanov, ale vývojom zodpovedá stredoveku. Výskumný ústav z našej planéty, ktorý nemá právomoc priamo zasahovať, ale ktorého cieľom je usmerňovať a chrániť pred chybami.

Zápletka zahŕňa všetko: milostný príbeh, štátny prevrat a atentáty. Nemá to byť ľahké čítanie, na zabitie času večer. Bratia intelektuáli napísali dielo, nad ktorým treba uvažovať a potom o ňom diskutovať a filozofovať s priateľmi. Rozhodne vás táto nadaná kniha nenechá nudiť sa a prinúti vás znovu a znovu sa vracať k dielam Strugackého.

Prepracovanie

Hodnotenie: 4.5

REWORK

V poslednom čase sa čoraz viac presadzujú diela v žánri obchodnej literatúry. Cenným darčekom bude kniha dvoch praktikov Jasona Frydeho a Davida Heinemeiera Henssona, ktorí sa podelia o tajomstvá úspešného podnikania a pomôžu zorganizovať prácu a ďalší rozvoj plánovaného podniku.

Napriek metódam prezentovaným v knihe, ktoré sú diametrálne odlišné od tradičných koncepcií, má Rework veľký úspech u podnikateľov aj kritikov. Podrobne sa v nej dozviete, čomu venovať pozornosť ako prvému, ako sa poučiť z vlastných chýb, aby ste ich neskôr nerobili, ako sa nebáť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, aby ste dosiahli nevídané výšky a finančnú stabilitu.

Atlas Shrugged

Hodnotenie: 4.5

ATLANTUS POKRČIL PLECAMI

Jedným z najlepších darčekov pre mužov bude dielo ženy – americkej spisovateľky Ayn Randovej. Ide o jedno z najrozsiahlejších diel modernej literatúry. Sama autorka opakovane priznala, že je to najdôležitejšia zo všetkých jej výtvorov. Myšlienka spočíva v tom, že svet spočíva na pleciach silných mužov, podobne ako v mýte o titánovi Atlantovi. A ak prestanú tvoriť, všetko, čo bolo vytvorené za tisíce rokov, sa rozpadne na prach.

Kombináciou fikcie a realizmu autor svojským spôsobom odpovedá na mnohé otázky, ktoré zamestnávali celé pokrokové ľudstvo. Román zaradený do nášho hodnotenia veľmi živo a intenzívne opisuje všetky fázy vedúce k hospodárskemu chaosu. Mnohí kritici hneď po vydaní v roku 1957. Negatívne prijaté dielo antiutópie. V nasledujúcich desaťročiach sa však stal veľmi populárnym. V roku 2008, v čase celosvetovej hospodárskej krízy, bol predaj mimoriadne vysoký.

Kniha sa stala bestsellerom a bola zaradená medzi najlepšie romány 20. storočia. Stojí za prečítanie, aby ste získali inšpiráciu pre nový spôsob života, aby ste napriek ťažkostiam zostali silní a čestní.

Mysli a zbohatni

Hodnotenie: 4.4

MYSLIEŤ A BYŤ BOHATÝ

Kniha, ktorá vyšla v roku 1937 a je stále aktuálna, vám bude návodom a sprievodcom pri dosahovaní vašich cieľov. Napoleon Hill bol vyhlásený za najlepšieho autora, ktorý kedy písal o úspechu. Moderné tlačené verzie sú aktualizované tak, aby odrážali realitu doby. Autor sa viac ako dvadsať rokov venoval výskumu a vďaka tomu vytvoril svoju jedinečnú metodiku, ktorá je podložená teoretickými poznatkami a praktickými skúsenosťami.

Je dôležité, aby sa prezentovaná filozofia vzťahovala nielen na získavanie bohatstva. Ak sa ho budete držať, môžete dosiahnuť najlepšie výsledky v športe, štúdiu a iných oblastiach nášho života. A práve týchto 13 zákonov sa stane vašimi základnými pravidlami na dlhé roky, ak sa skutočne nebojíte ťažkostí, ale robíte všetko pre dosiahnutie svojich cieľov.

Dielo bude cenným darom pre mužov, ktorí nestoja na mieste a chcú smerovať k úspechu a bohatstvu. Známy psychológ a novinár Hill vám určite pomôže, pretože pomohol mnohým ľuďom na celom svete. Svedčia o tom mnohé ocenenia a uznania od mocných, ktorí potvrdili, že práve tento román bol odrazovým mostíkom k ich luxusnému životu.

Cieľ. Proces neustáleho zlepšovania

Hodnotenie: 4.4

ÚČEL. PROCES NEUSTÁLEHO ZLEPŠOVANIA

Ďalší obchodný bestseller, ktorý zaraďujeme do nášho hodnotenia a ponúkame ako darček na každú slávnostnú príležitosť. Spoluautor: Eliyahu M. Kniha Goldratta a Jeffa Coxa má skôr charakter beletrie ako špecifickej obchodnej literatúry. Štýl rozprávania – ľahký, niekedy ironický, často vyvoláva úsmev.

Ľahko sa číta a rovnako ľahko sa oznamuje účel písania. Konkrétne: ničoho sa nebojte, nepodľahnite ťažkostiam, prekonajte všetky ťažkosti a rozhodne choďte za svojím snom. Autori vykonali množstvo výskumov a z vlastnej praxe a skúseností iných úspešných podnikateľov sa naučili, ako nájsť chyby a napraviť ich, ako viesť správnu politiku, plánovať aktivity a neprestať sa rozvíjať.

Kniha Cieľ. Proces neustáleho zlepšovania“ možno prezentovať nielen mužom v podnikateľskej komunite. Odporúčame ju širokému okruhu čitateľov. Jeho jednoduché a napriek tomu účinné techniky, ktoré pomáhajú vo všetkých oblastiach, naučiť sa, ako dosiahnuť svoje ciele a sami sa zdajú splniť najviac nemožné túžby.

Nahý biznis

Hodnotenie: 4.3

NAHÉ PODNIKANIE

Britský podnikateľ, jeden z najbohatších ľudí na svete, sa s čitateľmi, ktorých zaujíma, ako sa dosahuje úspech a kde začať, aby sme v živote dosiahli všetko, podelí o svoje odhalenia, ktoré si starostlivo zaznamenal do svojho zápisníka. „The Naked Business odhaľuje všetky tajomstvá. Môžete sa naučiť, ako vyjednávať a prijímať zamestnancov, ako si nenechať ujsť lukratívne ponuky a nájsť nových partnerov.

Richard Branson nič nezatajuje. Dokonca aj všetky jeho chyby a zlyhania, pády počas hospodárskej krízy sú podrobne opísané. Autor nie je len úspešný podnikateľ. Dodržiavaním jeho pravidiel dosiahol slušné výsledky v iných oblastiach. Branson preletel Tichý oceán v teplovzdušnom balóne, pokúsil sa preplávať Atlantik na plachetnici, vytvoril rekord v preplávaní Lamanšského prielivu v obojživelnom aute. Aj keď sa mu to nepodarí, nezastaví sa a ide ďalej za svojimi cieľmi.

prístupný mnohým čitateľom vďaka jednoduchému a priamočiaremu štýlu písania. Ak chcete vyčnievať z davu, darček v podobe knihy, ktorá bude stolným sprievodcom k okamžitej akcii.

Najlepšie knihy ako darček pre ženu

Kým som ťa nestretol

Hodnotenie: 4.9

PREDTÝM, AKO SOM ŤA STRETOL

Prvé miesto v rebríčku patrí bez výhrad bestselleru Jojo Moyesovej, ktorý vyšiel v roku 2012. Deň po zverejnení sa spisovateľ prebudil slávny. S odstupom rokov sa vášne pre tento romantický a tragický príbeh lásky dvoch veľmi odlišných mladých ľudí, ktorý dokáže ukázať, že nič netrvá večne a človek by sa mal tešiť z každej minúty strávenej v spoločnosti toho druhého, nezmenšili.

Louise Clarkeová je obyčajné dievča, ktoré si po prepustení z kaviarne musí hľadať prácu. Will je dedičom bohatej rodiny s vynikajúcim vzdelaním, ale bez životných vyhliadok. Po autonehode mu nič nezostane a kedysi aktívny mladý muž je pripútaný na lôžko, pričom všetky spôsoby, ktorými sa snažil rehabilitovať, vyšli navnivoč.

Samozrejme, človek naozaj chce, aby všetko v živote bolo ako v rozprávke. V skutočnosti to však, žiaľ, nie je pravda. Tento román rozplakal bez výnimky každú čitateľku a zároveň inšpiroval a ukázal, že smútok treba prekonať a ísť ďalej bez ohľadu na to, čo sa. Za zmienku stojí, že v rokoch 2015 a 2018 vyšli dve nové knihy – pokračovanie Louisinho príbehu po tragických udalostiach.

Šťastie podľa Huggeho alebo Pridajte do svojho života trochu mágie

Hodnotenie: 4.8

HYGGE ŠŤASTIE, ALEBO SI DO ŽIVOTA PRIDAJTE TROCHU KÚZLA

Nie každý vie, čo znamená „hygge“. Nová filozofia, ktorá sa zrodila v škandinávskych krajinách, spája definície pojmov „útulný“, „dobrý“ a „bezpečný“ do jedného celku a umožňuje nám vychutnať si jednoduché každodenné veci, ktoré v každodennej rutine prehliadame každú minútu dňa.

Pia Edbergová nám radí, ako sa zbaviť zbytočných informácií, ktoré nám zahlcujú mozog, ako vidieť radosť v každom okamihu, ako byť šťastný tu a teraz, a nie niekedy neskôr, keď sa nám splnia naše túžby a sny. Autor navrhuje žiť presne 1 mesiac podľa filozofie hygge a pozrieť sa na výsledok, porovnať svoje pocity pred a po a priznať si, aký život sa vám viac páči: pokojný, odmeraný alebo v šialenom tempe a snahe o niečo prchavé.

Toto dielo ocení mnoho žien a mohlo by byť najlepším novoročným darčekom, pretože všetko najlepšie, ako veríme, sa začína plniť po odbití hodín. Je veľmi ťažké pochopiť, prečo vám život nevychádza podľa vašich predstáv bez cudzej pomoci. Kniha môže nahradiť návštevu psychológa a priniesť skutočné výsledky v kratšom čase. Vitajte v útulnom šťastí, ktoré P. Edberg.

Život na úver

Hodnotenie: 4.7

ŽIVOT NA VERNOSTI

Ďalšia kniha od Ericha Mariu Remarquea, ktorú sme zaradili do nášho rebríčka. Príbeh neobsahuje žiadne politické prvky. Zameriava sa na vzťah dvoch ľudí, ktorí sa stretnú v nie úplne šťastnom období. Lillian je nevyliečiteľne chorá a každá chvíľa je pre ňu vzácna. Nechce zostať v sanatóriu a pozerať sa, ako sú ľudia ako ona pochovávaní.

Príchod Clairefeta, pretekára, ktorý každý deň riskuje svoj život a zdravie, zmení celý jej pohľad na svet. Ich príbeh bude mať všetko: romantiku, vášeň, pohnútky, dokonca aj milostný trojuholník a, bohužiaľ, tragický koniec. Autor však dokázal ukázať, že sa neoplatí vzdávať sa nádeje a strácať čas a je načase prestať.

Spisovateľ sa často zameriava na otázku života a smrti, núti nás zamyslieť sa nad tým, čo znamená materiálny majetok v porovnaní so šťastím a radosťou, ktoré musíme každú sekundu zdieľať so svojimi blízkymi, a ako si správne stanoviť priority. Toto krásne a emotívne dielo osloví každú ženu, takže darček je nevyhnutnosťou pre každú oslavu.

Najlepšia vec na mne

Hodnotenie: 4.6

TO NAJLEPŠIE VO MNE

Dielo amerického spisovateľa Nicholasa Sparksa poznajú všetci milovníci romantiky. V centre príbehu sú Amanda a Dawson, ktorí sú do seba zamilovaní už od strednej školy. Je to prvá kráska, dcéra bohatých a vplyvných rodičov. Pochádza z nefunkčnej rodiny a v jeho živote nie je nič dobré. Ale je to Amanda, ktorá nám dáva nádej na šťastnú budúcnosť.

Ale osud má svoje vlastné plány a oni sa rozchádzajú na dlhých 20 rokov, aby sa opäť stretli a uvedomili si, že cit nie je stratený, ale čo robiť, pretože Amanda už má rodinu, deti? Po jej prečítaní nemôže nikto zostať ľahostajný. Nepredvídateľný koniec je šokujúci. A predsa každá žena chce veriť rozprávke, že existujú oddaní muži, ktorí sú ochotní vzdať sa pre ňu všetkého, dokonca aj toho najcennejšieho, čo majú – svojho života.

Dielo nastoľuje mnoho otázok: vzťahy medzi rodičmi a deťmi, spravodlivosť a krutosť, láska a zmysel pre povinnosť. Pre milovníkov zmyselných milostných vzťahov bude táto kniha zjavením a pomôže vám žiť pulzujúci život s hlavnými postavami. Ak neviete, čo kúpiť svojej priateľke na oslavu, kniha N. Sparks je skvelé čítanie a bude veľmi cenený.

Vzácnejšie ako samotný život

Hodnotenie: 4.5

DRAHŠIE AKO SAMOTNÝ ŽIVOT

Ďalšou knihou je kniha od autorky Alice Munroeovej, držiteľky Nobelovej ceny. „Drahšie ako sám život“ je 14 príbehov, ktoré ukazujú malé radosti a veľké tragédie obyčajných ľudí. Toto je autorova posledná kniha, ktorá bola doteraz vydaná. Štyri z poviedok v zbierke sú záverečné a, ako Munroe zdôrazňuje, autobiografické.

V mnohých postavách čitatelia spoznajú samých seba, s odstupom sa pozrú na udalosti, ktoré sa v ich živote niekedy stali, a pochopia, ako sa v danej situácii zachovať, či poslúchnuť vlastné srdce, alebo urobiť to, čo očakávajú iní a ako diktuje spoločnosť. Kniha otvára rôzne akútne sociálne problémy: konflikty s blízkymi, sebectvo, krutosť, vzdorovitosť.

Chutný rok. Recepty na hostinu s a bez

Hodnotenie: 4.5

ROK CHUTNÝ. PRÁZDNINOVÉ RECEPTY PRE TÚTO PRÍLEŽITOSŤ A BEZ

Nová kniha Júlie Vysockej, ktorá je už dobre známa mnohým ženám v domácnosti, bude skvelým pomocníkom v kuchyni. Autorka navrhuje jedálny lístok na rôzne sviatky, ktorý pozostáva z 5 hlavných jedál. Teraz už nemusíte dlho premýšľať, ako chutne nakŕmiť a zároveň prekvapiť svojich hostí. Nájdete tu nápady na romantické večere, narodeninové oslavy, silvestrovské stoly a tematické párty. Jedlá môžete kombinovať alebo ich použiť na iné príležitosti.

V knihe sa podrobne píše o varení, a čo je dôležitejšie, o zdobení a servírovaní. Stojí za zmienku, že všetky recepty sú realistické a každá žena (a dokonca aj ak si to muž želá) môže vytvoriť majstrovské diela z celkom dostupných produktov v bežnej kuchyni.

Vydanie je ilustrované farebnými obrázkami. Darujte túto knihu Júlie Vysockej svojej milovanej žene, matke alebo dcére, vychutnajte si malú rodinnú slávnosť pri akejkoľvek príležitosti po celý rok a vychutnajte si chuť do jedla!

Tajomstvá BOBBYHO BROWNA

Hodnotenie: 4.4

TAJOMSTVÁ BOBBYHO BROWNA

Záverečné slovo v hodnotení je kniha, ktorú bude obdivovať každá žena. Jeho autorka je medzinárodne uznávaná kozmetická poradkyňa, ktorej dôverujú najväčšie osobnosti šoubiznisu, politiky a športu. Bobbi Brownová, ktorá sa už dlhé roky venuje zdravej výžive, pomáha zachovať si krásu a mladosť a vysvetľuje, ako sa stať štíhlou bez vyčerpávajúcich diét, bez extrémov a bez nočného vyprázdňovania chladničky…

V diele sa spisovateľka delí o svoje skúsenosti so slávnymi modelkami a herečkami, tipy od odborníkov na výživu a fitnes trénerov. Roky praxe pomohli vytvoriť bezchybnú techniku, ktorú vyskúšali dievčatá a ženy z mnohých krajín sveta. A samozrejme B. Brown nezabudol odhaliť tajomstvo bezchybného make-upu a zdravých vlasov.

Zvláštny štýl písania vás núti veriť a dôverovať autorovi. Jej návod na splnenie snov naozaj funguje, o čom svedčia aj ohlasy čitateľov. Ak sa neviete rozhodnúť, čím urobiť žene radosť na dovolenke, táto kniha bude cenným darčekom, ktorý vám pomôže nielen vyzerať krajšie, ale hlavne šťastnejšie…

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: