5 najlepších učebníc algebry

*Prehľad toho najlepšieho podľa názoru redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani návod na nákup. Pred nákupom si vyžaduje odborné poradenstvo.

Ak chcete vybrať knihu o algebre, musíte najprv určiť cieľ a vek študenta. Existuje niekoľko možností:

  1. Výučba v triede;
  2. Domáca príprava na záverečné skúšky;
  3. praktické problémy v odbore;
  4. Práca so študentom, ktorý zaostáva.

Existujú aj ďalšie dôležité tipy pre študentov a učiteľov:

  1. Učebnica musí byť na zozname odporúčaných učebníc Ministerstva školstva našej krajiny, ak sa plánuje jej štúdium v škole.
  2. Pre pokročilé triedy sa oplatí vybrať si učebnicu s podrobným tematickým plánom.
  3. Lektori môžu použiť niekoľko výukových programov a vybrať ten najvhodnejší pre konkrétneho študenta.

Viac pochopiť, ktorú učebnicu si vybrať, pomôže hodnotenie na základe spätnej väzby z online fór. Upozorňujeme, že naše odborné názory sú subjektívne. Každá učebnica je komentovaná pozitívne aj negatívne.

Rebríček najlepších učebníc algebry

Nomináciamiestonázov výrobkuHodnotenie
Hodnotenie najlepších výukových programov1Algebra 8. ročník. Úroveň profilu. .. Mordkovič, N.. Nikolaev4.9
2Algebra. Časť 1. Učebnica. Andrey Kiselev4.8
3Makarychev, Mindyuk, Neshkov. Algebra pre 7. ročník s pokročilou matematikou4.8
4„Algebra a začiatok matematickej analýzy. Pokročilá úroveň“ 11. trieda – A.. Merzlyak, D.. Nomirovsky, V.. Polyakov4.7
5Algebra 10-11 ročníkov, Kolmogorov, Abramov, Dudnitsyn4.7

Algebra 8. ročník. Pokročilá úroveň. .. Mordkovič, N.. Nikolaev

Hodnotenie: 4.9

ALGEBRA 8. ROČNÍK. PROFILOVANÁ ÚROVEŇ. A.G. MORDKOVIČ N.P. NIKOLAJEV.webp

Učebnica vhodná pre pokročilé štúdium predmetu. Triedy matematiky sa z nej často učia. Žiadne osobitné ťažkosti pri zvládaní disciplíny. Aj keď učiteľ nedokáže študentom jasne prezentovať materiál, tínedžeri pochopia všetko z prístupnej teórie príručky.

Na učebnicu prakticky neexistujú zlé recenzie. Umožňuje študentom riešiť najťažšie problémy s parametrami. Vysvetľuje tému. Študenti tak získajú vynikajúce znalosti z teórie algebry a riešenia problémov. Súdiac podľa recenzií, ôsmaci, ktorí pracujú s touto výučbou, ľahko riešia problémy pre triedu 11.

Algebra. Časť 1. Učebnica. Andrey Kiselev

Hodnotenie: 4.8

ALGEBRA. ČASŤ 1. UČEBNICA. ANDREJ KISELEV

Mnohí rodičia považujú Kiselevovu učebnicu za záchranu. Niektorí z nich študovali u tohto autora v mladších rokoch. Táto nesmrteľná učebnica pomôže retardovanému študentovi zvládnuť riešenie úloh v algebre, aj keď jeho znalosti matematiky boli pred touto disciplínou slabé.

Učebnica poskytuje podrobný pohľad na materiál, text je podaný prístupným jazykom. Mnohí učitelia odporúčajú zakúpiť si túto knihu na ďalšie štúdium predmetu, pretože je v nej všetko jasne a dôsledne uvedené. Témy nie sú komplikované dlhými argumentmi, všetky pravidlá sú zvýraznené a obsahujú cvičenia na upevnenie látky.

Makarychev, Mindyuk, Neshkov. Algebra pre 7. ročník s pokročilou matematikou

Hodnotenie: 4.8

MAKARYCHEV MIDYUK NESHKOV. AllgEBRA PRE 7. ročník MATEMATICKÉHO UČENIA.webp

Príručka je vhodná na dôkladné štúdium disciplíny v siedmom ročníku. Ide o prvú učebnicu z kompletnej zbierky algebry, ktorá bola pripravená v súlade s požiadavkami štátneho vzdelávacieho štandardu. Jeho súčasťou je rozšírenie klasických tém o štatistiku a históriu. Kniha obsahuje množstvo cvičení a originálnych úloh tvorivého charakteru. Ide o pomerne bežnú možnosť pre stredné školy.

Pre niektorých rodičov je ťažké pochopiť. Učitelia si tiež všímajú dobré usporiadanie teoretických a praktických materiálov. Každý problém sa dá vyriešiť. Táto učebnica, ako aj Makarychevove učebnice pre 8. a 9. ročník, sú vynikajúce ako príprava na skúšku.

„Algebra a začiatok matematickej analýzy. Úroveň pokročilosti 11 – A.. Merzlyak, D.. Nomirovsky, V.. Polyakov

Hodnotenie: 4.7

ALGEBRA A ZAČIATKY MATEMATICKEJ ANALÝZY HĹBKOVÝ ÚROVEŇ 11. TRIEDA - A.G. Merzlyak D.A. NOMIROVSKY V.M. POLYAKOV.webp

Nasledujúci účastník hodnotenia je veľmi podrobnou učebnicou pre špecializované triedy, ktorá predstavuje materiál na pomerne serióznej úrovni. Na osvieženie pamäti a upevnenie materiálu sú k dispozícii opakovacie témy. Na konci tejto knihy nájdete kapitolu „Ako používať počítač“. Na programovanie existuje viac ako 20 cvičení. Autori tak spojili dve témy naraz.

Žiaci si pochvaľujú veľké písmo, príjemné farby stránok a prehľadné obrázky. Obsah je v súlade s FSES. Je to vynikajúca možnosť prípravy na USE.

Algebra pre 10.-11. ročník, Kolmogorov, Abramov, Dudnitsyn

Hodnotenie: 4.7

ALGEBRA 10-11 CLASSES KOLMOGOROV ABRAMOV DUDNITSKYN.jpeg

Rebríček uzatvára príručka, ktorú mnohí učitelia chvália za schopnosť kompetentne pripraviť na skúšku a niektorí akademici ju kritizujú. Materiál je prezentovaný na vysokej vedeckej úrovni, hlavné body sú zobrazené vo forme ilustrácií s príkladmi. Cvičenia sú prezentované v úlohách rôznych úrovní náročnosti. Na prípravu na skúšku je k dispozícii množstvo materiálov.

Žiaci sa oboznámia s etapami vývoja odboru na základe historických faktov. Na konci každej kapitoly sú otázky na zopakovanie kapitoly. Ďalšia teória je zvýraznená špeciálnymi ikonami. Kolmogorovova učebnica je teda kompetentne navrhnutá a štruktúrovaná učebnica vhodná pre absolventov škôl.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: