Čo čítať na dovolenke. 26 zaujímavých kníh pre každý vkus

*Prehľad toho najlepšieho podľa názoru redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama alebo sprievodca nákupom. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Najvhodnejší čas na čítanie – leto. Práve na dovolenke si môžete vziať do rúk ťažkú knihu, ktorú ste vždy plánovali prečítať, ale odkladali ste ju, alebo sa zoznámiť s novými knihami, ktoré ste nikdy nemali čas prečítať. Takto bude možné spojiť potešenie s použitím a teplé dni nebudú márne.

Redakcia Expertology pripravila atraktívny výber 26 kníh, ktoré sa hodia pre každého.

Čo čítať na dovolenke. 26 zaujímavých kníh pre každý vkus

NomináciamiestoNázovHodnotenie
Čo čítať na dovolenke. 26 zaujímavých kníh pre každý vkus1„Najdokonalejšia vec na svete: vnútro a vonkajšok vtáčieho vajca“, Tim Burkhead5.0
2„21 lekcií pre 21. storočie“, Yuval Noah Harari4.9
3„Čo je to za rybu v tvojom uchu?? Úžasné dobrodružstvá prekladu“, David Bellos4.9
4„Dvere do leta“, Robert Heinlein4.9
5„Sebarozvoj podľa Tolstého“, Viv Groskop4.8
6„Dobrodružstvá v antropocéne. Cesta do srdca planéty, ktorú sme stvorili“ Gaia Vince4.8
7„Tu bol Rím“, Victor Sonkin4.7
8„Jeden príbeh, Julian Barnes4.7
9„Napoleonov konvoj. Kniha 2. Biele kone“, Dina Euroina4.7
10„Invázia. „Stručná história Slovenskách hackerov“, Daniel Turovsky4.6
11„Spy Legacy“, John Le Carré4.6
12„Veselý život alebo sex v ZSSR“, Jurij Poljakov4.5
13„Tvorcovia náhody“, Yoav Bloom4.5
14„Zberatelia mušlí“, Rosamund Pilcher4.5
15„A Sixpence Song and a Pocket of Wheat“, Archibald Cronin4.5
16„Nejasný úsmev“, Françoise Sagan4.5
17„Úžasné dobrodružstvá Cavaliera Claya“, Michael Sheibon4.4
18„Sláva môjho otca. Zámok mojej matky, Marcel Pagnol4.4
19„Prah“, Sergej Lukjanenko4.3
20„River God,“ Wilbur Smith4.3
21„Pandémia. Arkáda. Prvá epizóda“ Vadim Panov4.3
22„Labyrint,“ Kate Moss4.2
23„Valley of the Dolls“, Jacqueline Susann4.2
24„Cudzinec“, Stephen King4.1
25„Nôž“, Yu Nesbé4.1
26„Smrtiaca belosť“, Robert Galbraith4.1

„Najdokonalejšia vec na svete: vnútro a vonkajšok vtáčieho vajca“, Tim Burkhead

Hodnotenie: 5.0

 1. Sciencepop.
 2. Počet strán: 370.
 3. Cena na LitRes: 279 s.

Letné obdobie je nádherným časom na pozorovanie okolitého sveta, či už ide o rastliny alebo živočíchy. Táto kniha bude užitočná pre každého, ale najmä pre ľudí so záujmom o vtáctvo. Jej autorom je známy popularizátor vedy a jeden z popredných ornitológov súčasnosti Tim Burkhead.

Napriek svojej zdanlivej jednoduchosti je vajce jedinečná vec. Od najstarších čias sa lovili pri hľadaní vzácnych exemplárov. Kniha odhaľuje, že vtáčie vajce je základným atribútom mytologických príbehov a náboženských predstáv, symbolom plodnosti, ako aj podstatnou súčasťou ľudskej kultúry.

„21 lekcií pre 21. storočie“, Yuval Noah Harari

Hodnotenie: 4.9

 1. Naupop.
 2. Počet strán: 440.
 3. Cena na LitRes: 399 s.

Harari živo a pútavo rozpráva o aktuálnych témach: európskej prisťahovaleckej politike, Trumpovom nástupe k moci, kríze liberálnej demokracie, informáciách a biotechnológiách a ich mieste v našich životoch.

„Aké ryby v tvojom uchu?? Úžasné dobrodružstvá prekladu, David Bellos

Hodnotenie: 4.9

 1. Jazykoveda.
 2. Počet strán: 420.
 3. Cena na LitRes: 349 p.

Samovzdelávanie na dovolenke. Kniha spisovateľa a súčasného významného prekladateľa, držiteľa Goncourtovej a Bookerovej ceny Bellos je dokonalým. Dotýka sa všetkých zložitostí mnohostrannej prekladateľskej práce.

„Dvere do leta“, Robert Heinlein

Hodnotenie: 4.9

 1. Vedecká fantastika.
 2. Počet strán: 240.
 3. Cena na LitRes: 229 s.

Letné čítanie zanechá príjemnú pachuť. Fanúšikovia tohto žánru budú túto knihu milovať, pretože je to skutočná klasika science fiction. Postavy sa túžia dostať do tepla, a tak hľadajú Dvere do leta. V tomto milovanom kúte nie je miesto pre vojny, nenávisť, zášť… Tvoji priatelia ťa nezradia a tvoj milovaný ťa neoklame.

Daniel Boone Davies a jeho kocúr Petronius Arbiter, zviera, ktoré je dostatočne zdvorilé na to, aby sa nenechalo potľapkať po chrbte alebo pohladkať po vlne, by radi boli v raji. Pravda, aby našli vytúžené dvere, musia prekonať Čas s jeho drsnou povahou. Ale nie u každého sa to dá uplatniť.

„Sebarozvoj podľa Tolstého,“ Viv Groskop

Hodnotenie: 4.8

 1. Populárna psychológia.
 2. Počet strán: 248.
 3. Cena na LitRes: 495 s.

Britský novinár a stand-up komik denníka The Telegraph napísal úžasnú knihu, ktorá ukazuje, ako vás klasika dokáže dostať aj z tých najťažších situácií. Hovorí o jedenástich veľkých Slovenskách románoch a robí to bez toho, aby ich banalizovala, zľahčovala alebo brutalizovala. Každá stránka je naplnená láskou k literatúre všeobecne a k ruskej literatúre zvlášť.

Viv vysvetľuje, ako si stanoviť priority v živote na základe románu Vojna a mier, ako sa vyrovnať s neopätovanou láskou pomocou Turgenevovho Mesiaca na dedine, ako si udržať optimistický pohľad na svet čítaním Achmatovovej, ako sa naučiť mnohé triky od životného trénera Tolstého a Čechova.

„Dobrodružstvá v antropocéne. Cesta do srdca planéty, ktorú sme vytvorili“, Gaia Vince

Hodnotenie: 4.8

 1. Science-pop.
 2. Počet strán: 640.
 3. Cena na LitRes: 379 s.

Ďalšia populárno-vedecká kniha, ideálna na letné čítanie. Dozviete sa z nej veľa o planéte Zem. Novinár a autor knihy sa vydal na náročnú a nebezpečnú cestu, počas ktorej navštívil mnohé krajiny vrátane Bolívie, Ladakhu, Nepálu, údolia Amazonky, Kolumbie, Etiópie, Kene, Patagónie, Maldív.

Rozprávala sa s mnohými ľuďmi, napríklad s tvorcami umelých ľadovcov na zavlažovanie plodín a umelých stromov na čistenie vzduchu, s tvorcami koralových útesov na ochranu ostrovov pred zničením a s mnohými ďalšími, ktorých úžasné nápady pomáhajú riešiť množstvo problémov, ktoré spôsobil človek. Táto vedecká štúdia prinúti každého zamyslieť sa nad budúcnosťou planéty.

„Tu bol Rím“, Victor Sonkin

Hodnotenie: 4.7

 1. Dejiny starovekého sveta.
 2. Počet strán: 680.
 3. Cena na LitRes: 369 s.

Kniha je ideálna pre tých, ktorí plánujú dovolenku v Ríme. Okrem toho, že je to zábavné čítanie, je to vynikajúci sprievodca mestom, kde vládli Nero a Caesar, kde tvorili De Sica, Fellini, Bernini a Michelangelo, slovom, v hlavnom historickom mieste ľudstva.

Napriek tomu, že sa príbeh odohráva v staroveku, vďaka talentu spisovateľa sa ruiny a ikonické miesta stávajú jasnejšími a bližšími, hoci moderný Rím od neho delia tisíce rokov.

„Jeden príbeh, Julian Barnes

Hodnotenie: 4.7

 1. Súčasný ľúbostný príbeh.
 2. Počet strán: 240.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Na začiatku románu autor píše, že každý má len jeden príbeh, napriek veľkému počtu udalostí v živote. Áno, samozrejme, pokračuje, je toho veľa, čo by sa dalo povedať, ale to podstatné si zaslúži byť povedané.

Podobný je aj príbeh hlavného hrdinu diela, devätnásťročného Londýnčana Paula. Je to pozoruhodný príbeh lásky medzi ním a štyridsaťosemročnou Susan. Začína ľahko a bezstarostne, ale časom prerastá do zúfalstva a mení sa na tragédiu. Barnes, brilantný štylista, bystrý pozorovateľ a jemný psychológ, rozoberá dôležitú tému, ako určité udalosti určujú náš osud.

„Napoleonov vozový vlak. Kniha 2. Biele kone“ od Diny Euroiny

Hodnotenie: 4.7

 1. Súčasný román.
 2. Počet strán: 390.
 3. Cena na LitRes: 286 s.

Druhá kniha zo série. Prvý z nich, Rovniankov klin, si už čitatelia obľúbili, takže Biele kone sa stali očakávanou udalosťou pre fanúšikov a milovníkov zaujímavej literatúry. Euroina opäť dokázala, že nikto iný nedokáže „s chuťou“ opisovať krajiny, prírodu, majstrovsky prekrúcať zápletky a sondovať charaktery.

Vo fascinujúcom románe sa prelínajú udalosti z napoleonských vojen a súčasnosti, pričom na scénu vstupujú nové postavy, ktoré prinášajú intrigy. Je tu veľa dejových línií, napríklad milostný príbeh a príbeh pokladu, ktorý niekde v Rusku ukryli ustupujúce Bonapartove vojská.

„Invázia. Krátka história Slovenskách hackerov“, Daniel Turovsky

Hodnotenie: 4.6

 1. Bezpečnosť informácií.
 2. Počet strán: 296.
 3. Cena na LitRes: 515 s.

Držiteľ novinárskej ceny GQ za rok a špeciálny spravodajca Meduzy skúmal tému kybernetickej kriminality niekoľko rokov pred škandalóznou udalosťou z roku 2016, keď sa ruskí hackeri, pravdepodobne napojení na Kremeľ, stali hrdinami všetkých svetových médií v amerických voľbách.

V tejto knihe autor zhromaždil všetky poznatky z viac ako sto rozhovorov. Tu sú príbehy od čias Sovietskeho zväzu, keď sa budúci hackeri učili na matematických školách, až po rok 2019, keď vznikajú celé nadnárodné zločinecké gangy.

„Spy Legacy“, John Le Carré

Hodnotenie: 4.6

 1. Thriller, detektívky.
 2. Počet strán: 270.
 3. Cena na LitRes: 369 s.

Autorova próza je skutočne mnohovrstevnatá, inteligentná a elegantná. Príbeh sa začína v roku 63 v knihe The Spy Who Came in from the Cold, o ktorej Graham Greene vtedy povedal, že je to najlepšie čítanie o špiónoch, aké kedy držal v rukách.

Po desiatkach rokov sa spisovateľ vracia k príbehu, ktorý bol prerušený na úpätí Berlínskeho múru. Hlavný hrdina trávi čas v čitárni freiburskej knižnice, kde sa snaží nájsť nadčasové pravdy. Hlavu má plnú myšlienok o tom, za čo padli obete tejto studenej vojny, ale v dobe brexitu nie je vôbec jednoduché získať odpoveď.

„Veselý život alebo sex v ZSSR“, Jurij Poljakov

Hodnotenie: 4.5

 1. Súčasný román.
 2. Počet strán: 540.
 3. Cena na LitRes: 319 s.

Skvelá prázdninová kniha, ktorá vám umožní nostalgicky si zaspomínať na časy Sovietskeho zväzu a búrlivej mladosti. Poliakoff ako znalec tohto obdobia a skúsený psychológ ukazuje nostalgiu miestami cynicky a šibalsky, čo určite osloví čitateľov všetkých vekových kategórií, dokonca aj tých, ktorí nežili v ZSSR.

Román sa číta jedným dychom, pretože je okorenený zdravou dávkou humoru a grácie, vyjadrenou výberom obrazov a slov. Osobitnú zmienku si zaslúži dokonalé písanie a strhujúci dej, ktorý je napínavý od prvých riadkov. Príbeh sa začína v osemdesiatom treťom, kde mladý spisovateľ, ktorý má manželku a milenku, trpí rannou kocovinou.

„Creators of Coincidence, Yoav Bloom

Hodnotenie: 4.5

 1. Moderný román.
 2. Počet strán: 240.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Nepredvídateľný a fascinujúci román mladého izraelského spisovateľa, aký nemá obdobu, by sa hodil na prázdninové čítanie, keď je dostatok voľného času. Nastoľuje pálčivú otázku osudu a náhodnosti.

Posledný vlak, ktorý ušiel; výherný tiket s neuveriteľnou sumou peňazí náhodne nájdený na ulici; rozbitý pohár vášho obľúbeného nápoja – zrazu je všetko, čo sa stane, niekým nastražené, náhody neexistujú a všetkých ľudí na planéte Zem ovláda neznáma entita?

„Zberači mušlí“ od Rosamunde Pilcherovej

Hodnotenie: 4.5

 1. Moderná romantika.
 2. Počet strán: 720.
 3. Cena na LitRes: 279 s.

Román je o troch generáciách anglickej rodiny. V tomto veľmi letnom a atmosférickom diele sa mieša dráma a lyrika, vojna a mier, pokušenie a zdravý rozum.

Hlavná hrdinka Penelope Keelingová, dcéra umelca Sterna Lawrenca, slávneho v celej Európe a dokonca aj za oceánom, má za sebou dlhý a búrlivý život: bohémske londýnske detstvo, vojnu a nešťastné manželstvo, tri deti a jediného muža, ktorého miluje. Keď zistí, že jeden z otcových obrazov, ktorý visí v jej dome, má obrovskú hodnotu, roztočí sa vír nepredvídateľných udalostí.

„Pieseň o šesťpencii a vrecku pšenice“, Archibald Cronin

Hodnotenie: 4.5

 1. Zahraničná klasika.
 2. Počet strán: 570.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Skutočná anglická klasika od v širokých kruhoch málo známeho brilantného autora. Výhra pre všetkých na dovolenkové čítanie.

Názov románu – prvé verše populárnej piesne v krajine hmiel. Dielo je zasadené do najlepšej tradície vzdelávacieho románu. Rozpráva príbeh mladého škótskeho chlapca, snílka s ambíciami a trochou naivity. Mimochodom, príbeh odráža niektoré autobiografické skutočnosti z Croninovho vlastného života.

„Nejasný úsmev“, Françoise Sagan

Hodnotenie: 4.5

 1. Súčasný ľúbostný príbeh.
 2. Počet strán: 192.
 3. Cena na LitRes: 330 p.

Romantika je známa svojou eleganciou a ľahkosťou a bola by vynikajúcou voľbou pre dovolenku. S neodmysliteľnou schopnosťou okamžite disponovať a zaujať čitateľa autor rozpráva príbeh mladého Bertranda, ktorý trpí láskou spolužiačky, študentky Sorbonny Dominique.

Dievča sa zaľúbi do Bertrandovho strýka Luca, ktorý pracuje ako právnik a veľa cestuje po svete. Iba s ním sa cíti živá, stáva sa veselou a zábavnou. Delí ich priepasť rokov, ale čo je zlé na spoločnej dovolenke na Azúrovom pobreží?? Nikto sa nezamiluje.

„Fascinujúce dobrodružstvá Cavaliera Claya“, Michael Sheibon

Hodnotenie: 4.4

 1. Súčasný román.
 2. Počet strán: 800.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Kniha určite osloví fanúšikov Tolstého Vojny a mieru. Román silne pripomínajúci ruskú klasiku, ale s americkým nádychom a bez aristokracie. Dielo predstavuje čitateľom superhrdinov, skutočný príbeh lásky, osamelosť, ľudskú tragédiu a nové umenie.

Tento epický historický román zahŕňa šestnásť rokov života Joea Cavaliera a Claymana Sammyho, dvoch kováčov. V štyridsiatych rokoch vytvorili populárnu komiksovú sériu, ktorá rozpráva príbeh superhrdinu Escapista, ktorého úlohou je v týchto pre svet ťažkých časoch poraziť nacistov.

„Sláva môjho otca. Zámok mojej matky, Marcel Pagnol

Hodnotenie: 4.4

 1. Súčasná romanca.
 2. Počet strán: 330 s.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Nostalgické romány o Provence očaria aj náročného čitateľa. Podplácajú svojimi dojemnými a nesmierne vtipnými autobiografickými príbehmi režiséra a dramatika, klasika kinematografie dvadsiateho storočia.

Príbeh malého Marcela, ktorého dobrodružstvá sa odohrávajú na pozadí provensálskej krajiny na pobreží Stredozemného mora, je pútavý od prvých strán. Kniha je plná autorových šťastných spomienok na detstvo, kde ožíva jeho babička, dedko a milovaní rodičia, vo vzduchu sa vznáša vôňa marhuľového koláča a šľahačky, život je plný radostí a starostí.

„Prah“, Sergej Lukjanenko

Hodnotenie: 4.3

 1. Vedecká fantastika.
 2. Počet strán: 370.
 3. Cena na LitRes: 258 s.

Nedávno vydaný román ruského spisovateľa sci-fi si zaslúži miesto na zozname sviatočnej literatúry. Fanúšikovia v ňom videli odkaz na spisovateľovo rané dielo. Lukjanenko sa opäť vrátil k obľúbenej téme mimozemských rás a vesmíru.

Je to o šiestich galaktických civilizáciách, piatich mŕtvych planétach, štyroch vedcoch z rôznych svetov, troch hviezdnych systémoch, dvoch vesmírnych lodiach a jednom veľkom probléme pre vesmír. Klasická sci-fi otvára novú sériu, takže tí, ktorým sa páči, by sa mali tešiť na pokračovanie.

„Boh rieky, Wilbur Smith

Hodnotenie: 4.3

 1. Dobrodružstvá .
 2. Počet strán: 820.
 3. Cena na LitRes: 299 p.

Ak sa chcete počas letného popoludnia alebo večera ponoriť do čítania, táto kniha je pre vás tou správnou voľbou. Je to román, od ktorého sa nemôžete odtrhnúť, pretože jeho autor je najlepší v žánri dobrodružnej literatúry súčasnosti.

Príbeh hovorí o dobe, keď sa faraón venoval honosným oslavám, zatiaľ čo vojny medzi jednotlivými štátmi rozkladali moc štátu a staroveký Egypt bol na pokraji zrútenia. Faraónova manželka zhodnotí situáciu, vystrojí obrovskú flotilu a stiahne sa na horný Níl, čím zachráni armádu a ľud. Čaká vás neznáma africká krajina plná nebezpečenstiev a zázrakov.

„Pandémia. Arkáda. Prvá epizóda“ Vadim Panov

Hodnotenie: 4.3

 1. Moderný antiutopický román.
 2. Počet strán: 410.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Spisovateľ je známy sériou Tajné mesto. V Rusku má veľa fanúšikov a vy sa môžete pridať k ich radom, ak si prečítate prvú knihu z novej série. Treba hneď povedať, že román nie je fantasy – je to celá zmes trileru, dystopie a sci-fi. Štylistika písania pripomína strašidelný seriál „Čierne zrkadlo“: aj tu hovoríme o blízkej budúcnosti ľudstva, od ktorej sa ľudia snažia odvrátiť, pri pohľade na svoje gadgety.

Pred čitateľom sa objaví príbeh o umelých výrobkoch, okuliaroch s rozšírenou realitou, vírusoch modifikovaných DNA, zavedení čipov, ktoré identifikujú každého obyvateľa planéty. Práca nás núti znovu sa zamyslieť nad tým, čo dnes nazývame vedeckým pokrokom, bez toho, aby sme si uvedomili, ako by sa mohol využiť v budúcnosti.

„Labyrint, Kate Moss

Hodnotenie: 4.2

 1. Dobrodružstvá.
 2. Počet strán: 600.
 3. Cena na LitRes: 279 s.

Dielo možno rozhodne označiť za hlavného konkurenta románov slávneho Dana Browna v akčnej literatúre. Príbeh drží čitateľa v napätí od samého začiatku, nedovolí mu uvoľniť sa a odtrhnúť oči od stránok.

Hlavná hrdinka Alice sa dobrovoľne zúčastňuje vykopávok v Pyrenejach. Náhodou nájde jaskyňu so záhadnou kresbou na stene a pohrebom. Vzor pripomínajúci labyrint sa nachádza na vnútornej strane prsteňa nájdeného v starovekej hrobke. V istom momente začne dievča vidieť obrazy z minulosti, akoby sa sama zúčastnila na zlovestných udalostiach spojených s tajomstvom Grálu.

„Valley of the Dolls“, Jacqueline Susann

Hodnotenie: 4.2

 1. Súčasný ľúbostný príbeh.
 2. Počet strán: 650.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Román vyšiel v šesťdesiatom šiestom roku a vyvolal senzáciu svojimi odhaleniami o šoubiznise. Kniha populárnej americkej herečky a autorky sa stala kultovým hitom, takže ak ste ju ešte nečítali, teraz je na to ideálny čas.

Dielo o moci, sláve, veľkých pokušeniach a svete peňazí vás prinúti zamyslieť sa, niekedy sa zamračiť a niekedy usmiať. Hlavné hrdinky, tri úspešné ženy s rôznymi osudmi. Napriek jej popularite, bohatstvu a pozornosti mužov sú nejako nútení hľadať zabudnutie.

„Cudzinec“ od Stephena Kinga

Hodnotenie: 4.1

 1. Thriller.
 2. Počet strán: 590.
 3. Cena na LitRes: 683 s.

Fanúšikovia hororu a thrillerov by si na dovolenke určite mali vybrať knihu uznávaného majstra žánru, skutočného kráľa hororu. Stránky sa stretávajú s už obľúbenými postavami z filmu „Pán Mercedes“. Mimochodom, román je súčasťou série Temná veža.

Príbeh sa začína nálezom tela jedenásťročného chlapca zavraždeného v malom meste. Tréner bejzbalového tímu je podozrivý a dôkazy ukazujú na neho. Je však učiteľom angličtiny, známym rodinným príslušníkom a otcom dvoch rozkošných dcér, takže sa zdá, že takéhoto zločinu nie je schopný.

„Nôž, Ju Nesbé

Hodnotenie: 4.1

 1. Detektívka, thriller.
 2. Počet strán: 600.
 3. Cena na LitRes: 249 s.

Je to dvanásty román známeho spisovateľa, na ktorého produkty čakajú všetci fanúšikovia akčného čítania. Rovnako ako v predchádzajúcich knihách série ide o detektíva alkoholika z Osla.

Dej sa začína brutálnou vraždou, ktorá fanúšikov pravdepodobne neprekvapí, ale zaujme tých, ktorí hlavnú postavu a jej život ešte len spoznávajú. Tentoraz sa podozrivým stáva sám Harry. Dokázať jeho nevinu je ťažké, pretože si na nič z tej noci nepamätá, pretože bol opitý. Teraz sa detektív bude musieť ponoriť do temných hlbín vlastnej mysle, a to môže viesť kamkoľvek.

„Smrtiaca belosť“, Robert Galbraith

Skóre : 4.1

 1. Súčasný kriminálny román, záhada.
 2. Počet strán: 760.
 3. Cena na LitRes: 279 s.

Ak ste to nevedeli, ide o pseudonym „matky“ Harryho Pottera, slávnej Rowlingovej, autorky populárnych kníh podľa filmových adaptácií o chlapcovi čarodejníkovi, jeho priateľoch a dobrodružstvách.

Kniha je štvrtým románom, v ktorom vystupuje súkromný detektív Cormoran Strike. Tentoraz do jeho kancelárie vstúpi podozrivý a čudne vyzerajúci chlapec, ktorý mrmle niečo o deťoch, koňoch a vraždách, a potom rýchlo utečie. Detektív sa, samozrejme, rozhodne prísť pravde na koreň a získa podporu pôvabnej asistentky Robin. Teraz musia obaja navštíviť tie najneočakávanejšie kúty Londýna.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: