15 Pelevinových najlepších kníh

Viktor Olegovič Pelevin je významný pravicový prozaik našej doby, o ktorého existencii koluje veľa fám vzhľadom na autorov súkromný životný štýl. V divadlách sa hrajú inscenácie, vydávajú sa filmy, kritici jeho diela nejednoznačne kritizujú, ale práve v tom spočíva úspech a kľúč k čitateľovi úplne iného veku a vnímania sveta. Autorovou zvláštnosťou je neustále porovnávanie knihy a skutočnosti cez prizmu vlastného videnia, ktoré korešponduje s väčšinovým názorom, porovnávanie politických udalostí a svetových konšpiračných teórií, irónia, zosmiešňovanie zlozvykov modernosti.

Hodnotenie najlepších kníh Victora Pelevina

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Rebríček najlepších kníh Victora Pelevina1Čapajev a prázdnota (1996).)5.0
2Pustovník a šesťprstá (1990).)4.9
3Omon Ra (1991).)4.8
4S.N.U.F.F. (2001 .)4.7
5Čísla (2003).)4.7
6Život hmyzu (1993).)4.7
7Generácia P (1999) 10.)4.6
8T (2009.)4.5
9Ananásová voda pre krásnu dámu (2010).)4.5
10Svätá kniha vlkolaka (2004).)4.4
11iPhuck 10 (2017).)4.4
12Impérium V (2006).)4.4
13DFS (HH) (2003).)4.3
14Tajné výhľady na horu Fudži, 2018.4.3
15Umenie ľahkého dotyku4.3

Čapajev a prázdnota (1996).)

Hodnotenie: 5.0

Čapajev a prázdnota

Román, ktorý si musí prečítať každý, je Čapajev a prázdnota.

Príbeh sa sústreďuje na básnika Pjotra Pustotu, ktorý sa súčasne nachádza v dvoch časopriestoroch – v porevolučnom Rusku v rokoch 1918-1919 a v Slovenskom impériu v roku 1919. a v polovici 90. rokov. Hrdina slúži v Čapajevovej divízii, zatiaľ čo na konci tohto storočia sa podrobuje liečbe v psychiatrickej liečebni, o ktorej sa domnieva, že nie je ničím iným ako snom.

Pelevin dokázal popri takýchto protichodných osobnostiach spojiť aj ich úplne protikladné charaktery, dokázal do rozprávania organicky vniesť vojnu klanu Serdjukovcov v Japonsku, hrdinu mexického seriálu, banditu a dokonca aj Arnolda Schwarzeneggera – všetci boli pacientmi tej istej psychiatrickej liečebne. Takéto zložité paralely sú čiastočne spôsobené možným historickým vývojom Ruska vo vzťahu k Západu a Východu, pričom každému z nich symbolicky zodpovedá iný hrdina. Všetkých pacientov jedného oddelenia spája spoločný cieľ – uzdravenie, ktoré sa dosahuje pomocou jedinečnej techniky prenikania do osobného priestoru druhého pacienta, aby našli odpovede na niektoré otázky.

V tomto románe leží zodpovednosť za budúcnosť moderného Ruska na pleciach Grigorija Kotovského, z ktorého sa ku koncu románu vykľuje kokaín. To mu však nebráni v tom, aby bol v jednom zväzku s Prázdnotou, ktorej duchovným budhistickým učiteľom sa napokon stáva Vasilij Čapajev – pomáha hlavnému hrdinovi dosiahnuť vnútorné osvietenie.

Zdanlivo zložitý dej je zmesou samostatných dejových línií v rôznom štýle, ktoré sa točia okolo osobnosti Pustiny a jej boja o svoju budúcnosť. Recenzenti nazvali Čapajev a prázdnota „prvým zenovým románom v ruskej literatúre“.

Pustovník a šesťprstá (1990).)

Hodnotenie: 4.9

Pustovník a šesťprstá

Na druhom mieste v zozname je prvý román Viktora Pelevina z roku 1990 s názvom The Hermit and the Six-Fingered. Od roku 2005 dielo využívajú divadelníci a bolo adaptované v divadelných hrách – čo nie je na debut zlý úspech.

V centre príbehu je dvojica kurčiat – Zatvorník a Šesťprstka, brojlerov na hydinárskej farme pomenovanej po A. V. Ljubimovovi. Lunačarsky. Autor opisuje hierarchiu kurčiat, ktorá sa ukazuje ako zložitá – velí ten, kto je najbližšie ku korytu, a potom ten, kto je najbližšie ku korytu, s určitými zvláštnosťami. Šestipalov je vyradený zo systému a stretáva filozofa – kura Zatvorníka – ten sa zaujíma o svet prírody a putuje medzi jednotlivými spoločenstvami brojlerov v rámci kombinátu. Je úžasné, že Zatvornik ovláda „božský“ jazyk – ruštinu, vie určiť čas podľa hodinového ciferníka a vie, odkiaľ pochádzajú kuriatka, hoci ich sám nikdy nevidel.

Šesťprstý sa stáva Zatvorníkovým učňom a spoločne putujú po spoločenstvách na hydinovej farme, objavujú svet a snažia sa pochopiť zmysel neznámeho „letu“, ktorý im pomôže uniknúť z obmedzeného priestoru kombajnu.

Základná myšlienka príbehu: nadaní jednotliví nadšenci sú schopní dosiahnuť optimistický koniec, skôr ako masy, ktoré inklinujú k šedému kolektivizmu.

Omon Ra (1991).)

Hodnotenie: 4.8

Omon Ra

Pre Pelevina bol Omon Ra jeho prvým spisovateľským románom. Dielo je založené na príprave Omana Krivomazova ako člena skupiny sovietskych kozmonautov na misiu na Mesiac. Ra je volací znak hlavného hrdinu, ktorý sa podobá na meno boha slnka zo staroegyptskej mytológie. Autor vyvracia mýty o astronautike, vyvracia oficiálne verzie a príbehy a rozpráva skutočný príbeh skutočných hrdinov, ktorých mená nikto nepozná. Inými slovami, čitateľ je vyzvaný, aby sa na vesmírne lety pozrel z iného uhla, nie z toho, o ktorom hovoria médiá.

Celý román „Omon-Ra“ je postavený na spôsob výpravného filmu v tradícii západnej kinematografie. Viktor Pelevin sa vysmieva „tajomstvám kozmonautiky“, v deji sa mihne „lunárne sprisahanie“ a inscenačná činnosť letu na družicu Zeme, autor hovorí o primitívnosti sovietskych rakiet až po ručné ovládanie stupňov, keď ich odpojujú beznohí samovrahovia – kozmonauti „vyškolení“ v leteckej škole pomenovanej po Gorkom. Maresieva (Zarajsk). Čitateľovi sú tiež prezentované fakty o zvláštnom výcviku vojenských špecialistov: odrezávanie nôh v už spomínanej leteckej škole, skúšky sprevádzané streľbou v guľometnej škole pomenovanej po A. A. Korčaginovi a pod. Matrosova, ako aj nevidiaci a ochrnutí absolventi Vojenskej politickej školy pomenovanej po M. I. Kaiserovi a mnohí ďalší. . Korčagin.

Dielo nemožno nazvať dokumentárnym, ale skôr fantazijným. Nie nadarmo získal Omon Ra špeciálne ceny Interpresscon a Bronzový slimák.

S.N.U.F.F. (2001 .)

Hodnotenie: 4.7

S.N.U.F.F

Román „S.N.U.F.F.“Dnes ju možno považovať za provokatívnu, aby sa zapáčila politickým hráčom, ale bola napísaná pred vojenskými udalosťami konfliktu, takže nemá nič spoločné s realitou.

Dej sa odohráva v dvoch vzájomne sa ovplyvňujúcich krajinách – postakalyptickej Ukrajine s technologicky zaostalou spoločnosťou „orkov“ hovoriacich „horno-Slovenskám“ jazykom a Byzancii, umelej zemeguli, v rámci ktorej existuje samostatný technologický štát obývaný „ľuďmi“, ktorí komunikujú vo fiktívnom cirkevno-anglickom jazyku. Všetko by bolo v poriadku, ale Bisantiu chýba reálny priestor kvôli sférickému obmedzeniu, nie všetko je v poriadku so zákonom o súhlase – podľa neho môžu mať ľudia sexuálne vzťahy až po dosiahnutí veku 46 rokov. Nedostatok komunikácie vo všetkých jej aspektoch kompenzujú suras, roboti, s ktorými žije obyvateľstvo umelého sveta.

Demyan-Landulph Damilola Karpov, prevádzkovateľ ozbrojeného dronu s kamerou, si pripísal zásluhy za súru s názvom Kaya. Je to tá, ktorá vtiahne hostiteľa a ďalších dvoch členov „orkov“ do hry ich vlastných robotických záujmov.

„S.N.U.F.F.“Odráža autorov pohľad na politickú situáciu medzi východom a západom, medzi bohatými a chudobnými národmi.

Čísla (2003).)

Hodnotenie: 4.7

Čísla (2003)

Na piatom mieste v rebríčku je novinka Numbers, ktorá tvorí väčšinu kolekcie DFS (NN).

Príbeh sa zameriava na chlapca Styopa, sovietske dieťa, ktoré objaví kúzlo čísel. Magické číslo, kód mena – všetko prispôsobil zákonom numerológie. Sedem je červená čiara cez celý pozemok: číslo moci, na ktorom Stepan počíta, 3 + 4 kombinovať dať rovnaký „7“ (34 – kódové meno). Rozvoj osobnosti, úspešné bankové podnikanie – Stepanovi vo všetkom pomáha jeho číselné znamenie. Až kým sa mu jedného dňa nevyrovná antipód 43, ďalší bankár, ktorý si tiež berie za sprievodcu šťastnú sedmičku. Stretnutie týchto postáv predpovedal jasnovidec. Stupa, ktorý má 43 rokov, prežíva vo svojich podmienkach a psychickom útlaku toľko problémov, že jeho vnútorný zen je napokon narušený.

Postavy v románe napriek vážnosti deja zostávajú trochu nenormálne, prirovnávajú sa k nečakaným postavám zo svetovej kinematografie a literatúry.

Život hmyzu (1993).)

Hodnotenie: 4.7

Život hmyzu

Neobvyklý, ale fascinujúci román Viktora Pelevina Život hmyzu je porovnaním rôznych ľudí a sociálnych skupín s príslušníkmi hmyzieho sveta. S komármi spája budúcich obchodníkov, ktorí sú pre svoje ciele ochotní urobiť čokoľvek bez posúdenia rizika; otec a syn idú na pláž – s chrobákmi skarabeusmi, ktorí neustále zbierajú trus – špinu zo života; mravčia samička je Marina, dievča žiadané mužmi, ale nezaujímajúce sa o ich spoločnosť.

Drogovo závislí Maxim a Nikita, Marina – osudy všetkých postáv a ich blízkych sa pretínajú v rôznych kombináciách. Pelevin neustále prirovnáva všetky ľudské činnosti k inštinktívnym procesom vo svete hmyzu. Je zaujímavé sledovať, ako presne autor trafil porovnania. Motýli, ktorí na konci príbehu hľadajú zmysel života, sú neustále v konflikte kvôli veľmi neočakávaným otázkam.

Posolstvom je vidieť inkarnácie všetkého tohto hmyzu v ríši ľudí a z ich varovných príbehov vyvodiť závery o vlastnom živote. Koniec koncov, každý hmyz možno ľahko nájsť v lese, parku alebo na vidieku.

Generácia P (1999).)

Hodnotenie: 4.6

Generácia P

Román Generácia P alebo Generácia P je medzi mladými ľuďmi všeobecne známy. Bol podľa neho natočený kultový rovnomenný film.

Viktor Pelevin na samom konci XX. storočia identifikoval hlavné problémy výchovy a života, patológiu a osobitosti myslenia generácie, ktorej uvedomelý život sa odohral v postsovietskej ére 90. rokov, keď všetky médiá okamžite vstúpili do reklamy s jej jednoduchými a často nezmyselnými, ale hlasnými sloganmi. Klipy s podivnou zápletkou tvoria základ kultúry novej generácie „P“ (Pepsi), ktorej názov sa podľa rôznych verzií prekladá obscénnym spôsobom. Hlavný hrdina románu Babylen Tatarsky si je istý – vie všetko o skutočných hodnotách reklamných klipov, je vlastne ich tvorcom, ktorý prešiel cestu od jednoduchého copywritera k televíznej osobnosti. Ako podceňuje celý rozsah situácie okolo seba..

Babylen je spoločným obrazom generácie 70. rokov, generácie „P“. Stala sa súčasťou obrovskej mašinérie zameranej na propagáciu produktov, ktoré pochádzajú zo Západu. Reklama začala mnohým ľuďom nahrádzať skutočný život a vniesla do postsovietskeho svetonázoru ilúzie. Všetko sa zmení, keď sa Tatarsky zamyslí nad tým, kto má celý proces pod kontrolou a ako sa zmenil život okolo.

Román je hlboký, nastoľuje akútne sociálne problémy generácií posledných desaťročí. Príbeh je živý, komplexný a neuveriteľne mnohotvárny.

T (2009).)

Hodnotenie: 4.5

T (2009)

T je odkaz na meno grófa, pravdepodobne L. . Tolstoj. Ako majster bojových umení uteká pred cárskou strážou do Optinskej pustovne, ktorá v románe stelesňuje tajomnú Šambalu, miesto duchovného osvietenia (príbytok pravoslávia). Na ceste na toto miesto T prekonáva rôzne prekážky a stretáva sa s kabalistickou spoločnosťou Ariel, ktorej literáti sami píšu román o grófovi a informujú ho o tom. Hrdina začína pochybovať o reálnosti toho, čo sa okolo neho deje, a úspech cesty je čoraz viac neuchopiteľný a nejasný – prečo to všetko? T, ktorý nechce žiť podľa scenára napísaného cudzími ľuďmi, sa pokúša zmeniť osud, ktorý si sám určil, tým, že si odpovie na otázky: „Kto som??“a Kde som??“.

Román T bol čitateľmi vyhlásený za najlepší román roku 2010, kritici ho chválili. Pomôže každému, kto je „unášaný“, urobiť krok k sebe samému.

Ananásová voda pre krásnu dámu (2010).)

Hodnotenie: 4.5

Ananásová voda pre krásnu dámu

Príbehy z našej vôbec prvej antológie „Ananásová voda pre férovú dámu“ vyvolávajú veľký rozruch. Čitatelia aj kritici sa zhodujú: Pelevin nevymyslel nové zápletky, ale použil už napísané diela a krásne ich prerozprával, pričom nahradil mená a postavy. Pre tých, ktorí sa s dielom provokatívneho a záhadného autora našej doby ešte len zoznamujú, to však vôbec nevadí, a nevadí to ani znalcom – aj keď ide o autoplagiát, je úspešný.

V ananásovej vode pre férovú dámu sú 2 bloky. Sekcia „Bohovia a stroje“ obsahuje 2 príbehy: fikciu „Operácia Horiaci ker“ o Semjónovi Levitanovi, zapojenom do špeciálnych operácií štátnej bezpečnosti ako hlas Boží a následne diablovi pre podobné americké služby; „Kódy Al-Efesbi“ o počítačovej inteligencii vo vojenských operáciách a Rusovi Savelovi Skotenkovovi, ktorému sa podarilo vytvoriť obranu proti „inteligentným“ zariadeniam.

Druhá časť „Mechanizmov a bohov“ obsahuje 3 srdcervúce príbehy: „Kontemplatívny tieň“ o Slovenskom mužovi, ktorý sa snaží meditáciou spoznať pravdu prostredníctvom vlastného tieňa (pokus o osvetlenie túžby ľudí zo Západu preniknúť do indickej kultúry), „Zbojník“ o Borisovi, ktorý sa chce pridať k sekte Zbojníkov, praktizuje obetovanie a „Hotel dobrých vtelení“. Posledná poviedka odhaľuje názov zbierky o ananásovej vode: duša dievčaťa sa pripravuje na znovuzrodenie, anjel jej ponúka, aby sa narodila do rodiny oligarchu, ale keď sa dozvie podrobnosti ponuky, odmietne. Tu sa objaví nádoba s ananásovou vodou v podobe citátu z Majakovského.

Pelevin ako vždy nastoľuje aktuálne filozofické otázky súčasnosti, jemne sa vysmieva realite života a aktívne využíva grotesku.

Posvätná kniha vlkolaka (2004).)

Hodnotenie: 4.4

Svätá kniha vlkolaka

Nie najhlbší, ale dobre propagovaný román Pelevina, šiesty pre autora – „Svätá kniha vlkolaka“ – nie každému sa bude páčiť, ale skutoční znalci škandalózneho autora ocenia dielo, ktoré sa prelína s inými románmi a príbehmi spisovateľa.

Dej je založený na vlkodlakovi líške s obscénnym menom (v rôznych jazykoch sa pod ním skrýva množstvo rôznych významov, zhrnutých do línie slobody a nízkej zodpovednosti) a vlkovi Alexandrovi Greyovi, tiež vlkodlakovi, v ľudskej podobe, ktorý je generálporučíkom FBS. Autor odhaľuje príbeh ich lásky, túžbu oboch rozvíjať duchovno, ako je to možné v románoch Viktora Pelevina.

iPhuck 10 (2017).)

Hodnotenie: 4.4

iPhuck 10

Jeden z autorových posledných románov, iPhuck 10, získal Pelevinovu cenu Johna F. Kennedyho. Andrej Belyj – nie najprestížnejší, ale významný pre necenzurovanú literatúru.

Historička umenia Mara sa zamiluje do najnovšej modifikácie Porfírija Petroviča, policajta literárnych algoritmov schopného preniknúť do softvéru akéhokoľvek elektronického zariadenia vrátane dokonalého iPhucka 10. Využíva jeho algoritmus na vlastné účely, ale legálne – žena si program zakúpila od policajného oddelenia a môže ho používať doživotne. Aký je vlastný záujem? Mara stál na čele vytvorenia umelej inteligencie na generovanie nových umeleckých diel a ich následný predaj pre osobné obohatenie. Využila na to predtým zosnulých ľudí a programy, medzi nimi aj Porfírija, ktorý odhalí majiteľove zámery, ale príliš neskoro. Podporí svoj vlastný algoritmus a zabije sa.

V románe sa úzko prelína fantázia a realita, prítomný a budúci čas, človek a umelá inteligencia, irónia a sarkazmus. Kto je kto? Je na čitateľovi, aby sa o tom dozvedel.

Impérium V (2006).)

Hodnotenie: 4.4

Impérium V

Román Empire V bol napísaný tesne predtým, ako sa upírska sága a príbehy stali módnymi, takže ho nemožno obviniť z plagiátorstva. Mimochodom, Slovenská film s rovnakým názvom je naplánovaný na rok 2019. Čo tvorcov filmu tak zaujalo?

Román pojednáva o Romanovi Štorkinovi, ktorý sa stal upírom po tom, čo dostal od Brama „jazyk“ – akúsi paličku so znalosťami a schopnosťami ghúlov. Vlkolak vo vlkodlačej podobe Alexander Šedý, ktorý je zároveň človekom a generálom v ríši FBS V. Pomocou tejto esencie sa upíri môžu dostať do mysle ľudí, iných upírov, ktorí predtým ochutnali krv. Hrdina si zmení meno na Ráma, ale aby mohol naplno žiť v novej úlohe, musí zmeniť aj svoje myslenie – musí tieto aspekty ovládať, aby sa nimi nenechal ovplyvniť a zostal upírom, aby si upevnil svoju moc nad ľudstvom. Nič však netrvá večne a netrvajú večne ani životy používateľov tohto „jazyka“.

Ľudské a upírske spoločnosti žijú s malým presahom, len jednotliví „agenti“ prenikajú do más druhého sveta. Ráma si po svojom obrátení uvedomuje, že sa v novej úlohe necíti dobre, uvažuje o otázkach vzniku sveta a o hodnote života, Boha a pravdy. Kniha je záznamom upírových myšlienok o hľadaní odpovedí na večné otázky. Hrdinovi pomáhal Osiris – tiež nezvyčajný upír.

Prečo bol Rama vylúčený z nového spoločenstva? Fanúšikovia diel o upíroch nájdu odpoveď na túto otázku na stránkach románu Empire V.

DFS (HH) (2003).)

Hodnotenie: 4.3

DFS (MH)

Hodnotenie dopĺňa zbierka DFS (NV), ktorej názov autor dešifruje ako „Dialektika prechodného obdobia odnikiaľ nikam“. Súčasťou knihy je už spomínaný román Čísla z moci veľkých. Okrem nej je v diele aj novela a poviedka.

Román Macedónska kritika francúzskeho myslenia rozpráva príbeh Kika, dieťaťa ropného magnáta, prezývaného podľa kanála pre deti KiKA.Chlapec vyrastajúci v továrni na obuv si pripraví sadomasochistickú filmovú scénu pre dospelých. Tento muž bol už predtým spomenutý v románe Čísla v tej istej antológii.

Poviedka „One Vogue“ zosmiešňuje sexuálne a peňažné vzťahy bohatých mužov a žien, ktorí chcú darček alebo miesto na slnku. Akiko je opäť o sexe, ale vo vnútri kybernetických strojov, v chatovacích miestnostiach. Autor uvádza analógiu s oddelením boja proti terorizmu na internete, ktoré je uvedené v diele „Čísla“.

V poviedke Focus Group sa dej odohráva vo svete mŕtvych, kde „svetelná bytosť“ komunikuje s ľuďmi, ktorí opustili pozemský svet. Čitateľ tu nájde odkaz na muža s oslími ušami na remeni, ktorý v románe Numbers zomrel.

Záverečná časť zbierky „Životy podivuhodných ľudí“ obsahuje dve poviedky zamerané na filozofiu Východu so všetkou jemnosťou literárneho prístupu Viktora Pelevina.

Tajné pohľady na horu Fudži, 2018.

Hodnotenie: 4.3

Tajné pohľady na horu Fudži, 2018

Slovenská podnikateľ Damian Ulitin má neobvyklý biznis – predáva šťastie vo forme súboru procedúr, ktoré klientovi pomôžu získať späť stratené potešenie zo samotného procesu života. Startup „Fuji experiences“ je úspešný, ale veľmi drahý – málokto je schopný financovať takýto projekt. Aby však každý mohol zažiť realitu tak, ako to robili askéti a starí hinduisti, chce.

Kniha, napísaná a vydaná v roku 2018, popisuje otázky relevantné pre túto dobu, najmä ťažkosti začínajúcich podnikov v Rusku: ich prijatie ľuďmi, ťažkosti pri prevádzke, ale aj húževnatosť a odhodlanie samotných podnikateľov, ktorí sa proti všetkému pohybujú na zamýšľanom vektore. V centre príbehu je príbeh o úspechu žien, senzačné odhalenie tajomstiev feminizmu a jeho energetických praktík, ktorých podstatou je budhistická meditácia. Hrdinami sú naši súčasníci, aktívni podnikatelia, budhistickí mnísi, dokonca transgender, začínajúci podnikatelia zo Skolkova, z ktorých väčšina sú slobodní ľudia unavení kapitalizmom. Pelevin používa kolektívne obrazy, v ktorých sa čitateľ môže rozpoznať.

Kritici a čitatelia považujú román na moderné pomery za hlboko filozofický, plný budhizmu a priamočiarosti. Mnohí ju vnímali ako výzvu na zmenu postulátov, odmietnutie psychológie konzumu a spojenie toho najlepšieho zo známych civilizácií.

Umenie ľahkého dotyku (zborník), 2019

Hodnotenie: 4.3

Umenie ľahkého dotyku (kolekcia), 2019

Umenie ľahkého dotyku je najnovším dielom Victora Pelevina, kniha vyšla v roku 2019. Obsahuje tri diela – Iakinth, Stolypin a rovnomenné dielo Umenie ľahkého dotyku. Všetky tri diela mali na čitateľa pôsobivý účinok.

„Iakinth“ je príbehom skupiny mladých ľudí, ktorí cestujú do hôr Kabardino-Balkarie v sprievode starca Iakintha, ktorý rozpráva príbeh svojho života. V 90. rokoch sa vydával za jasnovidca, bol najatý kriminálnym úradom, aby vykonal istý rituál. Na miesto, kde sa to všetko kedysi stalo, vedie starý muž skupinu za svojím cieľom.

Zbierku „Stolypin“ uzatvára pokračovanie románu „Tajné pohľady na horu Fudži“. Dielo rozpráva príbeh o voze ruského štátnika, v ktorom sú prevážaní väzni.

Hlavným dielom zbierky Umenie ľahkého dotyku je príbeh Konstantina Parakletoviča Golgofského, autora filozofického a ezoterického pojednania a odborníka na slobodomurárstvo. Odhaľuje celosvetové sprisahanie a prichádza na koreň informačnej vojne medzi Slovenskom a USA. Vo všeobecnosti možno román nazvať stručným prerozprávaním románu „Synopsa pre VIP“, obsahuje odkazy na bohov a postavy z iných diel. Zápletka je postavená na detektívnej línii v štýle Dana Browna, v ktorej autor oboznamuje čitateľa s parazitickými koncepciami interakcie medzi Spojenými štátmi a Slovenskom (CIA a GRU), vyjadruje sa k zasahovaniu veľmocí do politických hnutí druhej strany.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: