10 najlepších nočných objektívov

*Odborný posudok najlepšieho. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený na schválenie alebo odporúčanie na nákup. Pred nákupom vyhľadajte odbornú radu.

Pred niekoľkými desaťročiami boli okuliare záchranou pre slabozrakých. Neskôr sa ako skvelá alternatíva objavili kontaktné šošovky. Sú mäkké, priehľadné nad zrenicami, najčastejšie vyrobené z materiálov podobných silikónu, ktoré umožňujú korigovať videnie. Je dôležité vybrať si správne šošovky pre svoje potreby s ohľadom na stav vašich očí, požadovanú optickú mohutnosť a požadovaný výsledok.

Pre mnohých ľudí je hlavnou výhodou, že nemôžu nosiť okuliare. Niektorí ľudia ich jednoducho považujú za nepríjemné, iní sa cítia spoločensky nevhodní. V každom prípade šošovky dobre plnia svoju primárnu funkciu a minimalizujú nepohodlie. Líšia sa v spôsobe nosenia:

 1. Denný čas,Určené len na denné použitie.
 2. Kontinuálne.Delia sa na niekoľko typov: flexibilné, predĺžené, dlhotrvajúce. Nosia sa v rovnakej polohe 1 až 30 dní.

Tú môžete nechať zapnutú aj pred spaním. Samozrejme, nie pre každého je takáto možnosť vhodná. Niektorí ľudia sa sťažujú na suché sliznice, iní majú nepríjemné mazľavé škvrny. Všetko závisí od vašej individuality, kvality použitých materiálov a premyslenosti tvaru. Odporúča sa vyberať produkty len s ohľadom na odporúčania oftalmológa.

Existuje ďalší typ jednodňových kontaktných šošoviekortokeratológia(nazývané aj „orto šošovky“ alebo „oc-šošovky“). Nielenže podporujú videnie počas nosenia, ale môžu korigovať tvar rohovky. Nasadíte si ich na noc a vydržia celý deň aj bez okuliarov alebo iných optických pomôcok. Sú vyrobené z tuhšieho materiálu a mali by sa predpisovať len v nevyhnutných prípadoch.

V našom prehľade predstavujeme 10 najlepších nočných šošoviek odporúčaných zákazníkmi a oftalmológmi.

Najlepšie hodnotenie nočných objektívov

Nomináciaspotnázov výrobkuNajnižšia cena
Najlepšie klasické šošovky na predĺžené nosenie na noc1Air Optix (Alcon) Night Day Aqua (3 šošovky)1 400€
2Biofinity 6 šošoviek Mesačne2 300€
3Bausch Lomb PureVision Mesačník1 090€
4ACUVUE Acuvue Oasys Dvojtýždňový1 230€
5Štvrťročné okuliare Adria Season820€
6Airway Ophthalmics Profi1 100€
Najlepšie ortokeratologické nočné šošovky1

aragon CRT 100

10 200€
2MoonLens SkyOptix15 000€
3Nočný život Emerald7 500€
4CONTEX OK-ŠOŠOVKY PRIEPUSTNÉ PRE PLYN7 650€

Najlepšie klasické nočné šošovky na predĺžené nosenie

Air Optix (Alcon) Night Day Aqua (3 šošovky)

Hodnotenie: 4.9

Air Optix (Alcon) Night Day Aqua (3 šošovky)

Zaslúžené prvé miesto patrí spoločnosti Alcon, bestselleru v oblasti výrobkov na predĺžené nosenie. Sú vyrobené z inovatívneho biokompatibilného materiálu lotrafilcon A. Má vysokú kapacitu prenosu kyslíka (175 Dk/t), čo je dôležité najmä počas spánku. Je to 6-krát viac ako pri iných objektívoch. Dá sa nosiť raz a nechať v jednom kuse po celý mesiac. Optika nevyžaduje žiadnu údržbu ani čistenie.

Unikátny asférický povrch zabezpečuje elimináciu aberácie, čo zvyšuje jasnosť videnia. Výrobca zohľadnil častý výskyt suchosti počas dlhodobého nosenia kontaktných šošoviek, preto čo najviac znížil obsah vody (24 %).

Podľa recenzií je s Air Optix možné užívať si život a dokonalé videnie bez nepohodlia a bez potreby každodennej starostlivosti. V jednom balení sú 3 objektívy. Vyrobené výhradne v USA.

Výhody

 • vysoká úroveň priedušnosti;
 • Nepretržité nosenie počas jedného mesiaca;
 • minimálny obsah vody;
 • inovatívny materiál;
 • Sú mäkké a necítite ich na očiach;
 • nespôsobuje suchosť.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Biofinity 6 šošoviek Mesačne

Hodnotenie: 4.8

Biofinity 6 šošoviek Mesačne

Striebornú cenu získala americká spoločnosť Biofinity. Režim nosenia je variabilný. Je na používateľovi, aby sa rozhodol, či bude šošovky používať nepretržite 7 dní, alebo len počas dňa, ale vždy po dobu jedného mesiaca. Mnohí ľudia ich označujú za najpohodlnejšie na nosenie. To sa dosahuje použitím jedinečnej technológie Aquaform, ktorá poskytuje intenzívnu hydratáciu očí a pocit pohodlia.

Vysoká priepustnosť kyslíka (160 Dk/t) a asférický dizajn. Každé balenie obsahuje 3 páry, ktoré vydržia 3 týždne až 3 mesiace v závislosti od zvoleného režimu nosenia. Ďalšou výhodou týchto jednodňových kontaktných šošoviek je ich odolnosť voči usadzovaniu.

Zákazníci sa delia o pozitívne skúsenosti so šošovkami Biofinity. Páči sa im pocit počas nosenia, vysoká kvalita a primeraná cena. Tento produkt je spoločným vývojom odborníkov z USA a Veľkej Británie.

Výhody

 • použitie jedinečnej technológie;
 • voľba nosenia: 7 dní/6 nocí bez prerušenia;
 • odolnosť voči dehydratácii;
 • pohodlné nosenie;
 • Vynikajúca priepustnosť.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

Bausch Lomb PureVision Mesačník

Hodnotenie: 4.7

Bausch Lomb PureVision Mesačník

Obzvlášť obľúbené medzi tými, ktorí musia nosiť kontaktné šošovky, sú produkty od spoločnosti Bausch Lomb. Spoločnosť si patentovala mnoho rôznych výrobných technológií a predstavila svetu svoje jedinečné optické konštrukcie. Tieto šošovky sú skutočným prelomom, môžete ich nosiť jeden mesiac bez toho, aby ste si ich museli dať dole. Zároveň nedochádza k podráždeniu alebo vysušeniu očí, pretože spoločnosť zabezpečila vysokú priepustnosť kyslíka.

Vďaka technológii AerGel sa do rohovky dostáva prirodzený prísun kyslíka. Materiálom je hydrogélová zmes kremíka. Vďaka tomu sú šošovky zvlhčené po celý čas nosenia a odolné voči usadeninám. Môžete vidieť mesiac s maximálnou jasnosťou a ostrosťou.

Tento efekt potvrdzujú aj recenzie zákazníkov. Páči sa im jemný mäkký povrch a pocit pri používaní. Balenie obsahuje 3 páry. Trvá 3 mesiace.

Výhody

 • vynikajúca priepustnosť kyslíka;
 • Jedinečná pokročilá technológia;
 • Prestížny spoľahlivý výrobca;
 • Dlhšia doba nosenia;
 • trvalo zvlhčený povrch.

Nevýhody

 • neidentifikované.

ACUVUE Acuvue Oasys Fortnightly

Hodnotenie: 4.6

ACUVUE Acuvue Oasys Dva týždne

Na čestnom štvrtom mieste sa umiestnila spoločnosť Johnson, jedna z najznámejších spoločností vyrábajúcich kontaktné šošovky. ACUVUE Oasys sú u zákazníkov veľmi obľúbené. Sú určené na nepretržité používanie počas jedného týždňa alebo na používanie v 12-hodinových intervaloch počas 2 týždňov. Odporúčame najmä tým, ktorí trávia väčšinu času pri počítači alebo v suchých miestnostiach.

Vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, ktorý zaručuje vysokú vodivosť kyslíka. UV filter chráni oči pred škodlivým UV žiarením počas dňa. Výrobca sa postaral o pohodlie očí pri používaní svojej optiky a vytvoril jedinečnú technológiu Hydraclear Plus. Vďaka tomu sú šošovky neuveriteľne mäkké a hladké. Okrem toho sa do každej šošovky pridáva patentovaný zvlhčujúci prostriedok.

Pohodlie pri nosení a nepohodlie hodnotia používatelia. Jedno balenie obsahuje 3 páry, ktoré vystačia na 3 týždne nepretržitého nosenia. Cena je optimálna.

Výhody

 • vynikajúci pomer ceny a kvality;
 • veľmi mäkké a pohodlné nosenie
 • moderný materiál;
 • Jedno balenie vydrží 3 týždne;
 • Neustála hydratácia očí.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

Adria Season Quarterly

Hodnotenie: 4.5

Adria Season Quarterly, -3.00 / 14.2 / 8.6, 4 ks

Nasledujúce jednodňové šošovky majú najdlhšiu dobu nosenia a sú cenovo dostupné. Jeden pár vydrží celé tri mesiace nepretržitého nosenia. Vyrobené z biokompatibilného hydrogélového materiálu, ktorý nespôsobuje nepríjemné pocity, suchosť alebo iné nepríjemné pocity v očiach.

Šošovky sa považujú za hypoalergénne, takže sú vhodné pre ľudí s precitlivenosťou. Sú vyrobené s jedinečnou technológiou HD, ktorá poskytuje maximálne jasné videnie počas dažďa, v noci a pri športe. Štvrťročné šošovky sa predávajú za menej ako 500 Euro, sú však vyrobené v Južnej Kórei a majú vynikajúcu kvalitu.

Zákazníci uvádzajú, že nepozorujú žiadny rozdiel oproti drahším objektívom. Páči sa im, že sa dajú celkom ľahko nasadiť. Šošovky nespôsobujú nepohodlie ani počas dlhej práce na počítači, neskresľujú videnie a sú mäkké. Po nosení Adria Season sa mnohí ľudia nevracajú k používaniu drahšej a luxusnejšej optiky.

Výhody

 • trvá celý štvrťrok (3 mesiace);
 • mäkký hydrogélový materiál;
 • sú bezpečné a hypoalergénne;
 • pohodlné nosenie;
 • inovatívna technológia.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Airway Ophthalmics Profi

Hodnotenie: 4.4

Airway Ophthalmics Profi

Ophthalmics Profi – ďalšie skvelé šošovky na nočné nosenie s predĺženým režimom nosenia. Sú navrhnuté na 30 dní nepretržitého nosenia. Vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, biokompatibilné. Výrobok zabraňuje vysychaniu očí vďaka pridanej zvlhčujúcej zložke.

Tieto nočné šošovky sú pre oko prakticky neviditeľné vďaka jedinečnej štruktúre materiálu. Má UV filter pre bezpečnosť. Asférický dizajn pomáha udržať ostré videnie aj za zhoršených viditeľných podmienok. Ich priepustnosť vzduchu je vysoká, s hodnotou Dk/t 86. Umožňuje voľný priechod kyslíka a poskytuje maximálny komfort pre oči.

Balenie obsahuje 6 šošoviek, ktoré vystačia na jednu štvrtinu. Používatelia ako dobrá cena – vo väčšine obchodov nepresahuje 1000 Euro. Výrobok je tiež vysoko kvalitný.

Výhody

 • Vysoká priedušnosť;
 • Doba nosenia 30 dní bez prerušenia;
 • Tenké, sotva viditeľné v očiach;
 • asférický dizajn;
 • Vynikajúca optická kvalita.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

Najlepšie ortokeratologické nočné šošovky

aragon CRT 100

Hodnotenie: 4.9

Paragon CRT 100

Ortho šošovky sú lídrom v kategórii a často sa predpisujú pri refrakčných zákrokoch. Sú vhodné pre tých, ktorí neznášajú klasické mäkké šošovky, alebo pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu podstúpiť laserovú korekciu zraku. Vyrobené z pevného plynotesného materiálu a schopné obnoviť zrak na určitý čas. Zároveň účinne bojujú proti progresívnej krátkozrakosti.

Oftalmológovia často predpisujú túto optiku deťom. Je potrebné poznamenať, že výsledok je viditeľný okamžite po prvej aplikácii. Podľa štúdií šošovky Paragon CRT 100 korigujú krátkozrakosť v 80 % prípadov a dočasne zlepšujú videnie v 100 % prípadov, čo umožňuje vyhnúť sa chirurgickému zákroku.

Náklady nie sú nízke, ale výsledky stoja za to. Šošovky stačí kúpiť len raz ročne. Existuje veľa recenzií online o tejto optike, takmer všetky sú pozitívne. Kupujúci dobre komentujú účinnosť používania, vynikajúce denné videnie.

Výhody

 • jasné videnie cez deň bez okuliarov alebo inej optiky;
 • vysoko kvalitné a bezpečné materiály
 • prevencia vzniku krátkozrakosti;
 • vhodné pre dospelých a deti;
 • výsledky po prvom opotrebovaní.

Nevýhody

 • žiadne zistiteľné poškodenie.

MoonLens SkyOptix

Hodnotenie: 4.8

MoonLens SkyOptix

MoonLens predstavuje jedinečné ok-šošovky, ktoré kombinujú tangenciálnu a zonálnu terapiu. Vyvinula ich kanadská spoločnosť s využitím najlepších odborníkov. Vhodné na liečbu krátkozrakosti (-4 až -7) pre ľudí od 6 do 60 rokov. Vyrobené z troch jedinečných materiálov: Inc Boston XO2 od spoločnosti Bausch+Lomb, Optimum Extra od spoločnosti Contamac Inc. a americký Paragon HDS 100.

inovatívny dizajn zaručuje dokonalé a jasné videnie až 24 hodín po aplikácii. Neškodné používanie je potvrdené medzinárodnými certifikátmi kvality. Šošovky umožňujú očiam dýchať vďaka svojej priepustnosti pre plyny.

Kupujúcim sa páčil nápad výrobcu vytvoriť každý objektív v inej farbe, čo výrazne uľahčuje jeho používanie. Každý výrobok je potrebné vymeniť po 12 mesiacoch. SkyOptix je zaradený do zoznamu povinných odporúčaní v detskej oftalmológii a považuje sa za jeden z najbezpečnejších spôsobov liečby krátkozrakosti.

Výhody

 • Možnosť vybrať si pár zo stoviek možností;
 • inovatívne výrobné materiály;
 • overená kvalita a bezpečnosť;
 • prispieva k účinnej liečbe krátkozrakosti;
 • Odporúča sa používať u detí a dospievajúcich.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Nočný život Emerald

Hodnotenie: 4.7

Nočný život Emerald

Prestížna americká spoločnosť Euc

 • d Systems Corporation vytvorila jedinečné ortopedické šošovky, ktoré vynikajúco odvádzajú prácu. Obnovujú videnie pri astigmatizme až do -3.0 dioptrií a pre krátkozrakosť do 10.0 dioptrií. Jedinečný tvar šošovky je vyrobený tak, že cez noc aktívne ovplyvňuje rohovku a robí centrálnu optickú oblasť plochejšou.

  Umožňuje osobe so slabým zrakom vidieť jasne po určitý čas bez potreby okuliarov alebo iných optických pomôcok. Pri správnej starostlivosti vydržia výrobky Emerald až 1,5 roka. Je prakticky nemožné ich roztrhnúť alebo zlomiť, sú odolné len proti poškriabaniu.

  V recenziách je veľa informácií o tom, že šošovky nespôsobujú suchosť a poskytujú úplné jasné videnie po dobu 1-2 dní. Využilo ich viac ako 500 tisíc pacientov na celom svete. Väčšine sa podarilo vyhnúť sa operácii.

  Výhody

  • účinok trvá až 2 dni;
  • viditeľný účinok po jednej noci;
  • Prestížna značka optiky;
  • výmena každých jeden a pol roka.

  Nevýhody

  • nie sú zistené.

  CONTEX OK-ŠOŠOVKY PRIEPUSTNÉ PRE PLYN

  Hodnotenie: 4.6

  CONTEX OK-ŠOŠOVKY PRIEPUSTNÉ PRE PLYN

  Na ďalších miestach sú ďalšie kvalitné ortopedické šošovky s preukázanou účinnosťou. Sú určené pre pacientov s progresívnou krátkozrakosťou, ktorí nemôžu podstúpiť operáciu korekcie zraku, ako aj pre deti a dospievajúcich s očnými problémami. Majú vysokú priepustnosť kyslíka (dk – 100) a sú vyrobené z inovatívneho materiálu Hexafocon.

  Šošovky sa často kupujú pre deti, pretože lekári vysoko oceňujú ich kvalitu a účinnosť. Charakteristickým znakom optiky je ochrana proti UV žiareniu, ktorá je veľmi dobrá pre zdravie vašich očí. Páry by sa mali meniť raz ročne.

  Zákazníci, ktorí vyskúšali tieto šošovky, sa s nami podelili o svoje pozitívne skúsenosti vo svojich referenciách. Vývoj krátkozrakosti je zastavený a videnie je dokonalé aj bez okuliarov. Nezhoršuje sa pri ďalšom používaní CONTEX OK-LENS.

  Výhody

  • inhibícia straty zraku;
  • materiály najvyššej kvality;
  • Vyrovnáva sa s krátkozrakosťou;
  • vhodné pre deti a dospievajúcich.

  Nevýhody

  • neboli identifikované.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: