12 najlepších koenzýmov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Získanie koenzýmu po konzultácii so zdravotníckym pracovníkom pred nákupom.

Ubichinón alebo koenzým (koenzým Q10) je vitamínu podobná zložka prítomná v úplne všetkých bunkách ľudského tela. Syntetizuje sa z aminokyselín tyrozínu a fenylalanínu. Po 30. roku života ho telo začína produkovať oveľa menej. Koenzým užitočný pre každého, kto prekročil túto vekovú hranicu.

Ubichinón je údajne látka, ktorá môže chrániť pred starnutím. Nedostatok ovplyvňuje najmä kardiovaskulárny systém. Príslušná zložka je predpísaná na takéto choroby a stavy:

 1. Tendencia k hypertenzii;
 2. Aterosklerotické lézie tepien;
 3. chronický únavový syndróm;
 4. zvýšenie telesnej hmotnosti na úkor tukového tkaniva;
 5. diabetes mellitus;
 6. skoré zmeny súvisiace s vekom.

Koenzým Q10 sa vo veľkom množstve nachádza v živočíšnych bielkovinách, rybách, mäse, srdci alebo pečeni. Môže pochádzať aj z orechov, vajec, rafinovaných rastlinných olejov, ovocia a zeleniny. Upozorňujeme však, že pri tepelnom spracovaní dochádza k degradácii väčšiny výrobku.

Problém sa dá vyriešiť užívaním prípravkov a doplnkov stravy, ktoré obsahujú dostatočné množstvo tejto vitamínovej zložky. Denná potreba ubichinónu sa pohybuje od 40 do 140 mg v závislosti od fyziologických potrieb organizmu. Tento prehľad sa zameriava na najlepšie dovážané a ruské koenzýmy.

Najlepšie hodnotenie koenzýmov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie dovážané koenzýmy1Krajina
 • Koenzým B-komplex kapsle
 • 2 198 €
  2Koenzýmový kompozit885 €
  3Solgar Nutricoenzyme Q-10 s kyselinou alfa-lipoovou3 256 €
  4Doppelherz aktívny koenzým Q10512 €
  5Doctor’s Best High Absorption CoQ102 420 €
  Najlepšie ruské koenzýmy1BioTela Koenzým Q10401 €
  2Cardio Capilar s koenzýmom Q10330 €
  3Real Caps Koenzým Q10 Forte326 €
  4Evalar Koenzým Q10 100 mg820 €
  5Koenzým Q10 Bunková energia1 150 €
  6Koenzýmová krása
  7Kudesan s draslíkom a horčíkom343 €

  Najlepšie dovážané koenzýmy

  Zahraniční výrobcovia aktívne používajú Q10 v potravinových doplnkoch, pretože si uvedomujú, že je vhodný na prevenciu mnohých zdravotných problémov.

  Krajina
 • Koenzým B-komplex kapsle
 • Hodnotenie: 4.9

  Country<li></div><p>fe Koenzým B-komplex caps“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/47516666196851-5312.jpg“ height=“400″ title=“Krajina</p><li>fe Koenzým B-komplex kapsle“><p>Značka USA Krajina</p><li>fe je dodávaný v kapsuliach Coenzyme B-complex. Výživový doplnok obsahuje základné vitamíny skupiny B v aktívnej koenzýmovej forme, ako aj metylfolát, čo je najmodernejšia forma koenzýmu dostupná v súčasnosti. Tento komplex vitamínov posilňuje imunitný systém, uľahčuje tvorbu bunkovej energie a zlepšuje celkovú fyzickú a emocionálnu pohodu. Výrobok neobsahuje cukor, lepok ani kvasnice.<p>Koenzým B-komplex je dostupný v mäkkých béžových kapsulách so svetlým obsahom. Uložené v tmavej sklenenej fľaši. Môže obsahovať od 60 do 240 jednotiek. Kapsuly sa ľahko prehĺtajú a nezanechávajú nepríjemnú pachuť v ústach. Odporúča sa užívať 2 kusy naraz. Dávkovanie – raz denne pred hlavným jedlom.</p><p>Koenzým B-komplex je údajne vynikajúci doplnok, ktorý zvyšuje telesnú energiu, odstraňuje chronický únavový syndróm, zlepšuje stav vlasov a pokožky. Má tiež vynikajúci vplyv na psycho-emocionálny stav. Výrobok má vyvážené zloženie a je dobre prijímaný ľudským organizmom. Individuálna neznášanlivosť jednotlivých zložiek je veľmi zriedkavá.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Kapsuly sa ľahko prehĺtajú;</li><li>príval energie a vitality;</li><li>podpora zdravého nervového systému;</li><li>zlepšenie stavu vlasov a pokožky.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Individuálna neznášanlivosť jednotlivých zložiek.</li></ul><h3>Koenzýmový kompozit</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Koenzýmový kompozit

  Nemecký homeopatický liek od spoločnosti Heel Pharmaceutical Company – Coenzyme Compositum je roztok na intramuskulárne podanie. Je to viaczložkový liek. Hlavnou účinnou látkou je koenzým A. Prípravok sa odporúča v prípade nadmerného fyzického alebo emocionálneho stresu, chronických ochorení pohybového aparátu, tráviaceho traktu, urogenitálneho alebo nervového systému.

  Coenzyme Compositum sa predáva v 2,2 ml ampulkách. Sú vyrobené z číreho skla, majú vrúbkovanie a farebnú bodku. Produkt je bezfarebná, číra kvapalina bez zápachu. Dospelým sa odporúča podávať intramuskulárne injekcie, 1 ampulka 1-3-krát počas 7 dní. Priebeh liečby 2-8 týždňov. Ak sa vyskytnú alergie, injekcie sa zlikvidujú a vyhľadá sa ďalšie poradenstvo.

  Homeopatický liek Coenzyme Compositum sa stretol hlavne s dobrým ohlasom. Mnohým ľuďom sa páči, že urýchľuje metabolické procesy v tele. Počas jeho aplikácie môžete očakávať nielen odstránenie problémov spôsobených patologickými stavmi pohybového aparátu, ale aj zvýšenie fyzickej sily a koncentrácie. Injekcie nie sú bolestivé, injekcie sú celkom pohodlné. Ale keďže ide o homeopatický liek, musíte byť pripravení na zhoršenie na začiatku liečby.

  Výhody

  • prírodné zložky;
  • pohodlné vstrekovanie;
  • Účinný pri neurologických patologických stavoch;
  • dodáva energiu;
  • zvyšuje koncentráciu.

  Nevýhody

  • Môže spočiatku zvýšiť príznaky.

  Solgar Nutricoenzyme Q-10 s kyselinou alfa-lipoovou

  Hodnotenie: 4.7

  Solgar Nutricoenzyme Q-10 s kyselinou alfa-lipoovou

  Americký výživový doplnok Nutricoenzyme Q-10 s kyselinou alfa-lipoovou od spoločnosti Solgar chráni organizmus pred negatívnymi účinkami voľných radikálov, zabraňuje skorým geriatrickým zmenám, zlepšuje kardiovaskulárne funkcie. Produkt je vyrobený špeciálnou technológiou Nutri-Nano, ktorá niekoľkonásobne zvyšuje vstrebávanie a účinnosť účinných látok.

  Predávajú sa doplnky v modrých fľašiach (Platinum Collection) alebo v štandardnej hnedej farbe vo forme pomerne veľkých podlhovastých kapsúl, potiahnutých oranžovým gélom. Vo vnútri sa nachádza horká tekutina (olejová forma koenzýmu Q10). Prípravok sa má prehltnúť vcelku. Dávkovací režim pre dospelých – 1 kapsula 1-2x denne s jedlom (najlepšie s raňajkami alebo obedom).

  Podľa recenzií účinok doplnku Nutricoenzyme Q-10 s kyselinou alfa-lipoovou netrvá dlho. Tento produkt pomáha bojovať proti rannej únave a dodáva energiu a výkonnosť počas celého dňa. Ženám sa tiež páčia omladzujúce vlastnosti doplnku stravy od spoločnosti Solgar. Je tiež jedným z najlepších koenzýmov, ktorý výborne podporuje kardiovaskulárny systém.

  Výhody

  • neprekvapujúce, ale účinné zloženie;
  • Pomoc v boji proti chronickému únavovému syndrómu
  • zlepšiť výkonnosť;
  • účinok proti starnutiu;
  • účinkuje rýchlo od prvej kapsuly.

  Nevýhody

  • Niektorí to možno ťažko prehltnú.

  Doppelherz aktívny koenzým Q10

  Hodnotenie: 4.6

  Doppelherz aktívny koenzým Q10

  Nemecká kapsula Doppelherz aktive Coenzyme Q10 obsahuje 30 mg účinnej látky v jednej kapsule. Produkt má širokú škálu biologickej aktivity: posilňuje imunitný systém, znižuje viskozitu krvi, ničí voľné radikály, zlepšuje bunkové dýchanie a pôsobí proti predčasnému starnutiu. účinný pri zvýšenej fyzickej a duševnej námahe.

  Každé balenie Doppelherz aktive Coenzyme Q10 obsahuje 30 kapsúl. Sú želatínové, podlhovasté, tmavozelenej farby s oranžovou olejovitou tekutinou vo vnútri. Kapsuly sú relatívne malé a nemali by sa ťažko prehĺtať. Dospelým sa odporúča užívať 1 kapsulu denne s dostatočným množstvom vody. Priemerná dĺžka používania je 2 mesiace.

  Spotrebitelia sa vyjadrujú, že koenzým Q10 od spoločnosti Doppelgerz Aktiv je veľmi účinný doplnok. Ráno sa ľahšie prebúdzate a počas dňa sa cítite čulejší. Ženy poznamenávajú, že s týmto nástrojom s príchodom chladného počasia nevysušujú pokožku na rukách a tvári, zlepšuje stav vlasov a celkový zdravotný stav tela. Mnohí ju nazývajú „investíciou do mládeže“.

  Výhody

  • Kapsuly sa ľahko prehĺtajú
  • zvyšuje energiu;
  • Zlepšuje stav pokožky a vlasov;
  • Pozastavuje zmeny súvisiace s vekom.

  Nevýhody

  • Účinok sa nevyvíja okamžite.

  Doctor’s Best High Absorption CoQ10

  Hodnotenie: 4.5

  Doctor's Best High Absorption CoQ10

  Vysoko vstrebateľný doplnok High Absorption CoQ10 od Doctor’s Best obsahuje čistý koenzým Q10 a bioperín (extrakt z čierneho korenia). CoQ10 pomáha podporovať činnosť srdca a stimulovať produkciu bunkovej energie. Bioperín zvyšuje vstrebávanie látky v tele. Dodávajú energiu tým, ktorí sa cítia stále unavení. Výrobok neobsahuje lepok, ale sóju.

  Predáva sa v nádobách s vysokou absorpciou CoQ10 z nepriehľadného plastu s pohodlným zacvakávacím viečkom. Kapsuly sú zjednodušené a ich veľkosť je pomerne skromná. Nespôsobujú žiadne problémy pri prehĺtaní. Nemajú žiadny zápach. Farba – oranžovo-červená. Dospelí by mali užívať 1 kapsulu denne počas 2 mesiacov. Nesmie sa užívať nalačno, pretože čierne korenie môže podráždiť žalúdočnú sliznicu.

  Recenzie pre Doctor’s Best High Absorption CoQ10 sú väčšinou dobré. Mnohí ľudia poznamenávajú, že majú viac energie a stávajú sa neobvykle efektívnymi s týmto produktom. Ženy tiež hlásili zlepšenie tónu pleti, pleti a výrazné zníženie vyrážok vďaka doplnku. Niektoré z nich dokonca vyhladili výrazové línie. Tento produkt od spoločnosti Doctor’s Best je tiež vynikajúci pre kardiovaskulárny systém.

  Výhody

  • koenzým doplnený extraktom z čierneho korenia
  • Pohodlná veľkosť kapsúl;
  • dodáva energiu;
  • má omladzujúci účinok;
  • Zlepšuje kardiovaskulárny systém.

  Nevýhody

  • Ak sa užíva nalačno, dráždi žalúdok.

  Najlepšie koenzýmy Zo Slovenska

  Postupne popularita koenzýmu Q10 v Rusku, takže mnohé domáce farmaceutické spoločnosti začali jeho výrobu.

  BioTela Koenzým Q10

  Hodnotenie: 4.9

  BioTela Koenzým Q10

  Výživový doplnok Koenzým Q10 od spoločnosti Biotela Ltd. obsahuje 100 mg ubichinónu, ako aj nerafinovaný olivový olej. Druhá zložka je rozhodujúca pre vstrebávanie koenzýmu Q10, ktoré sa zvyšuje, ak sa užíva s tukom. Výživový doplnok prešiel najprísnejšou laboratórnou kontrolou a je štátom registrovaný. Denný príjem koenzýmu Q10 Biotela pomáha udržiavať mladosť a dlhodobé zdravie.

  Tento Slovenská doplnok stravy je dostupný vo forme kapsúl. Sú zjednodušené a ich veľkosť nie je príliš veľká. Želatínová kapsula oranžovo-červenej farby. Prehltnú sa takmer bez problémov. Dospelým a deťom starším ako 14 rokov sa odporúča užívať 1 kapsulu denne s jedlom alebo bezprostredne po konzumácii jedla. Je lepšie to urobiť počas raňajok. Priemerná dĺžka liečby 1-1,5 mesiaca.

  Podľa recenzií vám koenzým BioTela Q10 pomáha stať sa odolnejšími. Mierna fyzická námaha už nie je vyčerpávajúca. Tento doplnok stravy tiež stabilizuje srdcovú frekvenciu a pomáha udržiavať odolnosť voči stresu v rôznych situáciách. Časom sa prejaví aj kozmetický efekt – pokožka sa tonizuje, odstraňuje sa jej ochabnutosť a zlepšuje sa jej farba. Zdravší vzhľad vlasov.

  Výhody

  • Kapsuly sa ľahko prehĺtajú;
  • Pomáha zvládnuť únavu;
  • Zvyšuje obranyschopnosť organizmu;
  • Prispievajú k odolnosti voči stresu;
  • zlepšiť vzhľad pokožky a vlasov.

  Nevýhody

  • je možná individuálna neznášanlivosť.

  Cardio Capilar s koenzýmom Q10

  Hodnotenie: 4.8

  Capilar Cardio s koenzýmom Q10

  Diode vyrába doplnok stravy Cardio Capilar s koenzýmom Q10. Tento produkt pomáha znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení vrátane srdcovej ischémie. Okrem koenzýmu tento produkt obsahuje: dihydrokvercetín, vitamín C, selén. Doplnok nielenže zlepšuje funkčný stav srdcového svalu a celého kardiovaskulárneho systému, ale zvyšuje aj fyzickú vytrvalosť.

  Cardio Capilar s koenzýmom Q10 sa predáva v škatuľke po 40 tabletách. Kapsuly sú malé a žltej farby. Ľahko sa prehĺtajú a nezanechávajú nepríjemnú pachuť. Dospelým sa odporúča užívať 1 tabletu 3-krát denne s jedlom. Doba používania – 1 mesiac. Majte na pamäti, že výživový doplnok obsahuje sladidlo sorbitol, takže pri nadmernom užívaní môže spôsobiť hnačku.

  V spotrebiteľských recenziách spotrebitelia uvádzajú, že Cardio Capilar s koenzýmom Q10 im pomáha cítiť sa povzbudene počas celého dňa v každom ročnom období. Tento produkt má výrazný vplyv na výkon. Doplnok je vynikajúci na posilnenie cievnej steny a zlepšuje celkový stav. Tento liek zmierňuje búšenie srdca a normalizuje krvný tlak.

  Výhody

  • Zloženie nie je zamerané na boj proti srdcovým patológiám;
  • zvyšuje efektivitu;
  • zbavuje tachykardie;
  • normalizuje krvný tlak;
  • malé tablety sa ľahko prehĺtajú.

  Nevýhody

  • Môže spôsobiť hnačku, ak sa užíva v nadmerných dávkach.

  Real Caps Koenzým Q10 Forte

  Hodnotenie: 4.7

  Real Caps Koenzým Q10 Forte

  Spoločnosť RealCaps vyrába doplnok stravy Coenzyme Q10 Forte. Prípravok obsahuje ubichinón (33 mg v každej kapsule), tokoferol acetát (15 mg), rastlinný olej (olivový alebo slnečnicový olej alebo ich zmes). Tento doplnok stravy plne pokrýva dennú potrebu vitamínu E a koenzýmu Q10.

  Koenzým Q10 Forte sú mäkké oranžovo-červené želatínové kapsuly s olejovým roztokom. Majú prijateľnú veľkosť a racionálny tvar, takže sa dajú bez problémov prehltnúť. Dospelí by mali užívať 1-2 kapsuly denne počas jedla. Denná dávka sa môže zvýšiť v prípade vysokej fyzickej námahy a srdcových abnormalít. Doba používania – 1 mesiac.

  Podľa recenzií Real Caps Coenzyme Q10 Forte pomáha znižovať únavu, zlepšuje kvalitu spánku, zvyšuje koncentráciu. Mnohí si tiež všimli, že je to vynikajúci vnútorný kozmetický prostriedok na prevenciu vrások, ochabnutej pokožky, predchádzanie predčasnému starnutiu. Niektorí ľudia produkt užívajú nielen perorálne, ale aplikujú ho aj na tvár.

  Výhody

  • ubichinón + vitamín E;
  • optimálna veľkosť kapsúl;
  • Znižuje únavu;
  • Posilnenie imunitného systému;
  • Zlepšenie funkcie kardiovaskulárneho systému;
  • Predchádzanie predčasnému starnutiu.

  Nevýhody

  • je možná individuálna neznášanlivosť.

  Evalar Koenzým Q10 100 mg

  Hodnotenie: 4.6

  Evalar Koenzým Q10 100 mg

  Na posilnenie srdcového svalu a zachovanie mladosti vyvinula farmaceutická spoločnosť Evalar doplnok koenzýmu Q10 s maximálnou dávkou ubichinónu – 100 mg. Pre vysokú absorpciu tejto v tukoch rozpustnej zlúčeniny bol do výrobku pridaný kokosový olej. Lekári odporúčajú užívať zvýšené dávky koenzýmu v kombinácii so statínmi na kontrolu hladiny cholesterolu.

  Koenzým Q10 100 mg od spoločnosti Evalar sa predáva v 30 kapsulách. Sú podlhovasté, pomerne veľké (1,5 cm), majú tmavú oranžovú farbu. Majú hrubú škrupinu. Niektorí môžu pociťovať nepríjemné pocity pri prehĺtaní. Dospelým a deťom starším ako 14 rokov sa odporúča užívať 1 kapsulu 1-krát denne s jedlom. Dĺžka používania musí byť najmenej 4 týždne.

  Recenzie koenzýmu Q10 100 mg sú prevažne pozitívne. Ženy milujú spôsob, akým tento doplnok zlepšuje ich pokožku tváre. Zápal zmizne a turgor pokožky sa zvýši na celom tele. Odstraňuje tiež chronickú únavu, zvyšuje koncentráciu. Výrazné zlepšenie celkového stavu u pacientov s kardiovaskulárnymi patológiami.

  Výhody

  • kokosový olej v zložení;
  • Užívajte raz denne;
  • Stav pokožky sa zlepšuje;
  • odstraňuje chronický únavový syndróm;
  • podpora srdcového svalu.

  Nevýhody

  • Niektorí môžu mať problémy s prehĺtaním týchto kapsúl.

  Koenzým Q10 bunkovej energie

  Hodnotenie: 4.5

  Koenzým Q10 bunkovej energie

  Alko-Pharm Koenzým Q10 Cell Energy obsahuje ubichinón 10 mg, olivový olej 490 mg a pomocné látky. Odporúča sa znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení, porúch nervového systému. Dopĺňanie tejto látky podobnej vitamínu pomáha bojovať proti zmenám na pokožke súvisiacim s vekom, zlepšuje výkonnosť a zlepšuje celkovú pohodu.

  Kapsule koenzýmu Q10 na bunkovú energiu sú veľkosťou a farbou podobné rybiemu oleju. Každé balenie obsahuje 40 kapsúl (2 x 20 blistrov). Kapsuly sa ľahko prehĺtajú a nevyžadujú nadmerné množstvo vody. Dospelí by mali užívať 2-4 kapsuly 1-krát denne počas jedla. Doba používania – 4 týždne.

  Koenzým Q10 viditeľne mení stav pokožky. Zanechávajú pocit hydratácie, napnutia a liftingu. S týmto doplnkom stravy sa objavuje viac energie, normalizuje spánok, zlepšuje psycho-emocionálny stav. Má regeneračný účinok na organizmus a zabraňuje vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Mnohí ľudia užívajú kapsule Coenzyme Beauty ako preventívne opatrenie po 30. roku života.

  Výhody

  • bez posilňujúceho zloženia;
  • optimálna veľkosť kapsúl;
  • Zlepšuje stav pokožky;
  • zvyšuje fyzickú a emocionálnu silu;
  • dobre znášaný.

  Nevýhody

  • Až 4 kapsuly užívané naraz.

  Koenzýmová krása

  Hodnotenie: 4.4

  Koenzýmová krása

  Vneshtorg Pharma vyrába doplnok stravy Coenzyme Beauty. Prípravok obsahuje: vitamín E (15 mg), kyselinu lipoovú (30 mg) a koenzým Q10 (30 mg). Prípravok viditeľne dopĺňa pôsobenie vonkajších kozmetických prípravkov, má výrazný omladzujúci účinok a zlepšuje pružnosť pokožky. Výrobca umiestnil svoj doplnok stravy ako doplnok, ktorý dokáže udržať mladosť a krásu zvnútra.

  Kapsule Coenzyme Beauty sú pomerne veľké, jasne oranžové kapsule. Niektorí ľudia majú problémy s ich prehĺtaním. Jedno balenie obsahuje 30 kusov. Stačí na minimálnu dobu aplikácie, pretože dávkovací režim je 1 kapsula denne počas 4 týždňov. BAA sa dobre znáša a nespôsobuje nepríjemné pocity v tráviacom trakte.

  Svedectvá žien naznačujú, že už po dvoch týždňoch užívania doplnkov sa im začína páčiť ich odraz v zrkadle. Odstraňuje stopy únavy a opuchov z tváre a vyrovnáva tón pleti. Oko získava definovanejšie kontúry a vzhľad jemných liniek a vrások. Koenzým Beauty spôsobuje výrazný prílev energie, ktorý pretrváva počas celého dňa.

  Výhody

  • účinné kombinované zloženie;
  • Jedna kapsula denne;
  • Zlepšuje pružnosť pokožky;
  • Spomaľuje proces starnutia;
  • znižuje výskyt jemných liniek a vrások;
  • Dodáva vám energiu.

  nevýhody

  • veľkosť kapsuly.

  Kudesan s draslíkom a horčíkom

  Hodnotenie: 4.4

  Kudesan s draslíkom a horčíkom

  Vneshtorg Pharma vyrába ďalší účinný doplnok stravy – Kudesan s draslíkom a horčíkom. koenzým Q10 (30 mg), horčík (64 mg), draslík (388 mg). Tieto prípravky sú nevyhnutné pre činnosť srdca počas celého života. Spomaľuje procesy starnutia, zabraňuje vzniku aterosklerózy a udržiava pružnosť ciev.

  Používa sa na liečbu podráždenia kože a opuchov počas liečby Draslík a horčík Kudesan je dostupný v niekoľkých veľkých podlhovastých tabletách príjemnej ružovej farby. Jedno balenie obsahuje 40 kusov. Jedno balenie vystačí na 10 dní, pretože dávkovací režim pre dospelých je – 2 tablety 2-krát denne počas jedla. Na kompletnú liečbu trvajúcu 4 týždne sú potrebné 3 balenia.

  Podľa recenzií sa účinok užívania doplnkov stravy Kudesan s draslíkom a horčíkom pozoruje po 3-4 dňoch užívania. Zvyšuje vitalitu, zlepšuje náladu a odstraňuje tachykardiu. Závraty a duševná jasnosť s týmto produktom zmiznú. Súčasne zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov. Tento výrobok je všeobecne dobre znášaný, ale mnohí ľudia nemajú radi farbivá, ktoré by mohli spôsobiť alergické reakcie.

  Výhody

  • dômyselná kombinácia ingrediencií;
  • ľahšie sa ráno zobudiť;
  • zvýšenie energie počas celého dňa;
  • mentálna jasnosť;
  • zlepšenie stavu vlasov, nechtov a pokožky.

  Nevýhody

  • farbivá v.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: