14 najlepších pien na úpravu vlasov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Aj po kvalitnom stylingu vlasy často po hodine strácajú svoj objem. Na udržanie tvaru vlasov sú potrebné špeciálne fixačné prostriedky: laky, spreje, peny a iné. Peny sú pravdepodobne najobľúbenejšie zo všetkých ostatných produktov. Dobre sa vstrebávajú do vlasov a obaľujú každý prameň filmom, ktorý zabraňuje zlepeniu a dodáva kučerám pružnosť a elasticitu.

Naši odborníci na krásu prešli trh a našli 15 najlepších šampónov.

Na čo si dať pozor pri výbere peny

 1. Druhy peny. Existujú rôzne kategórie výrobkov na úpravu vlasov. Každý z nich sa zameriava na konkrétnu prácu, niekedy aj na niekoľko naraz. Najobľúbenejšia objemová pena medzi ženami, napríklad. Ak máte farbené vlasy, potrebujete penu, ktorá udrží farbu dlhšie a nevymýva ju. Opravná pena je pre dievčatá s poškodenými vlasmi nevyhnutnosťou. Fény, kulmy a žehličky na vlasy by mali byť prednostne vyrobené s penou, aby poskytovali tepelnú ochranu.
 2. Úroveň zadržania. Každá pena má svoj vlastný stupeň, zvyčajne označený na obale číslom od jednej a vyššie. Čím nižšie číslo, tým slabší účinok, ale to neznamená, že tieto výrobky nebudú mať štýl. Upozornenie: Tieto peny sú vhodné len pre ženy s riedkymi a redšími vlasmi. Tí, ktorí majú objemné vlasy, ktoré sú prirodzene plné, ale majú aj spľasnuté, nepoddajné vlasy, si musia kúpiť výrobky so silnejšou fixáciou.
 3. Hypoalergénne. Vyhnite sa penám s vysokým obsahom chemických látok, parfumom, parfumom atď., ktoré by mohli vyvolať nežiaduce reakcie organizmu, ak ste náchylní na alergie.
 4. Zloženie. Dobrá pena by nemala obsahovať alkoholické zložky, ktoré môžu byť veľmi vysušujúce. Vitamíny A, B a E, ceramidy, keratín a UV ochrana sú vynikajúce na výživu vlasov, obnovu poškodených oblastí a ochranu pred poškodením vplyvom životného prostredia.

Rebríček najlepších pien na vlasy

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie peny na zväčšenie objemu1Leonor Greyl Mousse au Lotus Volumatrice3 780 €
2Moroccanoil Volumizing Mousse1 300 €
3Redken Guts 101 130 €
4Estel Always On-
 • ne Koreň
 • ft Spray Mousse Strong Hold
 • 570 €
  Najlepšie peny na farbené vlasy1Prírodný olej MACADAMIA Flawless1832 €
  2L’Oreal Professionnel Tecni.Objem umenia
 • ft Spray Mousse
 • 455 €
  3Vysoký zosilňovač Matrix
 • Penový zvlhčovač
 • 880 €
  Najlepšie peny na poškodené vlasy1Sexy Hair Push Up Suchý sprej na zahusťovanie vlasov2 346 €
  2Londa Professional Impressive Volume Leave-In Conditioning Mousse520 €
  3John Frieda Luxurious Volume Core Restore575 €
  Najlepšia extra silná pena1TIGI Bed Head Foxy Curls Extreme Mousse1 154 €
  2Londa Professional
 • To Root Mousse
 • 538 €
  3L’Oreal Professionnel Tecni.Umenie F
   Pena na objem Extra
  883 €
  NAJLEPŠIE TERMÁLNE PENY1Siberica Professional Oblepikha379 €

  Najlepšie peny na zväčšenie objemu vlasov

  Leonor Greyl Mousse au Lotus Volumatrice

  Hodnotenie: 4.9

  Leonor Greyl Mousse au Lotus Volumatrice

  Priekopnícka pena pre extra objem jemných vlasov. V priebehu času si udrží akýkoľvek štýl a zachováva si svoju štruktúru. Vhodné pre kučeravé aj rovné vlasy. Uľahčuje rozčesávanie, pretože obsahuje ošetrujúce zložky. Objemové penové prípravky s obsahom esenciálnych olejov a rastlinných výťažkov. Ošetruje rozštiepené, suché a farbené vlasy.

  Výhody

  • Neobsahuje alkohol ani silikóny;
  • Dodáva lesk;
  • Nelepí sa na vlasy;
  • tepelná ochrana;
  • Ochrana proti UV žiareniu;

  Nevýhody

  • nebola odhalená.

  Moroccanoil Volumizing Mousse

  Hodnotenie: 4.8

  MOROCCANOIL OBJEMOVÁ PENA

  Pena Moroccanoil Volumizing Mousse ľahko zväčšuje objem, najmä keď sa nanesie na obočie a vysuší. Okrem toho má pena ošetrujúce zloženie, ktoré pomáha uzatvárať šupiny, čím sa zachováva rovnováha vody vo vlasoch. Antioxidanty a arganový olej chránia vlasy pred vonkajšími vplyvmi, zatiaľ čo antistatická látka zabraňuje statickej elektrine v suchých podmienkach. Pena sa nelepí, nezanecháva lepkavý nános a dodáva vlasom lesklý vzhľad. Tento výrobok ponúka strednú fixáciu, ale s pamäťovým efektom, čo znamená, že vlasy nielen udržiava v určitej polohe, ale zanecháva ich pružné a pohyblivé.

  Výhody

  • stredné držanie;
  • Možnosť pridať objem kučier;
  • antistatický účinok;
  • Nelepí a nezanecháva lepkavé zvyšky.

  Nevýhody

  • nie sú definované.

  Redken Guts 10

  Hodnotenie: 4.8

  Redken Guts 10

  Sprej Redken Guts 10 so strednou fixáciou dodáva prameňom počas stylingu objem tým, že zahusťuje každý prameň a dodáva im pružnosť a vzdušnosť. Má hydratačné a ošetrujúce zloženie vrátane tepelnej ochrany, ktorá zabraňuje vysúšaniu a dehydratácii prameňov, a funguje na všetky štruktúry kučier – rovné aj kučeravé. Ženy sa vyjadrili o predĺženom rozčesávacom účinku – vlasy sa môžu umývať menej často jeden alebo dva dni, bez zlepenia alebo zlepenia. Tam je Redken Guts 10 a nevýhoda – to je rozprašovač, to nedáva stabilný prúd, pretože textúry samotného nástroja atomizácie môže byť hrudka, ktorá sa dostane na vlasy, postup je lepšie vykonávať v kúpeľni.

  Výhody

  • Nelepí sa a neváži;
  • predlžuje sviežosť vlasov;
  • Uzamkne všetky kučery;
  • Nastriekajte priamo na vlasy.

  Nevýhody

  • rozprašovač poskytuje nerovnomerný výstup produktu.

  Estel Always On-
 • ne Koreň
 • Pena v spreji so silnou fixáciou
 • Hodnotenie: 4.7

  Estel Always On-<li></div><p>ne Koreň</p><li>ft Spray Mousse Strong Hold“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/69416666196781-614.jpg“ height=“420″ title=“Estel Always On-<li>ne Koreň<li>ft Spray Mousse Strong Hold“><p>Po štvrté, pena v spreji, ktorá je vhodná pre všetky typy vlasov. Chráni kučery pred škodlivými vplyvmi vonkajších faktorov, posilňuje a obnovuje ich. Nastriekajte penu na mokré vlasy, sústreďte sa na oblasť hrbolčekov a pokračujte v stylingu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>tepelná ochrana;</li><li>dostatočný objem – 250 ml.;</li><li>jednoduché používanie;</li><li>Nevykonáva nadmernú kompenzáciu ani sa nelepí;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>žiadne zistiteľné.</li></ul><h2>Najlepšie peny na farbené vlasy</h2><h3>Prírodný olej MACADAMIA Flawless</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=MAKADAMOVÝ PRÍRODNÝ OLEJ BEZCHYBNÝ

  MACADAMIA NATURAL OIL Flawless Mousse je jedinečná svojím spôsobom, kombinuje čistiace, klimatizačné a stylingové funkcie v jednej fľaši. Ide o jedinečné zloženie – obsahuje arganový a makadamiový olej, ktoré hydratujú a vyživujú vlasy, uzatvárajú vlasové šupiny, čo má za následok hladké vlasy a menej zachytené čiastočkami nečistôt, lepšie držia tvar počas horúceho stylingu a zároveň nestrácajú vlhkosť. Vlasy sú živé, pružné.

  Výhody

  • Prehĺbi farbené vlasy;
  • vyživuje a hydratuje;
  • starostlivosť o vlákna a ich kondicionačný účinok;
  • Dlhšie trvajúce držanie.

  Chybná stránka

  • neidentifikované.

  L’Oreal Professionnel Tecni.Objem umenia
 • ft Spray Mousse
 • Hodnotenie: 4.8

  L’Oreal Professionnel Tecni.Art Volume<li></div><p>ft Spray Mousse“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/2616666196781-8414.jpg“ height=“419″ title=“L’Oreal Professionnel Tecni.Objem umenia</p><li>ft Spray Mousse“><p>Druhá pozícia patrí pene pre normálne vlasy. Objemová pena pre každý účes. Vhodné na narovnávanie alebo kulmovanie vlasov. Kudrlinky sú pružné a ľahko sa upravujú. Pena v spreji dosiahne viditeľný objem, ktorý vydrží po celý deň. Zloženie obsahuje hydratačný komplex, upokojujúce a vyživujúce látky, katiónové a aniónové polyméry a silikóny, ako aj ochranné zložky. Pena zanecháva vlasy zdravé, lesklé a ošetrené.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Úroveň zadržania 3;</li><li>Dostatočný objem 250 ml.;</li><li>Poskytuje tepelnú ochranu;</li><li>zabraňuje vypadávaniu a lámaniu vlasov;</li><li>nezaťažuje vás;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>relatívne drahý na 1200 p.</li></ul><h3> Vysoký zosilňovač Matrix<li>Penový zvlhčovač</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Matrix High Amp<li></div><p>fy Foam Volumizer“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/60816666196781-9614.jpg“ height=“400″ title=“Matrix High Amp</p><li>Penový zvlhčovač“><p>Tretia najlepšia pena bez alkoholu. Nevysušuje vlasy, ktoré sú už poškodené farbením. Vytvára objem po celej dĺžke a zanecháva kučery svieže a poddajné. Na základe patentovanej technológie, ktorá dodáva vlasom výraznú hustotu bez toho, aby ich preťažovala. Pena tiež vyživuje vlasy a nasycuje ich živinami obsiahnutými v zložení. Prípravok možno použiť na suché alebo mokré kučery.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>zaisťuje dlhotrvajúcu fixáciu;</li><li>266 ml.;</li><li>Vlasy sú hebké a lesklé;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Relatívne drahé za 900 libier.</li></ul><h2>Najlepšia pena na poškodené vlasy</h2><h3> Sexy Hair Push Up Suchý sprej na zahusťovanie vlasov</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Sexy Hair Push Up Suchý sprej na zahusťovanie vlasov

  Prvým v kategórii je pena v spreji, ktorá zväčšuje objem vlasov o 40 percent, ak sa dá veriť tvrdeniam výrobcu. Zloženie s prírodnými výťažkami z aloe vera, prvosienky a levandule. Zložky majú hydratačný a ošetrujúci účinok na kučery, takže sa dajú ľahšie rozčesávať a upravovať. Pantenol posilňuje poškodené miesta a farbené vlasy sú zdravšie. Skvelé pre jemné a normálne vlasy.

  Výhody

  • Nelepí sa a nezaťažuje vás;
  • hospodárne používanie.

  Nedostatky

  • žiadne.

  Londa Professional Impressive Volume Leave-In Conditioning Mousse

  Hodnotenie: 4.8

  Londa Professional Impressive Volume Leave-In Conditioning Mousse

  Druhé miesto patrí instantnej pene, ktorá okamžite zahustí vlasy. Obsahuje výťažky z bambusu a citrónovej trávy, ktoré pomáhajú posilňovať zámky. Výrobok je profesionálny, takže je veľmi účinný nielen pri fixácii účesu, ale aj pri oprave poškodených vlasov. Pena dodá vlasom lesklý a pružný vzhľad. Zvlášť dobre pôsobí na mastné vlasy, pretože jeho ošetrujúce zložky regulujú vylučovanie kožného mazu.

  Výhody

  • Nezaťažuje moje kučery;
  • hospodárne využitie;
  • Má ľahkú a príjemnú vôňu;
  • Statický relaxátor;

  nedostatky

  • Neposkytuje žiadnu výraznú fixáciu na tuhých alebo hustých vlasoch.

  John Frieda Luxurious Volume Core Restore

  Hodnotenie: 4.7

  John Frieda Luxurious Volume Core Restore

  Na treťom mieste je Volume Repair Lotion, ktorý dodáva objem a napravuje stav poškodených vlasov. Je obohatený o proteíny, ktoré majú na kučery terapeutický účinok, vďaka čomu sú živé, lesklé a ošetrené. Každý prameň vlasov je hustejší, takže účes vydrží celý deň. Výrobok vhodný na časté používanie. Pri nepretržitom používaní kondicionér postupne zlepšuje zdravie vašich vlasov. Odporúčané pre jemné vlasy.

  Výhody

  • Tepelná ochrana;
  • Nevymýva pigment z farbených vlasov;
  • Nelepí sa a nezaťažuje vlasy;

  Nevýhody

  • Relatívne drahé – 1k. .

  Najlepšia extra silná pena

  TIGI Bed Head Foxy Curls Extreme Mousse

  Hodnotenie: 4.9

  TIGI BED HEAD FOXY CURLS EXTREME MOUSSE

  Skvele účinná fixácia pre komplexný vzhľad, TIGI Bed Head Foxy Curls Extreme Mousse je teraz možná aj doma, nielen v profesionálnom kresle. Prípravok dodá vašim prameňom tvar, či už sú rovné, kučeravé alebo nepoddajné, a stylingový efekt vydrží jeden až dva dni v závislosti od dĺžky a typu vlasov. Pena dodáva objem, zahusťuje a obopína každý prameň a je antistatická. Ženy, ktoré používajú Bed Head Foxy Curls Extreme na styling, sa vyjadrili o výdrži výrobku, ale niektoré uviedli, že sa môže ťažko rozčesávať v závislosti od množstva pôvodne naneseného bublinkového vosku.

  Výhody

  • Uzamkne tvar prameňov na niekoľko dní;
  • antistatický účinok;
  • Skrotí všetky vlasy;
  • Pridáva ďalší objem.

  Nevýhody

  • Ťažko sa oplachuje.

  Londa Professional
 • ft It Root Mousse
 • Hodnotenie: 4.8

  Londa Professional<li></div><p>ft It Root Mousse“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/1641666196781-3414.jpg“ height=“400″ title=“Londa Professional</p><li>ft It Root Mousse“><p>Pena, ktorá vytvára viditeľný objem, ktorý vydrží aj vo vlhkejšom podnebí. Prípravok sa dodáva v špeciálnej tryske, ktorá umožňuje jeho aplikáciu priamo ku koreňom. Napriek mimoriadne silnej fixácii sa výrobok rýchlo a ľahko zmýva bežným šampónom. Obsahuje mikropolymér 3D. Pena sa nelepí na vlasy a nezaťažuje ich.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vhodné pre všetky typy vlasov;</li><li>primeraná cena – 590 p.</li><li>Dostatočný objem 250 ml;</li><li>Udržuje vlasy upravené počas 24 hodín;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je identifikovaný.</li></ul><h3> L’Oreal Professionnel Tecni.Umenie F<ul>l Volume Extra Mousse</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=L’Oreal Professionnel Tecni.Art F<ul></div><p>l Volume Extra Mousse“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/7071666196781-9114.jpg“ height=“395″ title=“L’Oreal Professionnel Tecni.Umenie F</p><ul>l Volume Extra Mousse“><p>Pena vhodná pre jemné a nepoddajné kučery. Vzorec obsahuje katiónové a aniónové polyméry na vytvorenie objemu. Bez ohľadu na počasie (vietor, sneh, dážď) je styling dlhotrvajúci. Výrobok neváži vlasy ani ich nezlepuje.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>odolný stylingový efekt;</li><li>Dostatočný objem 250 ml.</li><li>Poskytuje tepelnú ochranu;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>pomerne drahé – 1100 p.</li></ul><h2>Najlepšie termálne peny</h2><h3> Siberica Professional Oblepikha</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Siberica Professional Oblepikha penaSiberica Professional Oblepikha pena

  Na dokončenie prehľadu je pena pre objem a styling dlhodobej fixácie. Poskytuje tepelnú ochranu pri používaní fénov, žehličiek a kuliem. Zároveň stimuluje rast vlasov, vyživuje a hydratuje vlasy. Prípravok dodáva kučerám vitalitu a odolnosť. Pena obsahuje aminokyseliny, vitamíny, olej z altajského rakytníka a amarantu. Tieto zložky sa starajú o vlasy a pomáhajú vytvárať keratín, ktorý dodáva vlasom lesk a silu.

  Výhody

  • Neobsahuje parabény, minerálne oleje, SLS a SLES;
  • tepelná ochrana.
  • Vzorec s množstvom ošetrujúcich zložiek;

  Nevýhody

  • Malý objem 150 ml.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: