6 najlepších vankúšov proti vráskam

*Výber redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Predčasných vrások vás zbaví nielen super krém, ale aj správne prispôsobený vankúš. Prekvapený? – Ak áno, tento článok je pre vás dvojnásobne užitočný. Bežné vankúše nám ráno vytvárajú záhyby a priehlbiny na tvári. V mladosti si to možno ani nevšimnete, ale s pribúdajúcim vekom musíte vstávať o hodinu skôr. Ráno sa začína nekonečnými rituálmi: peelingy, masky, toniká – všetko len preto, aby vaša tvár vyzerala sviežo. Ale koniec koncov, po spánku má vyzerať oddýchnuto.

Ak chcete získať efekt poctivého nočného odpočinku, je lepšie kúpiť si špeciálny ortopedický vankúš. To preto, aby vaša tvár ráno nevyzerala ako šarpeja. A naše odborné rady pre výber toho správneho: pozrite si naše hodnotenie vankúšov proti vráskam a zistite viac o jednotlivých modeloch.

Funkcia vankúša proti vráskam

Je ľahké rozpoznať takýto výrobok v obchode – stačí ho cítiť: vankúš proti vráskam je zvyčajne vyrobený z veľmi pružnej výplne. Od bežného modelu sa odlišuje týmito faktormi:

 1. oblasť uzamknutia hlavy;
 2. zárezy pod ramenami a na spanie na boku
 3. krčná a hlavová opierka.

Počas spánku tento vankúš podporuje anatomicky správnu polohu hlavy a krku, čím zmierňuje zaťaženie chrbtice. Vyberajú si ho nielen tí, ktorí majú nejaké zjavné zdravotné problémy, ale aj tí, ktorí sa jednoducho starajú o svoje telo a chcú predchádzať vráskam, bolestiam hlavy, nepríjemným pocitom v chrbte atď. Hodnotenie, ktoré pripravili naši odborníci, vám pomôže zoznámiť sa s jednotlivými modelmi a rozhodnúť sa pre ich kúpu.

Najlepšie hodnotenie vankúšov proti vráskam

NomináciamiestoNázovCena
Hodnotenie najlepších vankúšov proti vráskam1Beauty Sleep Omnia9 700 €
2Lo
 • Sen
 • 3 990 €
  3Krása čerstvého spánku1 990 €
  4Vankúš na tvár Hefel My Face9 960 €
  5Ascona Beauty Dream8 990 €
  6Luomma LumF-516 50 x 57 cm2 800 €

  Beauty Sleep Omnia

  Hodnotenie: 4.9

  Beauty Sleep Omnia

  Skvelé na spanie na boku. Má špeciálne kotviace zóny, vďaka ktorým sa zdá, že tvár visí vo vzduchu. Pomáha to zabrániť akémukoľvek vrásneniu alebo opuchnutiu tváre. Počas spánku sa dotýka vankúša v oblasti: ucha, spánku, časti čela a brady. Model z extrudovanej peny. Dodáva sa s obliečkou na vankúš a polstrovaním na nastavenie výšky. Vankúš má len jednu nevýhodu – časom mení farbu z mliečnej na žltkastú. Výrobca však na to vopred upozorňuje, pretože ide o normálnu reakciu materiálu na ultrafialové svetlo.

  87 % zákazníkov sa rýchlo prispôsobí nezvyčajnému tvaru vankúša. Jeho jemná tkanina neznáša žiadne trenie. Snažte sa, aby počas používania nevznikli žiadne škvrny, pretože sa ťažko čistí. Z komentára nakupujúcej: „Odstraňuje opuchy a vďaka nemu oveľa rýchlejšie spím. Úspešný tvar hlavy umožňuje, aby hlava spočívala v správnej polohe na spanie, a podporuje odtok tekutín. Pre veľký počet pozitívnych recenzií vankúš urobil naše hodnotenie.

  Výhody

  • ortopedický tvar;
  • nezanecháva záhyby na tvári
  • priehlbiny na hlavu, krk a ramená;
  • uvoľňuje svaly krku a chrbtice.

  Nevýhody

  • Je potrebná špeciálna obliečka na vankúš;
  • Časom zožltne.

  Lo
 • Sen
 • Hodnotenie: 4.8

  LO<li></div><p>DREAM“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/77916666196461-266-.jpg“ height=“456″ title=“LO</p><li>DREAM“><p>S týmto modelom môžete zabudnúť na nazolabiálne vrásky. Bočné výrezy nepodopierajú vašu tvár počas spánku a zabraňujú opuchom tváre. Anatomický vankúš sa ľahko prispôsobí tvaru hlavy. Príjemná tkanina na obliečke na vankúš, žiadne pachy a silné švy. Vankúš Lo</p><li>Sen je vyrobený z ortopedického latexu, takže sa nedá prať. Keď sa zašpiní, stačí ho len vyzliecť a vyprať v jemnej práčke. Obal vyschne doslova za pol dňa. Aj po dlhom používaní si zachováva svoj krásny vzhľad.<p>Väčšina zákazníkov si zvykne na Lo</p><li>Sen, ale ak ste už predtým spali na ortopedickom vankúši, môžete si zvyknúť už za niekoľko dní. Jeho hlavným cieľom je bojovať proti vráskam a predchádzať vzniku nových vrások. Svoju úlohu plní dokonale, a preto sme ho zaradili do nášho rebríčka.<h4>Výhody</h4><ul><li>pohodlný spánok;</li><li>ľahkosť v krčnej oblasti;</li><li>obliečka na vankúš je súčasťou balenia;</li><li>kvalitný materiál;</li></ul><h4>Výhody</h4><ul><li>nie je možné nájsť.</li></ul><h3>Krása čerstvého spánku</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Krása čerstvého spánku

  Tento model sa od ostatných vankúšov proti vráskam líši svojou pohodlnou výškou a tvarom podkovy. Mikrobalóniková náplň zaisťuje maximálnu relaxáciu počas spánku. Kvalita materiálov eliminuje nočné potenie a prehlbuje kvalitu spánku. Ak trpíte bolesťami chrbta, tento vankúš znižuje nepríjemné pocity počas prvých dní používania a potom ich úplne odstraňuje. Vďaka kvalitným materiálom sa hlava počas spánku nepotí. Používatelia sú ohromení masážnym účinkom a hypoalergénnymi vlastnosťami modelu.

  Používam ho už niekoľko mesiacov a píše sa v ňom: „Je naozaj relaxačný, keď si ľahnete, a prispôsobí sa tvaru vášho tela, takže ho môžete zastrčiť tam, kde potrebujete. Je mierne pružný, ale poddajný a jeho výška sa dá ľahko nastaviť.“. Tento vankúš sa totiž pre svoju pohodlnú výšku a neuveriteľne mäkkú obliečku z prírodného velúru dostal do nášho hodnotiaceho zoznamu.

  Výhody

  • s pamäťovým efektom;
  • rýchlejšie si naň zvyknete;
  • pohodlné polstrovanie;
  • žiadny cudzí zápach;
  • zamatová obliečka na vankúš;
  • vyrobené z odolných materiálov.

  Nevýhody

  • nie je všade k dispozícii, je potrebné si ho objednať.

  Vankúš na tvár Hefel My Face

  Hodnotenie: 4.7

  Vankúš na tvár Hefel My Face

  Rakúsky vankúš proti vráskam patrí do kategórie elitných výrobkov na spanie. Je vyrobená z prírodnej bavlny a vyplnená 100 % polyesterom Hefel. Pohodlný kryt na zips sa dá pred praním ľahko odstrániť. Dizajn vankúša osloví každého, kto má rád jednofarebné výrobky na spanie. Celkovo je k dispozícii niekoľko farebných variantov: azúrová, biela, malinová a kávová. Veľkosť výrobku – 40 x 60 cm.

  Vďaka povrchovej úprave z aloe vera, prírodnej bavlnenej tkanine a stabilizačnej výplni má vankúš silný regeneračný účinok. Na rozdiel od podobných výrobkov sa dá prať pri 60 °C. Môže sa tiež sušiť v bubnovej sušičke, čo zákazníkov veľmi poteší. V našom rebríčku najlepších vankúšov získal výrobok pre svoje použitie pri výrobe iba ekologicky šetrných materiálov. Vankúš sa považuje za hypoalergénny a je vhodný pre ľudí s najcitlivejšou pokožkou.

  Výhody

  • Na výber máte 4 farby;
  • vyhýba sa záhybom na tvári a krku;
  • zmierňuje tlak na svaly na chrbte;
  • Certifikát kvality OEKO-TEX® Standard 100.

  nevýhody

  • chvíľu trvá, kým si naň zvyknete.

  Ascona Beauty Dream

  Hodnotenie: 4.7

  ASCONA BEAUTY DREAM

  Hypoalergénny vankúš Askona má pevnú oporu. Výška 11 cm sa považuje za optimálnu pre zdravý spánok a jej anatomický tvar pomáha krčným svalom plne sa uvoľniť a odpočívať. Mnohí zákazníci sú ohromení krásnym dizajnom. Vankúš má rozmery 38 x 59 cm. Jedným z jeho najsilnejších účinkov je, že ráno odstraňuje opuchy.

  Z komentárov používateľov na stránke Yandex.Niekoľkomesačné skúsenosti s vankúšom: „Pohodlný pre krčné stavce. Krk ma prestal bolieť takmer okamžite. išiel pre matrac. Predavač ma na ňom nechal ležať. Hneď ako som si ľahol, vedel som, že si ho chcem kúpiť!“. Náš panel odborníkov si obľúbil dokonalý vankúš na hlavu a krk. má rôzne výšky na rôznych stranách, takže sa dá prevrátiť počas spánku. Pre pohodlie a kvalitu si vybrali model v rebríčku najlepších.

  Výhody

  • je tu odnímateľný kryt;
  • dve rôzne polohy pri spánku;
  • podopiera hlavu a krk;
  • nie je potrebné si na to zvykať;
  • materiál nie je alergický.

  Nevýhody

  • pre niektorých zákazníkov príliš ťažké.

  Luomma LumF-516 50 x 57 cm

  Hodnotenie: 4.6

  Luomma LumF-516 50 x 57 cm

  Vankúš Luomma má strednú veľkosť (57*50) a dobrú hustotu. Je vhodný na spanie v akejkoľvek polohe, ale je mimoriadne pohodlný aj na ležanie na bruchu. Vďaka ergonomickému tvaru vankúša zažíva spiaci človek úplné uvoľnenie a pohodlie: bolesti krku a chrbta zmiznú, ranné preliačiny zmiznú a celkový stav tela sa zlepší na pohľad.

  Podľa zákazníkov je pohodlné spať na boku aj na chrbte. Z komentára spoločnosti Yandex.Trh s viac ako šesťmesačnými skúsenosťami s vankúšom: „Dokonale mäkký, presne to, čo si lekár objednal: nie príliš tvrdý a nie príliš mäkký. Potešil ma pohodlný tvar s priehlbinami na ramená a ruky na spanie na boku. Vankúš odstraňuje vrásky už počas prvého mesiaca používania. Na tvári a krku je menej vrások. Pohodlný spánok eliminuje bolesti hlavy, preto bol vankúš zaradený do hodnotenia najlepších.

  Výhody

  • lacnejšie ako porovnateľné výrobky;
  • ergonomický tvar;
  • Pamäťový efekt „Memory Foam“;
  • príjemná tkanina obliečky na vankúš;
  • žiadne nepríjemné pachy po vybalení.

  Nevýhody

  • príliš vysoká pre niektorých používateľov.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: