6 najlepších výrobcov kompresných pančúch

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Mnohé ženy si neuvedomujú rozdiel medzi kompresívnymi pančuchami a bežnými pančuchami. Vzhľadovo sú úplne identické. Účinky kompresívnych pančúch je však ťažké podceniť. Nahradili nepohodlné elastické bandáže a sú vyrobené zo špeciálnych materiálov s terapeutickým účinkom na nohy. Pančuchy sú hypoalergénne, priedušné a nemajú švy. Vyvíjajú tlak s rôznym stupňom sily: najviac na členky, stredný tlak na holene a najmenej na kolená a boky. Priliehavý materiál tlmí dolnú časť nohy, trvalo sťahuje svaly a uľahčuje prietok krvi k srdcu. Výsledkom je menší opuch a prevencia vzniku krvných zrazenín.Hlavné indikácie na nosenie zdravotnej bielizne:

 1. kŕčové žily;
 2. porucha cievneho obehu;
 3. žilová nedostatočnosť;
 4. opuchy členkov, lýtok a nôh všeobecne;
 5. venózne trofické vredy;
 6. unavené a ťažké nohy;
 7. bolesť a kŕče v lýtkach.

Tri typy pančúch: preventívne, nemocničné a terapeutické. Prvú si môžete vybrať podľa svojej výšky a hmotnosti. Udržujú vaše nohy zdravé a pomáhajú predchádzať vážnym ochoreniam. Môžu sa nosiť prerušovane alebo nepretržite. Typ II sa musí nosiť pred alebo po operácii alebo pôrode.

Terapeutické pančuchy sa od seba líšiarôzne stupne stlačenia:

 1. I – predpísané v počiatočnom štádiu a majú tlak 18-21 mmHg.st.;
 2. II – tlak 23-32 mm Hg. st., Nosí sa pri rozšírených žilách dlhších ako 5 cm;
 3. III – kompresie 34-46 mmHg. st., predpísaný v pokročilých štádiách žilových porúch;
 4. IV – s najvyšším tlakom 46-49 mmHg. st., Nosí sa len po konzultácii s flebológom.

Odporúčame pre športovcov, zdravotné sestry, čašníkov, letušky a všetkých, ktorí dlho sedia alebo stoja. Lekári odporúčajú nezanedbávať špeciálne pančuchy alebo pančuchy počas tehotenstva, ktoré pomôžu zmierniť napätie v nohách a zabrániť vzniku ochorení.

Zostavili sme naše hodnotenie najlepších výrobcov kompresnej bielizne, ktorí sú v súčasnosti lídrami vo svojej oblasti.

Špičkové kompresné pančuchy

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najlepších kompresných pančúch1Medi Bayreuth4.9
2Bauerfeind4.8
3J
  Zorn
4.8
4Sigvaris4.7
5Ofa Bamberg4.6
6Intex4.5

Medi Bayreuth

Hodnotenie: 4.9

Ďalšia nemecká značka zaradená do nášho hodnotenia bola založená v roku 1912 a v roku 1919 zaviedla nové technológie na výrobu kompresnej bielizne, ktoré iné spoločnosti ešte nepoužívali. V súčasnosti je hlavným zameraním J

  Spoločnosť ius Zorn vyvíja, vyrába a predáva prémiové ortopedické a terapeutické výrobky a vyrába zdravotnícke tkaniny s antibakteriálnymi striebornými vláknami po celom svete.

  Kompresívne pančuchy sú k dispozícii v preventívnom a terapeutickom prevedení, ako aj výrobky určené na nosenie pred a po operácii. Všetky výrobky majú medzinárodné a európske certifikáty kvality, sú absolútne bezpečné, hypoalergénne a vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou.

  Jedinečná bezšvová technológia a použitie prírodných bezpečnostných priadzí umožňujú výrobu pančúch s vynikajúcou pevnosťou, ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky. Poskytujú maximálne pohodlie počas dlhého nosenia, dobre sedia na nohe a nekrčia sa.

  Sigvaris

  Hodnotenie: 4.7

  Sigvaris

  Táto švajčiarska značka je svetovým lídrom v oblasti kompresných pančúch a najstaršou spoločnosťou na svete, ktorá bola založená v roku 1864. Špecializácia len na túto oblasť doviedla kvalitu výrobkov k dokonalosti. Motto spoločnosti: „Vyrábať pletené výrobky rovnako dokonalé ako švajčiarske hodinky“.

  Patentované výrobné postupy sa považujú za štandard pre zdravotnícku bielizeň, od navíjania vlákien až po balenie. Kompresívne pančuchy Sigvaris sú už 25 rokov uznávané ako najlepšie vo svojej oblasti. Pleteniny sú k dispozícii v 5 triedach: terapeutické I až IV a preventívne. Spoločnosť vyrába najširší sortiment spodnej bielizne a zaujíma 1/3 svetového trhu.

  Pri výrobe sa používajú najkvalitnejšie materiály. Dvojité polstrovanie z polyamidu a elastanu, antibakteriálne mikrovlákno a priadze z prírodného kaučuku. Všetky výrobky sa vyznačujú vysokými kompresnými vlastnosťami, odolnosťou, hygroskopickosťou, absolútnou hypoalergénnosťou a trvanlivosťou.

  Ofa Bamberg

  Hodnotenie: 4.6

  Ofa Bamberg

  Najstaršia nemecká značka v našom hodnotení bola založená v roku 1928. Spoločnosť Memory získala svoj názov spojením prvých písmen mena a priezviska svojho zakladateľa Otta Funkchnella. Spoločnosť rok čo rok vyvíja nové technológie a zlepšuje kvalitu kompresného pančuchového tovaru. Spoločnosť vyvinula elastomér, syntetický materiál na výrobu elastických zdravotných pančúch. Práve jej odborníci integrovali mikromicely aloe vera do tkanín.

  Kvalita výrobku je potvrdená európskymi a medzinárodnými certifikátmi a označenie CE je zdravotným pasom pre výrobok a je v súlade so všetkými predpismi. Kompresívne pančuchy sú k dispozícii v niekoľkých rozsahoch. Memory – elegantné výrobky s čipkovanou gumou, ktorá kopíruje anatomickú štruktúru nôh, sú priedušné a obsahujú mikrovlákno.

  Pleteniny s inovatívnou technológiou Memory Aloe Vera chránia pred vysušením a podráždením. Široký výber preventívnych pančúch v rôznych štýloch a farbách.

  Intex

  Hodnotenie: 4.5

  Intex

  Domáca spoločnosť už viac ako 20 rokov vyrába kompresnú bielizeň, ktorej kvalita zodpovedá európskym a Slovenskám normám. Suroviny na výrobu výrobkov sa nakupujú vo Švajčiarsku a Nemecku. Výroba je založená na prísnej technickej dokumentácii a kontrole konečného výrobku. Preto si pleteniny dlho zachovávajú svoje vlastnosti a sú odolné.

  Pančuchy Intex sú k dispozícii v preventívnych a terapeutických modeloch triedy I a II. Sú hypoalergénne, nespôsobujú podráždenie a nespôsobujú nepohodlie pri nosení. Na výrobu sa používa lycra a polyamid. Široký silikónový pás bezpečne drží výrobok na nohe, prispôsobuje sa anatomickej forme a vytvára požadovaný terapeutický alebo preventívny účinok.

  Pri správnej starostlivosti a používaní vydrží odev 6 mesiacov a viac. Hlavná vlastnosť: na rozdiel od výrobkov vyššie uvedených značiek sa naše výrobky vyznačujú prijateľnými cenami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: