10 najlepších lacných chladničiek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Hrdinami dnešnej recenzie sú lacné chladničky. Preskúmali sme 10 modelov populárnych Slovenskách a zahraničných značiek, ktoré spĺňajú vysoké štandardy kvality a vyznačujú sa spoľahlivosťou, praktickosťou a funkčnosťou. Všetci nominovaní boli rozdelení do dvoch kategórií – klasické chladničky s odkvapkávacím systémom a modely so systémom No Frost pre pohodlie používateľa.

Medzi výberovými kritériami bola nielen popularita značky, vzhľad a vnútorné plnenie, ale aj taký ukazovateľ, ako je spoľahlivosť technológie v reálnych prevádzkových podmienkach. Analyzovali sme spätnú väzbu od zákazníkov, ktorí dlhodobo používajú konkrétne modely chladničiek, aby sme zistili výhody a nevýhody.

Zdrojom informácií boli tematické fóra, oficiálne stránky výrobcov, rôzni recenzenti, ako aj trhovisko Yandex.Trh.

Najlepšie chladničky s mrazničkou k dispozícii lacno

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie chladničky s odkvapkávacím systémom1ATLANTSKÉ ÌÕÌ 2835-9016 901 €
2Biryusa M11816 299 €
3NORDFROST NRT 145-03216 246 €
4Stinol STS 15016 060 €
5Beko RDSK 240M00 W17 990 €
Najvýhodnejšie chladničky s mrazničkou No Frost1Stinol STN 16719 672 €
2Biryusa M320NF21 255 €
3Indesit EF 1623 183 €
4Candy CCRN 6180 S25 299 €
5Beko RCNK 270K20 W24 105 €

Najlepšie chladničky s mrazničkou s odkvapkávacím systémom

Do tejto kategórie sme vybrali 5 modelov od renomovaných domácich a zahraničných výrobcov. Za kandidátov boli považované len dvojkomorové dvojdverové chladničky v cenovom rozpätí od 14 do 18 tisíc Euro (v čase preskúmania). Každý model má svoje vlastné vlastnosti a výhody, ktoré ho robia najlepším vo svojej skupine produktov.

ATLANTSKÉ ÌÕÌ 2835-90

Hodnotenie: 4.8

ATLANTSKÉ ÌÕÌ 2835-90

Prehľad najlepších lacných chladničiek začíname modelom ATLANT ÌÕÌ 2835-90. Tento výrobok sa vyrába v Bielorusku a má trojročnú výrobnú záruku.

Model patrí do línie Soft

 • Chladnička ne, ktorá obsahuje energeticky najúčinnejšie dvojdverové chladničky s mrazničkou. Šírka skrine je 60 cm a výška 163 cm. To vám umožní harmonicky umiestniť spotrebiče do malej kuchyne. Napriek pomerne kompaktným rozmerom má tento model veľký objem – mraziaci priestor má 70 litrov a chladiaci priestor 202 litrov.

  Horný mraziaci priestor s jednou policou a dvoma možnosťami nastavenia výšky.

  V chladiacom priestore sa nachádzajú 4 police, z ktorých 3 sa dajú vysunúť a nastaviť do rôznych úrovní. Materiál políc – tvrdené sklo, odolné voči statickému zaťaženiu. Dva veľkokapacitné podnosy z priehľadného plastu na ovocie a zeleninu. Priestor chladničky je vybavený systémom kvapkového rozmrazovania, ktorý eliminuje potrebu rozmrazovania. Vnútri komory sa nachádza svetlo LED, ktoré nielenže poskytuje jasné osvetlenie, ale zároveň spotrebúva minimum elektrickej energie.

  Chladnička patrí do triedy energetickej účinnosti A a jej priemerná ročná spotreba je 332 kWh.

  Podľa spotrebiteľských recenzií na stránke Yandex.Chladnička Marquette získala prestížne ocenenie „výber kupujúcich“ s hodnotením 4.5, pričom tento model odporúča 92 % používateľov. Výhodou je dobrá skladovacia kapacita, dômyselne usporiadané police v chladiacom priestore a skryté koncové rukoväte. Medzi nevýhodami majitelia tejto techniky uvádzajú zvýšenú hladinu hluku počas prevádzky kompresora.

  ATLANTSKÉ ÌÕÌ 2835-90

  Výhody

  • Trieda energetickej účinnosti A.
  • Chytré vybavenie.
  • Osvetlenie LED.

  Nevýhody

  • Zvýšený hluk pri práci (podľa recenzií používateľov).

  Biryusa M118

  Hodnotenie: 4.7

  Biryusa M118

  Ďalším modelom v našej recenzii je Biryusa M118 od ruského výrobcu chladiacich zariadení. Tento výrobok sa vyrába v závode v Krasnojarsku a má trojročnú výrobnú záruku.

  Táto chladnička má kompaktné rozmery so šírkou len 48 cm a výškou 145 cm. S celkovým objemom komory 180 litrov. Skvelé riešenie pre malé kuchyne, prenajaté byty alebo rekreačné domy.

  Mraziaci priestor sa nachádza pod ňou a obsahuje dve priehľadné plastové priehradky s veľkou veľkosťou.

  Priestor chladničky má tri sklenené police a veľkú výsuvnú zásuvku na ovocie a zeleninu. Police sú vyrobené z tvrdeného skla a znesú zaťaženie až do 30 kg. Jedna z funkcií – dostatok priestoru pre police v rôznych výškach (6 polôh). Väčšina podobných spotrebičov má police len na 2 alebo 3 úrovniach. Jasné osvetlenie LED poskytuje kvalitné osvetlenie celého objemu komory a samotná lampa nezahrieva vzduch a spotrebúva minimum elektrickej energie.

  Chladnička sa ovláda mechanicky pomocou plynule ovládaného gombíka na hornej strane skrinky.

  Model je k dispozícii v striebornej farbe, ktorá dodáva spotrebiču štýlový a výrazný vzhľad. Rovnaká chladnička s mrazničkou je k dispozícii aj v klasickej bielej verzii, ale je označená bez písmena „M“.

  Majiteľom chladničky sa páči kompaktná veľkosť modelu, atraktívny vzhľad a dobré vybavenie. Medzi nevýhody patrí komplikovaný systém otáčania dverí.

  Chladničku Biryusa M118 odporúčame všetkým používateľom, ktorí si chcú kúpiť kvalitné domáce spotrebiče do malej kuchyne alebo na letnú chatu za primeranú cenu.

  Výhody

  • Kompaktné rozmery.
  • Dômyselne usporiadané police vo vnútri.
  • Moderný dizajn.

  Nevýhody

  • Problémy s otváraním dverí na druhú stranu (podľa spätnej väzby od spotrebiteľov).

  NORDFROST NRT 145-032

  Hodnotenie: 4.6

  NORDFROST NRT 145-032

  NORDFROST NRT 145-032 pokračuje v našej recenzii. Ide o novú ruskú značku, ktorá nahrádza ukrajinskú značku NORD. Na zariadenie sa vzťahuje dvojročná záruka.

  Model je navrhnutý v modernom štýle s integrovanými držadlami dverí, ktoré umožňujú jednoduchšie čistenie a majú štýlový vzhľad. Mraziaci priestor je umiestnený hore a má objem 68 litrov. Kapacita chladiaceho priestoru 210 litrov, ktorá poskytuje dostatok priestoru na potraviny.

  Vo vnútri chladničky sú 4 police z tvrdeného skla, ako aj zásuvka na ovocie a zeleninu. Jasné bočné osvetlenie za regulátorom teploty zabezpečuje kvalitné osvetlenie celej varnej komory.

  Spotrebič možno ovládať mechanickým otočným spínačom (1 až 7). Model je vybavený úsporným kompresorom a spotreba energie zariadenia zodpovedá triede A+.

  Špeciálna vlastnosť tohto modelu – vnútorná plastová výstelka komory je potiahnutá antibakteriálnym zložením. Zabraňuje rastu mikroorganizmov a zabezpečuje, aby sa v chladničke dlhodobo udržala čerstvosť a zdravá mikroklíma.

  On-line zdroj Yandex.Model Market získal značku „Výber kupujúcich“, ktorá označuje vysokú kvalitu spotrebičov. Používatelia vyzdvihujú kompaktné rozmery, kvalitnú konštrukciu a tichú prevádzku kompresora. Medzi nevýhody spotrebičov niektorí majitelia zaraďujú nie príliš priestranný priestor chladničky.

  Rozumná cena, dobré vybavenie, stabilná prevádzka a vysokokvalitná konštrukcia radia chladničku NORDFROST NRT 145-032 medzi lídrov v našom hodnotení.

  Výhody

  • Trieda energetickej účinnosti A+.
  • kompaktná veľkosť.
  • Dobré usporiadanie políc.
  • Antibakteriálny povlak.

  Nevýhody

  • Priestor chladničky nie je príliš priestranný (podľa recenzií používateľov).

  Stinol STS 150

  Hodnotenie: 4.5

  Stinol STS 150

  Stinol STS 150 je kompaktná a lacná chladnička vyrábaná v závode v Lipecku. Model je prispôsobený Slovenskám podmienkam a má jednoročnú výrobnú záruku.

  Chladnička má štandardnú šírku skrine (60 cm) a výšku 150 cm, pričom jej objem je 263 litrov. Mraznička je umiestnená v spodnej časti, čo je veľmi praktické, pretože do chladiaceho priestoru sa musíme pozerať častejšie. V mraziacej komore sa nachádzajú 2 zásobníky s priehľadnými fasádami, ktoré uľahčujú vyhľadávanie potrebných výrobkov.

  Chladnička je doplnená tromi policami z tvrdeného skla s plastovým lemom. Dve police sa dajú vybrať a nastaviť do rôznych výšok (spolu 7 polôh), čo umožňuje flexibilné prispôsobenie priestoru podľa individuálnych požiadaviek používateľa. Na ovocie a zeleninu sú dva zásobníky.

  Model je vyrobený v univerzálnom štýle, takže dokonale zapadne do každej kuchyne.

  Majitelia chladničky označujú jednoduchosť a praktickosť dizajnu, dobrú produktivitu a rýchle nastavenie teploty. Nevýhodou je podľa mnohých používateľov zvýšená hlučnosť kompresora.

  Chladničku Stinol STS 150 odporúčame pre jej kvalitnú konštrukciu, jednoduchosť a spoľahlivosť, ako aj pre jej dômyselný systém políc v chladiacom priestore.

  Výhody

  • Moderný dizajn so zapustenými rukoväťami.
  • Inteligentná konfigurácia.
  • Pohodlné ovládanie zvonku chladničky.

  Nevýhody

  • Nadmerný hluk (podľa recenzií spotrebiteľov).

  Beko RDSK 240M00 W

  Hodnotenie: 4.4

  BEKO RDSK 240M00 W

  Chladnička Beko RDSK 240M00 W od známeho tureckého výrobcu veľkých domácich spotrebičov uzatvára náš prehľad najlepších lacných chladničiek. Model sa montuje v Rusku v modernom podniku a oficiálna záruka na zariadenie je 2 roky.

  Model má kompaktné rozmery a horný mraziaci priestor. Chladnička má zapustené horizontálne rukoväte pre pohodlie používateľa. Teplotu možno regulovať mechanickým regulátorom vo vnútri chladiaceho priestoru.

  Objem chladničky s výškou 145 cm a šírkou 54 cm je 223 litrov, čo postačuje na úsporné skladovanie potravín pre 2-3 osoby.

  Jednou z vlastností tohto modelu je antibakteriálny povlak tesnenia dverí.

  Používatelia ocenili moderný štýl modelu, jeho kompaktné rozmery a pohodlné usporiadanie vo vnútri chladničky. Medzi nevýhody patrí malá veľkosť mraziaceho priestoru (iba 43 litrov).

  Kompaktnosť, štýlový vzhľad, vysoká kvalita montáže a rozumná cena urobili z chladničky Beko RDSK 240M00 W jednu z najlepších vo svojej skupine výrobkov.

  Výhody

  • Zabudované gombíky.
  • Nízka hladina hluku (40 dB).
  • Kompaktné rozmery.

  Nevýhody

  • Malá mraznička (podľa hodnotenia používateľov).

  Najlepšia cenovo dostupná chladnička s mrazničkou so systémom No Frost

  V kategórii lacných chladničiek so systémom No Frost sme vybrali 5 modelov od popredných domácich a zahraničných výrobcov. Ak vezmeme do úvahy, že táto kategória techniky stojí viac ako klasické chladničky s kvapkovým systémom, rozsah rozpočtového cenového segmentu sa v tomto prípade bude pohybovať v rozmedzí od 18 do 26 tisíc Euro.

  Stinol STN 167

  Hodnotenie: 4.9

  STINOL STN 167

  Túto kategóriu otvára chladnička Stinol STN 167 ruskej montáže. Model má klasické biele vyhotovenie s jemnými vertikálnymi úchytkami dvierok.

  Jednou z funkcií tejto chladničky je systém Total No Frost, ktorý znamená prítomnosť automatického odmrazovania nielen v chladiacom, ale aj v mraziacom priestore. V cenovej kategórii je to rarita, pretože väčšina analógov má No Frost len v chladiacom priestore a mraziacu komoru je potrebné odmrazovať ručne.

  Priehradka chladničky je umiestnená hore a má objem 184 litrov. Vo vnútri má 3 sklenené police a zásuvku na zeleninu/ovocné plody. Žiarovka sa nachádza v hornej časti zadnej steny. V mrazničke sa nachádzajú 3 plastové zásobníky s priehľadnou prednou časťou. Objem komory 106 litrov, ktorý postačuje na uskladnenie značného množstva mrazených potravín a rôznych polotovarov.

  Teplota sa nastavuje pomocou otočného prepínača umiestneného v hornej časti telesa za dverami chladiaceho priestoru.

  Podľa recenzií majiteľov spotrebičov na stránke Yandex.Trh, chladnička je hodnotená 4.Získal prestížne ocenenie „buyers‘ choice“, pričom 94 % používateľov odporúča tento produkt. Respondenti uvádzali systém Full No Frost, dobrú skladovaciu kapacitu a rýchly režim chladenia. Medzi nevýhody patrí zvýšená hlučnosť počas prevádzky a nedomyslené umiestnenie podstavcov políc v chladiacom priestore (nedostatočné výškové nastavenie políc).

  Vďaka systému Total No Frost, jednoduchej obsluhe a dobrej kapacite je chladnička Stinol STN 167 jedným z najlepších riešení vo svojej cenovej kategórii.

  Výhody

  • Celkom Žiadny mráz.
  • Brilantné osvetlenie.
  • Dobrá kapacita.

  Nevýhody

  • Vysoká hladina hluku.
  • Malé zastávky na usporiadanie políc (podľa recenzií spotrebiteľov).

  Biryusa M320NF

  Hodnotenie: 4.8

  Biryusa M320NF

  Ďalším modelom v našom zozname je Biryusa M320NF od renomovaného ruského výrobcu. Model má celkový objem 310 litrov, čo umožňuje uskladniť všetky potrebné produkty pre 3-4-člennú rodinu.

  Mraziaci priestor smerujúci nadol má tri priehľadné plastové zásuvky. Chladiaci priestor obsahuje 3 sklenené police (dve z nich môžu byť v rôznych výškach) a nádobu na ovocie a zeleninu. Funkcia Fresh Zone s reguláciou vlhkosti v priehradke na ovocie a zeleninu, ktorá pomáha predĺžiť trvanlivosť potravín.

  Osvetlenie pozdĺž zadnej steny zabezpečuje dokonalé osvetlenie celého chladiaceho priestoru. Systém No Frost v oboch priehradkách, ktorý eliminuje potrebu pravidelného odmrazovania.

  Model je vyrobený v metalickej farbe, ktorá mu dodáva štýlový a moderný vzhľad. Chladnička s mrazničkou je k dispozícii v ďalších 6 farbách, aby sa prispôsobila akémukoľvek interiéru kuchyne.

  Medzi výhody chladničky patrí štýlový vzhľad, dobrá skladovacia kapacita, F

   Žiadny mráz a pomerne tichá prevádzka. Majitelia spotrebičov neodhalili žiadne kritické nevýhody.

   Biryusa M320NF odporúčame všetkým používateľom, ktorí chcú mať štýlovú, praktickú a modernú chladničku s plne funkčným No Frost systémom za rozumnú cenu.

   Výhody

   • Žiadna námraza v chladničke a mrazničke.
   • Priehradka Fresh Zone s nastaviteľnou úrovňou vlhkosti.
   • Veľká kapacita (310 litrov).

   Nevýhody

   • Neboli zistené žiadne závažné nevýhody.

   Indesit EF 16

   Hodnotenie: 4.7

   INDESIT EF 16

   Naša recenzia pokračuje chladničkou Indesit EF 16 od známeho talianskeho výrobcu lacných, ale kvalitných veľkých domácich spotrebičov. Tento model sa vyrába v Rusku a poskytuje sa naň záruka jeden rok.

   Chladnička je navrhnutá v modernom štýle v bielej farbe s malými obdĺžnikovými rukoväťami. Mraziaci priestor s objemom 75 litrov v spodnej časti. Kapacita chladničky 181 litrov, čo je dostatok na uskladnenie potravín pre 2-3-člennú rodinu.

   Vo vnútri chladničky sú 3 police z tvrdeného skla s plastovým lemovaním, z ktorých 2 možno posúvať a nastaviť do rôznych výšok. Dve priehľadné plastové nádoby na ovocie a zeleninu. Osvetlenie LED nielenže poskytuje jasné osvetlenie celého priestoru, ale v porovnaní s tradičnou žiarovkou znižuje aj spotrebu energie.

   Systém No Frost je implementovaný v oboch komorách, čo vám umožňuje zbaviť sa pravidelného odmrazovania.

   Podľa recenzií na stránke Yandex.Trh, chladnička je hodnotená 4.6 bodov a ocenenie Výber kupujúceho. To znamená, že 92 % používateľov odporúča tento produkt na nákup. Medzi hlavné výhody techniky majitelia uvádzajú moderný dizajn, dobrú kapacitu a systém Total No Frost. Nevýhodou, ako uviedli respondenti, je zvýšená hladina hluku a absencia koša na vajcia.

   Kvalitná montáž, premyslené vnútorné usporiadanie políc, kompletný systém No Frost a jednoduchá obsluha umožnili chladničke Indesit EF 16 stať sa jednou z najlepších vo svojej skupine výrobkov.

   Výhody

   • Celkom No Frost systém.
   • Brilantné a energeticky úsporné osvetlenie LED.

   Nevýhody

   • Úroveň hluku počas prevádzky.
   • Žiadna kapacita na vajcia (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

   Candy CCRN 6180 S

   Hodnotenie: 4.7

   Candy CCRN 6180 S

   Candy CCRN 6180 S sa vyrába v Rusku a dodáva sa s ročnou zárukou. Moderný dizajn v striebornej farbe s integrovanými horizontálnymi koncovými držadlami. K dispozícii aj v bielej farbe, ktorá sa bude líšiť v označení len jedným písmenom (W namiesto S).

   Model Candy CCRN 6180 S sa od predchádzajúcich modelov líši tým, že sa ovláda elektronicky. Panel sa nachádza v hornej časti skrinky za dverami priestoru chladničky. Používateľ si môže vybrať jeden zo štyroch stupňov chladenia a aktivovať režim supermrazenia.

   Vo vnútri chladničky sa nachádza LED podsvietenie, ktoré nielenže poskytuje jasné osvetlenie celého objemu komory, ale nezaberá veľa úžitkového priestoru (modul je umiestnený v hornej časti, v jednej rovine s plastom), neohrieva vzduch a spotrebuje veľmi málo energie. Vnútorná náplň priestoru chladničky je štandardná – 3 pohyblivé sklenené police a jedna výsuvná zásuvka na ovocie a zeleninu.

   Tento model sa vyznačuje veľkým objemom mraziaceho priestoru 101 litrov. Vo vnútri sú 3 veľké úložné priestory s priehľadnou prednou časťou.

   Systém No Frost v oboch skriniach.

   Majitelia chladničky hodnotia ako pozitívne vlastnosti štýlový vzhľad, jednoduchý systém ovládania a veľký objem mraziaceho priestoru. Nevýhodou je, že niektorí používatelia považovali rozloženie políc vo vnútri spotrebiča za nevýrazné a výšku políc za minimálnu.

   Candy CCRN 6180 S odporúčame všetkým používateľom, ktorí hľadajú modernú chladničku s F

    l No Frost a veľký mraziaci priestor.

    Výhody

    • Pohodlné elektronické ovládanie.
    • Režim Super-mráz.
    • Veľká mraznička (101 litrov).

    Nevýhody

    • Obmedzená možnosť nastavenia výšky políc.

    Beko RCNK 270K20 W

    Hodnotenie: 4.7

    BEKO RCNK 270K20 W

    Beko RCNK 270K20 W od obľúbeného tureckého výrobcu veľkých domácich spotrebičov uzatvára náš prehľad najlepších No Frost spotrebičov.

    Chladnička je v bielej farbe v modernom dizajne s integrovanými horizontálnymi rukoväťami. Zariadenie má systém No Frost v oboch priehradkách. Charakteristickým znakom tohto modelu je rozdelený prúd studeného vzduchu pre obe komory. Tým sa zabráni miešaniu vzduchu, prenosu zápachu a zabezpečí sa optimálny režim chladenia pre každé oddelenie.

    Model je vybavený funkciou „leave“, ktorá umožňuje používateľovi vypnúť chladiaci priestor v prípade dlhšej neprítomnosti. To pomáha znižovať spotrebu energie. Samotná chladnička je úsporná a spĺňa triedu energetickej účinnosti A+.

    Vo vnútri chladničky sú v štandardnej konfigurácii 3 police z tvrdeného skla, nádoba na ovocie a zeleninu a v mrazničke sú 3 zásuvky.

    Na trhovisku Yandex.Trhový model získal známku „voľba kupujúceho“ s hodnotením 4.6. Odporúča 93 % používateľov. Respondenti označujú za výhody modelu úplný systém No Frost, rýchlu reakciu na nastavený režim a moderný vzhľad. Medzi nevýhodami mnohí majitelia spotrebičov uvádzajú zvýšenú hladinu hluku, ako aj nepohodlnú polohu políc.

    Chladničku Beko RCNK 270K20 W odporúčame ako jednu z najlepších chladničiek F

     Žiadny mráz vo svojej cenovej kategórii.

     Výhody

     • Samostatné prúdenie vzduchu pre každú komoru.
     • Trieda energetickej účinnosti A+.

     Nevýhody

     • Hlučné stránky.
     • Nepohodlné usporiadanie políc (podľa recenzií používateľov).
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: