11 najlepších systémov reverznej osmózy

*Výbery redakcie. výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

Voda je na našej planéte neoceniteľnou látkou, od ktorej závisí existencia všetkých živých organizmov. Dokonca aj ľudia sú hydratovaní na 60-65 % a potrebujú vypiť aspoň 1,5-2 litre čistej vody denne, aby si udržali telo v dobrej kondícii. Ako to však urobiť, keď voda z vodovodu často obsahuje škodlivé organické a anorganické znečisťujúce látky, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé?? Na získanie kvalitnej pitnej vody sa používajú špeciálne filtračné systémy s reverznou osmózou.

Systémy reverznej osmózy poskytujú vysoký stupeň čistenia vody s účinnosťou až 99 %. Keďže však na trhu existujú rôzne typy tohto typu zariadení, ľudia majú často problém nájsť vhodnú možnosť. Princíp fungovania týchto jednotiek je prakticky totožný, líšia sa len vzhľadom, vybavením a príslušenstvom.

Úrovne čistenia

Pri výbere systému reverznej osmózy je potrebné venovať osobitnú pozornosť stupňom čistenia. Zvyčajne sa používa 5 až 7 stupňov. Vo väčšine prípadov majú stanice s reverznou osmózou 5 úrovní úpravy:

 1. Prvým krokom je odstránenie hrdze a suspendovaných nečistôt.
 2. Druhá úroveň znamená rozpúšťanie chlóru pomocou uhlíkového filtra so zrnitou štruktúrou.
 3. Tretí stupeň odstraňuje organické nečistoty a nečistoty ťažkých kovov pomocou blokovej kazety.
 4. Štvrtá fáza procesu čistenia sa vykonáva na molekulárnej úrovni pomocou membrán s reverznou osmózou. Cez jeho póry prechádzajú len molekuly vody a rozpusteného kyslíka. Časť prietoku vody sa vypúšťa do kanalizácie, zatiaľ čo druhá časť končí v nádobe nazývanej permeát.
 5. Poslednou úrovňou je úprava zápachu a chuti pitnej vody pomocou uhlíkového postfiltra. Tento prvok sa vyrába z aktívneho uhlia a kokosových škrupín s prídavkom iónov striebra.

Takéto systémy umožňujú pripraviť úplne čistú vodu na kulinárske a iné účely. Ďalšie fázy sú potrebné na nasýtenie kvapaliny minerálmi alebo na jej štruktúrovanie.

Typ mineralizátora

Po päťbodovom procese čistenia je voda pripravená na pitie a varenie. Neodporúča sa však piť ho surový kvôli jeho nízkej mineralizácii. Aby sa zabránilo týmto nevýhodám, výrobcovia používajú dodatočné ošetrenie mineralizátorom.

Táto zložka sa vyrába z prírodného kalcitu a používa sa na impregnáciu vody živinami a minerálmi.

Biokeramika alebo štruktúrovacie činidlo

Niektoré systémy reverznej osmózy sú vybavené ďalším stupňom úpravy vody – biokeramickou turmalínovou kazetou alebo štruktúrovačom. Táto zložka je zodpovedná za generovanie infračerveného žiarenia a elektromagnetického poľa, ktoré rozdeľuje molekuly na častice. Po tejto úprave sa štruktúra molekúl správne skryštalizuje, ako je to v roztavenej vode. Takáto tekutina sa v tele lepšie vstrebáva a má pozitívny vplyv na životné funkcie buniek, podporuje metabolizmus a posilňuje imunitný systém.

Sedemstupňové filtre sa považujú za najúčinnejšie, pretože poskytujú celý rozsah obohacovania vody. Náklady sú však vysoké a vystačíte si s 5-stupňovým analógovým systémom.

Typy systémov reverznej osmózy

Bežná verzia systému na úpravu vody je vybavená 9- alebo 12-litrovou nádržou, ktorá je umiestnená pod umývadlom. Zásobník uskladňuje kvapalinu a uchováva ju pod tlakom, čím rieši problém nedostatočného výkonu membrány reverznej osmózy v domácich zariadeniach (5-8 l/h). Okrem toho takáto nádrž poskytuje dodatočnú zásobu pitnej vody v prípade problémov so zásobovaním vodou.

Tieto jednotky sa považujú za cenovo najdostupnejšie a najjednoduchšie na inštaláciu. Ak váš domov nie je príliš preplnený, je to nenahraditeľný nástroj.

V ostatných prípadoch sú k dispozícii tieto typy staníc reverznej osmózy:

 1. Komfortné jednotky s bajonetovou kazetou. Sú tiež vybavené zásobníkom na čistenú vodu, ale sú kompaktnejšie a jednoduchšie na údržbu. Výmena kaziet je proces, ktorý sa vykonáva jedným kliknutím. Tieto systémy sú však drahšie ako bežné systémy vďaka bajonetovej konštrukcii žiarovky.
 2. Kompaktné stanice, ktoré sa dodávajú v jednej skrini s nádržou. Vyznačuje sa kompaktnými rozmermi, atraktívnym dizajnom a možnosťou montáže pod umývadlo aj mimo neho. Často s displejom na zobrazenie dôležitých údajov o prevádzke a stave kaziet.
 3. Vysokokapacitné jednotky bez nádrže. Dokáže upraviť až 1500 litrov vody denne a nevyžaduje si zásobnú nádrž.

Okrem toho sú k dispozícii počítačom riadené jednotky s digitálnym displejom, ktorý zobrazuje aktuálny prevádzkový stav a stav prvkov. Elektronické priehradky priebežne vyhodnocujú kvalitu vody a opotrebovanie kaziet a indikujú potrebu výmeny kaziet. Okrem toho má jednotka automatické preplachovanie membrány pre predĺženie životnosti.

Všeobecné kritériá výberu

Pri výbere systému reverznej osmózy je potrebné zohľadniť nasledujúce kritériá:

 1. Počet stupňov čistenia.
 2. Vhodné pre veľkosť zariadenia a priestor, ktorý je k dispozícii na inštaláciu.
 3. Výkonnostné parametre a prevádzkový čas membrány.
 4. Dostupnosť čerpadla.
 5. Objem a materiál skladovacej nádrže.
 6. Povesť výrobcu.
 7. Ďalšie funkcie a vlastnosti.
 8. Verzia batérie.
 9. Typ žiarovky.
 10. Záruka.

11 najlepších systémov reverznej osmózy

Zvážte najlepšie systémy reverznej osmózy pre kvalitu pitnej vody.

NomináciaUmiestnenieNázovCena
11 najlepších systémov reverznej osmózy1Atol A-5500mp STD (plavba)44 100 €
2

Nová voda Praktic Osmos Stream OUD600

31 216 €
3Atoll A-550m STD 1/2″ s reverznou osmózou14 500 €
4

Nový Water Expert Osmos MO530 s reverznou osmózou

26 237 €
5Aquaphor DWM-101S Morion s reverznou osmózou10 389 €
6BARBER PROFI Osmo 100 Boost M12 402 €
7Gejzír Allegro P s reverznou osmózou12 912 €
8Aquaphor Osmo 50 verzia 5 s reverznou osmózou8 300 €
9BARBER PROFI Osmo 100 s reverznou osmózou9 809 €
10

rio New Water Start Osmos OU380 s reverznou osmózou biela

7 500 €
11Gejzír Prestige 2 (8 l) s reverznou osmózou6 080 €

Atol A-5500mp STD (plavba)

Hodnotenie: 4.9

ATOL A-5500MP STD (PLAVBA)

Atoll A-5500mp STD (Cruise) je spoľahlivá a osvedčená jednotka na čistenie vody v domácnosti, ktorú možno použiť na pitie, varenie a iné potreby. Vďaka malým rozmerom a vysokej kapacite je systém vhodný pre mestské byty s centralizovaným zásobovaním vodou.

Zariadenie pozostáva z týchto komponentov:

 1. Mechanická čistiaca kazeta schopná odstrániť kontaminanty s veľkosťou až 5 mikrónov.
 2. Uhlíková kazeta odstraňuje nečistoty chlóru, organické látky a pesticídy.
 3. Mechanická kazeta na odstránenie častíc od 1 mikrónu.
 4. Reverzná osmóza s membránou, ktorá odstraňuje najmenšie nečistoty s veľkosťou 0,0001 mikrónu.
 5. Uhlíková kazeta s funkciou fyziologického roztoku. Je zodpovedný za úpravu hodnoty pH (kyslosti) vody a zvýšenie koncentrácie iónov vápnika a horčíka v tekutine, čím sa zlepšuje jej chuť.

Dodávané komponenty zahŕňajú – filtračnú jednotku, spotrebný materiál inštalovaný v systéme, kohútik na čistú vodu a príslušenstvo, napájaciu jednotku, filtračné hadičky, vypúšťací golier, kľúč, dymovú pásku.

Používatelia sú spokojní s trojstupňovou mineralizáciou, ktorej výsledkom je vysokokvalitná voda s normalizovanou kyslo-alkalickou hodnotou.

Výhody

 • Elegantný, moderný dizajn vám umožní nainštalovať stanicu na viditeľné miesto bez obáv, že by narušila harmóniu vášho interiéru;
 • Zabudovaný mikroprocesor monitoruje každý stupeň a režim prevádzky a zobrazuje dôležité informácie vo forme piktogramov na displeji;
 • Zobrazenie aktuálnej kapacity každého filtra;
 • Automatizácia preventívneho preplachovania na predĺženie životnosti;
 • Vymeniteľný spotrebný materiál 10SL.

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • Ťažkosti pri výmene kazety.

Nová voda Praktic Osmos Stream OUD600

Hodnotenie: 4.8

PRIO NEW WATER PRAKTIC OSMOS STREAM OUD600

Nová stanica Water Praktic Osmos Stream OUD600 je reverzná osmóza s priamym prietokom a je vybavená pokročilou membránou z polymérového filmu s rýchlou montážou/demontážou.

Zariadenie má elektronickú riadiacu jednotku, čerpadlo a funkciu automatického preplachovania membrány. Inštalácia ďalšej nádrže nie je možná.

Systém poskytuje univerzálne čistenie so zmäkčovaním a odkladaním vody. Odstraňuje tiež vodný kameň, vykonáva konečné čistenie a mineralizáciu kvapaliny.

Pomocou tohto zariadenia je možné z vody odstrániť prakticky všetky známe nečistoty, škodlivé mikroorganizmy a baktérie. Systém vám umožní navždy zabudnúť na výskyt nánosov na stenách domácich spotrebičov v dôsledku nekvalitnej vody.

Používatelia si pochvaľujú vysoký výkon polymérnej membrány, kombinovaný postfilter na báze kondicionéra s dreveným uhlím a mineralizačných činidiel a automatické preplachovanie membrány.

Výhody:

 • Progresívne technické vlastnosti a možnosti;
 • Účinná a rýchla úprava vody.;
 • 6-stupňové čistenie;
 • Dlhá životnosť modulu (až 50 m3). M vody);
 • Molekulárna úprava vody;
 • Jednoduchá údržba a výmena spotrebného materiálu.

Nevýhody

 • Vysoké náklady.

Atoll A-550m STD 1/2″ reverzná osmóza úprava vody

Hodnotenie: 4.

Atoll A-550m STD 1/2 s reverznou osmózou

Atoll A-550m STD 1/2″ je moderné zariadenie na úpravu vody, ktoré zabezpečuje 3-stupňovú predúpravu a filtráciu vody na princípe reverznej osmózy a konečnú úpravu a mineralizáciu kvapaliny. Zabudovaný mineralizátor napúšťa vodu tými najzdravšími minerálmi.

Systém účinne odstraňuje organické častice, nečistoty a soli z kvapaliny. Možno ho nainštalovať do voľného priestoru pod umývadlom (prídavná batéria je súčasťou dodávky).

Atoll A-550m STD 1/2″ podporuje 5-stupňovú filtráciu a účinne odstraňuje nečistoty. Medzi dostupné prostriedky na úpravu vody patria filtre z propylénových penových vlákien a granulovaného uhlíka, ako aj membrány na reverznú osmózu. Výsledkom úpravy je, že všetky nečistoty skončia v odtoku.

Pri dodržiavaní prevádzkových pravidiel a včasnej údržbe môže systém správne fungovať viac ako 10 rokov.

Pracovný tlak 2,8 až 6 atm., Rozsah teplôt, pri ktorých môže stanica pracovať, je +4 až +38 stupňov Celzia.

Majitelia sú spokojní s oficiálnou ročnou zárukou a vysokým výkonom 0,08 l/min.

Výhody

 • Jednoduchá inštalácia;
 • Účinné čistenie vody;
 • Už žiadny vodný kameň;
 • Voda bez prísad;
 • Jednoduchá aktualizácia.

Nevýhody

 • Nekompatibilita s horúcou vodou;
 • Nízka kvalita hadicových prípojok;
 • chýbajúci priehľadný kryt na vizuálne hodnotenie aktuálneho stavu spotrebného materiálu.

Nový Water Expert Osmos MO530 s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.7

NOVÝ EXPERT NA VODU OSMOS MO530 S REVERZNOU OSMÓZOU

rio New Water Expert Osmos MO530 s reverznou osmózou – užitočná jednotka na použitie v oblastiach so stredným až vysokým obsahom tvrdosti, ťažkých kovov a rozpusteného železa vo vode. Systém sa môže používať v oblastiach poškodených životným prostredím (priemyselné centrá, veľké populačné centrá atď.)..).

Membrána a patróny, kohútik na čistú vodu, zásobník a súvisiace príslušenstvo na vlastnú montáž.

Nový filter na reverznú osmózu Water Expert Osmos MO530 je univerzálny filter, ktorý čistí všetky druhy mechanických nečistôt (hrdza, piesok, bahno atď.) z vody z vodovodu..), rozpustené pevné látky, organochlórové zlúčeniny, pesticídy, hnojivá, produkty rozkladu atď..

Systém je založený na vysoko selektívnej membráne z polymérových vlákien, ktorú vyrába japonská spoločnosť Toray Industries Inc.

Výhody

 • Pôvodná membrána japonskej výroby so zvýšeným výkonom;
 • Prítomnosť mineralizátora v súprave;
 • Efektívna prevádzka pri nízkom vodovodnom tlaku;
 • Rýchle plnenie nádrže;
 • Ticho;
 • Úsporné;
 • 3-ročná záruka.

Nevýhody

 • Dostatočne veľká veľkosť.

Aquaphor DWM-101S Morion s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.7

Aquaphor DWM-101S Morion s reverznou osmózou

Systém Aquaphor DWM-101S Morion poskytuje profesionálne čistenie vody v domácom prostredí a eliminuje potrebu kupovať balenú tekutinu prémiovej kvality. Zloženie surovej vody nezohráva úlohu. Komplex účinne odstraňuje všetky škodlivé nečistoty a kontaminanty vrátane baktérií, vírusov a toxických zložiek. Stanica rieši problém tvorby vodného kameňa v domácich kuchynských a vodovodných spotrebičoch.

Na rozdiel od tradičných systémov so samostatnou nádržou je Aquaphor DWM-101S Morion. Tento filter je dvakrát menší a môže pracovať aj pri nedostatočnom tlaku vo vodovodnom systéme.

Aquaphor DWM-101S Morion je nepostrádateľný prístroj na získavanie čistej vody na pitie, varenie, prípravu detskej stravy a správnu prevádzku domácich spotrebičov. Systém účinne odstraňuje soli tvrdosti a predlžuje životnosť rýchlovarnej kanvice, kávovaru, multifunkčného variča a ďalších spotrebičov.

Výhody

 • Riešenie vašich problémov s čistou pitnou vodou;
 • Kompaktná veľkosť;
 • Účinná filtrácia.

Nevýhody

 • Vysoká spotreba vody.

BARBER PROFI Osmo 100 Boost M

Hodnotenie: 4.7

BARIÉRA PRO OSMO 100 BOOST M

Fréza BARBER PROFI Osmo 100 Boost M sa dodáva so všetkým spotrebným materiálom vrátane kaziet na rýchlu inštaláciu a prevádzku. Životnosť systému do 5 000 litrov.

Krabica so zariadením obsahuje kľúče na výmenu kazety, pripojovací ventil, tesnenia, príslušenstvo a svorky.

Výkon systému je 0,2 l/min a prípustná teplota vody na čistenie je 35 °C.

Inštalácia netrvá dlhšie ako 30 minút a možno ju vykonať bez použitia ďalších nástrojov.

Systém komunikuje s domácim vodovodom a je vhodný na každodenné používanie v domácnosti.

Používatelia si všimli výrazne lepší výkon spotrebičov, ako sú kávovary, rýchlovarné kanvice, umývačky riadu, žehličky atď.. po použití čistenej vody.

Výhody

 • Dobré vybavenie;
 • Rýchla inštalácia a jednoduchá inštalácia kazety;
 • Kompaktné rozmery;
 • Samostatný kohútik.

Nevýhody

 • Viacero výziev v oblasti údržby.

So samostatným kohútikom; – Geyser Allegro P s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.7

Gejzír Allegro P s reverznou osmózou

Allegro P je k dispozícii vo forme zásobníka z priehľadného plastu s vymeniteľnými antibakteriálnymi membránami a vysokokvalitnej kazety na mechanické ošetrenie z penového polypropylénu. Obsahuje aj dve kazety SHS (lisované kokosové aktívne uhlie).

Zariadenie účinne odstraňuje zlúčeniny chlóru a organické nečistoty. Zlepšenie kvality vody pomocou uhlíkovej postkartridže.

Jednotka je schopná pracovať pri tlaku v potrubí 3 bary a viac. do 25 atm., a vydrží až 100 000 cyklov vodného rázu. Všetko pripojovacie príslušenstvo je súčasťou dodávky z výroby.

Kupujúci sú spokojní s kvalitou zariadenia a dlhou oficiálnou zárukou.

Výhody

 • Výrobcom deklarovaná životnosť 10 rokov;
 • Posilnená ochrana proti úniku.

Nevýhody

 • Vyššia spotreba vody;
 • Inštalácia ďalších bezpečnostných ventilov je nevyhnutná;
 • Hlučná prevádzka.

Aquaphor Osmo 50 performance 5 s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.7

AQUAPHOR OSMO 50 PERFORMANCE 5 S REVERZNOU OSMÓZOU

Päťstupňový filter s reverznou osmózou zabezpečuje účinné zmäkčovanie vody a rieši problém zakalenia. Na čistenú kvapalinu sa používa samostatný kohútik a špeciálna 10litrová nádrž.

Počas vývojovej fázy systému sa použili pokročilé technológie, ktoré zvýšili čistenie vody a umožnili vám zbaviť sa aj malých nečistôt, ktoré dosahujú veľkosť 0,0005 mikrónov.

Používatelia si pochvaľujú výrazné zvýšenie kvality vody po úprave, ako aj prijateľnú cenu zariadenia.

Systém funguje bez predúpravy vody a má prídavný prvok na hrubé čistenie kvapaliny, aby sa znížilo celkové zaťaženie membrány a ostatných komponentov filtra.

Čistenie reverznou osmózou s rýchlosťou až 16 litrov za hodinu, čo umožňuje použitie systému vo veľkých rodinách aj kanceláriách. Je tiež nevyhnutný pre priestory, v ktorých nie je predúprava vody.

Čistiace a dočisťovacie kazety využívajú pokročilú technológiu, vďaka ktorej môžete Aquaphor OSMO 50 označiť za jeden z najlepších domácich filtrov na trhu.

Výhody

 • Rozumná cena;
 • Päťstupňové čistenie;
 • Kapacita zásobníka na čistenú vodu;
 • Voliteľná batéria;
 • Vysoká kvalita filtrácie.

Nevýhody

 • Pomerne pomalý proces filtrovania.

BARBER PROFI Osmo 100 s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.7

BARBER PROFI Osmo 100 s reverznou osmózou

Prístroj vám umožní pripraviť vysokokvalitnú pitnú vodu, ktorá sa nebude líšiť od balenej vody. Vymeniteľná membrána má veľmi malé póry, cez ktoré prechádzajú len molekuly kyslíka a vody. Všetky nečistoty sa zachytia, čím sa tekutina stane krištáľovo čistou a bezpečnou na pitie.

8litrová nádrž na vodu plní svoju priamu funkciu a 5 stupňov čistenia zaručuje vysokú kvalitu konečného výrobku.

Prvá úroveň čistenia zahŕňa odstránenie nerozpustných pevných látok, ako je hrdza, piesok, kal atď.. s časticami väčšími ako 5 μm cez polypropylénovú kazetu určenú na potravinárske účely.

Ďalší krok zahŕňa sorpčnú technológiu BARBER PROFI na sorpčné čistenie vody od chlóru, organochlóru a organických častíc. Kazeta je vyrobená z aktívneho granulovaného uhlia a má vysokú účinnosť pri odstraňovaní škodlivých častíc.

Úroveň ošetrenia 3 zahŕňa dodatočný filter vyrobený z potravinárskeho propylénu na odstránenie častíc s veľkosťou až 1 mikrón.

Štvrtý stupeň využíva osmotickú membránu, ktorá si poradí prakticky so všetkými typmi organických a anorganických nečistôt.

V poslednej fáze sa do vody pridáva postriebrený uhlíkový filter, ktorý zlepšuje chuť hotovej vody.

Výhody

 • Veľká nádrž na vodu;
 • Vysokokvalitné 5-stupňové čistenie;
 • Hypoalergénne materiály;
 • Dodržiavanie medzinárodných noriem kvality a certifikátov;
 • Odstraňuje nepríjemný zápach vody;
 • Jednoduché používanie;
 • Rýchla inštalácia pod umývadlo.

Nevýhody

 • Nadpriemerné náklady.

Nový Water Start Osmos OU380 s reverznou osmózou biely

Hodnotenie: 4.6

Prio New Water Start Osmos OU380 s reverznou osmózou biela

Tento systém umožňuje profesionálnu úpravu vody. Zástupcovia spoločnosti tvrdia, že úplne odstraňujú mechanické nečistoty a škodlivé prímesi, ktoré by mohli predstavovať hrozbu pre telo.

Kompaktné rozmery; Kompaktný dizajn s malou nádržou na uskladnenie čistenej vody; Kompaktný dizajn s ventilom na prívod čistenej vody. Po úprave sa výrazne zlepší zápach a chuť vody.

V recenziách používateľov sa spomína spoľahlivosť a trvanlivosť systému, ako aj jednoduchá údržba a výmena spotrebného materiálu.

Systém je možné pripojiť k vodovodnej sieti a má samostatný ventil na čistenú vodu.

Výhody

 • Nízke náklady;
 • Monolitický plášť;
 • Jednoduchá a rýchla inštalácia;
 • Kompaktná veľkosť;
 • Výrazné zlepšenie zápachu a chuti vody;
 • Odstránenie až 99 % nečistôt.

Nevýhody

 • Jednotlivé časti zariadenia majú pochybnú kvalitu vyhotovenia.

Gejzír Prestige 2 (8 l) s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.5

Gejzír Prestige 2 (8 l) s reverznou osmózou

Gejzír Prestige 2 (8 l) je domáca úpravňa vody, ktorá umožňuje čistenie studenej vody od nečistôt. Tento systém vykonáva 3-stupňové ošetrenie pomocou uhlíkového filtra. Celý proces pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Odstránenie voľného chlóru.
 2. Odstránenie solí tvrdosti.
 3. Ošetrenie reverznou osmózou.

Zmäkčenie vody odstránením nadmerného množstva vápnika a minerálov.

Továrenská kazeta vystačí až na 6000 litrov prečistenej kvapaliny. 3-litrový zásobník vám zaručí, že budete mať vždy prístup k čistej pitnej vode.

V komentároch používateľov sú dobré recenzie o stabilnej a rýchlej prevádzke systému, ako aj o absencii problémov počas celého obdobia prevádzky.

Na mineralizáciu kvapaliny je potrebné zakúpiť špeciálny mineralizátor. Takýto nákup bude lacnejší ako stály nákup balenej vody v obchode.

Výhody

 • Náklady;
 • Kompaktnosť;
 • Hospodárne využívanie energie;
 • Spotrebný materiál s dlhou životnosťou;
 • Nedostatočná kapacita nádrže pre rodinu s 3-4 osobami.

Nevýhody

 • Zvýšená spotreba studenej vody.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: