12 najlepších vodných filtrov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje podporu alebo odporúčanie na nákup. Pred kúpou sa opýtajte odborníka.

V posledných rokoch sú Rusi zodpovednejší, pokiaľ ide o vodu, ktorú pijú. Testy vykonané v laboratóriách dokazujú, že naša voda z vodovodu nie je ani zďaleka dokonalá. Voda zo studní a vrtov je plná nečistôt. Odborníci sa domnievajú, že optimálnym riešením problému je inštalácia nasledujúceho filtra. V obchodnej sieti našej krajiny je dnes k dispozícii široká škála čistiacich systémov. Filter sa líši princípom, konštrukciou, spôsobom inštalácie a cenou. Odborníci časopisu Expertology odporúčajú potenciálnym kupujúcim vybrať si vodný filter na základe niekoľkých kritérií.

Výber poradenstva

Spotrebitelia by mali najprv preskúmať zloženie vody, ktorá tečie z kohútika.

Typy nečistôt. V závislosti od regiónu, modernosti úpravne, hĺbky studne alebo vrtu sa kvalita vody môže výrazne líšiť. Môže obsahovať celý rad nečistôt, ktorých koncentrácia prekračuje prípustné normy. Najčastejšie kontaminanty vo vode sú:

 1. mechanické častice (zrnká piesku, bahno, hrdza):
 2. anorganické zlúčeniny (soli železa, soli ťažkých kovov, chlór);
 3. organické látky (ropné produkty, herbicídy, pesticídy);
 4. Mikroorganizmy (baktérie, vírusy, huby).

Pred kúpou filtra by sa voda mala odviezť do laboratória na kompletné vyšetrenie.

Metódy čistenia. Každý typ znečistenia si vyžaduje špeciálnu filtračnú technológiu. Najčastejšie existuje niekoľko spôsobov čistenia vody.

 1. V prvom stupni sa oddeľujú mechanické nečistoty; v mnohých prípadoch postačuje „sitko“ (vodný filter) nainštalované v prívodnom potrubí vody. Porézne polypropylénové filtre sa používajú v čistiacich systémoch.
 2. Pomocou absorbentov (aktívne uhlie) je možné zachytiť širokú škálu zlúčenín rozpustených vo vode. Po prechode týmto filtrom sa zlepší chuť, zápach a farba vody. Póry sa však rýchlo upchávajú a filter sa stáva zdrojom nečistôt.
 3. Princíp iónovo-výmenných živíc je založený na reakcii výmeny. Filter je napustený soľami vápnika a horčíka, čo pozitívne ovplyvňuje mäkkosť vody. Životnosť takýchto systémov je však krátka.
 4. Najmenšie sito je podobné membránovému filtračnému prvku. Čistia vodu na molekulárnej úrovni. Tieto systémy sú úsporné a efektívne v prevádzke.
 5. Princíp reverznej osmózy sa dnes považuje za najpokročilejší. Tieto filtre ponúkajú najvyššiu úroveň čistenia, ale majú aj vysoké náklady na výmenu. Nevýhodou je aj nedostatočný prietok vody.

Ďalšie možnosti.Mnohí výrobcovia sa nezastavujú pri čistení vody od nečistôt. Inštalujú moduly, vďaka ktorým je voda chutná a zdravá.

 1. Mineralizácia je určená na nasýtenie takmer destilovanej vody prospešnými soľami alebo minerálmi (kremík). Vďaka nízkej koncentrácii týchto látok je voda chutná.
 2. Alkalizácia vody je určená na to, aby bola zdravšia. Podľa mnohých lekárov sa ľudské telo časom stáva kyslým, preto by ste mali používať vodu, ktorá je mierne zásaditá.
 3. Kontroverznou (z hľadiska prínosu pre ľudský organizmus) možnosťou je nasýtenie vody iónmi striebra. Takáto voda skutočne spoľahlivo ničí patogénnu mikroflóru. Ióny striebra však môžu v ľudskom tele ničiť aj užitočné mikroorganizmy.

Našich 12 najlepších vodných filtrov v našom prehľade. Tieto modely úspešne čistia vodu v domoch a bytoch Rusov, o čom svedčia pozitívne recenzie majiteľov.

12 najlepších vodných filtrov

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie vodné filtre pre systém pod umývadlom1Aquaphor DWM-101S Morion5.0
2SENDO Aqua A124.9
3

Nový štart vody Osmos OU380

4.8
4BARBER EXPERT Štíhla tvrdosť4.7
Najlepší systém vodných filtrov v blízkosti umývadla1Atoll A-550 box STD (plachetnica) s reverznou osmózou5.0
2

Nová voda TO300

4.9
3Gejzír 1UZH Euro4.8
Najlepšie džbánové vodné filtre1Aquaphor Provance A55.0
2BARBER Grand NEO 4.24.9
3ITA Marella XL Memo MX+ 3.54.8
Najlepšie stolové dávkovače vody s filtrom1Keosan KS-9715.0
2Coolmart Neos Redox4.9

Najlepšie filtre pre vodný systém pod umývadlom

Podstavné moduly umožňujú integrovať systém filtrácie vody do prostredia kuchyne. Náhradné kazety sú skryté pred zrakom a prítomnosť filtrovanej vody môžete identifikovať pomocou dodatočného malého kohútika. Vysoko účinné systémy reverznej osmózy dnes dominujú. Odborníci sú nadšení z výkonnostných vlastností viacerých modelov.

Aquaphor DWM-101S Morion

Hodnotenie: 5.0

Aquaphor DWM-101S Morion

Najobľúbenejší filter pod umývadlom, súdiac podľa veľkého počtu recenzií, je Slovenská vývoj Aquaphor DWM-101S Morion. Filtrácia reverznou osmózou. Umožňuje pitie vody aj v prípade prítomnosti nečistôt, baktérií alebo toxických zlúčenín v dodávanej vode. Počas celej životnosti membrány filter odstraňuje vodný kameň. Odborníci chvália kompaktnosť modelu, je o polovicu menší ako jeho kolegovia. Zásluhu na tom majú vývojári, ktorým sa podarilo vytvoriť jedinečný dizajn. Filter pracuje aj pri nízkom tlaku v hlavnom potrubí. Vďaka nákladovo efektívnej filtrácii je pre majiteľov domov lacnejšia výmena kaziet ako nákup balenej vody. Systém Aquaphor DWM-101S Morion je víťazom našej recenzie.

Na základe recenzií v runete môžeme konštatovať, že filter dobre a hospodárne čistí vodu, má kompaktnú veľkosť. Myslia si však, že cena vymeniteľných modulov je príliš vysoká.

Výhody

 • vysoký stupeň čistenia;
 • kompaktná veľkosť;
 • hospodárstvo;
 • Nízkotlaková filtrácia.

Nevýhody

 • vysoké náklady na vymeniteľné moduly.

SENDO Aqua A12

Hodnotenie: 4.9

SENDO Aqua A12

Veľa pozitívnych recenzií v runet filtri SENDO Aqua A12. Systém funguje na báze reverznej osmózy a čistí vodu rýchlosťou 0,184 litra za minútu. Odborníci si obľúbili čistenie v 4 krokoch, ktoré zadrží až 99 % solí, mikroorganizmov a baktérií. Filter je určený pre vodovodné potrubia s tlakom 2 atm. 12-litrový zásobník na uskladnenie pitnej vody. Systém má mineralizačnú kazetu, po ktorej prechode sa voda stáva chutnejšou vďaka nasýteniu stopovými prvkami prírodného pôvodu. zariadenie možno nainštalovať za niekoľko minút; náhradné moduly možno tiež rýchlo vymeniť. Filter SENDO Aqua A12 stúpa na strieborný stupienok.

Ruskí používatelia ako jednoduchá inštalácia, bohatá kompletná sada, štýlový dizajn, chuť vody. Ich nevýhodou je, že obsahujú nezrozumiteľné montážne pokyny.

Výhody

 • viacstupňové čistenie;
 • mineralizácia;
 • jednoduchá montáž;
 • štýlový dizajn.

Nevýhody

 • nejasný návod na montáž.

Nový štart vody Osmos OU380

Hodnotenie: 4.8

Prio New Water Start Osmos OU380

Prio New Water Start Osmos OU380 filter má veľa fanúšikov medzi Slovenskámi majiteľmi domov. Ruskí vývojári implementovali do tohto modelu 5-stupňovú technológiu čistenia. Napriek veľkému počtu filtračných prvkov má rýchlosť čistenia až 0,125 litra za minútu. Výrobca vybavil spotrebič 12-litrovou nádržou na čerstvú vodu. Odborníci chválili robustnosť konštrukcie, dôležitým prvkom na ochranu filtra pred vodným rázom sú zabudované tlmiče. Tento model nie je až tak známy svojou bohatou výbavou, ale v obchodoch je k dispozícii za prijateľnú cenu. Prio New Water Start Osmos OU380 sa stal bronzovým víťazom našej recenzie.

Súdiac podľa recenzií, domáci spotrebitelia nemajú žiadne sťažnosti na kvalitu filtrácie. Sú spokojní s nenáročnosťou filtra, jednoduchosťou dizajnu a primeranou cenou. Z uvedených nevýhod problematická montáž.

Výhody

 • 5-stupňové čistenie;
 • dobrý výkon;
 • primeraná cena;
 • robustnosť a spoľahlivosť.

Nevýhody

 • problematická montáž.

BARBER EXPERT Slim Hardness

Hodnotenie: 4.7

BARBER EXPERT Slim Hardness

Za najnižšiu cenu si môžete kúpiť filter pod umývadlo BARBER EXPERT Slim tvrdosť. Tento model sa tiež označuje za najkompaktnejší systém úpravy vody. Hĺbka zariadenia je len 8 cm. Podľa odborníkov je tento model dobrý, pretože ho môžu samostatne udržiavať aj neskúsené ženy v domácnosti. Výrobca použil 3-stupňovú filtračnú schému, ktorá je pomerne účinná pri zachytávaní mechanických nečistôt, rozpusteného železa, zlúčenín obsahujúcich chlór. Inštalácia účinne odstraňuje tvrdosť zmäkčením vody z vodovodu. Výhodou výrobku by mal byť vysoký výkon. Systém produkuje 2 litre kvalitnej vody za minútu. BARBER EXPERT Slim tvrdosť 5 rokov záruka.

Ruskí majitelia domov si pochvaľujú rýchlu inštaláciu, dobrý tlak vody, jednoduchú výmenu kaziet a kompaktnosť. Ale s veľmi znečistenou vodou z vodovodu sa systém vyrovnáva horšie.

Výhody

 • nízka cena;
 • kompaktnosť;
 • vysoká účinnosť;
 • jednoduchá výmena kaziet.

Nevýhody

 • úplne nevyčistí veľmi znečistenú vodu.

Najlepšie filtre pre vodné systémy vedľa umývadla

Filtre, ktoré sa inštalujú v blízkosti umývadla, lákajú potenciálnych kupujúcich jednoduchým pripojením a ľahkou údržbou. Systém sa montuje na bežnú batériu, filtrovaná voda bude prúdiť z kohútika so studenou vodou. Osvedčené domácimi používateľmi týchto modelov.

Atoll A-550 box STD (plachetnica) s reverznou osmózou

Hodnotenie: 5.0

Atoll A-550 box STD (plachetnica) s reverznou osmózou

Filter Atoll A-550 box STD (Sailboat) vyniká oproti konkurencii maximálnou čistotou vody (99,9 %). Systém pracuje na báze reverznej osmózy, jeho kapacita je 120 l/deň. Technologická schéma zabezpečuje prechod 5 stupňov. Voda z vodovodu prechádza cez polopriepustnú membránu, ktorá prepúšťa len molekuly vody a kyslíka. Model je doplnený zásobníkom, ktorý pojme 12 litrov pitnej vody. Odborníci upozornili na postfilter z aktívneho uhlia. Používa sa v prípadoch, keď systém nebol určitý čas v prevádzke. Post-filter odstraňuje nepríjemné pachy a príchute. Výrobca poskytuje na svoje výrobky 5-ročnú záruku, čo svedčí o vysokej kvalite konštrukcie. Model je na vrchole piedestálu vo svojej kategórii.

V recenziách domáci spotrebitelia chvália systém Atoll A-550 box STD (Sailboat) za premyslené pripojenie, dobrú kompletnú sadu, vysoko kvalitné čistenie vody. Medzi nevýhody patria vysoké náklady.

Výhody

 • 5-stupňové čistenie;
 • kompaktná veľkosť;
 • šikovné spojenie;
 • Záruka 5 rokov.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Nová voda TO300

Hodnotenie: 4.9

Prio Nová voda TO300

Slovenská vodný filter Prio New Water TO300 nachádza široké uplatnenie. Zariadenie sa používa na výrobu pitnej vody, ale aj na plnenie akvárií. Výrobcovi sa podarilo dosiahnuť správnu rovnováhu medzi výkonom (0,25 l/min) a kvalitou čistenia. Systém reverznej osmózy zahŕňa 3 stupne filtrácie. Odborníci chvália japonskú membránu Toray, ktorá čistí vodu na molekulárnej úrovni. Vývojári umožnili aktualizovať svoj systém. Napríklad je možné inštalovať kazety s vyššou produktivitou, vybaviť filter zásobníkom, pridať postfilter s uhlíkom alebo mineralizátor v technologickom reťazci. Zdroj modulu dosahuje 6000 litrov. Model získal striebro v našej recenzii.

Väčšina recenzií na runet je pozitívna. Používatelia sú spokojní s kvalitou čistenej vody, kvalitným spracovaním, kompaktnosťou a cenovou dostupnosťou. Niektorí majitelia považujú polyetylénové rúrky za príliš malý priemer a ťažko sa čistia.

Výhody

 • kvalitná filtrácia;
 • možnosť modernizácie;
 • kompaktnosť;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • malý prierez polyetylénovej rúrky.

Gejzír 1UZH Euro

Hodnotenie: 4.8

Gejzír 1UZH Euro

Najatraktívnejší nákup z hľadiska nákladov vyzerá filter Gejzír 1UZH Euro. Slovenskám dizajnérom sa podarilo vytvoriť nielen lacné, ale aj výkonné zariadenie. Za 1 minútu vyčistí až 1,5 litra vody. zdroj systému dosahuje 7000 litrov. Krásne navrhnutá batéria, o ktorú sa ľahko stará. Odborníci analyzovali zloženie vyčistenej vody a boli príjemne prekvapení. Tvrdosť sa znížila na prijateľnú koncentráciu a dusitany a dusičnany, ako aj chlór sa úplne odstránili. Hlavným filtračným prvkom systému je kazeta Aragon 2, ktorej uhlíková vložka je určená na odstraňovanie pachov a chutí. Zariadenie sa môže používať na úpravu vody do +40 °C. Hlavnou prednosťou výrobku je regenerácia komponentov. Gejzír 1UZH Euro obsadil tretie miesto na stupňoch víťazov.

Používatelia považujú Slovenská vývoj za jednoduchý na používanie a pripojenie. Sú spokojní s kvalitou, dizajnom a kapacitou filtrácie. Z nevýhod zaznamenal plastový adaptér, ktorý niekedy zlomí závit.

Výhody

 • nízka cena;
 • vysoká účinnosť
 • kvalitná filtrácia;
 • jednoduché pripojenie a ovládanie.

Nevýhody

 • nespoľahlivé závity na plastovom adaptéri.

Najlepšie džbánové vodné filtre

Malé objemy pitnej vody možno získať v džbánovom filtri. Ide o najjednoduchšiu a finančne najvýhodnejšiu verziu, ktorá sa však nezaobíde bez niektorých nevýhod. Nasledujúce modely účinne čistia vodu z vodovodu.

Aquaphor Provence A5

Hodnotenie: 5.0

Aquaphor Provance A5

Nesporným lídrom podľa počtu recenzií v runet sa stal filtračný džbán Aquaphor Provance A5. A väčšina z nich má pozitívny charakter. Odborníci vysvetľujú obľúbenosť modelu jeho prijateľnou cenou, hĺbkovým čistením vody od nečistôt, optimálnym objemom kanvice (4,2 litra). Kryt filtra je vyrobený z nerozbitného plastu, ktorý má dlhú životnosť;. Náhradný modul Aquaphor A5 plní úlohu filtračného prvku. Zachytáva nielen mechanické nečistoty, ale aj koloidné železo, soli ťažkých kovov, aktívny chlór a rôzne organické zlúčeniny. Kapacita zásobníka až do 350 litrov s mechanickým počítadlom pri každom doplnení. Model sa umiestnil na najvyššom stupni víťazov vo svojej kategórii.

Po analýze mnohých recenzií Slovenskách spotrebiteľov môžeme zdôrazniť niekoľko výhod filtra Aquafor Provance A5. Má štýlový dizajn, dobrú filtráciu a veľkú kapacitu. Ako nevýhodu uvádzajú pomalý odtok filtrovanej vody.

Výhody

 • hĺbkové čistenie vody;
 • robustná konštrukcia;
 • veľkokapacitný džbán;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • vyčistená voda pomaly odteká.

Veľká bariéra NEO 4.2

Hodnotenie: 4.9

BARRIER Grand NEO 4,2 l

Početní ruskí spotrebitelia používajú filtračný džbán BARBER Grand NEO 4 doma.2 . Krása modelu je podľa odborníkov okamžite príťažlivá. A to nie je prekvapujúce, keďže panvicu navrhlo európske štúdio. Výrobca použil na džbán plast potravinárskej kvality od spoločnosti BASF. Jedinečný lievik zabezpečuje spoľahlivé oddelenie prachu a surovej vody. Filtračný prvok zachytáva hrdzu, piesok, látky obsahujúce chlór, baktérie. Filtrovaná voda je mäkká a kanvice sú dlho bez vodného kameňa. Zásobník má objem 4 l a rýchlosť filtrácie až 0,3 l/min. Model sa umiestnil na druhom mieste vo svojej kategórii.

Používatelia si vo svojej spätnej väzbe pochvaľujú filter BARBER Grande NEO 4.2 l pre svoj štýlový dizajn, objemný džbán, kvalitnú filtráciu. Ako nevýhodu uvádzajú drahé kazety a krehký plast.

Výhody

 • krásny dizajn;
 • kvalitná filtrácia;
 • Priestranný džbán;
 • dobrý výkon.

Nevýhody

 • Kazety sú drahé;
 • krehký plast.

ITA Marella XL Memo MX+ 3.5

Hodnotenie: 4.8

</div><p>ITA Marella XL Memo MX+ 3.5 l“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/29716666195531-2012.jpg“ height=“423″ title=“<br />ITA Marella XL Memo MX+ 3.5 „></p><p>Nemecký vývoj uzatvára prvú trojicu najlepších džbánkových filtrov <br />ITA Marella XL Memo MX+ 3.5 . Model stráca na vedúcich predstaviteľov tohto preskúmania v nákladovej zložke. džbán má menšiu kapacitu na uskladnenie čistenej vody. Objem náhradnej kazety je obmedzený na 300 litrov. Odborníci však objavili niekoľko dôležitých výhod tohto produktu. Obzvlášť sa im páči veľký (2 l) lievik, z ktorého nefiltrovaná voda nevteká do filtrovanej vody ani pri naklonení (pri nalievaní do kanvice alebo hrnca). Druhým plusom nemeckého vývoja je elektronický počítadlo. Filtračný prvok účinne zadržiava piesok a hrdzu, zlúčeniny hliníka a ortuti. Okrem toho modul bráni rozvoju mikroorganizmov, extrahuje z vody chlór, ropné produkty, pesticídy a herbicídy. Po varení sa v riade netvorí vodný kameň.</p><p>Domácim spotrebiteľom lichotí krásny dizajn, rýchla filtrácia, pohodlný dizajn lievika. Ako nevýhodu uvádzajú vysokú cenu a drahé kazety.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>krásny dizajn;</li><li>kvalitná filtrácia;</li><li>elektronické počítadlo;</li><li>jednoduchá manipulácia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoké náklady na džbánkový filter a kazetu.</li></ul><h2>Najlepšie stolové vodné filtre – dávkovače</h2><p>Stolové dávkovače sú úspešnou alternatívou k filtračným džbánom a vodovodným systémom. Dokážu prečistiť dostatočne veľký objem vody, čím jej dodajú užitočné vlastnosti. Kazety sú navrhnuté na slušnú životnosť. Pozornosť odborníkov upútali dva zaujímavé modely.</p><h3>Keosan KS-971</h3><p>Hodnotenie: 5.0</p><div style=Keosan KS-971

Na Slovenskom trhu sa osvedčili aj vodné filtre kórejskej spoločnosti Keosan. Mnohí používatelia tejto značke dôverujú, pretože niektoré modely im slúžia viac ako 10 rokov. U spotrebiteľov obľúbený dávkovač stolových filtrov KS-971. je vyrobený z priehľadného kompozitného telesa. Spodná 8litrová nádržka obsahuje čerstvú vodu a horná 4litrová nádržka je naplnená vodou z vodovodu. Filtrácia sa riadi zákonom prirodzenej gravitácie. kazeta zadržiava bahno, piesok, hrdzu, voľný chlór, organické a anorganické látky. Vysoký stupeň čistenia sa podľa odborníkov dosahuje pomocou päťstupňovej filtrácie. Posledným krokom je mineralizácia, voda sa stáva chutnou a zdravou. Dávkovač filtrov Keosan KS-971 stojí na najvyššom stupienku vo svojej kategórii.

Domáci spotrebitelia v recenziách uvádzajú, že kórejský filter dobre čistí vodu, odstraňuje nepríjemné pachy a príchute, keramický filter sa ľahko udržiava. Niektorým používateľom sa nepáči kohútik, ktorý sa musí pri vypúšťaní vody neustále držať.

Výhody

 • kvalitná filtrácia;
 • jednoduchá starostlivosť;
 • krásny dizajn;
 • Objemná nádrž.

Nevýhody

 • Nepohodlný odtokový kohútik.

Coolmart Neos Redox

Hodnotenie: 4.9

Coolmart Neos Redox

Mnohé užitočné vlastnosti bežnej vody z vodovodu po prechode cez juhokórejský filter Coolmart Neos Redox. Výrobca nazýva svoj výrobok vodíkový alkalický čistič vody. Jedným z filtračných prvkov je prírodný minerál zeolit, ktorý zadržiava mnohé organické a anorganické zlúčeniny. Na zmäkčenie vody sa používa iónomeničová živica. Prítomnosť koralov v kazete má pozitívny vplyv na biologické vlastnosti vody a spôsobuje, že pH vody je zásadité. Okrem toho filter zadržiava baktérie a vírusy a zvyšuje koncentráciu užitočného kremíka vo vode. Nie je prekvapujúce, že náklady na filtračný dávkovač vyzerajú pomerne vysoké pre takú komplexnú sanitáciu vody.

Zatiaľ čo domáci spotrebitelia hovoria len málo o regenerácii organizmu po vypití filtrovanej vody. Páči sa im kórejský dizajn pre jednoduchú inštaláciu a údržbu, kompaktnosť a nízka hmotnosť, dlhá životnosť kazety a 5-krokové čistenie. Náhradný modul však považujú za predražený.

Výhody

 • Účinná eliminácia nečistôt;
 • alkalizácia vody;
 • nasýtenia kremíkovými iónmi;
 • jednoduchá údržba.

Nevýhody

 • Vysoké náklady na dávkovač filtra a náhradnú kazetu.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: