10 najdrahších značiek oblečenia na svete

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Slovami Marka Twaina: „Šaty robia človeka. Nahí ľudia nemajú v spoločnosti takmer žiadny vplyv“ a dodnes sú veľmi živí. Prémiové oblečenie nielenže dodáva imidžu pôvab a sofistikovanosť, ale tiež veľa vypovedá o spoločenskom postavení a vkuse človeka. Drahé značky nie sú len o značkách a pôvabe. Nosiť oblečenie ich výroby je prestížne, najmä ak pochádzate z tých správnych kruhov, kde sú bohatstvo a moc samozrejmosťou.

Globálny módny index spoločnosti Mckinsey hodnotí svetový módny priemysel na tri bilióny dolárov, z čoho tristo miliárd pripadá na luxusný tovar. Odborníci z redakcie Expertology analyzovali trh a vybrali 10 najdrahších značiek oblečenia na svete.

Náš výber najdrahších značiek oblečenia na svete

Nomináciamiestoznačkahodnotenie
10 najdrahších značiek oblečenia na svete1Oscar de la Renta5.0
2Gucci4.9
3Louis Vuitton4.8
4Hermes4.7
5Chanel4.6
6

rada

4.5
7Dior4.4
8Ralph Lauren4.3
9Versace4.2
10Armani4.1

Oscar de la Renta

Hodnotenie: 5.0

Oscar de la Renta

Módny návrhár sa stal medzinárodne populárnym v 60. rokoch, keď začal obliekať americkú prvú dámu, obľúbenkyňu verejnosti, Jacqueline Kennedyovú. Oscar de la Renta vytvoril šaty pre rôzne celebrity, napríklad elegantné svadobné šaty, ktoré mala na sebe Amal Clooney pri svadbe s Georgeom Clooneym. Po získaní slávy nebol ani jeden červený koberec bez oblečenia geniálneho couturiera. Tvorca zhotovoval aj odevy na inaugurácie, čo je najvyššie ocenenie talentu a remeselnej zručnosti.

Obzvlášť obľúbené boli svadobné šaty a večerné róby na slávnostné príležitosti. Kritici vidia nadčasové štýly Oscara de la Rentu. Rovnako ako v 60. rokoch sú tieto šaty umeleckým dielom. V roku 2014 prišiel svet módy o génia, keď Oscar zomrel vo veku osemdesiatštyri rokov po tom, čo neprekonal rakovinu. Slávne osobnosti z celého sveta vystúpili s prejavmi, v ktorých ocenili dizajnéra a jeho dlhoročnú prácu.

Gucci

Hodnotenie: 4.9

Gucci

Guccio Gucci založil spoločnosť začiatkom dvadsiatych rokov a otvoril svoj prvý obchod. Predtým pracoval v emigrantskom hoteli v Paríži, kde obdivoval luxusné kabelky, ktoré nosili klientky. Vtedy sa Guccio rozhodol začať vyrábať kabelky, ktoré by nosili všetky celebrity. Mal pravdu: dnes má takmer každý s vysokým príjmom aspoň jednu kabelku Gucci. Celebrity sa pred novinármi často chvália módnymi doplnkami značky, ako sú hodinky, opasky, topánky a iné predmety. Taliansky módny dom preslávili hollywoodske filmové hviezdy, s ktorými Gucci spolupracoval od samého začiatku a vytváral s nimi oblečenie na červené koberce a slávnostné príležitosti. Dizajnérske oblečenie teraz môžete vidieť na Jaredovi Letovi, Celine Dion, Dakote Johnson, Margot Robbin. Okrem oblečenia a doplnkov značka vyrába aj parfumy, nábytok a textil.

Módni kritici poukazujú na to, že každá vyrobená línia značky Gucci je reprezentatívna. V jeho oblečení je veľa tradície a konzervativizmu, ale to mu nebráni experimentovať, hrať sa s materiálmi, textúrami a štýlmi. Módnym domom sa často vyčíta predvídateľnosť kolekcií, ale módni návrhári odpovedajú slovami, ktoré sú mottom už mnoho desaťročí: „Oblečenie bude populárne len vtedy, keď sa bude nosiť a bude pohodlné. Podľa najnovších údajov má jedna z najdrahších značiek viac ako tristo butikov rozmiestnených po celom svete, jej príjem sa pohybuje okolo štyroch miliárd dolárov.

Louis Vuitton

Hodnotenie: 4.8

Louis Vuitton

Louis Vuitton je v módnom priemysle aj mimo neho pojmom. Značka bola založená v polovici päťdesiatych rokov a jej popularita len rástla, až sa nakoniec dostala na popredné miesto. Od luxusných kožených doplnkov, topánok, hodiniek, slnečných okuliarov a šperkov sa LV naďalej špecializuje na tašky a kufre, ktoré zostávajú špecialitou firmy. Viac ako päťsto obchodov vo viac ako päťdesiatich krajinách je v súčasnosti vo vlastníctve. Najväčšie hviezdy, či už modelky, speváci, herci alebo celebrity, si kupujú výrobky Louis Vuitton. Kim Kardashian, Sarah Jessica Parker, Angelina Jolie a ďalšie celebrity zaraďujú LV medzi svoje obľúbené značky. Cena niektorých predmetov je závratná, napríklad hodinky Tambour Monogram sa predávajú za dvadsaťšesťtisíc dolárov a cena niektorých tašiek dosahuje desaťtisíc dolárov.

Ako tínedžer sa Louis presťahoval do Paríža a sníval o tom, že sa presadí. Musel preto prejsť štyristo kilometrov, ktoré delili rodný dom od hlavného mesta. Louis Vuitton sa vyučil stolárom a čoskoro vynašiel svoj prvý kufor. V tom čase sa rozvíjala železničná a námorná doprava, takže cestujúci túto novinku okamžite ocenili. V podnikaní pokračoval jeho syn Georges, ktorý verejnosti predstavil ľahkú plátennú tašku, ktorú vynašiel. Spoločnosť začala vyrábať oblečenie koncom 90. rokov, keď sa jej umeleckým riaditeľom stal Marc Jacobs. Francúzsky módny dom má dnes obrovské uznanie, preto sa značka kopíruje častejšie ako iné. Ku koncu roka 2018 bol zisk spoločnosti viac ako dvadsaťsedem miliárd dolárov.

Hermes

Hodnotenie: 4.7

Hermes

Značku založil Thierry Hermès koncom tridsiatych rokov. Kontrola je dodnes sústredená v rukách rodiny. Z malého obchodu s jazdeckými potrebami a kočiarmi sa vyvinul reťazec butikov s koženým tovarom, šálmi, rukavicami, kravatami, oblečením, obuvou, parfumami, hodinkami, šperkami, dekoratívnymi predmetmi a papierenským tovarom. Logo kočiarov (zapriahnutý koč) pripomína skromnú minulosť, keď sa značka ešte len presadzovala, a umožňuje súčasníkom nezabudnúť na históriu spoločnosti.

Hermès je kritikmi uznávaná ako značka dokonalosti a elegancie, ktorá sa prejavuje aj v tých najmenších detailoch. Taška Birkin na počesť Jane Birkin je jedným z jej najznámejších výrobkov. Nakupujte len na základe dohody, čakajte roky, kým na vás príde rad. V roku 2011 sa na jednej z aukcií predal za dvestotri tisíc dolárov. Jej rovnomenná kabelka, pomenovaná po Grace Kelly, nie je v móde žiadnou neznámou. Ochrannou známkou francúzskeho módneho domu je oranžová farba, ktorá ho ľahko odlíši od iných značiek. Podľa najnovších údajov dosahuje ročný príjem desať miliárd dolárov.

Chanel

Hodnotenie: 4.6

Chanel

Značka Chanel sa už dlho spája s luxusom. Táto prémiová odevná značka existuje už viac ako sto rokov, od roku 1909, a svojimi nádhernými kolekciami otriasa módou a módnymi nadšencami. Založila ju Coco Chanel v hlavnom meste módy, Paríži. Slávu spoločnosti priniesol parfum Chanel No.5 a klasický dámsky oblek. Značka sa v priebehu minulého storočia prispôsobila vyvíjajúcim sa trendom a naďalej patrí medzi najlepšie luxusné značky na svete. Obzvlášť obľúbené kúsky, ako napríklad kabelka Diamond Forever Classic a malé čierne šaty, sú nesmrteľnou klasikou. Oblečenie je orientované na pohodlie, nielen na vizuálnu prezentáciu. Keď nosíte Chanel, nielen dobre vyzeráte, ale aj sa cítite pohodlne, čo je dôležité. Okrem oblečenia sa vyrábajú aj doplnky, obuv a parfumy. Gabrielle sa zaslúžila o zavedenie manžetových gombíkov, sak, kravát a iných predmetov, ktoré sa predtým považovali za pánske oblečenie, do dámskeho šatníka.

Coco povedala, že luxus by mal byť pohodlný, inak to vôbec nie je luxus. Táto fráza sa stala mottom nielen pre spoločnosť, ale aj pre ostatných dizajnérov, ktorí sa rozhodli dodržiavať rovnaké zásady. Francúzsky módny dom ponúka každý rok niečo nové a rozširuje svoje obzory. Produkty značky Chanel sú k dispozícii vo viac ako troch stovkách butikov po celom svete. Napriek módnym trendom sa štýl príliš nemení; dôraz sa naďalej kladie na klasické strihy vyznačujúce sa eleganciou a čistými líniami. Silueta je jasne načrtnutá, čo zvýrazňuje prednosti postavy. Farebná paleta sa rozšírila a letné kolekcie nájdete dokonca aj v šortkách. Spoločnosť v súčasnosti vedú Alain a Gerard Wertheimerovci, renomovaní francúzski módni návrhári. Ročné príjmy vo výške približne sedem miliárd dolárov.

rada

Hodnotenie: 4.5

Prada

Mario Prada založil v roku 1913 v Miláne značku, ktorá dnes stojí po boku ďalších luxusných spoločností vyrábajúcich oblečenie a iné prémiové výrobky. Firma sa špecializuje na obuv, tašky, kufre, doplnky, oblečenie, parfumy atď. . Tašky z pštrosej kože milujú nielen fanúšikovia značky, ale aj mnohí ďalší. Teraz je cena až desaťtisíc dolárov. Vďaka schopnosti návrhárov kombinovať oblečenie, látky a štýly je Prada obľúbená aj dnes. V roku 2007 bola v spolupráci so spoločnosťou LG uvedená na trh séria mobilných telefónov, ktorá pritiahla ešte väčšiu pozornosť k spoločnosti. V jej kolekciách nájdete honosné spoločenské šaty, ako aj trendové a mimoriadne cool doplnky.

Motto talianskeho módneho domu znie: „Naši klienti nemusia nikomu nič dokazovať. V tom spočíva podstata, ktorá je blízka zámožným ľuďom, ktorí si môžu dovoliť kúpiť honosné kúsky. Či diabol nosí Pradu, nie je známe, ale skutočnosť, že túto značku obľubujú celebrity, je zrejmá. Oblečenie a doplnky Prada nájdete na Anne Hathaway, Williamovi Defoe, Garym Oldmanovi, Jamie Bellovi. Hodnota spoločnosti sa odhadovala na deväť a pol miliardy dolárov. Je domovom približne šiestich stoviek módnych butikov po celom svete a jej ročné tržby dosahujú štyri miliardy dolárov.

Dior

Hodnotenie: 4.4

Dior

Meno Christian Dior je známe aj ľuďom, ktorí majú ďaleko od módneho priemyslu. V polovici 40. rokov založil tento geniálny módny návrhár svoju značku v spolupráci s podnikateľom Marcelom Boussacom. Spočiatku bol určený ženám. Neskôr boli uvedené na trh línie Dior Homme pre mužov a Baby Dior pre deti. Dior sa preslávil vytvorením New Look, nového štýlu na konci 40. rokov, ktorý zdôrazňoval romantickosť a ženskosť (s priliehavým živôtikom a štíhlym pásom), ktoré v tom čase dámam veľmi chýbali. Značka je stotožňovaná s postavením, bohatstvom a mocou, preto ju uprednostňujú vplyvní ľudia, ktorí chcú demonštrovať svoje postavenie v spoločnosti. Spoločnosť navrhuje a vyrába kožené výrobky, obuv, kozmetiku, parfumy, oblečenie, doplnky a šperky. V čase, keď boli iní návrhári kritizovaní za predvídateľnosť a nedostatok nových nápadov, Dior predvádzal originálne kolekcie, v ktorých spájal tradíciu s modernosťou, upúšťal od prílišnej okázalosti a šokujúcej hodnoty, ktorá je pre vysokú módu príznačná.

Keď Christian Dior zomrel, prevzal ho Yves Saint Laurent. Gianfranco Ferret, Bernard Arnault a Marc Boan tiež podnikali. Každý z nich sa snažil pridať svoj vlastný štýl, pričom si zachoval eleganciu, ktorou sa tieto kúsky vyznačujú… Spoločnosť má päťdesiatšesťtisíc zamestnancov. Po celom svete bolo otvorených viac ako stošesťdesiat butikov s ročným obratom dvadsaťštyri miliárd dolárov.

Ralph Lauren

Hodnotenie: 4.3

Ralph Lauren

Polokošele a hodvábne šaty sú obľúbeným oblečením bohatých a slávnych. Po vojne sa Ralph Lauren stal obchodníkom a začal pracovať pre
ooks
iné. Po čase sa rozhodol navrhovať vlastné oblečenie a začiatkom 70. rokov začal vyrábať pod logom Polo, pretože sa ním inšpiroval. Na začiatku navrhoval oblečenie pre rôzne športové podujatia, ako napríklad Wimbledon, olympijské hry, US Open a iné športové podujatia. Neskôr sa rozšírila o doplnky a parfumy. Dnes je značka nadčasovým štýlom, ktorý nestráca na aktuálnosti ani v konkurencii mladých módnych návrhárov zameraných na moderné trendy. Okrem haute couture ponúka značka aj cenovo dostupné športové oblečenie, ktoré sa predáva v obchodných domoch Macy’s za relatívne výhodné ceny.

Syn Slovenskách prisťahovalcov, vtedy s priezviskom Livshitz, žil v New Yorku a začal podnikať, keď dostal pôžičku päťdesiattisíc dolárov. Nikto by netušil, že sa neskôr rozrastie na impérium. Spoločnosť v súčasnosti zahŕňa niekoľko dcérskych spoločností: Club Monaco a Parny, Ralph Lauren Blue Label, Ralph Lauren Purple Label atď. . Hodnota značky sa pohybuje okolo siedmich miliárd dolárov a jej ročné tržby predstavujú sedemstoosemdesiat miliónov. Ralph Lauren je stále zodpovedný za riadenie obchodnej činnosti módneho domu.

Versace

Hodnotenie: 4.2

Versace

Túto taliansku luxusnú značku milujú celebrity aj politici. Medzi jej fanúšikov patria princezná Diana, Elton John, Jennifer Lopez, Michael Jackson, Tina Turner, Madonna a mnohí ďalší. Monacká princezná Caroline má rozsiahlu zbierku oblečenia značky Versace. K založeniu došlo pred viac ako štyridsiatimi rokmi, koncom osemdesiatych rokov. Versace odvtedy zostal významným hráčom v módnom priemysle. Gianni ako prvý rozpoznal význam filmových hviezd a populárnych umelcov v módnom priemysle. Vedel lepšie ako ktokoľvek iný, že slávu mu prinesú obľúbené celebrity, a do desiatich rokov od založenia spoločnosti sa Versace preslávil.

Meno módnej návrhárky sa dostalo do povedomia všetkých po tom, čo sa Elizabeth Hurleyová objavila na červenom koberci v honosných šatách, čo vyvolalo vlnu obdivu a následných špekulácií. Ďalšie šaty, ale pre Jennifer Lopez, ktoré mala na sebe na ceremoniáli Grammy, sa dostali na titulky novín. Na vrchole svojej slávy bol Versace koncom deväťdesiatych rokov zastrelený sériovým vrahom, čo šokovalo a nikoho nenechalo ľahostajným. Podnikanie viedla Donatellina sestra Dagny, ktorá prevzala miesto riaditeľky módneho domu. Zachovala mozog svojho brata a nestratila jeho význam. Sexi a vyzývavé – to je to, čím sú štýly tejto značky známe a čo generuje ročný príjem sedemdesiatdeväť miliónov eur. Viac ako osemdesiat butikov po celom svete, v ktorých upúta pozornosť výrazné, ale známe logo Medusa Gorgon.

Armani

Hodnotenie: 4.1

Armani

V roku 1975 vytvoril Giorgio Armani v spolupráci so Sergiom Galeottim vlastnú taliansku odevnú značku. Keď dnes vidíte ľudí v oblečení Armani Versace, viete, že patrí bohatým a slávnym, pretože nie každý si ho môže dovoliť. Pred vstupom do módneho priemyslu pracoval Versace pre rôzne talianske značky a navrhoval pánske modely. Vďaka tomu Armani získal skúsenosti a zručnosti a uvedomil si, že môže byť slobodný. Značka Armani je charakteristická svojou ľahkou nedbalosťou, preto si ju mladí ľudia mimoriadne obľúbili.

Dnes značka ponúka široký sortiment oblečenia, ako aj doplnkov, parfumov a mnoho ďalšieho. Viac ako dvetisíc firemných predajní roztrúsených po celom svete. Taliansky módny dom obliekal celebrity ako Richard Gere, Michelle Pfeiffer, George Clooney, Johnny Depp, Penelope Cruz, Lady Gaga, David Beckham. Okrem úžasného vzhľadu na podujatia a večierky vytvoril Armani aj rad odevov na každodenné nosenie. Spoločnosť vlastní niekoľko čiastkových trhov: Emporio Armani, Armani Exchange, Armani Collezioni, Armani Kids a ďalšie. Ročné príjmy vo výške približne dvoch miliárd dolárov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: