10 najlepších vodoodpudivých impregnácií

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Špeciálna vodoodpudivá impregnácia zabraňuje prenikaniu vlhkosti, takže sa môžete cítiť príjemne za každého počasia. Na túto činnosť sú k dispozícii rôzne produkty. Kľúčom k úspechu je výber účinnej impregnácie. Pomôže vám v tom náš hodnotiaci zoznam, ktorý obsahuje bezpečné a vodoodpudivé výrobky.

Účastníkov sme vybrali na základe spätnej väzby od zákazníkov. Porovnanie sa uskutočnilo aj medzi najobľúbenejšími produktmi. Pri výbere impregnácií sa zohľadňovali tieto vlastnosti:

 1. forma výrobku;
 2. univerzálnosť;
 3. zápach;
 4. veľkosť fľaštičky;
 5. trvalý účinok;
 6. pruhovanie;
 7. dostupnosť v obchodoch;
 8. Spektrum účinku;
 9. rýchla akcia.

Osobitnú pozornosť sme venovali pomeru cena/výkon impregnácií.

Hodnotenie najlepšieho vodoodpudivého prostriedku

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšia vodoodpudivá impregnácia vo forme sprejov1Collonil Universal Protector1230€
2Trekko Protect650 €
3Aqua Proof Nanomax590€
4Hydrop Caps
  e
900€
5Starostlivosť o suché prostredie500€
Najlepšie vodoodpudivé impregnácie v spreji1Salamander Universal SMS232 €
2Collonil carbon pro1 285 €
3Tarrago Hightech Nano Protector566 €
4Saphir Inv
  ner
865 €
5Salton228 €

Najlepšie vodoodpudivé impregnácie vo forme sprejov

Spreje sa vyberajú pre ich jednoduché použitie. Zvyčajne sú vybavené uvoľňovacím ventilom alebo rozprašovačom. Zoznámte sa s najlepšími impregnačnými sprejmi.

Collonil Universal Protector

Hodnotenie: 4.9

Collonil Universal Protector

Na vrchole zoznamu je univerzálny ochranný sprej Collonil, ktorý sa účinne používa na starostlivosť o kožu a obuv. Používa sa na impregnáciu topánok a tenisiek, textilu, kožených tašiek, mäkkých materiálov. Ak chcete dosiahnuť silný účinok, musíte výrobok aplikovať niekoľkokrát. Odporúča sa držať valec vo vzdialenosti 0,2 m.

Zákazníci si všimli, že impregnácia nespôsobuje nepríjemné pachy a oblečenie si zachováva normálnu výmenu vzduchu. Sprej nie je ovplyvnený teplotnými výkyvmi a má dlhotrvajúci účinok. Rýchlo sa šíri a nezanecháva zvyšky. Štruktúra materiálu nie je poškodená. Spotrebitelia si pochvaľujú ekonomickú účinnosť rozprašovača a jednoduchosť aplikácie. Za 300 ml, približne 1 250 €.

Výhody

 • dlhotrvajúci účinok;
 • sa rýchlo rozptýli;
 • bez zvyškov;
 • hospodárstvo;
 • jednoduchá aplikácia;
 • Mnoho priaznivých komentárov;
 • Žiadne poškodenie povrchu.

Nevýhody

 • žiadne veľké nevýhody.

Trekko Protect

Hodnotenie: 4.8

Trekko Protect

Impregnácia

ekko Protect vytvára silnú bariéru proti nečistotám. Je to najlepšia voľba pre oblečenie a rôzny výstroj, aby ste sa nezašpinili v hromadnej doprave alebo nepremokli v daždi. Výrobok je účinný aj vo veľmi vlhkých podmienkach. Tkanina sa môže nosiť 15 minút po aplikácii. K dispozícii vo fľaši s pohodlným dávkovačom. Ochrana proti vlhkosti sa dosahuje vysokým obsahom účinných látok izopropylalkoholu a butylesteru kyseliny octovej.

Podľa recenzií zákazníkov sprej dodáva oblečeniu krásny lesk, neovplyvňuje výmenu vzduchu a nemení vzhľad materiálov. Upozorňujeme, že účinnosť impregnácie sa znižuje, ak sa oblečenie najprv nevyčistí od nečistôt a prachu. Výrobok je ľahko dostupný v internetových obchodoch. Stojí 750-850 Euro. Nevýhodou je špecifický zápach a nízka spotreba energie.

Výhody

 • jednoduchá aplikácia;
 • rýchlo schne;
 • Dostupnosť v obchodoch;
 • jednoduchá aplikácia.

Nevýhody

 • Niektorí ľudia nemajú radi vôňu;
 • Jedna fľaša vystačí na 2-3 bundy.

Aqua Proof Nanomax

Hodnotenie: 4.7

Aqua Proof Nanomax

Aqua Proof Nanomax je na rozdiel od predchádzajúcej položky v rebríčku veľmi úsporný. Nanáša sa v tenkej vrstve. Vodoodpudivosť sa prejavuje približne 24 hodín, takže pred nosením odevu musíte počkať 24 hodín. Nevhodné pre semiš a džínsoviny. Na koženke však vykazuje dobré výsledky.

Inovatívne zloženie umožňuje použitie spreja na topánky. Impregnácia zabraňuje premočeniu nôh v daždi. Aqua Proof Nanomax zabraňuje tvorbe škvŕn od špiny, vody a soli. Prípravok neovplyvňuje priedušnosť výrobku, takže je vylúčený výskyt nepríjemného zápachu pri nosení športovej obuvi. Výrobok je vhodný pre prírodné suroviny, t. j. Účinok na obuv vyrobenú zo syntetických vlákien bude slabý. Za fľašu 150 ml musíte zaplatiť 590 Euro.

Výhody

 • neobmedzená trvanlivosť;
 • jednoduchosť použitia;
 • primerané náklady;
 • bez zápachu.

Nevýhody

 • Malý objem fľaše;
 • Reaktivuje sa po 24 hodinách.

Hydrop Caps
  e

Hodnotenie: 4.6

Hydrop Caps<ul></div><p>e“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/89916666197131-310.jpg“ height=“410″ title=“Hydrop Caps</p><ul>e“><p>Hydrop Caps Spray</p><ul>e od domáceho výrobcu je super hydrofóbna impregnácia na ochranu nubuku, textílií, semišu pred znečistením tekutinami a vlhkosťou. Prípravok vytvára na povrchu nanoreliéf, ktorý má samočistiace vlastnosti. Výrobok je vhodný na obuv, tašky, oblečenie, nábytok a bytové zariadenie. Pred použitím spreja vyčistite povrch a vyskúšajte ho len na malej ploche. Impregnáciu nastriekajte do vzdialenosti 15-20 cm. 24 hodín na konečnú aktiváciu.<p>Sprej sa nesmie aplikovať na predmety, ktoré sú už ošetrené alebo špeciálne natreté. Recenzie produktu sú prevažne pozitívne. Zákazníci uvádzajú, že ich obuv zostáva suchá a čistá za každého počasia. Kaluže a snehová kaša sa jej neboja. Účinok trvá približne jeden týždeň. Objem fľaše 50 ml. Stojí približne 1 200 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Mnoho nadšených recenzií;</li><li>účinná ochrana proti vlhkosti;</li><li>univerzálnosť;</li><li>bez zápachu a šmúh.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie každý si to môže dovoliť;</li><li>účinok sa dosiahne po 24 hodinách.</li></ul><h3>Starostlivosť o suché prostredie</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Starostlivosť o suché prostredie

Produkt DryCea bez silikónu vykazuje dokonalý pomer kvality a ceny. Vodoodpudivá impregnácia ruskej značky účinne chráni výrobky pred dažďom a nečistotami. Vhodné na obuv, oblečenie a tašky zo semišu, textilu, kože a nubuku. SMS SMS Universal Drycare si vyberá nielen bežný zákazník, ale aj odborná verejnosť. Na dosiahnutie čo najlepšej ochrany sa odporúča aplikovať impregnáciu trvalo podľa pokynov. Minimálny počet vrstiev sú 2, maximálny 4. Absorpcia roztoku trvá dlho. Nanáša sa len na čistý povrch.

Zákazníci poukazujú na jednoduchú aplikáciu prípravku. Tvrdia, že chráni veci pred dažďom a doslova odpudzuje kvapky z vášho oblečenia a obuvi. Je škoda, že impregnácia je zriedka dostupná v obchodoch. Za 300 ml fľašu zaplatíte 1500 Euro.

Výhody

 • žiadne silikónové komponenty;
 • odborne schválené;
 • jednoduchá manipulácia.

Nevýhody

 • trvá dlho, kým sa vstrebe;
 • ťažko dostupné v predaji.

Najlepšie vodoodpudivé impregnácie sú vo forme sprejov

Aerosólová impregnácia podporuje rovnomerné rozloženie výrobku na povrchu a šetrí zmes. V tejto kategórii nájdete 5 najlepších produktov s vodoodpudivým účinkom.

Salamander Universal SMS

Hodnotenie: 4.9

Salamander Universal SMS

Nominácia sa začína impregnáciou, ktorá sa vyznačuje svetlou disperziou a transparentnou farbou. Je vhodný na textil, kožu, semiš. Ošetrovaný povrch musí byť hladký. Výrobok chráni obuv a oblečenie pred znečistením a snehom, čím im umožňuje zachovať pôvodný vzhľad a predĺžiť životnosť.

Podľa recenzií impregnácia nemení farbu materiálov. Nezanecháva slané šmuhy a dobre sa vstrebáva. Výhodou je tiež dlhotrvajúci účinok, nízka spotreba a hlboké prenikanie do tkanín. Nepremokavá membrána na obuv a tašky. Pri spracovaní čiernej kože sa môže objaviť zvláštny lesk. Sprej stojí len 239 Euro (300 ml).

Výhody

 • lepšia cena;
 • veľký objem;
 • rýchlo schne.

Nevýhody

 • Žiadne veľké nevýhody.

Collonil carbon pro

Hodnotenie: 4.8

Collonil carbon pro

Impregnačný prostriedok Collonil carbon pro v spreji nemeckej značky vykazuje vynikajúcu vodoodpudivosť. Dokazujú to početné recenzie zákazníkov. účinnosť zloženia sa dosahuje vďaka špeciálne vyvinutej technológii, ktorá vytvára neviditeľnú ochrannú štruktúru na povrchu obuvi. Impregnácia zabraňuje vyblednutiu farby a zabraňuje vzniku škvŕn od soli. Je určený pre všetky druhy materiálov a pozostáva z polymérnych vlákien.

Tento inovatívny výrobok je jedným z najdrahších v našom sortimente. Cena výrobku je však odôvodnená najvyššou kvalitou a dlhotrvajúcim účinkom. 400 ml stojí 1460 Euro.

Výhody

 • pre všetky typy tkanín;
 • univerzálnosť;
 • dlhotrvajúci účinok;
 • špičková nemecká kvalita.

Nevýhody

 • nie.

Tarrago Hightech Nano Protector

Hodnotenie: 4.7

Tarrago Hightech Nano Protector

Ďalšie miesto v rebríčku patrí prírodnému zloženiu, ktoré zahŕňa bután, propán, živice a oleje. Výrobok nespôsobuje alergické reakcie a je absolútne neškodný pre ľudí a veci. Impregnačné zložky sú účinné na semiš, kožu, textil a nubuk. Výrobok nie je vhodný na ošetrenie koženky. Starostlivo sa používa na ochranu kabeliek, semišových odevov.

Aerosól nebráni správnemu dýchaniu oblečenia. Nepení a rovnomerne sa nanáša na povrch. Impregnácia vytvára silnú ochrannú vrstvu a nezanecháva ostrý zápach. Nastriekajte kompozíciu do vzdialenosti najmenej 20 cm. Fľaša by sa mala pred každým použitím pretrepať. Cena – 660 Euro.

Výhody

 • nenarušuje výmenu vzduchu;
 • Výrobok je bezpečný;
 • rovnomerne rozložené vo vnútri materiálu;
 • bez nepríjemného zápachu.

Výhody

 • Pri objednávke cez internet sa niekedy dostane nekompletný sprej.

Saphir Inv
  ner

Hodnotenie: 4.6

Saphir Inv<ul></div><p>ner“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/57916666197131-6510.jpg“ height=“512″ title=“Saphir Inv</p><ul>ner“><p>Saphir Inv</p><ul>Vhodné na nepretržité používanie. Vyznačuje sa bezpečným vzorcom. Výrobok obsahuje vysoko reaktívnu živicu, ktorá poskytuje dobrú ochranu proti vonkajším faktorom. Impregnácia nevytvára biele stopy. Zachováva pôvodný vzhľad výrobkov a predlžuje ich životnosť. Vhodné na kožu, semiš, textil a velúr. Nie je vhodný pre lakovanú kožu.<p>Zákazníci si všimli, že vodoodpudivý účinok vydrží až dva mesiace po jednej aplikácii. Impregnácia sa začne do jednej hodiny od aplikácie. Nenarušuje štruktúru odevu. 0,25 litrová plechovka vydrží približne 8 týždňov. Rozprašovač má praktický dávkovač. Jednoduchá aplikácia. Náklady – 1400 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>bezfarebný povlak;</li><li>neobsahuje žiadne agresívne látky;</li><li>rýchla akcia;</li><li>trvalý účinok.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Drahý.</li></ul><h3>Salton</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Salton

Na čele zoznamu je cenovo výhodná impregnácia odpudzujúca vodu, ktorá je známa svojím bezpečným zložením a účinnosťou. Prípravok neobsahuje žiadne škodlivé zložky. Salton je vhodný na syntetické materiály, všetky druhy kože a textilu. Sprej funguje po celý deň. Aerosól zanecháva topánky a nohavice čisté a správne fungujúce. Po určitom čase sa ochranný účinok len zvýši. Výrobok nezanecháva šmuhy ani pri silnej aplikácii.

Impregnácia sa ľahko nanáša a poskytuje dobrú ochranu proti škvrnám od nečistôt. Výrobok sa neodporúča používať v domácnosti, pretože má škodlivý zápach. Najlepšie je zbytočne nevystavovať výrobky zloženiu výrobku. V prípade miernych zrážok stačí jedno ošetrenie každých 7 dní. Známe pre neúplné plechovky s rozprašovačom. Cena impregnácie je len 205 Euro.

Výhody

 • primeraná cena;
 • Účinok sa môže časom zlepšiť;
 • jednoduchá aplikácia;
 • Výrobok je k dispozícii v obchodoch.

Nevýhody

 • štipľavý zápach.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: