15 najlepších impregnácií na drevo

Drevo je obľúbený stavebný materiál, ktorý sa v Rusku hojne používa. Aby sa predĺžila životnosť dreva, je potrebné sa oň starostlivo starať. Na ochranu drevených stavieb a konštrukcií pred poškodením poveternostnými vplyvmi, hnilobou, hubami, plesňami a hmyzom sa používajú špeciálne impregnačné prípravky na drevo. Okrem toho niektoré prípravky znižujú horľavosť materiálu, takže je požiarne bezpečný. Na domácom trhu sú výrobky od rôznych výrobcov, každý z nich chváli svoje antiseptické. Rady našich odborníkov vám nedovolia urobiť chybu pri výbere zloženia.

Ako si vybrať impregnačný prostriedok na drevo

 1. Základ. V súčasnosti je v obchodoch k dispozícii niekoľko typov impregnácie. Odborníci považujú konzervačné látky na báze vody za najuniverzálnejšie. Môžu sa aplikovať rôznymi spôsobmi (štetcom, striekacím zariadením, valčekom) a poskytujú ochranu proti ohňu, vlhkosti, slnku a biotoxicite. Akrylové zmesi sa vyznačujú nízkou cenou, dobrými vodoodpudivými vlastnosťami a šetrnosťou k životnému prostrediu. Takáto impregnácia sa však nesmie používať pri teplotách pod bodom mrazu. Antiseptiká na báze organických rozpúšťadiel dobre chránia drevo pred škodlivými faktormi, ale pri aplikácii predstavujú riziko pre ľudí.
 2. Cieľová destinácia.Existuje niekoľko dôvodov na použitie impregnácie. Antiseptické vlastnosti zabraňujú rozvoju mikroorganizmov. Impregnácia je potrebná pri dokončovaní kúpeľov a sáun. Zahrnutie spomaľovačov horenia zabraňuje procesom horenia. Je to kvalita, ktorá sa vyžaduje pri výrobe kotlov. Vodoodpudivé a mrazuvzdorné vlastnosti vonkajšej impregnácie. Okrem toho sú dôležitým prvkom zloženia UV filtre, ktoré chránia drevo pred vyhorením. Pre vonkajšie základné nátery sa vyžaduje súbor vlastností odolných voči poveternostným vplyvom. Na zvýraznenie prirodzenej krásy dreva je potrebná dekoratívna impregnácia. Vnútorný priestor je vďaka tomu mimoriadne krásny.
 3. Spotreba. Mnohí používatelia si vyberajú impregnáciu na základe ceny a zabúdajú na spotrebu. Najčastejšie špecifikované výrobcom na základe ideálnych podmienok. Skutočnú spotrebu môžu určiť len praktické skúsenosti. Ak sa po 1-2 vrstvách vytvorí dobrá ochrana, náklady na konečnú úpravu sú nižšie, ako keby ste drevo impregnovali lacným roztokom v niekoľkých vrstvách.
 4. Šetrné k životnému prostrediu. Pri výbere konzervačného prostriedku pre interiéry je rozhodujúcim faktorom pri kúpe ekologickosť výrobku. Najmä v spálňach a detských izbách. Najbezpečnejšie prípravky sú v tomto prípade prípravky na báze vody.

Do nášho užšieho výberu sme zaradili 15 najlepších impregnácií na drevo. Všetky sa predávajú v Slovenskách obchodoch a získali pozitívnu spätnú väzbu od odborníkov a spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších impregnačných prostriedkov na drevo

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšia impregnácia dreva na použitie v interiéri1

Interiér inotex

4.9
2Tikkurila Supi4.8
3Akvateks Rogneda Extra4.8
4NEOMID 430 ECO4.7
5Tex Biotex Classic Universal4.7
6Extra Aquatex s voskom4.6
7Ekodom4.5
Najlepší prostriedok na ochranu dreva na použitie v exteriéri1Tikkurila Eko Wood4.9
2Luxens4.8
3

inotex

  tra
4.8
4EXTRÉMNE C
 • MATE
 • 4.7
  5Dufa Wood Protect4.7
  6Dezinfekčný prostriedok Nortex4.6
  Najlepšie protipožiarne impregnácie na drevo1NEOMID 4504.9
  2Senege Ognebio Prof4.8

  Najlepšia impregnácia dreva na prácu v interiéri

  Pri ochrane dreva je dôležité dbať na vlastnú bezpečnosť. Z tohto dôvodu sa musia impregnácie pre interiérové konštrukcie vyberať s ohľadom na ekologickú kompatibilitu. Odborníci upozornili na niekoľko formulácií.

  interiér inotex

  Hodnotenie: 4.9

  INTERIÉR Z PINOTEXU

  Impregnácia Pinotex Interior vytvára na dreve účinný ochranný film. Farby a laky od estónskeho výrobcu sa osvedčili v drsnom Slovenskom podnebí. Zmes je na báze vody a nemá štipľavý zápach. Odborníci upozorňujú na jednoduchú aplikáciu konzervačnej látky a absenciu kvapkania. Rýchle schnutie ošetreného povrchu je kombinované s rovnomernou absorpciou, vďaka čomu je štruktúra dreva výrazná a krásna. Na výslednej matnej povrchovej úprave nie sú viditeľné odtlačky prstov a drobné chyby dreva.

  Používatelia sú spokojní s matným vzhľadom povrchu a spoľahlivou ochranou dreva pred vlhkosťou a nečistotami. Na druhej strane je potrebné poznamenať, že na domácom trhu sa objavujú falzifikáty.

  Výhody

  • bezpečnosť a ekologickú kompatibilitu;
  • širokú škálu odtieňov;
  • rýchle schnutie;
  • bez zápachu.

  Nevýhody

  • falšované výrobky.

  Tikkurila Supi

  Hodnotenie: 4.8

  TÝKA SA TO LEN SUPENIA

  Fínska impregnácia Tikkurila Supi je našou druhou najobľúbenejšou impregnáciou dreva. Ochranná zmes tvorí polomatný akrylátový povlak, ktorý možno tónovať. Výrobok je určený na ošetrenie drevených povrchov v miestnostiach s rôznou vlhkosťou vrátane parných miestností, spŕch a iných saunových priestorov. Impregnácia zachováva pôvodnú farbu dreva, udržiava povrchovú úpravu čistú. Odborníci upozorňujú na spoľahlivú ochranu proti nečistotám a vlhkosti, ktorú poskytuje zloženie.

  Používatelia si pochvaľujú fínsku impregnáciu na dlhodobú ochranu dreva pred plesňami a hubami, nízku spotrebu, rýchle schnutie. každá miestnosť okamžite získa individualitu a jedinečnosť.

  Výhody

  • spoľahlivá ochrana proti plesniam a hubám;
  • úsporná spotreba;
  • odolné voči vlhkosti a špine;
  • možnosť tónovania.

  Nevýhody

  • vysoké náklady.

  AQUATEX ROGNEDA EXTRA

  Hodnotenie: 4.8

  AQUATEX ROGNEDA EXTRA

  Ruská zmes na drevo „Akvateks Rogneda Extra“ je pozoruhodná pre komplexnú ochranu. Náklady na ošetrenie sú nižšie ako pri použití viacerých náterových látok. Impregnácia zabraňuje biologickej toxicite dreva (huby, plesne, škvrny), zafarbeniu UV žiarením a poveternostným vplyvom. Antiseptikum je vysoko dekoratívne, umožňuje povrchovú úpravu ako elitné odrody dreva. Zmes možno použiť nielen na nové materiály (rezivo, preglejka, drevotrieskové dosky, drevotrieskové dosky), ale aj na staré podklady.

  Výhodou výrobku je dobrá komplexná ochrana, vysoké dekoratívne vlastnosti, jednoduchá aplikácia a široká škála farieb. Nevýhodou je nepríjemný zápach a dlhý čas sušenia. Impregnácia sa dostáva do troch najlepších hodnotení.

  Výhody

  • krásny vzhľad;
  • komplexná ochrana;
  • zachováva kresbu dreva;
  • jednoduchá aplikácia.

  Nevýhody

  • nepríjemný zápach;
  • dlho schne.

  NEOMID 430 ECO

  Hodnotenie: 4.7

  NEOMID 430 ECO.webp

  Vodný roztok antiseptika NEOMID 430 ECO vytvára silnú chemickú väzbu s drevom. Tento konzervačný prostriedok sa nevyplavuje vodou, dokáže zachovať všetky vlastnosti dreva aj v tých najťažších podmienkach. Odborníci odporúčajú používať prípravok na ošetrenie dosiek a fošní, ktoré sú dlhodobo v kontakte s vodou alebo zeminou (sauna, skleník, záhradné záhony). Drevo impregnované antiseptikom nie je napadnuté hubami, machom, riasami a drevokaznými hubami. Doba ochrany dosahuje 35 rokov.

  Používatelia sú spokojní s vlastnosťami NEOMID 430 ECO, ako je dlhá skladovateľnosť, ekologická kompatibilita, široký rozsah použitia. Medzi nevýhody patrí zafarbenie dreva zelenošedou farbou a prítomnosť špecifického zápachu. Preto je v rebríčku na 4. mieste.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • dlhotrvajúca ochrana proti biologickému znečisteniu;
  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • nie je vypraný.

  nevýhody

  • farbenie dreva;
  • nepríjemný zápach.

  Tex Biotex Classic Universal

  Hodnotenie: 4.7

  TEX BIOTEX CLASSIC UNIVERSAL

  Univerzálne vlastnosti sa môžu pochváliť domácou impregnáciou Tex Biotex Classic Universal. Zloženie vyvinuli ruskí vedci a antiseptikum sa vyrába v dielňach s moderným dovážaným vybavením. Impregnácia je obohatená o biocíd, ktorý zabraňuje vzniku hniloby, húb, plesní atď. . Výrobca odporúča aplikovať konzervačný prostriedok na základný náter povrchu. Zloženie nie je vhodné na ochranu dreva v miestnostiach s vysokou vlhkosťou a teplotou (kúpele, sauny).

  Používatelia sú pochválení dostupnosťou výrobku, krásnymi odtieňmi na dreve, jednoduchosťou použitia. Odborníci zaradili impregnáciu na piate miesto v hodnotení kvôli jej štipľavému zápachu, krátkej trvanlivosti ochranného náteru.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • dobrá krycia schopnosť;
  • jednoduchá aplikácia;
  • Zdôrazňuje štruktúru dreva.

  nevýhody

  • zápach;
  • slabá odolnosť voči vlhkosti.

  Extra Akvatex s voskom

  Hodnotenie: 4.6

  EXTRA AQUATEX S VOSKOM

  Krásny pololesklý vzhľad drevu dodáva impregnácia voskom Extra Akvateks. Toto nezmývateľné zloženie má protiplesňový účinok, zabraňuje vzniku plesní a modrých škvŕn na drevených výrobkoch. UV filtre a nanočastice spoľahlivo chránia povrch pred spálením na priamom slnku. Do zloženia sa pridávajú prírodné zložky, ako je vosk a rastlinné oleje. Nielenže zvýrazňuje štruktúru, ale tiež zjemňuje pružnosť dreva a chráni ho pred praskaním. Odborníci si obľúbili odpudzovanie hmyzu a nízky zápach.

  Impregnácia sa v našom hodnotení nemohla dostať vyššie kvôli krátkosti času. Používatelia obnovujú náter každé 3-4 roky a zmes dlho schne.

  Výhody

  • ochrana proti mikroorganizmom a hmyzu;
  • prijateľná cena;
  • sa nedá zmyť vodou;
  • dobrá paleta.

  Nevýhody

  • krátkodobosť;
  • dlho schne.

  Ekodom

  Hodnotenie: 4.5

  EKODOM

  Na Slovenskom trhu sa za najatraktívnejšiu cenu predáva tento impregnovaný drevený dom Eco House. Do nášho hodnotenia sa však dostáva nielen pre svoju nízku cenu. Odborníci chválili šetrnosť zloženia k životnému prostrediu, absenciu organických rozpúšťadiel v ňom. Prípravok nielenže zabraňuje tvorbe mikroorganizmov, ale účinne bojuje aj proti už existujúcim hubám a plesniam. Po ošetrení drevo nezmení svoj atraktívny vzhľad; náter neovplyvňuje priedušnosť materiálu ani jeho priľnavosť k farbám a lepidlám.

  Domácim používateľom sa páči cena, účinnosť proti biologickému znečisteniu, ochrana štruktúry dreva. Nevýhodou je dlhý čas schnutia, slabá krycia schopnosť, nepríjemný zápach.

  Výhody

  • nízka cena;
  • Účinný proti biologickému znečisteniu;
  • zachovanie štruktúry dreva;
  • Nízka korozívnosť.

  Nevýhody

  • Dlho schne;
  • slabá krycia schopnosť;
  • nepríjemný zápach.

  Najlepšia impregnácia dreva na použitie v exteriéri

  Vonkajšie vystavené drevené konštrukcie sú náchylné na dážď, slnko a mráz. Preto sa od impregnácie vyžaduje maximálna odolnosť voči poveternostným vplyvom. Špecialisti majú radi tieto produkty.

  Tikkurila Eko Wood

  Hodnotenie: 4.9

  TIKKURILA EKO WOOD

  Zachovanie prirodzenej krásy dreva s odstraňovačom škvŕn Tikkurila Eko Wood. Odborníci udelili impregnácii prvú líniu hodnotenia spoľahlivej ochrany pred atmosférickými vplyvmi. Kompenzuje vplyv vody, UV žiarenia a mikroorganizmov na drevo. Antiseptikum je vhodné na vonkajšie steny domov, dvere, okná, ploty, terasy atď. . Katalóg výrobcu ponúka 40 farieb, čo umožňuje výber najvhodnejšieho farebného odtieňa.

  Výrobok sa vyrába v Petrohrade, vďaka čomu je dostupný pre mnohých Slovenskách spotrebiteľov. používateľom sa páči dobrá penetračná schopnosť konzervačného prostriedku; dlhotrvajúca ochrana vonkajších povrchov.

  Výhody

  • zachováva prirodzenú krásu dreva;
  • dobre chráni pred biologickým znečistením;
  • zabraňuje spáleniu dreva na slnku;
  • primeraná cena.

  nevýhody

  • neboli zistené.

  Luxens

  Hodnotenie: 4.8

  Luxens

  Renomovaná spoločnosť Leroy Merlin zorganizovala výrobu impregnácie Luxens v Rusku. Spoločnosť vyrába bezfarebné aj farebné antiseptiká. Prípravok získal druhé miesto v hodnotení za úspornú spotrebu, odolnosť voči atmosférickým vplyvom a jednoduchú aplikáciu. 3-4 roky životnosti pri zachovaní prirodzeného vzhľadu dreveného podkladu. Impregnácia má mierny zápach vďaka alkydovej báze, ktorý nespôsobuje problémy pri exteriérových prácach. Mimochodom, ihneď po vysušení vôňa úplne zmizne.

  Používatelia si všímajú nízku spotrebu impregnácie, na ochranu drevených konštrukcií stačí aj jedna vrstva. Nie každému vyhovuje vôňa prípravku, nie je veľmi vhodné nanášať ho štetcom.

  Výhody

  • Zdôrazňuje krásu dreva;
  • dlhotrvajúca ochrana proti biologickému znečisteniu;
  • prijateľná cena;
  • úsporná spotreba.

  Výhody

  • nepríjemný zápach.

  inotex

   tra

  Hodnotenie: 4.8

  PINOTEX<ul></div><p>TRA“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/43516666193541-7515.jpg“ height=“320″ title=“PINOTEX</p><ul>TRA“><p>odolnosť voči poveternostným vplyvom a dekoratívne vlastnosti boli hlavnými dôvodmi použitia impregnácie Pinotex</p><ul>tretie miesto. Výrobca ponúka číre aj farebné zmesi. Náter nielen chráni drevo pred vodou a UV žiarením, ale zabraňuje aj jeho spáleniu. Zloženie obsahuje špeciálny filter, ktorý zabraňuje prenikaniu slnečného svetla do štruktúry dreva. Zachováva si prirodzenú štruktúru dreva po mnoho rokov. Výrobca vyvinul špeciálnu technológiu AWB na zlepšenie absorpcie do podkladu.<p>Používatelia si pochvaľujú jednoduchú aplikáciu, žiadne striekanie ani kvapkanie, odolnosť voči vlhkosti a odpudzovanie nečistôt. Nevýhodou je vysoká cena a dlhý čas sušenia.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dobrá ochrana proti vyblednutiu;</li><li>vlastnosti odpudzujúce vodu a špinu;</li><li>krásny vzhľad;</li><li>vysoká kvalita.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena;</li><li>Dlho schne.</li></ul><h3>EXTRÉMNE C<li>MATE</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=EXTREME C<li></div><p>MATE“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/12416666193541-415.jpg“ height=“369″ title=“EXTRÉMNE C</p><li>MATE“><p>Všetky druhy dreva budú chránené impregnáciou EXTREME C</p><li>MATE. Zloženie je na báze vody a je určené na prácu v interiéri a exteriéri. Drevo ošetrené antiseptikom sa nebojí dažďa, snehu a slnečného žiarenia. Hlboký prienik do štruktúry zabraňuje výskytu a rozmnožovaniu hmyzu. mikrofólia je priepustná, takže prírodný materiál môže „dýchať“.<p>V recenziách sú používatelia pochválení rýchlym schnutím impregnácie, absenciou zápachu a dobrou krycou schopnosťou. Nevýhodou je vysoká cena a nedostatok výrobku v obchodnej sieti. To je dôvod, prečo sa impregnácia zastaví pred tromi najvyššími.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>univerzálnosť použitia;</li><li>spoľahlivá ochrana pred poveternostnými podmienkami</li><li>bez nepríjemného zápachu;</li><li>štruktúra priedušného filmu.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena;</li><li>v obchodoch je ich málo.</li></ul><h3>Dufa Wood Protect</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=DUFA WOOD PROTECTDUFA WOOD PROTECT

  Dufa Wood Protect má široké spektrum použitia. Výrobok poskytuje dlhotrvajúcu ochranu vonkajších drevených povrchov. Odporúča sa na steny a fasády domov, altánky a ploty. Matný povrch plne zachováva atraktívnosť textúry. Vďaka alkyd-akrylovej báze vytvára silnú bariéru proti poveternostným vplyvom. Impregnáciu možno aplikovať na drevené konštrukcie akýmkoľvek spôsobom, čas schnutia vrstvy pri 20 °C je len 1 h. Zloženie je v rebríčku na piatom mieste.

  Domácim spotrebiteľom sa páčil hladký povrch po aplikácii, jednoduchá aplikácia, žiadny zápach. Vysoká cena antiseptika bráni tomu, aby sa používalo na veľké množstvo prác.

  Výhody

  • bez zápachu;
  • ochrana proti poveternostným vplyvom;
  • sa dá ľahko zmyť z rúk;
  • hladký povlak.

  Nevýhody

  • vysoká cena
  • je potrebných viacero vrstiev.

  Dezinfekčný prostriedok Nortex

  Hodnotenie: 4.6

  DEZINFEKČNÝ PROSTRIEDOK NORTEX

  Antiseptikum Nortex-Desinfector sa používa na ochranu nielen drevených podkladov, ale aj murovaných a betónových konštrukcií pred plesňami a hubami. Odborníci chvália schopnosť impregnácie liečiť „chorý“ materiál. Účinok prípravku je založený na hlbokom prenikaní do štruktúry a antiseptickom pôsobení na huby a plesne. Výrobca odporúča používať výrobok v extrémnych podmienkach (veľmi vlhký, kontakt s pôdou). Po zaschnutí vrstva drevo nevybelí ani nezafarbí, čím sa zachová jeho prirodzená krása.

  Zloženie sa dostalo do nášho hodnotenia vďaka svojmu pomeru ceny a kvality. Používatelia si všimli niekoľko nevýhod, medzi ktoré patrí dlhý čas sušenia (10-15 dní), nepohodlné balenie a skromný rozsah.

  Výhody

  • lieči chorobu;
  • preniká hlboko do štruktúry;
  • Zachováva si krásu prírodného materiálu;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • dlho schne;
  • nepohodlné balenie;
  • skromný rozsah.

  Najlepšie spomaľovače horenia pre drevo

  Ak sa drevené výrobky nachádzajú v blízkosti zdroja otvoreného ohňa, musia byť ošetrené protipožiarnou impregnáciou. Drevo je ťažko spáliteľný materiál, čo rozširuje rozsah použitia. Tu sú najlepšie prípravky s protipožiarnou ochranou.

  NEOMID 450

  Hodnotenie: 4.9

  NEOMID 450

  Impregnácia NEOMID 450 je vysoko účinná pri protipožiarnej ochrane drevených konštrukcií. Zmes sa môže používať v budovách aj mimo nich. Prípravok pri interakcii s drevom vytvára slabo horľavý a ťažko zápalný materiál. Zároveň je drevený povrch chránený proti hnilobe a plesniam. Domáci výrobca sľubuje až 7 rokov ochrany proti požiaru a 10 rokov ochrany proti biologickému znečisteniu. Výrobok je spotrebiteľom k dispozícii v bezfarebnej a tónovanej verzii. Odborníci dali zloženiu prvé miesto v našom hodnotení.

  Používateľom sa páči súčasná ochrana dreva pred biotoxínmi a požiarom a jednoduchá aplikácia. Nevýhodou je dlhá doba schnutia (12-14 dní) pred aplikáciou farieb.

  Výhody

  • komplexná ochrana dreva;
  • univerzálnosť použitia;
  • dlhá životnosť krytiny;
  • rôzne spôsoby použitia.

  Nevýhody

  • dlho schne.

  Senge Ognebio Prof

  Hodnotenie: 4.8

  Senezh Ognebio Prof

  Komplexnú ochranu dreva je možné vytvoriť aplikáciou Senge Ognebio Prof. Po ošetrení už substrát nie je horľavý, nepodlieha hnilobe, biologickému znečisteniu ani napadnutiu chrobákmi. Drevo sa stáva odolným voči vlhkosti a teplotným výkyvom. Iba základný náter by nemal prísť do kontaktu s ošetrenými prvkami. Používatelia by si mali uvedomiť, že povrch po vysušení zmení farbu, hoci sa zachová prirodzená štruktúra dreva. Výrobok sa môže použiť aj na biotoxikáciu dreva.

  Po zvážení všetkých kladov a záporov zloženia mu odborníci udelili druhé miesto v rebríčku. Používatelia si všímajú absenciu zápachu, požiarnu bezpečnosť a jednoduchosť používania. Z nevýhod sa často spomína vysoká spotreba antiseptika.

  Výhody

  • Komplexná ochrana dreva;
  • ošetruje základy napadnuté mikroorganizmami
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • Nedochádza ku kontaktu s pôdou;
  • vysoký prietok.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: