Top 8 lepidiel na obuv

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné konzultovať s odborníkom.

Pri kúpe drahej a kvalitnej obuvi očakávame dlhodobú životnosť. Ale ani to netrvá večne, nehovoriac o rozpočtových modeloch. Nosenie vašich obľúbených topánok alebo topánok do opravovne nie je vždy vhodné: buď nie je čas, alebo to rozpočet neumožňuje. Na nápravu situácie doma pomôžu špeciálne lepidlá, ktorých je dnes v obchodoch veľké množstvo.

Aké sú vlastnosti výrobku, aby bol výsledok presne taký, aký používateľ očakáva? Tu sú základné informácie:

 1. jeho vysoká rýchlosť vytvrdzovania;
 2. pružnosť;
 3. je bezpečný pre lepené materiály;
 4. odolnosť voči mrazu a vode;
 5. možnosť úpravy švov;
 6. pevnosť spojenia.

Lepidlá sa delia na niekoľko typov

 1. Polyuretán. Lepidlo je rýchle a silné. Po vytvrdnutí zväčšuje svoj objem, čo umožňuje jeho široké použitie pri oprave obuvi z poréznych materiálov. Tento typ často používajú profesionálni obuvníci, pretože si poradí s najťažšími povrchmi, ktoré je problematické lepiť. Musí sa používať veľmi opatrne, pretože po kontakte s materiálom je prakticky nemožné odstrániť aj tú najmenšiu kvapku.
 2. Polychlórvinyl.Najpružnejšie zo všetkých prezentovaných typov lepidiel. Dokáže spojiť niekoľko vrstiev materiálov a je absolútne odolný voči poveternostným podmienkam. Tento vysoký výkon je spôsobený živicou vo výrobku. Výrobok sa často používa pri vystužovaní ponožky na ochranu proti úniku. Lepidlo sa používa na spájanie kožených a textilných stielok a na upevňovanie dekoratívnych predmetov.
 3. Nairite. Vodotesné zloženie je odolné voči vlhkosti a nízkym teplotám. Lepidlo na upevnenie gumovej podrážky na akýkoľvek vrchný materiál. Má vysokú rýchlosť nastavenia a optimálnu pružnosť. Profesionáli si ho vyberajú pre jeho účinnosť a rýchlosť: opravená obuv vám bude slúžiť dlhý čas bez renovácie.
 4. Gumovo-perchlórovaný vinyl . Nízka vlhkosť a odolnosť voči mrazu; preto sa najlepšie používa na opravu letnej obuvi. Bezpečne spája niekoľko vrstiev stielok, popruhov a iných typov textilných častí, upevňuje podrážku k zvršku. Hlavné silné a slabé stránky týchto lepidiel sú: tvrdidlo a gumová malta. Tvoria koncentrovaný produkt, ktorý sa bežne používa na drobné opravy.
 5. Kombinácia. Lepidlo kombinuje niekoľko spojovacích látok. Je vhodný na opravu malých nedokonalostí obuvi, ako aj na lepenie všetkých typov podrážok so zvrškom z rôznych materiálov. Krátky čas vytvrdzovania, vysoká pevnosť a pružnosť švov.
 6. univerzálne. Najbežnejší typ, ktorý si vyberajú bežní zákazníci, ktorí sa nevyznajú v nuansách výroby obuvi. Určené na malé opravy, s vysokou rýchlosťou priľnavosti, odolné voči vlhkosti. Produkt sa ľahko používa a nevyžaduje si žiadne zručnosti ani znalosti. Vaša hlavná nevýhoda: Nie je schopný riešiť zložité problémy.

Ako si vybrať správne lepidlo na topánky

Predtým, ako sa vyberiete do obchodu, tu je niekoľko pravidiel pre nákup dobrého lepidla na topánky.

 1. Pri menších opravách je najlepšie použiť malú rúrku, ktorá zlepené miesto udrží pohromade.
 2. Ak ste už presvedčení o kvalite lepidla a plánujete ho často používať, je výhodnejšie kúpiť väčšie balenie výrobku.
 3. Pozorne si prečítajte návod, pre ktoré materiály je lepidlo určené. Ak ju ignorujete, nikto nemôže zaručiť výsledok.
 4. Na obale musí byť uvedené „na obuv“. Toto lepidlo opraví všetky nedokonalosti vašich sandálov, topánok a čižiem.
 5. Profesionálne lepidlo si vyžaduje zručnosť a práca s ním je náročná, preto je univerzálne lepidlo najlepšou voľbou pre kupujúceho, ktorý sa v tejto oblasti príliš neorientuje.
 6. Najlepší tip:Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami a nedokážete presne opraviť ani menšie poškodenie, je lepšie ísť do dielne.

V našom hodnotení dnes predstavujeme najlepšie lepidlá podľa profesionálnych remeselníkov a bežných používateľov. Tieto pomôcky môžete používať doma na zachovanie a predĺženie vzhľadu obuvi.

Hodnotenie najlepších lepidiel na topánky

Nominovalumiestnenienázov výrobkucena
Top 8 najlepších lepidiel na obuv1Super lepidlo na topánky Moment118€
2Vodovzdorné lepidlo na obuv KONTAKT59€
3Lepidlo na obuv EVA99€
4UHU lepidlo na kožu a obuv180€
5Lepidlo na obuv Secunda48€
6Super lepidlo na topánky MOMENT41€
7Lepidlo na topánky Osprat33€
8Lepidlo na obuv na kožu, plsť, tkaninu, koženku40€

Super lepidlo na topánky Moment

Hodnotenie: 4.9

Super lepidlo na topánky Moment

Víťaz prvého miesta za najpredávanejší výrobok na opravu obuvi. Ideálny výrobok na opravu nedokonalostí na topánkach a čižmách v domácich podmienkach. Spoľahlivo drží rôzne typy materiálov vrátane kože, náhrad kože, gumy, látky. Lepidlo je univerzálne a možno ho použiť na lepenie interiérových dielov, nielen obuvi. Vhodné na keramiku, plast, papier, drevo, lepenku.

Podrážka je so zvrškom spojená plochým hladkým švom, ktorý je veľmi pružný. Je odolný voči vlhkosti a nízkym teplotám, takže ho možno použiť na všetky typy obuvi vrátane zimnej a polosezónnej obuvi. Jednozložková gélová textúra má strednú viskozitu, umožňuje presnú prácu bez znečistenia povrchov.

Hmota okamžite vytvrdne, ale spoje môžete zaplátať v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak sa dostane do kontaktu s materiálmi, lepidlo sa dá rýchlo odstrániť bez ich poškodenia. Podľa posudkov zákazníkov bolo všetko spokojné s vlastnosťami a cenou výrobku. Dokonca aj pre neprofesionálov môže robiť čistú a kvalitnú prácu. Všetci sa vyjadrili k účinnosti lepidla a dali mu najvyššie hodnotenie.

Výhody

 • je to univerzálny výrobok;
 • vysoká pevnosť;
 • odolnosť voči vode;
 • pružnosť švov;
 • priehľadná textúra;
 • Vhodné pre začiatočníkov.

nevýhody

 • žiadne.

Vodovzdorné lepidlo na obuv KONTAKT

Hodnotenie: 4.8

Vodovzdorné lepidlo na obuv KONTAKT

Na druhom mieste v zozname je lepidlo, ktoré sa ľahko používa a je stopercentne účinné. Je určený na spájanie kožených a gumových povrchov, upevňuje plsť, koženku, plast, textil a. Výrobok je vhodný pre všetky typy obuvi. Vďaka vysokým vodoodpudivým vlastnostiam a zvýšenej odolnosti voči nízkym teplotám sa používa na opravu zimných a polosezónnych topánok a čižiem.

Švy sú presné, pružné, odolné voči strihu a roztrhnutiu. Spojenie nie je okamžité, ale do pol hodiny, takže v prípade nesprávneho spojenia môžete vždy všetko opraviť. 24 hodín na konečné priľnutie a vytvrdnutie. Konzistencia lepidla nekvapká, dá sa nanášať aj na úzke miesta, dobre vypĺňa medzery. Kvapky sa dajú ľahko odstrániť z povrchu.

Podľa opýtaných si lepidlo skutočne zaslúži byť na zozname najlepších prostriedkov. Počas práce nespôsobuje ťažkosti, pokyny sú napísané krok za krokom, po oprave topánok slúži dostatočne dlho, švy sa neodstrihnú ani pri každodennom vystavení vode. Cena, rovnako ako u mnohých iných podobných produktov, nie je drahá a náklady sú skôr ekonomické.

Výhody

 • odolnosť voči mrazu a vode;
 • vysoká elasticita švov;
 • trvanlivosť a odolnosť proti opotrebovaniu;
 • optimálna konzistencia;
 • Je čas na úpravu švov.

Nevýhody

 • žiadne zistiteľné.

Lepidlo na obuv EVA

Hodnotenie: 4.7

Lepidlo na obuv EVA

Na treťom mieste rebríčka je výrobok, ktorý je už dlho známy remeselníkom aj neprofesionálom. Špeciálne vyvinuté na opravu obuvi EVA, vyrobené z nemeckých surovín. Lovecké, rybárske a iné topánky z tohto materiálu sú už dlho obľúbené vďaka výhodným rozdielom oproti PVC. Pórovitý povrch je však veľmi citlivý na rezy, preto je lepšie mať takéto lepidlo vždy po ruke.

Technológia lepenia si vyžaduje určité zručnosti, ale pri dôslednom dodržiavaní pokynov bude všetko fungovať aj pre začiatočníkov. Lieči sa po 24 hodinách. Hlavná vec, ktorú si treba zapamätať, je, že nadmerné množstvo lepidla zhoršuje fixáciu. Po oprave spoj netesní, je veľmi pevný, šev je pružný a hladký. Odborníci odporúčajú vybrať si toto konkrétne lepidlo na opravu EVA. Bol laboratórne testovaný a testovaný v reálnych podmienkach, čo zaručuje jeho účinnosť a vysokú kvalitu.

Ľudia, ktorí aktívne používajú obuv EVA, potvrdili, že výrobok pomáha odstrániť akékoľvek, dokonca aj zložité chyby. Ak nie je možné spojenie na tupo, použije sa metóda záplatovania a vložky sú pevne upevnené, neprepúšťajú vodu a švy sú odolné voči nízkym teplotám.

Výhody

 • vysoká priľnavosť;
 • robustné a pružné švy;
 • metódy upevnenia na tupo a na ovinutie;
 • odolnosť voči vode a mrazu
 • Európske suroviny.

Nevýhody

 • prvýkrát vyžaduje určité zručnosti.

UHU lepidlo na kožu a obuv

Hodnotenie: 4.6

Lepidlo na kožu a obuv UHU

Štvrtý riadok v rebríčku obsadil nemecký výrobok na kožu, gumu, korok a ich vzájomné spojenie alebo spojenie s kovom či drevom. Nie je kompatibilný so styropor a PVC. Spojenie je veľmi odolné, švy sú rovnomerné, pohyblivé a nevysychajú, sú odolné voči vode, mrazu, chemickým látkam používaným v zime na cestách. Teplotný rozsah, pri ktorom si zloženie zachováva svoje vlastnosti: od -20° do +125°. Spotreba je minimálna, na povrch sa nanáša tenká vrstva, takže jedna tuba vystačí na niekoľko opráv.

Môžu sa použiť tri rôzne metódy spájania: kontaktná, tepelná aktivácia, reaktivácia rozpúšťadlom. Prvá metóda je najjednoduchšia, po 15 minútach silného tlaku sú povrchy spojené bez možnosti opravy švu. Druhá metóda je určená na superlepenie, poskytuje maximálnu odolnosť voči vysokým teplotám. Tretí sa používa vtedy, keď je potrebný čas na kvalitné a hladké pripojenie s možnosťou odstránenia nedostatkov.

Zákazníci hodnotili lepidlo ako „vynikajúce“. Všetkým sa páčila jeho všestrannosť, schopnosť pracovať s obuvou všetkých ročných období. Spojenie je odolné voči všetkým vonkajším vplyvom.

Výhody

 • Vysoká elasticita kĺbov;
 • Niekoľko spôsobov upevnenia;
 • odolnosť voči všetkým vonkajším faktorom;
 • šetrná spotreba;
 • Optimálna konzistencia pre vašu prácu.

Nevýhody

 • vyššia cena v porovnaní s Slovenskámi analógmi.

Lepidlo na obuv Secunda

Hodnotenie: 4.5

Lepidlo na obuv Secunda

Ďalším v poradí je lepidlo, ktoré sa mnohým používateľom osvedčilo ako pomôcka na samoopravu defektov obuvi. Upevňuje sa medzi povrchy rôznych materiálov. Vyrába sa z kože a jej imitácie, gumy, plsti, dreva, termoplastického elastoméru. Po zlepení sa spoje stanú pružnými. Neovplyvňuje ho voda, nízke teploty, kyseliny a zásady. Vďaka priehľadnej štruktúre nie sú viditeľné švy výrobku. Počas opravy sa dá z povrchu ľahko odstrániť.

Počas niekoľkých minút je možné opraviť švy. Konečné vytvrdnutie trvá jeden deň. Aj pri veľkom zaťažení počas prevádzky zloženie nepraská, zachováva si svoje vlastnosti. Výrobca starostlivo premyslel obal tak, aby ho mohli pohodlne používať nielen remeselníci, ale aj začiatočníci. Predĺžená výlevka umožňuje prenikanie do najužších škár, kde zmes úplne vyplní dutiny a trhliny.

Podľa referencií zákazníkov je lepidlo vhodné na letnú, zimnú a polosezónnu obuv. Pomáha opraviť drobné, ale aj závažnejšie nedokonalosti, ako je napríklad zlepenie podrážky a zvršku topánky. Obzvlášť vhodné na jednoduchú aplikáciu.

Výhody

 • Vysoká tesnosť švov;
 • aplikáciu v malých medzerách;
 • Odolnosť voči chemickým a prírodným faktorom;
 • jednoduché použitie;
 • rýchla fixácia.

Nevýhody

 • nenájdené.

Lepidlo na obuv SILA

Hodnotenie: 4.4

Lepidlo na topánky SILA

Hodnotené lepidlo sa aktívne používa na opravu obuvi doma. Upevňuje materiály v rôznych kombináciách. Komplex pozostáva zo živíc, kaučukov a prísad. Spoľahlivo lepia bez poškodenia prírodnej a umelej kože, plsti, korku, dreva, gumy a textílií. spoj je hladký, neviditeľný a po vytvrdnutí sa dá ľahko premiestniť; – nízka cena je ďalším príjemným bodom. Je odolný voči všetkým atmosférickým zrážkam, zostáva v rovnakom stave pri vystavení rôznym teplotám a chemikáliám.

Textúra kryštalizuje veľmi rýchlo, ale je možné opraviť nedokonalosti spojov. po 24 hodinách je obuv pripravená na použitie. Konzistencia dokonale preniká do všetkých trhlín a záhybov, je vhodná na samostatnú prácu aj pre ľudí bez odborných zručností.

Mnohí si všimli, že rozpočtové lepidlo je podobné mnohým drahším produktom. Pomáha opravovať topánky nie horšie ako v profesionálnej opravovni obuvi. Úsporná spotreba, výrobok sa nanáša v tenkej vrstve na povrch. Kvapky sa dajú ľahko odstrániť rozpúšťadlami. Zákazníkom sa páči všestrannosť lepidla a jeho schopnosť pracovať s akýmkoľvek materiálom.

Výhody

 • spoľahlivé lepenie;
 • možnosť opätovného nastavenia počas fixácie;
 • neviditeľné spoje;
 • Vysoko funkčný spoj;
 • pohodlná aplikácia.

Nevýhody

 • nepozorované.

Lepidlo na topánky Sprout

Hodnotenie: 4.3

Lepidlo na topánky Sprout

Ďalšie v hodnotení zahŕňajú ruské prostriedky, ktoré pomáhajú kvalitatívne opraviť topánky doma, zatiaľ čo ich cena neovplyvní rodinný rozpočet. Je vhodný pre širokú škálu materiálov, okrem polyuretánu. Zloženie je navrhnuté s prihliadnutím na formuláciu odborných zariadení. Obsahuje kaučuk, syntetické živice, rozpúšťadlá a rôzne užitočné prísady.

Po upevnení vytvára vysoko elastický spoj, na ktorý nemajú vplyv nepriaznivé poveternostné podmienky. zaručuje zachovanie vlastností zloženia v daždi, mraze, snehu, pri teplotách od -40° do +50°. Spoje sú hladké a rovnomerné; prípadný prebytočný materiál sa dá ľahko odstrániť pomocou špeciálneho rozpúšťadla; ak sa včas neodstráni, vysušené spoje sú priehľadné a sotva viditeľné.

Používatelia poznamenali, že lepidlo pomáha opraviť švy rovnako ako v opravovni. Jeho aplikácia nespôsobuje žiadne ťažkosti, textúra má optimálnu viskozitu, dobre vyplňuje medzery. Opravená obuv ani vo veľmi zlých vonkajších podmienkach neprepúšťa vodu, zostáva suchá a pohodlne sa nosí. Nízka cena je ďalším vítaným bonusom ku kvalite a efektivite.

Výhody

 • vylepšené zloženie;
 • Silné lepidlo odolné voči mrazu a vode;
 • transparentná konzistencia;
 • Je prispôsobený na domáce použitie;
 • možnosť nastavenia.

Nevýhody

 • nenájdené.

Lepidlo na obuv na kožu, plsť, tkaninu, imitáciu kože

Hodnotenie: 4.3

Lepidlo na obuv Anles, na kožu, plsť, tkaninu, koženku

Dopĺňa zoznam o výrobok, ktorý pomáha odstraňovať nedokonalosti na zimnej, polosezónnej a letnej obuvi. Upevňuje rôzne materiály: kožu, koženku, gumu, textil, plsť. Lepidlo Nairite sa používa pri výrobe aj oprave obuvi. Po vytvrdnutí zostávajú miesta ošetrenia pohyblivé, odolné voči vode, nízkym a vysokým teplotám, zásadám, kyselinám.

Jednozložková kompozícia obsahuje prísady gumy a fenolformaldehydovej živice. Lepidlo sa dodáva v rôznych baleniach. 40 ml skúmavka, 1 l plechovka, 20 l vedro. Široko sa používa v opravovniach a vďaka jednoduchej aplikácii aj doma. Štruktúra je homogénna, dobre sa rozotiera vo švíkoch a odstraňuje sa z povrchu špeciálnymi prípravkami.

Používatelia tvrdia, že lepidlo má vlastnosti blízke profesionálnemu lepidlu. Používa sa na spojenie niekoľkých vrstiev vložiek, spevnenie pätiek a spevnenie prstovej časti. Rýchly čas kryštalizácie pomáha fixovať povrchy bez dlhodobého tlaku na miesta lepenia. Dá sa nastaviť v priebehu niekoľkých minút. Švy sú trvanlivé a spoľahlivé, odolné voči strihu a namáhaniu.

Výhody

 • Pre rôzne typy prác;
 • poloprofesionálne znamená;
 • pohodlné používanie;
 • pružné, nepraskajúce švy;
 • silná fixácia.

Nevýhody

 • nenájdené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: