10 hier, ktoré vyzerajú ako PUBG

Obsah článku
 1. 10 hier podobných PUBG
 2. Fortnite: Battle Royale
 3. Legendy spoločnosti Apex
 4. Radikálne výšky
 5. DayZ: Battle Royale
 6. Cuisine Royale
 7. H1Z1: King of the Kill
 8. ARK: Survival of the Fittest
 9. C ngHodnotenie: 4.3Žáner: Klasický battle royale bez zbytočností.Hodnotenie Metacritic: nie je k dispozícii, pretože hra je zatiaľ len v Early Access.Hra Last Man Standing upútala pozornosť hernej komunity v roku 2017. Stojí za to pripomenúť si, aké to bolo v tých časoch – vtedy sa žáner battle royale ešte len objavil, všetky viac či menej významné hry v ňom sa dali spočítať na prstoch jednej ruky a každá z nich bola platená. Dokonca aj PUBG. A Last Man Standing je úplne zadarmo, a to aj bez monetizácie, ktorá mala byť pridaná neskôr.Celkovo ide o klasický battle royale s veľmi jednoduchou hrateľnosťou. 100 hráčov je vysadených na pomerne veľkú mapu. Prežiť musí len jeden. Po celej mape sú roztrúsené zbrane a panciere. Samotná lokalita sa postupne zužuje.K dispozícii je globálny rebríček, viac ako 30 zbraní a módov a niekoľko typov postáv. Je tu aj mierna nevyváženosť a úplný nedostatok ďalšieho obsahu. Nemôžete tu ani nič vyrobiť. Celkovo je hra Last Man Standing battle royale ako taká. Call of Duty: Black Ops 4 Režim BlackoutHodnotenie: 4.1Žáner: Klasický Battle Royale.Hodnotenie na Metacritic: 83/100 (za celú hru).Do roku 2018 sa na trhu battle royale objavilo niekoľko naozaj veľkých štúdií. Spoločnosť Electronic Arts pridala battle royale do hry Battlefield V a spoločnosť Activision pridala battle royale do hry Call of Duty: Black Ops 4. V najnovšej hre je prezentovaný ako samostatný režim s názvom Blackout.A je to neuveriteľne klasický battle royale, ktorý sa líši len rozsahom a dizajnom mapy. Sú veľké a nasýtené. Mapa Alcatraz je medzi hráčmi mimoriadne obľúbená, pretože ponúka kompletný ostrov a väzenie v mierke takmer 1:1. To všetko dopĺňa tradičná hrateľnosť CoD, takže fanúšikovia série sa budú cítiť ako doma.Tento režim sa od PUBG a Fortnite líši zvýšenou obtiažnosťou. Toto už nie je „cajunský“ battle royale. Balíčky lekárničiek a nepriestrelných viest ležia po celej mape, takže každý fragment sa podáva s neuveriteľnými ťažkosťami. Okrem toho sú na mape s rovnakým názvom prítomní zombíci, takže budete musieť získať cennú korisť.Call of Duty: Black Ops 4, režim Blackout je určený pre profesionálnych hráčov. Nejde o zábavnú prestrelku, ale o serióznu strieľačku pre viacerých hráčov, do ktorej je mechanika „battle royale“ pridaná len pre zábavu.Režim je súčasťou hry Call of Duty: Black Ops 4, takže ho nemôžete spustiť samostatne – musíte si kúpiť celú hru. Druhá veľká mapa „Alcatraz“ je k dispozícii zadarmo ako DLC.
 10. Call of Duty: Black Ops 4 Režim Blackout

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu, ani nie je určený ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

PUBG (PlayerUnknown’s BattleGround) je jednou z najznámejších hier v žánri battle royale. Je to čisto multiplayerová strieľačka s jednoduchým cieľom. Hráč a až 99 ďalších „súťažiacich“ sú vysadení na malej mape, ktorej veľkosť sa neustále zmenšuje. A len jeden musí prežiť.

Spoločnosť UBG sa neustále vyvíja. V roku 2018 bola hra vydaná na mobilných zariadeniach, takže môžete bojovať so svojimi súpermi zo smartfónu alebo tabletu. O rok a pol neskôr bola vydaná „zjednodušená“ verzia pre cenovo dostupné zariadenia. V rokoch 2021-2022 by malo vyjsť aj pokračovanie.

Ale aj vyvíjajúca sa hra sa skôr či neskôr začne nudiť. A nový obsah sa do hry PUBG nepridáva veľmi často. A preto chcete prejsť na niečo iné. A najmä pre fanúšikov žánru battle royale sme pripravili 10 hier, ktoré sú podobné PUBG.

10 hier podobných PUBG

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
10 hier podobných PUBG1Fortnite: Battle Royale5.0
2Legendy spoločnosti Apex4.9
3Radikálne výšky4.8
4DayZ: Battle Royale4.7
5Kuchyňa Royale4.6
6H1Z1: King of the Kill4.5
7ARK: Survival of the Fittest4.4
8C
 • ng
4.3
9Posledný zostávajúci muž4.2
10Call of Duty: Black Ops 4, režim Blackout4.1

Fortnite: Battle Royale

Hodnotenie: 5.0

Fortnite: Battle Royale

Žáner: Battle Royale.

Skóre Metacritic: 81/100.

Fortnite je hlavným konkurentom hry PUBG. Klasická battle royale hra, v ktorej sa na jednej mape stretáva až 100 hráčov. Ako viete, vyhrať môže len jeden. Môžete hrať sólo, ako aj v duu alebo v kooperácii s 2 alebo 3 priateľmi.

Hra Fortnite má dve veľmi dôležité funkcie, ktoré ju odlišujú od iných hier s kráľovskou bitkou. Po prvé, živá grafika a kreslený štýl. Spôsobuje to mierny nesúlad s ponurým prostredím, ale uľahčuje to ponorenie sa do hry. Po druhé, Fortnite neustále aktualizuje obsah. Hra je rozdelená na ročné obdobia, pričom každé z nich sa odohráva na novom mieste. Okrem toho sa tu a tam objavujú postavy z iných svetov, takže môžete hrať napríklad za Batmana, Jokera alebo Harley Quinn z DC Comics alebo za Elu z hry Horizon: Zero Dawn. Bude pridaná v roku 2021.

Hra Fortnite je dostupná prakticky na všetkých herných platformách, od mobilných zariadení a počítačov až po najnovšiu generáciu konzol a Nintendo Switch. Hra je zadarmo, ale môžete si zakúpiť predplatné Fortnite Squad, ktoré vám sprístupní ďalšie odmeny a ďalší obsah.

Legendy spoločnosti Apex

Hodnotenie: 4.9

Legendy spoločnosti Apex

Žáner: Battle Royale.

Skóre na Metacritic: 88/10.

Apex Legends je zaujímavý tým, že ako jeden z mála „battle royales“ ponúka hranie z pohľadu prvej osoby. Na mape proti sebe tiež nestojí pevne stanovený počet postáv, ale od dvadsiatich do šesťdesiatich hráčov.

Apex Legends je v podstate kooperatívny battle royale. Každý hráč je členom tímu, ktorý môže obsahovať 1 až 3 postavy. Ak máte dvoch priateľov, ktorí hrajú Apex Legends, máte oveľa väčšiu šancu vyhrať, ako keď sa snažíte preraziť sami. Kooperatívny režim je implementovaný prostredníctvom zabudovaných mechaník – môžete napríklad dať svojim spoluhráčom signál, aby venovali pozornosť tomu alebo onomu miestu na mape.

Podobne ako Fortnite, aj Apex Legends je rozdelený na ročné obdobia. Každých niekoľko mesiacov sa mení súbor obsahu – mapy, postavy, kozmetické a iné predmety. Hra je zadarmo, ale môžete si zakúpiť „battle pass“, ktorý vám umožní prístup k rôznym modifikáciám, alebo si zakúpiť lootboxy. Všetky platené funkcie však poskytujú len kozmetické zmeny.

Radikálne výšky

Skóre : 4.8

Radikálne výšky

Žáner: Battle Royale.

Hodnotenie na Metacritic: nie je k dispozícii, hra bola vydaná len v early access.

Radical Heights, hra, ktorá dekonštruuje žáner battle royale. Áno, samozrejme, na jednej mape je stále 100 hráčov a prežije len jeden. Existuje však obrovské množstvo iných, nemenej zaujímavých činností, ako je odstreľovanie nepriateľov.

Samotná hra má štýl 80. rokov, a to „kyslý“ štýl. Južná Kalifornia, pestré farby a množstvo aktivít. Môžete si napríklad na chvíľu oddýchnuť od strieľania nepriateľov a jazdiť na bicykloch BMX. Alebo si zahrajte „Wheel of Fortune“ alebo „Moneyfall“, ktoré boli v tom čase veľmi populárne v americkej televízii.

Hra tiež posunula náhodnosť vecí na neuveriteľnú úroveň. Najsilnejšie zbrane sa napríklad nachádzajú na zvláštnych miestach, kde by vás v hre Apex Legends alebo Fortnite vôbec nenapadlo hľadať „zbrane“.

Radical Heights je k dispozícii na PC zadarmo. Samotná hra je však vo fáze early access, takže jej chýba optimalizácia a rýchlejšie servery.

DayZ: Battle Royale

Hodnotenie: 4.7

DayZ: Battle Royale

Žáner: Netradičná battle royale.

Skóre na Metacritic: nie je k dispozícii, hra je súčasťou survival hororu DayZ.

Takže je tu online multiplayerová survival hororová hra – DayZ. Známa predovšetkým tým, že takmer celý svoj život strávila v early access. Early Access hra bola vydaná v roku 2013, ale až v roku 2018, keď už téma zombie postapokalypsy hráčov omrzela. DayZ ponúka mimoriadne klasický zážitok z prežitia – zbierajte užitočné predmety, vyrábajte z nich ďalšie užitočné predmety a používajte ich na zabíjanie zombíkov. Alebo iní hráči.

V roku 2019 sa vývojárske štúdio DayZ rozhodlo držať krok s trendmi (hoci aj s vydaním zombie Survivalu malo minimálne trojročné meškanie) a pridalo do hry battle royale. A čo je zaujímavé, nie je to štandardný battle royale. Hra pozostáva z troch fáz:

 1. Hráč preskúmava oblasť vyznačenú na mape a zbiera korisť. Ak sa dostanete mimo tejto oblasti, stratíte.
 2. Hráč sa presunie do inej zóny a aj tam zbiera užitočné predmety. Opäť platí, že krok doprava, krok doľava sa trestá stratou.
 3. Všetci hráči sledujú určitý bod na mape. Víťazom sa stáva posledný preživší, ktorý sa dostane do tohto bodu.
 4. Okrem ostatných hráčov ohrozujú postavy hry DayZ: Battle Royale aj zombie a infekcia. Takže sa vám to nemusí podariť, len zomriete na infekciu.

DayZ: Battle Royale je súčasťou hlavnej hry DayZ a nie je k dispozícii samostatne. Hra je platená, jednorazová kúpa.

Cuisine Royale

Hodnotenie: 4.6

Kuchyňa Royale

Žáner: Battle Royale s prívlastkom.

Skóre na Metacritic: 71/100.

Cuisine Royale (teraz pod názvom CRSED: F.O.A.D., a počet bodiek v názve jasne poukazuje na postsovietske korene vývojárov) – tradičný battle royale s komediálno-ironickým prostredím. To znamená, že hrateľnosť je úplne klasická, niekoľko desiatok hráčov sa snaží zničiť jeden druhého, hrajú sami alebo v kooperácii, ale vizuálne a obsahovo je oveľa zaujímavejšia.

V hre Cuisine Royale tak môžete vidieť mníšku s granátometom, roztomilú anime dievčinu – pištoľníčku alebo statočného vojaka s cedníkom na hlave, čo príjemne zvyšuje celkovú úroveň výzbroje. Bitky sa odohrávajú na otvorených miestach a postavy sú veľmi rozmanité a pestré.

Cuisine Royale sa v poslednom čase – alebo skôr od svojho premenovania – začala orientovať na klasické kráľovské bitky. Zaviedla sezónnosť, ako napr. Pribudli tiež denné úlohy a ďalší obsah, ktorý má za úlohu udržať hráča.

Cuisine Royale sa dá hrať zadarmo a je k dispozícii na mnohých herných platformách. Za peniaze si môžete kúpiť hernú menu alebo balíky sťahovateľného obsahu, aby ste si prispôsobili postavu bez zmeny rovnováhy (kozmetické oblečenie).

H1Z1: King of the Kill

Hodnotenie: 4.5

H1Z1: King of the Kill

Žáner: Battle Royale v zombie-postapokalyptickom prostredí (bez zombie).

Skóre na Metacritic: 70/100.

H1Z1 spolu s DayZ vznikli začiatkom roka 2010, keď sa svet bez zjavného dôvodu zbláznil do zombie. Boli všade – vo filmoch, televíznych seriáloch, knihách, hrách, dokonca aj v reklame na potraviny. V tom čase bol populárny aj žáner Survival. A teraz vývojári skombinovali zombie a prežitie a vydali H1Z1 v early access.

Ako obvykle, hra bola v tomto predčasnom prístupe na dlhú dobu, vývojári boli vylepšovanie a zlepšovanie niečo tam, až všetci sa nasýtil oboch zombie a prežitie. Pozornosť hráčov sa presunula na battle royales. Vývojári sa tiež rozhodli svoj projekt trochu zmeniť a premenili ho na kráľovskú bitku – H1Z1: King of the Kill (teraz premenovaný na Z1 Battle Royale).

Ak sa však vývojári DayZ rozhodli priniesť do žánru battle royale aspoň niečo nové a nezvyčajné, tvorcovia hry H1Z1: King of the Kill nemali záujem. Z1 je klasický battle royale. 75 hráčov pristane na mape bez ničoho. Rozptýlené delá a panciere v okolí. Musíte ich zbierať a zostreľovať ostatných hráčov. Oblak jedovatého plynu obklopujúci pole sa pravidelne zužuje.

Z1 Battle Royale si rozhodne zaslúži pochvalu za grafiku. Hra vyzerá jasne a krásne. Je to bohatá zelená postapokalypsa s veľkými mapami, rozmanitými lokalitami a zaujímavými miestami. Hra je distribuovaná zadarmo, jediné, čo si môžete kúpiť za peniaze, je oblečenie, ktoré však nemá vplyv na vlastnosti postavy.

ARK: Survival of the Fittest

Hodnotenie: 4.4

ARK: Survival of the Fittest

Žáner: Battle Royale s kmeňmi a prehistorickými tvormi.

Skóre na Metacritic: nie je k dispozícii, pretože hra existuje len v early access.

ARK: Survival of the Fittest je kráľovská bitka (alebo skôr MOSA – M

  Cuisine Royale je teraz k dispozícii zadarmo na viacerých platformách
 • ne Survival Area) vo svete ARK. Hlavnou črtou je, že proti vám stoja nielen ostatní hráči, ale aj prehistorické tvory: dinosaury, jaštery a iné dávne cicavce.

  Na jednej mape sa môže stretnúť až 72 ľudí. Nielenže môžu bojovať, ale môžu sa spojiť do kmeňových tímov až so 6 hráčmi. Na mape sa nachádzajú aj obyvatelia agresívnej povahy, ktorých možno skrotiť (aby sa potom mohli účinne rozptýliť na Tyranosaura). Prehistorická fauna vám však skôr pôjde na nervy, než aby sa stala vaším spojencom. Jaštery nie sú príliš nadšené z krotenia.

  Okrem samotného battle royale má hra ARK: Survival of the Fittest aj ďalšie režimy:

  1. 1×1;
  2. 2×2;
  3. 4×4.

  Čísla nie sú počtom hráčov, ale počtom tímov. To znamená, že v režime 1×1 môže byť na mape 12 ľudí. Nikto vám však nebráni v tom, aby ste si to rozdali s kamarátom a zistili, kto je vo svete prehistorických príšer najlepší survivalista.

  ARK: Survival of the Fittest je súčasťou hry ARK: Survival Evolved, ktorá sa distribuuje za poplatok. V hre nie sú k dispozícii žiadne predplatné, bojové preukazy ani iné mechanizmy monetizácie. Stačí jednorazový nákup.

  C
  • ng

  Hodnotenie: 4.3

  The C<ul></div><li>ng“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/41116666195461-2610.jpg“ height=“423″ title=“C<ul><li>ng“><p>Žáner: Nie príliš masívny, časovo obmedzený battle royale.</p><p>Hodnotenie na Metacritic: nie je k dispozícii, pretože hra zatiaľ existuje len v early access.</p><p>C</p><ul><li>ng je klasický battle royale s pomerne malým zoznamom odlišností od iných battle royale. Áno, odohráva sa v súčasnosti, nie v nejakej vzdialenej budúcnosti alebo rovnako vzdialenej minulosti. Áno, je tu prítomný pohľad z prvej osoby, čo je v tomto žánri pomerne zriedkavé.<p>Celkovo je to však klasická battle royale. 16 hráčov (čo je prekvapujúce, pretože v iných kráľovských bitkách ich je niekoľko desiatok) pristálo na mape s budovami a stavbami. Žiadne vybavenie nie je k dispozícii, odporúča sa nájsť priamo na mieste. Občas, aby sme neboli úplne smutní, priletí dron a zhodí ďalšie vybavenie.</p><p>Kolo trvá 20 minút. Počas tejto doby zabiť všetkých konkurentov na mape. Ak sa to nepodarí – ku koncu kola sa miesta začnú napĺňať jedovatým plynom, čím sa všetky postavy dostanú do centra, aby sa urýchlilo ich vzájomné zaručené zničenie.</p><p>C</p><ul><li>Vyvinuté malým štúdiom Xaviant. Spoločnosť sa dlho snažila „nájsť svoju medzeru“, takže prvé verzie hry zbierali prevažne negatíva. Potom štúdio Xaviant, bez toho, aby C<ul><li>ng z predčasného prístupu, vydala pokračovanie, The C<ul><li>ng 2. Tiež v predbežnom prístupe.<h3>Posledný zostávajúci muž</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=Posledný zostávajúci muž

  Žáner: Klasický battle royale bez zbytočností.

  Hodnotenie Metacritic: nie je k dispozícii, pretože hra je zatiaľ len v Early Access.

  Hra Last Man Standing upútala pozornosť hernej komunity v roku 2017. Stojí za to pripomenúť si, aké to bolo v tých časoch – vtedy sa žáner battle royale ešte len objavil, všetky viac či menej významné hry v ňom sa dali spočítať na prstoch jednej ruky a každá z nich bola platená. Dokonca aj PUBG. A Last Man Standing je úplne zadarmo, a to aj bez monetizácie, ktorá mala byť pridaná neskôr.

  Celkovo ide o klasický battle royale s veľmi jednoduchou hrateľnosťou. 100 hráčov je vysadených na pomerne veľkú mapu. Prežiť musí len jeden. Po celej mape sú roztrúsené zbrane a panciere. Samotná lokalita sa postupne zužuje.

  K dispozícii je globálny rebríček, viac ako 30 zbraní a módov a niekoľko typov postáv. Je tu aj mierna nevyváženosť a úplný nedostatok ďalšieho obsahu. Nemôžete tu ani nič vyrobiť. Celkovo je hra Last Man Standing battle royale ako taká.

  Call of Duty: Black Ops 4 Režim Blackout

  Hodnotenie: 4.1

  Call of Duty: Black Ops 4, režim Blackout

  Žáner: Klasický Battle Royale.

  Hodnotenie na Metacritic: 83/100 (za celú hru).

  Do roku 2018 sa na trhu battle royale objavilo niekoľko naozaj veľkých štúdií. Spoločnosť Electronic Arts pridala battle royale do hry Battlefield V a spoločnosť Activision pridala battle royale do hry Call of Duty: Black Ops 4. V najnovšej hre je prezentovaný ako samostatný režim s názvom Blackout.

  A je to neuveriteľne klasický battle royale, ktorý sa líši len rozsahom a dizajnom mapy. Sú veľké a nasýtené. Mapa Alcatraz je medzi hráčmi mimoriadne obľúbená, pretože ponúka kompletný ostrov a väzenie v mierke takmer 1:1. To všetko dopĺňa tradičná hrateľnosť CoD, takže fanúšikovia série sa budú cítiť ako doma.

  Tento režim sa od PUBG a Fortnite líši zvýšenou obtiažnosťou. Toto už nie je „cajunský“ battle royale. Balíčky lekárničiek a nepriestrelných viest ležia po celej mape, takže každý fragment sa podáva s neuveriteľnými ťažkosťami. Okrem toho sú na mape s rovnakým názvom prítomní zombíci, takže budete musieť získať cennú korisť.

  Call of Duty: Black Ops 4, režim Blackout je určený pre profesionálnych hráčov. Nejde o zábavnú prestrelku, ale o serióznu strieľačku pre viacerých hráčov, do ktorej je mechanika „battle royale“ pridaná len pre zábavu.

  Režim je súčasťou hry Call of Duty: Black Ops 4, takže ho nemôžete spustiť samostatne – musíte si kúpiť celú hru. Druhá veľká mapa „Alcatraz“ je k dispozícii zadarmo ako DLC.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: