10 najlepších adaptérov Wi Fi

Bezdrôtové pripojenie je v našich životoch tak zakorenené, že aj práčky sťahujú aktualizácie softvéru cez Wi-Fi. Trh s elektronikou je preto doslova zaplavený najrôznejšími sieťovými zariadeniami Wi-Fi. Zorientovať sa v situácii môže byť dosť zložité a redakcia Expertology sa rozhodla vám pomôcť. Predstavujeme vám hodnotenie najlepších adaptérov Wi-Fi, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii a ktoré boli vysoko hodnotené našimi odborníkmi z odvetvia. Najskôr však pre istotu uvádzame kľúčové body, ktoré treba mať na pamäti pri výbere zariadenia.

Ako si vybrať adaptér Wi-Fi

Najskôr sa musíte rozhodnúť, aký druh pripojovacieho rozhrania máte, a teda či chcete interné alebo externé. Ak je zámerom pripojiť sa iba k prenosnému počítaču alebo inému prenosnému zariadeniu, nie je na výber – iba externý adaptér. Ak plánujete pripojiť stolný počítač, je možné použiť obidve možnosti. Tu sa musíte rozhodnúť sami a my vám popíšeme vlastnosti oboch typov zariadení.

Adaptéry USB

Ide o najobľúbenejší a najvyhľadávanejší typ adaptéra vďaka jeho univerzálnosti a prenosnosti. Dodávajú sa v rôznych tvaroch, veľkostiach a funkciách – môžu vyzerať ako bežný flash disk s minimom funkcií, alebo môžu byť pomerne ťažkým stolným zariadením s množstvom ďalších funkcií.

Ak potrebujete adaptér WiFi pre notebook, neznamená to automaticky, že zariadenie musí byť čo najmenšie a najprenosnejšie. Riaďte sa tým, ako používate svoj prenosný počítač. Ak ho často prenášate a nezabezpečujete vždy vhodné podmienky na prepravu, potom platí, že čím menší adaptér, tým lepšie. Ale aj v rámci možností – môže existovať model o niečo objemnejší, ale s výkonnejšou anténou, ktorá sa vyklápa priamo z puzdra, a v našom rebríčku budú takéto modely prezentované.

Pri výbere adaptéra WiFi pre domáci stolový počítač sa zamerajte na silu signálu a zisk antény – čím vyšší, tým lepší. Sila signálu by mala byť aspoň 20 dBi. Aby Wi-Fi správne „preniklo“ cez steny, je žiaduce, aby boli antény dostatočne výkonné. No, ak všetky najdôležitejšie parametre, ktoré ste vzali do úvahy, a ešte voľba, môžete sa pozrieť na dizajn. Rozmanitosť vizuálnych riešení adaptérov wi-fi je taká veľká, že nie je ťažké nájsť ideálny model pre akýkoľvek interiér alebo pracovisko.

Interné adaptéry

Tu je všetko viac-menej jasné – adaptéry sú určené na priame zapojenie do slotu PCI Express. Antény idú von. Interné adaptéry majú takmer výlučne odnímateľné antény.

Interný adaptér má zmysel kúpiť, ak ste si úplne, 100 % istí, že nejde o dočasné riešenie, a ak chcete adaptér WiFi pripojiť k počítaču natrvalo. V ostatných ohľadoch nie je zásadný rozdiel medzi vnútorným a vonkajším.

Jediným háčikom je, že ak používate vysoké rýchlosti prenosu dát na hranici priepustnosti adaptéra, uistite sa, že ide o model s veľkým a dobrým chladičom na účinné chladenie. V opačnom prípade, ak sa zariadenie prehreje, nevyhnutne dôjde k poklesu rýchlosti, zaveseniu a iným problémom.

Technické špecifikácie

Po rozhodnutí o tvarovom faktore a type pripojenia si už môžete vybrať modely podľa ich schopností, ktoré sú opísané v technických špecifikáciách. Prvá vec, ktorá vás bude pravdepodobne najviac zaujímať, je maximálna rýchlosť. Tento parameter priamo súvisí s nasledujúcou položkou – podporované štandardy Wi-Fi, ale môžete sa predbežne orientovať podľa šírky pásma, ktorú udáva výrobca alebo distribútor. Je dôležité, aby nebola nižšia ako vaše aktuálne internetové pripojenie. Akou rýchlosťou bude adaptér schopný distribuovať prijatý internet, je druhá otázka.

Dôležité sú aj prístupové možnosti zariadenia. Ak potrebujete získať dobrý signál cez tehlové a betónové steny, mali by ste si vybrať adaptér s externými anténami. Zariadenia s dvoma externými anténami sú najbežnejšie. Mnohé modely majú aj dodatočnú zásuvku na prídavnú anténu. Samotné antény nie sú „jednoduché“, ale vyznačujú sa ziskom. Čím väčšie, tým lepšie, samozrejme. Najrozšírenejšie sú adaptéry s externými 5 dBi anténami.

Podpora komunikačných noriem

Bezdrôtová komunikácia nie je v žiadnom prípade unifikovaná a v priebehu rokov prešla úpravami a vylepšeniami, aby zahŕňala nové štandardy. V súčasnosti je najnovšia, piata generácia 802.11ac. Prevažná väčšina adaptérov WiFi je plne spätne kompatibilná s predchádzajúcimi generáciami štandardov.

Čo to všetko znamená. Štandardy podporované adaptérom automaticky znázorňujú, pri akých rýchlostiach bude adaptér schopný pracovať. Napríklad najbežnejšia 802.11n znamená šírku pásma až 300 Mb/s. Ak potrebujete ušetriť veľa peňazí alebo ak je rýchlosť internetového pripojenia pomalá a neočakáva sa jej zvýšenie, môžete nájsť model s rýchlosťou až 150 Mb/s, ale nie je to celkom možné, pretože cenový rozdiel môže byť zanedbateľný.

Najvyššie rýchlosti a najširšiu kompatibilitu poskytujú adaptéry podporujúce najnovšie štandardy 802.11ac. Tieto adaptéry WiFi môžu pracovať v jednom z dvoch bezdrôtových pásiem – 2.4 alebo 5 GHz, niektoré modely dokonca pracujú v dvoch pásmach súčasne a poskytujú maximálnu rýchlosť viac ako 1 Gb/s.

Kompatibilita operačného systému

Ak používate aspoň verziu 7 systému Windows, adaptér si s najväčšou pravdepodobnosťou nainštalujete sami a budete musieť súhlasiť iba s inštaláciou firmvéru, ak je k dispozícii. Iná situácia nastane, ak pracujete v prostredí MAC OS X alebo

 • nux. Potom sa na predajnom mieste alebo na webovej lokalite výrobcu informujte, či sú pre váš konkrétny operačný systém k dispozícii oficiálne ovládače.

  Výrobca, cena, model

  Mnoho spoločností na celom svete vyrába sieťové zariadenia – značky ako TP-

 • nk,
 • nksys, D-
 • nk a mnoho ďalších sú známe takmer každému. Pozadu nezostávajú ani širšie špecializované spoločnosti – ASUS, HP, Xiaomi a ďalšie. Dokonca aj spoločnosť Intel má svoj vlastný rad sieťových zariadení. Všetky tieto spoločnosti nevyrábajú vyslovene zlé výrobky, takže ak si vyberiete niečo z ich sortimentu, pravdepodobne neurobíte chybu.

  Pokiaľ ide o náklady, tu môže všetko závisieť buď od triedy zariadenia a jeho funkčnosti – potom sú vysoké náklady oprávnené, alebo od propagovanej značky a prítomnosti nepochopiteľných „plusov“ – potom bude preplatok osobnou záležitosťou každého. V nasledujúcom hodnotení sme modely odporúčané našimi odborníkmi rozdelili do dvoch skupín len na základe ceny, funkčnosti a kvality.

  Rebríček najlepších adaptérov WiFi

  Nomináciamiestonázov výrobkucena
  Najvýhodnejšie adaptéry WiFi1ASUS USB-AC684 710€
  2TP-
 • SÚPRAVA NK TL-WPA7510
 • 4 800€
  3ASUS PCE-AC563 200€
  4Alfa Network AWUS036ACH3 750€
  Najlepšie lacné adaptéry WiFi1TP-
 • NK Archer T6E
 • 1 795€
  2ZYXEL NWD66051 700€
  3Xiaomi Mi Wi-Fi Power
 • ne
 • 1 999€
  4ASUS USB-N141 690€
  5D-
 • nk DWA-137
 • 800€
  6TP-
 • NK TL-WN822N
 • 720€

  Najvýhodnejšie adaptéry WiFi

  Najskôr sa budeme zaoberať skupinou modelov, ktoré patria do vyššej cenovej kategórie, ale majú množstvo vlastností, ktoré môžu byť pre lacné modely buď úplne nedostupné, alebo nie úplne realizované. Naši odborníci vybrali štyri modely so zásadne odlišnými formami pre čo najúplnejšiu a najinformatívnejšiu prezentáciu. Všetky uvedené zariadenia sú schopné pracovať v dvoch pásmach (2 pásma).4/5 GHz), podporuje všetky generácie bezdrôtového štandardu IEEE 802.11a/g/n/ac a chrániť informácie pomocou troch štandardných protokolov – WEP, WPA, WPA2.

  ASUS USB-AC68

  Poradie: 4.9

  ASUS USB-AC68

  Najskôr sa pozrime na najvýraznejší adaptér vo všetkých zmysloch v prvom výbere rebríčka. Okrem pôsobivých špecifikácií a schopností ho vývojári obdarili takým výrazným dizajnom, že bude sám o sebe slúžiť ako ozdoba pracoviska. Ale najprv o funkciách.

  Tento model je dvojpásmový adaptér USB, ktorý dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 1900 Mb/s (1300 plus 600 Mb/s v pásmach 5 a 2.4 GHz). Konfigurácia antén je 3×4 MIMO, čo znamená súčasný príjem a vysielanie. Okrem základnej konfigurácie prichádza aj vlastná technológia AiRadar od spoločnosti ASUS.

  Adaptér je vyrobený vo formáte „big stick“ a má prefabrikovanú konštrukciu – dve neodnímateľné antény podporujú takmer všesmerové umiestnenie až po úplné zloženie do puzdra. Dizajn má dve farby – antracitovo čiernu a žiarivo červenú. Antény majú tvar lopatiek po celej šírke krytu a ich vnútorný povrch je natretý červenou farbou. Rozmery adaptéra so zloženými anténami 115x18x30mm, čistá hmotnosť 44g.

  Zariadenie sa pripája k portu USB 3.0. Pripojte priamo alebo použite špeciálny stojan na adaptér na kábel pre jednoduchšiu inštaláciu.

  Adaptér WiFi je kompatibilný s operačnými systémami rodiny Windows vo verziách 7 až 10 a Mac OS X 10 a vyšších.7 až 10.11.

  Výhody

  • Veľmi výrazný dizajn;
  • Ľahko dosiahne maximálnu rýchlosť;
  • pripojenie cez vysokorýchlostné rozhranie USB 3.0;
  • Stojan na flexibilné umiestnenie.

  Nevýhody

  • boli prijaté sťažnosti na silné zahrievanie.

  TP-
 • SÚPRAVA NK TL-WPA7510
 • Hodnotenie: 4.8

  TP-<li></div><p>NK TL-WPA7510 KIT“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/5081666193301-7010.jpg“ title=“TP-</p><li>NK TL-WPA7510 KIT“><p>Číslo dva v našom hodnotení je originálne, trochu nezvyčajné (pretože len málo ľudí vie, že takéto riešenie je vôbec možné), ale veľmi zaujímavé riešenie, ktoré za určitých podmienok môže byť ak nie záchranou, tak určite mimoriadne pohodlné a efektívne pre veľký priestor.</p><p>Príkladom je používanie systému Power</p><li>ne, ktorého základom je spôsob prenosu užitočného informačného signálu prostredníctvom bežnej domácej elektrickej siete – doslova zo zásuvky do zásuvky. Presnejšie povedané, tento prenos si vyžaduje špeciálne zariadenia, ktoré sú navzájom spárované. Jeden prijíma internet a prenáša ho cez sieť, druhý prijíma užitočný signál priamo zo zásuvky a prenáša ho cez káblovú alebo bezdrôtovú sieť. Presne ten pár zariadení, ktoré sú súčasťou TP-<li>SÚPRAVA NK TL-WPA7510.<p>Tento model pracuje v dvoch šírkach pásma – 2.4 / 5 GHz a podporuje všetky štandardy IEEE – 802.11a</b>/g/n/ac. Dôležité je, že môže vysielať v dvoch pásmach súčasne. Špičková prenosová rýchlosť Výkon</p><li>1 Gbit/s, bezdrôtové pripojenie 733 Mbit/s. Dosah pokrytia v interiéri je až 300 metrov.<p>Súprava môže pracovať v <br />idge, pôsobí ako opakovač. Gigabitové káblové porty. Podpora MIMO. Podporuje dynamické smerovanie IGMP v1, v2. Systém má vlastné zabudované webové rozhranie.</p><p>Rozmery prijímača TL-WPA7510 sú 136x71x49 mm a rozmery prijímača TL-PA7010 sú 98x60x36 mm.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Internetový prenos cez elektrickú sieť na veľké vzdialenosti;</li><li>možnosť pokryť veľké oblasti bezdrôtovým internetom;</li><li>Dvojitá šírka pásma;</li><li>jednoduché pripojenie modulov;</li><li>užívateľsky prívetivé webové rozhranie na konfiguráciu a správu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Narazili ste na sťažnosti týkajúce sa zložitosti nastavenia.</li></ul><h3>ASUS PCE-AC56</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=ASUS PCE-AC56

  Tretím najlepším adaptérom Wi-Fi podľa Expertology je variant, ktorý je vhodný len pre majiteľov stolových počítačov. Konkrétne preto, že tento adaptér je interný a pripája sa k rozhraniu PCI-Express.

  Vyrobené v štandardnom tvarovom faktore pre vnútorné zariadenia – PCB s oceľovou doskou pripevnenou k šasi. Rozmery – 121x22x99 mm, hmotnosť – 105 g. Táto hmotnosť je spôsobená „obrovským“ chladičom, ktorý pokrýva celú plochu PCB. Chladič navyše nie je ani neatraktívny – špeciálny dizajn a žiarivo červená farba s logom ASUS vytlačeným na hornej strane. Takže vyzerá skvele v otvorenom alebo priehľadnom puzdre. Vysielanie a príjem zabezpečujú dve odnímateľné antény.

  Zariadenie je postavené na novej generácii čipovej súpravy, ktorá mu poskytuje niekoľko výhod. Šírka pásma karty v pásme 5 GHz dosahuje maximálnu hodnotu 867 Mb/s. Pri použití s kompatibilným štandardom 802.4 môžete v pásme 2,4 GHz využívať dodatočnú priepustnosť 400 Mb/s.11n – tu to funguje s technológiou
  TurboQAM. Pomocou čipov
  Podpora štandardu 802 je účinne implementovaná.11ac, ktorý patrí do piatej generácie bezdrôtovej komunikácie.

  Osobitnú zmienku si zaslúži patentovaná technológia ASUS AiRadar, ktorej podstata spočíva v inteligentnej distribúcii signálu v závislosti od polohy zistených pripojených zariadení – slabý všesmerový signál sa sústreďuje do silného jednosmerného „lúča“, čím sa výrazne zvyšuje rýchlosť prenosu dát a rozširuje oblasť pokrytia.

  Výhody

  • čipová súprava novej generácie;
  • Rozšírená oblasť pokrytia;
  • inteligentný smerový prenos;
  • pútavý dizajn;
  • dobré chladenie.

  Nevýhody

  • Sťažnosti na nepohodlnosť a nezrozumiteľnosť „pôvodného“ softvéru.

  Alfa Network AWUS036ACH

  Hodnotenie: 4.6

  Alfa Network AWUS036ACH

  Dokončuje prvý výber ratingov zaujímavé a efektívne riešenie od taiwanskej spoločnosti Alfa Network. Ide o externé zariadenie, lacné, dostatočne výkonné a pekne vyzerajúce.

  Rovnako ako všetky predchádzajúce modely podporuje najnovší bezdrôtový štandard 802.080 Mb/s.11ac a môže pracovať v dvoch pásmach – 2.Zariadenia kompatibilné s frekvenciami 4 a 5 GHz. Celková špičková priepustnosť adaptéra je 867 Mb/s. Rozhranie PC – štandardné vysokorýchlostné rozhranie USB 3.0. Tak ako vo všetkých moderných zariadeniach tohto typu, aj tu je implementovaná úplná spätná kompatibilita s predchádzajúcimi štandardmi IEEE.

  Poháňaný vysoko výkonnou čipovou sadou RTL8812AU od spoločnosti Realtek. Vysielanie a príjem sa uskutočňuje pomocou dvoch odnímateľných antén. Je možné pripojiť aj externú anténu.

  Adaptér WiFi sa vyznačuje vysokým výkonom prenosového signálu, ako aj zvýšenou citlivosťou, čo je jeho hlavnou výhodou. Adaptér je používateľsky prívetivý aj vďaka možnosti pripojenia cez vzdialenú dokovaciu stanicu. Dobrý vzhľad – obal z vysokokvalitného plastu s tmavočiernym lesklým povrchom.

  Súčasťou balenia je adaptér, dve okrúhle antény 5dbi, CD s ovládačmi a softvérom, USB kábel, diaľková dokovacia stanica. Pevné ovládače sú k dispozícii pre operačné systémy Windows od XP po 10,

 • nux a Mac OS 10.10 Yosemity.

  Výhody

  • Vyšší výkon a citlivosť;
  • podporuje vstrekovanie balíkov;
  • má diaľkovú dokovaciu stanicu
  • atraktívny dizajn.

  Nevýhody

  • Môže byť problematické s ovládačmi pre
  • nux.

  Najlepšie nízkonákladové adaptéry WiFi

  Druhý výber modelov v našom rebríčku sú adaptéry, ktoré oslovia najbežnejšieho spotrebiteľa – sú lacné, ale pevné a spoľahlivé. Spoločnosť Expertology identifikovala šesť hodnotných riešení v dnešnej širokej ponuke trhu.

  TP-
 • NK Archer T6E
 • Hodnotenie: 4.8

  TP-<li></div><p>NK Archer T6E“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/5871666193301-6110.jpg“ title=“TP-</p><li>NK Archer T6E“><p>Najprv sa pozrime na lacný a obľúbený model od spoločnosti TP-</p><li>NK pre stolové počítače. Zariadenie je vyrobené v štandardnom formáte pre tento formát – doska s plošnými spojmi s kovovým upevňovacím pásikom.<p>Šírka pásma zariadenia umožňuje špičkovú rýchlosť prenosu dát až 867 Mb/s v pásme 5 GHz a až 400 Mb/s v pásme 2 GHz.4 GHz. Prvý z nich je zďaleka postačujúci na hranie moderných hier online v dobrej kvalite a na sledovanie HD videa. Druhá možnosť umožňuje pohodlné surfovanie na internete, ako aj online streamovanie videa a hranie hier s minimálnymi obmedzeniami.</p><p>Adaptér je vybavený veľkým chladičom po celej ploche PCB, ale bez takého výrazného dizajnu ako drahší model ASUS PCE-AC56 opísaný vyššie. Tu je chladič vyrobený zo špeciálnej hliníkovej zliatiny a natretý strohou čiernou farbou.</p><p>Kvalitný príjem a prenos, ako aj rozšírené a stabilné pokrytie vďaka dvom dvojpásmovým všesmerovým anténam (odnímateľné).</p><p>Adaptér WiFi sa pripája do slotu PCI-Express a všetky potrebné ovládače pre systém Windows od XP po 10 nájdete na priloženom optickom disku. Aktualizovaný operačný systém umožňuje inštaláciu „v rokoch“, ale bez užitočného dodatočného softvéru.</p><p>Rozmery adaptéra – 120.8×115.2×21.5 mm. Prijateľná prevádzková teplota – od 0 do 40 stupňov. Prípustná vlhkosť prostredia počas prevádzky – od 10 do 90 %, bez kondenzácie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Žiadny problém s maximálnymi rýchlosťami;</li><li>spoľahlivosť a prevádzkový čas;</li><li>kvalitné chladenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Pôvodný softvér „nevidí“ 5GHz bod, vyžaduje softvér tretej strany.</li></ul><h3>ZYXEL NWD6605</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=ZYXEL NWD6605

  Druhý model v našom rebríčku sa od predchádzajúceho zásadne líši tvarovým faktorom a rozhraním pripojenia. Vďaka minimálnym rozmerom je prenosný a ľahko použiteľný v akomkoľvek prostredí dočasnej pracovnej stanice.

  Je to externé zariadenie vo veľkom flash disku s rozmermi 95x29x13 mm a čistou hmotnosťou len 20 g. Má skladací dizajn – vonkajšia anténa sa otvára priamo z puzdra. Dodáva sa v balení s rozmermi 159x49x138 mm a hmotnosťou 108 g. Spotrebovať 1.6 W, napájané z pripojovacieho zariadenia. Výstupný výkon menej ako 100 mW (20 dBm).

  Pásmo 2.4GHz adaptér poskytuje špičkovú rýchlosť až 300 Mb/s, 5GHz pásmo 867 Mb/s. Napriek zdanlivej prítomnosti jedinej antény v rozloženom stave má adaptér v skutočnosti ešte jednu – je ukrytá vo vnútri krytu. Vďaka dvom anténam dokáže aj toto malé zariadenie poskytnúť slušnú oblasť pokrytia a stabilný kvalitný signál. Vďaka stabilnému vysokorýchlostnému pripojeniu si adaptér ľahko poradí so streamovaním HD videa, „náročným“ online hraním a simultánnym prenosom veľkých súborov.

  Pripojenie adaptéra WiFi priamo k štandardnému rozhraniu USB 3.0, ktorý má šírku pásma až 5 Gbit/s. Pre jednoduchšie používanie sa tento model dodáva s ďalším káblom USB, ktorý môže byť v niektorých prípadoch potrebný alebo žiaduci, aby sa predišlo fyzickému poškodeniu portu alebo samotného zariadenia.

  Užitočnou funkciou tohto modelu je prítomnosť hardvérového tlačidla Wi-Fi Protected Setup, ktorého stlačením sa môžete pripojiť k chránenej sieti bez zbytočnej softvérovej manipulácie. Adaptér Wi-Fi môže fungovať aj ako WMM (Wi-Fi M

   timedia).

   Oficiálne ovládače sú k dispozícii pre systémy Windows a Mac OS X.

   Výhody

   • Stabilný, vysokokvalitný signál;
   • minimálna veľkosť;
   • Súčasťou balenia je minipredlžovač;
   • atraktívny dizajn.

   Nevýhody

   • staré oficiálne ovládače.

   Xiaomi Mi Wi-Fi Power
  • ne
  • Hodnotenie: 4.7

   Xiaomi Mi Wi-Fi Power<li></div><p>ne“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/39916666193301-4810.jpg“ title=“Xiaomi Mi Wi-Fi Power</p><li>ne“><p>Ďalšie zariadenie v našom rebríčku, ktoré je podobné vyššie uvedenému TP-</p><li>NK TL-WPA7510 KIT využíva technológiu Power<li>ne, ktorá využíva elektrickú sieť na prenos sieťových údajov.<p>Zariadenie tvorí dvojica komponentov – konvertor a opakovač. Prvý prijíma internet cez ethernetový kábel a pripája sa do bežnej elektrickej zásuvky. Druhý je tiež zapojený do zásuvky (v rámci tej istej siete) a prostredníctvom Wi-Fi alebo rovnakého Ethernetu distribuuje internet do miestnych zariadení.</p><p>Využíva technológiu Power na zosilnenie signálu</p><li>ne komunikácia (PLC). Princíp spočíva vo vysielaní užitočného signálu „cez“ štandardnú frekvenciu striedavého prúdu 50-60 Hz. Prístupovým bodom k internetu sa tak môže stať akákoľvek bežná zásuvka vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Táto technológia umožňuje špičkovú šírku pásma 300 Mb/s.<p>Opakovač je vybavený dvoma anténami pracujúcimi na frekvencii 2.4 GHz a majú rovnakú špičkovú rýchlosť prenosu dát 300 Mbit/s. Približná oblasť pokrytia jedného opakovača – 30-40 metrov.</p><p>Výhodou tohto modelu a technológie všeobecne je, že k jednému zosilňovaču môžete pripojiť nie jeden, ale tri opakovače. Takto môžete rozšíriť pokrytie Wi-Fi na veľký dom.</p><p>Zariadenia sa ovládajú pomocou špeciálnej aplikácie Mi Wi-Fi. Pomáha začleniť akýkoľvek smerovač do siete a prispôsobuje sa režimom napájania</p><li>ne. Jeho funkcie zahŕňajú aj správu používateľov a hesiel na ochranu siete pred neoprávneným prístupom.<p>Okrem všetkých vyššie uvedených vlastností má toto zariadenie, alebo skôr obe zariadenia štandardného páru, rafinovaný dizajn „ako Apple“ a ľahko doplní akýkoľvek interiér. Rozmery ktoréhokoľvek funkčného bloku sú 70x80x54 mm. Výška opakovača s anténami 80 mm. Spotreba energie vysielača – 1.8 wattov, opakovače – 4.2W.</p><p>Ďalšie informácie: použité procesory – QCA6410/QCA9533; RAM – 64 MB; podporované bezdrôtové štandardy – 802.11b/g/n/, 802.3, 802.3u.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Umožňuje rozšírené internetové pokrytie na veľké plochy/vzdialenosti;</li><li>stabilný prenos signálu cez elektrickú sieť 220 V;</li><li>Po druhé, pri správnej konfigurácii funguje hladko a presne;</li><li>elegantný dizajn.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Obtiažne nastavenie.</li></ul><h3>ASUS USB-N14</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=ASUS USB-N14

   Teraz sa v rebríčku najlepších adaptérov Wi-Fi podľa Expertology pozrieme na efektívne a elegantné riešenie, ktoré je však vhodné len pre používateľov, ktorí nemajú najrýchlejšie prichádzajúce internetové pripojenie a nepredpokladajú výrazné zvýšenie rýchlosti.

   Toto obmedzenie je dané jednak tým, že tento model pracuje len v jednom pásme – 2.4 GHz, a po druhé, typ pripojenia – tu je to USB 2.0. A jej pokrytie bezdrôtovými štandardmi IEEE je v súlade s tým – 802.11 b/g/n.

   Adaptér stále dosahuje 100 % maximálneho výkonu a ponúka „poctivé“ 300Mb/s pripojenie proti prúdu a po prúde. Okrem toho je zariadenie vybavené dvoma anténami so ziskom 5 dBi, ktoré v porovnaní so zariadeniami podporujúcimi štandard 802 802 znásobujú pokrytie siete až 10x.11g. Antény sú odnímateľné, takže v prípade potreby môžete odpojiť a pripojiť ešte výkonnejšie antény.

   Adaptér WiFi podporuje niekoľko protokolov na šifrovanie údajov: 64-bitový WEP, 128-bitový WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPS. WPS je pevne pripojené pomocou hardvérového tlačidla, takže sa môžete ľahko pripojiť k chránenej sieti.

   Navonok je adaptér WiFi malá škatuľka s rozmermi 55x90x11 mm v čiernej farbe s lesklým povrchom a stručným, príjemným dizajnom. Aktívne pripojenia sú indikované modrou LED diódou.

   Výhody

   • Výkonný a citlivý;
   • Ľahko prereže tehlové a betónové steny;
   • Hardvérové tlačidlo WPS;
   • elegantný dizajn.

   Nevýhody

   • Obmedzenie rýchlosti (jedno pásmo).

   D-
  • DWA-137
  • Hodnotenie: 4.5

   D-<li></div><p>nk DWA-137″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/951666193301-110.jpg“ title=“D-</p><li>nk DWA-137″><p>Ďalší veľmi malý adaptér v našom hodnotení, vyrobený v takmer rovnakom tvarovom faktore ako ZYXEL NWD6605. Zásadný rozdiel medzi nimi je v rovnakých obmedzeniach, ktoré sa nachádzajú v susednom modeli ASUS USB-N14. Fyzické rozmery adaptéra s anténou sú 251x11x23 mm, čistá hmotnosť 25 g.</p><p>Adaptér WiFi poskytuje dobré a stabilné pripojenie v rozsahu 2.4 GHz bezdrôtový štandard 802.11n. Špičková šírka vysielacieho a prijímacieho pásma 300 Mb/s. Pripája sa k štandardnému rozhraniu USB 2.0.</p><p>Výkon vysielača 18 dBM v kombinácii s anténami poskytuje pomerne široký rozsah. Veľká externá anténa nie je jediná v tomto adaptéri. Okrem toho je v puzdre integrovaná anténa. Externá anténa má zisk 5 dBi, ktorý umožňuje pripojenie „prechádzať“ cez steny a iné prekážky, takže pripojenie nie je prerušené ani v ťažko dostupných oblastiach a na veľké vzdialenosti. Jednoduchou manipuláciou a otáčaním antény možno dosiahnuť optimálny signál na miestach so slabým príjmom.</p><p>Podobne ako predchádzajúce modely s rovnakým tvarovým faktorom, aj tento má na kryte vyhradené hardvérové tlačidlo na jednoduché pripojenie k zabezpečenej sieti pomocou technológie Wi-Fi Protected Setup (WPS).</p><p>Zariadenie je spätne kompatibilné so štandardom IEEE 802.11g, čo umožňuje jeho používanie v starších sieťach.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vysoko výkonný čip Ra<li>nk 3070;</li><li>kompaktný;</li><li>jednoduchá inštalácia;</li><li>stabilné pripojenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie vždy poskytuje inzerovaných 300 Mb/s.</li></ul><h3>TP-<li>NK TL-WN822N</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: