10 najlepších lacných tabletov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred kúpou sa musíte poradiť s odborníkom.

Lacné, ale výkonné tablety sú stále najžiadanejšie a na stále sa zmenšujúcom trhu s tabletmi sú naďalej populárne. Redakcia Expertology pre vás pripravila čerstvý prehľad najlepších lacných tabletov, ktoré sú relevantné v polovici roka 2021 a získali najlepšie hodnotenia a recenzie od odborných komunít aj bežných používateľov.

Hodnotenie najlepších lacných tabletov + Expertology + úplná aktualizácia

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie lacné tablety do 8 palcov5BQ 8068L Hornet Plus Pro (2018)6 500 €
4DIGMA CITI 8 E400 4G, čierna6 990 €
3Lenovo TAB M7 TB-7305i 16Gb (2019), strieborná6 490 €
2BQ 8077L Exion Plus (2020), čierna7 013 €
1DIGMA Optima 8 Z801 4G9 469 €
Najlepšie rozpočtové tablety s uhlopriečkou 9-11 palcov5HUAWEI Mediapad T3 10 16Gb LTE (2017), vesmírne sivá10 990 €
4HUAWEI MediaPad T5 10 16Gb LTE (2018), čierna13 940 €
3Lenovo Tab M10 Plus TB-X606F 32Gb (2020)13 290 €
2Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T515 32Gb (2019)17 080 €
1Samsung Galaxy Tab A7 10.4 SM-T505 32GB (2020)15 400 €

Najlepšie lacné tablety do 8 palcov

V prvom výbere sa pozrieme na najrozpočtovejšie modely s cenou výrazne pod 10 tisíc eur. Euro. Od mája 2021 sa tento segment zmenšil na minimum. V segmente zostali väčšinou len značky ako BQ a DIGMA, pričom takmer bez výnimky ide o modely s obrazovkami s uhlopriečkou najviac 8 palcov. V nasledujúcich šiestich mesiacoch a neskôr sa dostupné skromné zásoby môžu ešte zmenšiť, ale zatiaľ sú prezentované modely stále k dispozícii v dostatočnom množstve.

BQ 8068L HORNET PLUS PRO (2018)

Hodnotenie: 4.3

BQ 8068L HORNET PLUS PRO (2018)

Začnime cenovým rekordmanom medzi viac či menej výkonnými tabletmi – ultrarozpočtovým modelom značky BQ, ktorý bol vydaný pred tromi rokmi – v roku 2018. Budú tu obrovské kompromisy, a to aj z hľadiska výkonu – všetko v prospech čo najdostupnejšej ceny. Pri hľadaní tohto modelu by ste mali pochopiť, že je vhodný len na najzákladnejšie úlohy.

Aby sme predišli nedorozumeniam, objasnime, že ide o ruskú značku BQ, ktorá patrí spoločnosti New Line. Pretože existuje aj španielska značka prenosnej elektroniky s rovnakým názvom, ale nemajú nič spoločné a samotné logá sú odlišné. V každom prípade zariadenie španielskeho BQ (držiteľ značky – spoločnosť Mundo Reader) sa v Rusku stále nepredáva, ale je žiaduce poznať rozdiel.

Pozrime sa, aká je elektronika tabletu z hľadiska výkonu. Na jednej strane je to pomerne skromný procesor Spreadtrum SC9832 na štyroch jadrách s frekvenciou 1.4GHz. Na druhej strane je to 2 GB pamäte RAM. V roku 2021 sa takýto objem už považuje za extrémne malý, ale v kontexte zvyšku konfigurácie tohto konkrétneho modelu, a dokonca aj na pozadí ceny, je to relatívne veľa. Podčiarkni – relatívne to nerobí z tabletu „raketu“, ale aspoň poskytuje viac či menej znesiteľnú rýchlosť aplikácií.

Kapacita úložiska je tiež asketická – 16 GB. Trochu rozjasňuje obraz s podporou pamäťových kariet, ale limit objemu je tiež vážny – 32 GB. Je možné pripojiť periférne zariadenia cez USB, ale tento bod by mal byť objasnený v mieste predaja, pretože nie všetky vydané série mali podporu OTG.

Charakteristiky obrazovky sú prijateľné, a dokonca nie zlé. Rozlíšenie 1280×800 s hustotou bodov 189 na palec – to je, samozrejme, včera, ale technológia IPS, čo znamená, že aspoň maximálne pozorovacie uhly a žiadne skreslenie pri pohľade z uhla. Pomerne dobré rozpätie jasu.

Nezávislých testerov a mnohých bežných používateľov v tomto modeli príjemne prekvapila kvalita odchádzajúceho hlasového hovoru. Vedome alebo náhodne, ale mikrofón v tablete je naozaj dobrý.

Výhody

 • mimoriadne prijateľná cena;
 • Pomerne veľké množstvo pamäte RAM, ako za super-malú cenu;
 • neočakávane kvalitný mikrofón;
 • klasický audio konektor 3.5 mm;
 • Voliteľná možnosť pripojenia periférnych zariadení cez USB.

Nevýhody

 • veľmi obmedzená konfigurácia;
 • niektorí používatelia zaznamenali neúmyselné výpadky pripojenia Wi-Fi.

DIGMA CITI 8 E400 4G, čierna

Hodnotenie: 4.4

DIGMA CITI 8 E400 4G, ČIERNA

Druhé číslo vo výbere je produktom inej značky, ktorá je viac ako rok pevne spojená s najlacnejšou prenosnou elektronikou, ktorá sa dobre osvedčila. Ceny tohto modelu v rôznych predajniach v Ruskej federácii sa môžu výrazne líšiť a v priemere je o niečo drahší ako predchádzajúci model.

Konfigurácia je tu podľa očakávania extrémne asketická, ale je to novinka v roku 2020, takže sú tu niektoré pekné veci – prinajmenšom rovnaká verzia systému Android 10.

Kľúčové prvky elektroniky sú tu na niektorých miestach takmer rovnaké ako v predchádzajúcom tablete a na niektorých miestach výrazne lepšie. Napríklad procesor rovnakého radu, ale novší – Spreadtrum SC9863, a nie so štyrmi jadrami, ale s ôsmimi a frekvencia je vyššia – 1.6 GB. Operačná pamäť je rovnaká ako v modeli BQ 8068L – 2 GB, čo za túto cenu nie je zlé. S úložiskom je to oveľa lepšie – 32 GB interného úložiska a čítačka kariet, ktorá číta karty microSDXC s kapacitou až 128 GB.

Vizuálna a multimediálna časť je veľmi podobná predchádzajúcemu modelu. Prakticky rovnaká veľkosť matice s uhlopriečkou 8 palcov, rozlíšenie 1280×800, technológia IPS. Jednoduchý reproduktor poskytuje bežný normálny sluch bez väčších ozdôb. K dispozícii je FM tuner. Kamery sú však veľmi symbolické – 2 megapixely vzadu a menej ako 1 megapixel vpredu – pre rok 2019 to nie je vážne ani pre takéto lacné zariadenie. Na tomto pozadí vyzerá vstavaný blesk dokonca komicky.

Aj v oblasti komunikácie je situácia nejednoznačná. Na jednej strane zastaraný Bluetooth 4.2 a obmedzený Fi 802.11n. A na druhej strane – plná podpora mobilných sietí vrátane telefonovania a vysokorýchlostného internetu 4G.

A o výdrži batérie – aj tu výrobca ušetril a nainštaloval batériu s kapacitou 3200 mAh. Keďže moderný softvér pre prenosné zariadenia je sám o sebe dosť dravý, najmä v rámci systému Android, mal by si byť veľmi vedomý šetrenia batérie – dať optimalizovanú schému napájania, neudržiavať na pozadí desiatky aplikácií atď. .

Výhody

 • 2020 novinka;
 • Osemjadrový procesor;
 • Podporuje pamäťové karty s kapacitou až 128 GB;
 • dobrá matica IPS;
 • Úplná podpora mobilných sietí;
 • Android 10.

Nevýhody

 • Kamery sú dosť „symbolické“;
 • slabá batéria.

Lenovo TAB M7 TB-7305i 16Gb (2019)

Hodnotenie: 4.6

Lenovo TAB M7 TB-7305i 16Gb (2019)

Ako tretie číslo v prehľade sa pozrime na jediné v tomto výbere od značky s celosvetovou reputáciou – Lenovo. A mali by sme vás hneď upozorniť, že tablet stráca na predchádzajúce dva modely, pokiaľ ide o „čisté“ vlastnosti. Jej hlavnou výhodou je už len názov, ktorý štandardne naznačuje vyššie štandardy kvality ako u výrobcov OEM, ako sú BQ a DIGMA.

Ide tiež o najmenší tablet v prehľade – uhlopriečka je len 7 palcov a v tomto zariadení je už veľmi blízko väčších smartfónov. Obrazovka je celkom dobrá – IPS matica s nízkym rozlíšením 1024×600, ale so slušnou rezervou jasu – 350 cd/m. qv. Oba fotoaparáty, zadný aj predný – rozlíšenie snímača 2 Mpx.

Tento tablet je z hľadiska dizajnu neutrálny, ale v mnohých funkciách je vhodný aj pre najmladšie vekové kategórie. Je napríklad vybavený „vlastným“ režimom Smart Kids spoločnosti Lenovo – vlastným vývojom spoločnosti. Umožňuje vám mať samostatné prihlasovacie konto a vytvoriť zoznam dôveryhodných aplikácií špeciálne preň. Okrem toho bude uvedená funkcia TUV Eye Comfort ďalším nástrojom na ochranu očí, ktorý dopĺňa prirodzené časové obmedzenia prístupu dieťaťa k tabletu.

Ďalším faktorom, ktorý hovorí v prospech tohto tabletu určeného pre deti, je skutočnosť, že jeho výkon je pomerne skromný. Len 1 GB RAM; slabý 4-jadrový procesor MediaTek MT8321 s taktom 1.3 GHz. 16 GB interného úložiska, ale aspoň je rozšíriteľné vďaka viac-menej bežnej podpore kariet microSDXC – až do 128 GB.

Komunikácia v tomto modeli je tiež celkom základná – Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11n s podporou priameho pripojenia k zariadeniam prostredníctvom WiFi Direct. S potešením podporuje sim karty mobilných operátorov, ale môžete použiť okrem toho, že internet 3G.

Čo sa týka výdrže batérie, 3500 mAh batéria nevyzerá tak biedne a bledo ako v predchádzajúcich modeloch, pretože obrazovka je menšia a spotreba energie tiež. V režime prehrávania videa v F

  lHD plné nabitie trvá 10 hodín.

  Výhody

  • Nie je to zlá hranica jasu na obrazovke;
  • Podpora mobilných sietí 3G;
  • podpora pamäťových kariet s kapacitou až 128 GB;
  • Technológia TUV Eye Comfort na udržanie zdravých očí;
  • FM tuner;
  • Vlastný režim Smart Kids spoločnosti Lenovo.

  Nevýhody

  • Okrajový výkon.

  BQ 8077L Exion Plus (2020), čierna

  Hodnotenie: 4.6

  BQ 8077L EXION PLUS (2020), ČIERNA

  Teraz zvážte o niečo drahšie zariadenie, ale stále je pojem „drahé“ veľmi vzdialený. Aj keď ide o model z roku 2020, tablet z mája 2021 stojí v najväčších Slovenskách internetových obchodoch približne 8 tisíc eur. Euro alebo dokonca menej, v závislosti od marže konkrétneho obchodu.

  Hneď na začiatku treba zdôrazniť, že tento model nemá dva, a už vôbec nie jeden gigabajt pamäte RAM, ale tri. A to je dôležité, pretože na takýchto malých objemoch sa ukazuje, že pamäť tabletu je polovica, ako je opísané vyššie BQ a DIGMA a trikrát viac ako Lenovo. A tento rozdiel je viditeľný každému používateľovi voľným okom, bez akéhokoľvek špeciálneho softvéru. Procesor je už osemjadrový – vylepšený Spreadtrum SC9863A. Vstavaná pamäť má úbohých 32 GB, je tu slot na externé pamäťové karty microSDXC, ale kapacita je obmedzená na 64 GB.

  Aj tu zdôrazňujeme plnú podporu mobilných telefónov, pretože v moderných tabletoch nie je prítomnosť takejto možnosti vždy samozrejmá, a ak je, môže byť obmedzená na mobilný internet. Má všetko – aj hlasovú komunikáciu GSM vo všetkých aktuálnych pásmach a všetky druhy dátových prenosov až po LTE.

  Ak sa pozriete len na špecifikácie, obrazovka je stále rovnako skromná ako jej 8-palcoví predchodcovia – 1280×800 pixelov. Je tu však badateľná vyššia kvalita samotného snímača a pri zachovaní ostatných podmienok je obraz výraznejší, realistickejší, farby sú šťavnaté a živé.

  Hoci to nie je najlacnejšie riešenie vo výbere, ale v recenziách skutočných zákazníkov najčastejšie ako hlavná zásluha tohto modelu znie presne cena v kombinácii s akýmkoľvek, ale stále výkonným. Mnohí si tiež všimli dobrý fotoaparát. Sú skromné aj na pomery tabletov – 8 a 5 megapixelov vzadu a 5 vpredu. Napriek tomu je s nimi väčšina používateľov spokojná.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Inšpektor gadgetov 5. úrovne“: „Relatívne moderný procesor. Obrazovka 8 palcov, pomerne jasná, pri naklonení sa neztmavuje, nie sú viditeľné žiadne pixely. Pomerne rýchle a hladké rozhranie. Na každodenné úlohy je pamäť RAM úplne dostačujúca. Dostatočná výdrž batérie. Vysokokvalitná konštrukcia“.

  Výhody

  • Za túto cenu to nie je zlé;
  • Dobrá matica;
  • Kapacita pamäte RAM;
  • Dva sloty pre karty SIM mobilných operátorov;
  • Plnohodnotná mobilná komunikácia od jednoduchých hovorov až po 3G a LTE;
  • Nie zlé fotoaparáty pre rozpočtový tablet.

  Nevýhody

  • batéria sa rýchlo vybíja.

  DIGMA Optima 8 Z801 4G

  Hodnotenie: 4.7

  DIGMA Optima 8 Z801 4G

  Náš výber uzatvárame ďalším tabletom od spoločnosti DIGMA. Značka je vo vlastníctve spoločnosti Nippon K

 • ck Corporation s registráciou v Hongkongu, ale presný pôvod kapitálu nie je presne známy. Od roku 2021 elektroniku DIGMA nahradili giganti ako Xiaomi a podobne. Zásoby predchádzajúcich sérií sú však stále k dispozícii, takže máte ešte čas na nákup.

  Tento tablet je stále v priemere 3 tis. Euro drahšie ako jeho predchodca, ale má dôležitú výhodu rozlíšenia obrazovky F

   lHD+ 1920×1200. To je samo o sebe dobré, pretože vám to dáva možnosť sledovať filmy aspoň v normálnom rozlíšení. Ale aj na rozhranie je radosť pozerať, bez rozoznateľných pixelov alebo rybej kosti v krivkách, pretože hustota pixelov je 283 na palec. Pripomeňme, že Apple Retina je známy (aj keď ide o čistý marketing) štandard 300 dpi a väčší, čo znamená, že tento tablet s obrazovkou je blízko prestížneho štandardu Cupertino.

   Výkon tohto modelu je ešte lepší. Procesor je takmer rovnaký ako v predchádzajúcom modeli – osemjadrový Spreadtrum SC9863 s frekvenciou 1600 MHz. Až 4 GB RAM, 64 GB interného úložiska so slotom na kartu microSD až do 128 GB.

   Pri fotoaparátoch však vývojári určite ušetrili peniaze a ponechali symbolický tandem – 5MP a 2MP zadný a predný fotoaparát. Existuje niekoľko komentárov používateľov, ale len zriedka. V roku 2021 sú všetky snahy výrobcov nositeľných gadgetov zamerané na vybavenie smartfónov dobrými fotoaparátmi a tablety sa dostávajú na zvyškový princíp.

   Výdrž batérie nie je ani dobrá, ani zlá – je to obvyklé. Kapacita batérie je síce výrazne lepšia ako u všetkých predchádzajúcich modelov a dosahuje 4000 mAh, ale nezabúda na matricu s vysokým rozlíšením, ktorá spotrebuje viac energie. Výsledkom je, že pri občasnom bežnom používaní tabletu stačí nabitie na celý deň. Ak pripojíte hry k záťaži, nabíjanie bude stačiť na niekoľko hodín.

   Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 11 Gadget Inspector“: „Dizajn je elegantný, dobrá konštrukcia, farby sú jasné a šťavnaté, je príjemné niečo hrať alebo sledovať. nie je veľký a nie malý; pohodlne sa používa. Osemjadrový procesor, 4 GB pamäte RAM, čo stačí na produktívne úlohy.

   Výhody

   • vysoké rozlíšenie obrazovky;
   • kvalita farieb;
   • Relatívne produktívny procesor;
   • 4 GB pamäte RAM;
   • podpora externej pamäťovej karty;
   • Podpora mobilného internetu 3G, LTE;
   • kovové telo.

   Nevýhody

   • slabé fotoaparáty.

   Najlepšie rozpočtové tablety s uhlopriečkou 9-11 palcov

   Prehľad bude pokračovať tromi najpozoruhodnejšími 10-palcovými (priemernými) modelmi z kategórie rozpočtových. Do úvahy sme brali len tie varianty, ktoré nemajú kritické nevýhody, a tým sme automaticky vylúčili najnižší segment, kde tablety stoja menej ako 10 tis. Euro. Nezáleží na tom, ako lacné sú, peniaze budú tak či tak vyhodené. Preto by ste mali počítať s tým, že za tablet zaplatíte aspoň 10-12 tisíc. Euro.

   HUAWEI Mediapad T3 10 16Gb LTE (2017), vesmírne sivá

   Hodnotenie: 4.6

   HUAWEI MEDIAPAD T3 10 16GB LTE (2017), VESMÍRNE ŠEDÁ

   Otvorenie výberu tabletov série HUAWEI MediaPad. Je tiež najlacnejšia v tejto kategórii. Možno je trochu zvláštne vidieť takú významnú značku, a dokonca rad MediaPad, medzi najlacnejšími, ale je to tu fér – rok vydania 2017 a minimálna konfigurácia. V nedávnej minulosti v segmente nižších cien dominovali lacné značky OEM, ako napríklad Doogee alebo Irbis, ktoré však časom nedokázali konkurovať lídrom na trhu.

   Presnejšie, uhlopriečka obrazovky tabletu je 9.6 palcov, číslo 10 v špecifikácii je všeobecné. V skutočnosti to nemá veľký význam. Rozlíšenie je skromné – 1280×800 a hustota bodov nie je ani zďaleka dokonalá – 157 na palec, to znamená, že používateľ s dobrým zrakom bude vidieť niektoré pixely. Ale samotná matrica nie je zlá IPS a obraz je celkom výrazný.

   Pri pohľade na parametre elektroniky tohto tabletu musíte mať neustále na pamäti číslo 2017 – rok vydania. Na svoju dobu nebola konfigurácia najhoršia a v roku 2021 si musíte uvedomiť, že tablet bude „ťahať“ niečo bez problémov a na niečo sa bude veľa potknúť.

   Procesorom je tu 4-jadrový Qualcomm Snapdragon 425 s 1.4 GHz, 28 nm procesor. 2 GB RAM, 16 GB vstavanej pamäte, slot na kartu microSDXC rozpoznáva karty do 128 GB.

   Štandardná komunikácia (Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11n) sú doplnené o dôležitý prvok, ktorý nie je plne implementovaný v každom modernom tablete, zatiaľ čo v modeloch z predchádzajúcich rokov bol takmer povinný. Hovoríme o podpore celého spektra mobilnej komunikácie – od jednoduchých hlasových hovorov až po vysokorýchlostný internet LTE.

   Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 4 Gadget Inspector“: „Na bežný život (chaty, youtube, čítanie/prezeranie/hry) je výkon dostatočne dobrý. Pohodlná veľkosť obrazovky, príjemný obraz. Ťažký, ale nie ťažký. Pekná stavba“.

   Výhody

   • Minimálna cena za značkový 10-palcový tablet;
   • Plnohodnotná podpora mobilných telefónov;
   • Nie je to zlé farebné zobrazenie matrice;
   • kvalita vyhotovenia;
   • Slot na pamäťovú kartu s kapacitou až 128 GB.

   Nevýhody

   • zastarané, pokiaľ ide o rok 2021;
   • Slabý fotoaparát bez blesku.

   HUAWEI MediaPad T5 10 16Gb LTE (2018), čierna

   Hodnotenie: 4.7

   HUAWEI MEDIAPAD T5 10 16GB LTE (2018), ČIERNA

   Ďalší tablet vyrobený spoločnosťou HUAWEI, bude to ďalšia generácia po vyššie uvedenom a tu uvidíme výrazný rozdiel k lepšiemu.

   Tento tablet jasne vyniká oproti porovnateľným modelom prekvapivo vysokou kvalitou obrazu. Vzhľadom na niektoré kompromisy, o ktorých budeme hovoriť ďalej, výrobca vybavil zariadenie kvalitnou matricou IPS s rozlíšením F

    lHD + 1920×1200. Pri uhlopriečke 10.Na 1 palci je hustota bodov 224 na palec, čo nie je zlé. Kvalitný oleofóbny povlak umožňuje ľahké kĺzanie prstov po obrazovke a rovnako ľahké odstraňovanie odtlačkov prstov.

    Používatelia tento model veľmi oceňujú pre jeho podporu plnohodnotnej mobilnej komunikácie. Po vložení karty SIM mobilného operátora do slotu môžete využívať širokú škálu technológií – od jednoduchých hlasových hovorov až po vysokorýchlostný internet 4G LTE. Tí kupujúci, ktorým na mobilnej konektivite tabletu príliš nezáleží, vyzdvihujú v prvom rade nečakane kvalitnú matricu.

    Z hľadiska výkonu je situácia pomerne dobrá, pokiaľ ide o rozpočtový segment. Procesor HiSi

   • con Kirin 659, osem jadier taktovaných na 2360 MHz, to je typický pracovný kôň strednej triedy – poskytne normálnu rýchlosť rozhrania a aplikácií. S hrami je to zložitejšie, najmä s tými modernými.

    Pri modifikácii s 2 GB pamäte RAM môže dôjsť k spomaleniu pri súčasnom spustení viacerých „náročných“ aplikácií. V takomto prípade by ste mohli hľadať 3GB verziu. Pri zabudovanej pamäti sú tiež dve možnosti. Najlacnejší model má 16 GB úložného priestoru, najdrahší 32 GB. Na dnešné pomery je to určite úprimne málo. A čo je škoda, slot na kartu microSDXC s kapacitou až 256 GB to ani zďaleka nezachráni – systém neumožňuje inštalovať aplikácie na kartu, iba ukladať súbory. To je hmatateľná nevýhoda, ktorú treba pri kúpe zvážiť.

    Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 5 Gadget Inspector“: „Veľký displej s dobrým rozlíšením, výborný a hlasný zvuk (2 reproduktory), ťahá hry (Asphalt 8 bez problémov), má slot na SIM kartu so 4G.

    Nevýhody

    • Vysokokvalitná matica IPS s vysokým rozlíšením;
    • výrazná reprodukcia farieb;
    • kovové puzdro;
    • Podpora telefónie GSM a LTE;
    • Pripojenie USB On-The-Go pre periférne zariadenia;
    • Najvýhodnejšia cena v ponuke.

    Nevýhody

    • Nie je možné inštalovať a/alebo presúvať aplikácie na pamäťovú kartu.

    Lenovo Tab M10 Plus TB-X606F 32Gb (2020)

    Hodnotenie: 4.7

    Lenovo Tab M10 Plus TB-X606F 32Gb (2020)

    Prehľad pokračuje takmer novinkou od spoločnosti Lenovo – lacným tabletom z roku 2020. Tento model patrí do rovnakej série Tab ako 8-palcový model 2019 opísaný v predchádzajúcom výbere. Lenže tu sú už špecifikácie výrazne pozoruhodnejšie.

    Mnohí používatelia pozitívne hodnotia kvalitu konštrukcie a najmä pevné a pevne vyzerajúce kovové puzdro. Vo všeobecnosti v tomto modeli výrobca väčšinou nešetril na kvalitných materiáloch a komponentoch.

    Ďalším príkladom kvalitného kľúčového komponentu je matica IPS s vysokým rozlíšením F

     lHD+ 1920×1200 a výrazná reprodukcia farieb. Dokonca aj pre nešpecialistov je jasné, že matica nie je najlacnejšia, ale výrobca dokázal udržať tablet v rozpočtovej kategórii. Pri jasnom dennom svetle a ešte viac na priamom slnku sa obrazovka nevyhnutne „leskne“. Nie je to však nič neočakávané – na slnku sa cítia sebaisto iba obrazovky OLED, ktoré stále nemajú nič spoločné s pojmom „rozpočet“.

     Ten istý „rozpočet“ je v tomto modeli jasne viditeľný aj na úrovni elektroniky. Takže tu vidíme procesor MediaTek He

    • o P22T. Je to osemjadro, ale z viacerých vysoko špecializovaných dôvodov, pri zachovaní ostatných podmienok („jadrá“, frekvencia atď. .) Prehráva so zdanlivo podobnými Snapdragons. Pamäť RAM je tiež veľmi malá – iba 2 GB. Úložisko je tiež obmedzené na 32 GB. Našťastie aspoň čítačka kariet podporuje karty microSDXC do veľkosti 256 GB.

     Pár slov o výdrži batérie. To je tiež ďaleko od záznamu tu, dokonca celkom nedostatočné. Batéria s kapacitou 5000 mAh je v roku 2021 prakticky štandardom pre smartfóny, ale pre tablet s 10-palcovou obrazovkou to rozhodne nestačí. Ak len sledujete filmy, ktoré nie sú online, nabíjanie môže trvať až 10 hodín. S rastúcou pracovnou záťažou však čas prevádzkyschopnosti prudko klesá.

     Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 5 Gadget Inspector“: „Odporúčam tento model. Ako jeden z najkvalitnejších a fungujúcich modelov. Všetko funguje správne. Rýchly, pohodlný a pekný produkt“.

     Výhody

     • vysokokvalitná montáž;
     • Kovový plášť;
     • tenké;
     • K dispozícii je špeciálny režim pre deti;
     • vysokorýchlostný Bluetooth 5.0;
     • Relatívne dobrý fotoaparát;
     • klasický konektor pre slúchadlá 3.5 mm.

     Nevýhody

     • Používatelia sa sťažujú na rýchlosť odozvy a výkon.

     Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T515 32Gb (2019)

     Hodnotenie: 4.8

     SAMSUNG GALAXY TAB A 10.1 SM-T515 32GB (2019)

     Teraz sa pozrime na o niečo drahší, ale stále veľmi úsporný a vo svojej triede všeobecne slušný tablet slávnej rady Galaxy Tab od spoločnosti Samsung. V našom prípade sa pozeráme na verziu LTE modelu T515. Ak nepotrebujete mobilný internet, môžete si kúpiť zjednodušenú verziu T510, ktorá má rovnaké funkcie, ale bez LTE.

     Stojí za zmienku, že ani tu výrobca „nepumpoval“ s kvalitou obrazu, rovnako ako v predchádzajúcom modeli. Je vybavený na túto triedu pomerne dobrým obrazovým snímačom IPS s rozlíšením 1920×1200. Hustota bodov na diagonále 10.1 zodpovedajúce – 224 na palec.

     Spomínaná podpora LTE je určite výhodou tejto verzie, ale tu je potrebné objasniť, že rádiový modul podporuje iba LTE cat.6. Avšak aj v tomto rozsahu je limit rýchlosti 300 Mbit/s, a aj keď skutočný rádiový modul bude ťahať v násobne nižších rýchlostiach, bude to stačiť na tie úlohy, ktoré väčšinou používajú tablety. Druhý pozitívny bod je tiež v súlade s predchádzajúcim modelom – prítomnosť plnej podpory pre mobilné telefóny, t. j. vrátane bežných hlasových hovorov.

     Veľmi slušne vyriešil otázku životnosti batérie. Batéria s vyššou kapacitou 6150 mAh. To znamená 13 hodín nepretržitého prehrávania videa v režime F

      lHD 1920×1080.

      Ďalšia chvála na zvuk. Tu vývojári stavili na dobré reproduktory s veľkou hlasitosťou a nepomýlili sa. Podpora Dolby Atmos pridala ďalšie body k už tak kvalitnému stereo zvuku. Na druhej strane bolo vypustené slúchadlo, čo sa už niektorým nepáči.

      Je to jeden z najčastejšie kupovaných tabletov, doslova „masovo vyrábaný“, a spätná väzba od používateľov je prevažne pozitívna. Existujú však aj kritické pripomienky a ich najsystematickejšia časť sa napodiv týka výkonu, konkrétne 2 GB pamäte RAM. Hoci nezávislé testy ukazujú celkom primeraný výkon rozhrania a aplikácie. Nie je rýchly, ale je primeraný, čo znamená, že má správny hardvér. Kritická spätná väzba používateľov je pravdepodobne spôsobená prehnanými očakávaniami. Aby sme však čitateľovi poskytli čo najúplnejší obraz, pridávame k nevýhodám tento bod.

      Výhody sú

      • vysokokvalitná matrica IPS s vysokým rozlíšením;
      • dobrý stereo zvuk s podporou Dolby Atmos;
      • Batéria s vyššou kapacitou;
      • kovové puzdro;
      • luetooth 5.0;
      • podpora mobilných telefónov vrátane LTE;
      • dvojpásmové pripojenie Wi-Fi;
      • Pripojenie periférnych zariadení OTG.

      Nevýhody

      • Výrazná časť používateľov sa sťažuje na výkon
      • bez vibračných motorov.

      Samsung Galaxy Tab A7 10.4 SM-T505 32GB (2020)

      Hodnotenie: 4.9

      SAMSUNG GALAXY TAB A7 10.4 SM-T505 32GB (2020)

      Ďalší Samsung Galaxy Tab, ale už indexovaný A7, dokončí výber a zároveň celý prehľad. A je prakticky nový – model vyšiel minulý rok 2020.

      Tento tablet nie je katastrofálne drahší ako jeho predchodca, ale takmer vo všetkých dôležitých ohľadoch je výrazne lepší. Používatelia majú predovšetkým oveľa menej dôvodov na sťažovanie sa na výkon. 3 GB pamäte RAM možno v porovnaní s 2 GB nevyzerá ako veľa, ale v skutočnosti tento jeden gigabajt výrazne zvyšuje rýchlosť spúšťania viacerých aplikácií súčasne. A samotná pamäť je tu podstatne rýchlejšia ako v modeli 2019.

      Výrazne lepší procesor – Qualcomm Snapdragon 662 s 8 jadrami Kryo na frekvencii 2000 MHz. Interná pamäť je skôr priemerná, má 32 GB, ale slot na pamäťovú kartu podporuje microSDXC s kapacitou až 1024 GB. Mali by sme objasniť, že takáto pôsobivá kapacita nemá nič spoločné s produktivitou a procesor je tu síce slušný, ale nie špičkový. Nenechávajte preto zbytočne desiatky aplikácií na pozadí, inak sa nevyhnete „brzdeniu“.

      Teraz niekoľko slov o obrazovke. Od predchádzajúcich dvoch modelov sa líši veľkosťou – 10.4 v vs 10.1. Matrica má slušnú kvalitu a vysoké rozlíšenie F

       lHD+ 2000×1200. Ale nie je to IPS a už vôbec nie AMOLED. A to je dôležité pochopiť, pretože pozorovacie uhly tu nie sú tak „nekonečné“ ako pri pokročilejších technológiách a reprodukcia farieb nie je taká výrazná.

       Fotoaparát je skôr symbolický – 8Mpix zadný a 5Mpix predný. Až štyri vstavané reproduktory, ktoré vám poskytnú dobrý zvuk s prijateľnou hlasitosťou bez skreslenia.

       Pokiaľ ide o komunikáciu, aj tu poteší prítomnosť plnohodnotného rádiového modulu s podporou všetkých populárnych štandardov od GSM900 po LTE. Vysokorýchlostné rozhranie Bluetooth 5.0 tiež pridáva body do modelu. Slúchadlá možno okrem Bluetooth pripojiť aj drôtom cez klasický mini jack 3.5 mm.

       S výdržou batérie v tomto modeli to nie je vôbec zlé. Hoci väčšia obrazovka spotrebuje viac energie, 7040mAh batéria pokrýva spotrebu s veľkou rezervou.

       Výhody

       • dobrý výkon;
       • luetooth 5.0;
       • Podpora mobilných sietí GSM900 až LTE;
       • kovové puzdro;
       • Podpora pamäťových kariet s kapacitou do 1 GB;
       • Dobrý stereo zvuk zo 4 reproduktorov;
       • silná batéria.

       Nevýhody

       • rozpočtová matica;
       • bez vibračných motorov.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: