10 najlepších multifunkčných zariadení pre domácnosti a kancelárie

*Prehľad toho najlepšieho podľa názoru redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom vyhľadajte odbornú radu.

Tlačiarne, skenery a kopírky už niekoľko rokov nezadržateľne ustupujú multifunkčným zariadeniam (MFP). Jedno takéto zariadenie plní všetky tri funkcie, ale môže stáť viac ako prijateľnú cenu. To platí pre atramentové aj laserové monitory. Redakcia Expertology pre vás pripravila prehľad najlepších multifunkčných zariadení pre vašu domácnosť alebo kanceláriu, a to vďaka ich cene a výkonu.

Najlepšie multifunkčné zariadenia pre domácnosti a kancelárie

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie atramentové multifunkčné zariadenia pre domácnosti a kancelárie5Canon PIXMA MG2540S2 650 €
4Nádrž HP Smart Tank 50010 639 €
3Canon PIXMA G341111 490 €
2Epson L315014 850 €
1Epson L416020 789 €
Najlepšie laserové multifunkčné zariadenia pre domácnosti a kancelárie5

antum M6507W

9 249 €
4HP LaserJet Pro MFP M28w9 857 €
3DCP-L2520DWR16 069 €
2MFC-L2720DWR23 979 €
1DCP-L3550CDW31 500 €

Najlepšie atramentové multifunkčné zariadenia pre domácnosti a kancelárie

V prvom výbere sa pozrieme na atramentové multifunkčné zariadenia vo vzostupnom poradí podľa funkčnosti a ceny a zároveň na potenciálne použitie. Niektoré modely sú podstatne drahšie ako nižšie uvedené laserové modely. Nie je v tom žiadny paradox, pretože technológia laserovej tlače sa neustále zlacňuje, zatiaľ čo atramentová tlač sa aktívne zlepšuje, pokiaľ ide o fotografickú kvalitu výtlačkov, čo zvyšuje náklady na.

Canon PIXMA MG2540S

Hodnotenie: 4.3

Canon PIXMA MG2540S

Začnime atramentovou multifunkčnou tlačiarňou, o ktorej môžete s istotou povedať, že je „najlacnejšia. Napriek tomu ide o Canon, nie o žiadnu značku, a nezávislé testy ukazujú, že zariadenie je viac než vhodné na domáce použitie. Je tiež jedným z najobľúbenejších a najpredávanejších modelov v Rusku. A podľa povahy recenzií zákazníkov na nákupných stránkach Runet je model viac ako použiteľný a hodný pozornosti.

Ide o farebnú tlačiareň, skener a kopírku formátu A4, ktorá dokáže tlačiť jednoduché textové dokumenty s minimom grafiky, ako aj fotografie. Upozorniť hneď, že fotografická kvalita, ako z modelov pre 30-40k. Nemali by ste tu očakávať žiadne peniaze, ale zariadenie zvládne potenciál, ktorý má, na sto percent.

A potenciál v ňom je. Rozlíšenie 4800×600 dpi pri farebnej a čiernobielej tlači. Rýchlosť čb tlače – až 8 strán za minútu, farebná – až 4 strany. Tí, ktorí poznajú rýchlostné možnosti moderných atramentových tlačiarní a multifunkčných zariadení, si okamžite všimnú, že ide o veľmi skromný výkon. Preto naši odborníci odporúčajú tento model špeciálne pre domáce použitie, kde nie je žiadny termín a spěch z akéhokoľvek dôvodu.

Skener sníma obraz s rozlíšením až 600 × 1200 dpi s hĺbkou rozpoznávania farieb 48 bitov alebo 256 odtieňov sivej v čiernobielom režime. V režime kopírky produkuje až 1.6 výtlačkov, čas cyklu – 21 kópií.

Používatelia často píšu recenzie na hlavných trhoch, aby vyjadrili úprimný úžas nad tým, ako kvalitná, efektívna, spoľahlivá a bezproblémová môže byť multifunkčná tlačiareň za úplne smiešne peniaze. Mnoho ľudí sa sťažuje na absenciu kábla USB v súprave, hoci je to medzi výrobcami celkom bežná prax.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Aitech 6“: „Kúpil som najlacnejšiu, aby som mohol tlačiť úlohy pre deti v dedine a potom ju vyhodiť (doma mám atramentovú multifunkčnú tlačiareň, trochu drahšiu, nie je možnosť ju priniesť). Uvažoval som o tom, že si domov prinesiem náhradu za svoje multifunkčné zariadenie.

Výhody

 • spoľahlivosť a predvídateľnosť;
 • dobrá kvalita tlače za svoju cenu
 • použiteľnosť;
 • Tichý režim tlače;
 • minimálna cena.

Nedostatky

 • Sťažnosti na absenciu kábla USB v balení.

Nádrž HP Smart Tank 500

Hodnotenie: 4.4

HP SMART TANK 500

V segmente multifunkčných zariadení pre domáce použitie je ťažké nájsť slušnú alternatívu k predchádzajúcemu modelu z mája 2021 na Slovenskom trhu. A ak potrebujete vyšší výkon, a stále z prijateľných možností vybrať naozaj najlepšie, sme sa ocitli v segmente, kde ceny začínajú od 10 tisíc. Euro. Jeden z vynikajúcich variantov, ktorý sa osvedčil v domácnostiach a kanceláriách – HP Smart Tank 500.

Jednou z najdôležitejších výhod tohto multifunkčného zariadenia je systém nepretržitého zásobovania atramentom (CISS). Predtým sa takéto systémy museli kupovať samostatne a neboli lacné. Čoraz častejšie nahrádza klasické atramentové kazety, a to aj v lacných tlačiarňach. To predstavuje obrovskú úsporu spotrebného materiálu a výrazne zlepšuje použiteľnosť a servis.

Pokiaľ ide o tlač, časť multifunkčného zariadenia „tlačiareň“ sa už môže pochváliť niečím. Predovšetkým je to rýchlosť tlače v čiernobielej farbe. Už teraz je to celkom slušné – až 22 strán za minútu (v rýchlom režime). Nižšia rýchlosť pri farebnom zobrazení – do 16 strán za minútu. Maximálne rozlíšenie v B / W – 1200×1200 dpi, vo farbe – 4800×1200 dpi.

Samostatne stojí za zmienku tlač v maximálnej kvalite, ktorá zahŕňa tlač fotografií. Kvalita v takomto maximálnom režime bude naozaj pôsobivá, ale iba ak použijete originálny atrament a… veľa trpezlivosti. Farebná tlač pri maximálnej kvalite je veľmi pomalá – trvá mnoho minút na jeden hárok A4.

Skener tohto zariadenia má rozlíšenie 1200×1200 dpi pre farebné aj čiernobiele režimy. To však neplatí pre režim kopírky. V režime kopírky je, žiaľ, rozlíšenie skenovania obmedzené na 600×300 dpi pre čiernobiele a 300×300 dpi pre farebné. 300 dpi je však v skutočnosti tlačový štandard, takže detaily nebudú horšie ako v drvivej väčšine lesklých publikácií.

Rovnako ako v predchádzajúcom modeli nie je súčasťou dodávky kábel USB, ale používatelia tento bod vo svojich recenziách uvádzajú oveľa menej často. Samotný kábel je lacný, ale treba na to myslieť, aby ste neboli po vybalení sklamaní.

Výhody

 • CISS – nie je potrebné kupovať kazety;
 • Veľmi dobrá kvalita fotografií, ale len pri maximálnom rozlíšení a s pôvodným atramentom;
 • Vysokorýchlostná čiernobiela tlač;
 • Spoľahlivosť a životnosť;
 • Možnosť bezplatného predĺženia záruky na 3 roky prostredníctvom online registrácie;
 • Užitočný a praktický proprietárny softvér HP Smart.

Nevýhody

 • Nízke rozlíšenie skenovania v režime kopírky;
 • Pomalá farebná tlač vo fotografickej kvalite.

Canon PIXMA G3411

Hodnotenie: 4.5

Canon PIXMA G3411

Opäť sa pozeráme na značku Canon a rad PIXMA, ale toto je zaujímavejšia multifunkčná tlačiareň ako super lacný model MG2540S. Z hľadiska špecifikácií je tento model rovnako vhodný na domáce použitie aj do malej kancelárie.

Aby bolo jasné, tí, ktorí hľadajú rýchlosť, nepocítia rozdiel v porovnaní s fotoaparátom PIXMA MG2540S. Tu je rýchlosť až 8.8 a 5 strán A4 za minútu pre farebnú a čiernobielu tlač. Rozlíšenie sa však zlepšilo – 4800×1200 dpi pre oba režimy. Nie zlá kvalita tlače fotografií, rýchlosť tlače 10x15cm – 1 minúta.

Hoci táto tlačiareň nemá žiadne výhody z hľadiska rýchlosti, má výhody z hľadiska spotrebného materiálu. Podobne ako predchádzajúci model, aj tento je vybavený systémom CISS, a preto ho možno považovať za vhodný pre malé kancelárie. Presne tá správna veľkosť pre malé úlohy, pri ktorých nepotrebujete rýchlo vytlačiť veľký súbor dokumentov.

A na záver by sme chceli dodať, že multifunkčné zariadenie je veľmi vhodné na vysokokvalitnú fotografickú tlač. Dôležitú úlohu zohráva čierny atrament – zariadenie je špeciálne navrhnuté pre pigmentový čierny atrament, ktorý poskytuje prirodzenú a sýtu čiernu farbu. Okrem toho tlačiareň podporuje hybridné zásobovanie atramentom pre výraznejší obraz.

A nakoniec dôležitý bod, ktorý môže byť dôležitý pre domáce používanie tejto multifunkčnej tlačiarne, ale je najdôležitejší v kancelárii. Podporuje bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi. K dispozícii je aj klasické káblové pripojenie USB. Rovnako ako v prípade predchádzajúcich dvoch modelov však ani tu nie je súčasťou balenia kábel USB.

Používatelia sú väčšinou spokojní s kvalitou tlače a režimom kopírky. Mnohí sa vyjadrujú pozitívne o bezdrôtovom pripojení, avšak existuje percento komentárov, že modul Wi-Fi je slabý. O to viac to poukazuje na použitie multifunkčných zariadení v prostredí malých kancelárií, kde nie je veľká vzdialenosť medzi pracovnými stanicami a tlačiarňou. Problém s vypadávaním Wi-Fi možno vyriešiť nastavením pevnej IP adresy tlačiarne v routeri.

Výhody

 • CISS;
 • Čierny pigmentový atrament;
 • Dobrá kvalita tlače;
 • bezokrajová tlač;
 • Hybridný zdroj atramentu;
 • Možno ho pripojiť pomocou kábla USB alebo „bezdrôtového“ pripojenia Wi-Fi;

Nevýhody

 • pomalá rýchlosť tlače.

Epson L3150

Hodnotenie: 4.6

EPSON L3150

A teraz sa pozrime na multifunkčné zariadenie, ktoré možno bezpečne odporučiť pre malú alebo dokonca stredne veľkú kanceláriu, kde sa vyžaduje rýchla tlač vrátane farebnej tlače. Rýchlosť však nebola jedinou výhodou tohto modelu.

Takže rýchlosť čiernobielej tlače v režime „draft“ je 33 strán za minútu a farebnej tlače v rovnakom režime 15 strán za minútu. Opäť ide o maximálne rýchlosti v režime obmedzenej kvality. Tlačiareň však dokáže tlačiť vo veľmi vysokom rozlíšení – až 5760×1440 dpi.

MFP sa pripája k počítaču ako vyššie uvedený model – cez Wi-Fi alebo USB. Pripojovací kábel nie je súčasťou balenia ako obvykle. Odborníci sa prikláňajú k názoru, že týmto spôsobom si výrobcovia postupne „zvykajú“ spotrebiteľov na bezdrôtové technológie, samozrejme, nie bez vlastného úžitku.

Pozoruhodnou vlastnosťou tohto modelu je množstvo voliteľných funkčných doplnkov pre široké spektrum použitia. Okrem pripojenia Wi-Fi prostredníctvom smerovača (klasického) je podporovaná napríklad aj technológia Wi-Fi direct, takže používatelia môžu pripojiť zariadenia bezdrôtovo bez potreby smerovača. Je príjemné, že výrobca venoval pozornosť detailom – napríklad CISS má ventily, ktoré zabraňujú úniku alebo pretečeniu, a samotné nádoby sa nemôžu zamiešať kvôli špeciálnym konštrukčným rozdielom.

Dôležitým bodom pre kancelárske (a nekancelárske) aplikácie tohto multifunkčného zariadenia je, že v režime kopírky neznižuje rozlíšenie skenovania. Maximálne rozlíšenie pri kopírovaní sa rovná 1200×2400 dpi pri bežnom skenovaní.

Používatelia oceňujú tento model najmä pre jeho kombináciu ceny a funkcií. Mnohí sa vyjadrili, že za túto cenu je rozsah funkcií a kvalita tlače takmer bez alternatívy. Dokonca aj v porovnaní s niektorými šesťfarebnými modelmi je Epson L3150 prinajmenšom tak dobrý, ako je kvalita a výraznosť jeho výtlačkov.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trhovisko Gadget Inspector Level 3: Jednoduchá inštalácia a konfigurácia. Tichý. Pomer cena/výkon je najlepší na trhu. V porovnaní s Epson L800 z hľadiska kvality. Prekvapilo ma, že mal dobré podanie farieb, vzhľadom na to, že v modeli L800 bolo zabudovaných 6 farieb.“.

Výhody

 • spoľahlivosť a životnosť;
 • vysoké rozlíšenie a celková kvalita fotografií;
 • Vysoké rozlíšenie skenovania v režime kopírky;
 • Pripojenie Wi-Fi s funkčnými doplnkami;
 • Viacero užitočných inovácií, ktoré zlepšujú funkčnosť a použiteľnosť
 • Možnosť tlačiť bez pripojenia k počítaču.

Nedostatky

 • neboli zistené žiadne závažné nevýhody a systematické sťažnosti.

Epson L4160

Hodnotenie: 4.7

Epson L4160

Výber najlepších atramentových multifunkčných zariadení pre domácnosti a kancelárie podľa časopisu Expertology dopĺňa ďalší model od spoločnosti Epson. Toto je ešte viac kancelársky model, ale samozrejme je vhodný aj pre domácnosť a mnohí používatelia nebudú vôbec zbytoční. Zariadenie patrí do dobre známej a žiadanej série „Epson Printing Factory“.

Táto multifunkčná tlačiareň má niekoľko funkcií, ktoré vyššie opísané modely nemôžu ponúknuť a ktoré mnohí používatelia skutočne potrebujú. Jednou z nich je prítomnosť automatickej obojstrannej tlače.

Pri domácom aj kancelárskom použití používatelia určite ocenia možnosti pripojenia a možnosti odosielania dokumentov na tlač. Zahŕňa aj káblové a bezdrôtové pripojenie, podporu AirPrint a možnosť používať pamäťové karty bez pripojenia k počítaču. K dispozícii je široký výber kariet – SD, MMC a Memory Stick v rôznych variantoch, od bežných Memory Stick Pro Duo.

Z hľadiska svojho primárneho účelu si zariadenie zaslúži osobitnú pochvalu. Maximálne rozlíšenie pre farebnú a čb tlač je 5760×1440 dpi a zariadenie dosahuje viac než slušnú kvalitu. V neposlednom rade je to spôsobené typom čierneho atramentu.

Tento model má samozrejme aj CISS s veľkokapacitnými zásobníkmi, čo minimalizuje náklady na tlač. Používa patentovaný systém „Key Lock“ ako v predchádzajúcom modeli, ktorý zabraňuje premiešaniu nádob počas plnenia.

Používatelia vo všeobecnosti oceňujú vynikajúcu kvalitu farebnej tlače. Priznávajú, že to nie je fototlačiareň, ale tvrdia, že pri použití kvalitného a hlavne vhodného fotopapiera sa kvalita bude blížiť k tej, ktorú vydávajú modely v dvojnásobne vyššej cene.

Výhody

 • CISS;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • pigmentovaný čierny atrament;
 • Vysoké rozlíšenie a celková kvalita tlače;
 • Automatická obojstranná tlač;
 • Podpora pamäťových kariet rôznych formátov;
 • Pripojenie Wi-Fi;
 • farebný LCD displej;
 • Možnosť tlačiť bez pripojenia k počítaču.

Nevýhody

 • Neboli zistené žiadne závažné nedostatky.

Najlepšie laserové multifunkčné zariadenia pre domácnosti a kancelárie

Druhý výber z prehľadu najlepších multifunkčných zariadení pre domácnosti a kancelárie podľa časopisu Expertology je venovaný laserovým modelom. V rozpore so zaužívanými stereotypmi, ktoré siahajú až do 90. rokov minulého storočia, laserové tlačiarne a multifunkčné zariadenia už dávno nie sú niečo „kozmické“, čo sa týka nákladov. Týka sa to však čiernobielych modelov. Farebné modely síce zlacňujú, ale stále sú drahé.

M6507W

Hodnotenie: 4.5

PANTUM M6507W

Pozrime sa na laserové multifunkčné zariadenie od čínskej značky Pantum. Ide o pomerne veľkého výrobcu a v tomto prípade je hlavnou výhodou zariadenia zdrvujúco prijateľná cena.

Pri takejto cene nemožno neočakávať úlovok a sklz v hlavnej metrike, ale tento prekvapivo cenovo dostupný model má celkom skromné, ale dobre vyvážené parametre.

Maximálne rozlíšenie tlače je napríklad 1200 × 1200 dpi, čo je viac ako dostatočné pre väčšinu používateľov. Rozlíšenie skenovacej jednotky je rovnaké – 1200×1200 dpi a v režime kopírky MFP tiež nevynecháva rozlíšenie, čo je príjemné. Len malá časť používateľov sa vyjadrila, že rýchlosť skenovania je tu pomerne pomalá, ale väčšina je ochotná sa s tým bez problémov zmieriť.

Tento model vyniká svojou používateľskou prívetivosťou, na ktorej sa priamo podieľa možnosť pripojenia nielen po drôte cez USB (mimochodom, v tomto prípade je kábel USB súčasťou balenia), ale aj cez Wi-Fi, a ešte podporuje tlač z prenosných zariadení vďaka podpore technológie AirPrint. Prítomnosť plne funkčného vlastného webového rozhrania zvyšuje pohodlie zariadenia.

Tento model napokon predstavuje vážny krok smerom k úsporným používateľom zavedením možnosti samočinného plnenia kazety. Výrazné zníženie nákladov na tlač vďaka tejto možnosti je viac ako zrejmé.

Kupujúci vo svojich recenziách neváhajú vyjadriť príjemný údiv nad pomerom ceny, kvality tlače a prítomnosti užitočných doplnkov, ako je bezdrôtové pripojenie. Odborníci aj koncoví používatelia zhodne hodnotia tento model ako takmer dokonalú nízkonákladovú možnosť pre domácnosti alebo malé kancelárie.

Z používateľskej recenzie spoločnosti Yandex.Trh so statusom „Level 3 Gadget Inspector“: „Skvelá laserová mono MFP za svoje peniaze. Kvalitná tlač a skenovanie, jednoduché pripojenie k počítaču cez WI-FI.

Výhody

 • použiteľnosť
 • slušná kvalita tlače;
 • proprietárne webové rozhranie;
 • Pripojenie Wi-Fi;
 • Podpora AirPrint;
 • Samostatné dopĺňanie je možné;
 • Originálny a atraktívny dizajn;
 • super prijateľná cena.

Nevýhody

 • Za túto cenu sú nevýhody zanedbateľné.

HP LaserJet Pro MFP M28w

Hodnotenie: 4.6

HP LaserJet Pro MFP M28w

Teraz zvážte ďalšiu lacnú možnosť od slávnej americkej spoločnosti Hewlwtt-Packard. Multifunkčné zariadenia sú len o pár tisíc drahšie ako superdrahé predchádzajúce a majú v porovnaní s ním určité obmedzenia. Tento model možno odporučiť na domáce použitie, ale pre kanceláriu je zariadenie vhodné len pre požiadavky s nízkym rozlíšením a nízkou záťažou.

Pozitívom tejto multifunkčnej tlačiarne je, že je jednou z najkompaktnejších vo svojej triede – 360x198x264 mm pri hmotnosti 5.4 kg. Nevýhoda – relatívne nízke rozlíšenie skenovania a tlače. Maximálne rozlíšenie tlače je 600×600 dpi a zhoduje sa s maximálnym rozlíšením skenovania. V režime kopírky zariadenie zníži rozlíšenie na 600 x 400 dpi.

V porovnaní s inými laserovými tlačiarňami a multifunkčnými zariadeniami nie je rýchlosť tlače a kopírovania vysoká – 18 strán za minútu s prvou tlačou po 8 sekundách pri tlači a 10 sekundách pri kopírovaní.2 s pri kopírovaní. Ale vzhľadom na cenu je rýchlosť celkom prijateľná a používatelia sa v tomto bode v žiadnom prípade nesťažujú vo svojich recenziách.

Skvelá je prítomnosť modulu Wi-Fi, okrem bežného káblového rozhrania USB, a podpora funkcie AirPrint – dokumenty môžete jednoducho odosielať na tlač z nositeľného zariadenia. Zariadenie dokáže odoslať naskenovaný obrázok e-mailom aj bez počítača – adresu možno zadať na kompaktnom LCD displeji.

Napriek všetkým obmedzeniam je tento model neuveriteľne obľúbený a do konca mája 2021 je v top predaji nielen v Rusku a SNŠ, ale aj v zahraničí. Používatelia často zdôrazňujú jeho kompaktné rozmery ako jednu z hlavných výhod zariadenia. Aj kombinácia ceny, kvality a spoľahlivosti má veľa plusov.

Výhody

 • jedno z najkompaktnejších multifunkčných zariadení vo svojej triede;
 • Špičkový predaj v Rusku a na celom svete;
 • Pripojenie Wi-Fi;
 • Podpora AirPrint;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • odoslanie naskenovaného obrázka e-mailom priamo zo zariadenia;
 • prijateľná cena v kombinácii s menom značky a skvelou funkčnosťou.

Nevýhody

 • Nízke rozlíšenie skenovania a tlače.

DCP-L2520DWR

Hodnotenie: 4.7

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: