13 najlepších ovládačov pre PC

*Prehľad tých najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

Ovládače pre počítačové hry majú rôzne podoby: joysticky, ručné gamepady, kormidlá a dokonca aj volanty pre lietadlá s detailným senzorovým panelom pre fanúšikov leteckých simulátorov. Najobľúbenejším formátom ovládača je však ručný ovládač. Sú praktické, ľahko použiteľné, univerzálne a takmer univerzálne.

Redakcia Expertology vám prináša aktuálneho sprievodcu najlepšími gamepadmi roku 2020. Naši členovia komisie zvážili výsledky vlastných testov, podnety komunity a spätnú väzbu od vášnivých hráčov.

Najlepšie ovládače pre PC

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie lacné ovládače pre PC1SVEN GC-2502 100€
2Redragon Saturn1 330€
3Gamepad Logitech G F310/5101 900€
4Defender Game Master Wireless990€
Najlepšie PC ovládače pre kombináciu ceny, funkčnosti a kvality1IPEGA PG-90761 990€
2Artplays NS-452 500€
3Ovládač Nintendo Switch Pro6 000€
4Ovládač Microsoft Xbox One4 000€
5Sony DualShock 4 v23 900€
Najlepšie prémiové ovládače pre PC1Ovládač Steam od spoločnosti Valve9 800€
2Ovládač Thrustmaster eSwap Pro12 600€
3Nacon Revolution Un
 • Ovládač Pro Controller
 • 6 000€
  4Microsoft Xbox E
 • Bezdrôtový ovládač te Series 2
 • 11 500€

  Najlepšie lacné ovládače pre PC

  Prvý výber herných ovládačov pre PC sa zameriava na lacné, ale kvalitné a funkčné modely, ktoré si získali dôveru a uznanie používateľov. Sú ideálne pre menej ambiciózne hry, pri ktorých je hranie a úspechy len pre zábavu.

  SVEN GC-250

  Hodnotenie: 4.6

  SVEN GC-250

  Začnime najlacnejším ovládačom v rozpočtovom výbere, ktorý ani nie je „low-end“ – značka SVEN už mnoho rokov teší spotrebiteľov kvalitným príslušenstvom a technikou za rozumné ceny. Toto je SVEN GC-250 – ovládač v štýle Xbox 360 s káblovým pripojením.

  Tvar ovládača je klasický, podobný vzhľadu ovládača NVIDIA SHIELD. Puzdro je vyrobené z čierneho dvojzložkového plastu, povrch je lesklý. Všetko, čo je známe z tohto formátu ovládača, je tu prítomné, vrátane tlačidla Domov. Žiadne tlačidlo „mode“ na prepínanie medzi tyčou a krížom, ale v tomto cenovom segmente je to bežné a prijateľné zjednodušenie.

  Na šasi priamo pod tlačidlom „Home“ sa nachádza 4-polohová LED dióda indikujúca stav a režimy. Na pravej strane sú štyri tlačidlá XYBA podpísané ako 4123, resp. Na opačnej strane je vstup X. O úroveň nižšie pár palíc s pogumovanými plochami. Na prednej strane sa nachádza dvojica tlačidiel LB/RB a dvojica spúšťačov LT/RT. Dĺžka zdvihu – 1 cm.

  Digitálny alebo analógový režim, medzi ktorými môžete prepínať jednoduchým stlačením tlačidla Domov. Rozdiel je viditeľný v dostupnosti osí: v digitálnom režime sú k dispozícii len dve, v analógovom režime sú k dispozícii všetky štyri osi. Aktuálny režim je používateľovi indikovaný príslušným LED indikátorom.

  SVEN GC-250 podporuje aj režimy DirectInput a X-Input, ktoré sa prepínajú mechanickým prepínačom na zadnej strane. X-Input – je klasický režim gamepadu pre PC, zariadenie sa v systémoch Windows identifikuje ako ovládač Xbox 360 a správa sa podľa toho. To znamená, že spodné šípky fungujú ako kliknutia v analógovom režime, ľavá páčka ovláda osi X/Y, pravá páčka je zodpovedná za otáčanie, rozpoznávajú sa uhlové ťahy D-padu.

  V režime DirectInput sa ovládač zmení na gamepad pre PlayStation: spodné posuny fungujú len ako numerické klávesy a pravá páčka ovláda os Z a pohyb okolo nej.

  Keďže SVEN GC-250 je lacný model, chýbajú tu priestorové senzory, takže gamepad nie je schopný zistiť svoju vlastnú polohu.

  Ovládač má pomerne nízku hmotnosť 171 g a pripája sa pomocou 1.8 m so štandardnou zástrčkou USB typu A. Kompatibilita s operačnými systémami Windows od verzie 7, PS3 a zariadeniami so systémom Android s adaptérom OTG.

  Hlavnou nevýhodou tohto modelu sú výrazné mŕtve body na tyčiach, ktoré znemožňujú mierenie v strieľačkách.

  Výhody

  • Nie je to zlá kvalita konštrukcie;
  • digitálny a analógový režim;
  • podpora pre DirectInput a X-Input;
  • vibračné motory;
  • jasná a príjemná spätná väzba klávesov.

  Nevýhody

  • žiadne priestorové senzory;
  • Nevhodné pre strelcov kvôli mŕtvym miestam na paliciach.

  Redragon Saturn

  Hodnotenie: 4.5

  Redragon Saturn

  Teraz sa pozrime na ďalší univerzálny rozpočtový ovládač pre PC. Model je drahší ako jeho predchodca, ale v absolútnom vyjadrení nie výrazne – len niekoľko sto Euro, zatiaľ čo špecifikácie, ako aj spätná väzba používateľov sú výrazne lepšie. Renomovaná čínska značka Redragon je od roku 2012 známa svojím kvalitným herným príslušenstvom.

  Je to káblový gamepad s pripojením USB 1.5 m so zástrčkou typu A. Čierne plastové puzdro s matnou čiernou neoznačujúcou sa textúrou. Nenápadné jasne červené prvky v dizajne. Veľkosť a tvar podľa testerov a priemerných používateľov optimálne pre malé až stredne veľké dlane.

  Ovládacie prvky sú veľmi podobné predchádzajúcemu modelu, so skupinou tlačidiel XYBA (označenou 4123) a priečkou rozmiestnenou po oboch stranách horného panela, dvojicou analógových pák z tvrdej gumy, štyrmi ovládacími tlačidlami okolo loga a tlačidlom „domov“ uprostred medzi páčkami. Štyri spúšťacie tlačidlá na opačnej strane ako hráč, takmer identické s tlačidlom Dualshock 4.

  Teraz o funkciách ovládača. Rovnako ako predchádzajúci model, aj Redragon Saturn podporuje režimy Dinput a Xinput. Na prepnutie musíte použiť jednoduchý mechanický prepínač na spodnej strane ovládača, ktorý účinne prepína rozloženie ovládania medzi „štýlmi“ ovládačov Xbox a PlayStation. Dynamiku hry výrazne oživujú dva zabudované vibračné motory, ktoré nie sú príliš silné, ale vytvárajú kvalitný spätný ráz.

  Bez problémov sa pripojí k počítaču so systémom Windows 7 alebo novším, pričom štandardné ovládače preberá priebežne, nie sú potrebné žiadne emulátory. Je kompatibilný aj so systémom PlayStation 3.

  Celkovo možno povedať, že Redragon Saturn rozhodne stojí za svoje peniaze a jeho cena je plne pokrytá. Nižší cenový segment má však význam. Napríklad tu pozorujeme rovnaký problém, aký má SVEN GC-250 – viditeľné mŕtve body, ktoré sťažujú správne mierenie v strelcoch.

  Výhody

  • nie je zlá kvalita konštrukcie;
  • Jednoduché pripojenie k počítaču so systémom Windows bez špeciálnych ovládačov alebo emulátorov;
  • Podpora DirectInput a X-Input s mechanickým prepínačom;
  • Dobre navrhnutý ergonomický tvar – vaše ruky sa dlho neunavia;
  • Dva vibračné motory;
  • Pekný vzhľad.

  Nedostatky

  • tuhý ťah nálepiek (subjektívne);
  • Nevhodné pre strelcov kvôli mŕtvym uhlom.

  Gamepad Logitech G F310/510

  Skóre : 4.4

  Gamepad Logitech G F310/510

  Pokračovanie témy s herným ovládačom od značky, ktorú pozná takmer každý používateľ PC. Toto je káblový gamepad Logitech G Gamepad F310. Rad herných ovládačov Logitech má dlhú históriu a model F310 je prelomovým modelom, ktorý odstránil absenciu podpory XInput v predchádzajúcich verziách.

  V nadpise sme uviedli hneď dve nomenklatúrne označenia – F310 a F510. Ide o rôzne modely, ale jediný rozdiel je, že F310 nemá vibračnú spätnú väzbu a F510 ju má. Je však zvláštne, že plnohodnotný model F510 je od apríla až mája 2020 prakticky mimo trhu.

  Dizajn gamepadov Logitech série F pripomína Dualshock 3 – tvar a umiestnenie pák a ovládač Microsoft Xbox 360 – farebné označenie skupín tlačidiel XYBA. Písmená na gombíkoch sú vyrezané z vnútornej strany, takže časom nepodliehajú opotrebovaniu.

  Ďalšie ovládacie prvky zahŕňajú krížové koliesko, šesť funkčných tlačidiel a dve spúšte. F510 má samostatné tlačidlo zapnutia/vypnutia pre vibračnú spätnú väzbu. F310 bohužiaľ nemá žiadne vibračné motory, čo je citeľná nevýhoda.

  Odborníci a mnohí používatelia majú ku krížovému kolesu objektívne výhrady, pokiaľ ide o jeho správanie sa pri lisovaní v dôsledku nie ideálneho umiestnenia osí na rovnakej platforme. Našťastie to nie je základná potreba a stále môžete žiť s jeho nevýhodami. Mechanický prepínač medzi DirectInput a XInput je radosť používať.

  Funkcie samotného gamepadu možno doplniť funkciami vlastného herného softvéru Logitech, ktorý je súčasťou balenia. Konkrétne môžete priradiť akcie konkrétnym klávesom, upraviť všetky druhy nastavení. Môžete si tiež vytvoriť rôzne profily „šité na mieru“ pre konkrétne hry.

  Výhody

  • Vysokokvalitné materiály a montáž;
  • preradenie kľúča;
  • užitočný proprietárny softvér;
  • Podpora vstupov XInput a DirectInput a mechanický prepínač

  Nevýhody

  • nemá vibračnú spätnú väzbu (je v takmer podobnom modeli F510);
  • nešťastná lakťová opierka.

  Defender Game Master Wireless

  Hodnotenie: 4.3

  Defender Game Master Wireless

  Náš výber najlepších lacných herných ovládačov pre PC by sme radi ukončili dobrou rozpočtovou možnosťou pre tých, ktorí nevyhnutne potrebujú možnosť bezdrôtového pripojenia gamepadu k PC. Tu máme do činenia s Slovenskou značkou. Značku Defender vlastní spoločnosť Computer Technologies LLC so sídlom v Bratislave. Produkty vyrobené v Číne.

  Defender Game Master Wireless – univerzálny gamepad s bezdrôtovým rádiovým pripojením cez prijímač 2.4 GHz s dosahom do 10 metrov. Telo a tvar sú bežné – jednoduchý čierny plast s lesklým povrchom, obvyklé rozloženie funkčných tlačidiel (spolu 11) a ovládacích prvkov. Zabudované sú dva vibračné motory, ktoré však nie vždy fungujú, čo je však pri univerzálnych gamepadoch celkom bežné.

  Funkčnosť regulátora je vo všeobecnosti porovnateľná s vyššie uvedenými riešeniami. Model podporuje dva základné režimy – XInput a DirectInput, ale mechanický prepínač na zmenu režimu nie je k dispozícii. Ovládacie prvky sú ostré a príjemné na dotyk. Tento model sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou. Hráči používajú ovládač už roky a potom si kupujú presne ten istý model – takto sa odhalili výrazné rozdiely medzi jednotlivými šaržami.

  Tento model má niekoľko nejasností. Používatelia si všimli, že rôzne šarže rovnakého modelu Defender Game Master Wireless sa výrazne líšia. Približným vodítkom je farba obalu. Zelený gamepad je napájaný 4 batériami AAA, na bezdrôtovú komunikáciu používa masívny prijímač veľkosti modemu USB, má spínač na uvoľnenie vibrácií. Modrá modifikácia krabičky je napájaná tromi batériami, prijímač je malý a nemá prepínač na uvoľnenie vibrácií.

  Na uvedených nuansách by príliš nezáležalo, keby nebolo zjavných nevýhod modrej verzie. Napríklad modrý gamepad nefunguje v analógovom režime kvôli nesprávnemu prijímaču. Ak je modrý gamepad pripojený cez prijímač zo zeleného modelu, páčky budú fungovať správne v analógovom režime. Spoločnosť Expertology preto dôrazne odporúča, aby ste boli pred nákupom vytrvalí a overili si, akú modifikáciu vám ponúka váš predajca.

  Výhody

  • kvalita vyhotovenia;
  • spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • bezdrôtové pripojenie;
  • Podpora Dinput a Xinput;
  • Tlačidlo Turbo.

  Chyby

  • nejasnosti týkajúce sa úprav;
  • Vibračná spätná väzba nefunguje vždy.

  Najlepšie PC ovládače pre váš pomer ceny, funkcií a kvality

  Druhý prehľad najlepších gamepadov pre PC od Expertology je venovaný gamepadom, ktoré získali najvyššie hodnotenia a spätnú väzbu od používateľov pre svoju slušnú kvalitu, rozsiahlu funkčnosť a rozumnú cenu.

  IPEGA PG-9076

  Hodnotenie: 4.9

  IPEGA PG-9076

  Začnime ovládačom známej čínskej značky IPEGA. Gamepad je minimálne dvakrát drahší ako ktorýkoľvek z predchádzajúceho výberu, ale v porovnaní s väčšinou ostatných vyzerá stále viac než prijateľne. Vyššia technologická úroveň IPEGA PG-9076 je tiež viditeľná prakticky od prvých minút zoznámenia.

  Tento model je pozoruhodný tým, že umožňuje pripojenie k počítaču tromi rôznymi spôsobmi – cez USB, Bluetooth a cez rádio pomocou priloženého miniatúrneho prijímača. Tento model je veľmi všestranný – funguje nielen s počítačmi, ale aj so smartfónmi, tabletmi a dokonca aj so set-top boxmi (len so systémom Android). Zariadenie v čase publikovania ešte nie je kompatibilné so systémom iOS, ale vývojári môžu túto medzeru vyplniť v blízkej budúcnosti.

  Po druhé, IPEGA PG-9076 je okamžite viditeľný z pozitívneho hľadiska – starostlivo vybrané materiály a dôkladne premyslený tvar. Vzájomné rozloženie gombíkov a pák je pre väčšinu používateľov čo najharmonickejšie. Pružný povlak nie príliš drsný a nie príliš „mäkký“ – optimálny pre bezpečnú manipuláciu a pevný úchop.

  Ovládacie prvky tohto modelu sú umiestnené na miestach, na ktoré je každý hráč zvyknutý. Palice sú symetrické, priečka v strede má pohodlný zárez na prst. Jedenásť funkčných tlačidiel, koncové tlačidlá a palce. K dispozícii je tlačidlo Turbo, ktoré zacyklí funkciu, ako je napríklad fotografovanie. Všetky tlačidlá, gombíky a tlačidlá je radosť používať – robustné materiály a pozornosť venovaná detailom sú evidentné.

  IPEGA PG-9076 vám umožňuje hrať aj na smartfóne, ktorý môžete pripevniť k telu ovládača pomocou špeciálneho výklopného klipu. Môže byť upevnený pod uhlom 120 alebo 90 stupňov. Maximálna uhlopriečka držaného prístroja je 6 palcov, minimálna 4 palce.

  Ovládač má zabudovanú batériu s kapacitou 380 mAh, ktorá by mala stačiť na 12 hodín prevádzky. Nabíja sa štandardným káblom microUSB. Kábel je určený výhradne na nabíjanie, teda pomerne krátky, a na káblové pripojenie k počítaču na značnú vzdialenosť nie je vhodný. Režim spánku nastane po 10 minútach bez zaťaženia (nečinnosti).

  Najvýraznejším a dokonca frustrujúcim nedostatkom tohto modelu je absencia vibračných motorov, čo znižuje angažovanosť a zážitok. Nie je však jediná.

  Výhody

  • Starostlivo vybrané ergonomické materiály;
  • Pekná mechanika ovládania;
  • Tri spôsoby pripojenia, dva bezdrôtové;
  • Tlačidlo Turbo;
  • dlho vydrží nabitá;
  • Podpora Dinput a Xinput;;
  • Má držiak na smartfón;
  • spoľahlivé a odolné.

  Nevýhody

  • Žiadna vibračná spätná väzba;
  • krátky kábel.

  Artplays NS-45

  Hodnotenie: 4.8

  Artplays NS-45

  Výber pokračuje veľmi dobrým a celkom úspešným pokusom o slušnú imitáciu ovládača Nintendo Switch Pro. Napodobeninu možno dokonca nazvať ak nie analógom Nintendo Switch Pro, tak určite slušnou alternatívou, najmä za takú prijateľnú cenu.

  Materiály a konštrukcia tohto modelu nenechávajú nikoho na pochybách o kvalite a zodpovednosti. Povrch puzdra dokonca mierne pripomína mäkký dotyk, ale je to len naozaj kvalitný plast s charakteristickou textúrou. Rukoväte nie sú pogumované, ale to má malý vplyv na pohodlie a používatelia sa väčšinou nesťažujú. Vyzerá takmer rovnako ako originál, len indikátory sú presunuté na predný panel.

  Dôležitý rozdiel medzi týmto modelom a predchádzajúcim k lepšiemu – prítomnosť vibračných motorov. Nie sú najpokročilejšie z hľadiska simulácie, ale na priemernú hru sú viac než dostačujúce. Ďalším jednoznačným plusom je šesťosový akcelerometer, ktorý umožňuje ovládaču zisťovať vlastnú polohu v priestore a ovládať jednoduché pohyby vo vzduchu. Citlivosť nastavená jednoduchou kalibráciou. Pre fanúšikov Amiibo je najmenším sklamaním absencia modulu NFC na interakciu s figúrkami, ale existuje alternatíva – Joy-Con.

  Zabudovaná dobíjateľná batéria vám poskytne až 9 hodín plynulého používania gamepadu. Zariadenie sa automaticky vypne po 5 minútach nečinnosti. Manuálne vypnutie stlačením tlačidla Domov na 3 sekundy. Nabíjanie cez kábel microUSB.

  Artplays NS-45 je od mája 2020 jedným z najúspešnejších analógov ovládača Nintendo Switch Pro Controller so všetkým potenciálom originálu, okrem modulu NFC. Model bol testovaný v rôznych moderných hrách, vrátane najikonickejšej v tomto kontexte – Legend of Zelda s využitím úplne všetkých ovládacích prvkov, akcelerometra a vibračnej spätnej väzby. Pokiaľ ide o ostatné hry, vďaka podpore oboch hlavných štandardov (Dinput a Xinput) je pokrytie najširšie, až po veľmi staré hračky napísané pod MS-DOS.

  Výhody

  • Čo najvernejšia imitácia Nintenda Switch Pro;
  • vysokokvalitné materiály;
  • dôkladná montáž;
  • nie zlé vibromotory;
  • Akcelerometer (orientácia ovládača v priestore);
  • Vhodné pre Legend of Zelda;
  • jednoduchá kalibrácia.

  Nevýhody

  • Mierne tuhé a „hlasné“ palice;
  • bez NFC.

  Ovládač Nintendo Switch Pro

  Hodnotenie: 4.7

  Ovládač Nintendo Switch Pro

  Bez toho, aby sme odchádzali príliš ďaleko, pozrime sa na originál, z ktorého bol predchádzajúci model celkom dobre skopírovaný. Toto je ten istý ovládač Nintendo Switch Pro Controller. Hoci je cenový rozdiel značný – dvojnásobný – nie je príliš dramatický. Napriek tomu mnohí používatelia pripisujú tomuto modelu neprimerane vysokú cenu. To bolo vlastne hnacím motorom pre vytvorenie lacnej plnohodnotnej náhrady – spomínaného gamepadu Artplays NS-45.

  Tento model bol pôvodne navrhnutý špeciálne pre rovnomennú hernú konzolu. Odvtedy sa toho veľa zmenilo, ovládač si vyslúžil vlastný profil v službe Steam a bez problémov sa dá používať na hranie PC hier. Jediným problémom je nevyhnutný „odkaz“ – analógové páčky budú mnohým hráčom veľmi chýbať.

  Čo sa týka ergonómie, kvality materiálov a presnosti montáže, niet pochýb – Nintendo si drží svoju značku. To isté sa dá povedať o hmatových pocitoch pri interakcii s ovládacími prvkami – všetko cvaká hladko, je to príjemné, nič nevrže, nedrnčí ani nevŕzga. Niektorí testeri sa zhodli, že ide o najšikovnejší ovládač značky Nintendo vôbec.

  Model podporuje dva typy pripojenia – bezdrôtové cez Bluetooth a káblové cez kábel USB s modernejším rozhraním USB-C. Používa sa aj na dobíjanie batérie. Mimochodom, ide o impozantnú kapacitu – dokáže zabezpečiť až 40 hodín výdrže batérie pre gamepad.

  Z hľadiska funkčnosti nie je k špecifikáciám predchádzajúceho modelu veľa čo dodať, okrem toho, že originál má celý balík vrátane modulu NFC pre komunikáciu v blízkom poli, ktorý je potrebný v niektorých hrách. Tento model má však pri všetkých svojich plusoch nejednoznačnosť – zmysel nákupu s nevyhnutným preplatkom, keď existuje slušná alternatíva, opísaná vyššie. Ak však nemáte nedostatok peňazí, pri rovnakých podmienkach vyhráva originál.

  Výhody

  • značka;
  • Kvalitné materiály a konštrukcia;
  • ergonómia;
  • Gyroskop a akcelerometer;
  • vibračné motory;
  • Modul NFC;
  • Až 40 hodín bez nabíjania.

  Nevýhody

  • bez podpory analógových spúšťačov (
  • predražené.

  Ovládač Microsoft Xbox One

  Hodnotenie: 4.7

  Ovládač Microsoft Xbox One

  Pokračovanie putovania po značkových a originálnych herných ovládačoch. A stoja za to, pretože aj pri najvážnejších pokusoch o vytvorenie analógov od iných výrobcov zostávajú vzorom, prinajmenšom v kvalite a z väčšej časti vo funkčnosti.

  Microsoft Xbox One Controller – originálny gamepad navrhnutý špeciálne pre rovnomennú hernú konzolu. Rovnako ako predchádzajúci model však bez problémov spolupracuje s hrami na PC. Jediným obmedzením je, že je podporovaný len natívny štandard XInput, čo dáva zmysel, pretože spoločnosť Microsoft by nechcela, aby bol jej produkt kompatibilný s priamym konkurentom PlayStation od spoločnosti Sony. Ale stále je to trochu nevýhoda.

  Na druhej strane, výrobcom gamepadu nie je nikto iný ako spoločnosť Microsoft a pre používateľov PC je tu sekundárna výhoda – ovládač Microsoft Xbox One Controller je spočiatku „obmedzený“ na operačný systém Windows a po pripojení zariadenia k počítaču je okamžite správne rozpoznaný a preberá všetky funkcie vrátane podsvietenia, vibračnej odozvy atď. bez manuálnej inštalácie ovládača alebo ďalšieho softvéru.

  Funkčnosť a používateľská prívetivosť, ako aj odolnosť tohto modelu sú na najvyššej úrovni. Rovnako ako predchádzajúci a nasledujúci ovládač v prehľade, sú všetky najlepšie v tejto cenovej kategórii. Výnimočná kvalita materiálov, žiadne vŕzganie ani vôle. Starostlivo umiestnené páčky, dobre otestovaný chod tlačidiel a klávesov, elegantný a štýlový dizajn. Na webe sú niektoré recenzie o nedostatočnej montáži, ale vyvolávajú pochybnosti o originalite výrobku.

  V hre tento model ukazuje tú najlepšiu stránku. Ovládacie prvky nemajú nepríjemnú vlastnosť, ktorá je typická pre lacné gamepady – mŕtve uhly, takže ovládanie je oveľa presnejšie a spoľahlivejšie. Akcelerometer a gyroskop, vďaka ktorým ovládač určuje svoju polohu v priestore. Detekcia pohybu.

  Ovládač Xbox One od spoločnosti Microsoft „prežil“ viac ako jednu revíziu, čo môže spôsobiť zmätok v popisoch funkcií a vybavenia na rôznych trhoch. Gamepad sa teda môže na jednom mieste dodávať s batériami a na inom nie, čo spôsobí nespokojnosť zákazníkov, pretože si musia osobitne kupovať batérie.

  Výhody

  • značka;
  • Kvalita materiálov a dôkladná konštrukcia;
  • pohodlie;
  • Prvotné prispôsobenie pre počítače so systémom Windows
  • gyroskop a akcelerometer;
  • detekcia pohybu;
  • audio konektor 3.5 mm mini jack pre stereo náhlavnú súpravu;
  • štýlový vzhľad.

  Nevýhody

  • bez batérií (závisí od revízie);
  • Podporovaný iba vstup XInput.

  Sony DualShock 4 v2

  Hodnotenie: 4.6

  Sony DualShock 4 v2

  A výber najlepších herných ovládačov pre PC z hľadiska výkonu a ceny dopĺňa ďalší ikonický model v každom zmysle – druhá verzia štvrtej edície Sony DualShock. Gamepad bol samozrejme primárne navrhnutý pre herné konzoly Sony, ale je skvelý aj na hranie na PC, a to takmer bez obmedzení. Bude to najvšestrannejší gamepad z uvedených, pričom je výrazne lacnejší ako ovládač Nintendo Switch Pro Controller.

  Úzkym miestom tohto modelu je jeho kompatibilita s PC. Gamepad je plne kompatibilný so stolnými a prenosnými počítačmi, ale správne pripojenie je možné len pomocou špeciálneho adaptéra a nástrojov, ako je DS4Windows. Pokročilý používateľ ľahko pochopí tieto nuansy, ale používatelia s nízkou počítačovou gramotnosťou už potrebujú pomoc.

  Pokiaľ ide o kvalitu a technologickú úroveň, niet pochýb – kvalitné materiály, bezchybná montáž, starostlivo kalibrované proporcie, vysoko ergonomické ovládanie. Okrem toho vývojári do tohto modelu zabudovali takmer rekordnú oficiálne udávanú životnosť 5 rokov. Záručná doba je stále len 1 rok. Napájanie vlastnou dobíjateľnou batériou s nabíjaním cez USB.

  Druhá vec, ktorá na tomto modeli jasne vyniká, je rozšírená funkčnosť, a to nie na úkor najrôznejšieho „balastu“, ale na úkor skutočne zaujímavých vecí. Vidíme tu teda kozmopolitný, v dobrom slova zmysle, prístup k podporovaným štandardom – DirectInput a XInput, ktorý výrazne rozširuje výber kompatibilných hier. Potom je tu taká inovácia, ako je dvojbodový kapacitný touchpad s tlačidlom. Zabudovaný miniatúrny reproduktor – monofónny reproduktor. K dispozícii je štandardná 3.5 mm stereo výstup pre náhlavnú súpravu. Vďaka mechanickému tlačidlu zdieľania môžete priamo z gamepadu odosielať snímky obrazovky a videoklipy na svoje účty na sociálnych sieťach. Tento model obsahuje celkovo 18 funkčných tlačidiel.

  Nehovoriac o atraktívnom vzhľade gamepadu. Elegantné línie v kombinácii s brutálnou masívnosťou a futuristickým podsvietením vytvárajú ten najlepší dojem.

  Výhody

  • značka;
  • Výnimočná kvalita materiálov a vyhotovenia;
  • Podpora DirectInput a XInput;
  • Rozšírené funkcie;
  • dotykový panel;
  • zabudovaný reproduktor;
  • detekcia pohybu;
  • podsvietenie;
  • dlhá životnosť.

  Chyby

  • určité ťažkosti s pripojením k počítaču.

  Najlepšie prémiové ovládače pre počítače

  Tretím a posledným tipom v prehľade najlepších herných ovládačov pre PC od Expertology sú najdrahšie prémiové modely. Je tu niekoľko naozaj veľkých mien a pre naozaj náročného hráča s vysokými požiadavkami na objektivitu by to bola rozumná kúpa. Pokiaľ ide o seriózne turnaje v elektronických športoch, ktoré sú zaujímavejšie ako len vzrušenie, dôstojnou voľbou je táto kategória.

  Ovládač Steam od spoločnosti Valve

  Hodnotenie: 4.9

  Ovládač Steam od spoločnosti Valve

  Začnime jedným z najzaujímavejších riešení v segmente herných klávesníc – vlastným ovládačom spoločnosti Valve. Spoločnosť už dlho pracuje na koncepcii a dizajne potenciálne lepšieho gamepadu pre Steam a nakoniec prichádza s výsledkom, ktorý je rovnako nezvyčajný ako zaujímavý.

  Forma je veľmi blízka svojim najbližším „bratom“ od Sony a Microsoftu a dokonca aj umiestnenie niektorých ovládacích prvkov je podobné, ale tým podobnosť končí. Prvá vec, ktorá vás zaujme, je prítomnosť dvoch dotykových plôch s pravidelným okrúhlym tvarom v miestach, kde by ste očakávali kríž a symetrický prvok.

  Mechanické ovládanie sa tiež výrazne líši. Na zadnej strane sú teda dve ďalšie pádlové tlačidlá, ako sú radiace páky na volante vozidiel formuly 1. Palica zostáva jediná na ľavej strane. Pravý touchpad bol úplne odstránený a jeho funkciu plní pravý kruhový touchpad, ale nielen on.

  Ovládač Steam od spoločnosti Valve môže komunikovať s počítačom prostredníctvom bezdrôtového spojenia cez prijímač, ktorý je súčasťou balenia. Dôležité je, že príjemca je rodený. Žiadna podpora Bluetooth, hoci sa donedávna plánovala. Káblové pripojenie – pomocou pôvodného 1″ kábla.5 m s konektorom klasického formátu. Voliteľne možno prijímač (dongle) pripojiť nie priamo k portu USB počítača alebo notebooku, ale prostredníctvom rovnakého kábla. Ide o to, že v tomto prípade môžete ľahko zmeniť umiestnenie hardvérového kľúča tak, aby bol vždy v zornom poli gamepadu.

  Okrem zrejmých výhod modelu (kvalita, ergonómia, presnosť atď.) má veľmi zvláštny dizajn. .), má ešte špecifickejšie. Najtesnejšie a najhlbšie prispôsobenie ekosystému služby Steam hráčom výrazne uľahčuje život – mnoho hier už má prirodzene vyvinuté optimálne nastavenia, ktoré sú zhromaždené v pripravených predvoľbách a voľne prístupné, zoradené podľa obľúbenosti.

  tento model má aj také príjemné prekvapenia, ako je vylepšená spätná väzba – gamepad komunikuje s hráčom nielen vibráciami, ale aj špecifickými „kliknutiami“, ktoré sú navrhnuté tak, aby vytvárali efekt práce s myšou. Táto funkcia bola do tohto modelu implementovaná ako súčasť rozšírenia funkcií, pri ktorom môžete (s výhradami) vykonávať funkcie myši a klávesnice prostredníctvom gamepadu.

  Výhody

  • dokonalá kvalita materiálov a vyhotovenia;
  • presnosť a citlivosť;
  • zvýšená kvalita spätnej väzby;
  • náhrada myši a klávesnice;
  • originálne prístupy k organizácii kontrol;
  • dramatický vzhľad;
  • Stopercentná prispôsobiteľnosť a automatizácia v ekosystéme Steam;
  • Prednastavenia od hernej komunity.

  Chyby

  • Len pre službu Steam a licencie.

  Ovládač Thrustmaster eSwap Pro

  Hodnotenie: 4.8

  Ovládač Thrustmaster eSwap Pro

  Teraz sa zameriame na produkt renomovaného výrobcu Thrustmaster – multifunkčný herný ovládač eSwap Pro Controller. Ide o jeden z najvšestrannejších gamepadov v profesionálnom segmente. Vysokú úroveň technológie naznačuje vysoká cena viac ako 12k. vysoká kvalita materiálov a montáže.

  Tento model bol najprv orientovaný na Sony PlayStation, ale svojou formou sa stále približuje pôvodným gamepadom od Microsoftu. Kvalita materiálov je špičková, kombinuje čierny plast s lesklou a matnou textúrou. Rukoväte majú na každej strane úhľadné pogumované protišmykové podložky.

  Tento model zaujme širokou škálou ovládacích prvkov – celkovo 17 hlavných tlačidiel a 6 doplnkových tlačidiel plus clickpad. Kvalita materiálov a mechanizmov tlačidiel (eSwap Pro Controller používa mechaniku namiesto membrán) je nepochybná, spätná väzba od testerov a používateľov je najlepšia a výrobca oficiálne deklaruje životnosť mechanizmov tlačidiel na 5 miliónov kliknutí. Ďalšie doplnky, ako napríklad mikrofón, výstup na náhlavnú súpravu a možnosť zápisu profilov prispôsobenia priamo do pamäte ovládača.

  Široká použiteľnosť a faktická univerzálnosť gamepadu sa prejavuje nielen v širokej škále ovládacích prvkov gamepadu. Tu môžete dokonca zmeniť fyzické umiestnenie niektorých úchytov. Palice sú k dispozícii v symetrickej aj asymetrickej polohe. Zmena pozícií je jednoduchá a priama vďaka modulárnej štruktúre gamepadu.

  Celkovo tento model získava prevažne pozitívne ohlasy najmä pre svoju vzácnu kombináciu všestrannosti a vysokej úrovne technológie. Dokonca ani kábel USB nie je len tak hocijaký, je to textilný kábel s vinutím, čo hovorí za veľa. Ovládač Thrustmaster eSwap Pro je oficiálne kompatibilný s platformami PlayStation, PC (Windows) a Android.

  Model sa dodáva so samotným gamepadom, káblom microUSB na typ A, nástrojom, textilným puzdrom, dokumentáciou. Puzdro je úplne zbytočné, pretože je to len taška a takéto zariadenie ako gamepad stále potrebuje pevné puzdro na bezpečnú prepravu. Nástroj sa tu vzťahuje na skrutkovač z nehrdzavejúcej ocele. Budete ho potrebovať na označenie pozícií tlačidiel a priečnika.

  Výhody

  • Bezchybná kvalita materiálov;
  • vysoká profesionálna úroveň;
  • mechanické tlačidlá;
  • Životnosť tlačidiel až 5 miliónov. kliknutia;
  • Rozšírené funkcie;
  • Vlastná pamäť na ukladanie profilov;
  • mikrofón;
  • modulárna konštrukcia (pozície tyčí sa dajú meniť);
  • Pôsobivý vzhľad.

  Nevýhody

  • Zbytočný obal.

  Nacon Revolution Un
 • mited Pro Controller
 • Hodnotenie: 4.8

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: