20 najlepších externých batérií pre smartfóny, tablety a notebooky

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani návod na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Každý elektronický gadget sa môže vybiť v najnevhodnejšej chvíli. A zatiaľ čo v minulosti takéto zariadenia fungovali na batérie, ktoré sa dali ľahko vymeniť, teraz sa používa vstavaná batéria, často aj nevymeniteľná. A čo robiť, ak nemáte po ruke zásuvku alebo nemáte prístup k sieťovej nabíjačke? jediným riešením je použitie externej batérie. V tomto článku sa tím Expertology rozhodol popísať tieto doplnky.

Ako si vybrať externú batériu

Powerbanky sú už nejaký čas neuveriteľne populárne. V neposlednom rade kvôli zníženej cene. Spolu s cenou však klesá aj kvalita takéhoto príslušenstva. Aby ste si vybrali správne, musíte zvážiť rôzne funkcie.

Najskôr odporúčame určiť účel, na ktorý sa bude powerbanka presne používať. Faktom je, že externé batérie možno zhruba rozdeliť do niekoľkých odlišných skupín:

 1. Vreckové napájacie banky– sú najmenšie a ich kapacita zvyčajne stačí len na jedno nabitie smartfónu. Toto príslušenstvo sa berie so sebou „pre prípad“, našťastie nezaberá veľa miesta a jeho hmotnosť nemusí dosiahnuť ani sto gramov.
 2. Externá batéria so strednou kapacitou– môžete si ho vziať so sebou na túry alebo výlety na bicykli, alebo ho mať doma pre prípad výpadku prúdu. Jeho kapacita je približne 10 000 mAh. Toto číslo nabije smartfón niekoľkokrát alebo trikrát, pričom powerbanka stále nie je nepríjemná svojou veľkosťou a hmotnosťou.
 3. Externá batéria s vysokou kapacitou– Je už pomerne veľká veľkosť, ani ju nemožno nazvať ľahkou. Kapacita 20 000 mAh však stačí na štyri alebo päť nabití smartfónu. A takáto powerbanka sa môže hodiť majiteľovi tabletu. Ale nosiť ho stále so sebou predsa len nie je dobrý nápad.
 4. Externá batéria pre váš prenosný počítač– má vyšší výstupný prúd a kapacita môže ľahko dosiahnuť pôsobivých 30000 mAh alebo ešte viac. Aj tento typ powerbanky sa zvyčajne vyznačuje obrovským počtom adaptérov, ktoré sa dodávajú s.
 5. Externá batéria napájaná solárnou energiou– sa bude hodiť tým, ktorí majú v byte pravidelne svetlo bez lustra. Keď je vonku slnečno – stačí položiť powerbanku na okenný parapet a bude čerpať energiu. Nedúfajte však v rýchle výsledky, pretože v ideálnom prípade by malo byť slnko v zenite.
 6. Externá batéria s vodotesným puzdrom– používané v rôznych kempoch. Môžete ho ľahko uschovať v batohu aj v daždi bez obáv, že ho poškodí voda. Aj tieto napájacie banky majú často určitú rezervu odolnosti voči nárazom.

Keď ste sa rozhodli pre účel externej batérie, je časpremýšľajte o kapacite. Čím vyššia je, tým viackrát môžete nabíjať konkrétne zariadenie. Nezabúdajte však, že v dnešnej dobeSmartfóny majú často batériu s kapacitou 4000-5000 mAh. Akčná kamera potrebuje menej energie – jej batéria má vo väčšine prípadov kapacitu len 2000 mAh. Ako sme už povedali, notebook s obrovskou batériou potrebuje špeciálnu powerbanku.

Koľko zariadení budete nabíjať súčasne? Najlacnejšie modely externých batérií s nízkou kapacitou majú len jeden výstup USB. Ale ak je kapacita powerbanky aspoň 10k. mAh, potom môže príslušenstvo získať niekoľko konektorov. Modely s najvyššou kapacitou sa môžu pochváliť štyrmi zásuvkami. Je na vás, či potrebujete toľko.

Myslite aj na podporu technológie rýchleho nabíjania. Problémom je, že v súčasnosti existuje pomerne veľa noriem. Ak chcete určiť, ktorý z nich je najlepší, je najlepšie prečítať si špecifikácie vlastného smartfónu. Najobľúbenejšie technológie sú:

 1. Qualcomm Quick Charge – už tretia verzia. Podporované mnohými smartfónmi s procesorom Qualcomm.
 2. Adaptívna rýchlonabíjačka Samsung (AFC) – používa sa v juhokórejských smartfónoch a tabletoch. Ak powerbanka podporuje rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0, je veľmi pravdepodobné, že bude fungovať aj s AFC.
 3. Huawei FCP – často spätne kompatibilný aj s treťou verziou technológie rýchleho nabíjania Qualcomm.
 4. Napájanie USB De
 5. ďalšia technológia, ktorú podporujú mnohé zariadenia USB typu C. Konkrétne sa používa v zariadeniach iPhone, iPad, Pixel a niektorých ďalších zariadeniach.
 6. Warp Charge je jedno z najrýchlejších nabíjacích zariadení s prúdom až 30 W. Exkluzívna technológia smartfónu OnePlus, ktorú v powerbankách takmer nenájdete.

Môžete tiež špekulovať oĎalšie funkcie príslušenstva.Najobľúbenejšie sú tieto:

 1. Bezdrôtová nabíjačka– vďaka tejto technológii môžete jednoducho umiestniť smartfón na puzdro powerbanky bez toho, aby ste ho museli pripojiť káblom. Ale len ak samotný smartfón podporuje bezdrôtové nabíjanie.
 2. Pochodeň– Niektoré modely sú vybavené dostatočne jasnou LED diódou, ktorá sa raz môže hodiť.
 3. Odporúčame tiež, aby ste sa uistili, že,aby powerbanka dokázala zobraziť aspoň približnú úroveň nabitia. V opačnom prípade sa môže stať, že v externej batérii už nebude energia. Odporúčame tiež vziať si len model, ktorý sa nabije za pomerne krátky čas. Aspoň ak sa jeho kapacita bude rovnať alebo prekročí 10000 mAh. Toto príslušenstvo by ste nemali nechávať zapojené cez noc?

Nemusíte sa obťažovať s vyššie uvedenými funkciami. Špeciálne pre vás sme zostavili zoznam najlepších powerbánk, ktoré sú k dispozícii u Slovenskách predajcov. Aby sme identifikovali najlepších kandidátov pre náš výber, preskúmali sme všetky druhy recenzií, testov a, samozrejme, spätnú väzbu. Snažili sme sa vám povedať o všetkých typoch externých batérií – od maličkých modelov veľkosti niekoľkých palcov až po skutočné monštrá, ktoré dokážu naplniť batériu notebooku.

Najlepšie hodnotenie externej batérie

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšia externá batéria pre tablety a telefóny1Xiaomi Mi Wireless Power Bank 10000 mAh (PLM11ZM)2 790 €
2Xiaomi Mi Power Bank 2C 200002 400 €
3Rombica NS240 Quick2 990 €
4MOMAX iPower Air1 999 €
5ASUS ZenPower 10050 mAh ABTU0051 484 €
Najlepšie externé batérie pre notebooky1TopON TOP-T723 843 €
2DELL Power Companion 18000 mAh5 812 €
3Rombica NEO PRO2806 240 €
4HIPER ForcePower 100W4 564 €
Najlepšie externé batérie s vodotesným puzdrom1TopON TOP-X72 72000 mAh14 454 €
2KS-is KS-3032 982 €
Najlepšie externé solárne nabíjateľné batérie1ROBITON Power BankLP-24-Solar4 590 €
2Sititek Sun-Battery SC-091 390 €
3G-Power STX6000II + solárny panel 12000 mAh2 400 €
Najlepšie externé batérie s vysokou kapacitou1TopON TOP-X100 96000mAh19 490 €
2Napájacia stanica Rombica NEO41600mAh16 990 €
3Rombica NEO PRO 440C10 590 €
Najlepšia externá batéria pre iPhone1Baseus Adaman Metal PD3.0+QC3.0 20000mAh2 583 €
2Xiaomi Mi Power Bank 3 10000 (PLM13ZM)980 €
3Deppa NRG Art 5000739 €

Najlepšie externé batérie pre tablety a telefóny

Xiaomi Mi Wireless Power Bank 10000 mAh (PLM11ZM)

Hodnotenie: 4.9

Xiaomi Mi Wireless Power Bank 10000 mAh (PLM11ZM)

Niektorých ľudí neustále trápi zabúdanie. Powerbanku si berú so sebou, ale kábel USB nechávajú doma. Ak ste sa s takýmito problémami stretli aspoň raz, odporúčame vám bezdrôtovú power banku Xiaomi Mi. Najmä ak si myslíte, že máte dostatočnú kapacitu, ktorá je 10000 mAh. Tento model podporuje bezdrôtové nabíjanie. Stačí, ak smartfón priložíte k externej batérii so zdvihnutou obrazovkou, a začne sa napĺňať energiou!

Napriek slušnej kapacite je powerbanka pomerne malá. Dĺžkou a šírkou sa dá prirovnať k väčšine smartfónov. Je hrubší ako oni, ale nie o veľa.

Na konci externej batérie sú dva konektory. Prvý je USB typu A plnej veľkosti, druhý je USB typu C. Prvý slúži len na posielanie energie do smartfónov a iných zariadení. Jeho prúdová kapacita môže dosiahnuť 2,4 A. Pokiaľ ide o druhý port, ten môže energiu prijímať aj odovzdávať. Prúdová kapacita sa zvyšuje až na 3A. To znamená, že niektoré vlajkové lode smartfónov sa nabije za hodinu a pol alebo dve hodiny. Samotné dobíjanie powerbanky netrvá dlho.

Netreba dodávať, že príslušenstvo dokáže súčasne nabíjať dve zariadenia. V tomto prípade sa však musíte zmieriť s tým, že aj prúd je rozdelený na dve časti – to je typické pre úplne všetky powerbanky. Kovový kryt je ďalším dobrým prvkom, vďaka ktorému je batériu príjemné držať. Výrobok váži 303 g. Nie je to najlepšia voľba pre niekoho, kto má v úmysle nosiť PowerBank vo vrecku, ale keď si ju zbalíte do batohu, nebude sa vám zdať taká ťažká.

Existuje veľa recenzií Xiaomi Mi Wireless Power Bank online, ktoré chvália externú batériu. To platí aj pre recenzie. Nebojte sa negatívnych názorov – ľudia majú negatívny názor len vtedy, keď im poslali nesprávnu powerbanku (niektoré online obchody – očividní podvodníci). Typická recenzia vyzerá takto: „Dlho som sa rozhodoval a nič neľutujem. Veľmi sa mi páči, stačí na trojnásobné nabitie iPhonu X. A rozhodnutie o kúpe je naozaj ťažké, pretože to nie je najlacnejší powerbank.

Výhody

 • Podporuje bezdrôtové nabíjanie;
 • Môžete nabíjať dve zariadenia súčasne;
 • Jeden z konektorov je USB typu C;
 • K dispozícii je indikátor úrovne nabitia;
 • Vysokokvalitné vyhotovenie;
 • Implementovaná podpora rýchleho nabíjania.

Nevýhody

 • Nemožno ho nazvať obzvlášť ľahkým;
 • Nie najnižšia cena.

Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000

Hodnotenie: 4.8

Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000

Veľmi populárna powerbanka, obľúbená v Slovenskom maloobchode a v čínskych internetových obchodoch. Tento model je schopný dodať maximálny prúd 2,4 A. To umožňuje odporučiť príslušenstvo na nákup majiteľom tabletov. Dokonca aj 10-palcové zariadenie možno nabiť aspoň dvakrát, pretože kapacita tejto batérie je 20 000 mAh.

Hlavným charakteristickým znakom príslušenstva je podpora technológie rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. To ocenia všetci majitelia smartfónov vybavených touto technológiou. Mimochodom, samotná batéria sa nabíja približne štyri hodiny. Pri tejto kapacite to možno považovať za veľmi chvályhodný výsledok.

Samozrejme, čínsky výrobca tu nezabudol predstaviť a podporiť všetky druhy bezpečnostných funkcií. To znamená, že výrobok sa nebojí ani skratu, ani prehriatia, ani preťaženia. Zostáva dodať, že miniaplikácie možno nabíjať pomocou dvoch konektorov USB.

Výhody

 • Vysoká spotreba prúdu;
 • Vysoká kapacita;
 • Batéria sa nabíja dostatočne rýchlo;
 • Dokáže pracovať s technológiou rýchleho nabíjania Qualcomm;
 • Vysoká spoľahlivosť;
 • Cena pod 2000 Euro.

Nevýhody

 • Počet konektorov USB je pomerne malý;
 • Veľká veľkosť a hmotnosť;
 • Nudný vzhľad.

Rombica NS240 Quick

Hodnotenie: 4.7

Rombica NS240 Quick

Táto externá batéria sa dostala do nášho rebríčka vďaka kombinácii vysokej kapacity, ktorá dosahuje 24 000 mAh, a pomerne kompaktných rozmerov. Hmotnosť príslušenstva je 415 g, čo možno považovať za jeho hlavnú nevýhodu. Výrobcovi sa však podarilo umiestniť batériu do tenkého tela, hoci má veľkú plochu. Táto powerbanka si určite nájde miesto vo vašom batohu.

Na rozdiel od vyššie uvedeného príkladu sú tu už tri konektory a odchádzajúci prúd je schopný až 3A (aspoň to platí pre jeden port). Na nabíjanie externej batérie používa konektory micro-USB,

 • Ghtning a USB Type-C – to znamená, že nemusíte mať po ruke žiadny konkrétny kábel; zmestí sa doň kábel vášho smartfónu, nech je akýkoľvek. Aj tu je podporovaná technológia Qualcomm Quick Charge 3.0, čo umožňuje nabíjanie mnohých strojov strednej triedy a vlajkových lodí vo veľmi krátkom čase.

  Inak ide o typickú powerbanku, ktorej vysoká cena je spôsobená prítomnosťou veľkého počtu konektorov, obrovskou kapacitou a slušným množstvom prúdu.

  Výhody

  • Veľká kapacita;
  • Môžete nabíjať až tri zariadenia súčasne;
  • Podporuje technológiu rýchleho nabíjania Qualcomm;
  • Ukázalo sa, že batéria je pomerne tenká;
  • Vysoký výstupný prúd;
  • Niekoľko rôznych konektorov na nabíjanie samotnej powerbanky.

  Nevýhody

  • Váži pekný peniaz;
  • Cena dosahuje 4000 Euro.

  MOMAX iPower Air

  Hodnotenie: 4.7

  MOMAX iPower Air

  Veľmi zaujímavý produkt, ktorého hlavnú úlohu možno považovať za prekvapenie pre kupujúceho. Je to jediná powerbanka v našom hodnotení, ktorá dokáže bezdrôtovo nabíjať váš smartfón, ak túto technológiu podporuje. Ak použijete káblové pripojenie, dostanete maximálny prúd 2,1 A. Bohužiaľ, nepodporuje žiadnu technológiu rýchleho nabíjania. Niektorým môžu vadiť aj dva konektory USB. Viac však nie je potrebné, pretože kapacita tejto powerbanky je nízka – je to len 10 000 mAh.

  Na dobíjanie externej batérie môžete použiť kábel s konektorom micro-USB alebo USB typu C (dodáva sa len prvá možnosť). K dispozícii sú dve verzie príslušenstva, jedna v bielej a druhá v čiernej farbe. Stojí približne 2500 Euro.

  Výhody

  • Dve farebné možnosti krytu;
  • Podporuje sa bezdrôtové nabíjanie;
  • Vysoký prúd;
  • Relatívne malá veľkosť;
  • Dobré ochranné vlastnosti;
  • Cenu nemožno nazvať prehnanou.

  Nevýhody

  • Len dva konektory na nabíjanie miniaplikácií;
  • Kapacitu nemožno nazvať veľmi veľkou.

  ASUS ZenPower 10050mAh ABTU005

  Hodnotenie: 4.7

  ASUS ZenPower 10050mAh ABTU005

  Táto externá batéria má štandardnú veľkosť a tvar. V našom hodnotení sa výrobok umiestnil najmä vďaka množstvu farebných možností – v obchodoch nájdete tento model v modrej, žltej, ružovej, bielej farbe, a to uvádza len najobľúbenejšie verzie. Zariadenie s hmotnosťou 215 gramov sa môže pochváliť aj vysokým výstupným prúdom, ktorý dosahuje 2,4 A. Vďaka tomu môžete relatívne rýchlo nabiť takmer akýkoľvek gadget.

  Je pravda, že tento model nebol navrhnutý pre tablety. Skutočnosť, že kapacita externej batérie nepresahuje 10 050 mAh. Na nabitie 10-palcového tabletu to sotva stačí. Majitelia smartfónov však toto príslušenstvo určite ocenia. Jedinou nevýhodou 2 000 Euro. externú batériu možno považovať za batériu s jedným portom USB.

  Výhody

  • Početné farebné možnosti;
  • Vysoký prúd;
  • Niekoľko zabudovaných bezpečnostných funkcií;
  • Odolná konštrukcia s kovovým puzdrom;
  • Túto váhu nemožno nazvať veľmi veľkou;
  • Rozumná cena.

  Nevýhody

  • Len jeden slot na nabíjanie;
  • Rýchlosť nabíjania nie je ani zďaleka rekordná;
  • Nie príliš veľká kapacita.

  Najlepšia externá batéria pre notebooky

  TopON TOP-T72

  Hodnotenie: 4.9

  TopON TOP-T72

  Jedna z cenovo najdostupnejších možností medzi externými batériami vrátane nabíjania notebookov. Príslušenstvo sa predáva za 3290 Euro., Dodáva sa s množstvom adaptérov pre obľúbené aj menej obľúbené zásuvky pre notebooky. Samozrejme, dodáva sa aj s adaptérmi pre konektory smartfónov. Možno takýto balík – to je hlavný dôvod, prečo tento model zaradiť do nášho rebríčka.

  Je potrebné pochopiť, že s kapacitou 18 000 mAh bolo ťažké zvýšiť prúd na viac ako 2,1 A. Kupujúci by teda nemal počítať s veľmi rýchlym nabíjaním notebooku. Samotná externá batéria sa však môže nabíjať veľmi rýchlo, pretože vstupný prúd môže dosiahnuť až 3 A. Na nabíjanie kompaktných prístrojov sa tu používajú dva konektory USB, podporuje sa technológia Qualcomm Quick Charge 2.0. Ako sa na takéto zariadenie sluší, je v ňom implementované veľké množstvo bezpečnostných funkcií vrátane skratu a prehriatia.

  Nevýhody

  • Vysoká kapacita;
  • Súprava obsahuje adaptér do auta;
  • Existuje veľa adaptérov s okrúhlym konektorom;
  • Implementovaná podpora rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 2.0;
  • Spoľahlivý dizajn.

  Nevýhody

  • Hmotnosť dosahuje 420 g.

  DELL Power Companion 18000 mAh

  Hodnotenie: 4.8

  DELL Power Companion 18000 mAh

  Spoločnosť DELL už nejaký čas vyrába vlastné príslušenstvo. Prenosná batéria s kapacitou 18 000 mAh je primárne určená na nabíjanie notebookov. A nemusí byť nutne vyrobená spoločnosťou DELL – v súprave nájdete adaptéry pre rôzne zásuvky. Na nabíjanie pomôcok sú k dispozícii celkovo dva porty USB a jedna univerzálna zásuvka, pričom výrobok dokáže dodávať maximálne 19,5 V s prúdom 2,3 A.

  Hmotnosť príslušenstva dosahuje 417 gramov, a to s plastovým krytom! Pokiaľ ide o cenu, nemožno ju nazvať obzvlášť humánnou – v Rusku sa za batériu v našom rebríčku žiada o niečo menej ako 7000 Euro.

  Výhody

  • Kvalitná montáž;
  • Vysoký prúd;
  • Môžete nabíjať notebook a batériu súčasne;
  • Rozmery nemožno nazvať veľmi veľkými;
  • Jednoduchý a jasný indikátor nabitia;
  • Čas nabíjania batérie – maximálne tri hodiny.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoké náklady;
  • Kapacita nie je príliš vysoká.

  Rombica NEO PRO280

  Hodnotenie: 4.8

  Rombica NEO PRO280

  Jedna z externých batérií s najvyššou kapacitou v našom rebríčku. Je tiež najťažší. S kapacitou 28 000 mAh však výrobok nemôže vážiť menej ako 830 g. Veľkosť príslušenstva naznačuje, že je najlepšie ho nosiť v taške na notebook. Batériu môžete uložiť aj doma pre prípad výpadku prúdu. K dispozícii je nielen univerzálna zásuvka, ale aj dva porty USB. Môže nabíjať smartfóny, bezdrôtové telefóny a iné prenosné zariadenia. Tieto zásuvky odoberajú maximálne 2,1 A. Pokiaľ ide o univerzálnu zásuvku, odoberá prúd 3,2 A, čo je najdôležitejšie v prípade notebookov.

  V balení nájdete celkovo desať adaptérov pre notebooky. Môžete si byť istí, že výrobca nezabudol na žiadny druh slotu. Príslušenstvo sa dodáva aj s dvoma nabíjacími káblami pre Apple MacBook – s prvým a druhým typom MagSafe. V balení nájdete aj vlastný sieťový adaptér, ktorý dokáže dodávať prúd s vysokým napätím, aby sa urýchlil čas nabíjania externej batérie. Bez nej by nabíjanie takéhoto vysokokapacitného produktu trvalo niekoľko dní.

  Výhody

  • Vzácna batéria na nabíjanie MacBooku;
  • Vysoký prúd;
  • Kvalitné vyhotovenie;
  • Veľmi vysoká kapacita;
  • Súčasťou balenia je množstvo adaptérov;
  • Dodáva sa s napájacím adaptérom.

  Nevýhody

  • Žiadna ochrana proti preťaženiu;
  • Cena dosahuje 8000 USD.
  • Veľká veľkosť a hmotnosť;

  HIPER ForcePower 100W

  Skóre : 4.7

  HIPER ForcePower 100W

  Táto powerbanka vás neprekvapí svojím dizajnom. Nebudete nadšení jeho hmotnosťou, ktorá je 595 g. Táto externá batéria by sa mala uchovávať len v taške alebo batohu. To však nevadí, pretože je primárne určená na nabíjanie notebooku. Svedčí o tom vysoký prúd a kapacita, ktorá je 20 000 mAh.

  Pomocou tejto powerbanky možno nabíjať aj mnohé iné zariadenia. Qualcomm Quick Charge 3 je nevyhnutná funkcia.0 a USB Power De

 • veľmi. To znamená, že väčšina smartfónov sa nabije za hodinu a pol. Batéria je pripravená dodávať maximálne 3 A.

  Na výstup energie sa používajú tri zásuvky. Prvé dva patria k typu USB A, pričom jeden z nich podporuje technológiu rýchleho nabíjania od spoločnosti Qualcomm. Tretí konektor je USB typu C. Dokáže nabíjať vaše zariadenie ešte rýchlejšie, ak to váš smartfón samozrejme podporuje. Na čelnej strane sa nachádza port micro-USB – je určený na dobíjanie powerbanky. Proces trvá od dvoch do piatich hodín v závislosti od toho, aký sieťový adaptér pripojíte.

  Podrobné testovanie HIPER ForcePower 100W spoločnosťou IXBT ukázalo, že externá batéria si zaslúži len pochvalu. Áno, nemôže poskytovať súčasné rýchle nabíjanie dvoch zariadení – priorita je zvolená pre jedno z nich. Ale to nie je až také zlé? U konkurencie to až na výnimky neplatí. Autor materiálu tiež poznamenal, že všetky znaky zodpovedajú uvedeným. A ak vezmeme do úvahy, že spoločnosť HIPER sa špecializuje najmä na powerbanky, potom od tohto modelu môžete očakávať aj veľmi dlhú životnosť. Pri intenzívnom používaní si však tento model určite nezachová svoj predajný vzhľad. Skutočnosť, že hliníkové puzdro sa postupne začne poškriabať. Situáciu by zachránilo puzdro na prenášanie, ktoré sa však nedodáva s powerbankou. Nie je súčasťou balenia spolu s výrobkom a adaptérom pre nabíjacie konektory notebookov – musíte si ho kúpiť samostatne. Áno, a vodiče konektorov micro-USB a USB typu C majú veľmi malú hrúbku. A ak pre prvý, je to odpustiteľné, ale druhý bude pracovať s vyšším prúdom, takže je lepšie ho zmeniť.

  Výhody

  • Môžete nabíjať až tri zariadenia súčasne;
  • Medzi konektormi sa nachádza USB typu C;
  • Podporuje technológiu rýchleho nabíjania;
  • Samotná powerbanka sa nenabíja veľmi dlho;
  • Kapacita dosahuje 20 000 mAh;
  • Je tu indikátor úrovne nabitia;
  • Vyrobené z kvalitných materiálov.

  Nevýhoda

  • Kompletná súprava káblov vzbudzuje strach;
  • Nebolo by na škodu mať kufor;
  • Žiadny adaptér pre notebook;
  • Powerbanka je ťažká.

  Najlepšie externé batérie s vodotesným puzdrom

  TopON TOP-X72 72000 mAh

  Hodnotenie: 4.9

  TopON TOP-X72 72000 mAh

  Cestujete pravidelne stopom? Vykonávanie rozsiahlych testovacích jázd? V týchto a niektorých ďalších prípadoch si budete musieť zakúpiť Topon TOP-X72 72000 mAh. Najmä ak so sebou nosíte notebook. Tento model bude vášmu počítaču bez problémov dodávať energiu. A nezvládne ani chlad, ani vodu, ani náraz. Vnútornosti sú umiestnené pod pevným krytom, ktorý by sa dal poškodiť len s náležitým úmyslom.

  Ako napovedá celý názov, táto externá batéria má kapacitu až 72000 mAh. Nebudeme ani počítať, koľkokrát môžete svoj smartfón nabiť. A práve pre takéto zariadenia nie je táto powerbanka určená. Aspoň to naznačuje hŕstka adaptérov pre všetky druhy okrúhlych zásuviek, ktoré sa s ním dodávajú. V krabici s externou batériou sa nachádza aj napájací zdroj a puzdro. Ten je vyrobený na spôsob, aký mávajú kompaktné fotoaparáty.

  Samotná powerbanka sa nabíja rýchlosťou 2A. Odporúčame nechať príslušenstvo pripojené k sieti až celý deň, najmä ak je úplne vybité. Pokiaľ ide o silu výstupného prúdu, závisí od toho, ktorý konektor si vyberiete. Prvý USB poskytuje 2,4 A, čo je dostatočné pre väčšinu moderných smartfónov. Druhé USB rovnakého typu dosahuje maximálne 2,1 A. Zásuvka DC, do ktorej sa pripájajú vyššie uvedené adaptéry, však dokáže viac – produkuje 3,5 A elektrického prúdu (podporuje napätie od 12 do 21 V, napätie možno prepínať manuálne).

  Už skôr sme spomenuli, že powerbanka sa nebojí vody. To je pravda len čiastočne. Dážď príslušenstvu neublíži. Ak však externá batéria spadne niekde do rieky, môžete sa s ňou rozlúčiť. Dôkazom toho je skutočnosť, že výrobok je certifikovaný len podľa IP64.

  Tento model nie je v žiadnom prípade dokonalý. Nie každému sa bude páčiť jeho takmer 1,5-kilogramová hmotnosť. Na absenciu konektora USB typu C sa môžete sťažovať aj tu. To je ďalší náznak toho, že výrobca nemyslel na majiteľov smartfónov a zameral sa na majiteľov notebookov. Ale najviac zo všetkého príslušenstva je sklamaním kvôli jeho cene – nie každý sa odváži zaplatiť za takúto Powerbank viac ako 13 tisíc. Euro.

  TopON TOP-X72 najlepšie opísal Nikolay, ktorý zanechal recenziu na Yandex.“Market“ niekoľko mesiacov po tom, čo som ho kúpil: „Ak idete tam, kde potrebujete notebook, ktorý pracuje neobmedzene dlho, a nie hodinu a pol alebo dve hodiny, ktoré vám môžu poskytnúť moderné počítače, potom je TopON TOP-X72 najlepšou voľbou. Hlavnou vecou je nenabíjať zariadenie na poslednú chvíľu pred odchodom, pretože tento proces je pomerne dlhý.

  Výhody

  • obrovská kapacita;
  • Môže nabíjať viacero zariadení súčasne;
  • Odolnosť voči vode a nárazom;
  • Dodáva sa s adaptérmi pre notebooky;
  • Dodáva sa s puzdrom na prenášanie;
  • Zariadenie je vybavené aj indikátorom nabíjania;
  • Pochodeň je prítomná.

  Nevýhody

  • Žiadna podpora proprietárnej technológie rýchleho nabíjania;
  • Veľmi vysoké náklady;
  • Powerbanka vyšla obrovská a ťažká;
  • Žiadny konektor USB typu C.

  KS-is KS-303

  Hodnotenie: 4.8

  KS-is KS-303

  Jedna z najlacnejších prenosných batérií medzi tými, ktoré sa vôbec neboja dažďa a hmly. Výrobok je vybavený pogumovaným krytom, vďaka ktorému môže spadnúť aj na tvrdý povrch. Väčšie rozmery a hmotnosť sú kompenzované prítomnosťou solárneho panelu. Nemôžete sa však na to spoľahnúť, ani keď ste v Brazílii. Skutočnosť, že solárny panel generuje prúd s veľmi slabou silou – plne nabiť batériu z neho je banálne nie je schopný.

  Výrobca uvádza na krabici kapacitu 20 000 mAh. V skutočnosti však tento parameter nepresahuje 16 000 mAh. Príslušenstvo má tiež dvojicu portov USB, ktoré dodávajú prúd 1 a 2,4 A. Produkt sa dodáva s adaptérmi pre micro-USB a

 • ghtning. Príjemným bonusom je karabína, pomocou ktorej môžete 377-gramové príslušenstvo upevniť na opasok.

  Výhody

  • Je vodotesný a nárazuvzdorný;
  • Súprava obsahuje karabínu;
  • Jeden z konektorov má vysoký prúd;
  • Je tu jasný indikátor nabitia;
  • Cena nepresahuje 3300 rbl.

  Nevýhody

  • Výrobca klame o kapacite;
  • Solárna batéria je takmer neaktívna.

  Najlepšie externé solárne nabíjateľné batérie

  Power banka ROBITON LP-24-Solar

  Hodnotenie: 4.9

  Power banka ROBITON LP-24-Solar

  Niektoré moderné powerbanky sú vybavené nielen nárazuvzdorným a vodotesným puzdrom, ale majú aj solárny panel. Áno, jeho výkon je veľmi žiaduci – externá batéria sa naplní energiou len vtedy, ak je slnko takmer v zenite. Ale aj tak je to príjemný bonus, ktorý sa hodí pri turistike. Power banka ROBITON LP-24-Solar má najmä.

  Tento model možno použiť nielen v prírode. Môžete s ním niekam ísť autom. V lete môže byť batéria umiestnená na torpéde – slnečné svetlo, ktoré na ňu dopadá, sa určite premení na elektrinu. Potom sa nemusíte obávať hmotnosti príslušenstva, ktorá je 553 g. Naopak, poteší vás, že kapacita externej batérie je 24000 mAh. To umožňuje nabiť priemerný smartfón päť až šesťkrát.

  Tento model nie nadarmo patrí medzi 5 najlepších externých batérií s veľkou kapacitou od . Ťažko si predstaviť človeka, ktorý by s touto powerbankou nebol spokojný. Majiteľ moderného smartfónu, ktorý podporuje rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3, bude najšťastnejší zo všetkých.0, ako je to implementované aj tu. Toto príslušenstvo bude užitočné aj pre majiteľov notebookov, pretože prúd s intenzitou 3A vám umožní nabíjať počítač.

  Na konci powerbanky sú tri konektory. Dva z nich sú porty USB plnej veľkosti – dodávajú prúd maximálne 2,4 A. USB typu C má najvyšší prúd. Príslušenstvo sa dodáva s dvoma káblami. Prvý je určený pre staršie a lacnejšie smartfóny vybavené konektorom micro-USB, zatiaľ čo druhý je určený pre modernejší USB Type-C. Ak máte iPhone, budete sa musieť spoľahnúť na vlastný kábel. Odporúčame však použiť iný kábel, pretože dva priložené sú príliš tenké a nedajú sa použiť na rýchle nabíjanie. V krabici s externou batériou sa nachádza aj karabína. Ďalej zdôrazňuje, že príslušenstvo bolo vytvorené na použitie v podmienkach kempovania.

  Samotná powerbanka sa nabíja približne päť hodín. Nie je to tak dlho, najmä keď si uvedomíte jeho kapacitu. Medzi prednosti power banky ROBITON LP-24-Solar patrí aj veľké množstvo ochranných technológií. Nebojí sa prehriatia, skratu ani preťaženia. Môžete ľahko pripojiť až tri zariadenia naraz – nič sa nestane. Môžete dúfať, že príslušenstvo bude kupujúcemu slúžiť mnoho rokov, kým nevyčerpá všetky svoje zdroje, čo sa rovná päťsto nabíjacím cyklom.

  Výhody

  • Je tu indikátor nabitia;
  • Veľké množstvo bezpečnostných funkcií;
  • Nebojí sa vlhkosti a nárazov;
  • Možno ho pripevniť k batohu pomocou karabíny;
  • Má solárny panel;
  • Je možné nabíjať notebook;
  • Dodáva sa s podporou technológie rýchleho nabíjania;
  • Konektor USB typu C.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Powerbank nie je ľahká;
  • Adaptér pre notebook je potrebné zakúpiť samostatne;
  • Je lepšie kúpiť iné káble.

  Sititek Sun-Battery SC-09

  Hodnotenie: 4.8

  Sititek Sun-Battery SC-09

  Toto je externá batéria v jej bežnej podobe. To znamená, že solárny panel je umiestnený na jednej strane príslušenstva. Produkt sme zaradili do nášho rebríčka vďaka tomu, že jeho cena nepresahuje 3000 USD. Za tieto peniaze dostane kupujúci batériu s kapacitou 5000 mAh, čo stačí na jedno nabitie smartfónu. Nabíjanie na slnku je ťažké, pokiaľ nie ste niekde v Afrike. Ale aspoň čiastočné doplnenie náplne počas kempovania je možné.

  Aj keď je kapacita pomerne nízka, tento produkt dokáže dodať až 2 A. Môže sa tiež pochváliť veľkým počtom adaptérov – elektrinu môžete posielať cez 30-pinové konektory Apple,

 • Pripojiteľnosť batérie, micro-USB a dokonca mini-USB. Chýba len variant USB typu C – takýto adaptér si budete musieť kúpiť samostatne. Čo však nie je problém.

  Výhody

  • K dispozícii je solárny panel;
  • Rozumná cena;
  • Veľký počet adaptérov;
  • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť;
  • Vysoký prúd.

  Nevýhody

  • Solárna batéria má nízky výkon;
  • Nízka kapacita;
  • Žiadne puzdro odolné voči vlhkosti.

  G-Power STX6000II + solárny panel 12000 mAh

  Hodnotenie: 4.7

  G-Power STX6000II + solárny panel 12000 mAh

  Táto externá batéria od spoločnosti G-Power sa dostala do nášho rebríčka vďaka pomerne vysokej kapacite – tento parameter je 12 000 mAh. Solárny panel sa nachádza na jednej strane zariadenia. Samozrejme, jeho plocha neumožňuje dúfať v poriadny prúd, ale aj tak dokáže čiastočne dobiť batériu.

  Podobne ako väčšina dnes dostupných externých batérií má príslušenstvo indikátor nabitia. Obsahuje aj plastové puzdro. Bohužiaľ, ale nemá žiadne vodotesné vlastnosti, takže je lepšie, aby ste sa s touto PowerBank nedostali do dažďa. Na nabíjanie miniaplikácií používa dva konektory USB. Jeden vydáva prúd 1A, zatiaľ čo druhý vydáva prúd 2A.

  Tu sa funkcie príslušenstva končia. Nie je toho veľa, čo by ma prekvapilo. Možno je to jedna z najlacnejších externých batérií so solárnym panelom – jej cena v Rusku nie je vyššia ako 1500 Euro.

  Výhody

  • K dispozícii je solárny panel;
  • K dispozícii je vysoký výkon;
  • Rozumná cena;
  • Dostatočne vysoká kapacita;
  • Môže nabíjať dva gadgety súčasne.

  Nevýhody

  • Solárny panel nefunguje najlepším spôsobom;
  • Existujú otázky týkajúce sa spoľahlivosti návrhu.

  Najlepšie externé batérie s vysokou kapacitou

  TopON TOP-X100 96000 mAh

  Hodnotenie: 4.9

  TopON TOP-X100 96000 mAh

  Potrebujete čo najväčší výkon? V takom prípade si kúpte zariadenie TopON TOP-X100. Ide o skutočné monštrum, ktorého kapacita dosahuje 96000 mAh. Bojíme sa dokonca spočítať, koľkokrát budete môcť nabíjať napríklad batériu akčnej kamery. Ak hovoríme o priemernom modernom smartfóne, možno ho nabiť aspoň 20-krát! Cenou za takýto zdroj energie sú nielen peniaze, ale aj pokora pred obrovskou veľkosťou príslušenstva. Toto nie je powerbanka, ktorú si pre istotu vložíte do batohu. Táto externá batéria bude niekde vo vašej domácnosti, pretože váži 2940 g. Jeho kúpu odporúčame obyvateľom vidieckych domov, kde z času na čas dochádza k výpadkom prúdu.

  Absencia potreby šetriť peniaze umožnila výrobcovi vybaviť svoj výtvor podporou prakticky všetkých známych technológií rýchleho nabíjania. Tvrdí sa, že druhá a tretia verzia rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge spolu s Huawei FCP, Samsung Adaptive Fast Charger, Motorola TurboPower a samozrejme USB Power De

 • veľmi. Pravdepodobnosť, že smartfón, ktorý máte k dispozícii, sa bude nabíjať pomaly, je skrátka veľmi malá.

  Toto príslušenstvo je pomerne veľké, takže výrobca mu dal veľa konektorov. Dva porty USB plnej veľkosti sa budú najčastejšie používať. Prvý je pripravený poskytovať prúd 3A, zatiaľ čo druhý má tento parameter znížený na 2,4A. Niekto však kábel pripojí hlavne k USB typu C. Táto zásuvka sa môže pochváliť prúdovou silou 3A. Ale to nie je všetko! Pod zástrčkami sa skrývajú dve zásuvky v aute – tzv. cigaretové zapaľovače. Sú pripravené poskytovať 12 až 24 V. Môžete ho použiť napríklad na napájanie nabíjačky batérií pre kvadrokoptéru, ak potrebuje nízke napätie.

  Môže sa zdať, že samotná powerbanka s takouto kapacitou sa bude nabíjať večne. Ale v skutočnosti to tak nie je. Tu je svedectvo od Nikolaja, ktorý toto príslušenstvo používa už viac ako mesiac: „Nabíja sa rýchlo – mal nulovú energiu a bol plne nabitý medzi 12. a 8. hodinou ráno. „V príručke sa uvádza, že sa pri tomto type napájania nabíja 14 hodín, takže som ho nechal zapojený práve tak dlho (pre prípad).

  Upozorňujeme, že externá batéria nemá samostatný konektor na nabíjanie notebooku – na tento účel je potrebné použiť USB Type-C. Ak máte pomerne starý počítač, možno budete potrebovať aj menič napätia.

  Výhody

  • Podporuje väčšinu technológií rýchleho nabíjania;
  • Je tu rukoväť na prenášanie;
  • Má dve elektrické zásuvky do auta;
  • Má konektor USB typu C;
  • Používa vodotesné puzdro;
  • Bolo implementovaných mnoho bezpečnostných prvkov;
  • Nezabudnite na indikátor nabíjania.

  Nevýhody

  • Obrovská veľkosť a hmotnosť;
  • Veľmi vysoké náklady;
  • Žiadna samostatná zásuvka na nabíjanie notebookov.

  Napájacia stanica Rombica NEO 41600mAh

  Hodnotenie: 4.8

  Napájacia stanica Rombica NEO 41600mAh

  Táto externá batéria sa môže pochváliť nielen veľmi vysokou kapacitou, ale podporuje aj technológiu rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Ak má váš smartfón správny procesor, rozdiel oproti sieťovému adaptéru určite nepocítite. Aj keď je pomalší, rozdiel niekoľkých minút vás neznevýhodní.

  Tento model má kovové puzdro. Bohužiaľ, ochrana proti vlhkosti tu nie je implementovaná, takže na použitie pri turistike je lepšie zaobstarať si inú externú batériu. Na dobíjanie samotnej banky PowerBank slúži napájací adaptér, ktorý sa pripája na okrúhly konektor, ako je ten na notebooku. Použité napätie je podobné – 19 V. Skrátka, nebude to dlhý proces. Cez noc sa príslušenstvo určite dobije. Aj keď má obrovskú kapacitu až 41600 mAh.

  Napájacia stanica Rombica NEO obsahuje indikátor nabíjania a baterku. To však nie je dôvod na jeho kúpu. Tento model sa môže pochváliť schopnosťou nabíjať úplne akékoľvek zariadenie. Má nielen tri zásuvky USB, ale aj univerzálnu zásuvku! To znamená, že do príslušného slotu môžete zapojiť ľubovoľný z existujúcich napájacích blokov. Môže to byť napríklad napájací adaptér notebooku. Buď nabíjačka dodaná s poloprofesionálnou kvadrokoptérou. Pokiaľ pripojený adaptér nespotrebuje viac ako 150 W, inak sa powerbanka poškodí. Presne povedané, práve kvôli možnosti nabíjať zariadenia týmto spôsobom je tento model taký ťažký – stupnica pod ním ukazuje 1757 g. Tohto spôsobu používania sa nemusíte báť – v prípade prehriatia sa príslušenstvo automaticky vypne.

  Čo sa týka portov USB, všetky sú plnej veľkosti. Iba jedna z nich podporuje rýchle nabíjanie – dodáva maximálny prúd 3A. Uistite sa, že váš kábel vydrží svoj prúd! Ostatné dve zásuvky sú schopné dodať maximálne 2,4 A, čo je tiež veľa. Môžete nabíjať dve alebo tri zariadenia súčasne, ale v takom prípade sa prúd rozdelí medzi použité konektory.

  Na elektráreň Rombica NEO je ťažké si robiť nároky. Áno, neexistujú žiadne zásuvky v aute, nazývané cigaretové zapaľovače. Ak však máte univerzálny, sú zbytočné. Čo sa týka veľkosti a hmotnosti, dá sa s tým žiť. Rovnako ako pri vysokých nákladoch – aj tu sa používa jedinečná technológia. Jediné, čo je otázne, je absencia konektora USB typu C a skutočnosť, že nie každý internetový obchod, nieto ešte bežný supermarket, tento model ponúka.

  Výhody

  • Je tu indikátor nabitia;
  • K dispozícii je univerzálna zásuvka 220 V;
  • Powerbank sa nabíja pomerne rýchlo;
  • Podpora rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0;
  • K dispozícii sú tri zásuvky USB;
  • Implementovaná ochrana proti prehriatiu.

  Nevýhody

  • Žiadna ochrana proti vlhkosti;
  • Veľká veľkosť a hmotnosť;
  • Vysoké náklady;
  • Žiadny konektor USB typu C.

  Rombica NEO PRO 440C

  Hodnotenie: 4.7

  Rombica NEO PRO 440C

  Ak má prenosná powerbanka veľmi vysokú kapacitu, nemôžete si ju vziať so sebou do lietadla. Napriek tomu môže byť takéto príslušenstvo veľmi užitočné v podmienkach pravidelných výpadkov elektrickej energie. Napríklad na takýchto miestach doslova zachraňuje Rombica NEO PRO 440C s kapacitou 44 000 mAh. To je obrovský parameter, ktorý stačí na týždeň neustáleho používania vlajkového smartfónu! Ale samozrejme, oveľa častejšie sa toto príslušenstvo používa v spojení s prenosným počítačom. Súprava obsahuje celkovo 28 adaptérov pre širokú škálu zariadení vrátane notebookov. K dispozícii sú aj káble MagSafe 1 a MagSafe 2, ktoré budú užitočné pre majiteľov „macbookov“.

  Toto je jedna z mála powerbánk, ktorá dokáže dodávať prúd 3A cez USB. Ak hovoríme o univerzálnom konektore, poskytuje prúd 4 A. Používateľ môže tiež prepínať režimy, ktoré menia nielen prúd, ale aj napätie. Za zmienku stojí aj podpora štandardu USB Porwer De

 • veľmi Rev.2 – Táto funkcia funguje po pripojení miniaplikácie ku konektoru USB typu C, ktorý je tu doplnený dvojicou tradičných portov USB. Výrobca nezabudol na implementáciu technológie Qualcomm Quick Charge 3.0, bez ktorej by sa batéria nabíjala celú večnosť.

  Ak sa nad tým zamyslíte, je to najpokročilejšia powerbanka v našom rebríčku. Toto príslušenstvo však nemôžete nosiť vo vrecku – je obrovské a jeho hmotnosť dosahuje 1150 g! Ďalšou zjavnou nevýhodou je cena, ktorá je 9000 USD.

  Výhody

  • Obrovská kapacita;
  • Podpora rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0;
  • Súprava obsahuje napájací adaptér;
  • Môžete nabíjať notebooky;
  • Existuje podpora pre MacBook;
  • Balenie obsahuje veľké množstvo adaptérov;
  • Odolné kovové puzdro;
  • Podporuje rôzne štandardy nabíjania.

  Nevýhody

  • Skľučujúca cena;
  • Obrovská veľkosť a hmotnosť.

  Najlepšie externé batérie pre iPhone

  Baseus Adaman Metal PD3.0+QC3.0 20000mAh

  Hodnotenie: 4.9

  Baseus Adaman Metal PD3.0+QC3.0 20000mAh

  Ide o veľmi štýlovú powerbanku, ktorej telo je vyrobené z kovu. Je k dispozícii v troch farbách. Jeho kapacita je 20 000 mAh. To stačí na štvornásobné nabitie moderného iPhonu.

  Najzaujímavejšia vlastnosť Baseus Adaman Metal PD3.0+QC3.0 je jeho zobrazenie. To, že dokáže zobraziť nielen aktuálnu úroveň samotnej powerbanky. Príslušenstvo dokáže zobraziť aktuálny prúd, ktorý sa odosiela do smartfónu. Príslušné experimenty však naznačujú, že niekedy sa údaje odchyľujú od pravdy, aj keď nie veľmi.

  Táto powerbanka dokáže nabíjať nielen produkty Apple. Externá batéria je tiež ideálnym spoločníkom pre majiteľa smartfónu so systémom Android. Výrobca implementoval podporu pre väčšinu existujúcich technológií rýchleho nabíjania. Patrí medzi ne adaptívna rýchlonabíjačka Samsung, nabíjačka Huawei FCP a USB Power Del

 • A Qualcomm Quick Charge 3.0.

  Na pripojenie zariadenia sa používajú dva porty USB plnej veľkosti a jeden port USB typu C. A je to zriedkavý prípad, keď je prvý z nich ochotný dodať viac prúdu – 5 ampérov oproti 3 ampérom. Teoreticky dokáže nabíjať aj niektoré notebooky, ale len tie najmodernejšie modely – staršie nemajú dostatočné napätie.

  Príslušenstvo s hmotnosťou 410 gramov obsahuje rôzne ochranné prvky. Tento model sa nebojí najmä prehriatia a preťaženia, vypne sa pri skratu.

  Mnoho zákazníkov dostalo zariadenie Baseus Adaman Metal PD3.0+QC3.0. Napríklad Eugen odišiel na Yandex.Nasledujúca recenzia na Market: „Najmä zelená verzia vyzerá krásne. Puzdro v cene, tiež veľmi pekné. Nabíja telefón a tablet prúdom 2,7 A. To isté ukazuje aj môj sieťový adaptér“. Nevýhodou je nielen hmotnosť, ale aj kábel, ktorý je s ním dodávaný, je zbytočný. Taktiež neočakávajte, že samotná powerbanka sa bude nabíjať veľmi rýchlo – výrobca na tom šetril, aby dosiahol adekvátnu cenu.

  Výhody

  • Dodáva sa s puzdrom;
  • K dispozícii sú tri farebné varianty;
  • Nízke náklady;
  • Podporované sú mnohé technológie rýchleho nabíjania;
  • K dispozícii je konektor USB typu C;
  • Zobrazuje aktuálnu silu;
  • Je v ňom zabudovaných veľa bezpečnostných funkcií;
  • Nezabudnite na indikátor nabíjania.

  Nevýhody

  • Skutočná kapacita môže byť nižšia ako deklarovaná kapacita;
  • Samotné nabíjanie powerbanky trvá pomerne dlho;
  • Slušná hmotnosť.

  Xiaomi Mi Power Bank 3 10000 (PLM13ZM)

  Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Mi Power Bank 3 10000 (PLM13ZM)

  Ide o skutočný hit, ktorý sa dostal do rúk rôznych publikácií a blogerov. Čínska spoločnosť Xiaomi tradične vyrába úspešný produkt, ktorý sa predáva za veľmi málo peňazí. Príslušenstvo má kovové puzdro, ktoré možno natrieť jednou z troch dostupných farieb. Pokiaľ ide o kapacitu, je to 10000 mAh. Nie je to veľa, ale má to dve výhody. Predovšetkým umožňuje výrobcovi znížiť cenu na 1200 Euro. Po druhé, takáto powerbanka nemôže byť ťažká. Výsledkom je, že váha pod ním ukazuje iba 288 g. Takáto externá batéria sa dá ľahko hodiť do batohu a niekto ju bude nosiť aj vo vrecku.

  Moderné napájacie banky majú najčastejšie malý displej, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň nabitia. Bohužiaľ, Číňania museli ušetriť peniaze tým, že ho obmedzili na štyri LED diódy. Dávajú však aspoň približnú predstavu o tom, koľko batérie je teraz, takže túto položku nebudeme dávať do nevýhod, ako to urobili autori recenzie XiaomiMi Power Bank 3 10000 (PLM13ZM) na Mobile-Review.

  Na konci tohto modelu sú tri konektory. Je to plnohodnotný USB typu A, USB typu C a micro-USB. Ten sa používa výlučne na nabíjanie samotnej powerbanky. Ak ešte nemáte vhodný kábel, nevadí: aj tu je USB typu C prispôsobené špeciálne na príjem energie.

  Dva porty USB plnej veľkosti podporujú technológiu Qualcomm Quick Charge 3.0 a dodáva až 2,4 A prúdu. Na externú batériu s relatívne nízkou kapacitou to nie je zlé! Bohužiaľ, podpora USB Power De

 • nerealizované. To znamená, že niektoré smartfóny sa budú nabíjať pomerne dlho. Nie je to však všetko zlé. Protokoly AFC a FCP sú s touto technológiou kompatibilné, takže zariadenia Samsung a Huawei sa budú nabíjať výkonom až 15, resp. 18 wattov.

  Powerbank môže ako zvyčajne nabíjať dve zariadenia súčasne, ale v tomto prípade sa energia medzi ne rozdelí približne rovnakým dielom, čo má za následok výrazne pomalší proces. Pokiaľ ide o samotné nabíjanie externej batérie, využíva tiež technológiu Qualcomm Quick Charge 3.0. S príslušným sieťovým adaptérom môžete očakávať, že bude napájanie trvať približne štyri hodiny. Bohužiaľ, nie je súčasťou balenia. Je to však pochopiteľné: samotný dobrý napájací zdroj stojí takmer toľko ako táto powerbanka. V krabici s príslušenstvom nájdete, súdiac podľa recenzieXiaomi Mi Power Bank 3 10000 (PLM13ZM) od spoločnosti Wylsacom, iba malý kábel so skrutkovaným adaptérom.

  Výhody

  • Nie je príliš veľký;
  • K dispozícii sú rôzne farebné varianty;
  • Môžete nabíjať dvojicu zariadení súčasne;
  • Samotná powerbanka sa rýchlo nabíja;
  • Má ochranu proti prehriatiu, preťaženiu a iným nepríjemnostiam;
  • Puzdro je vyrobené z kovu;
  • Je tu indikátor nabitia;
  • Podporuje niektoré technológie rýchleho nabíjania;
  • Veľmi nízke náklady.

  Nevýhody

  • USB typu C je schopné prijímať iba napájanie;
  • Kapacitu nemožno označiť za mimoriadne vysokú;
  • Žiadna podpora pre USB Power De
  • veľmi.

  Deppa NRG Art 5000

  Hodnotenie: 4.7

  Deppa NRG Art 5000

  Jediná externá batéria v našom hodnotení, ktorá má na kryte pekný obrázok. K dispozícii sú celkovo tri varianty, z ktorých jeden je v čiernej farbe s obrázkom vrčiaceho medveďa.

  Výrobca sa spoliehal najmä na obrázok. Z hľadiska technických vlastností Powerbank nevyniká medzi konkurenciou. Kapacita produktu je len 5000 mAh. To naznačuje, že batéria slúži len na jednorazové nabíjanie smartfónu. Príslušenstvo má však veľmi kompaktné rozmery a jeho hmotnosť je len 117 g. Súčasťou výrobku sú adaptéry pre micro-USB a

 • ghtning. Pokiaľ ide o konektory USB, sú dva. Maximálny výstupný prúd je 2 A, čo vám umožní nabiť smartfón za pomerne krátky čas. A samotná powerbanka sa nabíja veľmi rýchlo.

  Výhody

  • Má ochranu proti skratu;
  • Vysoký prúd;
  • Dve zariadenia možno nabíjať súčasne;
  • Malé rozmery a hmotnosť;
  • Telo doplnku je zdobené štýlovým vzorom;
  • Cena nižšia ako 1000 Euro.

  Nevýhody

  • Nízka kapacita.

  Záver

  Toto je takmer kompletný zoznam najlepších externých batérií dostupných na Slovenskom trhu s elektronikou. Každé z preskúmaných zariadení by malo po svojom použití zanechať len pozitívny dojem. Teraz sa musíte rozhodnúť, čo chcete za príslušenstvo a koľko ste ochotní zaplatiť.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: