9 najlepších tlačiarní štítkov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu, ani predajnú ponuku. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Podľa spoločnosti Google sa za posledných 15 rokov zvýšil počet originálnych vyhľadávacích dotazov. Analytici tento trend pripisujú túžbe ľudí vytvárať a realizovať inovatívne nápady. Počet pôvodných vyhľadávaní v Google teraz dosiahol 15 % všetkých vyhľadávaných fráz.

Rastúca úroveň generovaných nápadov súvisí aj s nestabilnou epidemiologickou situáciou vo svete. Každý si chce nájsť prácu, ktorá bude čo najmenej ovplyvnená príležitostnými karanténnymi opatreniami. Mnoho ľudí si zriadi domácu dielňu. Etikety sú potrebné na predaj výrobkov, ktoré vyrábate. Preto je dnes tlač štítkov považovaná za horúcu tému. Pre tých, ktorí si chcú zaobstarať tlačiareň štítkov, sme vytvorili rebríček najobľúbenejších modelov.

Čo treba zvážiť pri kúpe tlačiarne štítkov

Najprv je potrebné určiť typ substrátu. Etikety sa dodávajú v samolepiacich a bežných verziách. Etikety možno tlačiť aj na lesklý alebo matný papier a na polypropylénovú pásku. Je dôležité zohľadniť hustotu substrátu. Okrem toho je potrebné zohľadniť rozmery:

 1. Technológia tlače. Typ termotransferu sa vyznačuje trvanlivosťou a odolnosťou voči vlhkosti, UV žiareniu a mechanickému poškodeniu. Priama termálna tlač sa aplikuje len na papier a je menej odolná voči vonkajším vplyvom (atrament vydrží 3…4 mesiace).
 2. Šírka štítkov.Najbežnejšie veľkosti sú 5…6 cm (používa sa na čiarové kódy, označovanie štítkov) a 10…11 cm. Na označovanie sa používajú užšie médiá.
 3. Počet vytlačených štítkov za deň.Napríklad pri pracovnom zaťažení 5 000 až 10 000 libier. ks. odporúčame vybrať si lacné tlačiarne, ktoré stoja 7…25 tisíc Euro. Pri veľkých nákladoch hľadajte modely od 20 000 Euro.
 4. Požadovaná kvalita tlače. Pre tradičné etikety sú vhodné tlačiarne s rozlíšením 203 dpi. Širokoformátové štítky odporúčame tlačiť na tlačiarňach s rozlíšením 300 dpi alebo vyšším.
 5. Farba tlače.Tlačiarne sú k dispozícii v čiernobielej a farebnej verzii.
 6. Možnosť pripojenia k PC alebo notebooku. Medzi najbežnejšie káblové rozhrania patria USB, LAN, VGA a Centronics.

Mali by ste si tiež uvedomiť, že tlačiarne štítkov sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, napr:

 1. Mobilný telefón je ľahký, kompaktný, samostatný. Tieto jednotky vytlačia až 5 000 štítkov za deň.
 2. Stacionárne modely ponúkajú až 10 000 úloh mesačne. kusov za deň.
 3. Komerčné tlačiarne štítkov vynikajú vysokou kvalitou tlače. Tieto jednotky vytlačia až 20 000 štítkov za deň.
 4. Priemyselné verzie často používané vo veľkých výrobných zariadeniach. Tieto modely vytlačia viac ako 20 tisíc štítkov denne.

9 najlepších tlačiarní štítkov

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie kancelárske tlačiarne štítkov1Toshiba B-EV4T-GS14-QM-R25 843 €
2Xprinter XP-420B8 300 €
3P-touch PT-P70013 844 €
4ATOL BP217 200 €
5Xprinter XP-365B5 925 €
Najlepšie prenosné tlačiarne štítkov1ostatné PT-D450VP10 900 €
2Epson LabelWorks LW-4004 170 €
3DYMO Label Manager 210D6 759 €
4ady BMP21-PLUS
d139779
12 760 €

Hodnotenie kancelárskych tlačiarní štítkov

Do tejto kategórie patria stacionárne a komerčné modely. Často sa používa v stredne vyťažených továrňach. Schopnosť nepretržitej prevádzky počas dlhého časového obdobia.

Toshiba B-EV4T-GS14-QM-R

Hodnotenie: 4.9

Toshiba B-EV4T-GS14-QM-R

Stolné zariadenie sa vyznačuje všestranným použitím. Možnosť tlače priamych termálnych a termotransferových štítkov. Tlačiareň vytvára čiernobiele výtlačky s rozlíšením 203 dpi. Tlačiareň je preto vhodná na klasickú tlač štítkov.

Prahová šírka tlače je 1,9 cm, maximálna hranica dosahuje 110 mm. Rýchlosť tlače 127 cm/s je dostatočná pre stredne objemné objednávky. Dĺžka tlače do 99,5 cm. Pri aplikácii grafiky sa používajú pásky (stuhy) potlačené živicou, voskom alebo kombinované.

Plynulá prevádzka vďaka 32-bitovému mikroprocesoru. Zariadenie má 4 MB vnútornej pamäte. LED displej na zobrazenie stavu zariadenia, výber nastavení. LAN, USB, Centronics, VGA. Má tri farebné indikácie. Zariadenie je kompatibilné so všetkými aktuálnymi verziami systému Windows.

Výhody

 • Nízka hmotnosť (2,4 kg);
 • Poskytnutý vodič;
 • jednoduchá údržba;
 • ergonómia.

Nevýhody

 • Žiadna farebná tlač.

Xprinter XP-420B

Hodnotenie: 4.8

Xprinter XP-420B

Tlačiareň vytvára štítky priamym tepelným prenosom. Tlačí v rozlíšení 203 dpi. Zariadenie je založené na mikroprocesore RISC (32 bitov). Pamäť Flash do 4 MB. Podporuje 8 MB SDRAM. Zariadenie je kompatibilné so všetkými aktuálnymi verziami systému Windows. Podporuje aj OS

 • nux, iOS SDK, Android SDK.

  Káblové rozhrania zahŕňajú LAN, USB. Podporuje aj bezdrôtovú technológiu Bluetooth, Wi-Fi (voliteľne). Rýchlosť tlače je 152 mm/s. Dostatočné na spracovanie stredne veľkých objednávok. Senzory priehľadnosti, čiernej značky a otvoreného krytu. Umožňuje detekciu okrajov, medzier a štítkov na priehľadných a nepriehľadných substrátoch.

  Šírka tlače 20…108 mm. Maximálny možný priemer rolky štítkov je 12,7 cm. Kompaktné rozmery (215x178x155 mm).

  Výhody

  • podpora starých verzií systému Windows (7, XP);
  • Dvojfarebná indikácia LED;
  • Nízka hmotnosť (približne 1,5 kg);
  • Značná maximálna dĺžka tlače (niečo vyše 1 m).

  Nevýhody

  • Len čiernobiela tlač.

  P-touch PT-P700

  Hodnotenie: 4.7

  Možnosť tlače na pásku s dĺžkou až 100 cm. Softvér dodávaný so zariadením. Rozloženie štítkov nájdete v softvéri. Funkcia automatického odlepovania štítkov je súčasťou konštrukcie. Túto funkciu možno v prípade potreby deaktivovať.

  Výhody

  • Možnosť tlačiť až na 70 rôznych pások;
  • Kompaktné rozmery (7,8 × 15,2 × 14,3 cm);
  • Nízka hmotnosť (tlačiareň váži 0,7 kg);
  • intuitívne ovládanie.

  Nevýhody

  • obmedzenie šírky pásky – iba 2,4 cm.

  ATOL BP21

  Hodnotenie: 4.7

  ATOL BP21

  Schopnosť tlačiť štítky rýchlosťou až 127 mm/s. Zariadenie podporuje čiernobielu priamu termálnu tlač. Na tlač štítkov sa preto používajú termocitlivé pásky. Prahová šírka použitého páskového substrátu je 20 mm, maximálne 60 mm. Dĺžka pásky až 99 cm. Šírka tlače 54 mm. Grafiku možno tlačiť v rozlíšení 203 dpi.

  Ovládací panel obsahuje dvojicu tlačidiel a dve LED diódy. Tlačidlo Pozastaviť na pozastavenie tlače štítkov. Na obnovenie práce je potrebné znova stlačiť tlačidlo. Tlačidlo podávania na navíjanie pásky. LED indikujú chyby (červená) a zariadenie je v aktívnom stave (modrá).

  Cena zariadenia je prijateľná. Preto ho odporúčame tým, ktorí majú obmedzený rozpočet. Tento model má 2 MB internej pamäte a 2 MB pamäte DRAM.

  Výhody

  • Kompatibilný so systémami Windows 8, XP, Vista;
  • Vynikajúca kvalita tlače;
  • Slot USB;
  • Podpora VGA.

  Nevýhody

  • Kábel VGA nie je súčasťou balenia.

  Xprinter XP-365B

  Hodnotenie: 4.7

  XPRINTER XP-365B

  Model patrí medzi termálne tlačiarne, pracuje rýchlosťou 127 mm/s. Podpora tlače kódov QR a 1D. Štítky sa generujú v kvalite 203 dpi. Aplikuje grafiku na termálne pásky na účtenky, lepiaci papier do šírky 8,2 cm. Pojme zvitky s priemerom do 85 mm. Podpora monochromatickej tlače.

  Konštrukcia tlačiarne umožňuje v prípade potreby rýchlu výmenu spotrebného materiálu. Zariadenie je vybavené možnosťou rýchleho prepínania medzi režimami tlače štítkov a účteniek. Zariadenie je vybavené rozhraním USB, je tu port pokladničnej zásuvky. Prípravok sa synchronizuje s

 • nux, iOS SDK, Android SDK, ako aj Windows Server 2003/2008, XP, 7, 8.1, 10.

  Nízkoprofilový dizajn. Puzdro je vyrobené z odolného polyméru. Ovládací panel s tlačidlami posuvu a pauzy, indikátormi prevádzky a chýb je prítomný. Oddelenie funkcie papiera.

  Výhody

  • Podporuje prerušovanú a nepretržitú tlač;
  • Dostupnosť ovládača v balení;
  • Grafiku PCX, BMP je možné čítať;
  • Kábel USB je súčasťou balenia.

  Nevýhody

  • určité zvyknutie si na prevádzku.

  Najlepšie prenosné tlačiarne štítkov

  Táto kategória tlačových zariadení sa vyznačuje mobilitou. Väčšina modelov týchto zariadení podporuje funkciu návrhu štítkov. Tieto nástroje sú kompaktné a ľahké.

  PT-D450VP

  Hodnotenie: 4.8

  Mobilná tlačiareň je vybavená veľkým LCD displejom a plnohodnotnou klávesnicou. Displej sa vyznačuje vysokým rozlíšením. To umožňuje vytvárať štítky priamo pomocou tlačiarne. Počítače môžu tiež tlačiť. Model funguje v systémoch Mac, Windows všetkých aktuálnych verzií. 50 pamäťových miest dostupných pre nástroj.

  Šablóny štítkov sú predinštalované systémom tlačiarne. Prednastavenia možno v prípade potreby upravovať. Ako tlačové médium používa 0,3…1,8 cm pásku. Zariadenie je vybavené ručnou rezacou jednotkou. Používajú sa batérie typu AA.

  Implementuje priamu tepelnú metódu grafiky. Preto je zariadenie vynikajúce na vytváranie potvrdeniek, QR- a čiarových kódov. Tlačiareň má kompaktné rozmery (18,8 x 17,7 x 7,2 mm) a váži približne 0,75 kg. Podporované sú možnosti vertikálnej, zrkadlovej tlače.

  Výhody

  • Kábel USB je súčasťou balenia;
  • štýlový dizajn;
  • Jasné podsvietenie obrazovky LCD;
  • Vysoké rozlíšenie displeja (320×120).

  Nevýhody

  • Rýchlosť tlače (20 mm/s).

  Epson LabelWorks LW-400

  Hodnotenie: 4.7

  EPSON LABELWORKS LW-400

  Zariadenie tlačí štítky v kvalite 180 dpi. Podporovaná je farebná aj čiernobiela tlač. Pre každý typ tlače je potrebné vybrať konkrétny typ pásky. Vybavené klávesnicou QUERTZ, tlačidlovým manipulátorom. K dispozícii je možnosť ručného orezania. Grafiku možno tlačiť rýchlosťou 6 mm/s.

  Zariadenie dokáže tlačiť na materiály so šírkou 6…18 mm. Obsahuje vertikálny, zrkadlový výtlačok. Autonómnu prevádzku zabezpečuje 6 batérií. Na zariadení je indikátor slabej batérie. Spotreba energie v prevádzke do 2,28 W. Jednotka je vybavená otvoreným krytom, snímačmi šírky pásky.

  Grafika sa tlačí termotransferovou tlačou. Vytvorené štítky sú preto odolné. Neblednúci atrament si zachováva hĺbku farieb aj pri vystavení vlhkosti. 30 pamäťových miest na vytváranie štítkov.

  Výhody

  • Vysoké rozlíšenie obrazovky (128×16);
  • Možnosť náhľadu;
  • Podpora anglického a ruského jazyka
  • dostupnosť v súprave stúh;

  Nevýhody

  • Ťažko nájsť kryt;

  DYMO Label Manager 210D

  Hodnotenie: 4.6

  DYMO LABEL MANAGER 210D

  Táto stolová tlačiareň je veľmi ľahká (0,47 kg) a má skromné rozmery (155x165x64 mm). Na tlač možno použiť páskové substráty odolné voči teplote. Grafiku možno tlačiť na pásky široké 6 … 12 mm a dlhé až 700 cm. Maximálny priemer rolky je 40 mm.

  Konštrukcia zariadenia poskytuje klávesnicu s anglickými a Slovenskámi písmenami na vytváranie štítkov podľa vlastného návrhu. Funkcie sa ovládajú pomocou tlačidlovej rukoväte a pomocných tlačidiel. Do zabudovanej pamäte možno uložiť až 10 vytvorených štítkov. Autonómna prevádzka na 6 batérií AA. K dispozícii aj so sieťovým napätím 220 V.

  Dodáva sa s možnosťou úspory energie. V záujme úspory energie sa zariadenie môže automaticky vypnúť. Zariadenie dokáže tlačiť rýchlosťou až 20 mm/s. Podporované sú veľké písmená, veľké písmená, možnosť výberu textu, kurzíva.

  Výhody

  • Podporuje zrkadlovú a vertikálnu tlač;
  • Text môže byť zarovnaný na okrajoch a v strede;
  • technológia priamej tepelnej tlače;
  • Kvalita tlače 180 dpi.

  Nevýhody

  • Malá pamäť na ukladanie vytvorených štítkov.

  BMP21-PLUS
  d139779

  hodnotenie: 4.5

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: