5 bezplatných online budíkov

Každý smartfón má aplikáciu budíka. V niektorých prípadoch sa však jeho používanie zdá byť nevhodné. V tomto prípade si môžete predstaviť online budík. Mnohé z týchto služieb nájdete na internete. Pozrime sa na tie najlepšie.

Kedy je užitočný online budík?

Nie všetci čitatelia Expertology si uvedomujú, že internet je plný nielen bežných webových stránok. Existuje obrovské množstvo služieb určených na riešenie konkrétnej úlohy. Napríklad na globálnom webe môžete ľahko nájsť online budíky. Takéto webové aplikácie automaticky spustia zvukový signál v čase alebo po čase nastavenom používateľom.

Treba poznamenať, že online budík vás núti byť pozorný. Nebude fungovať, ak s ňou zatvoríte kartu. Samozrejme, prehliadač nemôžete zatvoriť – môžete ho len minimalizovať. Tiež sa uistite, že počítač neprejde do režimu spánku.

Napriek názvu bude online budík fungovať aj v prípade straty internetového pripojenia. Ale len ak si vyberiete nejaký štandardný budík alebo hudbu z počítača. Ak sa rozhodnete pre online rádio alebo video na YouTube, stále budete potrebovať internetové pripojenie.

Ako ste už pochopili, väčšina online budíkov je určená na používanie v počítači. V smartfóne budík jednoducho nezazvoní, ak zavriete prehliadač alebo ak sa obrazovka zariadenia vypne.

Mnohí môžu považovať online budík za zbytočný. Ale nie je to tak. V krátkosti možno uviesť niekoľko príkladov, kedy sa takáto služba hodí:

Keď je reproduktor na smartfóne príliš tichý, reproduktor počítača vás určite zobudí.

Online budík môžete používať ako záložný v prípade, že sa vám smartfón vybije alebo aplikácia nefunguje z dôvodov, o ktorých neviete.

Takáto webová služba uspokojí aj tých ľudí, ktorí chcú dať ako signál online rozhlasovú stanicu alebo video, mobilné aplikácie nie sú na túto možnosť vyškolené.

Je to online budík, ktorý vás zachráni, ak ste pri počítači so slúchadlami – svoj smartfón v takej chvíli jednoducho nebudete počuť.

To sú prvé dôvody, ktoré ma napadajú! Odporúčame vám, aby ste vyskúšali nižšie opísané služby a aspoň jednu z nich si pridali do záložiek.

Hodnotenie bezplatného online budíka

NomináciamiestonázovHodnotenie
Hodnotenie bezplatného online budíka1Na stránke
 • ne-ClockAlarm
 • 5.0
  2Prebudenie.ru4.9
  3Prebuďte sa4.8
  4Na stránke
 • Alarm Kur
 • 4.7
  5TimeMe4.6

  Na
 • ne-ClockAlarm
 • Hodnotenie: 5.0

  on<li></div><p>ne-clockalarm“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/49616666194271-955-.jpg“ height=“400″ title=“na</p><li>ne-clockalarm“><p>Táto služba je v anglickom jazyku. Môžete si ho však prispôsobiť mnohými spôsobmi aj bez špeciálnych znalostí jazyka, pretože mnohé položky ponuky sú vybavené vizuálnymi ikonami. Ak je pre vás tento proces príliš zložitý, môžete použiť zabudovaný prekladač v prehliadači.</p><p>Služba je budíkom aj časovačom. Zvuky zo zoznamu ponúknutého používateľovi sa tu nastavujú ako signál. Môžete tiež zadať adresu URL videa v službe YouTube. Nezabudnite však, že prehrávanie videa sa nespustí, ak je internetové pripojenie prerušené.</p><p>Jediná veľká nevýhoda systému On</p><li>ne-ClockAlarm nie je možné umiestniť žiadnu rozhlasovú stanicu ako signál. Nikto vám však nezabráni v prehrávaní skladby, ktorá bola stiahnutá do vášho počítača. Nemusí však byť mimoriadne kvalitný – webová aplikácia rozpoznáva iba formáty MP3, WAV a OGG. Na niektoré FLAC sa bude musieť zabudnúť.<p>Od istého času na mieste</p><li>ne-ClockAlarm sa objavili stopky. Myslím, že by sa to mohlo hodiť aj pri niektorých úlohách. Zaujímavé je, že na spustenie a zastavenie môžete použiť klávesovú skratku S, nemusíte držať myš ani používať touchpad na notebooku.<h3>Budíky.ru</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Budíky.ru

  Túto stránku si ani nemusíte zakladať, jej názov si aj tak zapamätáte. Zdroj obsahuje jednoduchú webovú aplikáciu, ktorá kombinuje budík, časovač, stopky a svetový čas. Po otvorení stránky sa okamžite zobrazí aktuálny čas a dátum a pod týmito informáciami zelené tlačidlo „Budík“.

  Ak sa pozriete pozorne, môžete si na stránke všimnúť ďalšie tlačidlá. Na hornom paneli sa nachádza tlačidlo, ktoré vám umožní skontrolovať sviatky, ktoré sa budú sláviť v nadchádzajúcom roku. Zdroj vám zároveň starostlivo oznámi, koľko dní zostáva do každej dovolenky.

  Táto stránka má mnoho tlačidiel, ktoré umožňujú rýchlo nastaviť budík na konkrétny čas – hlavne ráno. Nikto vám však nebráni nastaviť ho na iný čas. Ako budík môžete použiť jeden z ponúkaných zvukov alebo hudobný súbor z počítača. Zaujímavé je, že stránka umožňuje vytvoriť niekoľko budíkov. Nemôžete ho však rozdeliť na dni v týždni – môžete si vybrať len čas, kedy budík nastavíte.

  Pokiaľ ide o ostatné funkcie budíka.Roo, nemajú žiadnu konkrétnu kritiku. Jedinou výčitkou je, že stopky nie je možné spustiť stlačením tlačidla, ale iba kliknutím na zelené tlačidlo „Štart“. Pokiaľ ide o časť „Presný čas“, predvolene sa zobrazuje čas v približne desiatich mestách z rôznych krajín. Ak to nestačí, kliknite na tlačidlo Pridať. Tu je k dispozícii aj triedenie miest – pomocou niekoľkých jednoduchých akcií môžete mesto dostať na začiatok zoznamu.

  Stručne povedané, je to vynikajúca stránka, ktorú vytvoril Slovenská vývojár. Ak hľadáte online budík s Slovenskám jazykovým rozhraním, toto je vaša voľba! Dokonca aj používanie v noci je riešené prepínačom v hornej časti obrazovky, ktorý stmaví webovú aplikáciu.

  Prebuďte sa

  Hodnotenie: 4.8

  Prebuďte sa

  Ďalší dobrý rusky hovoriaci online budík sa nachádza na adrese Budila.na stránke

 • ne. Aj tu môžete nájsť niekoľko služieb naraz. V predvolenom nastavení je samozrejme otvorený aktuálny čas, pod ktorým nájdete nielen dátum, ale aj tlačidlo „nastaviť budík“. Takmer okamžite však môžete používať časovač, stopky a svetový čas – príslušné tlačidlá sú na hornom paneli.

  Mimochodom, rozhranie môžete preložiť do iného jazyka. Nepotrebujete interný prekladač v prehliadači – stačí kliknúť na tlačidlo vedľa ikony nastavení. Služba je zatiaľ k dispozícii v ruštine, angličtine a lotyštine.

  Po spustení budíka sa zobrazí malé okno. Na výber je niekoľko nastavení. Najskôr je potrebné zvoliť čas, kedy sa budík spustí. Ďalej sa musíte rozhodnúť, či tento signál vôbec potrebujete. Potom musíte vybrať jeden alebo druhý zvuk. Je potrebné poznamenať, že sa môže prehrávať v slučke, alebo si môžete objednať melódiu, ktorá sa má prehrať len raz.

  Žiaľ, na stránke nie je možné nahrať vlastnú skladbu. Musíte si vystačiť s tým, čo máte.

  Pri nastavovaní budíka môžete predpísať aj správu, ktorá sa má zobraziť na obrazovke. Pokiaľ ide o ďalšie funkcie webovej aplikácie, ponúkajú o niečo širšiu funkcionalitu ako základná. Napríklad sekcia „Časovač“ obsahuje množstvo tlačidiel, pomocou ktorých môžete spustiť časovač na daný počet sekúnd alebo minút. Stopky majú obvyklú nevýhodu, že na ich spustenie musíte používať myš alebo touchpad. Najhoršia zo všetkých je časť „Svetový čas“. Zobrazuje čas len v troch časových pásmach a nemôžete s tým nič urobiť. Dúfajme, že vývojár v budúcnosti vytvorí komplexnejšiu sekciu.

  Každý modul na tejto stránke môžete použiť ako widget pridaním na svoju webovú stránku. Kód HTML, ktorý sa má skopírovať, sa zobrazí po kliknutí na príslušné tlačidlo.

  Na stránke
 • Alarm Kur
 • Hodnotenie: 4.7

  On<li></div><p>ne Alarm Kur“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/541666194271-525-.jpg“ height=“400″ title=“Na</p><li>ne Alarm Kur“><p>Ďalší online budík s rozhraním v ruštine. Samozrejme, môžete ľahko prejsť na iný jazyk – k dispozícii sú viac ako dve desiatky možností. Vývojár tiež navrhuje kliknúť na tlačidlo „Nočný režim“ – v takom prípade sa všetky prvky rozhrania stlmia čo najviac. Je to užitočné, ak sa chystáte ísť spať so zapnutým monitorom. Všetko sa dá opäť ľahko prečítať druhým kliknutím na obsah karty.</p><p>Webová aplikácia sa líši tým, že umožňuje nastaviť ako signál nielen akýkoľvek zvuk, ale aj video z YouTube. Ak to chcete urobiť, kliknite na tlačidlo „Video“. Táto služba je zaujímavá aj tým, že umožňuje nastaviť čas odloženia, ktorý sa počíta v minútach.</p><p>Bohužiaľ, nevýhody so službou On</p><li>ne Alarm Kur je tiež k dispozícii. Najmä by som chcel mať možnosť nastaviť na budík vlastnú skladbu uloženú v počítači. Nie je to však nič zlé, pretože si môžete vybrať klip svojej obľúbenej hudobnej skupiny na YouTube – to nie je zlá alternatíva.<p>Na stránke sú k dispozícii aj ďalšie služby. Možno si ich ani nevšimnete, pretože sú prístupné pomocou pomerne malých tlačidiel v pravom dolnom rohu. K dispozícii máte celkovo tri služby:</p><p>Časovač – možno ho nastaviť na niekoľko sekúnd alebo hodín. Stránka obsahuje aj tlačidlá na rýchle nastavenie časovača, ktoré navrhujú najobľúbenejšie časové intervaly medzi používateľmi. Zaujímavé je, že na stránke sa dozviete, kedy presne bol časovač vynájdený – zaujímavá informácia, ktorú by ste si určite mali prečítať.</p><p>Stopky – majú tu pokročilé funkcie a ponúkajú možnosť uložiť výsledky niekoľkých kôl. Aj tu sa dozviete, kedy boli vynájdené stopky. Pokiaľ ide o nevýhody, za zmienku stojí len to, že neexistuje možnosť spustiť a zastaviť hodiny stlačením ľubovoľnej klávesy, čo si vyžaduje len kliknutie myšou alebo touchpadom.</p><p>Online hodiny – táto služba vám umožní zistiť, koľko je hodín v rôznych mestách Ruska a sveta. V predvolenom nastavení stránka neobsahuje najpopulárnejšie body na mape sveta. Nikto vám však nebráni kliknúť na tlačidlo „Zobraziť viac“ a zobraziť kompletnejší zoznam. Jediná škoda je, že nemôžete presunúť niektoré konkrétne mesto na začiatok zoznamu – služba by sa tak používala pohodlnejšie.</p><p>Je pekné môcť zobraziť akúkoľvek službu na tejto stránke v režime celej obrazovky. Je to užitočné najmä vtedy, ak sa na nejaký čas chystáte odísť od počítača. Režim celej obrazovky môžete ukončiť stlačením známeho tlačidla Escape.</p><h3>TimeMe</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=

  Ďalší dobrý online budík sa nachádza na adrese . Rovnako ako všetky ostatné služby opísané v tomto materiáli je úplne zadarmo. Je to pravdepodobne aplikácia, ktorá zobrazuje aktuálny čas najväčším písmom. Za zmienku stojí aj to, že stránka ponúka hneď niekoľko webových aplikácií – budík, stopky a niekoľko druhov časovača. Jediné, čo nás mrzí, je, že rozhranie tohto webového zdroja je výlučne v angličtine.

  Začnime opis TimeMe budíkom, ktorý sa štandardne otvorí po zadaní adresy stránky. Jeho nastavenia vykonáte kliknutím na položku Nastavenia. Tu môžete vybrať konkrétny alarm a vypnúť ho. Môžete si tiež vybrať písmo použité na zobrazenie času. K dispozícii je aj zmena farby z bielej na čiernu.

  Na rozdiel od vyššie uvedených služieb vám služba TimeMe umožňuje vytvoriť 50 alarmov na jednej karte! Potom si môžete ľahko vybrať niektorú z nich. Služba tiež umožňuje načítať prepojenie na budík. To znamená, že ho môžete spustiť kliknutím na záložku v prehliadači. Veľmi výhodné!

  Pokiaľ ide o ostatné služby na tejto stránke, zaujímavá je najmä služba Chess Timer. V podstate ide o bežný 20-minútový časovač, ktorý však existuje duplicitne. Keď prvý hráč vykoná svoj ťah, stlačí tlačidlo Switch, po ktorom sa začnú počítať sekundy pre druhého hráča. Aj tu sú k dispozícii všetky druhy nastavení zobrazenia, ktoré umožňujú zmeniť písmo a niektoré ďalšie nastavenia. Ak sa vám zdá používanie karty prehliadača nepohodlné, vývojári odporúčajú stiahnuť si ich aplikáciu pre počítače.

  Možno TimeMe výrazne vyniká nad konkurenciou. Je škoda, že táto webová stránka je dostupná len v angličtine – to odradí väčšinu čitateľov Expertology.

  Záver

  Teraz viete o najlepších online budíkoch. Teraz sa musíme rozhodnúť pre konkrétnu webovú službu.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: