6 najlepších herných konzol

Herné konzoly sú čoraz populárnejšie. Hranie na PC je a mauvais ton. Prečo, keď je to oveľa jednoduchšie urobiť na set-top boxe?? Exkluzívnych titulov pre konzoly je na výber viac – stačí spomenúť sériu Uncharted a Game of War od Microsoftu. Ale ktorú hernú konzolu si vybrať sami? Ak chcete poznať odpoveď na túto otázku, pozrite si náš výber, ktorý pozostáva výlučne z najlepších modelov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.

Rebríček najlepších herných konzol

Nomináciapriestornázov výrobkucena
Najlepšie pevné herné konzoly1Microsoft Xbox One X27 700€
2Sony PlayStation 4Pro26 380€
3Sony PlayStation 4S
 • m 1 TB
 • 21 400€
  Najlepšie prenosné herné konzoly1Nintendo Switch18 990€
  2Sony PlayStation Vita Wi-Fi
  3Nintendo New 2DS XL9 690€

  Najlepšie herné konzoly

  Microsoft Xbox One X

  Skóre : 4.8

  Microsoft Xbox One X

  Ako ubezpečuje spoločnosť Microsoft, v čase písania tohto rebríčka je to najvýkonnejšia herná konzola na svete. Xbox One X obsahuje veľmi výkonný hardvér, ktorý poskytuje neuveriteľne vysoký výpočtový výkon – na úrovni špičkových herných počítačov. Napríklad tu použitý procesor je osemjadrové riešenie od spoločnosti AMD s taktom 2,3 GHz. Poskytuje hrám vylepšené správanie umelej inteligencie a sama zvyšuje rozlíšenie na 4K. A potom je tu vysokorýchlostná videopamäť GDDR5 s kapacitou až 12 GB. Výrazne skracuje čas načítania hry a zároveň poskytuje bezproblémové obrovské svety.

  Ak budeme pokračovať v príbehu o parametroch Xbox OneX, je potrebné poznamenať výpočtový výkon procesora, ktorý je 6 teraflopov. Priepustnosť videopamäte dosahuje 326 GB/s – vyšším parametrom sa môžu pochváliť len špičkové grafické karty, ktoré sú samy o sebe oveľa drahšie ako táto herná konzola. Okrem toho konzola dokáže prekvapiť minimálnou hlučnosťou – aj v tomto ohľade prekonáva všetkých konkurentov. Je zvláštne, že sa konzola vôbec neprehrieva. Tajomstvo tohto zázraku spočíva v systéme kvapalinového chladenia.

  Na ukladanie hier a ďalších dát sa používa 1 TB pevný disk. Ako už bolo spomenuté, niektoré hry na konzole Xbox One X bežia v rozlíšení 4K, a to dokonca pri 60 snímkach za sekundu. Samozrejme, nechýba ani podpora HDR – špeciálny efekt, vďaka ktorému je podanie farieb realistickejšie. Samozrejme, že pre takúto hernú konzolu a televízor je potrebné vhodné – kúpiť si ho pre bežný LCD displej s F

   l HD nemá zmysel. Treba však poznamenať, že konzola v žiadnom prípade nebude vyhovovať každému hráčovi. Skutočnosť, že vysoký výkon komponentov využíva obmedzený počet hier. Štvrtý diel Gears of War a ďalšia Forza Motorsport – to je asi všetko, čo by vás mohlo v prvom rade zaujímať. Netreba dodávať, že japonský konkurent je pripravený ponúknuť viac titulov?

   Výhody

   • Vstavané sú tri porty USB 3.0;
   • Je menší ako jeho predchodca;
   • Počas prevádzky je konzola takmer nehlučná;
   • Veľmi veľké množstvo vysokorýchlostnej videopamäte;
   • Prítomný je aj dvojpásmový modul Wi-Fi;
   • Hry sú k dispozícii v rozlíšení 4K a 60 FPS;
   • HDMI 2.0b;
   • Gamepad sa stal veľmi pohodlným;

   Nevýhody

   • Niekoľko exkluzívnych hier, ktoré naplno využívajú tento výkon;
   • Cena dosahuje 40 tisíc. RUR.

   Sony PlayStation 4Pro

   Hodnotenie: 4.8

   Sony PlayStation 4 Pro

   Toto je herná konzola, ktorá je v súčasnosti najžiadanejšia. Dôkazom toho je jej pravidelné miznutie z pultov mnohých obchodných reťazcov, kde sa veľmi rýchlo vypredá. Zariadenie je dostupné v dvoch farbách – bielej a čiernej. Z času na čas vychádzajú aj balíky s nejakou hrou, ktorá môže mať originálne sfarbenie škrupiny. Na jar 2018 bola napríklad vydaná konzola God ofWar – má strieborný kryt zdobený škandinávskymi runami.

   Japonská konzola dokáže pracovať aj s grafikou v rozlíšení 4K, hoci vo väčšine prípadov len so šťastnými 30 fps. Napriek tomu vám postačí na to, aby ste si mohli vychutnať chudobný herný zážitok. Najviac vzrušujúce projekty s podporou HDR – vďaka tejto technológii je obraz čo najrealistickejší.

   Výkon grafického procesora sa v porovnaní so štandardným systémom PS4 takmer zdvojnásobil. Používa sa tu rýchlejšia videopamäť, ktorá mierne zrýchľuje sťahovanie hier. Mimochodom, pre túto konzolu si nemusíte kupovať televízor 4K. Rozdiel v kvalite obrazu je viditeľný a

    Obrazovka LHD, ako potvrdzujú početné recenzie a porovnania. Toto rozlíšenie má vo väčšine prípadov za následok aj vyššiu snímkovú frekvenciu.

    Všetky vyššie opísané funkcie konzoly by nemali žiadny význam, ak by spoločnosť Sony PlayStation 4Pro nevytvorila veľké množstvo hier. Našťastie japonskí vývojári a vývojári tretích strán odviedli skvelú prácu. Práve teraz si môžete zahrať Uncharted4, God of War, Driveclub, Gran Turismo Sport, Horizon Zero Dawn a mnoho ďalších hier s podporou rozlíšenia 4K. A v dohľadnej budúcnosti bude takýchto hier viac: Spider-Man, Rape One: Part Two, Ace Combat 7 a ďalšie očakávané tituly. Vtesnať 1 TB pevný disk do šasi skrátka nie je problém.

    Nehovoriac o rozšírených funkciách systému PS4 Pro vďaka zakúpeniu náhlavnej súpravy pre virtuálnu realitu PSVR (na tenšej verzii bude jej používanie poskytovať menší pôžitok, pretože grafika bude nižšia). Pre toto príslušenstvo je k dispozícii široká škála hier – od detskej hry Playroom VR až po hardcore Resident Evil VII.

    Výhody

    • Široká ponuka hier s podporou rozlíšenia 4K;
    • Niekoľko farebných možností;
    • Veľmi schopný gamepad s ďalšími funkciami;
    • HDR je podporované;
    • Možnosť pripojenia kamery a prilby VR;
    • Súčasťou sú tri porty USB;
    • Pohodlné a ľahko použiteľné rozhranie;
    • Používa sa vysokorýchlostná videopamäť;

    Nevýhody

    • V Rusku je ťažké kúpiť za primeranú cenu;
    • Hlučné v určitých momentoch.

    Sony PlayStation 4S
   • m 1 TB
   • Hodnotenie: 4.8

    Sony PlayStation 4S<li></div><p>m 1TB“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/8021666193661-836-.jpg“ title=“Sony PlayStation 4S</p><li>m 1 TB<p>Verzia S</p><li>Nahrádza štandardnú konzolu Sony PlayStation 4. Veľkosť tejto konzoly sa mierne zmenšila, ale z hľadiska funkcií sa prakticky nezmenila. Navyše podporuje technológiu HDR, vďaka ktorej je obraz na televízore realistickejší. Wi-Fi sa tiež zmenilo a teraz podporuje vysokorýchlostný štandard 802.11ac. Zariadenie sa dodáva s pevným diskom s kapacitou až 1 TB. Pod šasi konzoly sa ukrýva aj osemjadrový procesor od spoločnosti AMD. Čipová súprava má výpočtový výkon 1,84 teraflopsov, čo určite nestačí na vykreslenie obrazu v rozlíšení 4K. Presne to je to, čo PS4 S<li>m sa líši od verzie Pro: je určená pre bežné rozlíšenie obrazovky F<ul>l HD. Preto je cena konzoly približne 23-tisíc dolárov. Euroe., čo možno považovať za pomerne prijateľnú cenu.<p>Je pekné, že Japonci neobmedzili množstvo video pamäte. To naznačuje, že v blízkej budúcnosti nebudú vydané hry určené výhradne pre verziu Pro konzoly. To však nič nemení na skutočnosti, že načítanie hry tu trvá o niečo dlhšie kvôli pomalšej šírke pásma videopamäte. Trochu frustrujúce je aj to, že sú v ňom zabudované len dva porty USB. Nie je ťažké predstaviť si situáciu, keď potrebujete nabíjať dva gamepady – v tom momente nemôžete napríklad pripojiť pamäťovú kartu USB. A to najmä preto, že spoločnosť Sony pred časom predstavila možnosť sťahovať hry zakúpené zo Switchu na externý pevný disk.</p><p>Možno PlayStation 4S</p><li>m-je najlepšou voľbou pre všetkých, ktorí majú len bežný LCD televízor bez displeja 4K. Táto konzola je určená aj pre tých, ktorí si v blízkej budúcnosti určite nekúpia helmu na virtuálnu realitu. Je možné ho zapojiť, ale nepočítajte s dobrou kvalitou obrazu.<h4>Výhody</h4><ul><li>Malé rozmery a hmotnosť;</li><li>Cena nie je predražená;</li><li>Možno pripojiť prilbu VR a kameru;</li><li>K dispozícii je veľké množstvo exkluzívnych hier;</li><li>Dodáva sa s pevným diskom s kapacitou 1000 GB;</li><li>Veľmi praktický gamepad s konektorom pre slúchadlá;</li><li>Možnosť pripojenia Wi-FI 802.11ac;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>K dispozícii sú len dva porty USB;</li><li>Žiadna podpora rozlíšenia 4K.</li></ul><h2>Najlepšie prenosné herné konzoly</h2><h3>Nintendo Switch</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Nintendo Switch

    Japonská spoločnosť Nintendo sa už dlhší čas uberá vlastnou cestou. Keď sa konkurencia snaží do svojich konzol vložiť najnovší a najlepší počítačový hardvér kvôli realistickej grafike, Nintendo vydáva Switch. V skutočnosti ide o hybridnú konzolu. Takže by ste si ho mohli zahrať niekde v lietadle alebo v aute, čo hovorí niečo o jeho prenosnosti. Všetku šťavu z neho získate jednoduchým vložením zariadenia do špeciálnej základne pripojenej k televízoru.

    Väčšinou vyzerá ako kompaktný tablet. Všetky ovládacie prvky sú na bočných stranách zariadenia. Dôležitejšie je, že tieto strany sú odnímateľné, predstavujú miniatúrny gamepad (tzv. joykon). To znamená, že konzola štandardne umožňuje hrať spolu, zatiaľ čo konkurencia sa predáva v balíku len s jedným gamepadom. Pod ovládacími prvkami sa nachádzajú špeciálne vibračné motory. Ich mimoriadny výkon možno vidieť aj mimo niekoľkých spoločenských hier. Joysticky majú aj jemne vyladené gyroskopy. Skrátka, hráč nebude len stláčať tlačidlá a pohybovať páčkami, ale bude mávať gamepadom (alebo dokonca dvoma naraz) v plnej rýchlosti.

    Hovoriť o špecifikáciách Nintendo Switch je trochu ošialené. Silnejšie, pokiaľ ide o špecifikácie, potešia aj moderné smartfóny, nehovoriac o stacionárnych herných konzolách, preskúmaných v tomto rebríčku. Displej má uhlopriečku 6,2 palca a rozlíšenie 720p. Kapacita internej pamäte je 32 GB. Zariadenie obsahuje aj dva porty USB, a to v prípade, že ich väčší počet jednoducho nie je potrebný. Pripojenie základne k televízoru prostredníctvom bežnej zásuvky HDMI. K dispozícii je aj bezdrôtové pripojenie Wi-Fi 802.11ac, ktorý sa používa na pripojenie k internetu. Autonómnu prevádzku konzoly zabezpečuje 4310mAh batéria. To stačí na štyri až šesť hodín hrania v závislosti od zaťaženia procesora a ovládacích prvkov. Dobíjanie sa začne hneď, ako je konzola v základni.

    Od Nintenda Switch určite nemôžete očakávať realistickú grafiku. Táto konzola je fascinujúca a jedinečná hrou. Najviac prekvapujúce sú najrôznejšie spoločenské hry, v ktorých musíte podojiť kravu vykonávaním príslušných činností pomocou gamepadu. Nemožno opomenúť ani elegantnú realizáciu takých hitov, ako je nová The Legend of Zelda (ktorá bola mimochodom prvýkrát preložená do ruštiny), Super Mario Odyssey a Mario Kart 8Deluxe. Teraz sa konzola aktívne predáva, takže mnohé štúdiá tretích strán oznámili návrat na túto platformu. DOOM, FIFA 18, WWE 2K18 a L.A.Noire a doslova týždeň po napísaní tohto článku si na konzole môžete zahrať už spomínaný Resident Evil VII (samozrejme, nie VR-helmu). Nintendo Switch je skrátka skvelá voľba pre tých, ktorí chcú vyskúšať niečo nové. Najmä pre tých, ktorí už majú Sony PS4, ale táto konzola je nudná. Predal túto prenosnú stacionárnu konzolu za približne 21-22 tisíc. Euro.

    Dobré stránky

    • Môžete hrať na cestách aj v televízii;
    • Pekné stereo reproduktory;
    • Relatívne nízka hmotnosť (297 g);
    • Exkluzivity od spoločnosti Nintendo sú takmer dokonalé;
    • K dispozícii je jedinečný herný zážitok;
    • Možno pridať veľký a praktický gamepad;
    • Súčasťou sú dva joysticky;

    Nevýhody

    • Puzdro sa ľahko poškriabe;
    • Málo zabudovanej pamäte;
    • Nie je to používateľsky najprívetivejší eShop;
    • Vysoké ceny za exkluzívne produkty;

    Sony PlayStation Vita Wi-Fi

    Hodnotenie: 4.8

    Sony PlayStation Vita Wi-Fi

    Pravdepodobne najzastaranejšia konzola v našom rebríčku. Nie, hry pre túto konzolu je teraz radosť hrať. Vydávajú sa však len v Japonsku, takže ide najmä o vizuálne romány a jednoduché JRPG. V Európe a Spojených štátoch sa predaj Sony PSVita takmer úplne zastavil a vyššie uvedené žánre našich ľudí takmer vôbec nelákajú. To všetko však neznamená, že konzolu neodporúčame kúpiť. Niektoré už vydané hry vás určite potešia. Existuje napríklad veľa fanúšikov série rytmických hier Hatsune Miku: Project

    A. Tiež exkluzívne tituly Uncharted: Golden Abyss a Killzone: Mercenary. Na Switchi je však len veľmi málo takýchto zaujímavých hier, takže sa za konzolu oplatí zaplatiť viac ako 5k. Euro. nie.

    Zariadenie je vybavené 5-palcovým displejom s rozlíšením 960×544 pixelov. Podľa moderných štandardov sa tento parameter zdá byť smiešny, ale pixelácia, napodiv, nie je nápadná, mnohé hry vyzerajú celkom dobre. Treba poznamenať, že prvá verzia konzoly bola vybavená displejom OLED, takže mohla potešiť sýtymi čiernymi farbami. V budúcnosti sa konzola stala trochu pohodlnejšou pri preprave, ale jej obrazovka je teraz lacnejšia IPS-technológia. Napriek tomu má výrobok kameru, ale je lepšie si ich nepamätať – mali by sa používať len na niekoľko hier s rozšírenou realitou.

    Existujú varianty systému PSVita so slotom na kartu SIM a bez neho. V súčasnosti by sa malo uvažovať len o kúpe bežnej verzie s modulom Wi-Fi. Je nepravdepodobné, že by ste s touto pomerne veľkou konzolou chodili po ulici a hľadali podobne zmýšľajúcich ľudí, nehovoriac o spustení online hier, ktorých zostalo veľmi málo.

    Výhody

    • Existuje niekoľko dobrých exkluzívnych produktov;
    • Dá sa nájsť za veľmi dobrú cenu;
    • Zo systému PS4 je možné hrať hry na diaľku;
    • Prvá revízia má farebnú obrazovku;

    Nevýhody

    • Nebolo vydaných veľa hier;
    • Používa sa špeciálna a mimoriadne drahá pamäťová karta;
    • Vlastná nabíjacia zásuvka;
    • Veľmi slabé fotoaparáty;
    • Výroba konzoly sa postupne ukončuje;

    Nintendo New 2DS XL

    Hodnotenie: 4.8

    Nintendo New 2DS XL

    Zjednodušená verzia prenosnej hernej konzoly New Nintendo 3DS. Jediným dôležitým rozdielom je absencia podpory 3D. Myslím tým, že nemôžete vidieť stereoskopický obraz. Inak je to tá istá stará konzola s dvoma veľkými obrazovkami. Jeden na vrchu slúži na sledovanie hry, zatiaľ čo druhý je itachscreen. Zariadenie sa ľahko zloží na polovicu, takže sa zmestí do vrecka bundy. Vstavaná pamäť nie je takmer žiadna. Jediným významným rozdielom je absencia karty microSD, ktorú nie je príliš ťažké získať. Avšak, nikto zakazuje zabudnúť na online-shop, nákup iba hry nakartridzhki, dobré ceny u fyzickej a digitálnej verzie sú približne rovnaké.

    Treba poznamenať, že sa nestretnete s nedostatkom hier. Projekty pre 3DS a 2DS navzájom spätne kompatibilné. A v posledných rokoch ich bolo vydaných veľa. Obzvlášť sa tešíte na hry Monster Hunter, Mario, Pokemon a The Legend of Zelda. Je škoda, že do ruštiny bolo preložených len niekoľko hier – v tomto smere by sa Nintendo mohlo od Sonu veľa naučiť.

    Výhody

    • Veľká knižnica hier;
    • Cena sa pohybuje od 9-10 tisíc. Euro.;
    • Dobrý stereo zvuk;
    • Hmotnosť 260 g;
    • K dispozícii je podpora pre figúrky Amiibo;
    • Používajú sa dva displeje;

    Nevýhody

    • Vlastná zásuvka nabíjačky;
    • Zariadenie je pomerne krehké;
    • Hry sú pomerne drahé;
    • Nevytvára stereoskopické obrazy;

    Záver

    Vlastníctvo hernej konzoly samozrejme stojí peniaze. Ak sa hry predávajú pomerne lacno, najmä počas všetkých druhov predaja, hit pre stolnú konzolu môže ľahko stáť niekoľko tisíc Euro. Viac ako sa však oplatí, pretože pri hraní hry God ofWar zažijete vzrušenie. Stručne povedané, pozrite sa bližšie na škatuľu od spoločnosti Expertology. Možno nastal čas zaobstarať si jedno z recenzovaných zariadení?

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: