10 najlepších herných monitorov

Aby ste si mohli hru vychutnať naplno, potrebujete dobrý monitor. „Obraz“ môže na matrici nízkeho výkonu vyzerať matne a bledo. Ak má herný monitor krátku dobu odozvy, obraz „zaostáva“ o 100-200 milisekúnd, čo je počas hrania kritické.

Zoradili sme 13 herných monitorov, ktoré sú vhodné pre príležitostných aj profesionálnych hráčov.

Ako si vybrať herný monitor

Kvalita herného zobrazenia závisí od rôznych parametrov. Pozrite si naše tipy.

Len pripojenie HDMI alebo DisplayPort

Sme v roku 2018 – a niektoré obchody stále predávajú monitory, ktoré sa k počítaču pripájajú cez DVI alebo dokonca VGA pod zámienkou „herných“ monitorov. Tieto štandardy však nie sú schopné poskytnúť detailné zobrazenie s vysokým rozlíšením alebo frekvenciou snímok vyššou ako 30-60 fps. Na druhej strane, HDMI alebo DisplayPort sú schopné. Druhá možnosť je vhodnejšia, ale nie všetky grafické karty sú vybavené zodpovedajúcou zásuvkou.

Je tiež žiaduce, aby generácia HDMI bola „čerstvá“ – t.. HDMI 2.0 alebo 2.1. Tá prenáša s rozlíšením až 10K a snímkovou frekvenciou 120 snímok za sekundu.

Matrica je IPS alebo MVA

Tri najbežnejšie technológie používané v herných monitoroch sú TN, IPS a MVA (VA). Prvú možnosť by ste si v žiadnom prípade nemali kupovať.

 1. TN matrice sú matné, málo kontrastné a majú úzke pozorovacie uhly 90-120 stupňov. Ich jedinou výhodou je rýchlosť odozvy 1-2 ms.
 2. IPS a MVA ponúkajú kontrastný pomer minimálne 1000:1, pozorovacie uhly 178 stupňov a čas odozvy 2-5 ms. Prvý je o niečo drahší ako druhý, ale ponúka bohatší zážitok zo sledovania.
 3. Ak rozpočet nie je dôležitý, stojí za to venovať pozornosť modelom s matricou OLED alebo s matricou na kvantových bodoch (QLED). Tieto obrazovky ponúkajú najbohatší, najjasnejší možný obraz a realistické tmavé farby, pretože každý pixel v nich svieti sám od seba – nie vďaka podsvieteniu. Jediné „ale“ je, že OLED sa postupne vypáli a QLED je príliš vzácny a drahý.

Uhlopriečka a rozlíšenie

Optimálna uhlopriečka pre herný monitor je 24-27 palcov. Väčšie rozmery vedú k nepohodliu pri používaní – najmä ak plánujete nielen dobývať virtuálne svety, ale napríklad aj príležitostne pracovať. Alebo surfovanie na webe.

Ak nemáte na stole veľa miesta, môžete si samozrejme vybrať monitor s uhlopriečkou 17-21 palcov. Subjektívne však „obraz“ na ňom nebude taký filmový a pôsobivý.

Rozlíšenie herného monitora by malo v ideálnom prípade zodpovedať jeho uhlopriečke:

 1. Pre 17″ až 24″ maticu je minimálna hodnota F
   l HD (1920 × 1080 pixelov);
  • Pre 24″ a väčšie displeje – minimálne 2K (2560 × 1440 pixelov).

Ide skôr o odporúčanie ako o konkrétne usmernenie. Je však potrebné vziať do úvahy, že 4K-monitor s uhlopriečkou do 24 palcov môže byť veľmi „plytký“ a FHD-matica na 27 palcoch – výrazne „sadze.

Frekvencia nasadenia a čas odozvy

Rýchlosť snímania je údaj o tom, ako rýchlo sa obraz na monitore obnovuje. Najbežnejšie sú 60 Hz a 144 Hz. Obraz sa aktualizuje 60 a 144-krát za sekundu. Je lepšie zaobstarať si 144 Hz herný monitor, pretože je vhodný na rýchle hry.

Čas odozvy je viac určený charakteristikami matrice ako frekvenciou škálovania. Čím je menšia, tým lepšie. Optimálna hodnota je 4-8 ms, najlepšia 1-2 ms.

Ďalšie technológie

Jas a kontrast

Jas herného monitora by mal byť aspoň 300 cd/m2, a kontrast je statický, nie dynamický – minimálne 1000:1.

HDR

Vďaka technológii HDR je obraz na monitore „filmový“, pretože zvyšuje kontrast a hĺbku farieb. Takže kompatibilný monitor by bol dobrou kúpou. Až na to, že v súčasnosti podporuje HDR len málo hier – ale obrazovku si nekúpite na jeden rok.

G-Sync a FreeSync

Tieto technológie synchronizujú grafickú kartu a monitor, aby sa dosiahli čo najrýchlejšie dynamické scény. G-Sync je kompatibilný s grafickými akcelerátormi NVIDIA, zatiaľ čo FreeSync je kompatibilný s AMD. Kúpte si herný monitor, ktorý ich podporuje, a vychutnáte si intenzívne herné scény.

Výrobcovia

Odporúčame herné monitory od spoločností AOC, Asus, Dell, LG, Acer a Eizo. V skutočnosti sme do nášho hodnotenia zahrnuli práve ich modely.

Existuje všeobecný názor, že periférne zariadenia a príslušenstvo k herným počítačom sú podľa definície drahé a nie každý si ich môže dovoliť. Je to pravda len čiastočne, pretože výrobcovia sa stále usilujú uspokojiť potreby a možnosti čo najväčšieho počtu potenciálnych zákazníkov.

Redakcia Expertology uskutočnila prieskum trhu s modernými monitormi, ktoré sú umiestnené ako herné monitory. Naši odborníci vybrali niekoľko špičkových modelov na rok 2021 na základe technických špecifikácií, nezávislých testov a spätnej väzby od používateľov na najväčších trhoch v Rusku.

Hodnotenie najlepších herných monitorov

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie herné monitory s nízkym rozpočtom3AOC C24G1 23.6″14 990 €
2Samsung C27JG50QQI 26.9″22 990 €
1Acer Nitro VG271UPbmiipx 27″26 508 €
Najlepšie herné monitory strednej triedy4Samsung Odyssey G5 C34G55TWWI 34″33 490 €
3AOC CU34G2XK 34″37 498 €
2MSI Optix MPG341CQR 34″61 190 €
1LG
  34GN850 34″
63 000 €
Najlepšie prémiové herné monitory3Acer Predator Z35P 35″76 710 €
2LG 38GN950 37.5″99 945 €
1ASUS ROG Strix XG438QR 43″86 590 €

Najlepšie herné monitory s nízkym rozpočtom

Najskôr sa pozrieme na najlacnejšie herné monitory, a tak vyvrátime mýty o celkových nákladoch na herné vybavenie. Samozrejme, existujú aj stredné a prémiové rady s naozaj vysokou cenou. Na tieto možnosti sa pozrieme aj v ďalších dvoch kategóriách.

AOC C24G1 23.6″

Hodnotenie: 4.5

AOC C24G1 23,6

Ako prvý prichádza do úvahy herný monitor s úplne odzbrojujúco nízkou cenovkou. A cena sa zdá byť ešte viac zdrvujúca, ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že výrobca nie je no-name, ale renomovaná spoločnosť založená v roku 1967 na Taiwane. Spoločnosť AOC International sa dlhodobo špecializuje na výrobu televízorov a monitorov.

Rýchla obnovovacia frekvencia až 144 Hz a zakrivená obrazovka sú dva hlavné dôvody, prečo je tento monitor ideálny na hranie hier. A ak môže byť zakrivenie obrazovky stále sporným argumentom, frekvencia je určite mimoriadne dôležitá aj pre tých, ktorí majú k elektronickému športu ďaleko a hrajú z času na čas pre zábavu.

Veľkosť obrazovky – 23.6 palcov, technológia VA matrix. Zhrňme si, že ide o technológiu, ktorá má oproti TN ohromnú výhodu, pokiaľ ide o pozorovacie uhly, a v tomto ohľade len mierne zaostáva za matricami IPS. Ale pred IPS majú matrice VA výhody v kontraste – 3000:1 oproti 1000:1.

Rozlíšenie obrazovky – F

  lHD 1920×1080. Na prvý pohľad sa môže zdať trochu malý, ale v skutočnosti toto „populárne“ rozlíšenie, ktoré hrá absolútna, drvivá väčšina hráčov. Musíte si uvedomiť, že nie každá grafická karta zvládne vyššie rozlíšenie a upgrade grafickej karty je v kontexte ťažobnej hystérie pomerne drahá záležitosť.

  Niekoľko slov o čase odozvy. To isté platí pre tento model a všetky nasledujúce. „Poctivý“ čas odozvy je GTG, teda „grey-to-grey“, a tu je hodnota 4 ms. Alternatívny ukazovateľ času odozvy MPRT (Motion Picture Response Time), ktorý sa rovná 1 ms, je marketingový trik, ktorý charakterizuje správanie pohyblivého obrazu.

  Reakcie používateľov na tento monitor sú takmer výhradne pozitívne s väčšinou nesystematickými komentármi. Najčastejšou príčinou nespokojnosti je nedostatočne premyslený jedálny lístok. Niektorí používatelia si všimli, že pri maximálnej obnovovacej frekvencii sa v určitých herných situáciách môžu vyskytnúť nežiaduce artefakty, ako napríklad blikanie, závady. Ale na druhej strane, vo výnimočných prípadoch a v presne vymedzených herných situáciách.

  Výhody

  • Renomovaný výrobca s dlhou históriou;
  • zakrivená obrazovka;
  • 144 Hz obnovovacia frekvencia;
  • vysoký kontrast;
  • rýchla odozva matice;
  • široké pozorovacie uhly;
  • kvalitu reprodukcie farieb;
  • najdostupnejšia cena vo výbere.

  Nevýhody

  • výrazné percento pripomienok k zle navrhnutému menu;
  • pri najvyššej frekvencii sa môže javiť ako nepresný.

  Samsung C27JG50QQI 26.9″

  Hodnotenie: 4.6

  SAMSUNG C27JG50QQI 26,9

  Teraz zvážte monitor značky Samsung, ktorý má výrazne väčšiu uhlopriečku a stojí v priemere 10 tisíc. Drahší ako jeho predchodca, pričom zostáva v rozpočtovej kategórii. V máji 2021 je jeho priemerná cena v najväčších Slovenskách internetových obchodoch približne 23 000. Euro. Tento model získal prestížne ocenenie The Good Design Awards v súťaži v Chicagu.

  Napríklad matrica VA je tu dostatočne kvalitná, takže z hľadiska pozorovacích uhlov nie je horšia ako ich náprotivky IPS. Konkrétne, uhly sú 178 stupňov, ale kontrast je 3000:1, čo je takmer nedosiahnuteľná výška pre väčšinu matríc IPS. A čo je dôležitejšie – jeho rozlíšenie. Tu už vidíme 2.5K, t. j. 2560×1440. obnovovacia frekvencia 144 Hz. Čas odozvy GtG – 4 ms. Podporuje technológiu kompenzácie blikania F

 • Bezplatne.

  Spätná väzba používateľov na tento model sa dá zhrnúť do hodnotenia kvality obrazu, prirodzenej reprodukcie farieb, obnovovacej frekvencie a pomeru cena/výkon. Niektoré konkrétne pripomienky k chýbajúcej podpore Freesync a/alebo G-sync. Stojan je najviac kritizovaný kvôli svojej objemnosti – zaberá veľa miesta.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 5 Gadget Inspector“: „Monitor za svoje peniaze je top! 144Hz po 60, ako nebo a zem, je to okamžite viditeľné, oko ešte nie je zvyknuté, vždy si všimnem. Zobrazenie farieb sa upravilo tak, aby bolo identické s matricou IPS, takže som nestratil žiadnu kvalitu.“.

  Výhody

  • názov značky;
  • zakrivená obrazovka;
  • Vysokokvalitná matnica so širokým pozorovacím uhlom;
  • vysoký kontrast;
  • uznesenie 2.5K 2560×1440;
  • 144 Hz obnovovacia frekvencia;
  • Rýchla odozva matice;
  • Režim Eye Saver na ochranu očí;
  • Ocenenie Good Design Awards.

  Nevýhody

  • Sťažnosti na príliš objemný stojan, ktorý zaberá príliš veľa miesta.

  Acer Nitro VG271UPbmiipx 27″

  Hodnotenie: 4.7

  Acer Nitro VG271UPbmiipx 27

  Výber najlepších lacných herných monitorov od Expertology uzatvára uznávaná séria Nitro od spoločnosti Acer. Monitor má takmer rovnakú uhlopriečku ako jeho predchodca, ale je tu niekoľko technologických rozdielov k lepšiemu. To definuje jeho cenu už na hranici rozpočtu – približne 30 tisíc. cena v máji 2021.

  Prvou a najdôležitejšou je výkonnosť matice. Už žiadne VA, ale kvalitný IPS. A hoci z hľadiska kontrastu táto technológia nevyhnutne prehráva s VA s typickým pomerom 1000:1, z hľadiska prirodzenej reprodukcie farieb je na tom oveľa lepšie – pokrýva 100 % farebného priestoru sRGB a zobrazuje viac ako 1 miliardu odtieňov.

  Viditeľnosť pri širokých uhloch je tiež oveľa lepšia. Okrem toho oveľa vyššia rezerva jasu 400 cd/m². A tu už obrazovka nie je zakrivená – to nie je ani plus, ani mínus, ale funkcia, ktorú uprednostňuje značná časť používateľov. Matný povrch.

  To, čo hráčov v monitoroch zaujíma takmer na prvom mieste, je aj tu na vysokej úrovni – frekvencia 144 Hz a konečne je plnohodnotná podpora variabilnej frekvencie FreeSync. Pripomeňme, že ide o technológiu vytvorenú spoločnosťou AMD, ktorá umožňuje získať čo najplynulejší a najdynamickejší obraz bez nežiaducich vizuálnych artefaktov.

  Rozlíšenie matice – 2.5K 2560×1440. Upozorňujeme, že toto konkrétne rozlíšenie je uvedené v tejto špecifikácii – VG271UPbmiipx. Pretože existuje veľmi podobný nápis – VG271Pbmiipx (bez písmena U) – a toto sú F

   lHD 1920×1080. Išlo o prvé série a v predaji sú už aj novšie verzie, ale je dobré vedieť tento bod, aby ste si náhodou nekúpili „zastaraný“ F
    Úprava lHD.

    Používatelia vo svojich recenziách chvália tento monitor za kvalitnú reprodukciu farieb, vysokú frekvenciu bez skreslenia, ak je nastavená naozaj vysoká, široký farebný gamut. Mnohí upozorňujú, že vďaka kvalitnému podaniu farieb a 100 % pokrytiu sRGB je monitor vhodný nielen na hranie hier, ale aj na prácu s dizajnom. K tomu prispieva aj hladký a neznečistený povrch. Kritika smeruje najmä k nestabilnej nohe.

    Výhody

    • Matica IPS;
    • veľké rozpätie jasu;
    • uznesenie 2.5K 2560×1440;
    • Podpora variabilnej frekvencie FreeSync;
    • 100 % pokrytie farebného priestoru sRGB;
    • 3 roky výrobnej záruky.

    Nevýhody

    • Nestabilné nohy – monitor sa kýve a vy musíte vymýšľať „inteligentné triky“ na vyriešenie problému.

    Najlepšie herné monitory strednej triedy

    Druhý výber modelov je o niečo širší, pretože zahŕňa monitory v podmienenej strednej cenovej kategórii. Všetky sú veľké – 34 palcov v uhlopriečke a majú rôzne výhody pre rozpočtové varianty. Tieto výhody sa môžu v jednotlivých modeloch líšiť, ale v každom prípade sú objektívne prevážené.

    Samsung Odyssey G5 C34G55TWWI 34″

    Hodnotenie: 4.7

    SAMSUNG ODYSSEY G5 C34G55TWWI 34

    A začnime opäť s najlacnejším variantom, ale len v rámci podmienenej strednej triedy. Samsung Odyssey G5 je novinkou minulého novembra. To znamená, že sa zaoberáme novým jasným v každom zmysle vývoja juhokórejského technologického giganta a zároveň vidíme reakcie odborníkov a bežných hráčov, zhromaždené za viac ako šesť mesiacov aktívneho používania.

    Hlavnou výhodou tohto modelu nie sú jednotlivé prvky, ale súbor prvkov. Najväčšiu pozornosť tu púta zakrivená obrazovka so značným zakrivením – 1000R. Toto zakrivenie je opodstatnené, pretože obrazovka je „dlhá“ – pomer strán je 21:9. Ak je hráč v správnej vzdialenosti od monitora, všetky okraje obrazovky zachytávajú periférne videnie. Poskytuje vám neuveriteľný zážitok a hlboké zapojenie do hry.

    Maximálne rozlíšenie obrazovky sa veľmi približuje rozlíšeniu 4K

     WQHD 3440×1440. Širokouhlá matrica VA, ktorá je takmer rovnako dobrá ako technológia IPS. Stopercentné pokrytie sRGB. Vyšší kontrast v porovnaní s matricou IPS – 2500 cd/m².

     Obnovovacia frekvencia až 165 Hz je ešte lepšia ako u predchádzajúceho modelu. A tu máme technológiu AMD FreeSync Premium. Táto technológia adaptívnej synchronizácie znižuje vstupné oneskorenie, zamŕzanie obrazu, trhanie.

     Okrem všetkých základných funkcií a zrejmých výhod je tento model celkom dobre vybavený aj rôznymi ďalšími funkciami. Patrí medzi ne optimalizácia úrovne čiernej, potlačenie škodlivej modrej časti spektra, funkčné rozhranie Super Arena Gaming UX špeciálne pre hráčov a mnoho ďalšieho.

     Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 11 Gadget Inspector“: „Ak hľadáte dokonalý 34“ monitor s obnovovacou frekvenciou nad 144, jasom nad 300, počtom farieb nad miliardu, zakrivený atď.., cena bude viac ako 60k. A recenzie nie sú najjednoznačnejšie. Takže táto jednotka určite stojí za tie peniaze.

     Výhody

     • Kvalitná matnica so širokými pozorovacími uhlami;
     • zakrivená obrazovka s výrazným zakrivením – vyplňuje periférne videnie;
     • Obnovovacia frekvencia je až 165 Hz;
     • Vylepšená adaptívna synchronizácia FreeSync Premium;
     • Podpora HDR10;
     • 100 % pokrytie sRGB;
     • potlačenie škodlivej modrej časti spektra;
     • Súbor užitočných doplnkových funkcií na zlepšenie kvality obrazu a vizuálneho vnímania.

     Nevýhody

     • Nešťastný dizajn a umiestnenie držiaka.

     AOC CU34G2XK 34″

     Hodnotenie: 4.7

     AOC CU34G2X</b></div><p>K 34″ src=“/wp-content/uploads/2023/09/36416666194681-6610.jpg“ height=“500″ title=“AOC CU34G2X</b>K 34″></p><p>Opäť si prečítame o taiwanskej spoločnosti AOC, ktorej história siaha až do 30. rokov minulého storočia. V súčasnosti je súčasťou obrovského holdingu TPV Technology</p><li>mited. Napriek zdanlivej dominancii značiek monitorov na trhu, ako sú LG a Samsung, v skutočnosti prvenstvo v predaji patrí spoločnosti AOC. Na európskom trhu tvoria produkty AOC približne 27 % predaja herných monitorov. Na Slovenskom trhu sú štatistiky podobné a pozícia spoločnosti naďalej rastie.<p>Kľúčové špecifikácie tohto a predchádzajúceho modelu sú veľmi podobné. Predovšetkým 34″ uhlopriečka, rozlíšenie 3440 × 1440 dpi a maximálna obnovovacia frekvencia 144 Hz. Aj tu používame maticu VA.</p><p>Z hľadiska týchto vlastností sú monitory identické. Ich spoločnou črtou je aj veľmi žiadaná technológia pre hráčov. Je to adaptívna frekvenčná synchronizácia FreeSync, podsvietenie bez blikania, potlačenie škodlivého modrého spektra, rozšírený dynamický rozsah HDR a ďalšie.</p><p>Ak sa však ponoríte trochu hlbšie do špecifikácií monitora, okamžite si všimnete, v čom jednoznačne vyniká. V prvom rade je to kvalita obrazu, ktorá je vlastne hlavnou vecou. To sa dosahuje vďaka kontrastnému pomeru 3000:1, ktorý zároveň poskytuje hĺbku čiernej, akú monitory IPS nedokážu dosiahnuť. Je pravda, že sýtosť ostatných farieb v technológii IPS je stále výraznejšia, ale matrica v tomto modeli nie je zďaleka najjednoduchšia.</p><p>Ďalšia vec, ktorú by som chcel pridať, je rozšírená sada rozhraní. V popisoch predchádzajúcich modelov sme zámerne neuvádzali rozhrania, pretože ide o zvyšky. Vidíme tu aj zámerné kroky na zlepšenie komunikačných schopností. K dispozícii sú dva porty HDMI 2.0 – vysokorýchlostný port druhej generácie, DisplayPort, výstup na slúchadlá, až 4 porty USB typu A verzie 3.0 a voliteľné rozhranie USB typu B.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Najobľúbenejšia a najpredávanejšia značka herných monitorov v rokoch 2020-2021;</li><li>Dobrá reprodukcia farieb;</li><li>vysoký kontrast;</li><li>Pevné rozpätie jasu;</li><li>Podpora HDR;</li><li>potlačenie škodlivého prebytku modrého spektra;</li><li>Podsvietenie bez blikania;</li><li>Adaptívna synchronizácia frekvencie FreeSync;</li><li>veľa portov;</li><li>3 roky výrobnej záruky.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>existujú sťažnosti na (citujem) „nie celkom rozumné menu a ovládanie“.</li></ul><h3>MSI Optix MPG341CQR 34″</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=MSI OPTIX MPG341CQR 34

     Teraz ešte drahší a ešte zaujímavejší model. Ide o jeden z najúspešnejších herných monitorov, aké boli kedy vydané pod taiwanskou značkou MSI.

     Z hľadiska základných a najzrejmejších vlastností tu máme dokonalú zhodu s predchádzajúcim monitorom: zakrivená obrazovka so zakrivením 1800R, vysokokvalitná matrica VA s rozlíšením 3440×1440, vysoký kontrastný pomer 3000:1 a vynikajúce podanie farieb. Rozpätie jasu je ešte vyššie, 400 cd/m².

     Okrem týchto zrejmých bodov, ktoré o tomto monitore hovoria veľa dobrého, vývojári poskytli aj celú sadu užitočných doplnkov. Je to podpora DisplayHDR 400 pre rozšírený dynamický rozsah. Pre istotu vám pripomenieme, že táto technológia v tejto variante je vhodná len na hry. Bežné fotografie a videá v tomto režime budú vyzerať expresívne, ale neprirodzene.

     Okrem bežných vychytávok, ako je tlmenie modrej farby pre lepšie zdravie očí alebo podsvietenie bez blikania, má tento monitor niekoľko „trikov“, ktoré sú čisto hernej povahy. Napríklad režim nočného videnia – môžete špeciálne zvýrazniť určité oblasti monitora a zobraziť tak najtmavšie zákutia herného sveta.

     Aj aplikácia Gaming OSD firmware môže byť pre mnohých používateľov veľmi užitočná. Výrazne zjednodušuje život hráča tým, že prednastavuje optimálne nastavenia pre každú hru zvlášť.

     Komunikačné schopnosti tohto monitora sú ešte lepšie ako u jeho predchodcu. Tu vidíme dva vysokorýchlostné porty HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4, štandardný výstup pre slúchadlá, video rozhranie USB, tri univerzálne porty USB typu A Gen 3.0, jeden port USB typu B a dokonca aj samostatný port USB na zásuvke typu C. Treba dodať, že tento model má dokonca zabudovanú webkameru, ale je umiestnená tým najhorším možným spôsobom – v spodnom rámčeku. Má tiež zabudovaný mikrofón.

     Z hľadiska funkcií je ťažké nájsť nejaké výrazné nevýhody tohto monitora. Používatelia sa tiež sťažujú vo svojich recenziách len na jednu vec – že matica nie je IPS. Ale to je neudržateľná sťažnosť.

     Z prehľadu Yandex.Trh so statusom „Level 7“: „Super dizajn, robustná konštrukcia, všetky hráčske funkcie vrátane šetriča obrazovky a t.. Množstvo predvolieb režimu obrazovky. Absolútne žiadne sťažnosti na kvalitu matrice. Monitor poskytuje neopísateľný pocit vynikajúceho a kompletného produktu.

     Výhody

     • kvalitný obraz;
     • Veľké rozpätie jasu;
     • vysoký kontrast;
     • Režim nočného videnia na lokálne osvetlenie tmavých oblastí herného sveta;
     • Potlačenie škodlivého modrého spektra;
     • Podsvietenie bez blikania;
     • Adaptívna synchronizácia obnovovacej frekvencie FreeSync;
     • Dostatok portov a rozbočovač USB;
     • USB typu C.

     Nevýhody

     • Žiadne zjavné nedostatky alebo systematické sťažnosti používateľov.

     LG
      traGear 34GN850 34″

     Hodnotenie: 4.8

     LG<ul></div><p>traGear 34GN850 34″ src=“/wp-content/uploads/2023/09/3421666194681-4710.jpg“ height=“540″ title=“LG</p><ul>traGear 34GN850 34″><p>Na koniec výberu prichádza herný monitor značky LG, ktorý dokázal skupinu našich redakčných odborníkov prekvapiť tým, že jeho cena je stále v strednej triede, ale v niektorých funkciách sa veľmi blíži k prémiovej.</p><p>linka</p><ul>traGear je špeciálne navrhnutý pre najnáročnejších a najnáročnejších hráčov. Dôraz sa tu kládol na čo najvýraznejší a najplynulejšie dynamický obraz. Kvôli výraznosti bolo rozhodnuté použiť pomerne drahú matricu IPS a pre maximálnu hladkosť bola z matrice vytlačená aj maximálna odozva. Inovatívna technológia sa nazýva Nano-IPS a zahŕňa doteraz nemysliteľnú (pre IPS) dobu odozvy 1 ms.<p>Nie je to však len reakcia. Obnovovacia frekvencia je ešte vyššia ako u predchádzajúcich modelov – 160 Hz, ale to je v režime pretaktovania. Rozpätie jasu je tiež úctyhodné – 440 cd/m². A Kórejčania si nevedeli poradiť s kontrastom, pretože princíp fungovania matíc IPS je v tomto ohľade príliš prísny. Preto je kontrastný pomer pre takéto panely takmer neslýchaný – 1000:1.</p><p>Pozorovacie uhly, samozrejme, mimo konkurenciu – 178 stupňov horizontálne a vertikálne bez skreslenia a len s minimálnym stmavnutím pri maximálnych uhloch, ktoré sú už nemožné pozrieť sa na monitor kvôli zakrivenému tvaru. Rovnaké rozlíšenie – 3440×1440. Farebná reprodukcia viac ako 1 miliardy farieb.</p><p>Netreba dodávať, že tento monitor spĺňa kritériá a požiadavky, a dokonca aj osobné želania hráčov pre seriózne súťaže v oblasti elektronických športov. Veľký dôraz sa kladie najmä na odstránenie oneskorenia, nesúladu a iných artefaktov súvisiacich s interakciou medzi grafickou kartou a monitorom.</p><p>Komplexná podpora synchronizácie s adaptívnou obnovovacou frekvenciou ilustruje tento bod. Podporované sú všetky možné technológie – Adaptive-Sync, G-Sync, FreeSync™ Premium. Okrem toho je tento model oficiálne testovaný a certifikovaný spoločnosťou NVIDIA.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Progresívna pokročilá matrica Nano-IPS;</li><li>Poctivá doba odozvy matice 1 ms, čo je pre IPS veľký úspech;</li><li>Výrazná reprodukcia farieb;</li><li>Vysoké rozlíšenie;</li><li>Rýchlosť pretaktovania je 160 Hz;</li><li>Adaptive-Sync a Adaptive-Sync obnovovacie frekvencie;</li><li>Certifikácia NVIDIA.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Ergonomické poznámky – porty sú vzadu, stojan „zaberá“ všetok využiteľný priestor.</li></ul><h2>Najlepšie prémiové herné monitory</h2><p>A nakoniec, najzaujímavejší výber v prehľade najlepších herných monitorov časopisu Expertology. Tu nájdete modely s ešte väčšou obrazovkou a pôsobivejšími špecifikáciami. V roku 2021 budú na Slovenskom trhu drahšie možnosti, ale aj tak sme urobili určité obmedzenie, aby sme čitateľom predstavili tie modely, ktoré budú aspoň pre časť publika naozaj cenovo dostupné.</p><h3>Acer Predator Z35P 35″</h3><p>Skóre : 4.7</p><div style=ACER PREDATOR Z35P 35

     Vstúpte do ikonického radu Predator od spoločnosti Acer a získajte definitívny herný hardvér. Pod miestnou značkou Predator sa vyrába široká škála produktov – od jednoduchého príslušenstva až po výkonné herné notebooky.

     Upozorňujeme, že niektoré parametre vyzerajú slabšie ako na monitoroch strednej triedy vo výbere. Nie je to žiadny paradox. Práve naopak – v prípade prémiových výrobkov nie je nezvyčajné, že výrobcovia zámerne obmedzujú „marketingové“ vlastnosti v záujme spoľahlivosti a životnosti. Preto sa spoločnosť Acer nebojí poskytnúť na tento model pevnú 36-mesačnú oficiálnu záruku.

     Teraz k podstate. Ide o 35-palcový zakrivený monitor s vysokokvalitnou matricou VA a rozlíšením 3440 × 1440. Maximálna obnovovacia frekvencia 120 Hz (pretaktované). Už teraz sa to považuje za určitý kompromis. Je to „akoby“, pretože 99 % hráčov si rozdiel medzi 120 Hz a 140 Hz nevšimne, ale zaťaženie bude menšie a stabilita obrazu bude lepšia, menej pravdepodobné lagy, trhanie, artefakty. Nominálna frekvencia je 100 Hz, čo väčšine používateľov tiež stačí.

     Keďže matrica je VA, používatelia automaticky očakávajú lepší kontrast ako pri akomkoľvek, dokonca aj veľmi dobrom IPS. A je to tak, kontrast nie je rekordný, ale je slušný – 2500:1. Čas odozvy 4 ms. Na farebné podanie je tiež plný poriadok – 100 % pokrytie priestoru sRGB.

     Používatelia väčšinou chvália kvalitu „obrazu“, najmä pokiaľ ide o kontrast. Drvivá väčšina hráčov je úplne spokojná so 100 Hz obnovovacou frekvenciou. Používatelia oveľa viac ako prehnané frekvencie oceňujú mimoriadnu spoľahlivosť, ktorá je zabezpečená starostlivým monitorovaním na úrovni závodu.

     Z prehľadu Yandex.Trh so statusom Gadget Inspector 3. úrovne: Skutočná výhra. Priblíženie nie je potrebné, pretože zo stredu je 180-stupňový výhľad na kruhovú arénu. Iba trpel čiernym šumom (ktorý je známy pre takéto matice) prvýkrát po zakúpení, potom to zmizlo, možno nastavenie grafickej karty pomohlo“.

     Výhody

     • Slávna séria Predátor;
     • kvalita komponentov;
     • spoľahlivosť a trvanlivosť;
     • dôkladná kontrola kvality;
     • vysoký kontrast;
     • vysoké rozlíšenie;
     • 100 % pokrytie farebného priestoru sRGB;
     • trojročná výrobná záruka.

     Nedostatky

     • neboli zistené žiadne závažné nedostatky.

     LG 38GN950 37.5″

     Hodnotenie: 4.8

     LG 38GN950 37,5

     Číslo dva, pozrime sa na prémiový monitor od spoločnosti LG. Bude to ešte väčší panel – až 37.Uhlopriečka 5 palcov so skutočne vynikajúcimi funkciami.

     Po prvé, je to IPS, a tu už značná časť publika dýchala úľavu, pretože so všetkými výhodami technológie VA, jej niektoré a nie tak viditeľné nedostatky tejto časti spotrebiteľov stále vytvárajú nepríjemné pocity.

     Technológia je dobrá, ale čo rozlíšenie 3840×1600. Je to prakticky 4K s jedinou výhradou – chýba mu vertikálne rozlíšenie, preto niektorí recenzenti označili tento formát ako 3.8. Je to však dosť fér. „Oficiálne“ sa toto uznesenie označuje skratkou UWQHD.

     Ale späť k technológii, pretože tu nie je všetko také jednoduché. V tomto modeli nie je len matica IPS, ale pokročilý Nano-IPS, ako v spomínanom LG

      34GN850. To znamená, že od senzora môžete očakávať rekordne rýchlu odozvu ako od IPS. Áno, skutočne, čas odozvy je 1 msec – v tomto matica nezaostáva za TN, v ktorom okrem času odozvy je ťažké nájsť niečo iné dobré.

      Výrobca „neporazil“ kontrast, ale pre IPS je to príliš ťažké. Zostáva na štandardnej úrovni 1000:1. Čo však vyvolalo nemý údiv odborníkov, je rozpätie jasu. Konkrétne 750 cd/m²! Ale to je špičková hodnota a nominálna hodnota je 450 cd/m², čo je tiež veľmi dobré. Už samotný fakt, že môžete získať takú vysokú špičkovú hodnotu, hovorí veľa.

      Monitor okrem iného podporuje FreeSync 2, vylepšenú technológiu Adaptive Frequency Sync, ako aj „klasickú“ G-Sync vyvinutú spoločnosťou NVIDIA.

      Používatelia sa v recenziách zhodujú na kvalite obrazu a najmä na vynikajúcom jase. Pocítili to najmä tí, ktorí hrávali v dobre osvetlených miestnostiach na monitoroch s nižším jasom. Nespokojnosť s režimom „symbolického“ HDR – 14-16 zón podsvietenia v porovnaní s plným HDR, kde sú takýchto zón stovky. Na druhej strane mnohí hovoria, že to tu ani nie je potrebné, pretože obrázok je už 10 z 10.

      Výhody

      • veľká uhlopriečka 37.5″;
      • zakrivená obrazovka;
      • inovatívnu matricu Nano-IPS;
      • Rozlíšenie je 3840×1600;
      • najvyššie rozpätie jasu;
      • Čas odozvy pixelov 1 ms;
      • zväzok.

      Nedostatky

      • „symbolické“, takmer neexistujúce HDR.

      ASUS ROG Strix XG438QR 43″

      Hodnotenie: 4.9

      ASUS ROG STRIX XG438QR 43

      A najdrahší a najpresvedčivejší model od spoločnosti ASUS doplní náš prémiový výber a celý prehľad najlepších herných monitorov podľa časopisu Expertology. Celkom predvídateľne je súčasťou legendárneho projektu ROG (Repub

     • c hráčov). V máji 2021 stojí monitor v najväčších Slovenskách internetových obchodoch približne 100 tisíc eur. Euro. V čase prezentácie v roku 2019 tento model úplne postrádal priamu konkurenciu a dokonca aj viac či menej podobné riešenia od iných výrobcov.

      Môžete tu začať s čímkoľvek a takmer na všetkých frontoch nájdeme výhody. Ale varujeme vás hneď, tu je monitor už klasický, bez zakrivenia. A to nie je ani plus, ani mínus – mnohým ľuďom sa zakrivenie páči, ale existuje obrovské množstvo hráčov, ktorí neakceptujú zakrivený tvar s akýmkoľvek polomerom. A zároveň je pomer strán známejší a univerzálnejší – 16:9.

      A v tomto klasickom prípade výrobca umiestnil vynikajúcu matricu s rozlíšením 4K 3840×2160. A to je o to dôležitejšie, ak sa pozriete na veľkosť obrazovky – 43 palcov v uhlopriečke! V tomto prípade bolo vysoké rozlíšenie jednoducho potrebné, aby sa zabránilo katastrofálnej viditeľnosti pixelov.

      Dôležitou vlastnosťou tohto monitora je celý súbor funkčných doplnkov, ktoré sú zamerané na zlepšenie kvality obrazu, pridanie expresivity tam, kde je to potrebné, zníženie tvorby vizuálnych artefaktov v obzvlášť dynamických scénach na nulu atď. . Preto má v najnovších vydaniach podporu pre všetky súčasné technológie adaptívnej synchronizácie.

      Režim HDR (High Dynamic Range) je implementovaný čo najautentickejšie. K dispozícii sú tri režimy plného HDR – Gaming HDR, Cinema HDR a FreeSync 2 HDR. Pripomeňme, že plnohodnotné HDR v celej svojej kráse je možné iba na matrici OLED a ostatné možnosti sa musia uspokojiť s rozšíreným rozsahom s určitými obmedzeniami.

      Výhody

      • Najnovší prírastok do legendárnej rodiny ROG;
      • Veľká uhlopriečka 43 palcov;
      • Rozlíšenie 4K;
      • 120 Hz obnovovacia frekvencia;
      • TOP kontrast;
      • klasický pomer strán bez zakrivenia (pre tých, ktorí uprednostňujú túto formu);
      • štvorstupňové potlačenie škodlivého modrého spektra
      • Podsvietenie bez blikania;
      • Celý rad užitočných funkčných doplnkov.

      Nevýhody

      • cena.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: