6 najlepších notebookov pre grafiku

Spracovanie grafiky, najmä pokiaľ ide o 3D alebo video s vysokým rozlíšením, kladie vysoké nároky na hardvér. Ešte nedávno boli takéto úlohy pre prenosný počítač z definície nemožné. Teraz existujú výkonné notebooky, ktoré sú takmer rovnako dobré ako špičkové stolové grafické stanice. Redaktori Expertology pre vás pripravili mini recenziu najhodnotnejších, podľa našich odborníkov, modelov notebookov pre grafiku v roku 2019.

Rebríček najlepších notebookov pre grafiku

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie notebooky pre grafiku za najlepšiu cenu1Lenovo Ideapad 33015 972 €
2DELL G3 17 377955 000 €
3ASUS ZenBook 15 UX533FD76 900 €
Najlepšie prémiové notebooky pre grafiku1Apple MacBook Pro 15 s Retina displejom Polovica roka 2019142 390 €
2MSI GT75 Titan 9SG236 485 €
3DELL XPS 15 7590101 220 €

Hodnotiaci materiál je založený na výsledkoch analýzy vzorky prenosných počítačov portálom.

Najlepšie notebooky pre grafiku za najlepšiu cenu

V tejto prvej mini ukážke sa zameriame na modely, ktoré zvládajú určitý rozsah grafických úloh a pritom stoja relatívne rozumné peniaze. Samozrejme, prezentované modely sú podstatne drahšie ako akýkoľvek skutočne lacný notebook, ale pravidlá tu určujú minimálne požiadavky na výkon.

Lenovo Ideapad 330

Skóre : 4.9

LENOVO IDEAPAD 3301.webp

Najprv zvážime najdostupnejšiu možnosť pre notebook na prácu s grafikou od „trendsettera“ v segmente lacnej elektroniky – Lenovo. Aby sme boli presní, Ideapad 330 nie je jedinou modifikáciou. Z hľadiska počtu možných kombinácií zariadení ide o jedno z najflexibilnejších riešení, pretože si môžete vybrať čokoľvek až do veľkosti obrazovky.

Pri grafických aplikáciách sa rozhoduje medzi 15″ a 17″ modelmi, pričom druhý menovaný je logickou voľbou. Je to však žiaduci, ale nie rozhodujúci bod. Ak máte málo miesta, na väčšinu úloh vám postačí obrazovka s uhlopriečkou 15″. Rozlíšenie matrice je oveľa dôležitejšie – tu nemôžete robiť žiadne kompromisy. Maximálne dostupné rozlíšenie tohto modelu je F

  lHD 1920×1080, to je tá správna voľba.

  Druhým kľúčovým bodom, ktorý určuje výber notebooku pre grafiku, je kombinácia procesor + grafická karta. Aj tu vám výrobca ponúka širokú škálu možných kombinácií. Optimálny pomer za najnižšiu cenu – Core i5 8250u s grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150. Čokoľvek menšie je na vaše vlastné riziko a mali by ste si byť vedomí straty výkonu. Čokoľvek nad túto hranicu – ak to váš rozpočet dovoľuje, pretože výrazné zvýšenie ceny je nevyhnutné.

  Ďalším dôležitým parametrom pre grafiku je pamäť RAM. Tu sa zameriavame skôr na rýchlosť, nie na základné schopnosti notebooku. Systém podporuje pomerne rýchle pamäte DDR4 s frekvenciou od 2133 MHz do 2400 MHz. Maximálna kapacita 16 GB.

  Keď pracujete s náročnou grafikou, nemusí vám stačiť ani výborná pamäť RAM – vtedy je mechanický pevný disk nevyhnutný. Ideapad 330 je vybavený M.2 pre pripojenie disku SSD s formátom NVMe. Túto veľkosť potrebujete na inštaláciu operačného systému. Na ukladanie možno použiť mechanický pevný disk. Dostupné možnosti kapacity SSD – od 128 GB do 256 GB, HDD – do 2 TB.

  Pri výbere konkrétnej konfigurácie počítača Ideapad 330 je možné „upraviť“ aj kapacitu batérie. Výrobca ponúka dve možnosti – 30Wh alebo 45Wh, ktoré poskytujú výdrž až 6, resp. 8 hodín.

  Rozmery notebooku v konfigurácii s veľkosťou obrazovky 17.3 palce je 418×292.624.9 mm, čistá hmotnosť od 2 mm.8 kg, v závislosti od zvolenej konfigurácie.

  Výhody

  • veľká obrazovka;
  • Široká škála úprav;
  • široký rozsah jasu;
  • Tiché chladenie;
  • primeraná cena.

  Chyby

  • Žiadne zjavné nedostatky alebo systematické sťažnosti.

  DELL G3 17 3779

  Hodnotenie: 4.8

  DELL G3 17 37791

  Ďalším relatívne lacným notebookom na prácu s grafikou je 17-palcový G3 3779 od spoločnosti DELL. Aj tento model umožňuje takmer dve desiatky variantov, ale my sa zameriame na úzky rozsah, v ktorom sa nachádzajú najslušnejšie výkonnostné parametre, aby sme získali stroj, ktorý je o úroveň vyššie ako jeho predchodca.

  Spoločnosť Expertology preto odporúča konfiguráciu s väčšou obrazovkou 17 na prácu s grafikou.3. Rozmery notebooku budú 415.4279.2×25 mm. Čistá hmotnosť 3.27 kg. Napriek tomu, že šasi je pomerne masívne, dizajnéri úspešne zvládli úlohu „maskovania“ hrúbky a notebook vyzerá tenko a elegantne. Maximálne rozlíšenie snímača F

   lHD 1920×1080. Povrch obrazovky je prednostne matný, ale môže byť aj lesklý.

   V minimálnej konfigurácii pre dizajn a grafiku môže byť tento model vybavený procesorom Core i5 8300H, ale naši odborníci stále odporúčajú 6-jadrový Core i7 8750H s rýchlosťou až 2.3 GHz. Štandardná kapacita pamäte RAM je tiež k dispozícii v dvoch variantoch, 8 GB a 16 GB, s hornou hranicou 32 GB, ktorá je k dispozícii na rozšírenie. Typ pamäte je DDR4 s frekvenciou 2666 MHz, dva sloty. Diskrétna grafická karta (o integrovanej vážne neuvažujeme) je tu k dispozícii ako NVIDIA GeForce GTX 1050Ti alebo 1060 s pamäťou od 4 GB do 6 GB GDDR5.

   Situácia so subsystémami ukladania je tu presne rovnaká ako v prípade vyššie uvedeného modelu. Na začiatku si môžete vybrať SSD pre operačný systém a mechanický HDD pre ukladanie. Stojí to za to, pretože jeden SSD disk bude žalostne nedostatočný na spracovanie serióznej grafiky. Ušetriť na SSD a ísť s jedným HDD rozhodne nie je dobrý nápad ani.

   Úprimne slabým miestom tohto notebooku je výdrž batérie. Počítač je vybavený batériou s kapacitou 3500 mAh/56 Wh a pri takejto spotrebe energie nebude plné nabitie trvať dlhšie ako 4 hodiny. Je to dvojnásobne zvláštne, keďže výrobca tento model označuje ako herný. Z dlhodobého hľadiska má zmysel zvážiť výmenu batérie za batériu s vyššou kapacitou, ak je takáto alternatíva na trhu dostupná.

   Výhody

   • silu a výkon;
   • veľká obrazovka;
   • množstvo možností konfigurácie;
   • Štíhly, elegantný dizajn, ktorý maskuje masívne šasi.

   Nevýhody

   • Slabá bežná batéria.

   ASUS ZenBook 15 UX533FD

   Hodnotenie: 4.7

   ASUS ZenBook 15 UX533FD1.webp

   Tretím a posledným v minivýbere najlepších notebookov za grafickú cenu od Expertology je jeden z najúspešnejších modelov spoločnosti ASUS, UX533FD z rodiny ZenBook. V podstate ide o univerzálne riešenie pre takmer akúkoľvek úlohu vrátane grafiky. Pre všetky účely by sa tento model mohol dokonca považovať za prémiový, ale v kontexte našej témy sú prémiové notebooky pre grafiku stále podstatne drahšie.

   Veľkosť obrazovky je tu na dolnej hranici prijateľného rozsahu pre načrtnutý rozsah úloh – 15.6 palcov, maximálne rozlíšenie matice 1920×1080. Rozmery notebooku – 354x220x18 mm, hmotnosť 1.59 kg. Kovový kryt. obsahuje ochranný kryt. Obrazovka môže byť mimochodom aj dotykovo citlivá – niektoré modifikácie túto možnosť umožňujú.

   Procesor Core i7 8565U sa odporúča v optimálnej grafickej konfigurácii.8 GHz (4 jadrá Whiskey Lake). Štandardná kapacita pamäte RAM je 8 GB a je veľmi žiaduce, aby pracovala na najvyššej možnej frekvencii, ktorá je v tomto prípade 2400 MHz. Odporúčaná grafická karta – iba samostatná NVIDIA GeForce GTX 1050.

   Vývojári sa s pevným diskom popasovali celkom radikálne a ponúkajú jeden SSD disk s kapacitou 512 GB na platforme M.2. Pri práci s veľkým množstvom grafiky, najmä pri vysokej mobilite, je vhodné vopred sa postarať o prítomnosť externého média – USB flash disku alebo prenosného pevného disku.

   Na rozdiel od predchádzajúceho modelu je výdrž batérie už všade. Vlastná lítium-iónová (voliteľne lítium-polymérová) batéria s kapacitou 4800 mAh⋅h/73 W⋅h poskytuje 13 hodín nepretržitého používania bez dobíjania.

   Tento notebook možno odporučiť na grafickú prácu strednej náročnosti a kapacity. Pri tomto modeli sa kladie dôraz na minimálnu veľkosť a hmotnosť, aby sa zabezpečilo maximálne pohodlie v akýchkoľvek, aj veľmi stiesnených podmienkach.

   Výhody

   • prémiová séria;
   • silu a výkon;
   • dotykový displej v niektorých verziách;
   • Elegantný dizajn;
   • kovové puzdro;
   • dlhá životnosť batérie;
   • Tenké a ľahké.

   Nevýhody

   • neboli zistené žiadne systematické problémy.

   Najlepšie prémiové notebooky pre grafiku

   V druhej skupine zariadení sa pozrieme na najviac „plnené“ výkonné železné notebooky, ktoré sú tiež najdrahšie v prehľade. Tieto vreckové riešenia ľahko zvládajú náročné grafické úlohy.

   Apple MacBook Pro 15 s Retina displejom Polovica roka 2019

   Hodnotenie: 4.9

   Apple MacBook Pro 15 s Retina displejom v polovici roka 2019.webp

   Fanúšikom zariadení Apple musíme venovať pozornosť hneď, najmä preto, že počítače Apple boli od začiatku orientované na profesionálnu prácu s grafikou. Dlhý čas bol leví podiel svetových tlačených médií inštalovaný na Macu a väčšina štandardov, formátov a písiem bola viac či menej spojená s touto platformou. Počítače PC ako grafická platforma „dobehli“ počítače Apple len relatívne nedávno. Apple MacBook Pro sa teraz bežne používa na úpravu a editáciu bitmapovej grafiky, vektorovej grafiky a strih videa takmer akejkoľvek zložitosti.

   Veľkosť obrazovky notebooku – 15.Uhlopriečka 4 palce a rozlíšenie matice je známe, z MacBooku – 2880×1800. Displej Retina s vysokou hustotou pixelov naplno využíva výhody ostrého, jasného a kontrastného obrazu, ktorý je realistický a pixely sú nerozoznateľné. Lesklý povrch obrazovky. Celkové rozmery notebooku – 349.3×240.7×15.5 mm, váži 1.83 kg. Elegantný, minimalistický dizajn kovového krytu.

   Výpočtovým srdcom celého systému je výkonný procesor Intel Core i7 so šiestimi jadrami Coffee Lake s frekvenciou 2.6GHz. Štandardná operačná pamäť je DDR4 s frekvenciou 2.4GHz pri 16 GB. Možnosti videa: AMD Radeon Pro 555X alebo Intel Iris Plus Graphics 655. 4 GB samostatnej grafickej pamäte. Pevný disk je 256GB SSD.

   Pokiaľ ide o pripojenie, tento model podporuje iba bezdrôtové pripojenie cez štandard Wi-Fi 802.11ac alebo 802.11b, ako aj Bluetooth verzie 4.1 alebo 5.0. Lítium polymérová batéria s kapacitou 83.6W⋅h poskytuje výdrž batérie až 10 hodín.

   Pri všetkých zjavných výhodách tohto notebooku je tu jedna funkcia, na ktorú sa oplatí upozorniť. Chladenie systému pracuje na maximalizácii akustického komfortu používateľa. V dôsledku toho sa jeho aktívna časť zapína až ako „posledná“, čo znamená, že sa notebook môže výrazne zahrievať. V tomto prípade nejde o nevýhodu, ale o jemný výpočet a vysoké teplo nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

   Podrobný prehľad špecifikácií nájdete tu.

   Výhody

   • značka.
   • Displej Retina – plynulý zážitok;
   • Výnimočne kvalitné materiály a kvalita vyhotovenia;
   • výkon;
   • výdrž batérie;
   • Všetky výhody spoločnosti Apple z hľadiska ergonómie;
   • Zdokonalenie inšpirované spoločnosťou Apple.

   Nevýhody

   • Charakteristické minimalistické rozhrania spoločnosti Apple.

   MSI GT75 Titan 9SG

   Hodnotenie: 4.8

   MSI GT75 TITAN 9SG1.webp

   Prehľad pokračuje mimoriadne výkonným riešením od taiwanskej spoločnosti MSI. Titan 9SG je určený na hranie hier, a to je jeho predsudok. A všetky herné výhody sa priamo premietajú do bezproblémového zážitku používateľa z hľadiska grafiky.

   Zjavnou, ale nevyhnutnou nevýhodou je veľkosť a hmotnosť modelu Titan 9SG. Notebook má rozmery 428x314x58 mm a váži 4 bez balenia.56 kg. Ale pre operatívnu prácu s najzložitejšou a najobjemnejšou grafikou v „teréne“ bude mať každá dôstojná alternatíva vo všeobecnosti podobné rozmery.

   Ďalšie vlastnosti notebooku v konfigurácii odporúčanej našimi odborníkmi sú už v dobrom slova zmysle pôsobivé. Veľkosť obrazovky 17.3″ má špičkové 3-palcové rozlíšenie 4K IPS 3840×2160. V spojení s výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1070 s 8 GB pamäte prináša tento balík najkomplexnejšiu 3D grafiku vrátane dynamiky na najmenšie detaily. K dispozícii je verzia s nižším rozlíšením TN matrice, ale spoločnosť Expertology ju neodporúča na zamýšľané použitie.

   Špičkový procesor Intel Core i9 8950HK so šiestimi jadrami Coffee Lake pri 2.9 GHz zabezpečí nielen bleskový výkon vo všeobecnosti, ale aj rýchle vykresľovanie počas strihu videa – jeden z najbolestivejších problémov v každom postprodukčnom prostredí. Operačná pamäť je tu tiež organizovaná na najvyššej úrovni – štandardná konfigurácia je 32 GB DDR4, rozšíriteľná až na 64 GB pomocou štyroch pracovných slotov.

   Ďalšou výhodou sú impozantné rozmery notebooku – konštruktéri vybavili tento model pôsobivým radom rozhraní: päť USB 3.1 typ A, jeden Mini DisplayPort a HDMI, zvukové vstupy a výstupy, Thunderbolt3 a S

   DIF. bezdrôtové pripojenie k sieťam prostredníctvom gigabitovej karty LAN alebo bezdrôtovo prostredníctvom 802.8 Wi-Fi.11ac. Bezdrôtové pripojenie periférnych zariadení – cez Bluetooth 5.0.

   Vzhľadom na vysokú spotrebu energie budú zrejme vyššie nároky na batériu notebooku. Konštruktéri modelu s týmto bodom počítali a vybavili notebook vysokokapacitnou batériou s výkonom 90 W⋅h.

   Výhody

   • veľká obrazovka;
   • Rozlíšenie 4K;
   • výnimočný výkon a výkonnosť;
   • relatívne vysoká výdrž batérie;
   • Všetky estetické výhody herného notebooku;

   Nevýhody

   • nadrozmerné a ťažké.

   DELL XPS 15 7590

   Poradie: 4.7

   DELL XPS 15 7590 0.webp

   Prehľad najlepších notebookov pre grafiku podľa Expertology uzatvára ďalší úspešný vývoj spoločnosti DELL. Tento model má menšiu obrazovku ako jeho predchodca, ale nepomerne menšie rozmery pri podobných výkonnostných vlastnostiach.

   Rozmery notebooku sú 357 mm x 235 mm x 17 mm. Uhlopriečka obrazovky je 15.6. Možnosti matice sú k dispozícii tu. Matica IPS – dve možnosti rozlíšenia – F

    1920×1080 alebo 4K 3840×2160. Zaujímavé však je, že vývojári pripravili opatrenia na možnú úpravu pomocou matrice najnovšej technológie OLED. Táto matrica je oveľa drahšia ako IPS, nehovoriac o TN, ale v prémiovom segmente cena notebooku nie je na vrchole zoznamu.

    Pokiaľ ide o elektroniku, všetko je v tomto modeli na špičkovej úrovni, ak vezmeme do úvahy špičkovú prémiovú konfiguráciu. Ide o výkonný procesor Core i9 9980HK s 8 jadrami Coffee Lake pri 2.6GHz. Predvolená kapacita RAM 16 GB s možnosťou rozšírenia až na 64 GB na dvoch slotoch. Samostatná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 so 4 GB video pamäte. Na vrchole tejto hviezdnej zostavy komponentov je 1 TB SSD.

    Špičková je aj výdrž batérie s lítium-iónovou batériou s kapacitou 8083 mAh, ktorá vám na jedno nabitie poskytne až 9 hodín nepretržitého používania. Samotný notebook môže slúžiť ako zdroj napájania periférnych zariadení – jeden z dvoch portov USB 3.1 Gen 1 podporuje technológiu PowerShare a port Thunderbolt 3 podporuje technológiu Power De

   • veľmi.

    Výhody

    • silu a výkon;
    • Porty USB 3 sú dostatočne kompaktné na to, aby poskytovali napájanie viacerým periférnym zariadeniam;
     1. ED matica ako možnosť;
     2. Rozlíšenie 4K;
     3. terabajtový disk SSD;
     4. kovové puzdro;
     5. vysokokapacitná batéria.

    Nevýhody

    • žiadne zjavné nevýhody.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: