6 najlepších počítačových stolov

Každý, koho práca je spojená s neustálym používaním stolného počítača alebo dokonca notebooku, ale položeného na stole, si je dobre vedomý, ako je pre pohodlnú a efektívnu prácu dôležitá výkonná počítačová elektronika. Nie každý si však uvedomuje dôležitosť pracovného miesta – pracovného stola. Počítačový stôl určený špeciálne na prácu s počítačom však v skutočnosti celkom vážne ovplyvňuje vašu produktivitu, únavu a dokonca aj motiváciu pracovať. Náš dnešný prehľad sa zameria na najlepšie počítačové stoly, ktoré odborníci z Expertology identifikovali v množstve ponúk na trhu.

Hodnotenie najlepších počítačových stolov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie hodnotené počítačové stoly1Hoff Oxford15 999€
2Merdes SR-420-13018 490€
3Mebeline-1713 140€
4Vitra Orion Sonoma / Magnólia lesk19 392€
5SOKOL KST-1098 900€
6SOKOL KSKT-105.16 050€

Hoff Oxford

Hodnotenie: 4.9

Hoff Oxford

Najprv sa pozrieme na tradične najdrahší model vo výbere. Jeho relatívne vysoká cena je len nominálna, pretože výrobca a distribútori sa pohybujú v pomerne širokom rozpätí v závislosti od podmienok propagačných akcií, bonusov, partnerských dohôd a ďalších. Samotná značka je vo vlastníctve ruskej spoločnosti Home Interior LLC a počet hypermarketov s nábytkom Hoff v celej krajine sa pohybuje v desiatkach.

Z hľadiska dizajnu je séria počítačových stolov Oxford by Hoff príkladom minimalizmu, ktorý je v moderných interiéroch módny. Niektorým používateľom sa preto zdá, že je trochu nefunkčný. Farebnej schéme dominuje takmer biely odtieň, ktorý je zvýraznený tmavými kontrastnými ozdobnými prvkami. Hlavný materiál – drevotrieska. Pozostáva z dvoch základných funkčných prvkov – samotného stola a bočnej skrinky so zásuvkami na ukladanie dokumentov a písacích potrieb.

Fyzikálne a konštrukčné parametre výrobku sú tieto. Kompletný súbor rozmerov – 143.9x76x60cm. Dodáva sa v taške s rozmermi 121 cm x 11 cm x 61 cm. Hrubá hmotnosť (vrátane obalu) – 44 kg. Rozmery dosky stola – 120×60 cm. Rozmery bočného stolíka – 39x60x60.7 cm. Rozmery zásuvky, bez prednej dosky; 32.947.611.8 cm.

Počítačový stôl nie je navrhnutý ako rohový, ale má možnosť zrkadlovej montáže. Žiadne kolieska na presúvanie. Žiadna priehradka na klávesnicu alebo priehradka na systémovú jednotku.

Podľa výrobcu sa životnosť počítačového stola odhaduje na 5 rokov. 24 mesiacov oficiálnej záruky od výrobcu.

Výhody

 • kvalita materiálu;
 • Dostupnosť servisu výrobcu;
 • príjemný dizajn a farby;
 • Nie je rohový, možno ho nainštalovať kdekoľvek.

Nevýhody

 • Nedostatočná funkčnosť – iba jedna zásuvková skrinka s posuvnými zásuvkami.

Merdes SR-420-130

Hodnotenie: 4.8

Merdes SR-420-130

Pokračuje hodnotenie počítačového stola ďalšej domácej spoločnosti Mardes. je významným výrobcom s dvadsaťročnou históriou v oblasti domáceho a kancelárskeho nábytku. V súčasnosti spoločnosť vyrába a dodáva veľké množstvá nábytku, ktorý plne zodpovedá módnym dizajnovým trendom, moderným požiadavkám na ergonómiu a bezpečnosť, environmentálnym normám. Technologické linky zahŕňajú nové zariadenia profesionálnych značiek ako HOLZHER, HOLZMA, FELDER, BIESSE.

Počítačový stôl série SR-420-130 je súčasťou kolekcie Domino, ktorú zákazníci veľmi oceňujú. Jeho konštrukcia zahŕňa rohové umiestnenie. Hlavné materiály – drevotrieska (hrúbka dosky 25 mm) a kov. Hrany drevotrieskových dosiek – výrobca REHAU. k dispozícii vo farbách karamel, wenge s textúrou dubového dreva a ich rôznych kombináciách.

Rozmery celej konštrukcie – 130x130x199 cm. Skladá sa z týchto funkčných modulov: 130 cm dlhá pracovná doska na kovových nožičkách s nastaviteľnými nožičkami, pracovná doska kolmá na pracovnú dosku s otvorenými a zatvorenými policami a zásuvková jednotka so zásuvkami na originálnych podstavcoch striebornej farby. Možnosť ľavej aj pravej montáže. Bez koliesok, priehradky na klávesnice a počítačovú jednotku.

Výrobca odporúča stôl pre monitory s rozmermi maximálne 760 x 550 mm.

Výhody

 • dizajn;
 • použiteľnosť;
 • funkčnosť;
 • kvalita materiálu;
 • služba.

Nevýhody

 • Nepríjemný zápach, vyprchá za niekoľko dní.

Mebeline-17

Hodnotenie: 4.8

Mebeline-17

Teraz si v rámci nášho hodnotenia predstavíme počítačový stôl, ktorý môže z hľadiska funkčnosti bez problémov výrazne predbehnúť predchádzajúce dva modely a je lacnejší. Tajomstvo tejto kombinácie je jednoduché – nábytok sa vyrába v zariadeniach tretích strán na základe zmluvy bez miliónových investícií do vlastných výrobných liniek. Samotná spoločnosť komunikuje so zákazníkmi takmer výlučne prostredníctvom internetového obchodu, ale má aj zastúpenie v Bratislave a showroom nábytku v Astane. Vladimír.

Celkové rozmery zmontovanej konštrukcie – 1930x1955x900 mm. 16 mm hrubá drevotrieska. Čelá sú vyrobené z MDF s vložkami z drevotriesky. Povrchová štruktúra vonkajších častí je k dispozícii v dvanástich rôznych farbách – wenge, dub, orech, čerešňa a iné.

Celá konštrukcia pozostáva zo súboru funkčných modulov, vrátane samotného stola, nadstavby na kovových chrómovaných nohách, policových jednotiek, skriniek a zásuvkovej jednotky s posuvnými zásuvkami. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch modelov obsahuje tento počítačový stôl samostatnú poličku na klávesnicu a vyhradený výklenok pre systémovú jednotku širokú 250 mm a vysokú 674 mm.

Výrobok sa dodáva v značkovej krabici s originálnym logom Mebelain.

Výhody

 • dizajn;
 • výber farieb;
 • pohodlie;
 • funkčnosť;
 • kvalitný servis a spätná väzba od výrobcu.

Chyby

 • Individuálne sťažnosti na drobné detaily a informatívne pokyny.

Vitra Orion-Sonoma / Magnólia lesk

Hodnotenie: 4.7

Vitra Orion-Sonoma

Hodnotenie pokračuje originálnym riešením na vybavenie počítačového pracoviska, ktoré vyrába ruská nábytkárska spoločnosť Vitra (ochranná známka DaVita).

Podľa oficiálnej nomenklatúry sa výrobok označuje ako pracovné centrum Orion 9.10″ a v rámci celého sortimentu výrobkov výrobcu je neoddeliteľnou súčasťou komplexnej zostavy nábytku „Breeze“ pre izbu pre mládež. Sonoma“ a „Magnolia lesk“ odrážajú štruktúru a farebnosť – svetlý dub cenných druhov. Vyrobené v modernom elegantnom dizajne.

Základné materiály použité pri výrobe tohto počítačového stola – drevotrieskové dosky hrúbky 22 a 16 mm; MDF dosky hrúbky 16 mm, vzorované a frézované; odolné plastové nohy s nastaviteľnou výškou; hrany z PVC hrúbky 0.4 a 2 mm. Súčasťou stola je aj kovový univerzálny držiak na ohýbaný drôt s lesklým povrchom na knihy, časopisy, zápisníky a zošity.

Pomocné funkčné prvky: bočná skrinka s piatimi posuvnými zásuvkami, nadstavba s otvorenými a uzamykateľnými policami, priehradka na multifunkčné zariadenie; dve zásuvky namiesto zásuvky na klávesnicu.

Celkové rozmery zmontovanej konštrukcie – 1500x700x1780 mm. Rozmery nadstavby sú určené na inštaláciu širokouhlého monitora s uhlopriečkou do 24 palcov. Objem konštrukcie v rozloženom a zabalenom stave – 0.207 kocka. Hmotnosť – 104 kg.

Výhody

 • kvalita materiálu;
 • kvalita služieb;
 • príjemnú farbu a štruktúru;
 • Postačuje na určitý rozsah funkcií úloh.

Nevýhody

 • žiadne jasné nevýhody.

SOKOL KST-109

Hodnotenie: 4.7

SOKOL KST-109

Na predposlednom mieste v hodnotení je rohový počítačový stôl od ruskej nábytkárskej továrne Sokol. Je to originálne a pohodlné riešenie na zariadenie pracovného miesta doma aj v kancelárii.

Súčasný moderný štýl s tromi farebnými možnosťami – biela, wenge a sonoma v kombinácii s bielou.

Charakteristickým znakom konštrukcie je prítomnosť dvoch pracovných plôch. Hlavná doska stola je dlhá 140 cm a ponúka dostatok priestoru na obrazovku počítača, notebook a pomôcky. Menšia pracovná doska, umiestnená pod uhlom 90 stupňov k základni a úrovni pod ňou, je dlhá 1200 mm a je formálne určená na písacie potreby, zložky, knihy, zošity.

Počítačový stôl je navyše vybavený 4 zásuvkami. Rozmery zásuvky – 456×346 mm každá. sú tu aj otvorené police. V skrinke je samostatný výklenok pre systémovú jednotku stolného počítača s rozmermi 565x220x440 mm.

Obe stolové dosky, základňa a horná časť skrinky sú vyrobené z drevotrieskovej dosky s hrúbkou 22 mm a plastovou hranou 2 mm. Ostatné diely sú vyrobené zo 16 mm hrubej drevotrieskovej dosky s plastovým lemom 0.4 mm. Kovové úchyty – podhľady so vzdialenosťou medzi upevňovacími prvkami 19.2 cm.

Stôl je možné zostaviť s ľavým alebo pravým rohom, ktorý určuje polohu zásuvkovej jednotky. Orientáciu je však potrebné definovať vopred a požadovaný tvar je potrebné objednať na vašom predajnom mieste.

Výhody

 • možno inštalovať mimo steny (farba a materiál zadnej steny sa zhodujú so skrinkou);
 • premyslený dizajn;
 • atraktívny dizajn;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Žiadne veľké nevýhody.

SOKOL KST-105.1

Hodnotenie: 4.6

SOKOL KST-105

A na dokončenie hodnotenia najlepších Slovenskách počítačových stolov podľa Expertology sa pozrieme na ďalší model vyrobený továrňou Sokol. Ide o najlakonickejší variant z hľadiska funkčnosti v našom zozname, ale je aj cenovo najdostupnejší.

Tento model je štandardný stôl s veľkorysou doskou (dĺžka 140 cm) a zásuvkovou jednotkou so 4 zásuvkami (každá zásuvka má rozmery 382 x 222 mm, čo je ideálne pre spisy formátu A4). Túto zásuvkovú jednotku možno umiestniť na obe strany. Stolová doska s miernym, plynulým zakrivením, ktoré umožňuje lepšiu ergonómiu pracoviska (najhlbší bod zakrivenia stolovej dosky je 560 mm).

Horná časť, dno a vrchná časť zásuvky z 22 mm laminovanej drevotriesky s 2 mm hrubým PVC lemovaním. Ostatné stavebné komponenty 16 mm drevotriesková doska s 0 mm hrubým PVC lemovaním.4 mm. Kovové lišty na rukoväte s montážnou vzdialenosťou 128 mm.

Tento počítačový stôl je určený na univerzálnu inštaláciu, nie nevyhnutne na stenu, ale je potrebné vziať do úvahy, že zadná stena skrinky je vyrobená z drevovláknitej dosky so sivým odtieňom.

Výhody

 • dizajn;
 • univerzálnosť inštalácie;
 • kvalita materiálov;
 • najdostupnejšia cena v skupine.

Nevýhody

 • nezobrazené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: