7 najlepších notebookových tabuliek

*Verdikt redaktora o najlepších modeloch. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Chcete pohodlne pracovať na svojom notebooku? V tomto prípade musíte zistiť, kam ho umiestniť. Vaše kolená sa určite veľmi rýchlo unavia a váš gauč nepomôže vášmu chladiacemu systému správne fungovať. Našťastie sú k dispozícii špeciálne tabuľky na notebooky. O tom budeme hovoriť v tejto recenzii. Hovoríme o lacných aj špičkových modeloch. Musíte sa rozhodnúť, s akou sumou ste ochotní sa rozlúčiť.

Najlepšie stolíky pre notebooky na trhu

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie stojany na notebooky1CROWN MICRO CMLS-1004 640€
2Zázračný pracovník Newton3 300€
3STM NT5FA3 190€
4M
  Stôl s notebookom
2 889€
5C
CLT 17C
2 009€
6COSTWAY YL-801BK1 399€
7Tatkraft Vanessa7 269€

CROWN MICRO CMLS-100

Hodnotenie: 4.9

CROWN MICRO CMLS-100

Skvelý skladací stôl dostupný v dvoch farebných verziách. Po zložení sa pohodlne zmestí aj za skriňu. Rozloženie tohto stola trvá doslova niekoľko sekúnd. Niekedy sa zdá, že aj nastavenie statívu fotografa trvá dlhšie.

Na rozdiel od lacných stolov je CROWN MICRO CMLS-100 vyrobený takmer celý z kovu. To má samo o sebe pozitívny vplyv na tepelnú vodivosť. A má aj dva 70 mm ventilátory! Určite by zabránili prehrievaniu notebooku.

Pojme notebook s uhlopriečkou obrazovky najviac 17 palcov. Väčšie prenosné počítače neexistujú. Dosku stola môžete nakláňať rôznymi spôsobmi. Je tiež výškovo nastaviteľný. To znamená, že máte istotu, že dosiahnete čo najpohodlnejšiu polohu v priestore.

Stoly zvyčajne nevyžadujú pripojenie k elektrickej sieti. CROWN MICRO CMLS-100 má však zabudované ventilátory, ktoré potrebujú zdroj energie. Preto má stôl kábel USB. Môžete ho pripojiť k akémukoľvek zdroju napájania. Je však oveľa jednoduchšie napájať gramofón zo samotného notebooku. Najmä ak v tomto okamihu nefunguje v samostatnom režime.

Zostáva dodať, že hmotnosť tejto tabuľky je 1750 g. Slušná postava. Čo iné by ste očakávali v kovovej skrini?? Nenechajte sa vystrašiť hmotnosťou. Nechcete pravidelne vynášať stôl z bytu? Alebo z pracovnej kancelárie, ak sa vám to hodí.

Treba poznamenať, že v žiadnom prípade nejde o ideálny model. Po prvé, jeho upevňovacie prvky nie sú najlepšie spracované. Tlačidlá sú niekedy zablokované, takže ich nemožno stlačiť. Po druhé, konštrukcia nie je najstabilnejšia. Môžete sa tiež sťažovať na nedostatok gumových nálepiek. Nohy by ich mohli mať, pretože stôl má tendenciu kĺzať po lamináte a parketách.

Výhody

 • Vyrobené z kovu;
 • K dispozícii sú dva ventilátory;
 • Vhodný pre akýkoľvek prenosný počítač;
 • Napájanie cez USB;
 • K dispozícii je nastavenie sklonu a výšky;
 • K dispozícii je podpora pre notebooky.

Nevýhody

 • Nohy nie sú gumové;
 • Konštrukcia sa môže zdať vratká;
 • Nie najlepší výkon upevňovacích prvkov;
 • Vysoká cena.

Zázračný pracovník Newton

Hodnotenie: 4.8

Zázračný pracovník Newton

Ďalší stolový transformátor. Ľahko sa skladá a má naklonenú a výškovo nastaviteľnú pracovnú plochu. Môžete umiestniť maximálne 17-palcový notebook. Niektorí ľudia však tento stôl používajú na kreslenie. Plochý kovový povrch je tak akurát. V niektorých prípadoch však môžu byť vetracie otvory nepríjemné, čomu sa nedá vyhnúť.

Takýto veľký počet otvorov je potrebný na lepší odvod tepla. Testy ukázali, že mnohé notebooky môžu na stole Wonder Worker Newton sedieť ľubovoľne dlho. Problémy budú mať len niektoré výkonné notebooky, ak je ich chladiaca konštrukcia nevhodná. Mohli by si zaobstarať niekoľko fanúšikov. Bohužiaľ, nemá žiadnu. Výrobca na nich ušetril, čím dosiahol nižšie náklady. V mnohých internetových obchodoch sa tento model predáva za 2 tisíc eur. Euro.

Môžem k tomuto stolu priskrutkovať vlastné ventilátory?? To je veľká otázka. Po prvé, nie sú tu žiadne vhodné otvory na skrutky. Na druhej strane môžete použiť superlepidlo. Ale budete si musieť kúpiť „spinnery“ samostatne a potom znovu spájkovať ich drôt. Nebolo by jednoduchšie kúpiť si radšej vyššie uvedenú tabuľku??

Hmotnosť tohto modelu nepresahuje 1 kg, čo nemôže potešiť. Po zložení sa stôl dá ľahko ukryť za skriňu alebo na medziposchodí. Ďalšou vecou, ktorú nemožno vynechať, je podložka pod myš. Ušetrí vás používania touchpadu, ktorý nie je v mnohých notebookoch dobre implementovaný.

Problémy s Wonder Worker Newton môže uhádnuť každý, kto číta túto recenziu od začiatku. Tento model tiež trpí chvením. Pri práci na ňom je desivé, že sa celá konštrukcia čoskoro prevráti. Okrem toho používa rovnaký nastavovací mechanizmus, ktorý sa pravidelne upcháva. Potrebuje tiež gumové nožičky, aby sa zabránilo pošmyknutiu na linoleu alebo parketách.

Výhody

 • V zloženom stave nezaberá veľa miesta;
 • Kovový povrch dobre odvádza teplo;
 • Má stojan na myš;
 • Hodí sa na akýkoľvek notebook;
 • Nie je veľmi ťažký;
 • Nastaviteľný uhol a výška.

Nevýhody

 • Uvítali by sme viac farebných možností;
 • Nohy by mohli mať gumové podložky;
 • Žiadni fanúšikovia;
 • Konštrukcia je krehká;
 • Mechanizmus nastavenia nemožno nazvať pohodlným.

STM NT5FA

Hodnotenie: 4.7

STM NT5FA

Toto je známejšia tabuľka. Dokonca vyzerá ako miniatúrny stôl. Nie je prekvapujúce, že ho niekedy kupujú rodičia, ktorí hľadajú miniatúrny stôl pre svoje dieťa na kreslenie. Predovšetkým však STM NT5FA bol vytvorený na používanie spolu s prenosným počítačom. V strede pracovnej plochy má jednoduchú mriežku, pod ktorou sa nachádza 80 mm ventilátor. Merania ukazujú, že otáčanie gramofónu generuje hluk približne 25 dB. Celkom rozumná postava. Niektoré notebooky sú samy o sebe oveľa hlučnejšie.

Väčšina pracovnej plochy je vyrobená z dreva. Preto má béžovú farbu. Obsahuje aj plastové a kovové prvky. Z nich sú vyrobené nohy a spojovacie prvky. Mimochodom, tento stôl je tak robustný, ako len môže byť. Ale za cenu zníženia počtu úprav. Je možné nakloniť a zdvihnúť dosku stola, ale nie veľmi. A nie je k dispozícii samostatný stojan na myš. Výrobca pridal iba podporu pre ruky používateľa, aby ho po polhodine písania neboleli zápästia. Aj táto lišta môže mať podobu kolísky na notebook.

V špecifikáciách sa uvádza, že tento model je optimalizovaný pre notebook so 17-palcovou obrazovkou. Myslíme si však, že by sa sem hodil aj objemnejší model, ak by taký existoval. Pokiaľ stôl unesie jeho hmotnosť. Napriek tomu je od začiatku jasné, že sa mu aj tak nič nestane. Mimochodom, samotný stôl váži 1,9 kg.

Aké sú nevýhody tohto modelu? Okrem toho, že je takmer nemožné nájsť ho na trhu. Snáď jedinou nevýhodou je slabé chladenie. Bohužiaľ, jeden ventilátor nemusí výkonným notebookom stačiť.

Výhody

 • K dispozícii je 80 mm ventilátor;
 • K dispozícii je podpora pre váš notebook;
 • Výšku a uhol stola môžete nastaviť;
 • Plastové spoje sa ukázali ako veľmi pevné;
 • Do notebooku sa zmestia všetky veľkosti.

Nevýhody

 • Jeden ventilátor sa môže zdať málo;
 • Zriedkavo dostupné na trhu.

M
  Stôl na notebook

Hodnotenie: 4.6

M<ul></div><p>tifunctio Laptop Desk“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/86116666197961-417-.jpg“ height=“425″ title=“M</p><ul>Stôl s notebookom“><p>Ďalší stôl na notebook s pracovnou plochou z dreva. Ten má tiež podperu pre notebook, ale je umiestnená priamo v strede spodnej strany. Niektorí ľudia považujú toto riešenie za ideálne, zatiaľ čo iní by mohli povedať, že ventilátor v tejto polohe je trochu zbytočný. Záleží na tom, aký typ notebooku používate a ktorá oblasť je najteplejšia.</p><p>Je v predaji oveľa častejšie ako vyššie uvedený model. Napriek tomu má mnoho rovnakých funkcií. Aj tu sa používajú kovové nožičky. Spojovacie komponenty sú tiež vyrobené z odolného plastu. Tento stôl je skrátka rovnako odolný.</p><p>Rozmery stolovej dosky sú 30×52 cm. Zmestí sa do nej úplne akýkoľvek prenosný počítač. Pod sieťovou vrstvou sa nachádza ventilátor, ktorý má chladiť spodnú časť počítača. Priemer spinnera je 7,5 cm. Otáča sa rýchlosťou 1000 otáčok za minútu. Nie veľmi vysoká hodnota, ale ventilátor nespôsobuje zbytočný a rušivý hluk. Napájanie je zabezpečené bežným káblom USB – môžete ho zapojiť priamo do notebooku.</p><p>Použité hliníkové nohy umožňujú nastaviť výšku stola v rozmedzí 22 až 33 cm. Uhol sklonu môže nastaviť aj používateľ. Skrátka, je ľahké nájsť si pozíciu, na ktorej sa vám bude pracovať najpohodlnejšie.</p><p>Tento stôl možno nazvať multifunkčným. Vôbec ho netreba používať ako stojan na notebook. Niektorí zákazníci naň nechávajú kresliť svoje deti. Iní ho využívajú na to, aby sa mohli pritúliť k raňajkám bez toho, aby kvôli tomu vstali z postele. Iní ho umiestňujú na M</p><ul>Na stole s notebookom sú rôzne knihy a iné veci.<h4>Výhody</h4><ul><li>Hmotnosť stola nepresahuje 1,2 kg;</li><li>Dobrá stabilita;</li><li>Prítomný fanúšik;</li><li>Nastaviteľná výška a uhol;</li><li>Jednoduché zabezpečenie napájania ventilátora;</li><li>Môžete doň umiestniť takmer akýkoľvek prenosný počítač;</li><li>Je tu zastávka pre váš prenosný počítač.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadny samostatný stojan pre myš;</li><li>Veľmi vysoké náklady;</li><li>Jeden „gramofón“ nemusí stačiť.</li></ul><h3>C<br /> CLT 17C</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=C</div><p> CLT 17C“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/5241666197961-667-.jpg“ height=“380″ title=“C<br /> CLT 17C“></p><p>Jeden z najpohodlnejších stolov na notebook spomedzi konvertibilných stolov. Stôl je vyrobený z hliníkovej pracovnej plochy, ktorá udržuje vaše ruky a notebook príjemne chladné. Okrem toho je tento stôl vybavený dvojicou ventilátorov napájaných z bežnej zásuvky USB. Určite ochladia spodnú časť vášho notebooku. So stolom môžete nielen pracovať, ale aj sa s ním hrať a maximálne zaťažovať procesor.</p><p>Hmotnosť tohto modelu je 1,75 kg. Použité nožičky umožňujú nastavenie výšky a uhla sklonu. A nebojte sa, že vám notebook vypadne z cesty. Bráni tomu zastávka, ktorá je na bližšom konci vybavená. Môže sa používať aj ako opierka rúk na opretie zápästia používateľa.</p><p>Ak modely, ktoré otvárali náš rebríček, trpeli nepohodlným nastavením, tento model tento problém nemá. Všetky klipy sa dajú otáčať bez väčšej námahy. Tabuľka je len nestabilná. Bohužiaľ, jej tvar vo vás pravidelne vyvoláva obavy, že sa celá stavba prevráti. V skutočnosti ide o falošnú obavu – je nepravdepodobné, že stôl naozaj spadne. Čo však môžete robiť, keď je výrobok taký vratký??</p><p>Aký druh notebooku možno umiestniť na tento stôl? Majú ho prakticky všetky stoly. Dokonca ani notebook so 17-palcovou obrazovkou sa nezdá byť limitom.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vyrobené z hliníka;</li><li>Sú tu dva ventilátory;</li><li>Stôl je napájaný cez USB;</li><li>Praktický skladací dizajn;</li><li>Nie príliš vysoká cena;</li><li>Je tu stojan na notebook.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Pre myš nie je k dispozícii samostatný stojan;</li><li>Nemusí sa zdať veľmi stabilný.</li></ul><h3>COSTWAY YL-801BK</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=COSTWAY YL-801BK

Predchádzajúce preskúmané tabuľky sa vám zdajú príliš malé? V tomto prípade vám odporúčame zakúpiť si COSTWAY YL-801BK. Plnohodnotný transformátor, ktorý tiež uľahčuje nastavenie polohy notebooku v priestore. Stolová doska môže byť umiestnená vodorovne alebo pod uhlom k používateľovi. Nohy sú tvarované tak, aby zabezpečili stabilitu pracovného stola aj na nerovnom povrchu.

Charakteristickým znakom tohto modelu je polička na myš. Je prekvapujúce, že nie všetky tabuľky tohto druhu ju majú. Ich tvorcovia si zrejme myslia, že používate len notebook Apple. Je známy ako jediný s najpohodlnejším touchpadom.

Stôl je vyrobený z kovu. Výšku výrobku možno nastaviť vo veľmi širokom rozsahu – za to treba vďačiť špeciálnej konštrukcii nôh. Pokiaľ ide o chladenie, nie sú tu žiadne ventilátory. Preto je cena za stôl len 1500 Euro a niekedy aj menej. Ostáva len dúfať, že početné otvory, ktorými je doslova posiata stolová doska, dokážu odvádzať teplo.

Snáď jedinou vážnou nevýhodou COSTWAY YL-801BK, ak zabudneme na nedostatok aktívneho chladiaceho systému, je zastavenie. Jednoducho tam nie je. Pri príliš veľkom naklonení stolovej dosky hrozí, že sa notebook pošmykne na podlahe, a.

Výhody

 • Nízka cena;
 • Je tu polička na počítačovú myš;
 • Stôl je vyrobený z kovu rozptyľujúceho teplo;
 • Nastaviteľný sklon aj výška.

Nevýhody

 • Konštrukcia sa nemusí zdať obzvlášť stabilná;
 • Žiadny držiak na notebook;
 • Na trhu nie je k dispozícii veľmi často;
 • Žiadni fanúšikovia.

Tatkraft Vanessa

Hodnotenie: 4.3

Tatkraft Vanessa

Táto tabuľka sa výrazne líši od vyššie uvedených príkladov. Bohužiaľ, má aj ďalšie významné nevýhody.

Začnime s pozitívnymi funkciami. Pravdepodobne jediný stôl na notebook, ktorý zaberá v miestnosti tak málo miesta. Ide o to, že jeho stolová doska je navrhnutá špeciálne pre notebook – okrem neho nebude držať nič. Nohy sú o niečo väčšie. Nie je prekvapujúce, že tento stôl uprednostňujú zdravotnícki pracovníci s malými kancelárskymi priestormi.

Tento model umožňuje nastaviť sklon dosky stola. Výška je tiež nastaviteľná – od 71 cm do 103,5 cm. Celá konštrukcia stojí na čape z chrómovej ocele. V tomto ohľade je výrobok podobný drahým počítačovým stoličkám. Nie je prekvapujúce, že má dokonca kolesá! Umožňujú jednoduché premiestňovanie celej konštrukcie po miestnosti, nemusíte ju zdvíhať. Dve kolieska majú zarážky, čo je tiež nevyhnutnosťou. Okrem toho sa stôl môže pochváliť stojanom na myš. Tvorcovia pochopili, že nie všetci ľudia môžu používať notebook bez tohto príslušenstva.

Bohužiaľ, počas používania Tatkraft Vanessa sa určite stretnete s mnohými nevýhodami. Všetky súvisia s kvalitou konštrukcie. Ak budete gombíkom na nastavenie výšky príliš krútiť, matica sa uvoľní. Plastové koncovky pravidelne odpadávajú a končia na podlahe. To všetko výrazne kazí dojem z takého zdanlivo vynikajúceho produktu. Preto odporúčame minúť 6 000 EUR na stôl. S touto tabuľkou musíte počítať len vtedy, ak vám vyššie uvedené možnosti vôbec nevyhovujú, pretože sú veľké. Mimochodom, nie je tu ani chladiaci systém. Musíte sa spoliehať na samotnú kovovú dosku stola, ktorá odoberá a odvádza teplo.

Výhody

 • Zmestí sa doň aj 17-palcový notebook;
 • Žiadna podložka pod myš;
 • K dispozícii je podpora pre notebook;
 • Obsahuje kolieska so zámkami;
 • Uhol a výška sú pohodlne nastaviteľné;
 • Veľmi malá šírka a dĺžka.

Nevýhody

 • Žiadni fanúšikovia;
 • Veľmi vysoká cena;
 • Zlá kvalita konštrukcie.

Záver

Teraz už viete, aký by mal byť váš ďalší nákup notebooku. Tabuľka pre ňu výrazne prispeje k vašej produktivite. Jednoducho budete menej unavení. A určite sa bez neho nezaobídete, ak radi spúšťate hry na svojom notebooku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: