7 najlepších tlačiarní s CISS

*Prehľad najlepších výberov redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Tlačiarne so systémom nepretržitého zásobovania atramentom (CISS) predstavujú nový míľnik vo vývoji kancelárskych zariadení. Používatelia už nemusia kupovať zariadenie samostatne ani tráviť čas jeho inštaláciou: o to sa postará výrobca. Okrem toho je zaručená stabilná prevádzka systému CISS. Systém ponúka mnoho výhod:

 1. Zníženie nákladov na stránku (niektoré modely umožňujú až 60-násobnú úsporu);
 2. jednoduchšie dopĺňanie a údržba;
 3. lepší výkon hardvéru;
 4. ) Predĺžená životnosť tlačovej hlavy
 5. atď. .

Odborníci portálu Expertology pripravili objektívne hodnotenie tlačiarní s CISS, ktorých spoľahlivosť a kvalita je nepochybná. Zvážili sme desiatky vlastností a jedinečných funkcií.

Hodnotenie najlepších tlačiarní CISS

NomináciaMiestoNázovCena
Hodnotenie najlepších tlačiarní s CISS1Epson L180049 929 €
2Epson L81029 499 €
3Epson L80520 329 €
4Epson M112012 368 €
5Canon PIXMA G14118 939 €
6Atramentová nádržka HP 1157 679 €
7Epson L1208 701 €

Epson L1800

Hodnotenie: 4.9

Epson L1800

Spoločnosť Epson spôsobila revolúciu na trhu a uviedla na trh prvú tlačiareň s integrovaným systémom CISS, model L800. Tento modelový rad sa v súčasnosti aktívne rozvíja a vlajková loď bola modernizovaná na model L1800. Technika vytvorená pre skutočných znalcov vysokokvalitných obrázkov. Model L120 je navrhnutý so 6 atramentovými nádržkami, ktorých naplnenie netrvá dlhšie ako minútu. A štartovacia sada je úplne postačujúca pre 1,5 tisíc fotografií vo formáte 10×15 (cena jednej je asi 1,5 Euroľa). Pôsobivé maximálne rozlíšenie 5760 × 1440 dpi. Ide o najvyššiu hodnotu spomedzi modelov uvedených v rebríčku. Veľkosť kvapky 1,5 ml.

Epson L1800 pracuje prakticky s akýmkoľvek papierom. Hustota môže dosiahnuť 300 g/m2. Ideálne pre študentov, kancelárskych pracovníkov, malé tlačiarne a fotoservisy, ktoré vyžadujú veľkoobjemovú tlač. Okrem toho sú k dispozícii formáty nielen A4, ale aj A3 (t. j. je možné vytvárať výkresy, plány, schémy, plagáty atď.). .). Naši odborníci oceňujú premyslenú konštrukciu L1800, ktorá zabraňuje úniku CISS počas prepravy.

Vysoká cena, objemné zariadenie, nízka kapacita v porovnaní s konkurenciou, nedostatok obľúbených funkcií (Wi-Fi, automatické zapnutie, automatické vypnutie) môžu odradiť potenciálnych kupujúcich tlačiarne. Netlačí na fólie ani štítky a po dlhšom používaní má nestabilnú priľnavosť na lesklom papieri. Model L1800 je však na čele rebríčka vďaka svojej bezporuchovosti, spoľahlivosti a hospodárnosti. Pri dostatočnom dennom zaťažení sa cena modelu vráti niekoľko desiatokkrát.

Výhody

 • možnosť tlače vo formáte A3;
 • tlač fotografií;
 • Maximálne rozlíšenie 5760 × 1440 dpi;
 • Minimálny objem kvapky je 1,5 l;
 • Pracuje s ťažkým papierom (300 g/m2);
 • 6 farieb;
 • dômyselne navrhnuté na prepravu bez úniku;
 • 30000 oficiálna záruka.

Nevýhody

 • veľmi vysoká cena;
 • tlačiareň netlačí na film, štítky;
 • Zdroj všetkých atramentových nádržiek – 1800 strán;
 • vysoká hmotnosť – 12,5 kg
 • Problémy s uchopením lesklého papiera;
 • Chýbajúce Wi-Fi, automatické vypnutie a niektoré ďalšie funkcie.

Epson L810

Hodnotenie: 4.8

Epson L810

Ďalej sa budeme zaoberať aj pomerne drahou, ale vysoko účinnou tlačiarňou s CISS, pričom táto účinnosť sa prejavuje hneď niekoľkými spôsobmi. Zariadenie sa vyrába v Indonézii.

Ide o šesťfarebnú tlačiareň, ktorá je súčasťou série, ktorú samotný výrobca nazýva „Print Factory. Samotné farby: klasický CMYK a dve ďalšie farby, svetlá azúrová a svetlá purpurová.

Jednou z hlavných výhod tohto modelu, ktorú výrobca zdôrazňuje, sú „rekordne nízke náklady na tlač“. Toto tvrdenie je ťažké overiť, takže je to diskutabilné.

Na druhej strane je pomer spotreby a výkonu stroja naozaj pôsobivý. Napríklad pri 70ml atramentových nádržkách je životnosť samotnej štartovacej atramentovej sady približne 1800 fotografií vo formáte 10×15.

Spomeňme ešte niektoré dôležité technické parametre: tlačiareň podporuje formát A4, maximálne rozlíšenie 5760×1440 dpi, rýchlosť tlače 37-38 strán za minútu, technológia piezoelektrického atramentu.

Tlačte na optické disky, tlačte priamo z pamäťovej karty bez pripojenia k počítaču, tlačte priamo z fotoaparátov (obr
idge).

Používatelia majú na tento model vo všeobecnosti dobrý názor, ale občas sa objavujú sťažnosti, pravdepodobne v dôsledku nesprávneho a nevhodného používania. Skutočnou systémovou sťažnosťou na model je jeho ťažkopádnosť. Rozmery 542x196x386 mm, v zásade je to celkom výstižné.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so stavom inšpektora gadgets 2 úroveň: „Vzali sme v kancelárii nahradiť fototlačiareň pre bežné kazety – žiadny rozdiel v kvalite, ale pretože CISS je ľahko naplniť, veľa atramentu, tlač takmer za nič. Prináša rýchlejšie výsledky. Farby sú živé, správne prenáša odtiene, je to skvelé zariadenie.“.

Výhody

 • 6-farebná tlač;
 • Nízke náklady na tlač;
 • vysoké rozlíšenie tlače;
 • Tlačte priamo z externých diskov a fotoaparátov bez potreby pripojenia k počítaču;
 • bezokrajová tlač;
 • tlač na optické disky;
 • vysoká rýchlosť tlače.

Nevýhody

 • objemné.

Epson L805

Hodnotenie: 4.7

Epson L805

Ďalšia zo slávnych tlačiarní Epson zo série L800, ale jednoduchšia a lacnejšia. Od mája 2021 je v závislosti od predajného miesta v priemere jedenapolkrát lacnejší ako L810.

Ak porovnáte technické parametre modelu L805 a vyššie uvedeného modelu L810, môže sa zdať, že medzi nimi nie je prakticky žiadny rozdiel a „prečo platiť viac“. V kľúčových bodoch, ako je farba (6 kaziet), rozlíšenie (5760×1440 dpi), rýchlosť tlače a ďalšie dôležité body, sú tieto dva modely prakticky identické. Rozdiely v nuansách. A práve tu majú obe tlačiarne výhody.

Napríklad L805 nemá ovládací panel LCD a pre mnohých to bude predstavovať vážnu nepríjemnosť. Na druhej strane, model L805 obsahuje modul Wi-Fi a podporuje cloudovú tlač, čo veľký brat nedokáže. Ďalšia nuansa – L805 nemá čítačku kariet a nedokáže tlačiť z flash diskov, nevyhnutne potrebuje pripojenie k počítaču, zatiaľ čo L810 môže pracovať úplne nezávisle. Potom L805 nie je tak obrovský a ťažký, jeho rozmery sú 537x289x187 mm a váži o 2 kg menej – 6 kg.

Skúsení a znalí používatelia vo svojich recenziách zdôrazňujú, že tlačiareň môže naplno využiť svoj potenciál len pri použití konkrétneho fotografického papiera. Celých 5700 dpi, so všetkou ostrosťou a výraznosťou, možno dosiahnuť len na mikroporéznom papieri (saténovom alebo lesklom), dokonca aj od iného výrobcu. Iné varianty poskytnú rozmazaný povrch.

Z recenzie používateľa na stránke Yandex.na trhu so statusom Level 2 Gadget Inspector: „jedna z najspoľahlivejších tlačiarní. Pre úspešnú prevádzku je žiaduce, aby sa ihneď začal plytvať atrament, potom tlačiareň vydrží oveľa dlhšie, ako je deklarovaná životnosť. žiadne porušenie záruky, tlačiareň nie je potrebné rozoberať, na zadnej strane tlačiarne je malý kryt“.

Výhody

 • Výrazná kvalita tlače za predpokladu použitia správneho papiera;
 • Wi-Fi;
 • Tlač v cloude;
 • Dobrá rýchlosť tlače;
 • vysoké rozlíšenie;
 • 6-farebná tlač;
 • nízke náklady na tlač.

Nevýhody

 • Obtiažne nastavenie Wi-Fi;.

Epson M1120

Hodnotenie: 4.7

Epson M1120

Teraz sa pozrime na jeden takmer rozpočtový a celkom špecifický, ale osvedčený model Epson. Zvláštnosťou tejto tlačiarne je, že je monochromatická, to znamená, že umožňuje len čiernobielu tlač.

Tlačiareň je špeciálne navrhnutá ako optimálna na použitie v malých kanceláriách pre potreby, kde nie je potrebná farebná tlač, ale dôležitá je nízka cena tlače. Tlačiareň je tiež veľmi kompaktná s rozmermi 375x161x267 mm a veľmi nízkou hmotnosťou len 3 mm.5 kg.

Aj keď je tlačiareň za túto cenu monochromatická, zďaleka neláme rekordy v rozlíšení, ako vyššie uvedené varianty, tu je to 1440×720 dpi. Napriek tomu tu máme pôsobivý počet 5000 výtlačkov zo štartovacej nádobky s pigmentovým atramentom. Rýchlosť tlače je slušná, až 32 strán za minútu.

Je pozoruhodné, že aj v takomto pomerne lacnom modeli je modul Wi-Fi, takže sa spočiatku rieši aj otázka jednoduchého pripojenia.

Používatelia pri tomto modeli najviac oceňujú cenovú dostupnosť a skutočne nízke náklady na tlač – to sa prejaví pri väčších množstvách. Používatelia sa tiež z veľkej časti sťažujú na vysokú rýchlosť.

Nevýhody tlačiarne, bohužiaľ, nie sú bez. Systémové pripomienky sa týkajú pomerne hlasnej prevádzky a nie úplne hladkého podávania papiera. Druhá možnosť nie je pre každého dôležitá, pretože nejde predsa o fototlačiareň.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom Level 3 Gadget Inspector: „Vysoká rýchlosť, atrament vydrží dlho (za 7 mesiacov sa nikdy nedoplnil), tlač cez wi fi, nízke náklady na tlač, pripravený na dlhé hodiny s veľkými dokumentmi“.

Výhody

 • Wi-Fi;
 • Vysoká kapacita atramentovej nádržky;
 • takmer rekordne nízke náklady na tlač;
 • kompaktný;
 • ľahko sa dopĺňa;
 • atraktívny dizajn.

Nevýhody

 • trochu hlučný pri prevádzke;
 • Nie dokonale hladké podávanie papiera.

Canon PIXMA G1411

Hodnotenie: 4.6

Canon PIXMA G1411

Hoci v našom prehľade dominuje značka Epson, zameriame sa na ďalšieho výrobcu, spoločnosť Canon, a jej ocenený model PIXMA G1411. Cenovo nie je o nič lacnejší ako jeho predchodca, ale vyznačuje sa niekoľkými pozoruhodnými vlastnosťami.

Toto je už farebná tlačiareň, stolová – nie príliš kompaktná – 445x135x330 mm, ale ani nie príliš veľká. Určené skôr na domáce použitie.

V porovnaní s tlačiarňou Epson M1120 sa rozlíšenie tlače výrazne líši k lepšiemu – 4800×1200 dpi pre oba farebné varianty. Treba si však uvedomiť, že to predsa len nie je fototlačiareň a nie je to prémiová trieda, takže by ste od nej nemali očakávať príliš vysokú fotografickú kvalitu.

Rýchlosť tlače je tu samozrejme pre mnohých používateľov frustrujúca – 8.8 strán za minútu pre čiernobiele a 5 strán za minútu pre farebné. V porovnaní s vyššie uvedenými modelmi je to trochu sklamanie a úprimne to považujeme za hlavný nedostatok modelu.

Používatelia oceňujú najmä jeho nízke náklady a minimálnu spotrebu atramentu. Mnohí si tiež všímajú jednoduchosť používania a mimoriadnu prístupnosť ovládacieho systému. Občas sa objavujú sťažnosti na nadmerné tlakovanie pri čistení trysiek, ale ide o ojedinelé prípady, ktoré nevypovedajú o celom príbehu.

Výhody

 • Vysoké rozlíšenie tlače;
 • jednoduchosť a ľahkosť používania;
 • nízka spotreba atramentu;
 • prijateľná cena;
 • prijateľná cena spotrebného materiálu.

Nevýhody

 • nízka rýchlosť tlače.

Atramentová nádržka HP 115

Hodnotenie: 4.6

Atramentová nádržka HP 115

Spoločnosť HP je renomovaný výrobca kancelárskych zariadení, ktorý nemohol ignorovať rastúcu popularitu CISS. Pre Ink Tank 115 sme oslovili najlepších dizajnérov a vytvorili skutočne štýlové zariadenie. Po technickej stránke je všetko tiež vynikajúce. Atramentová nádržka 115 ponúka optimálnu rýchlosť (približne 19 strán A4 za minútu), umožňuje uchopiť papier s rôznou gramážou (60 až 300 g/m2) a dokonca podporuje tlač na role. Na vrchole zoznamu v kapacite s 8 000 farebnými stranami (alebo 6 000 čiernobielymi).

Hlučnosť tlačiarne je okrem stability nízka – max. 47 dB. To je dôležitý faktor v kancelárskom prostredí. Ink Tank 115 sa tiež pripája nielen k systému Windows, ale aj k

 • nux (potrebný softvér je uvedený na oficiálnej webovej stránke výrobcu). Napriek všetkým týmto výhodám má však tlačiareň Ink Tank 115 nevýhodu – kvalita vytlačených dokumentov je stále nižšia ako kvalita tlačiarní CISS, ktoré sa nachádzajú na prvých dvoch miestach v rebríčku.

  Výhody

  • fotografický výstup;
  • Minimálna gramáž papiera je 60 g/m2;
  • s ťažkým papierom (300 g/m2);
  • optimálna rýchlosť tlače (približne 19 strán A4 za minútu)
  • Funkcia Roll-to-roll;
  • Všetky atramentové nádržky vystačia na 8000 farebných strán;
  • podpora
  • nux;
  • Nízka hladina hluku 47 dB;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • Tlačiareň je v kvalite tlače horšia ako konkurencia;
  • kábel USB nie je súčasťou balenia;
  • žiadny disk so softvérom.

  Epson L120

  Hodnotenie: 4.5

  Epson L120

  Epson L120 – rozpočtový zástupca radu, najdostupnejší model v hodnotení. Tejto tlačiarni CISS sa však radšej vyhnite, ak plánujete vytvárať vysokokvalitné fotografie. Po prvé, nie je k dispozícii funkcia tlače bez okrajov. Po druhé, rozlíšenie 720×720 dpi neumožňuje vytvárať obrázky s vysokým rozlíšením. Na štandardné kancelárske úlohy sa však Epson L120 hodí dokonale.

  Výrobca sa tradične zameriava na znižovanie nákladov na tlač. Napríklad farebná strana formátu A4 stojí len 20 centov. Obálky, karty, fólie možno tlačiť na papier Epson L120 (maximálna hustota papiera – 95 g/m2). Odborníci spoločnosti Epson tvrdia, že štartovacia súprava atramentu stačí na to, aby sa tlačiareň zaplatila (vystačí na 3500 výtlačkov).

  Nevýhodou je jej nízka rýchlosť – iba 5 strán A4 za minútu. Je však kompaktný, váži len 2,4 kg, ľahko sa pripája k akémukoľvek počítaču.

  Výhody

  • výtlačky na film, karty a obálky
  • nízka hmotnosť (2,4 kg) a kompaktné rozmery;
  • Cenovo najdostupnejší model uvedený v rebríčku tlačiarní s CISS;
  • úsporná spotreba;
  • štartovacia súprava atramentov je určená na 3500 výtlačkov;
  • jednoduché nastavenie;
  • Prevádzka s lesklým a matným papierom.

  Nevýhody

  • Nízka rýchlosť (iba 5 farebných strán A4 za minútu);
  • Nízke rozlíšenie v porovnaní s konkurenciou (720×720 dpi);
  • Žiadna bezokrajová tlač;
  • Zásobník na papier má maximálnu kapacitu 50 listov;
  • Maximálna hmotnosť papiera je 95 g/m2.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: