8 najlepších sieťových kariet

*Najlepšie v hodnotení redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento produkt je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Vo väčšine prípadov pri výbere budúceho balíka stolného počítača nie sú možnosti sieťovej karty ani zďaleka na prvom mieste zoznamu. Najčastejšie má potenciálny kupujúci viac než dosť integrovanej karty pripájanej priamo na základnú dosku. V niektorých prípadoch je však potrebná samostatná sieťová karta: na dodatočné káblové pripojenie k inej sieti, ak vaša sieťová karta zlyhá, ak existujúca sieťová karta nestíha pracovať s objemom a rýchlosťou atď. .

Redakcia Expertology vám predstavuje špeciálny rebríček najlepších NIC súčasnosti, ktorý zostavili naši odborníci na danú problematiku. Odborníci určili dve kategórie – lacné gigabitové sieťové karty a superrýchle riešenia, ktoré stoja rádovo o polovicu viac ako základné sieťové karty.

Najlepšie NIC v rebríčku

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie sieťové karty do 1 Gb/s1Intel I210-T12 399€
2Intel EXPI9301CT1 600€
3ZYXEL GN680-T
4D-
 • DGE-560T/C1
 • 770€
  Lepšie sieťové karty s rýchlosťou až 10 Gb/s1Intel X550-T221 702€
  2D-
 • DXE-810T
 • 15 298€
  3Synology E10G18-T111 211€
  4ASUS XG-C100C7 090€

  Najlepšie sieťové karty do 1 Gb/s

  Prvá nominácia spoločnosti Expertology zahŕňala štyri NIC, z ktorých každá má nejakú charakteristickú vlastnosť, ktorá sa môže ukázať ako dôležitá v procese výberu. Odborníci nebrali do úvahy najdrahšie možnosti, zamerali sa na potreby najnáročnejšej cieľovej skupiny.

  Intel I210-T1

  Hodnotenie: 4.9

  Intel I210-T1

  Na čele zoznamu najvýkonnejších, najbohatších funkcií a najdrahších NIC v tomto výbere. V neposlednom rade cenu určila značka Intel, ale nejde o žiadne preplácanie značky, len o adekvátne hodnotenie kvality, spoľahlivosti a funkčnosti.

  Karta sa pripája priamo cez rozhranie PCI-E. Obsahuje jeden konektor RJ-45 na káblové pripojenie k sieti Ethernet. Podporuje tri rýchlostné režimy – 100, 100 a 1000 Mb/s. Produkuje „spravodlivú“ maximálnu rýchlosť bez zadrhávania. Skvelá náhrada za integrovanú sieťovú kartu na zvýšenie reálnej rýchlosti a uvoľnenie zdrojov CPU.

  Zariadenie podporuje technológiu Jumbo Frame, ktorá je veľmi užitočná na výmenu dát na veľké vzdialenosti, dodatočné zníženie zaťaženia procesora alebo pri použití PPPoE. Funkcie Interrupt Moderation, TCP Checksum Offload a TCP Segmentation poskytujú ďalšiu pomoc pri odľahčovaní CPU pri rýchlej dátovej prevádzke.

  Sieťová karta má zabudovanú funkciu QoS (Qua

 • Karta je určená na optimalizáciu práce v sieti širokého spektra aplikácií a softvérových komplexov, ktoré vyžadujú garantovanú šírku pásma kanála a minimálne hodnoty oneskorenia a jitteru: streamovanie multimediálnych aplikácií; videokonferencie; VoIP atď.

  Táto karta sa dodáva s celou sadou ovládačov pre širokú škálu systémov vrátane Windows Server 2008/7, VMware ESX/ESXi ,

 • verzie/konštrukcie nux systému RHEL 5.8/6.2 a SLES 10/11 zostavenia/verzie a dokonca aj pre holý DOS.

  Výhody

  • značka;
  • spoľahlivosť;
  • Primeraná maximálna rýchlosť;
  • integrovaná QoS;
  • Rozsiahla podpora technológií, ktoré optimalizujú výkon karty a znižujú zaťaženie procesora;
  • Množstvo ovládačov pre rôzne systémy;
  • Vhodné pre servery.

  Nevýhody

  • Zriedkavé sťažnosti na vysoké náklady.

  Intel EXPI9301CT

  Skóre: 4.8

  Intel EXPI9301CT

  Pokračovanie rebríčka s ďalšou významnou sieťovou kartou od spoločnosti Intel. Je to nízkoprofilový model s rozmermi 120x55x120 mm a jedným sieťovým portom RJ-45. Vlastnosti a funkčnosť umožňujú úspešné použitie tejto karty v serveroch.

  Pripojenie rovnakým spôsobom ako predchádzajúca karta – cez PCI Express. Podporuje rovnaké tri základné režimy rýchlosti: 100, 100 a 1000 Mb/s. Intel 82574L funguje ako centrálny riadiaci čip.

  Ďalšie podrobnosti týkajúce sa kompatibility so súčasnými komunikačnými normami sú tieto. Podporuje štandard 802 802.1Q (topológia VLAN); 802.3 – „štandardný“ Ethernet; 802.3u – 100-megabitový Fast Ethernet; 802.3ab – 1000BASE-T a Superfast 802.3z sa zamerala na vlákna. Tento model obsahuje aj podporu QoS (IEEE 802.1p); Jumbo Frame do 9 kB; Optimalizačné technológie TCP Checksum Offload a TCP Segmentation. Karta má tiež zabudovanú funkciu diaľkového štartu Wake-on-LAN.

  Maximálna povolená dĺžka krútenej dvojlinky od sieťovej karty k ďalšiemu zariadeniu (smerovač, iný počítač, opakovač) 100 m. Prevádzková teplota 0 až 55 stupňov.

  OEM ovládače pre všetky systémy rodiny Windows od roku 2000; pre *nixové systémy, ako sú FreeBSD a

 • nux; tiež pre Novell Netware 6.5 a DOS.

  Veľkosť značkového balenia – 20.3x14x2.2cm, hmotnosť celej sady s obalom – 0.081 kg.

  Výhody

  • spoľahlivosť a prevádzkový čas;
  • Stabilná rýchlosť bez oneskorenia;
  • Vzdialené zapnutie Wake-on-LAN;
  • Široká škála ovládačov;
  • optimalizačné technológie.

  Nevýhody

  • Upozornenie, nie chyba – v predaji je príliš veľa čínskych napodobenín tohto modelu.

  ZYXEL GN680-T

  Hodnotenie: 4.7

  ZYXEL GN680-T

  Ďalej sa v našom hodnotení pozrieme na sieťovú kartu jednej z najznámejších a najrenomovanejších značiek na trhu telekomunikačných zariadení – ZYXEL. Tento model vykazuje jeden z najlepších pomerov cena/výkon vo svojej triede. Naši odborníci zaradili túto kartu do nášho hodnotenia aj preto, aby uspokojili používateľov, ktorým nevyhovujú zariadenia s pripojením PCI-E.

  Táto sieťová karta beží na vysoko výkonnom čipe Realtek RTL8169SC s 512Kb vyrovnávacou pamäťou. Pripája sa k počítaču prostredníctvom PCI verzie 2.2 (32bit, 66MHz). Výstupy jeden port RJ-45.

  Zariadenie podporuje prenosové rýchlosti 10, 100 a 1000 Mbit/s. Má tiež zabudovanú kompatibilitu a podporu týchto štandardov a technológií: 802.1q VLAN, 802.3X Flow Control, IEEE 802.3u 100Base-FX, 802.3ab, IEEE 802.3 100 base-t TX, 802.1p. Karta umožňuje diaľkové zapnutie počítača, automaticky detekuje MDI/MDIX.

  Form factor karty je nízkoprofilový, jej rozmery sú 22x121x135 mm. Na vonkajšej strane sú indikátory aktivity LED.

  Vlastné ovládače vydané pre systémy rodiny Windows, pre

 • jadro nux 2.4.18 2.2.x a pre Novell Netware Server 4x/5x.

  Výhody

  • spoľahlivosť;
  • zaručená rýchlosť;
  • optimalizácia;
  • Vzdialená aktivácia funkcie Wake-on-LAN.
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • nie je označený.

  D-
 • nk DGE-560T/C1
 • Hodnotenie: 4.6

  D-<li></div><p>nk DGE-560T/C1″ src=“/wp-content/uploads/2023/09/3516666195861-958-.jpg“ height=“252″ title=“D-</p><li>DGE-560T/C1″><p>Rebríček najlepších sieťových kariet do 1 Gb/s od Expertology uzatvára cenovo najdostupnejší, ale viac než schopný a osvedčený model od uznávanej značky D-</p><li>nk. Ideálne riešenie na zabezpečenie spoľahlivého a stabilného gigabitového ethernetového pripojenia, väčšej garantovanej šírky pásma a lepšieho výkonu ako bežnejšie integrované sieťové karty.<p>Sieťová karta pracuje s čipom Realtek RTL8168B, pripojeným cez rozhranie PCI-E. V plne duplexnom režime môže poskytovať rýchlosť až 2 Gbit/s, čím prekonáva nevýhody 32/64-bitových architektúr PCI.</p><p>Filtrovanie rámcov s označením VLAN je zabudované (štandard 802).1Q), čo umožňuje vytvoriť viacero podsietí pre každý server, ako aj izolovať určité zariadenia od zvyšku siete s cieľom riadiť prevádzku a zvýšiť bezpečnosť.</p><p>Medzi ďalšie vlastnosti tejto sieťovej karty patrí podpora štandardu 802 802.1p, ktorý umožňuje prioritizáciu prevádzky, výpočet kontrolných súčtov pre TCP, UDP a IP, zvýšenie výkonu systému prostredníctvom segmentácie TCP a odľahčenie výpočtových úloh CPU. Kartu je možné nainštalovať v režime „hot-swap“ bez nutnosti odpojenia napájania z počítača alebo servera, čo je veľmi dôležité v prípadoch, keď sú prestoje veľmi nežiaduce.</p><p>Medzi dôležité doplnkové funkcie zariadenia DGE-560T patrí správa napájania, ktorá zahŕňa funkciu Wake-on-LAN. Ďalšou skvelou vlastnosťou tohto modelu je jeho súlad so štandardom IEEE 802.3az, podľa ktorého karta automaticky znižuje spotrebu energie na najnižšiu možnú úroveň počas nečinnosti.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>spoľahlivosť;</li><li>optimalizácia;</li><li>možnosť výmeny za prevádzky;</li><li>Podpora funkcie Wake-on-LAN4</li><li>Štandard energetickej účinnosti Energeticky účinný Ethernet.</li><li>najdostupnejšia cena v skupine.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je označený.</li></ul><h2>Najlepšie sieťové karty do 10 Gb/s</h2><p>V druhej kategórii najlepších sieťových kariet Expertology sa pozrieme na štyri výkonné zariadenia schopné efektívneho a plynulého prenosu dát rýchlosťou až 10 Gb/s. Naši odborníci nezahrnuli do prehľadu špičkové modely, pretože sú príliš drahé. Ponúkame vám najlepšie rozhodnutia v tomto segmente telekomunikačných zariadení, ktoré sú určené na „priemyselné“ použitie ako súčasť sietí podnikov a organizácií, ale nevyžadujú si neobmedzený rozpočet.</p><h3>Intel X550-T2</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Intel X550-T2

  Najdrahšia sieťová karta v prehľade, ale zďaleka nie najdrahšia na trhu. Napriek tomu je jeho cena porovnateľná s cenou nie najlacnejších moderných prístrojov alebo dobrého domáceho spotrebiča. Preto je takýto nákup účelný takmer len pre zariadenie rozvetvenej lokálnej siete priemerného alebo pomerne veľkého podniku alebo ako súčasť vybavenia špecializovaných spoločností poskytujúcich telekomunikačné služby.

  Nízkoprofilová karta je 140 mm vysoká, 20 mm široká a 200 mm hlboká. Hmotnosť – 320 g. Pripája sa cez rozhranie PCI-E 3.0×8. Hlavným faktorom, ktorý určuje účel zariadenia a jeho cenu, je prítomnosť dvoch portov RJ-45 a podpora celého radu technológií, ktoré z tohto modelu robia jedno z najúspešnejších riešení na budovanie konvergovaných sietí.

  Tento model zahŕňa niekoľko klasických a inovatívnych technológií. Implementácia QoS a riadenia prevádzky na hardvérovej úrovni; virtualizačná technológia VMDq na zvýšenie efektivity a zníženie zaťaženia hypervízora a CPU; podpora flexibilného delenia portov; priamy prístup k niektorým hardvérovým funkciám hostiteľa (alebo PC) prostredníctvom technológie SR-IOV; inteligentný systém odľahčovania hardvérových zdrojov; vlastná technológia vylepšenia procesu Intel Data Direct I/O.

  Veľkosť balenia – 2x14x20cm, hmotnosť súpravy – 160g. Spoločnosť Intel naň poskytuje 36-mesačnú výrobnú záruku.

  Výhody

  • Výkonné riešenie pre konvergované siete;
  • 2-portový mechanizmus – minimálna kabeláž a nižšie prevádzkové náklady;
  • Spoľahlivosť a doba prevádzkyschopnosti;
  • zavádzanie inovatívnych technológií;
  • Trojročná oficiálna záruka Intel.

  Nevýhody

  • najdrahší v prehľade (ale nie na trhu).

  D-
 • nk DXE-810T
 • Hodnotenie: 4.8

  D-<li></div><p>nk DXE-810T“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/2016666195861-808-.jpg“ height=“191″ title=“D-</p><li>DXE-810T“><p>V rebríčku pokračuje ďalšie efektívne a osvedčené riešenie pre podnikové použitie – 10Gigabitová sieťová karta od známej značky D-</p><li>nk. Jednoduchou inštaláciou karty do kľúčového uzla sa výrazne zvýši šírka pásma na uzol bez potreby zmeny sieťovej infraštruktúry.<p>rozmery zariadenia – 108x120x19mm. Sieťový port RJ-45 a dve LED diódy sú na vonkajšej strane –</p><li>nk/činnosť. Pripojenie cez rozhranie PCI Express x4/x8/x16.<p>Hardvér sieťovej karty je založený na dvoch radičoch: Tehuti Networks TN4010B0 a AMCC QT2025PRKDB. Môže pracovať v plne duplexnom režime. Úplná spätná kompatibilita so sieťami 100/1000Base-T.</p><p>Zariadenie podporuje množstvo moderných štandardov a technológií. Napríklad IEEE 802.3az znamená vysoko optimalizovanú spotrebu energie – karta automaticky zníži spotrebu energie na najnižšiu možnú úroveň, keď je nečinná a nedochádza k prenosu dát. Toto a niekoľko ďalších vylepšení minimalizuje teplo a nevyžaduje ani pasívne chladiče.</p><p>Sieťová karta podporuje riadenie toku rámcov, agregáciu liniek, vyvažovanie prevádzky, vzdialené sťahovanie, viac prioritných front, riadenie prevádzky VLAN. Technológia TCP/IP/UDP Checksum Offload zlepšuje výkon a efektívnosť rozdelenia záťaže v systémoch s viacjadrovými procesormi.</p><p>Relatívnou slabinou tejto sieťovej karty je to, že Tehuti Networks TN4010B0 implementuje niektoré svoje funkcie prostredníctvom softvéru, čím zaťažuje procesor.</p><p>Výrobca vydal oficiálne ovládače pre tento model pre systémy rodiny Windows,</p><li>jadro nux verzie 2.6.x-3.x.x a VMWare ESXi 4.x. Certifikáty BSMI, FCC, CE, C-Tick. Autorizovaná 12-mesačná záruka výrobcu.<h4>Výhody</h4><ul><li>efektívnosť a výkonnosť;</li><li>Spoľahlivosť a doba prevádzkyschopnosti</li><li>optimalizácia;</li><li>minimálne teplo;</li><li>Relatívne lacný v porovnaní s konkurenčnými produktmi.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Môže spôsobiť dodatočné zaťaženie procesora.</li></ul><h3>Synology E10G18-T1</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Synology E10G18-T1

  Ďalším v zozname najlepších sieťových kariet spoločnosti Expertology je renomovaná spoločnosť Synology (Taiwan). Ide o výkonné, flexibilné a cenovo výhodné riešenie prechodu na sieťové prostredie 10G bez zmeny sieťovej infraštruktúry.

  Karta je vybavená jednou štandardnou zásuvkou RJ-45 a ponúka plnú spätnú kompatibilitu a automatické vyjednávanie s inými štandardmi pre zariadenia a siete s nižšími rýchlosťami prenosu dát: IEEE 802.3bz (2.5Gb/s a 5Gb/s), 802.3ab (1Gbps), 802.3u (100Mbit/s Fast Ethernet), ako aj 802.3x riadenie prietoku. Môže pracovať v plne duplexnom režime.

  Rozmery zariadenia – 86×68.1×13.6 mm. Dodáva sa s dvoma držiakmi, ktorých výmenou možno kartu vyrobiť ako nízkoprofilovú alebo plnohodnotnú. Pripojenie k hostiteľovi cez rozhranie PCIe 3.0 x4. Podporuje 9K Jumbo Frame, TCP/UDP/IP checksum offloading.

  Výhody

  • Zaručená rýchlosť
  • Spoľahlivosť a doba prevádzkyschopnosti;
  • Jednoduchá inštalácia a bezproblémová integrácia s operačnými systémami;
  • relatívne prijateľnú cenu;
  • 5-ročná záruka od výrobcu.

  Nevýhody

  • nie je označený.

  ASUS XG-C100C

  Hodnotenie: 4.4

  ASUS XG-C100C

  Zoznam uzatvára najlacnejšia 10-gigabitová sieťová karta v našom prehľade od spoločnosti ASUS Corporation, jedného zo svetových lídrov v oblasti špičkovej elektroniky.

  Rozmery – 120 × 84.6×20.5 mm. Základňa Textolite natretá jasnou červenou farbou spoločnosti, na ktorej vývojárom zjavne záleží. Dokončené v rovnakej farbe ako chladič. Tvar chladiča a sfarbenie dokonca vytvára akýsi výrazný a celkom atraktívny dizajn, takže karta bude v hernom počítači vyzerať skvele.

  Karta je vybavená jedným štandardným portom RJ-45. Možno ho integrovať do existujúcej siete bez najmenších štrukturálnych zmien. Riadiaca jednotka Aquantia AQC107 je riadiaci modul zariadenia. Podporovaná je úplná spätná kompatibilita so staršími zariadeniami a sieťami, rovnako ako pri všetkých vyššie uvedených 10Gb modeloch.

  Vstavaná technológia QoS na hardvérovej úrovni priraďuje hernej prevádzke v predvolenom nastavení najvyššiu prioritu. Takže okrem dizajnu pre hráčov má tento model aj veľmi zmysluplné herné funkcie.

  Oficiálne ovládače pre tento model sú vydané pre operačné systémy rodiny Windows a

 • nux s jadrom verzie 3.2, 3.6, 4.2, 4.4.

  Výhody

  • zaručená rýchlosť;
  • technologické vylepšenia;
  • optimálne pre hráčov, ktorí potrebujú veľmi rýchlu sieťovú prevádzku s vysokou prioritou;
  • Najvýhodnejšia cena v kategórii;
  • atraktívny vzhľad;

  Nevýhody

  • nie je označený.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: