Najlepší antivírus pre tablety so systémom Android

Vírusy nie sú len pre počítače. Mobilné zariadenia vrátane tabletov so systémom Android sú čoraz zraniteľnejšie voči útokom malvéru. Ak teda chcete chrániť svoje osobné údaje vrátane bankových účtov, antivírus je nevyhnutnosťou.

Okrem toho mnohé moderné antivírusy ponúkajú viac ako len funkciu ochrany pred malvérom. Môžu fungovať aj ako webový filter, rodičovská kontrola alebo dokonca ako funkcia proti krádeži.
Zoradili sme 7 najlepších antivírusových riešení na inštaláciu do tabletov.

Ako si vybrať antivírusový program pre svoj tablet

Každý vydáva vlastné antivírusy pre mobilné zariadenia. V obchode Google Play nájdete niekoľko stoviek aplikácií, ktoré sľubujú absolútnu ochranu pred všetkým, čo sa vám dostane do rúk.

Preto by ste pri výbere antivírusu pre Android mali venovať pozornosť viacerým zvláštnostiam jeho práce.

 1. Bezplatná funkčnosť.Všetky dobré veci majú svoju cenu. Ale platiť niekoľko stoviek Euro mesačne za ochranu tabletu pred škodlivým softvérom si nemôže dovoliť každý. Napriek tomu takmer všetky antivírusy podporujú bezplatné funkcie.Programy ako Kaspersky Internet Security alebo Dr.Viviani však nie sú príliš užitočné, pretože nie sú príliš sofistikované, pokiaľ ide o zvuk.Web, vo voľnom režime automaticky nekontrolujú zariadenie. Každá analýza sa musí vykonať ručne, čo nie je veľmi pohodlné.Ak teda nechcete platiť za antivírus, oplatí sa vybrať softvér, ktorý podporuje pravidelnú alebo priebežnú analýzu v bezplatnom režime.
 2. Funkcie „Anti-theft“ (AntiVirus). Režim Anti-Virus umožňuje na diaľku uzamknúť zariadenie, vymazať z neho všetky údaje alebo len zistiť, kde sa práve nachádza. Ak teda máte v tablete uložené citlivé informácie, určite by ste si mali vybrať antivírus, ktorý podporuje ochranu proti krádeži.Upozorňujeme, že za prístup k niektorým funkciám Anti-Virus môže byť potrebné zaplatiť.
 3. Webová obrazovka. Prevažná väčšina vírusov sa do tabletu dostane po inštalácii softvéru z iných zdrojov, ako je služba Play Market, napríklad hacknutých hier z podozrivých webových stránok. Niektoré druhy škodlivého softvéru – vrátane skrytých baníkov – sa však spúšťajú priamo v prehliadači. Preto sa na ochranu pred takýmito vírusmi odporúča zvoliť programy podporujúce funkciu „Web Screen“ (napríklad je implementovaná v programe Kaspersky Internet Security).
 4. Firewall.Firewall je špeciálna funkcia antivírusového programu, ktorá mu umožňuje blokovať prístup určitých aplikácií na internet. Je to veľmi výhodné, pretože môžete vytvoriť „biely zoznam“ a zvyšok nainštalovaného softvéru vrátane náhodne zasiahnutých vírusov bude fungovať lokálne.Firewall – pomerne vzácna funkcia. Vyžaduje najmä prístup root a ďalšie špeciálne oprávnenia. K dispozícii napríklad v aplikácii Comodo Internet Security.
 5. Odmietnutie prístupu k aplikáciám arodičovská kontrola.Ďalšou užitočnou funkciou antivírusu je zamedzenie prístupu k určitým aplikáciám. V takom prípade budete pri pokuse o otvorenie nainštalovaného programu vyzvaní na zadanie PIN kódu alebo overenie totožnosti pomocou odtlačku prsta. Praktická funkcia, ak váš telefón pravidelne používajú iné osoby. Môže napríklad zablokovať prístup k sociálnym sieťam, messengerom alebo galérii.Takéto funkcie sú k dispozícii napríklad v antivírusovom programe CM Security od spoločnosti Clean Master. Rodičovská kontrola tiež obmedzuje prístup k určitým aplikáciám. Okrem toho stanovuje aj obmedzenia používania „povoleného“ softvéru. Je to užitočná funkcia pre detské tablety, ale nie všetky antivírusy ju majú. K dispozícii je najmä v aplikácii Kaspersky Internet Security.

Nomináciamiesto názov výrobkuLicenčný poplatok na 1 rok
Najlepší antivírus pre Android1Dr.Web299 Euro.
2Kaspersky Internet Security560RUB.
3Antivírusový program AVGzadarmo
4360 SecurityZADARMO
5Zabezpečenie CMZADARMO
6Mobilná bezpečnosť Avast pre AndroidZADARMO
7Malwarebytesčiastočne zadarmo

Najlepší antivírus pre Android

Dr.Web pre Android

Hodnotenie: 4.8

Dr.Web

Prečo je na vrchole zoznamu: Minimálne zaťaženie CPU a RAM a podpora nepretržitého skenovania v bezplatnej verzii.

Dr.Web pre Android je najlepší antivírusový program pre používateľov, ktorí chcú byť chránení pred malvérom. Dokonca aj v bezplatnej verzii neustále skenuje tablet a kontroluje stiahnuté súbory a nainštalované programy.

Antivírusový motor Dr.Funguje v oboch režimoch súčasne. Prvým je porovnávanie stiahnutých súborov s podpismi škodlivého softvéru, ktoré sa sťahujú pri aktualizácii a ukladajú sa lokálne – t. j. nie je potrebný prístup na internet. Druhým je proprietárny motor Origins

Acing, ktorý analyzuje správanie programu.

Hlavná výhoda antivírusu – funguje aj v prípade, že malvér úplne zablokoval tablet. Stáva sa to pri vírusoch ransomware a reklamných banneroch na celú obrazovku. Podľa toho ich odstráni.

Antivírus pracuje s minimálnym zaťažením tabletu a aj počas skenovania spotrebuje menej ako 100 MB pamäte RAM.

BLAHOŽELÁME

 • Neustále skenovanie aj v bezplatnej verzii;
 • Analýza systémového oddielu a predinštalovaných aplikácií;
 • Identifikuje neznáme hrozby prostredníctvom analýzy správania;

DISADVANTAGES

 • Reklamy sa zobrazujú v rozhraní antivírusového programu;
 • Oznámenie antivírusového programu sa zobrazuje neustále a v oznamovacej lište sa niekedy zobrazujú reklamy;
 • Bezplatná verzia nemá webovú obrazovku, filter hovorov ani ochranu proti phishingu;

Kaspersky Internet Security

Hodnotenie: 4.7

Kaspersky Internet Security

Prečo druhé miesto v rebríčku: Jeden z najvýkonnejších a najfunkčnejších antivírusových programov pre Android, ktorý však naplno funguje len vtedy, keď si zakúpite predplatné.

Popis: Kaspersky Internet Security pre Android je komplexné riešenie na ochranu vášho tabletu pred rôznymi hrozbami, nielen pred vírusmi, ale aj „offline zraniteľnosťami“. Antivírusový motor podporuje aj skenovanie na pozadí – po stiahnutí súborov alebo inštalácii aplikácií, ako aj podľa plánu definovaného používateľom.

Antivírusový program má plnohodnotný webový filter. V režime ochrany pred phishingom chráni údaje zadané používateľom (napr. čísla kariet alebo heslá) pred zachytením. Zároveň blokuje nežiaduce adresy URL.

Antivírusový program nielenže uzamkne vaše zariadenie, ale umožní vám ho aj nájsť. Na tento účel môžete do tabletu poslať textovú správu s príslušným príkazom alebo k nej pristupovať z počítača. Ak nemôžete nájsť alebo vrátiť svoje zariadenie, môžete ho na diaľku naformátovať, aby ste ochránili citlivé údaje.

Obsahuje aj filter hovorov a blokovanie aplikácií.

ÚSPECHY

 • Ochrana v reálnom čase;
 • Žiadne reklamy a minimálny zásah do poľa pozornosti používateľa
 • Rozsiahle funkcie vrátane čiernej listiny telefónov a antivírusu;

DISADVANTAGES

 • Neustále skenovanie pozadia a niektoré ďalšie funkcie fungujú len v platenej verzii;
 • Nefunguje dobre s niektorými aplikáciami;
 • Relatívne vysoké zaťaženie systému, neodporúča sa pre slabé tablety;

Antivírusový program AVG pre Android

Hodnotenie: 4.7

Antivírusový program AVG

Prečo tretie miesto v rebríčku: Dobrá ochrana pred sieťovými hrozbami, ale veľa zbytočných funkcií a niektoré funkcie fungujú len na základe predplatného.

AVG Antivirus pre Android je jedným z najlepších antivírusov na ochranu pred online hrozbami. Medzi zabudované nástroje patrí webový filter, ktorý blokuje prístup na podozrivé a phishingové stránky, a analyzátor siete Wi-Fi, ktorý zisťuje sniffery a problémy s koncovým šifrovaním.

Antivírusový program, ktorý analyzuje nainštalované programy a stiahnuté údaje, môže bežať na pozadí. K dispozícii je aj skenovanie na požiadanie – rýchle alebo hĺbkové, ako pri iných antivírusoch.

K dispozícii je aj Anti-Virus a umožňuje detekovať a uzamknúť zariadenie na diaľku, odfotiť zlodeja pri odomykaní, aktivovať núdzový režim pri výmene karty SIM a formátovať tablet.

K dispozícii je aj blokovanie aplikácií. oddelené bezpečné úložisko pre fotografie na ochranu obzvlášť citlivého materiálu.

DOSTUPNOSŤ

 • Rozsiahle funkcie;
 • Skenovanie siete Wi-Fi a webový filter;
 • Výkonný režim Anti-Virus;

DISADVANTAGES

 • Mnohé funkcie (súčasť Anti-Virus, blokovanie aplikácií, filtrovanie hovorov atď.) fungujú len v platenej verzii..) fungujú len v platenej verzii
 • Mnoho zbytočných funkcií, ako napríklad „zrýchlenie tabletu“, ktoré nefungujú tak dobre, ako by mali;

360 Security

Hodnotenie: 4.7

360 Security

Okrem antivírusového programu pre Android je k dispozícii správca aplikácií s dávkovým odinštalovaním a optimalizátormi kvality.

360 Security nie je len antivírus, ale aj aplikácia, ktorá optimalizuje celkový výkon tabletu. Anti-malware engine, ktorý kontroluje súbory a nainštalované programy podľa prevzatých signatúr a odosiela obzvlášť podozrivé súbory do cloudu na ďalšie skenovanie.

Medzi ďalšie funkcie antivírusu patrí užitočný správca aplikácií, ktorý podporuje dávkové odstraňovanie nainštalovaných aplikácií spolu so stiahnutými súbormi APK, ako aj prenos aplikácií, ktoré túto funkciu podporujú, na externú pamäťovú kartu.

Antivírusový program obsahuje aj funkciu uzamykania aplikácií pomocou kódového hesla, Anti-Virus s detekciou a formátovaním zariadenia a komplexný optimalizátor s čistením pamäte RAM a RAM. Obsahuje aj režim detekcie prebudenia zariadenia na blokovanie obzvlášť drzých aplikácií.

DOSTUPNOSŤ

 • Rozsiahle funkcie;
 • Zabudovaný správca aplikácií;
 • Podpora skenovania v cloude;

PODMIENKY

 • Mnohé funkcie fungujú len v platenej verzii;
 • V niektorých prípadoch sa tablet vystavuje stresu, čo spôsobuje jeho zastavenie alebo zamrznutie;
 • Bezplatná verzia zobrazuje veľa reklám vrátane videí;

Zabezpečenie CM

Hodnotenie: 4.7

Zabezpečenie CM

Clean Master antivírus pre Android s veľmi výkonným nástrojom na čistenie tabletov.

CM Software pre Android nie je ani tak antivírus, ako skôr nástroj na čistenie tabletu od nevyžiadaných súborov. Je pravda, že je pridaná aj funkcia proti malvéru, ktorá využíva vlastný motor, ktorý bol úspešne testovaný analytickými službami tretích strán.

Hlavným nástrojom CM Security je však samozrejme čistenie „odpadu“. Odstraňuje zvyškové súbory, rôzne nepotrebné údaje, ako aj nechránenú vyrovnávaciu pamäť niektorých aplikácií. Pokročilý režim hibernácie pre výdrž batérie tabletu.

Okrem toho antivírus obsahuje skener Wi-Fi, blokovanie aplikácií, režim „súkromných fotografií“, optimalizátor sťahovania hier, ochranu proti preťaženiu tabletu, dávkové mazanie nainštalovaných aplikácií a tlačidlo iSwipe, ktoré zobrazí panel so skratkami často používaných aplikácií.

ÚSPECHY

 • Skutočne výkonný nástroj na odstránenie odpadu z tabletu;
 • Blokovanie aplikácií a ukladanie súkromných fotografií;
 • Pekný antivírusový skener;

Nevýhody

 • Množstvo reklám. Doslova na každej obrazovke vrátane uzamknutej obrazovky počas nabíjania;
 • Namáha staré a krehké zariadenia;
 • Množstvo zbytočných funkcií;

Avast Mobile Security pre Android

Hodnotenie: 4.7

Mobilné zabezpečenie Avast pre Android

Prečo sa dostal do zoznamu: Výkonný antivírusový nástroj a minimum reklám, dokonca aj v bezplatnej verzii.

POPIS: Avast pre Android je viac ako len antivírusový program. Je to komplexné riešenie, ktoré chráni pred webovými hrozbami aj pred zraniteľnosťami v režime offline. Hlavnou výhodou je však výkonný antivírusový režim, ktorý má v porovnaní s ostatnými programami (okrem KIS) hlavu a pätu.

Antivírusový program Avast pridal podporu vzdialeného ovládania, automatického uzamknutia pri prepínaní karty SIM, odosielania fotografií zlodeja a skrytého nahrávania zvuku.

Avast ponúka aj vlastný antivírus, ktorý je podobný antivírusovému programu pre stolové počítače, filter hovorov, webový filter s bránou firewall, uzamykanie aplikácií a bezpečné úložisko pre súkromné fotografie, hibernáciu aplikácií tretích strán na zlepšenie výdrže batérie, analyzátor siete Wi-Fi, funkciu čistenia tabletu a nabíjaciu obrazovku.

Mnohé z týchto funkcií, najmä blokovanie aplikácií a antivírus, si však vyžadujú predplatné.

DOSTUPNOSŤ

 • Rozsiahle funkcie aj v bezplatnej verzii;
 • Minimálne množstvo reklám v bezplatnej verzii;
 • Antivírusový engine podobný tomu v počítačovej verzii Avastu;

POPIS: AVAST PRE ANDROID JE VIAC AKO LEN ANTIVÍRUS: NEVÝHODOU JE

 • Množstvo zbytočných funkcií (nabíjacia obrazovka, čistenie atď..);
 • Často sa objavujú až otravné ponuky na zakúpenie platenej verzie;
 • Na spustenie brány firewall je potrebný koreňový prístup;

.

Malwarebytes pre Android

Hodnotenie: 4.7

Malwarebytes

Odstráni aj „divoké“ vírusy a nájde podvodné odkazy. Ale je to drahé.

Popis: Malwarebytes Antimalware pre Android, vôbec prvý antivírus s prediktívnou ochranou. Zabudovaný nástroj na analýzu podozrivých odkazov v správach a na webových stránkach, ktorý zabraňuje inštalácii škodlivého softvéru prostredníctvom podvodného odkazu.

Voliteľne môže fungovať ako bežný antivírusový program s kontrolou, ktorá môže prebiehať nepretržite na pozadí alebo na požiadanie. Odhaľuje nielen škodlivý softvér, ale aj programy, ktoré jednoducho špehujú majiteľa tabletu a uchovávajú súkromné informácie.

Antivírusový engine Malwarebytes vychádza z verzie pre stolné počítače, a preto je skutočne výkonným nástrojom na ochranu pred škodlivým softvérom, phishingom, podvodmi, advérom a iným škodlivým softvérom, ako aj nástrojmi na skrytie hovorov, textových správ a iných platených akcií používateľa.

ÚSPECHY

 • Najvýkonnejší antivírusový motor;
 • Žiadne reklamy;
 • Chráni pred sledovacími programami;
 • Odstraňuje nielen vírusy, ale aj adware, otravný a iný škodlivý softvér;

DISADVANTAGES

 • Bezplatná verzia nemá neustále automatické skenovanie;
 • Zriedkavé aktualizácie databáz podpisov;
 • Predplatné je drahšie ako u iných antivírusov;
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: