Najlepšie bezdrôtové nabíjačky – pre Android a iPhone

Moderné smartfóny čoraz viac podporujú bezdrôtové nabíjanie. Vo väčšine prípadov je zariadenie vybavené skleneným puzdrom (kovová implementácia takejto technológie neprispieva). Treba však poznamenať, že žiadny výrobca nie je dodávaný so samotnou bezdrôtovou nabíjačkou. Zákazník tak má ťažkú voľbu. Ako sa rozhodnúť, ako ho nabíjať? Na čo sa zamerať pri hľadaní toho správneho? Asi najjednoduchšie je pozrieť sa na rebríček, ktorý pripravil tím Expertology. Tu sa budeme zaoberať najlepšími modelmi, ktoré sa ľahko používajú a majú primeranú cenu.

Najlepšie hodnotené bezdrôtové nabíjačky

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších bezdrôtových nabíjačiek1Bezdrôtová nabíjacia podložka Belkin BoostUp2 990€
2Samsung EP-PG950B
GRU Black
2 970€
3Bezdrôtová nabíjacia základňa Mophie4 990€
4Samsung EP-N5100B
GRU
2 999€
5Nillkin Magnetická bezdrôtová nabíjačka Car II1 6000€

Bezdrôtová nabíjacia podložka Belkin BoostUp

Hodnotenie: 4.9

Bezdrôtová nabíjacia podložka Belkin BoostUp

Pod značkou Belkin sa predáva len kvalitné príslušenstvo pre smartfóny. Všetky majú vysokú cenu, ale môžete sa spoľahnúť na dokonalú kompatibilitu a dlhú životnosť. Dobrým príkladom je bezdrôtová nabíjačka, ktorá je mierne podobná tej na trhu. Priemer zariadenia je 12 cm. Je taká slušná, že sa na ňu pohodlne zmestí aj tablet. Hoci v skutočnosti si zariadenie ľahko poradí s nabíjaním smartfónov. Podporované sú všetky zariadenia využívajúce štandard bezdrôtového nabíjania Qi a dokonca aj populárny iPhone 8.

Na podvozku príslušenstva sú indikátory zapnutia a úrovne nabitia. Väčšia plocha zabezpečuje rovnomernejšie rozloženie tepla. Kupujúceho môže zmiasť jeho veľmi vysoká cena, ktorá dosahuje až 9000rub. To sa môže zdať veľa aj na produkt spoločnosti Belkin. Predražené vzhľadom na vysoký výkon výrobku. Smartfón umiestnený v tanieri dokáže odoberať 1,5 mA elektrickej energie. Bezdrôtovo! Čas nabíjania je teda približne rovnaký ako pri použití sieťového adaptéra.

Zostáva dodať, že samotné príslušenstvo je napájané káblom pripojeným ku konektoruUSB. Možno to nie je najlepšia bezdrôtová nabíjačka v našom rebríčku, ale určite je najspoľahlivejšia. Možno ho zakúpiť do všetkých smartfónov iPhone8, iPhone 8Plus, iPhone X, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8Plus, Samsung Galaxy S9 a ďalších smartfónov s technológiou Qi.

Výhody

 • Vysoký výkon (7,5 W/1,5 A);
 • Nabíja aj tie najväčšie smartfóny
 • Veľmi dlhý život;
 • Podporuje všetky miniaplikácie s technológiou Qi.

Nevýhody

 • Veľmi vysoká cena.

Samsung EP-PG950B
GRU Black

Skóre : 4.8

Samsung EP-PG950B</div><p>GRU Black“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/16416666194461-26lu.jpg“ height=“480″ title=“Samsung EP-PG950B<br />GRU Black“></p><p>Vo väčšine prípadov majú bezdrôtové nabíjačky bielu farbu. Je možné, že sa výrobcovia snažia zabrániť tomu, aby bol na príslušenstve viditeľný prach. Existujú však aj iní výrobcovia, ktorí sa vydali inou cestou. Napríklad juhokórejský Samsung sa rozhodol umiestniť na pulty obchodov zariadenie, ktorého telo je natreté buď čiernou, alebo hnedou farbou. Druhá možnosť je relevantnejšia, pretože vďaka nej je príslušenstvo originálne.</p><p>Zatiaľ čo mnohé iné bezdrôtové nabíjačky ležia na stole alebo nočnom stolíku, PG950 sa skladá z dvoch posuvných polovíc. Ide o akúsi dokovaciu stanicu, pretože toto príslušenstvo umožňuje držať smartfón aj v naklonenej polohe. Pomáha to pri rýchlom oboznámení sa so súvisiacimi správami, keď napríklad pracujete na počítači. Zároveň sa ukázalo, že zariadenie nie je menej výkonné ako vyššie uvedená verzia od Bankina, tu výstupné napätie dosahuje 9 voltov. Nehovoriac o materiáli použitom pri konštrukcii puzdra. Je to polykarbonát, ale veľmi dobre imituje kožu – niečo podobné som už videl v tabletoch a phabletoch radu Galaxy Note. Je zaujímavé, že nie každý hosť spozná toto zariadenie ako nabíjačku, niekto ho určite bude považovať za bezdrôtový reproduktor alebo niečo podobné.</p><p>Na oficiálnej webovej stránke sa uvádza, že príslušenstvo je určené pre Samsung Galaxy S8. V skutočnosti je však táto nabíjačka o niečo univerzálnejšia – funguje s mnohými ďalšími juhokórejskými smartfónmi. Pred kúpou sa však pozrite na recenzie a hodnotenia a zistite, či je váš telefón uvedený v produkte.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dobrý vzhľad;</li><li>Dokáže držať smartfón v naklonenej polohe;</li><li>Obsahuje adaptér z micro-USB naUSB Type-C;</li><li>Podporuje sa rýchle nabíjanie;</li><li>Vhodný pre mnohé smartfóny Samsung;</li><li>Zariadenie je k dispozícii v mnohých Slovenskách obchodoch;</li><li>Cena je nižšia ako 5K. Euro.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vydáva hluk;</li><li>V balení nie je kábel USB.</li></ul><h3>Bezdrôtová nabíjacia základňa Mophie</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Bezdrôtová nabíjacia základňa Mophie

Táto bezdrôtová nabíjačka je dostatočne veľká podložka, na ktorú môže používateľ smartfónu. Je natretý čiernou farbou a v súprave používateľ nájde kábel s napájacou jednotkou. Povrch príslušenstva má špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá nedovolí, aby váš smartfón so skleneným telom skĺzol. Samotnú nabíjačku je ťažké premiestniť.

Cena tohto modelu je približne 5300rub. Podporuje ju väčšina smartfónov, ktoré sú založené na štandarde Qi. To znamená, že príslušenstvo určite nabije iPhone8, iPhone X, Samsung Galaxy S9 a mnoho ďalších podobných zariadení. Nehovoriac o prítomnosti silných magnetov. Zariadenie držia prísne v polohe, ktorá mu umožňuje odoberať maximálne množstvo elektrickej energie. Príslušenstvo poskytuje maximálne 5 V. Aj tento údaj však stačí na to, aby ste svojmu gadgetu dodali prúd 2A (skutočný údaj závisí od toho, aký smartfón naň položíte). Materiál použitý na telo je plast a polyuretán – v tomto ohľade by ste od príslušenstva nemali očakávať nič zvláštne. Čo sa týka rozmerov, priemer podložky nie je väčší ako 97 mm. Bezdrôtová nabíjačka Mophie je najmenšia v našom hodnotení.

Výhody

 • Nabíjanie je univerzálne;
 • Dodáva sa so všetkým, čo potrebujete;
 • Príslušenstvo je rovnako klzké ako smartfón na ňom;
 • Tento výrobok sa dodáva s magnetmi;
 • Ľahko sa nosí so sebou, nezaberá veľa miesta v taške alebo batohu;
 • Náklady nemožno označiť za neúnosné;
 • Dlhá životnosť.

Nevýhody

 • Rýchle nabíjanie nie je kompatibilné so všetkými smartfónmi;
 • V Slovenskách obchodoch sú zriedkavé.

Samsung EP-N5100B
GRU

Hodnotenie: 4.6

Výhody

 • Vysoký výkon;
 • Smartfón môžete držať v dvoch polohách;
 • Za rozumnú cenu;
 • Podložka je pogumovaná;
 • Má indikáciu úrovne nabitia;
 • Žiadne silné teplo;
 • Dlhá životnosť;
 • K dispozícii v mnohých Slovenskách obchodoch.

Nevýhody

 • Nie je to najlepší dizajn;
 • Nabíjanie nie je vždy rýchle.

Nillkin Magnetická bezdrôtová nabíjačka Car II

Hodnotenie: 4.5

Nillkin Magnetická bezdrôtová nabíjačka Car II

Najlacnejšia bezdrôtová nabíjačka v našom hodnotení. V Slovenskom maloobchode toto zariadenie stojí len 1600-2100rub., V závislosti od obchodu. Nízke náklady na výrobok sú spôsobené jeho úzkou špecializáciou. Ide o to, že tým, že ide o nabíjačku do auta. Na to odkazuje aj špeciálny suchý zips, vďaka ktorému príslušenstvo zostane na zásobníku, a konektor kábla pre cigaretový zapaľovač. Zaujímavosťou je, že má aj kolíček na oblečenie, ktorým sa nabíjačka pripevňuje ku klimatizačnej jednotke.

Výrobok využíva silné magnety, takže nemôžete čakať, kým sa váš smartfón vysunie z jamy. Bohužiaľ, to je koniec funkcií. Tlak na náklady prinútil výrobcu upustiť od funkcie rýchleho nabíjania. Pokiaľ ide o vhodné smartfóny, potom takmer všetky zariadenia vybavené technológiou Qi. Bolo zistené, že túto bezdrôtovú nabíjačku si najčastejšie vyberajú taxikári, ktorí potrebujú používať svoj smartfón ako GPS navigátor.

Výhody

 • Jedna z mála bezdrôtových nabíjačiek pre autá;
 • Zariadenie je všestranné;
 • Prakticky nekĺže;
 • Veľmi nízke náklady;
 • Robustný dizajn;
 • Pár držiakov je súčasťou balenia;
 • K dispozícii v mnohých obchodoch v Rusku;
 • Nielenže sa nakláňa, ale aj otáča.

Nevýhody

 • Žiadna podpora rýchleho nabíjania.

Záver

Toto je zoznam najlepších bezdrôtových nabíjačiek dostupných na Slovenskom trhu. Ako ste si možno všimli, majú rôzne tvarové faktory a cena všetkých týchto produktov sa výrazne líši. Teraz si musíte premyslieť, s akou sumou ste ochotní sa rozlúčiť, a potom môžete začať nakupovať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: