Najlepšie tablety na prácu v taxíku

Ideálny spoločník pre vášho taxikára. Môžete ho používať ako navigátor, spustiť aplikáciu Aggregator alebo dokonca sledovať obľúbené filmové programy, keď čakáte na zákazníkov. A vôbec to nemusí byť drahé!Vybrali sme 5 najlepších tabletov pre prácu v taxislužbe, ktoré ponúkajú dokonalú kombináciu ceny a funkčnosti – lacné, ale spoľahlivé a rýchle.

Ako si vybrať tablet pre svoju taxislužbu – na čo si dať pozor

Mnoho dobrých modelov tabletov na použitie v taxislužbe nájdete mimo nášho hodnotenia. Pri výbere týchto zariadení je potrebné dodržiavať niekoľko tipov.

Tip 1: Skontrolujte procesor

Hlavnou požiadavkou na tablet, ktorý sa používa na navigáciu, je rýchle a presné GPS. Rýchlosť tohto bezdrôtového modulu závisí priamo od výrobcu a špecifikácií procesora. Takže čipy Qualcomm Snapdragon a MediaTek poskytujú dostatočne dobré pripojenie k satelitom; Intel Atom sa zapína veľmi dlho a hľadá satelity; a Rockchip a Allwinner vôbec nepodporujú GPS.

Takže pri výbere tabletu pre taxík stojí za to venovať pozornosť predovšetkým modelom s procesormi Qualcomm Snapdragon, MediaTek, ako aj vlastným čipom (napríklad Huawei HiSi

 • Budete potrebovať Kirin alebo Samsung Exynos.).

  Tip 2: Odhad veľkosti internej pamäte

  Je to interná pamäť, do ktorej sa ukladajú rôzne údaje používateľa vrátane nainštalovaných aplikácií a stiahnutých offline máp pre navigačný softvér. Nachádza sa v ňom aj operačný systém. Množstvo internej pamäte teda priamo určuje výkon tabletu.

  V roku 2018 je „minimálna použiteľná“ veľkosť trvalej pamäte pre tablet 16 GB. A je žiaduce, aby zariadenie s takýmto úložným zariadením bolo doplnené slotom pre karty microSD. Ak plánujete do tabletu ukladať off-line mapy pre svoje navigačné zariadenie, je vhodné venovať pozornosť modelom s 32 GB internej pamäte alebo dokonca viac.

  Náš rebríček tabletov taxislužby zahŕňa len tablety s kapacitou 16 GB. 32GB modely sú totiž pomerne drahé. Ale 16 GB pre Yandex.Postačí vám navigačné zariadenie alebo Google Maps.

  Tip 3: Batéria musí byť veľká

  Fungujúca obrazovka, často s plným jasom, a trvalé pripojenie k satelitom na určovanie polohy spotrebuje veľa elektrickej energie. Preto je pre tablet, ktorý sa má používať v taxíku, dôležitá kapacita batérie. Batéria s kapacitou 4 500 mAh stačí na napájanie tabletu v priemere na 3 hodiny navigácie bez pripojenia k sieti.

  Ak nemáte nabíjačku do auta, na dlhšie cesty by ste mali zvoliť tablety s batériou s kapacitou 6000-7000 mAh.

  Tip 4: Oplatí sa vybrať si tablety s podporou mobilného internetu

  Takmer všetky moderné navigačné systémy, ako napríklad Google Maps a Yandex.Navigátor, preberanie máp a pokynov na jazdu z internetu. Pre tablety určené na prácu v taxíkoch je teda nevyhnutné pripojenie k mobilnej sieti. A s pripojením na internet aspoň 3G bude rýchlosť tohto pripojenia stačiť na plynulé načítanie aktuálnych informácií o mapách.

  Napriek tomu je na použitie vo veľkých mestách s vysokou návštevnosťou žiaduce pripojenie k sieťam 4G LTE. Navigačné služby totiž sťahujú nielen mapy, ale aj informácie o dopravných zápchach, aktuálnej dopravnej situácii, rýchlostných radaroch, nehodách atď..

  Tip 5: 8-palcové tablety sú pohodlnejšie ako 10-palcové

  Veľkosť obrazovky tabletu taxislužby neurčuje množstvo informácií, ktoré sa na ňu zmestia. Záleží však na pohodlnosti umiestnenia zariadenia na prístrojovej doske. Kompaktné 7- alebo 8-palcové tablety sa ľahšie umiestnia vedľa čelného skla ako 10-palcové – budete ich musieť umiestniť inde. Napríklad vedľa radiacej páky.

  Hodnotenie najlepších tabletov pre taxi

  Nomináciapriestornázov výrobkucena
  Hodnotenie najlepších tabletov pre taxíky1Huawei MediaPad M2 8.0 LTE
  2Lenovo Tab 4 TB-8504X 16Gb10 230€
  3Samsung Galaxy Tab A 8.0 SM-T355 16Gb12 913€
  4Prestigio Grace PMT3101 4G6 347€
  5Digma Citi 7507 4G4 990€

  Huawei MediaPad M2 8.0 LTE

  Hodnotenie: 4.8

  Huawei MediaPad M2 8.0 LTE

  Prečo prvé miesto: Skvelá obrazovka, „rýchle“ GPS, dobrá batéria, podpora 4G LTE.

  Popis: Tablet, ktorý sa hodí na všetko – aj na pokyny, aj na sledovanie filmov pri čakaní na klienta, aj na surfovanie po internete počas voľného dňa. Značkový osemjadrový procesor HiSi

 • 2GHz Kirin 930 je doplnený 2 GB RAM pre vysoký výkon; zatiaľ čo 8-palcový TFT IPS displej s rozlíšením 1920 × 1200 pixelov poskytuje ostrý, jasný a sýty obraz.

  Tablet má 16 GB internej pamäte, z čoho má používateľ k dispozícii približne 9 GB. Umožní vám dokonca stiahnuť offline mapy Navitel a jazdiť bez internetu – hoci zariadenie má aj modul mobilného pripojenia 4G LTE.

  Kapacita vstavanej batérie tabletu je 4800 mAh. Vďaka optimalizácii hardvéru vystačí na 4-5 hodín aktívnej navigácie s neustálym sťahovaním máp z mobilného internetu. Na nabíjanie tabletu sa používa štandardný konektor micro USB.

  Výhody

  • Najlepší výsledok v našom rebríčku;
  • Dobrá výdrž batérie;
  • Vynikajúca kvalita obrazovky;

  Nevýhody

  • Klzký kovový kryt, takže budete musieť venovať trochu času a úsilia výberu kolísky;
  • Príliš veľa predinštalovaného softvéru;
  • Na proprietárny operačný systém EMUI si budete musieť zvyknúť;

  Lenovo Tab 4 TB-8504X 16Gb

  Hodnotenie: 4.7

  Lenovo Tab 4 TB-8504X 16Gb

  Druhé miesto v kategórii Taxi Tablety: Najlepší pomer ceny a kvality, priemerný výkon, ale dostatočný na prácu.

  Popis: Lenovo Tab 4 TB-8504X je tablet strednej triedy, ktorý bol pôvodne navrhnutý ako „pracovné zariadenie“. Výkon zariadenia nestačí na moderné hry, ale na použitie v taxíku alebo napríklad v „mobilnej kancelárii“ – bude stačiť. Konkrétne je tablet vybavený štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 425 s taktom 1.4GHz, ktorý je doplnený 2GB RAM a 16GB interným úložiskom. K dispozícii je slot na kartu MicroSD.

  Tablet má 8-palcový displej TFT IPS s rozlíšením 1280 × 800 pixelov. Tým sa zabezpečí, že prvky rozhrania sú dostatočne škálovateľné, aby bolo možné napríklad letmým pohľadom na displej zariadenia zobraziť názov ulice.

  Tablet podporuje 4G LTE a je vybavený batériou s kapacitou 4 850 mAh, čo je o niečo viac ako líder rebríčka, ale celková výdrž batérie týchto zariadení je rovnaká.

  Výhody

  • Rýchly studený štart GPS a spoľahlivá komunikácia so satelitmi;
  • Jednoduché a prehľadné rozhranie;
  • Spoľahlivé mobilné pripojenie na internet (vďaka tomu je tablet dobrou voľbou na cesty mimo mesta);

  Nevýhody

  • Nepohodlné umiestnenie konektora na nabíjanie;
  • Krátky nabíjací kábel je súčasťou balenia;
  • Pomalé nabíjanie;

  Samsung Galaxy Tab A 8.0 SM-T355 16Gb

  Hodnotenie: 4.7

  Samsung Galaxy Tab A 8.0 SM-T355 16Gb

  Prečo tretie miesto: Priemerný výkon, ale vysoká spoľahlivosť.

  Popis: Na treťom mieste v našom rebríčku je tablet strednej triedy od spoločnosti Samsung. Galaxy Tab A 8.0 SM-T355 sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou a optimálnym výkonom. Štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s taktom 1 CPU pre rýchlosť tabletu.2 GHz, ktorú dopĺňa 2 GB RAM a 16 GB interného úložiska. K dispozícii je slot na kartu MicroSD.

  Tablet je vybavený 8-palcovým displejom TFT PLS s rozlíšením 1024 × 768 pixelov. Matricová technológia má nižšiu spotrebu energie ako IPS, takže vstavaná batéria s kapacitou 4200 mAh poskytuje až 6 hodín výdrže pri zapnutom displeji, aktívnom systéme GPS a neustálom pripojení LTE.

  Výdrž batérie navyše zvyšuje operačný systém Android 5.1 s dodatočnou optimalizáciou zo strany výrobcu.

  Výhody

  • Tichý, nevýrazný zvuk zo zabudovaného reproduktora;
  • Príliš tenký rám obrazovky sa môže zdať nepohodlný;
  • Množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré nie sú vždy potrebné;

  Nevýhody

  • Malá trvalá pamäť;
  • Kamera bola pridaná „na zaškrtnutie“.
  • Nie príliš hlasný zabudovaný reproduktor;

  Grace PMT3101 4G

  Hodnotenie: 4.6

  Prestigio Grace PMT3101 4G

  Prečo štvrté miesto: Dobrý výkon pre ultra rozpočtový tablet, mobilný internet cez 4G.

  Náš rebríček ultrarozpočtových tabletov otvárame vlajkovým modelom od spoločnosti Prestigio – Grace PMT3101 4G. Zariadenie je založené na štvorjadrovom procesore MediaTek MT8735 s taktom 1 GHz, ktorý je doplnený 2 GB pamäte RAM a 16 GB interného úložiska. K dispozícii je slot na kartu MicroSD s podporou externých diskov do veľkosti 64 GB.

  Tablet je vybavený 10.1-palcový displej TFT IPS s rozlíšením 1280 × 800 pixelov. Obsahuje aj dva sloty na kartu SIM, nechýba ani podpora vysokorýchlostného mobilného internetu 4G LTE.

  Hlavnou výhodou tabletu je veľká 6000mAh batéria. Zariadenie vydrží v aktívnom režime s neustále zapnutou obrazovkou, geolokalizáciou a mobilným internetom až 4 – 5 hodín. Nabíja sa cez štandardný port Micro USB, takže stačí prakticky akákoľvek nabíjačka do auta.

  Výhody

  • Dobrý výkon (na ultra-rozpočtový tablet)
  • Rýchly studený štart GPS a spoľahlivé pripojenie k satelitom.
  • Vynikajúca kvalita obrazovky (podanie farieb, sýtosť);

  Nevýhody

  • Tichý, nepočuteľný zvuk zo zabudovaného reproduktora;
  • Rámčeky obrazovky sú príliš tenké, môže sa vám to zdať nepohodlné;
  • Veľa predinštalovaných aplikácií, ktoré nie sú vždy potrebné;

  Digma Citi 7507 4G

  Hodnotenie: 4.4

  Digma Citi 7507 4G

  Prečo piate miesto: Minimálny výkon, ale najnižšia cena.

  Popis: Na konci rebríčka Digma Citi 7507 4G – tablet pre najnenáročnejších používateľov. Jeho hlavnou prednosťou je veľmi nízka cena. Preto ani výkon nie je príliš vysoký – zodpovedá zaň štvorjadrový procesor Spreadtrum SC9832, taktovaný na 1.3 GHz, ktorý je doplnený 2 GB pamäte RAM a 32 GB interného úložiska.

  Pomalý procesor spôsobuje, že studený štart systému GPS trvá niekoľko sekúnd. Spojenie so satelitmi však drží spoľahlivo a stabilne.

  Tablet je vybavený 7-palcovým displejom TFT IPS s rozlíšením 1280 × 800 pixelov. Napriek tomu, že zariadenie patrí do rozpočtového cenového segmentu, jeho obrazovka je jasná, sýta a má dobré podanie farieb.

  Tablet podporuje aj mobilný internet 4G LTE a má 2500 mAh batériu, ktorá vystačí na 1-2 hodiny navigácie v samostatnom režime. Radšej nechoďte von bez nabíjačky do auta.

  Výhody

  • K dispozícii je pripojenie 4G, spoľahlivo udržiava sieť;
  • Dobrá kvalita obrazovky;
  • Spoľahlivá komunikácia so satelitom;

  Nevýhody

  • Povrchová úprava obrazovky nie je zo skla, ale z plastu odolného proti poškriabaniu;
  • Nízky výkon;
  • Krátka výdrž batérie;
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: