Najlepšie tablety pre internet

Tablet je veľmi praktické zariadenie na surfovanie na internete. Na veľkej obrazovke sa stránky zobrazujú buď v bežnom „počítačovom“ vzhľade, alebo v rozložení špeciálne prispôsobenom rozhraniu dotykovej obrazovky. Okrem toho mnohé tablety podporujú režim viacerých okien, ktorý výrazne zjednodušuje prácu s viacerými aplikáciami – napríklad s prehliadačom a messengerom – súčasne.

Zoradili sme 10 tabletov ideálnych na internet.

Ako si vybrať tablet na internet: 5 užitočných tipov

Aby sa internetový tablet stal skutočne užitočným a praktickým zariadením, ktoré poskytne pohodlný prístup k mobilnej sieti takmer odkiaľkoľvek, je vhodné dodržiavať pri výbere niekoľko tipov.

 1. Typ mobilného internetu– 4G LTE. Triedy mobilného internetu sa líšia predovšetkým rýchlosťou prístupu. 3G poskytuje stabilnú rýchlosť 500 kbit/s len v blízkosti veže (najlepšie aj bez pohybu), 4G LTE „rozdáva“ aspoň 1 Mbit/s, aj keď účastník cestuje v aute. Okrem toho sú vo väčšine tabletov generácie spätne kompatibilné. Ak teda váš tablet podporuje 4G LTE, pravdepodobne sa bude môcť pripojiť aj k sieťam 3G. Opak nie je pravdou. Samozrejme, 4G LTE vedie k vyššej spotrebe batérie, ale v mnohých prípadoch je lepšie obetovať výdrž batérie ako rýchlosť a stabilitu pripojenia.
 2. Obrazovka– Najmenej 8 palcov. „Virtuálne DPI“ internetového rozhrania tabletu závisí od uhlopriečky obrazovky. V zariadeniach, ktoré sú vybavené displejom s uhlopriečkou 7 palcov alebo menej, je predvolene povolený režim zobrazenia „telefón“. V dôsledku toho môže byť ich používanie na surfovanie na internete trochu nepohodlné. Len viac-menej „nedávne“ tablety so systémom Android 7.0 Nougat a novšie, podpora prepínania DPI. Napriek tomu, že je rok 2018, len veľmi málo výrobcov vydáva zariadenia s aktuálnymi verziami operačného systému.
 3. Batéria– Aspoň 5000 mAh.Neustále pripojenie k mobilnému internetu aktívne spotrebúva batériu. Ak teda chcete, aby váš tablet vydržal pripojený aspoň niekoľko hodín, vyberte si zariadenie s pamäťou RAM aspoň 5000 mAh. Na druhej strane batéria s kapacitou 6000-7000 mAh a vyššou vystačí na celý deň aktívneho používania.
 4. Kapacita pamäte RAM– Najmenej 2 GB.Webové stránky zobrazené na obrazovke tabletu sú uložené v hlavnej pamäti. Okrem toho toto „dočasné úložisko“ využíva aj samotný operačný systém a spustené aplikácie. Ak je nedostatok pamäte RAM, môže sa tablet oneskoriť, zamrznúť alebo jednoducho „zaseknúť“. „Minimálne použiteľné“ množstvo pamäte RAM pre internetové tablety v roku 2018 je 2 GB. Plynulá prevádzka bez zasekávania sa dosiahne len na zariadeniach s kapacitou 3-4 GB.
 5. Kapacita trvalej pamäte– Aspoň 16 GB. V trvalej pamäti (nazývanej aj „interná pamäť“) je uložené všetko: samotný operačný systém, ktorý môže v závislosti od intenzity úprav zaberať 3-8 GB miesta, aplikácie nainštalované používateľom, rôzne fotografie, hudba, stiahnuté údaje a mnoho, mnoho ďalšieho. Preto je na správne fungovanie zariadenia potrebná veľká trvalá pamäť. Najmenej 16 GB – a to je úložný priestor, ktorý budete musieť pravidelne čistiť. Samozrejme, lepšie s 32 alebo 64 GB interného úložiska.
 6. Ďalšie funkcie a výrobcovia. Ostatné funkcie si môžete vybrať podľa svojich potrieb. Milovníci mobilného fotografovania potrebujú tablet s dobrým fotoaparátom; chcú sledovať online filmy a reklamy – s vysokým rozlíšením obrazovky, pre tých, ktorí si zvykli nosiť celú knižnicu médií – s podporou kariet MicroSD od 64 GB. Keď už hovoríme o výrobcoch, sú tu štyri spoločnosti – Huawei a Lenovo v cenovo dostupnom segmente; Samsung v strednej triede a Apple v najvyššej triede.

Hodnotenie najlepších tabletov pre internet

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie lacné tablety pre internet (do 10000 €)1Huawei MediaPad T3 8.0 16Gb LTE9 990€
2Lenovo Tab 4 TB-8504X 16Gb 4G10 400€
3Huawei MediaPad T3 10 16Gb LTE10 390€
Najlepšie tablety pre internet podľa ceny/výkonu (rozpočet do 25000)1Samsung Galaxy Tab S2 8.0 SM-T719 LTE 32Gb24 590€
2Huawei MediaPad M3 8.4 64Gb LTE24 390€
3Lenovo Tab 4 TB-X704L 64Gb21 990€
Najlepšie tablety pre prémiový internet1Apple iPad Pro 12.9 128Gb Wi-Fi + Cell
  ar
61 860€
2Samsung Galaxy Tab S3 9.7 SM-T825 LTE 32Gb35 500€
Najlepšie tablety na internet s dobrou batériou1Lenovo Tab 4 TB-X304L 32Gb13 490€
2Lenovo Tab 3 Business X70L 16Gb17 989€

Najlepšie lacné tablety na internet (do 10000 Euro)

Huawei MediaPad T3 8.0 16Gb LTE

Hodnotenie: 4.8

Huawei MediaPad T3 8.0 16Gb LTE

Prečo na vrchole rebríčka: Najlacnejší s viac-menej optimálnymi parametrami.

Popis: Ultra rozpočtový tablet Huawei MediaPad T3 8.0 je skvelá kúpa, ak chcete zariadenie, ktoré vám umožní surfovať na webe, ale máte obmedzený rozpočet. Hardvérová platforma zariadenia je založená na energeticky úspornom štvorjadrovom procesore Qualcomm Snapdragon 425 s taktom 1.4GHz, ktorý je doplnený 2GB RAM a 16GB interným úložiskom. Vo všeobecnosti ide o „nevyhnutné minimum“.

Tablet je vybavený celkom dobrou obrazovkou. 8-palcový displej je vyrobený technológiou TFT IPS, ktorá poskytuje dobrú reprodukciu farieb a široké pozorovacie uhly, pričom má rozlíšenie 1280 × 800 pixelov, čo je 170 dpi.

Tablet podporuje štandard 4G LTE používaný v Rusku a SNŠ a dokáže pracovať aj v sieťach 3G. Batéria zariadenia má kapacitu 4800 mAh, ale vďaka optimalizácii hardvéru je dostatočná kapacita na jeden deň.

Výhody

 • Jasná, sýta obrazovka so živými farbami;
 • Pevne skonštruované a ľahké zariadenie;
 • Optimálny výkon pri surfovaní na webe;

Nevýhody

 • Veľmi hlasné reproduktory aj pri minimálnej úrovni;
 • Žiadne automatické nastavenie jasu;
 • Zvláštne umiestnený nabíjací konektor;

Lenovo Tab 4 TB-8504X 16Gb 4G

Hodnotenie: 4.7

LENOVO TAB 4 TB-8504X 16GB 4G

Prečo druhé miesto v rebríčku: Dobrá kombinácia ceny a špecifikácií a takmer čistý Android.

Popis: Dobrá alternatíva k predchádzajúcemu tabletu. Obe zariadenia (Huawei MediaPad T3 a Lenovo Tab 4) sú postavené na rovnakej hardvérovej platforme, a preto sú ich špecifikácie podobné. Tento tablet je tiež založený na štvorjadrovom procesore Qualcomm Snapdragon 425 s taktom 1.4GHz, ktorý je doplnený 2GB RAM a 16GB interným úložiskom. Rovnaké sú aj obrazovky – 8-palcová matica TFT IPS s rozlíšením 1280 × 800 pixelov.

Hlavný rozdiel medzi zariadeniami je v softvéri. Zatiaľ čo tablet Huawei beží na proprietárnom operačnom systéme EMUI založenom na Androide, zásahy do plášťa zariadenia Lenovo sú minimálne. Je to takmer čistý Android 7.1 Nougat – okrem neštandardného Launchera.

Tablet Lenovo je tiež vybavený o niečo väčšou batériou s kapacitou 4 850 mAh. Batéria vydrží jeden deň zmiešaného používania.

Výhody

 • Optimálny výkon pri surfovaní na webe;
 • Takmer čistý Android 7.1;
 • Čistý a bohatý stereo zvuk;

Nevýhody

 • Pomalé nabíjanie z napájacieho adaptéra;
 • Veľmi krátky nabíjací kábel je súčasťou balenia;
 • Fotoaparát nezvláda dobre „neprirodzené“ podmienky snímania (príliš svetlé, príliš tmavé atď.)..);

Huawei MediaPad T3 10 16Gb LTE

Hodnotenie: 4.7

Huawei MediaPad T3 10 16Gb LTE

Prečo tretie miesto v rebríčku: Rovnaká hardvérová platforma ako pri 8-palcovej verzii, ale nižšia hustota pixelov na obrazovke.

Popis: Ide v podstate len o 10-palcovú verziu tabletu Huawei MediaPad T3, ktorý sa v našom rebríčku ultrarozpočtových mobilných internetových zariadení umiestnil na prvom mieste. Hardvérová platforma je rovnaká ako u jeho predchodcov – energeticky úsporný štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 425 s taktom 1.4 GHz, 2 GB RAM a 16 GB pevnej pamäte.

Hlavným rozdielom je obrazovka. Tu je to 9.6-palcový, hoci si zachováva na túto uhlopriečku pomerne nízke rozlíšenie 1280 × 800 pixelov. Bodky sú vizuálne viditeľné, čo môže ľuďom, ktorí sú zvyknutí na obrazovky s rozlíšením FHD, pokaziť používateľský zážitok z tabletu.

Dokonca aj batéria je tu rovnaká ako v prvom modeli – 4 800 mAh. A keďže medzi tabletmi nedošlo k žiadnym konkrétnym zmenám v hardvérovej platforme, poskytujú úplne rovnakú výdrž batérie – približne 10 hodín zmiešaného používania.

Výhody

 • Jasná, sýta obrazovka;
 • Optimálny výkon a čerstvá verzia operačného systému;
 • Tenké, ľahké, dobre skonštruované puzdro;

Nevýhody

 • Vizuálne viditeľná nízka hustota pixelov;
 • Pomalé nabíjanie z dodávaného zdroja napájania;
 • Žiadne snímače priblíženia a intenzity svetla;

Najlepšie tablety pre internet podľa pomeru cena/výkon (rozpočet do 25000)

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 SM-T719 LTE 32Gb

Hodnotenie: 4.9

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 SM-T719 LTE 32Gb

Prečo najlepšie hodnotené: Vysoký výkon a úžasná obrazovka.

Popis: Ak plánujete na tablete sledovať video (filmy, seriály alebo len filmy), tento model sa oplatí vziať bez váhania. Tabliet Samsung Galaxy Tab S2 je vybavený veľmi kvalitnou obrazovkou s vynikajúcou reprodukciou farieb. 8-palcový snímač je vyrobený technológiou Super AMOLED Plus, ktorá poskytuje realistické odtiene a hlbokú čiernu. Má tiež rozlíšenie 2048 × 1536 pixelov ako Retina. Okrem toho potešenie zo sledovania videa prinesú stereo reproduktory.

Ďalšie technické vlastnosti tabletu sú tiež dobré. Poháňa ho osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 652 s taktom 1.8 GHz, ktorú dopĺňa 3 GB pamäte RAM a 32 GB interného úložiska.

Batéria tabletu je pomerne „malá“ – jej kapacita je 4000 mAh. Vďaka displeju AMOLED a optimalizácii hardvéru však zariadenie vydrží na jedno nabitie až 8-9 hodín

Výhody

 • Jasný, sýty displej s vysokým rozlíšením, realistickým podaním farieb a hlbokou čiernou;
 • Vysoký výkon a dobrá výdrž batérie;
 • Štíhla, ľahká a kvalitná konštrukcia;

Nevýhody

 • Nie je to najkvalitnejší fotoaparát;
 • Množstvo predinštalovaných, nie vždy potrebných programov;
 • Pomalé nabíjanie;

Huawei MediaPad M3 8.4 64Gb LTE

Hodnotenie: 4.8

Huawei MediaPad M3 8.4 64Gb LTE

Prečo druhé miesto v rebríčku: Vysoký výkon a dostatok trvalej pamäte.

Popis: MediaPad M4 je vlajková loď spoločnosti Huawei pre rok 2016 a je skvelý na surfovanie po internete. Od svojho vydania zostal relevantný, ale stratil na cene, takže je teraz výhodný, ak chcete „hustle“ zariadenie strednej triedy.

Tablet je vybavený najmä vlastným osemjadrovým procesorom HiSi

 • Kirin 950 s taktom 2.3 GHz, ktorú dopĺňa 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska. Hlavnou výhodou Huawei MediaPad M3 je však obrazovka. Pri uhlopriečke 8.4-palcová obrazovka má rozlíšenie 2560 × 1600 pixelov a je vyrobená technológiou TFT IPS, ktorá poskytuje dobrú reprodukciu farieb a široké pozorovacie uhly.

  Batéria tabletu má kapacitu 5100 mAh a vydrží 1-1.5 dní používania. Medzi ďalšie funkcie patria stereo reproduktory, 8-megapixelový fotoaparát a 2 sloty na SIM karty, ako aj podpora kariet microSD do veľkosti 128 GB vrátane.

  Výhody

  • Vysokokvalitná obrazovka s rozlíšením podobným Retina;
  • Hustá konštrukcia a kovový plášť;
  • Vysoký výkon (4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte naraz);

  Nevýhody

  • Slabý oleofóbny povlak na obrazovke;
  • Žiadna podpora rýchleho nabíjania;
  • Zadný kryt je síce hliníkový, ale poškriabe sa;

  Lenovo Tab 4 TB-X704L 64Gb

  Hodnotenie: 4.7

  Lenovo Tab 4 TB-X704L 64Gb

  Prečo tretie miesto v rebríčku: Vysoký výkon, ale nižšie rozlíšenie obrazovky ako u jeho predchodcov.

  Popis: Tab 4 je vlajková loď spoločnosti Lenovo pre rok 2017. Preto je v čase vydania vybavený najlepším hardvérom. Hardvérová platforma zariadenia je založená najmä na osemjadrovom procesore Qualcomm Snapdragon 625 s taktom 2.0 GHz, ktorý je doplnený 4 GB pamäte RAM a 64 GB interného úložiska.

  Obrazovka zariadenia je 10.1-palcová matica IPS, ktorá má vyššie rozlíšenie ako F

   l HD (čo je 1920 × 1200 pixelov). Technológia displeja ponúka dobrú reprodukciu farieb a široké pozorovacie uhly. Tablet je tiež vybavený stereo reproduktormi, ktoré poskytujú vysokokvalitný priestorový zvuk.

   Hlavná výhoda tabletu – obrovská batéria. S kapacitou 7000 mAh poskytuje až 2 dni výdrže batérie pri zmiešanom používaní. Rýchle nabíjanie cez USB typu C, takže vydrží pripojený aspoň hodinu.

   Výhody

   • 64 GB internej pamäte;
   • Dlhá životnosť batérie;
   • Režim zdieľania priestoru pre viacerých používateľov;

   Chyby

   • Sklenený zadný panel, vďaka ktorému je puzdro klzké;
   • Fotoaparát nerobí veľmi dobré snímky;
   • Ťažké;

   Najlepší tablet pre prémiový internet

   Apple iPad Pro 12.9 128Gb Wi-Fi + Cell
    ar

   Hodnotenie: 5.0

   Apple iPad Pro 12.9 128Gb Wi-Fi + Cell<ul></div><p>ar “ src=“/wp-content/uploads/2023/09/93716666194131-14lu.jpg“ title=“Apple iPad Pro 12.9 128Gb Wi-Fi + Cell</p><ul>ar“><p>Prečo prvé miesto: Vlajková loď spoločnosti Apple, profesionálny tablet. Potrebujete ďalšie argumenty?</p><p>Popis: Apple iPad Pro – špeciálna „profesionálna“ verzia tabletov od spoločnosti Cupertino. Zariadenia určené pre kreatívnych profesionálov a firemných používateľov, ktoré ponúkajú maximálny výkon a zároveň veľkú veľkosť. Uhlopriečka obrazovky tabletu je 12.9in. Rozlíšenie displeja – celkom Retina, je 2732 × 2048 pixelov.</p><p>Hardvérová platforma tabletu je založená na vlastnom procesore Apple A9X, ktorého špecifikácie, ako je pre spoločnosť typické, neboli zverejnené. Je však známe, že pamäť RAM v zariadení je 4 GB. Interná pamäť s kapacitou 128 GB, ktorá stačí napríklad na uloženie takmer celej knižnice médií iTunes.</p><p>Kapacita batérie 38.5Wh a tablet má výdrž batérie približne 9 hodín aktívneho používania. iPad Pro má aj stereo reproduktory a 8Mpx fotoaparát.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dlhá výdrž batérie (až niekoľko dní autonómneho používania);</li><li>Podpora stylusu Apple Pencil a maximálne pohodlie pri úprave grafických súborov;</li><li>Skvelý zvuk;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Zlé balenie;</li><li>Dlhý čas nabíjania;</li><li>Nedostatočná optimalizácia niektorých užitočných aplikácií;</li></ul><h3>Samsung Galaxy Tab S3 9.7 SM-T825 LTE 32Gb</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Samsung Galaxy Tab S3 9.7 SM-T825 LTE 32Gb

   Prečo druhé miesto: Najlepšia alternatíva k iPadu Pro – ale len 32 GB internej pamäte.

   Popis: Vlajková loď spoločnosti Samsung pre rok 2017. Rovnako ako jeho predchodca má obrazovku Super AMOLED s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov ako Retina. S uhlopriečkou displeja 9.7 palcov, čo je dostatočne vysoká hustota bodov, aby ich nebolo možné vidieť voľným okom.

   Hardvér tabletu je založený na špičkovom procesore Snapdragon 820 od spoločnosti Qualcomm, ktorý má štyri výpočtové jadrá a pracuje s taktom 2 MHz.15GHz. Doplnené 4 GB pamäte RAM štvrtej generácie a 32 GB interného úložiska. K dispozícii je slot na kartu MicroSD.

   Medzi nesporné prednosti tabletu patrí aj fotoaparát. Tu má rozlíšenie 13 megapixelov. Okrem toho je zariadenie vybavené batériou s kapacitou 6 000 mAh, stereo reproduktormi, konektorom USB typu C s podporou rýchleho nabíjania a modulom NFC na bezkontaktné platby.

   Výhody

   • Obrazovka Super AMOLED (vynikajúca reprodukcia farieb, široké pozorovacie uhly, hlboká čierna);
   • Podpora písania poznámok pomocou stylusu na zamknutej obrazovke;
   • Vynikajúci zvuk (reproduktory navrhnuté spoločnosťou AKG;

   Nevýhody

   • Málo internej pamäte; bude musieť použiť kartu MicroSD;
   • Drahé a vzácne príslušenstvo;
   • Nespoľahlivý lak, ľahko sa poškriabe;

   Hodnotenie najlepších internetových tabletov s dobrou batériou

   Lenovo Tab 4 TB-X304L 32Gb

   Hodnotenie: 4.8

   Lenovo Tab 4 TB-X304L 32Gb

   Prečo najvyššie hodnotenie: 7000mAh batéria a vynikajúce komponenty.

   Popis: Hlavnou výhodou tabletu Lenovo Tab 4 TB-X304L je dlhá výdrž batérie. Pri aktívnom používaní vydrží pracovať 12 hodín, čo znamená, že ho budete musieť nabíjať každých pár dní. Zároveň je veľmi „rýchly“ – dostatočný výkon na drvivú väčšinu „bežných“ úloh.

   Hardvérová platforma tabletu je konkrétne založená na štvorjadrovom procesore Qualcomm Snapdragon 425 s taktom 1.4GHz, ktorú dopĺňa 2GB RAM a 32GB interná pamäť. Obrazovka je vyrobená technológiou TFT IPS, ktorá poskytuje vysoký jas a dobré podanie farieb, má uhlopriečku 10.1 palec a rozlíšenie 1280 × 800 megapixelov.

   Medzi ďalšie funkcie patria stereo reproduktory a 5-megapixelový hlavný fotoaparát.

   Výhody

   • Vysoký výkon, ktorý stačí na väčšinu každodenných úloh a hier;
   • Android 7.1 s minimálnymi úpravami od výrobcu;
   • Vysoká výdrž batérie;

   Nevýhody

   • Hlavný a predný fotoaparát s nízkym rozlíšením;
   • Slabý oleofóbny povlak obrazovky;
   • Nemá svetelný senzor ani automatické nastavenie jasu;

   Lenovo Tab 3 Business X70L 16Gb

   Hodnotenie: 4.7

   Lenovo Tab 3 Business X70L 16Gb

   Prečo druhé miesto v rebríčku: Batéria tiež s kapacitou 7000 mAh, ale o niečo nižší výkon a len 16 GB trvalej pamäte.

   Popis: Lenovo Tab 3 Business je príkladný internetový tablet strednej triedy. Jeho hardvérová platforma je založená na štvorjadrovom procesore MediaTek MT8735 s taktom 1.3 GHz, doplnená o 2 GB pamäte RAM a 16 GB interného úložiska. K dispozícii je podpora kariet MicroSD s maximálnou kapacitou 64 GB.

   Obrazovka tabletu – 10.1″, mierne vyššie rozlíšenie F

    HD: 1920 × 1200 pixelov. Vďaka technológii TFT IPS ponúka dobrú reprodukciu farieb a vysoký jas.

    Batéria s kapacitou 7000 mAh poskytuje až 1.Výdrž batérie 5-2 dni. Zariadenie sa môže pochváliť aj stereo reproduktormi a 8-megapixelovým hlavným fotoaparátom.

    Tablet má však málo senzorov – iba akcelerometer. Takže automaticky neupravuje jas ani nevypína displej, keď je kryt zatvorený.

    Výhody

    • Optimálne na vykonávanie väčšiny každodenných úloh;
    • Až niekoľkodňová výdrž batérie v režime zmiešaného používania;
    • Vysokokvalitná obrazovka (rozlíšenie, podanie farieb, jas);

    Nevýhody

    • Málo internej pamäte;
    • Plastový náter obrazovky so slabým oleofóbnym povlakom;
    • Pomalé nabíjanie;
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: