11 Najlepší čínski stavitelia lodí

*Najlepšie podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je nevyhnutné odborné poradenstvo.

Lodný motor vám pomôže ušetriť energiu a dostať sa na miesto rybolovu rýchlejšie vďaka malému člnu cez rybník. V prípade člnov a jácht je hlavným zdrojom energie na pohon, pretože hmotnosť lode veľmi sťažuje ručné pádlovanie. Ale kúpiť si motor aj pre malú loď nie je luxus, takže niektorí z nich považujú za vhodné zvážiť čínskych výrobcov, ktorí si získali povesť spoľahlivých. Práve s tým vám pomôže náš článok. V tomto prehľade sú uvedení „čistokrvní“ čínski výrobcovia aj značky z iných krajín, ktoré presunuli svoju výrobu do Číny.

Hodnotenie najlepších výrobcov lodných motorov z Číny

Pri zostavovaní rebríčka TOP 11 naši odborníci zohľadnili sortiment a vlastnosti výrobkov čínskych výrobcov. To zahŕňa: rôzne výkony lodných motorov, možnosti motorov (2 a 4 taktné), rozmery záďovej rúry, typ zapaľovania, pripojenie diaľkového ovládania atď. . Pozornosť sme venovali aj hodnoteniam zákazníkov, ktoré nám pomohli vybrať spoľahlivých a dôveryhodných výrobcov.

HodnoteniemiestoVýrobcaHodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov lodných motorov z Číny1HDX5.0
2

arsun

4.9
3Mar

 • n
 • 4.8
  4Magnum4.7
  5Sharmax4.6
  6Zongshen4.5
  7SEA PRO4.4
  8Toyama4.3
  9Gladiátor4.2
  10Seanovo4.1
  11Spoločnosť Jet Marine4.0

  HDX

  Hodnotenie: 5.0

  HDX

  Top of the line je výrobca, ktorého motory sú známe svojím čiernym dizajnom trupu s červenou vlnovkou. V Rusku sa spaľovacie motory tejto čínskej spoločnosti predávajú už viac ako 10 rokov. Dvoj- a štvortaktné lodné motory v katalógu. Rozsah výkonu prvej skupiny sa pohybuje od 2.6 až 75 litrov.., a 2.6-40 .. Podľa štatistík a recenzií je najobľúbenejším motorom pre lode model T 2.6 CBMS. Je to jedna z najdostupnejších čínskych jednotiek, ktoré produkujú 2.6 .. Motor váži iba 9.8 kg, takže čln a všetko jeho príslušenstvo možno prepraviť k vode aj na bicykli.

  Výrobca upútal pozornosť odborníkov elektromotorom pre lode vo svojom katalógu. Ich charakteristickými vlastnosťami sú nízka hlučnosť, dobrá trakcia pri všetkých rýchlostiach a nízka hmotnosť. Je to najlepšia možnosť pre člny z PVC, aby ste nepreťažili malé plavidlo a pohodlne sa pohybovali po rybníku.

  Výhody

  • optimálny pomer hmotnosti a výkonu;
  • pohodlná rukoväť;
  • Záruka 3 roky;
  • veľmi prijateľné ceny.

  Nevýhody

  • niektoré motory majú len 1 nádrž.2 ;
  • väčšina motorov je navrhnutá pre výšku priečneho ramena 381 mm.

  arsun

  Hodnotenie: 4.9

  Parsun

  Motory tejto čínskej značky sa na domácom trhu predávajú od roku 2008 a už sa osvedčili v priebehu času a v rôznych prevádzkových podmienkach. Výrobca dodáva svoje výrobky do 65 krajín po celom svete, čo tiež svedčí o dopyte a kvalite lodných motorov. V katalógu čínskej spoločnosti nájdete dvojtaktné motory, ako aj úsporné štvortaktné varianty. Výkon sa pohybuje od 2.5 až 60 koní.. Prevažná väčšina sortimentu je určená pre malé rybárske lode a malé člny. Hmotnosť motorov sa pohybuje od 10 do 110 kg.

  Rybári vo svojich recenziách najviac odporúčajú čínsky model TE 5.8 BMS, ktorý má spätný chod a neutrál, ako aj tri režimy na jazdu v plytkej vode. Je ideálny pre nafukovacie člny s bridlicovým dnom s pevnou výškou priečneho ramena. Výrobok je vybavený vlastnou nádržou pre 2.7-litrový objem a 9-litrový prívesný motor na dlhšie plavby.

  Výhody

  • Kvalita prešla skúškou času;
  • trup natretý v niekoľkých vrstvách;
  • blokový odliatok z čistého hliníka;
  • je možné namontovať jednotku diaľkového ovládania.

  Nevýhody

  • niekoľko motorov s výkonom nad 15 koní..

  Mar
 • n
 • Hodnotenie: 4.8

  Mar<li></div><p>n“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/35616666197551-4711.jpg“ height=“299″ title=“Mar</p><li>n“><p>Slovenská výrobca s výrobnými zariadeniami v Číne pokračuje v prehľade. Spoločnosť je známa výrobou lodí, motorov, lodných skrutiek, elektrických čerpadiel a motorových olejov a jej výrobky sa predávajú v Kazachstane, Rusku a Bielorusku. Katalóg motorov obsahuje dvojtaktné prívesné modely s rozsahom výkonu od 2 do 60 l.. Štatistiky agentúr a obchodných partnerov ukazujú, že čínske výrobky patria medzi päť najobľúbenejších medzi zákazníkmi. Zákazníci uvádzajú, že motory MP40 AMH sú obzvlášť známe svojou schopnosťou priviesť lode s dĺžkou až 380 cm na rovinu, čo pomáha šetriť palivo.</p><p>Výrobca uznáva to najlepšie, pretože väčšina čínskych motorov má sklápací rumpál. Vyčnievajúcu časť nie je potrebné počas prepravy odskrutkovať, ale stačí ju „stlačiť“ smerom nahor. Pomáha predchádzať poškodeniu štruktúry. Je to tiež optimálna konverzia pre driftovanie, aby sa zabránilo „krádeži“ užitočného priestoru na malej lodi.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>praktická rukoväť motora;</li><li>Rýchle pripevnenie k priečniku pomocou upínacej skrutky;</li><li>vysokokvalitný náter trupu;</li><li>Odolnosť proti hrdzi.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>diaľkové ovládanie sa predáva len s motormi od 40 l..;</li><li>Štvortaktné motory nie sú k dispozícii.</li></ul><h3>Magnum</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Magnum

  Výrobca sa špecializuje na 2-taktné motory, z ktorých väčšina je určená pre rybárske lode a malé člny s výškou priečneho ramena 381 mm alebo S v inom systéme pomenovania. Čínsky výrobok je vybavený zapaľovaním CDI, ktoré uľahčuje získanie stabilnej iskry z výboja kondenzátora a spustenie procesu spaľovania zmesi vzduchu a paliva v spaľovacej komore. Výrobca sa tiež stará o dobré vodné chladenie motorov, takže lode s takýmito pohonnými jednotkami môžu cestovať dlhšie bez prerušenia. K tomu prispievajú aj veľké palivové nádrže s objemom 24 litrov.

  Výrobcu sme vyzdvihli kvôli efektívnej prevádzke motorov vybavených generátormi. Takéto komponenty nielenže poháňajú loď, ale aj generujú potrebnú energiu pre optiku a iné spotrebiče. To všetko šetrí energiu batérie a zvyšuje výkon čínskeho zariadenia.

  Výhody

  • premyslený systém vodného chladenia;
  • priestranné palivové nádrže;
  • optimálny pomer hmotnosti a ťahu;
  • Záruka 3 roky.

  nevýhody

  • väčšina produktov s výškou priečnika iba 381 mm.

  Sharmax

  Hodnotenie: 4.6

  Sharmax

  Čínska spoločnosť predáva motory pre lode všetkých tried za veľmi prijateľné ceny. Značka je k dispozícii v sériách SM3, SMF, SM. Rozsah výkonu je možné zvoliť od 3.5 až 30 litrov.. Zaujímavý fakt – väčšina čínskych výrobkov sa predáva v Európe, čo svedčí o vysokom dopyte a slušnej kvalite. Výrobky majú certifikát CE a sú agresívne predávané v Rusku, kde je mnoho agentúr a maloobchodných predajní.

  Odborníci považujú čínskeho výrobcu za najlepšieho vďaka použitiu špeciálnej metódy kalenia dielov pri výrobe motorov pre lode. To predlžuje životnosť motora a umožňuje mu odolávať vyššiemu zaťaženiu. Štatistiky tiež ukazujú, že percento výrobných chýb v takýchto pohonných jednotkách dosahuje iba 0.4%, u iných výrobcov z Číny môže byť toto číslo dva- až trikrát vyššie. Záručná doba 3 roky vám tiež dáva istotu v kvalitu výrobku.

  Výhody

  • Poskytuje 3-ročnú záruku;
  • Zníženie emisií znečisťujúcich látok;
  • štýlový dizajn motora;
  • dve vrstvy farby.

  Nevýhody

  • Neexistujú žiadne možnosti pre 50-60 litrov..

  Zongshen

  Hodnotenie: 4.5

  Zongshen

  V rebríčku TOP 11 pokračuje najväčšia čínska spoločnosť pôsobiaca od roku 1992. Výrobca sa špecializuje na výrobu motorov pre motocykle, malé automobily a lode. Výrobky sa vyvážajú do 80 krajín. Katalóg výrobcu obsahuje motory s výkonom od 2 do 30 litrov.., ktoré sú určené na ručné štartovanie a niektoré aj na elektrické štartovanie. Výrobky tejto značky sa medzi podobnými výrobkami iných čínskych spoločností vyznačujú relatívnou ľahkosťou v pomere k hmotnosti. Napríklad motor T30 BML váži 52 kg, zatiaľ čo konkurencia používa podobnú pohonnú jednotku s hmotnosťou 60-70 kg. Mnohé z nich majú až 5 diferenciálnych pozícií, čo rozširuje možnosti.

  Rybári vo svojich referenciách uvádzajú, že majú radi motory Zongshen, pretože sa im páči ich jednoduché používanie. Stabilne fungujú na benzín od rôznych výrobcov, poskytujú potrebnú rýchlosť a ťah.

  Výhody

  • Relatívne nízka hmotnosť a rozmery motorov;
  • Skromná spotreba paliva;
  • Motory lodí sú stabilné v širokom rozsahu okolitých teplôt;
  • jednoduchá údržba.

  Nevýhody

  • k dispozícii sú len dvojtaktné modely
  • maximálny výkon 30 litrov..

  SEA PRO

  Hodnotenie: 4.4

  SEA PRO

  Ďalšia čínska spoločnosť je známa výrobou člnov a vodných skútrov a spolupracuje pri vývoji s korporáciami, ako sú Yamaha a Tohatsu. V katalógu výrobcu je možné nájsť motory pre lode s výkonom od 2 do 40 litrov.., ktorý pokrýva potreby rybárov s nafukovacími člnmi a pevnými dnami. V druhom prípade, pri správnej voľbe výkonu motora od 15 litrov.., ľahko sa hobľujú. Motory tohto výrobcu sú kvalitné a majú stabilný výkon, preto je táto čínska značka dobre známa Slovenskám zákazníkom. Ale pridali sme firmu do prehľadu najlepších a kvôli spoľahlivému továrenskému baleniu, ktoré vám umožní bezpečne nakupovať tovar online a nemusíte sa obávať prepravy po celej krajine.

  Ďalšou špecialitou výrobcu je výroba motorov nielen pre lode plávajúce po vode, ale aj pre brodiace člny. Ak často plávate v bahnitých a zamokrených oblastiach pri rybolove, tieto motory so špeciálnymi skrutkami a výstrojom umožňujú bezpečný prechod oblasťou na zavážanie.

  Výhody

  • Motory sa vyrábajú na špecializovanom zariadení CNC;
  • Náhradné diely a servisné strediská sú v Rusku ľahko dostupné;
  • Predpredajné kontroly na skúšobnej stolici sa vykonávajú neustále;
  • ľahké štartovanie.

  Nevýhody

  • po uvedení do prevádzky sa môže prepravovať len vo vertikálnej polohe.

  Toyama

  Hodnotenie: 4.3

  Toyama

  Čínsky koncern sa zaoberá výrobou lodných skrutiek, lodných motorov, palivových nádrží, prúdových trysiek a vysokotlakových elektrických čerpadiel. V ponuke spaľovacích motorov pre lode sú možnosti pre 2 a 4-taktné. 3 roky záruky na všetky rady motorov. Modely sú natreté dvojitou vrstvou farby a sú dobre chránené proti vlhkosti. Zákazníci sú spokojní so širokými zarážkami riadidiel, ktoré zabraňujú skĺznutiu ruky pri ovládaní lode.

  Odborníci majú radi výrobcu pre rozmanitosť výkonu spaľovacích motorov. Má napríklad sériu TA2 s 2-litrovými motormi.. a hmotnosť 8 kg, čo je optimálne pre najmenšie nafukovacie člny. Pre lode ponúka čínska spoločnosť dvojtaktné motory s objemom do 90 litrov.. alebo 4-taktný s objemom 60 litrov.., Dokáže zrýchliť loď na slušnú rýchlosť. Tieto pohonné systémy sú vhodné nielen na turistiku v riekach alebo uzavretých vodách, ale umožňujú vám aj odvážne vyplávanie na more.

  Výhody

  • trojročná záruka;
  • veľmi cenovo dostupné;
  • široký doraz ramena kormidla;
  • veľký výber motorov z hľadiska objemu.

  nevýhody

  • niektorí zákazníci majú motory, ktoré sa neočakávane vypínajú kvôli zachytenému vzduchu v konektore, ktorý sa musí odvzdušniť pomocou zátky.

  Gladiátor

  Hodnotenie: 4.2

  Gladiátor

  Továreň čínskeho výrobcu sa nachádza v Seanove v Číne. Weihai. Je to jedna z najväčších firiem v Číne, ktorá vyrába lode a závesné motory pre nich. Výrobca má vo vývoji celkom 4 modely s kapacitou 5, 9.8, 9.9 a 15 litrov.. Z hľadiska svojich parametrov sú čínske výrobky maximálne „vyrovnané“ japonským značkám Tohatsu a Yamaha.

  Výrobca má záujem o odborníkov na predpredajnú prípravu. Po vyrobení sa pohonná jednotka podrobí 700-hodinovému testovaniu na skúšobnej stolici. Tento príkaz sa vzťahuje na všetky čínske motory vyrobené v továrni. Potom sa výrobok odošle na baliace oddelenie. Keďže čas medzi výrobou a konečným balením sa môže pohybovať v rozmedzí týždňov až mesiacov, motor sa pred vložením späť do škatule podrobí 2-hodinovej prevádzke. Tento prístup vám umožní identifikovať prípadné chyby alebo nedostatky, aby ste mohli výrobok vrátiť.

  Výhody

  • má vlastné výskumné oddelenie;
  • vyrábať až 15 000 kusov ročne;
  • moderný dizajn pohonných jednotiek;
  • prísne testovanie pred balením.

  Nevýhody

  • žiadne možnosti výkonnejšie ako 15 litrov..

  Seanovo

  Hodnotenie: 4.1

  Seanovo

  Výrobca má sídlo v. Hangzhou a pôsobí na trhu od roku 1997. Čínska spoločnosť vyrába 2 a 4-taktné prívesné pohonné systémy. Sú založené na pokročilej technológii získanej od spoločnosti Yamaha. Viac sa vyrába na dovážaných zariadeniach od spoločností ako Siemens, Desoutter, Innomatec. Pri vývoji lodných motorov spoločnosť FAW, popredný čínsky výrobca automobilov, aktívne podporuje. Sortiment čínskych výrobkov zahŕňa modely s objemom od 2 do 85 litrov..

  Zvláštnosťou výrobcu je výroba lodných pohonných jednotiek EFI, ktoré sú vybavené nielen elektronickým systémom zapaľovania, ale aj riadením vstrekovania paliva ECU (ako v moderných automobiloch). Ich rozsah výkonu je 20-60 litrov.. Čínska spoločnosť začala vyrábať tieto jednotky v roku 2018 a v súčasnosti je jedným z mála výrobcov, ktorí ponúkajú tieto produkty. EFI je stabilnejší pri akýchkoľvek otáčkach, menej často sa zastavuje a spotrebuje menej paliva. V recenziách sa zákazníkom páčia motory EFI, pretože majú elektrický výťah z vody, ktorý uľahčuje odstránenie vrtule „nohou“.

  Výhody

  • prísny systém testovania;
  • Vyrobené na nemeckom zariadení;
  • Certifikáty CE, VCA a EPA;
  • K dispozícii sú motory EFI.

  Nevýhody

  • niektoré modely sú pomerne drahé.

  Spoločnosť Jet Marine

  Hodnotenie: 4.0

  Spoločnosť Jet Marine

  Dokončuje preskúmanie čínskej spoločnosti Jet Marine, ktorej výrobky sú na domácom trhu relatívne nové. Medzi prívesné lodné motory, výrobca ponúka 2-taktné jednotky v piatich variantoch, ktorých rozsah výkonu sa pohybuje od 2.6 až 15 litrov.. Existujú 4-taktné modely s podobným rozsahom výkonu. Na všetky produkty sa vzťahuje 1-ročná záruka. Aj keď sortiment tu nie je najvyšší, ale výrobca vyrába rôzne modely s výškou priečnika – 381 alebo 440 mm, takže výrobky sú vhodné nielen pre PVC lode, ale aj pre priestrannejšie plavidlá.

  Výrobca je považovaný za najlepšieho, pretože venuje veľkú pozornosť detailom, ktoré ovplyvňujú životnosť pohonných systémov vo vlhkom prostredí. Napríklad chladiace kanály motorov sú z vnútornej strany pozinkované. Vrtuľa a záďová rúra, cez ktorú prechádzajú výfukové plyny, sú tiež vyrobené z čistého hliníka.

  Výhody

  • Mnohé motory sú vybavené elektronickým zapaľovaním;
  • zásobovanie benzínom s reverznou slučkou;
  • spoľahlivá ochrana trupu pred účinkami riečnej a morskej vody;
  • 2 a 4-taktné varianty.

  Nevýhody

  • Žiadna verzia s väčším výkonom ako 15 litrov..;
  • záruka na výrobok len 1 rok.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: