10 najlepších elektrických vyžínačov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Benzínové vyžínače sa svojho času stali neskutočne populárnymi. Bežné zastrihávače sú minulosťou. Je však nemožné nepriznať, že takéto zariadenia majú niekoľko nevýhod. Vyžadujú najmä benzín v blízkosti a sú tiež veľmi hlučné. Preto sa mnohí ľudia v súčasnosti obracajú na elektrické zastrihávače, ktoré sa na pultoch obchodov začali objavovať pomerne nedávno. Zistime, ktorý model sa oplatí kúpiť.

Najlepšie elektrické zastrihávače

111 E
NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie elektrické zastrihávače s výkonným motorom1STAVR TE-1700P6 373 €
2Huter GET-1700B7 390 €
3SOYUZ GKS-35155 839 €
4Denzel TE-1400 (96612)6 870 €
5Hyundai GC 14007 932 €
Najlepšie elektrické zastrihávače podľa pomeru ceny a kvality1Oleo-Mac
10 478 €
2BOSCH AFS 23-377 991 €
3Makita UR35027 878 €
4Denzel TE-1200 (96611)5 488 €
5Greenworks 21277 230V 30cm Deluxe4 390 €

Najlepšie elektrické zastrihávače s výkonným motorom

STAVR TE-1700R

Hodnotenie: 4.9

STAVR TE-1700R

Ako prvý v našom prehľade zvážime elektrický vyžínač od značky STAVR, ktorý je ideálny na kosenie buriny a kríkov. Tento model je vybavený motorom s výkonom 1700 wattov, ktorý umožňuje strihať aj najsilnejšie druhy stoniek. Motor tohto nástroja je umiestnený v hornej časti, takže je vhodný na mokrú trávu.

Model je vybavený konštrukciou rukoväte, ktorá je posuvná, vytvára pohodlnú obsluhu. Súčasťou balenia je strunová cievka s vlascom s hrúbkou 2 mm, ktorá je vhodná na kosenie trávy. Aj ako rezací prvok s použitím špeciálneho noža z vysokokvalitnej ocele určeného na odstraňovanie buriny s hrubými stonkami. Rýchlosť nožov môže dosiahnuť 10000 otáčok za minútu. Súčasťou balenia je šesťhranný kľúč, L-klúč a kľúč na rýchlu a jednoduchú výmenu vlákna alebo čepele.

V tomto trimri má pomerne nízku hladinu hluku, je to len 78 dB, vďaka tomu môže byť použitý v miestach, kde je prah hlasitosti. Zastrihávač má bezpečnostný kryt, ktorý je určený na ochranu obsluhy pri používaní nástroja. Ramenný popruh na pohodlné ovládanie. Tento model je šetrný k životnému prostrediu a vďaka skladaciemu ramenu sa veľmi ľahko prepravuje.

Výhody

 • výkonný 1700-wattový motor;
 • Motor zariadenia sa nachádza v hornej časti;
 • posuvná rukoväť zastrihávača;
 • pohodlná rukoväť s posuvným držadlom;
 • dobré vybavenie;
 • nízka hladina hluku;
 • ochranný kryt;
 • neznečisťuje životné prostredie;
 • skladací výložník.

Nevýhody

 • dostatočne ťažký.

Huter GET-1700B

Hodnotenie: 4.8

Huter GET-1700B

Ďalší praktický elektrický zastrihávač. Farba tohto modelu sa líši od ostatných modelov v našom prieskume. Takmer všetky komponenty sú sfarbené do čierna. Niektorým sa nebude páčiť, iní ho budú milovať. Čo sa týka ceny, Huter GET-1700B sa zvyčajne predáva za 5 tis. Euro. To je prípad, keď elektrická kosačka plne ospravedlňuje svoju cenu.

Máte pocit, že najviac peňazí bolo investovaných do použitého motora. Jeho výkon je nastavený na 1,7 kW. Tak ako pri väčšine ostatných elektrických vyžínačov je motor namontovaný na hornej strane stroja. Vďaka tomu je jeho používanie o niečo jednoduchšie, najmä s popruhom cez rameno. Tento motor umožňuje otáčanie lopatky rýchlosťou až 8 000 otáčok za minútu./Výkon za minútu, ktorý je dostatočný pre väčšinu prevádzkovateľov. Ak potrebujete kosiť mladú trávu, nôž môžete nahradiť rybárskym vlascom. Dodáva sa s príslušnou cievkou.

Výrobca tejto elektrickej kosačky sa snažil znížiť hmotnosť svojho výtvoru. Preto nie je potrebná batéria. Ušetril aj na drôte, ktorý sa ukázal ako príliš krátky. Takmer všetci majitelia takéhoto elektrického náradia však majú k dispozícii predlžovací kábel, ktorý situáciu zachraňuje.

Tento model má T-rukoväť. Mnoho ľudí ho nazýva bicykel. Práca sa ukáže byť celkom pohodlná, aj keď je veľmi dlhá. Je príjemné, že sa dá nastaviť výška rukoväte. Tento boom však vyvoláva niekoľko otázok. Ak sa prvý oblúkový zastrihávač, ktorý otvoril naše hodnotenie, dokáže sklopiť, tu sa tak nestane. To znamená, že preprava zariadenia nie je taká jednoduchá, ako by sme chceli. Dôležitejšia je však skutočnosť, že hriadeľ je prakticky nezničiteľný. Je ťažké ho poškodiť, aj keď to chcete urobiť úmyselne.

Možno je Huter GET-1700B vhodnou voľbou na kúpu. Je potešiteľné, že výrobca tohto elektrického náradia implementoval aj motor s pozvoľným rozbehom. To znamená, že zastrihávač nezastraší ani staršie osoby.

Výhody

 • Dodáva sa s dvojmilimetrovým vlascom;
 • Veľmi vysoký výkon;
 • Hmotnosť nie je nadmerná;
 • Výška rukoväte je nastaviteľná;
 • Je implementovaný motor s mäkkým štartom;
 • Zariadenie je veľmi spoľahlivé;
 • Cenovo dostupný.

Nevýhody

 • Nie veľmi dlhý drôt;
 • Konštrukcia nie je skladacia;
 • Slabá kontaktná skupina.

SOYUZ GKS-3515

Hodnotenie: 4.7

SOYUZ GKS-3515

Pozrime sa na vynikajúci model elektrického vyžínača od značky SOYUZ, ktorý sa používa na úpravu okrajov trávnika a kosenie trávy, takto. Telo tohto elektrického náradia je vyrobené v nebesky modrej farbe. Model je vybavený motorom s výkonom 1500 W a rýchlosť otáčania noža dosahuje 10 000 otáčok za minútu. Žiadne škodlivé emisie vďaka elektromotoru. Motor je na vrchu, takže môže kosiť vlhkú trávu. Takéto usporiadanie motora zabezpečuje aj dobré rozloženie hmotnosti vyžínača.

Kvôli bezpečnosti je táto jednotka vybavená špeciálnym štítom, ktorý zabraňuje poraneniam pri práci. Tento model môže byť vybavený buď linkou, alebo nožom. Pokiaľ ide o podávanie vlasca, v tomto modeli je poloautomatické a vykonáva sa dotykom cievky so zemou.

Úspora miesta pri skladovaní a preprave vďaka sklopnej rukoväti, ktorú možno nastaviť aj výškovo. Aj rukoväť v tvare písmena J umožňuje nastaviť sklon rukoväte. Kryt je vyrobený z vysokokvalitného plastu a nepodlieha deformácii a mechanickému poškodeniu. Je vybavený ramenným popruhom, ktorý znižuje únavu.

Výhody

 • výkonný 1500-wattový motor;
 • motor zariadenia sa nachádza v hornej časti;
 • rukoväť zastrihávača je posuvná;
 • Kábel a nôž možno použiť na kosenie;
 • Zastrihávač má dobré rozloženie hmotnosti;
 • ochranné sklo;
 • žiadne výfukové emisie;
 • Podávanie linky je poloautomatické;
 • Rukoväť J je nastaviteľná v sklone.

Nevýhody

 • dostatočne ťažký.

Denzel TE-1400 (96612)

Hodnotenie: 4.7

Denzel TE-1400 (96612)

Tento elektrický vyžínač je z väčšej časti natretý žltou farbou. Sú tu však čierne škvrny – touto farbou sú natreté aspoň gripy a ochranný kryt. Čo sa týka ceny, je stredná. Ruskí predajcovia najčastejšie žiadajú Denzel TE-1400 za necelých šesť tisíc Euro. Mimochodom, „šesť“ sa nachádza aj v špecifikáciách: toľko kilogramov váži toto zariadenie.

Podobne ako mnohé iné elektrické zastrihávače, ani Denzel TE-1400 nemá batériu. To znamená, že musíte použiť napájací kábel. Je tradične pomerne krátky, takže je potrebné zakúpiť predlžovací kábel.

Tento nástroj má známy dizajn. Rovná tyč je doplnená T-rukoväťou (rukoväťou bicykla). Príjemné je, že rukoväť je nielen výškovo nastaviteľná, ale je aj skladacia. Tiež spokojný s balíkom zariadení. V krabici s elektrickým náradím našiel ramenný popruh, bez ktorého nie je možná žiadna dlhodobá práca, a nôž, potrebný na odstránenie kríkov a konárov, a niektoré zásoby rybárskeho vlasca.

Motor je umiestnený v hornej časti zariadenia, vďaka čomu sa náradie veľmi pohodlne ovláda. Výkon motora je 1400 wattov. Nie je to rekord, ale stačí to na to, aby sa lopatka roztočila na 7500 otáčok za minútu.Väčšinou žltej farby; Tento elektrický zastrihávač je z väčšej časti žltý /min.

Stručne povedané, tento nástroj je odolný, praktický a nie príliš drahý. Aké sú však jeho nevýhody?? Bez nich by ste sa, samozrejme, nezaobišli. Po prvé, táto elektrická kosačka môže byť príliš hlučná, ale je ďaleko od benzínových náprotivkov. Po druhé, zariadenie by malo mať variátor, ktorý znižuje otáčky. Po tretie, spúšť sa niektorým ľuďom zdala príliš tesná. výrobca by bol schopný znížiť vibrácie.

Výhody

 • Nie tak drahé;
 • Dobre vybavené;
 • Veľmi vysoký výkon;
 • Praktická skladacia rukoväť;
 • Odolný dizajn.

Nevýhody

 • Mierne zvýšenie vibrácií rukoväte;
 • Nie veľmi dlhý kábel;
 • Šírka rezu nie je príliš veľká;
 • Dlhodobá nepretržitá prevádzka je prakticky nemožná;
 • Spúšť je veľmi tuhá.

Hyundai GC 1400

Hodnotenie: 4.7

Hyundai GC 1400

Je známe, že názov Hyundai zdieľa niekoľko juhokórejských spoločností, ktoré kedysi tvorili jeden celok. Hyundai GC 1400 je výrobcom elektrického náradia a rôznych spotrebičov pre automobily vrátane tých, ktoré sú poháňané rovnakou elektrickou energiou. Väčšina ich výrobkov je natretá tmavozelenou farbou blízkou modrej. Elektrický vyžínač Hyundai GC 1400 má rovnakú farebnú schému. Nebolo však takmer čo maľovať. Dizajn bol čo najviac zjednodušený, v súvislosti s tým, čo len kryt motora a ochranný kryt vystupujú proti výložníku. A rukoväť s gumovou rukoväťou na konci, z ktorých jedna má červenú spúšť.

Tento model umožňuje šírku kosenia až do 42 cm. Nie je tu zberný kôš na trávu ani kolesá – ak by tam boli kolesá, výrobok by sa nazýval kosačka na trávu. Motor sa nachádza v hornej časti výložníka. Ak by bola nižšie, je nepravdepodobné, že by obsluha mohla aktívne pohybovať strunovou kosačkou. Výkon motora 1400 W. Ide o vynikajúci výsledok, ktorý poskytuje rýchlosť otáčania až 7500 otáčok za minútu./min. A to pri použití noža! Ak ho vymeníte za rybársky vlasec, rýchlosť sa ešte zvýši.

Na rozdiel od mnohých konkurentov sa Hyundai GC 1400 môže pochváliť skladacím výložníkom. Pokiaľ ide o rukoväť, je to rukoväť tvaru T. Má pocit, že všetci výrobcovia elektrických zastrihávačov si osvojili rukoväť na bicykli, pretože ju považujú za najpohodlnejšiu. Je dobré, že sa dá nastaviť výška rukoväte. V recenziách sa často uvádza, že nástroj môže obsluhovať aj pomerne vysoká osoba.

Karoséria a paluba sú plastové. Kvôli zníženiu hmotnosti sa kov vyradil. Vyššie opísaní konkurenti však majú aj mnoho plastových komponentov. Ďalšou vecou, ktorú nemôžete prehliadnuť, je absencia batérie. Majitelia elektrických kosačiek budú potrebovať predlžovací kábel. A v niektorých prípadoch aj generátor.

Zastrihávač nie je lacný. V Slovenskách obchodoch stojí 7 tisíc Euro. Euro. Výpredaje však ponúkajú o niečo lepšiu cenu. Za tieto peniaze môžete očakávať veľmi bohatú sadu funkcií. V krabici sa však štandardne nachádza samotná kosačka, 2 mm lanko, nôž a ramenný popruh.

Bohužiaľ, tento vyžínač na predaj stále neodporúčame. Faktom je, že pri vytváraní nástroja sa niečo pokazilo. Ak si prečítate recenzie, nájdete všetky druhy opisov porúch. Jedna osoba vyhorela motor po dvoch rokoch používania. Iní sa vyjadrili k zvýšeným vibráciám spôsobeným skladacou konštrukciou výložníka. Plastová doska na prístrojovej doske sa po chvíli zlomila. Napriek tomu treba poznamenať, že Hyundai GC 1400 sa ukazuje oveľa lepšie ako jeho čínski kolegovia, ktorí si nezaslúžili miesto v našom hodnotení

Výhody

 • Hmotnosť nepresahuje 5,2 kg;
 • Nie je to najchudobnejší výrobok;
 • Veľmi výkonný motor;
 • Výškovo nastaviteľná rukoväť;
 • Slušná šírka rezu;
 • Materiály príjemné na dotyk.

Nevýhody

 • Cenovka neuspokojí každého;
 • Zložiteľný hriadeľ spôsobuje zvýšené vibrácie;
 • Vysoký nárast tepla po 10 minútach
 • Môže byť chybný po roku a pol až dvoch rokoch prevádzky.

Najlepšie elektrické zastrihávače pre pomer ceny a kvality

Oleo-Mac111 E

Hodnotenie: 4.9

Oleo-Mac<tr></div><p>111 E“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/3721666197961-5810.jpg“ height=“231″ title=“Oleo-Mac</p><tr>111 E“><p>Elektrická kobylka sa zvyčajne predáva za 5 až 7 tisíc. Euro. Mnohí výrobcovia majú dojem, že ľudia si nebudú kupovať drahšie výrobky tohto typu a dajú prednosť zložitejším zariadeniam (napr. kosačkám na trávu). Niektoré spoločnosti si však stále trúfajú vyrábať elektrické zastrihávače, ako napríklad Oleo-Mac</p><tr>111 E. Ak si ho chcete kúpiť, budete musieť minúť 12 tisíc. Euro.<p>Motor je tu skrytý pod oranžovo natretým plastovým krytom. Nachádza sa v hornej časti výložníka. Veľkosť motora sa môže zdať predimenzovaná. To však platí len pri pohľade na fotografie. Ak pôjdete do obchodu, môžete byť prekvapení, aké kompaktné je toto náradie. A ľahký! Hmotnosť stroja je menej ako 4,5 kg, čo je viac, ako sa dá dosiahnuť s ktorýmkoľvek z predchádzajúcich modelov. Má niektoré funkcie, ktoré iné elektrické kosačky nemajú. Za zmienku stojí najmä antivibračný systém. Nízka hmotnosť a absencia vibrácií umožnili výrobcovi obmedziť model na relatívne kompaktnú D-rukoväť. Výška je nastaviteľná, a preto ju môže používať úplne každý operátor.</p><p>Na rozdiel od vyššie uvedených zastrihávačov má tento model zakrivené rameno. Linka je na konci vybavená veľkým deflektorom, ktorý zabraňuje tomu, aby listy a úlomky konárov lietali do tváre obsluhy. Mimochodom, má šírku kosenia približne 36 cm. Nie je to rekord, ale určite nie extrémne nízky.</p><p>Motor, ktorý je tu umiestnený, má výkon 1100 wattov. Opäť to nie je ideálne. Ale aj to stačí na roztočenie 2 mm vlasca pri veľmi vysokej rýchlosti. A čepeľ nie je súčasťou balenia. V krabici však nájdete ramenný popruh, vďaka ktorému je práca pohodlnejšia; ■ „Nie každý si to môže dovoliť; ■“ Cena neuspokojí každého.</p><p>Napriek antivibračnému systému sa krovinorez stále chveje. Niektorí zákazníci však našli spôsob, ako proti tejto živelnosti bojovať. Ale je takmer nemožné bojovať s dlhou, vláknitou trávou. Obsluha musí v pravidelných intervaloch odstraňovať prekážky, inak sa motor začne spúšťať a prehrievať. Jedným zo spôsobov, ako sa tomuto problému vyhnúť, je zmenšiť šírku kosenia – v tomto prípade sa tráva zvyčajne odhodí na stranu skôr, ako sa stihne zvinúť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Žiadne prehrievanie pri zmenšovaní šírky kosenia;</li><li>Slušný výkon;</li><li>Veľmi nízka hmotnosť;</li><li>Antivibračný systém je zabudovaný;</li><li>Rukoväť je výškovo nastaviteľná;</li><li>Dlhá životnosť motora.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Stále môžete cítiť vibrácie;</li><li>Hustú burinu je ťažké pokosiť;</li><li>Plastové časti sú pomerne krehké;</li><li>Veľmi vysoká cena.</li></ul><h3>BOSCH AFS 23-37</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=BOSCH AFS 23-37

Ako je známe, nemecká spoločnosť BOSCH sa snaží natrieť všetky svoje elektrické nástroje tmavozelenou farbou. AFS 23-37 je k dispozícii aj v rovnakej farebnej schéme. Napriek pomerne vysokej cene, ktorá dosahuje 7 tis. Táto elektrická kosačka má veľmi slabý motor. S výkonom 950 W je ťažké očakávať, že zariadenie bude úspešne bojovať s končatinami, takže nákup tohto modelu sa odporúča, ak sa budete starať len o trávnik.

Výrobok dokáže pokosiť až 37 cm široký pás. Počas prevádzky začne motor otáčať nástroj rýchlosťou 6000 otáčok za minútu./minúta. Mimochodom, nemusí to byť vždy len čiara. V tomto prípade sa však šírka rezu zníži na 23 cm. To je typické pre všetky takéto nástroje. Čepeľ nájdete v skrinke s náradím. Má ramenný popruh a veľmi hrubý vlasec.

Motor je podľa očakávania umiestnený na hornom konci žacej lišty. Nadstavce sú tiež odnímateľné. To je dobré, pretože nástroj môžete ľahko prepravovať v kufri auta. A zároveň je to zlé, pretože takáto konštrukcia vždy vedie k zvýšeniu vibrácií. Kupujúci sa však na to nesťažujú. Je možné, že Nemcom sa ho podarilo nejakým spôsobom potlačiť. Ponúkajú aj dvojročnú záruku. Nie je to zlé, nie je veľa konkurentov, ktorí sa s ním môžu pochváliť.

Palubná doska a telo sú vyrobené z plastu, v tomto ohľade sa BOSCH AFS 23-37 nelíši od iných elektrických zastrihávačov, ktoré majú podobnú cenovku. Rukoväť má tvar písmena D. Ako to má byť, je výškovo nastaviteľný. Celá hmotnosť stroja je menej ako 5,3 kg. Dosiahnutie takejto ľahkosti sa dosiahlo najmä tým, že sa upustilo od batérie. Chcete používať túto elektrickú kosačku?? Uistite sa, že máte predlžovací kábel.

Nakoniec je potrebné poznamenať, že kupujúci BOSCH AFS 23-37 môže požadovať dodatočnú dodávku rybárskeho vlasca. Ako je uvedené vyššie, súprava sa dodáva s nástrojom s priemerom 3,5 mm. Na kosenie tenkej trávy je to príliš veľa. Problémom je, že toto zariadenie podporuje iba patentovaný vlasec, ktorý sa predáva za veľmi hmatateľné peniaze.

Výhody

 • Odolná konštrukcia;
 • Vyžínač si poradí aj s veľmi hustou trávou;
 • Výška rukoväte je ľahko nastaviteľná;
 • Nie príliš veľké vibrácie;
 • Nástroj je veľmi ľahký;
 • Plast je príjemný na dotyk; rukoväť je ľahko nastaviteľná.

Nevýhody

 • Drahý kábel;
 • Motor by mohol byť výkonnejší.

Makita UR3502

Hodnotenie: 4.7

Makita UR3502

Ďalší zástupca nášho hodnotenia, predaný za 8 tisíc. Euro. Je poháňaný 1000-wattovým elektromotorom. Žiadna batéria, napájanie je výhradne zo zásuvky. Kábel je krátky – iba 0,3 m. Už sme však viackrát spomínali, že majiteľ akéhokoľvek elektrického vyžínača bude určite potrebovať predlžovací kábel.

Tento model je jedným z tých, ktoré sú vybavené rukoväťou typu D. A veľmi malé, čo sa niektorým bude zdať nepohodlné;. Výška rukoväte je nastaviteľná, v tomto ohľade žiadne sťažnosti. Plast a paluba sú vyrobené z plastu, čo je typické aj pre väčšinu súčasných elektrických kaziet.

Hmotnosť zariadenia je 4,9 kg. Vďaka tomu patrí k najľahším v našom výbere. Jeho motor dokáže roztočiť linku až do 6 500 otáčok za minútu./min. S týmto žacím zariadením môže byť šírka kosenia až 35 cm. Nie je to rekord, ale v teréne dlho nevydrží. Mimochodom, súčasťou balenia nie je nôž. Je to nezvyčajné, pretože nejde o rozpočtový nástroj. Zákazníci však hlásia nedávnu aktualizáciu tohto modelu. V krabici teraz nájdete cievku s vlascom a nôž. A samozrejme popruh cez rameno.

Výrobky Makita vo všeobecnosti nemajú žiadne problémy z hľadiska konštrukčnej spoľahlivosti. Tento model však prakticky uzatvára náš prehľad z určitého dôvodu. V recenziách sa uvádza, že jeho životnosť je jeden a pol až dva roky. Niekto má po takom dlhom čase pokazenú prevodovku. Iní ľudia majú problémy s držiakom, ktorého skrutky sú vyrobené z mäkkého kovu. Ostatné majú poškodený násobiteľ. Makita UR3502 však niekomu poslúži oveľa dlhšie!

Výhody

 • Dobrá motorová brzda;
 • Nevyrovnáva sa zle ani s burinou;
 • Výšku rukoväte možno meniť;
 • Nie je veľmi ťažký;
 • Vibrácie nemožno nazvať veľkými;
 • Nie je to najtesnejšia spúšť.

Nevýhody

 • Pre vysokých ľudí je lepšie nekupovať;
 • Staršie verzie neboli vybavené nožom;
 • Upevňovacie skrutky sú vyrobené z príliš mäkkého kovu;
 • K zlyhaniu dochádza po roku alebo roku a pol.

Denzel TE-1200 (96611)

Hodnotenie: 4.6

Denzel TE-1200 (96611)

Jeden z najdostupnejších zastrihávačov v našom hodnotení. V Slovenskách obchodoch nestojí viac ako 5 tisíc Euro. Euro. A zatiaľ čo zvyčajne majú lacné elektrické kosačky rukoväť v tvare bicykla, tu je rukoväť v tvare písmena D. Niektorým ľuďom to vyhovuje viac, iní z toho nie sú až takí nadšení. Výška rukoväte je nastaviteľná a je absolútnou nevyhnutnosťou pre každého používateľa.

Napriek svojej hmotnosti iba 4,7 kg má veľmi výkonný motor. Myslím, že nikto nebude tvrdiť, že 1200 wattov je málo. Takýto výkon postačuje na krútenie nástroja pri otáčkach až do 7000 ot/min./min. Ak ho zvolíte správne, môžete kosiť nielen trávu, ale aj malé vetvičky a kríky. Mimochodom, dodáva sa s celkom dobrým nožom. Linka nie je zabudnutá, má priemer 2 mm. Je tam ramenný popruh, ale je príliš krátky. Ak ste vysoká osoba, budete si musieť vybrať iný model alebo použiť elektrický zastrihávač bez pásu.

Denzel TE-1200 má dĺžku strihu približne 38 cm. Ak prejdete z čiary na čepeľ, šírka sa predvídateľne zmenší na 25 cm.

Bohužiaľ, tento nástroj má niekoľko nevýhod. Po prvé, skladacia konštrukcia výložníka spôsobuje zvýšené vibrácie. S týmto nástrojom sa neodporúča pracovať dlhšie ako dve až tri hodiny. Po druhé, výrobok má krátky drôt. Ale to je tradícia všetkých elektrických zastrihávačov. Po tretie, tento model má úprimne zlý ochranný kryt. Kvôli malej veľkosti takmer nešetrí pred kúskami lietajúcej trávy. Takže bez okuliarov nemôžete pracovať.

Výhody

 • Nízke náklady;
 • Výkonný motor;
 • Výškovo nastaviteľná rukoväť;
 • Slušná šírka rezu;
 • Relatívne nízka hmotnosť.

Nevýhody

 • Príliš malý ochranný kryt;
 • Veľmi vysoké vibrácie;
 • Krátky ramenný popruh.

Greenworks 21277 230V 30cm Deluxe

Hodnotenie: 4.5

Greenworks 21277 230V 30cm Deluxe

Na kúpu elektrického vyžínača chcete minúť len zlomok svojho platu? V takom prípade zvážte model Greenworks 21277. Cena tohto nástroja je zvyčajne 3 000 eur. Euro. Je samozrejmé, že takéto lacné zariadenie sa nezaobíde bez vážnych nedostatkov. Dokážete s tým žiť?? Zistíme to.

v prvom rade je šírka kosenia napätá. V tomto prípade nepresahuje 30 cm. To znamená, že je určený na starostlivosť o trávnik na relatívne malej ploche. Tento nástroj určite nie je určený pre bytové podniky, ktorých zamestnanci musia denne kosiť veľké množstvo trávy.

Ďalšou nevýhodou je skromný motor. Nachádza sa v spodnej časti výložníka, čo výrobcovi umožňuje vyhnúť sa zbytočným káblom. To však veľmi sťažuje presun stroja! Viac znepokojujúci je však výkon motora, ktorý je len 500 W! Pri tejto možnosti môžete zabudnúť na strihanie kríkov a konárov. Okrem toho môže problémy spôsobovať hustá tráva. Z toho je opäť jasné, že kosačka Greenworks 21277 je určená na starostlivosť o trávnik na záhrade a nie na nič iné.

Inak dizajn nie je príliš vážne sťažnosti. Slabý motor niektorých ľudí poteší, pretože ovplyvnil hmotnosť – 3,2 kg sa zdá byť zanedbateľným parametrom, takmer všetci konkurenti uvažovaní v tomto výbere sú oveľa ťažší. Zaujímavá je otočná hlava a otočné kolieska. Napájanie je zabezpečené zo zásuvky, nie z batérie, čo vôbec nie je prekvapujúce.

Zostáva dodať, že výrobok má sklopnú rukoväť. Jeho výška sa dá bez problémov nastaviť, čo je radosť pozorovať.

Za tieto peniaze je to pravdepodobne dobrá hodnota. Ak plánujete kosiť trávnik na vidieku, pravdepodobne nebudete potrebovať drahší model.

Výhody

 • Veľmi nízke náklady;
 • Nízka hmotnosť;
 • K dispozícii je otočná hlava a podporné valčeky.

Nevýhody

 • Určené len na prácu s rybárskym vlascom;
 • Minimálna šírka kosenia;
 • Motor namontovaný v spodnej časti;
 • Nízky výkon motora;
 • Vibrácie sú citeľné;
 • Zariadenie nemožno označiť za mimoriadne odolné.

Záver

Zohľadnené v našom hodnotení zastrihávače určite potešia kupujúceho. Predovšetkým všetky modely, ktoré sme uviedli, sú veľmi obľúbené a ľahko ich nájdete v špecializovaných predajniach domácich spotrebičov. Po druhé, dokonale plnia svoju hlavnú úlohu, rýchlo kosia trávu. Po tretie, sú dostatočne tiché na to, aby z nich vašich susedov bolela hlava. Stručne povedané, čaká vás dosť ťažký výber!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: