15 najlepších odrôd broskýň

*Pohľad na to najlepšie podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Nie je to tak dávno, čo boli broskyne v záhrade vzácnosťou. Mnohí záhradkári sa však ani dnes nevzdávajú pokusov o pestovanie rôznych odrôd tohto kôstkového ovocia. V južných oblastiach je pestovanie chúlostivej broskyne oveľa jednoduchšie. V oblastiach stredného a severného pásu si táto teplomilná plodina vyžaduje osobitnú starostlivosť a starostlivejší výber vhodných odrôd.

V letných domoch často rastú stromové alebo kríkové formy tejto ovocnej plodiny. Broskyne sú zvyčajne vysoké približne 3 – 4 m, ale na niektorých miestach môžu dorásť až do výšky 8 – 9 m. Niektoré odrody tejto rastliny potrebujú opeľovače. Trvanlivosť týchto plodov nie je vo všeobecnosti veľmi dlhá.

Záhradkári sa môžu tešiť z čerstvého ovocia od júla do konca septembra, ak na svojom pozemku vysadia rôzne odrody (skoré, stredne skoré, neskoré). Ak chcete pestovať kvalitnú plodinu, musíte si vybrať správnu odrodu tejto plodiny pre váš región, pričom musíte zohľadniť zloženie pôdy, podnebie a ďalšie kritériá. V tomto prehľade sme zozbierali najlepšie skoré, stredne skoré a neskoré jarné odrody broskýň.

Hodnotenie najlepších odrôd broskýň

NomináciaumiestnenieRozmanitosťhodnotenie
Najlepšie skoré odrody broskýň1Harrow Diamond5.0
2Jarné zlato4.9
3Rich May4.8
4Collins4.7
5Novoselkovsky4.6
6Čas cukru4.5
Najlepšie stredné a neskoré odrody broskýň1Earley Red5.0
2Kráľovská sláva4.9
3Red Heven4.8
4Kardinál4.7
5Veterán4.6
6Kremeľ4.5
7Aliblanca4.4
8Fleming Fury4.3
9Mráz4.2

Najlepšie skoré odrody broskýň

Prvé plody skorých odrôd broskýň možno ochutnať už v polovici júna. Úroda je plne zrelá v druhej polovici júla.

Harrow Diamond

Hodnotenie: 5.0

Harrow Diamond

Skorá dozrievajúca broskyňa Harrow Diamond je kanadská selekcia. Pomerne vysoký (3 – 4 m), husto rastúci strom. Konáre v hornej časti rastliny sa rozširujú. Listy sú kopijovité a majú vrúbkované okraje. Jeho ružové kvety vyrastajú z piatich okvetných lístkov a objavujú sa pred vyrašením listov. Harrow Diamond úplne dozrieva v júli. Broskyne sa môžu zbierať na trojročných rastlinách.

Harrow Diamond plody oválne, podlhovasté, pomerne symetrické. Môžu dosahovať hmotnosť 90-150 gramov. Červená kôra má žltý odtieň. Na jednej strane plodu je drážka. Chuť slabo výrazná. Dužina je oranžová s červenými pruhmi. Je vláknitá a veľmi šťavnatá. Kameň je hnedý, tvrdý a takmer nie je problém ho oddeliť od mäsa. Harrow Diamond má príjemnú sladkokyslú chuť.

Záhradníci ho milujú a vo svojich recenziách ho chvália za jeho schopnosť odolávať silným mrazom. Páči sa im aj to, že broskyne Harrow Diamond nepraskajú pri vysokej vlhkosti alebo pri silných dažďoch. Broskyne nepokazia svoj vzhľad hneď po zbere a dajú sa ľahko prepravovať. Harrow Diamond si získal mnoho priaznivcov svojou vyváženou chuťou.

Výhody

 • skoré dozrievanie plodín;
 • Vyvážená chuť;
 • kameň je takmer úplne oddelený od mäsa;
 • nepraská za mokra;
 • vysoká mrazuvzdornosť;
 • dobre prenosné.

Nevýhody

 • nenájdené.

Jarné zlato

Hodnotenie: 4.9

Jarné zlato

Spring Gold, skorá americká odroda broskýň, začína dozrievať koncom júna a pokrýva časť júla. Stromy sú pomerne vysoké a majú kompaktnú korunu. Rastlina je posiata ružovými kvetmi. Spring Gold sa klasifikuje ako priemyselná odroda. Dobré výsledky na miestnych trhoch. Táto broskyňa má vysokú úrodu.

broskyne Spring Gold sú stredne veľké (120-170 g). Ich tvar je mierne pretiahnutý a ich farba je jasne červená. Vzhľad týchto plodov je veľmi atraktívny. Dužina je mäsitá a jasne žltá. Táto broskyňa je voňavá a má vyváženú chuť. Kameň sa sotva oddeľuje od mäsa. Koža je stredne hrubá a hustá so zamatovým ochlpením. ľahko sa oddeľuje od ovocia.

Spring Gold údajne prináša až 52 kg broskýň za 6 rokov plodenia. Odroda je stredne odolná voči suchu, odolnosť voči teplu je nadpriemerná. Počas kvitnutia je Spring Gold odolný voči jarným mrazom. Rastlina má dobrú odolnosť, ale trpí na pleseň na listoch a čiernu škvrnitosť.

Výhody

 • Vysoké výnosy;
 • Skorý dátum dozrievania;
 • profil chuti;
 • dobrá odolnosť voči mrazu a suchu;
 • Bezpečná preprava.

nevýhody

 • Kameň sa sotva oddeľuje od mäsa.

Rich Mei

Hodnotenie: 4.8

Rich Mei

Broskyňa Rich May je skorá americká odroda. Dozrievanie začína v 20. rokoch júna a prechádza do začiatku júla. Stromy môžu dorásť do výšky 3 m. Ich horná časť má tvar gule. Rastlina rastie intenzívne a prináša bohaté výnosy. Plodenie začína v 2. roku. Môže sa pestovať pre vlastnú potrebu alebo na predaj.

Rich May má veľmi veľké (220-300 g) guľovité plody. Okrem toho zostávajú pomerne dlho po zbere a sú veľmi odolné voči hlavným chorobám. Farba zrelých plodov je tmavofialová a dužina je po rozkrojení žltá. majú vynikajúcu chuť a vôňu. V ich chuti prevláda sladkosť a sú veľmi šťavnaté. V plnej zrelosti sa jamka voľne oddeľuje.

Záhradníci v recenziách odporúčajú výsadbu sadeníc tejto rastliny na slnečných miestach a ich mierne zalievanie. Rich Mei je odolný voči mrazu a chorobám a môže sa pestovať v mnohých regiónoch. Táto broskyňa prináša stabilnú úrodu. Plody sú vysoko výnosné a vhodné na prepravu na dlhé vzdialenosti. Jednoduché pestovanie v mnohých regiónoch.

Výhody

 • Vysoko výnosná priemyselná odroda;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • jadierka sa ľahko oddeľujú od dužiny;
 • vysoká mrazuvzdornosť;
 • Dobrá odolnosť voči hlavným chorobám plodín.

Nevýhody

 • nenájdené.

Collins

Hodnotenie: 4.7

Collins

Americká broskyňa Collins je stredne skorá broskyňa. Broskyne dosahujú výšku až 3 m. Vrchná časť rastliny tvorí guľovitý tvar. Vetvy majú priemerný počet listov. Kalichovité kvety sa objavujú vo fáze pučania. Každý z nich má 5 svetloružových okvetných lístkov. Priemerný priemer kvetu dosahuje 2,8 cm. samoopelivá (na vytvorenie plodov nie sú potrební opeľovači).

Collinsov tvar ovocia je okrúhly. Môžu vážiť až 100-150 gramov. Broskyne sú oranžovo-žlté s fialovým nádychom. Šupka je mierne ochlpená a ľahko sa oddeľuje od zrelého plodu. Stred je veľmi jemný a šťavnatý. Je sladká a veľmi aromatická. Na oddelenie kôstky od dužiny stačí mierne ošúpať.

Recenzie odrody Collins sú prevažne pozitívne. Spotrebiteľom sa páči vysoká úroda týchto broskýň a skutočnosť, že pri opatrnej preprave sa dajú prepravovať na dlhé vzdialenosti. Táto broskyňa má vynikajúcu odolnosť voči plesniam a zvládne mráz až do -20 °C. Je však odolný voči mnohým chorobám.

Výhody

 • vysoké výnosy;
 • Sladké, voňavé broskyne;
 • sú počas prepravy dobre znášané;
 • Odroda nepotrebuje opeľovačov;
 • Dobre znáša sucho;
 • Nevzniká na ňom pleseň.

Nevýhody

 • Kameň sa ťažko oddeľuje;
 • nízka imunita voči mnohým chorobám.

Novoselkovsky

Hodnotenie: 4.6

Novoselkovsky

Stredne skorá broskyňa Novoselkovskij patrí medzi stolové odrody broskýň. Strom klíči slabo alebo mierne. Má zaoblenú hornú časť. Prvá úroda sa môže zbierať až 4-5 rokov po výsadbe. Hoci niektoré exempláre majú jeden plod už v 2-3 rokoch. Vysoký výnosový potenciál vďaka opeľovačom.

Novoselkovskij udáva priemernú hmotnosť (50-60 g) plodov. Okrúhle broskyne majú deliacu ryhu. Ich koža je krémovo biela so slabo pruhovanou červenkastou farbou, ktorá sa objavuje na strane obrátenej k slnku. Jemná dužina sa vyznačuje sladkou chuťou s miernou kyslosťou. Stredne veľká jama sotva zaostáva za dužinou.

Podľa recenzií je Novoselkovskiy dôstojným zástupcom zimných odolných odrôd. Dobre sa zotavuje aj po najtuhších zimách. Táto broskyňa má dobrú odolnosť proti chorobám, najmä proti poliehaniu listov. Novoselkovsky má rád svetlo a teplo. Tieto broskyne sú vynikajúce na univerzálne použitie.

Výhody

 • Opeľovači zvyšujú úrodu;
 • dobre sa zotavuje z poškodenia mrazom;
 • Nie je zlá odolnosť voči chorobám;
 • Dužina je veľmi jemná a sladká.

Nevýhody

 • S plodením by sa malo počkať 4-5 rokov;
 • jama sa neoddeľuje od tela.

Čas na cukor

Hodnotenie: 4.5

Čas cukru

Nová skorá odroda broskýň americkej selekcie Sugar Time dozrieva do 25. až 30. júna. strom je veľmi vitálny a produktívny. Odporúča sa na pestovanie v priemyselných výsadbách, ako aj na domácich pozemkoch. Cukor Time je cenený pre svoju vysokú predajnosť a konzervačnú hodnotu počas prepravy.

Cukor Čas broskýň má priemernú hmotnosť plodov 170-240 g. Majú zaoblený tvar a sú takmer celé pokryté červeným rumencom. Vôňa je minimálna. Dužina je pomerne hustá a žltá. Tieto broskyne majú výraznú chuť. Chutí sladko s medovými tónmi. Cukor Čas prináša ovocie neustále a vo veľkom množstve.

Záhradníci si broskyne Sugar Time veľmi pochvaľujú. Uvádzajú, že sadenice tejto rastliny rýchlo zakoreňujú a ľahko sa pestujú. Táto odroda broskýň je pomerne odolná voči hubovým chorobám. strom má vysokú zimovzdornosť. Táto broskyňa sa dá prepravovať na veľké vzdialenosti.

Výhody

 • dozrieva skoro;
 • Produkuje stabilné a vysoké výnosy;
 • Veľmi chutná, aromatická broskyňa;
 • ● Je dobre prepravovaný;
 • má vysokú mrazuvzdornosť.

Nevýhody

 • neboli nájdené.

Najlepšie stredné a neskoré odrody broskýň

Neskoré odrody broskýň vysádzajú tí, ktorí chcú zbierať úrodu od druhej polovice leta do začiatku jesene.

Earley Red

Hodnotenie: 5.0

Earley Red

Stredne skorá odroda broskýň Earley Red dozrievala v prvej polovici júla. Strom môže vyrásť až do výšky 3 m. Kompaktné a trvácne. Koruna je plocho zaoblená so stredne veľkými listami. Jej podlhovasté listy majú zelenú farbu a vrúbkovaný okraj. Ešte pred ich vyklíčením je bohato pokrytá ružovými kvetmi.

Plody Earley Red sú veľké (150 až 200 g). Jeho sfarbenie je karmínovo červené. Dužina je šťavnatá a jemná s viditeľnými vláknami. Je žltá s ružovým nádychom. Koža má mierne ochlpenie. Jadierka majú brázdy a jamky. Je sfarbená do hneda. Z tela sa odlepí bez väčšej námahy. Táto rastlina začína prinášať plody už tretí rok po výsadbe.

Z recenzií záhradkárov vyplýva, že Airlie Red je pomerne odolná voči hlavným chorobám plodín. Dosahuje tiež dobrú odolnosť voči mrazu, má vysoký výnos a dobre sa skladuje. Môže sa pestovať pre vlastnú potrebu alebo na komerčné využitie.

Výhody

 • dozrieva v prvej polovici júla;
 • vysoké chuťové vlastnosti;
 • Kôstka sa ľahko oddeľuje od dužiny;
 • dobre prepravované;
 • má dobrú imunitu.

Nevýhody

 • Plody až od 3. roku.

Kráľovská sláva

Hodnotenie: 4.9

Kráľovská sláva

Broskyňa Royal Glory je dôstojným predstaviteľom americkej selekcie Floyda Seigera. Čas dozrievania sa v jednotlivých rokoch líši. Často sa však začína 10. až 25. júla. Stromy sú pomerne vysoké (až 4,2 m). Mierne sa rozširuje. Čiastočne samokvitnúce. Výnosy čoskoro a v značnom množstve.

Broskyne Royal Glory vážia 150-200 g. Sú zaoblené a celé pokryté čerešňovofialovým rumencom. Nezávisí to od množstva priameho slnečného svetla ani od polohy ovocia na strome. Koža je mierne ochlpená. Dužina má oranžovú farbu. Má strednú hustotu. Je šťavnatá a voňavá. V jeho chuti prevláda sladkosť. Kameň je ťažké oddeliť od mäsa.

Broskyňa Royal Glory údajne dobre znáša prepravu. V chladničke vydrží 7-10 dní, pričom si zachováva svoju predajnosť. Jeho chuťové vlastnosti sú viac než chvályhodné. Táto broskyňa má dobrú odolnosť voči hlavným chorobám. Ak sa o ne dobre staráte a prerezávate, majú veľmi vysokú úrodu.

Výhody

 • Jedna z najlepších odrôd z hľadiska chuti;
 • Vysoký výnos;
 • prenosné;
 • vysoká odolnosť voči chorobám;
 • Čiastočne samonakvitajúca odroda.

Nevýhody

 • Kameň sa ťažko oddeľuje.

Red Heven

Hodnotenie: 4.8

Red Heven

Spomedzi amerických odrôd má broskyňa Red Heven čestné miesto. Je stredne zrelá. Strom dosahuje priemernú výšku. Jeho horná časť je dobre tvarovaná. Majú dlhú životnosť. Táto rastlina kvitne v apríli a zberať ju možno v druhej polovici júla. Plodenie začína vo 4. roku kvitnutia.

Pri odrode Red Heven je priemerná hmotnosť plodov 120-160 g. Ak pôdu dostatočne zvlhčíte, toto číslo dosiahne 200 g. Keď broskyňa dosiahne biologickú zrelosť, jej dužina je krémová s oranžovým sfarbením. Sú sladké a šťavnaté. Ich broskyňová vôňa je silná. Semeno je malé, podlhovasté a špicaté. Je ľahké oddeliť sa od tela. Koža je zamatová s jasne karmínovou farbou.

Záhradníci dostali veľmi pozitívne ohlasy na broskyňu Red Heaven. Páči sa im vysoká predajnosť a prepraviteľnosť ovocia. Môžu sa skladovať 5-7 dní bez toho, aby stratili svoju príťažlivosť a chuť. Dávajú tiež vysoké výnosy – až 40-50 kg broskýň z jedného stromu. Rastlina je dobre mrazuvzdorná; Nepotrebuje opeľovače.

Výhody

 • Lahodné a šťavnaté ovocie;
 • nepotrebuje opeľovača
 • Dobrá odolnosť voči nízkym teplotám;
 • Vysoké výnosy;
 • Dobre sa prenáša a skladuje;
 • Kameň sa ľahko oddelí od mäsa.

Nevýhody

 • Ovocie vo 4. roku života.

Kardinál

Hodnotenie: 4.7

Kardinál

Stredne neskorá broskyňa Cardinal začína dozrievať v druhej polovici leta. Samonáletové plody tejto odrody tvoria stredne veľké stromy. Vrchná časť rastliny je veľmi svieža a zaoblená. Mladé výhonky rýchlo rastú, preto ich pravidelne zastrihávajte. Plodia 2-3 roky po výsadbe. Stabilné dobré výnosy.

Okrúhle, mierne pokrčené broskyne vážia v priemere 120-150 gramov. Jeho koža má žltú farbu s karmínovým rumencom. Dužina je šťavnatá a vláknitá, svetlej piesočnatej farby. Tieto broskyne nie sú sladké. Sú sladké so správnym nádychom kyslosti. Okrem toho je Cardinal veľmi aromatický. Malé semeno sa ťažko oddeľuje od dužiny.

Záhradníci poznamenávajú, že broskyňa Cardinal je pomerne nenáročná na starostlivosť. Pre jeho úspešné pestovanie stačí dodržiavať obvyklé pravidlá pre ovocné stromy. Prepraviteľnosť týchto plodov je vysoká. Vysoko odolný voči múčnatke. Kudrnaté červy však infikujú rastliny Cardinal pomerne často. Jeho zimná odolnosť je mierna.

Výhody

 • Je to jednoduchá rastlina na starostlivosť;
 • plody sú chutné a krásne;
 • Výnosy sú stabilné a vysoké;
 • Dobrá prenosnosť;
 • netrpí plesňami.

Nevýhody

 • Kameň je zle oddelený od mäsa;
 • pomerne často trpí kuperózou.

Veterán

Hodnotenie: 4.6

Veterán

Stará kanadská odroda broskýň Veterán je stále populárna. Výška stromu nepresahuje 4 m. Vrchná časť rastliny má tvar gule. Koruna je veľmi hrubá. Samovoľná, ale prítomnosť iných odrôd broskýň v blízkosti mierne zvyšuje výnos. Hlavná úroda sa zbiera od polovice augusta. Jeden dospelý strom môže priniesť až 45-50 kg ovocia.

Zaoblené broskyne Veterán dosahujú hmotnosť 160 gramov. Majú jasne žltú farbu s červeným rumencom, ktorý pokrýva takmer celý povrch zrelého plodu. Žltkastá dužina. Je pomerne pevné, šťavnaté a aromatické. Sladšie, ale aj trpké a s náznakom kyslosti. Pripravené na zber v treťom roku po výsadbe, ale lepšie je to urobiť v 5. alebo 6. roku, aby bola rastlina už plne vyvinutá.

Podľa recenzií sú broskyne veteránov odolné, ale obávajú sa silných mrazov. Odoláva poklesu teploty až na -20-22 °C, ale poškodzuje púčiky, kvetné puky a korene lokalizované vo vrchnej vrstve pôdy. Je pomerne odolný, ale citlivý na útok mšíc. Broskyne Vetan sa dobre prepravujú na dlhé vzdialenosti a dobre sa skladujú.

Výhody

 • chutí dobre;
 • Jeden strom môže priniesť až 50 kg ovocia;
 • samoopelenie;
 • má dobrú imunitu;
 • dobre sa prepravuje na dlhé vzdialenosti.

Nevýhody

 • Napadajú ho mšice;
 • Odporúča sa zberať až v 5. alebo 6. roku.

Kremeľ

Hodnotenie: 4.5

Kremeľ

Kremlinské broskyne sú neskorá odroda. Strom je veľmi zarastený. Vrchol je široko rozvetvený a má oválny tvar. Pobočky sa aktívne rozrastajú, preto je dôležité kontrolovať ich hustotu a včas ich orezávať. Počas mrazivého počasia môžu puky kvetov zamrznúť. Broskyne tejto odrody sa môžu zbierať štvrtý rok. Dozrieva koncom leta.

Kremľské broskyne majú sýtožlté sfarbenie s koralovým rumencom na jednej strane. Sú celkom sladké a jemné. Dužina je stredne hustá, stredne šťavnatá, s jemnou broskyňovou chuťou. Plody dosahujú hmotnosť 150-200 g. mierne ochlpenie na koži. Je mäkká a zamatová. Jama je stredne veľká, oválna.

Z ohlasov záhradkárov vyplýva, že im tieto plody veľmi chutia, ale veľmi zle znášajú prepravu. Broskyne dávajú až 40 kg ovocia. To sa však výrazne líši v závislosti od podnebia v regióne a aktuálnych poveternostných podmienok. Lepšia ako priemerná odolnosť odrody Kremlevskiy voči chorobám.

Výhody

 • Výnosy na vysokej úrovni;
 • Plody sú pomerne veľké;
 • mierne šťavnaté a chutné ovocie;
 • nadpriemerná odolnosť voči chorobám.

Nevýhody

 • Zle skladované a prepravované;
 • Prerušované plodenie.

Aliblanca

Hodnotenie: 4.4

Aliblanca

Broskyňa Aliblanca je talianska neskorá odroda. Je to strom s búrlivým rastom. Prináša stabilné ovocie. Dozrievajú v prvej polovici septembra. Obzvlášť odolný voči mnohým nepriaznivým faktorom. Môže sa pestovať aj v oblastiach s chladnejším podnebím.

Plody Aliblanca sú guľaté, vážia až 200 g. Jasne červený rumenec pokrýva veľkú plochu broskyne. Dužina je veľmi chutná. Má dobre vyváženú sladkosť a kyslosť. Jeho tuhosť je stredná. Plody sú biele, s ružovými pruhmi v blízkosti kôstky. Jama nie je zrastená s telom. Leží na stohu a počas prepravy.

Podľa recenzií je broskyňa Aliblanca veľmi nenáročná na údržbu. Po výsadbe sa však musí zavlažovať. Aliblanca má dobrú odolnosť voči listovej škvrnitosti a iným chorobám. Rastlina má dobrú odolnosť voči mrazu. Mnohí ľudia ho uprednostňujú, pretože má skvelú chuť a dobré predajné vlastnosti.

Výhody

 • odolné voči nepriaznivým vplyvom;
 • Prakticky neochorie;
 • vynikajúca chuť;
 • kôstka sa dobre oddelí od dužiny;
 • dobre prepravované.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Fleming Fury

Hodnotenie: 4.3

Fleming Fury

Stredne neskorá americká odroda broskýň, Fleming Fury, dozrievajúca začiatkom jesene. Stromy silno rastú. Jeho odolnosť proti mrazu je vynikajúca. Vrchná časť rastliny je rozprestretá a trochu široká. Veľmi jednoduché na pestovanie a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť. Vhodné na pestovanie v rôznych regiónoch.

Odroda Fleming Fury má pomerne veľké plody (priemerná hmotnosť 200 gramov). okrúhleho tvaru; oranžovej farby. Jeho tmavočervená farba tvorí veľkú časť povrchu. Dužina je žltooranžová. Je veľmi šťavnatá a jemná. Jeho chuťové vlastnosti sú hodnotené ako vysoké. Jama nie je zrastená s telom. Plodenie nastáva po 3-4 rokoch.

Záhradníci upozorňujú, že Fleming Fury je nadpriemerne zimovzdorný. Jeho výnosy sú veľmi vysoké. Voľne prenosné, vysoko výnosné. Jeho odolnosť voči listovým infekciám je absolútna. Fleming Fury je známy svojou vysokou chuťou a vzhľadom.

Výhody

 • Broskyne majú skvelú chuť;
 • Dobré na kladenie;
 • Dobré na dlhé vzdialenosti;
 • Kameň sa veľmi dobre odlepuje od mäsa;
 • dobrá imunita.

Nevýhody

 • plodenie trvá 3-4 roky.

Mráz

Hodnotenie: 4.2

Mráz

Broskyňa Frost, ktorá dozrieva koncom leta, je stredne neskorá odroda. Strom sa vyvíja mierne. Plodenie začína v druhom roku po výsadbe. Jeho chuťový profil je takmer neporovnateľný s ostatnými na svete. Vhodné na pestovanie v rôznych regiónoch. Nepotrebuje opeľovačov.

Veľké (180-200 g) plody majú sýtočervenú farbu. Ľahké ochlpenie na koži. Plody majú veľmi príjemnú vôňu. Mierna kyslosť v chuti, ale prevláda sladkosť. Broskyne Frost na reze je žltooranžová. Ich mäso je veľmi šťavnaté a jemné. jama s ním nie je zrastená a možno ju od neho ľahko oddeliť.

Podľa záhradníckych správ je broskyňa Peach Frost údajne odolná voči mrazu do -30 °C, čo je kritická teplota pre iné odrody. Má vysokú odolnosť voči plesniam a zriedkavo trpí infekciami listov. Dobre sa skladuje (vďaka pevnej šupke) a ľahko sa prepravuje na dlhé vzdialenosti.

Výhody

 • jedna z najchutnejších odrôd;
 • Nevyžaduje opeľovače;
 • Dobre sa ukazuje pri skladovaní;
 • sa dá prepravovať na veľké vzdialenosti
 • Odolnosť voči mrazu až do -30 °C;
 • Jama nie je zrastená s telom.

Nevýhody

 • neidentifikované.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: