11 najlepších robotických kosačiek

Majitelia domov strácajú veľa času kosením trávy. Vyžínač aj kosačka na trávu si vyžadujú určité zručnosti, fyzickú námahu, špeciálne vybavenie. Robot pomáha používateľom zabudnúť na všetky tieto nepríjemné chvíle. Trávnik sa kosí sám, pričom sa pohybuje po vopred vybranej oblasti (oblastiach). Elektrické zariadenia sú napájané z batérie a ak sa batéria vybije, robotická kosačka sa sama nabije. Slovenská trh dnes ponúka širokú škálu robotických kosačiek. Líšia sa cenou a funkčnosťou. Návrhy našich odborníkov pomôžu potenciálnym zákazníkom nájsť robotickú kosačku, ktorá najlepšie vyhovuje ich potrebám.

Ďalšie návrhy

Trávniková plocha.Prvým krokom pri hľadaní moderného stroja je zmeranie plochy trávnika.

 1. Ak je tráva zasiata na ploche 200-500 km2. m, je možné sa uspokojiť s rozpočtovými modelmi. Na jedno nabitie nevydržia dlho, ale mnohé kosačky sú dobre vybavené a umožňujú svojim majiteľom jednoducho si užívať trávnik.
 2. Ak trávnik pokrýva veľkú plochu (3000-6000 m2), batérie sa môžu nabíjať za zlomok nákladov na trávnik. m), potom sú potrebné spoľahlivé jednotky s vysokokapacitnými batériami. Cena takýchto modelov však môže nepripravených kupujúcich šokovať.

Šírka a výška kosenia.Produktivita robotickej kosačky závisí od technických parametrov, ako je šírka a výška kosenia.

 1. Čím väčšia je šírka kosenia, tým rýchlejšie kosačka kosí. Úzke pásy trávy v záhone však môžu byť nebezpečné pre dôveru. Šírka kosenia sa pohybuje do 15…56 cm.
 2. Väčšina modelov má nastaviteľnú výšku kosenia. Minimálna veľkosť je obmedzená na 15 mm, maximálna veľkosť je do 80 mm. Vďaka širokej škále nastavení možno vybrať optimálne parametre pre konkrétny druh trávy.

metóda kontroly. Robotické kosačky sa spustia až po určitých nastaveniach. Výrobcovia vybavujú svoje výrobky rôznymi riadiacimi systémami.

 1. Lacné modely sa ovládajú pomocou LCD displeja na hornej strane krytu. Nastavenia sú zvyčajne intuitívne pre ľudí, ktorí ovládajú smartfóny.
 2. Niektoré roboty možno ovládať na diaľku a súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie. Zmena nastavení nie je zložitejšia ako v televízore.
 3. Pre najmodernejšie spotrebiče sa vyvíjajú mobilné aplikácie. Sú nainštalované v smartfóne a komunikujú s robotom prostredníctvom Wi-Fi alebo Bluetooth.

Aký druh batérie?.V oblasti alternatívnych zdrojov energie je na vzostupe priemysel. Kosačky sú vybavené rôznymi typmi batérií.

 1. Tradičné olovené batérie vyzerajú archaicky a sú čoraz menej rozšírené. Sú ťažké a majú nízku životnosť. Vyžadujú si tiež pravidelnú údržbu.
 2. Mnohé modely na domáce použitie sú napájané lítium-iónovými batériami (
 3. -Ión). V súčasnosti je to najpoužívanejší zdroj energie. Jednoduchá obsluha a nenáročná údržba.
 4. Kosačky môžu byť vybavené lítiovo-železito-fosfátovými batériami (FePO4 alebo LFP), ktoré sa postarajú o veľké trávniky
 5. FePO4 alebo LFP). Sú úsporné, bez pamäťového efektu a majú dlhú životnosť (viac ako 15 rokov).
 6. Najpokročilejšie roboty môžu byť vybavené hybridným napájaním (napr. solárnym Hy
  id). Zariadenie je napájané z batérie aj zo solárnej batérie.

Ďalšie možnosti.Aby robot zvládol celý rozsah prác pri starostlivosti o trávnik sám, výrobcovia vybavujú svoje modely radom ďalších možností.

 1. Funkcia mulčovania drví trávu a rovnomerne rozdeľuje zelený materiál po trávniku.
 2. Kosenie na viacerých plochách umožňuje robotovi kosiť trávnik na viacerých miestach v okolí domu.
 3. Možnosť kosenia okrajov umožňuje udržiavať okraje trávnika v čistote. Výšku trávy nie je potrebné dodatočne vyrovnávať vyžínačom.
 4. Plávajúce kolesá zlepšujú manévrovateľnosť stroja. Robot ľahko manévruje cez hrbole, diery a iné nerovnosti na trávniku. Vďaka tomu je kosačka stabilnejšia aj na svahoch.

Upravené podľa expertológie a rankqua

 • Pripravili sme pre vás prehľad 11 najlepších robotických kosačiek. Všetky modely sú dostupné na Slovenskom trhu. Pri rozhodovaní o umiestnení sa redakcia časopisu Expertology opierala o názory odbornej komunity, pričom zohľadnila spätnú väzbu od domácich pivovarníkov.

  Hodnotenie najlepších robotických kosačiek

  Nomináciamiestonázov výrobkucena
  Hodnotenie najlepšej robotickej kosačky1Kosačka Husqvarna Automower 265 ACX310 000€
  2Am
  L200 Carbon AM200CLB1
  299 000€
  3Inštalácia Robomow RS635 Pro156 000€
  4STIHL RMI 632 P195 000€
  5Robomow RS630166 000€
  6Stierač One X130 500€
  7Husqvarna Automower 310 Connect Home122 000€
  8Viking MI 42295 700€
  9Robomow RC304u66 000€
  10GARDENA Sileno City 25063 000€
  11Robomow RX20u40 000€

  Kosačka Husqvarna Automower 265 ACX

  Hodnotenie: 4.9

  Kosačka Husqvarna Automower 265 ACX

  Švédska kosačka Husqvarna Automower 265 ACX ukazuje vysoký výkon švédskej kosačky. Robot dokáže upraviť trávnik s rozlohou až 6 000 metrov štvorcových. . Konštrukcia má pohon zadných kolies a šírku kosenia 32 cm. Výrobca vybavil svoj výrobok centrálnym nastavením výšky kosenia (20 až 60 mm). Žiadny hluk počas prevádzky (63 dB), zelená hmota vysunutá zozadu. Vďaka elektrickému motoru s výkonom až 60 W môže robot kosiť 80 minút na jedno nabitie. Lítium-iónová batéria sa plne nabije za 40 minút. Tento model získal v našom hodnotení zlatú priečku.

  Používatelia sú nadšení kvalitou vyhotovenia, tichou prevádzkou a výkonom švédskeho robota. Nevýhodou je podľa nich vysoká cena.

  Výhody

  • vysoká účinnosť;
  • tichá prevádzka;
  • rýchle nabíjanie;
  • spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Am
  L200 Carbon AM200CLB1

  Hodnotenie: 4.8

  AM</div><p>OGIO L200 CARBON AM200CLB1″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/5461666194581-8311.jpg“ height=“400″ title=“AM<br />OGIO L200 CARBON AM200CLB1″></p><p>Robot Am<br />Model L200 Carbon AM200CLB1 je vybavený automatickým nabíjaním a diaľkovým ovládaním. Palubný počítač rozpozná trávnaté plochy, ktoré sa majú kosiť. Inteligentné zariadenie možno naprogramovať pomocou diaľkového ovládania. Robot je vybavený upevňovacími kolíkmi (200 ks) a 150 m dlhým obvodovým drôtom na obmedzenie činnosti robota. Model je výkonnostne horší ako líder rebríčka (plocha kosenia 3000 m2; plocha kosenia 5000 m2). ). Odborníkom sa páči jedinečná čepeľ so 4 čepeľami. Nie je potrebné žiadne ostrenie ani vyvažovanie. V prípade prevrátenia stroja alebo jeho zdvihnutia zo zeme sa spustí bezpečnostný systém a vypne elektromotor.</p><p>Domáci majitelia sú spokojní so sebestačnosťou robota, jeho čepeľou s dlhou životnosťou a účinným bezpečnostným systémom. Nevýhodou je vysoká cena.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dobré vybavenie;</li><li>odolná čepeľ;</li><li>programovateľné;</li><li>bezpečnosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoké náklady.</li></ul><h3>Inštalácia Robomow RS635 Pro</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Inštalácia Robomow RS635 Pro

  Robomow RS635 Pro Installation je moderná náhrada ručných vyžínačov a minitraktorov. Robomow RS635 Pro Installation dokáže kosiť trávniky na plochách do 3 600 metrov štvorcových. . Model sa od konkurencie odlišuje veľkou šírkou kosenia (56 cm). Odborníci vyzdvihujú funkciu mulčovania, takže po použití kosačky nie je potrebné odstraňovať pokosenú trávu. Výšku trávy možno nastaviť v rozmedzí 20 až 80 mm. Ovláda sa prostredníctvom smartfónu pomocou aplikácie Robomow 2.0. Model sa cíti sebaisto nielen na rovnom teréne, ale aj na strmých svahoch (až do 36 %).

  Používatelia sú spokojní s rozsiahlou funkčnosťou, pohodlím nastavení a diaľkovým ovládaním. Nevýhodou je absencia hrotov a káblov.

  Výhody

  • široký pás;
  • diaľkové ovládanie;
  • Mnohé nastavenia výšky rezu;
  • funkcia mulčovania.

  Nevýhody

  • žiadne kolíky a kábel.

  STIHL RMI 632 P

  Hodnotenie: 4.7

  STIHL RMI 632 P

  Nemecký výrobca vyvinul plne automatickú kosačku STIHL RMI 632 P. Je potrebné jednoducho naprogramovať, aby stroj kosil trávu sám. Robot vydáva hlasný zvukový signál, ak sa prevráti alebo pokúsi ukradnúť. Odborníci oceňujú najmä zadné kolesá so špeciálnym dezénom, ktoré umožňujú kosačke prekonávať stúpanie až do 45 %. Robot je napájaný 29 V lítium-iónovou batériou s kapacitou 6,8 Ah. Model je kvôli nízkemu výkonu o krok ďalej od umiestnenia v prvej trojke.

  Majitelia si pochvaľujú jeho tichú prevádzku, vynikajúcu mobilitu v teréne a kompaktné rozmery. Nevýhody: malá šírka kosenia (28 cm) a obmedzená plocha kosenia (2000 m2). ).

  Výhody

  • Funkcia mulčovania;
  • batéria má príliš dlhú životnosť;
  • jedinečné zadné kolesá;
  • tichá prevádzka.

  Nevýhody

  • malá šírka pokosu.

  Robomow RS630

  Hodnotenie: 4.7

  Robomow RS630

  Sledovať Robomow RS630, ako donekonečna kosí trávu na vašom trávniku, je nekonečný zážitok. Maximálna pokrytá plocha je obmedzená na 3000 metrov štvorcových. Kosačka RS635 Pro je široká 56 cm a nevyžaduje ostrenie ani vyváženie. Trojlopatkový nôž pracuje pri 4000 otáčkach za minútu a výrobca zahrnul zadný vyhadzovač. Odborníci ocenili najmä funkciu mulčovania. Stroj je poháňaný 6ampérovou batériou (26 V) a 400-wattovým motorom. Trojkolesový prevod s plávajúcimi kolesami pomáha udržiavať sklon do 35 %.

  Ruskí používatelia sú spokojní s čistým kosením trávnika a možnosťou diaľkového ovládania. Ako nevýhodu uvádzajú drahé kolíky a obvodový drôt.

  Výhody

  • dobré kosenie trávy;
  • jednoduchá obsluha;
  • spoľahlivosť;
  • Ruské menu.

  Nevýhody

  • kolíky a drôt sú drahé.

  Stierač One X

  Hodnotenie: 4.6

  Stierač One X

  Najnáročnejšie úlohy starostlivosti o trávnik zvládne Wiper One X. Maximálna veľkosť trávnika do 5000 metrov štvorcových. . Kosačka na trávu môže na plné nabitie pracovať 4 hodiny. Rovnaký čas potrebný na doplnenie kapacity batérie. Výška rezu je nastaviteľná v rozsahu 24-64 mm. Pri jednom prejazde stroj vytvorí pás so šírkou 36 cm. Odrezky sa vyhadzujú dozadu; mulčovanie nie je zahrnuté. Stroj dokáže stúpať až do sklonu 45 %. Základom rezacieho systému je 4-čepeľový diamantový nôž. Odborníkom sa páčila kvalita spracovania a robustná konštrukcia.

  Národný majitelia sú spokojní s veľkými zadnými kolesami (26 cm), produktivitou a kvalitou stroja. Používateľom sa nepáči hlučnosť kosačky (80 dB).

  Výhody

  • dobrý výkon;
  • kvalitná montáž;
  • spoľahlivosť;
  • veľké zadné kolesá.

  Nevýhody

  • hlučná prevádzka.

  Husqvarna Automower 310 Connect Home

  Hodnotenie: 4.5

  HUSQVARNA AUTOMOWER 310 CONNECT HOME

  Bezstarostná starostlivosť o trávnik s rozlohou až 1 000 metrov štvorcových. Švédsky robot Husqvarna Automower 310 Connect Home uľahčuje kosenie. Ostrými reznými hranami presne pokosí trávu a vytvorí 22 cm široký pokos. Stroj vykoná všetku prácu, stačí na začiatku sezóny určiť plochu, ktorá sa má pokosiť. Výrobca zabezpečil ochranu kosačky proti krádeži inštaláciou zámku s kódom PIN. Nastaviteľná výška rezu v rozmedzí 20-60 mm; odrezky sa vyhadzujú zozadu. Odborníci chvália funkcie, ako je motorová brzda a plávajúce kolesá.

  Používatelia si pochvaľujú tichú prevádzku švédskeho stroja (58 dB), plynulé nastavenie rýchlosti, spoľahlivosť. Niektorým majiteľom chýba možnosť mulčovania.

  Výhody

  • kvalitu montáže;
  • ostré ostrenie;
  • ochrana proti krádeži;
  • tichá prevádzka.

  Nevýhody

  • bez možnosti mulčovania.

  Viking MI 422

  Hodnotenie: 4.5

  Viking MI 422

  Minimálnu hladinu hluku (49 dB) počas kosenia produkuje rakúsky Viking MI 422. Starostlivosť o trávnik s rozlohou do 500 m². . Šírka pokosu stroja je 20 cm pri jednom prejazde, ale výšku kosenia je možné nastaviť v rozmedzí 20-60 mm. Nemecký výrobca vybavil svoj výrobok LCD displejom a prehľadným používateľským rozhraním. Preto naprogramovať prácu robota nie je veľmi ťažké. Vďaka plávajúcim kolesám je kosačka stabilná na svahoch so sklonom až 40 %. Odborníci majú radi inteligentný systém nabíjania.

  Majitelia sú spokojní s kosením náročných trávnatých plôch, jednoduchým programovaním a rýchlym nabíjaním. Ako nevýhodu uvádzajú malú kapacitu batérie (2,25 Ah).

  Výhody

  • LCD displej;
  • užívateľsky prívetivé rozhranie;
  • tichá prevádzka;
  • inteligentný systém nabíjania.

  Nevýhody

  • skromná kapacita batérie.

  Robomow RC304u

  Hodnotenie: 4.4

  ROBOMOW RC304U

  Izraelská robotická kosačka Robomow RC304u sa dobre stará o trávu. Kombinuje prijateľnú cenu, kompaktné rozmery a jednoduché nastavenie. Najťažšie pre používateľa je nastaviť hroty a zabezpečiť kábel. nabíjanie robotickej kosačky na základňovej stanici medzi pracovnými cyklami. Určené pre trávnaté plochy do 500 metrov štvorcových. . Robot pri jednom prejazde urobí pokos široký 28 cm. Odborníci upozorňujú na minimálnu výšku trávy 15 mm, ktorú nedokážu zabezpečiť ani niektoré špičkové modely. Kosačka na trávu s funkciou mulčovania.

  Používatelia si obľúbili používateľskú prívetivosť, úplnú nezávislosť zariadenia, kompaktnosť. Nevýhodou je, že robot sa nemôže pohybovať v blízkosti plota alebo základov.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • kompaktnosť;
  • pohodlné ovládanie;
  • Minimálna výška kosenia.

  Nevýhody

  • Kosenie v blízkosti prekážok.

  GARDENA Sileno City 250

  Hodnotenie: 4.3

  GARDENA Sileno City 250

  Vďaka svojmu štýlovému dizajnu, vysokokvalitnej konštrukcii a rozumnej cene získala nemecko-čínska kosačka na trávu GARDENA Sileno City 250 zlato v prestížnej súťaži Red Dot Design Awards 2018. Odborníci opisujú kombináciu odolných materiálov a dobrej funkčnosti. Model má možnosť mulčovania a výšku kosenia možno nastaviť v rozmedzí 20-50 mm. Šírka kosenia je malá (16 cm), takže robot môže kosiť úzke, zakrivené pásy trávnika. Je schopná kosiť trávniky s rozlohou až 250 metrov štvorcových, bola navrhnutá na kosenie trávy a umožňuje vrátiť trávnik do pôdy bez narušenia. ., Dodáva sa s hrotmi a drôtom. Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti (7,3 kg) sa odlišuje od konkurencie.

  Domáci zákazníci sú spokojní s manévrovateľnosťou, ľahkosťou a jednoduchou obsluhou. Robot nemá rád strmé svahy (25 % alebo menej).

  Výhody

  • vysokokvalitné spracovanie;
  • kompaktnosť;
  • ľahkosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • malá kapacita batérie (2,1 Ah).

  Robomow RX20u

  Hodnotenie: 4.2

  ROBOMOW RX20U

  Pre majiteľov domov je robot Robomow RX20u prvou voľbou. Vyznačuje sa najnižšou cenou a dvojkolesovým dizajnom. Kosenie trávy na nerovnom teréne nie je problém. Odborníci oceňujú najmä reverzibilné kosenie, ktoré umožňuje pokračovať v kosení. Výrobca vypracoval podrobný návod na použitie, v ktorom sú vysvetlené všetky nastavenia a podrobnosti o usporiadaní. Dá sa ovládať cez aplikáciu v smartfóne, komunikuje cez Bluetooth. Vývojári ušetrili peniaze za olovenú batériu.

  Majitelia sú spokojní s nízkou cenou, jednoduchým ovládaním a dobrou funkčnosťou. Za nevýhodu považujú dlhú výdrž batérie a ťažkosti pri kosení okrajov.

  Výhody

  • nízka cena;
  • ovládanie prostredníctvom smartfónu;
  • Dobre kosí nerovnosti;
  • zadná časť.

  Nevýhody

  • dlhý čas nabíjania;
  • nekosí okraje obvodu.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: