11 najlepších vonkajších plynových ohrievačov

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Mnohí Rusi radšej trávia čas vonku. Ale nie vždy vám počasie umožňuje pohodlne sedieť v pergole alebo na terase. V takýchto prípadoch je vhodným nástrojom vonkajší plynový ohrievač. Infračervené žiarenie umožňuje vytvoriť útulnú atmosféru aj v extrémne chladnom počasí. Na domácom trhu je k dispozícii široká škála modelov. Naši odborníci odporúčajú, aby ste pri kúpe plynového zariadenia venovali pozornosť niekoľkým bodom.

Odporúčania pre výber

Bezpečnosť. Mnohí potenciálni zákazníci majú najväčšie obavy o bezpečnosť používania plynového ohrievača. Výrobcovia sa snažia vybaviť svoje výrobky modernými ochrannými systémami proti všetkým druhom nebezpečenstiev.

 1. Väčšina modelov pracuje s infračerveným žiarením. Ohrieva predmety, nie vzduch, takže ľudia sa cítia v teple aj v mrazivom počasí. Môžu byť inštalované aj v interiéri; dôležitou možnosťou je systém regulácie oxidu uhličitého. Uzavrie prívod plynu, ak je v zariadení prekročená maximálna prípustná koncentrácia CO2.
 2. Ohrievač je pripojený k LPG fľaši cez redukciu. Znižuje výstupný tlak a zabraňuje výbuchu fľaše.
 3. Väčšina vonkajších ohrievačov má aj ochranu proti pádu. Špeciálny snímač rozpozná zmenu sklonu a preruší prívod plynu.
 4. Plynová regulácia uzavrie ventil na vonkajšom ohrievači hneď, ako zhasne plameň.

Vykurovacia oblasť. Plynové ohrievače sa môžu použiť na vytvorenie príjemnej mikroklímy v obmedzenom priestore. V závislosti od výkonu a konštrukcie sa vykurovaná plocha pohybuje od 15 do 35 metrov štvorcových. . Tepelný výkon týchto spotrebičov sa pohybuje v rozmedzí 10 až 15 kW.

Kontrola. Vonkajšie plynové ohrievače sú vybavené dvoma režimami regulácie.

 1. Modely s mechanickým ovládaním sa považujú za jednoduché a robustné. Tieto ohrievače sú za rozumnú cenu.
 2. Elektronické ovládanie vám poskytuje maximálny komfort pri práci. Hoci sú tieto jednotky drahé, sú optimálne pre majiteľov otvorených reštaurácií.

Funkčné vlastnosti.Moderné vonkajšie ohrievače sú vybavené viacerými užitočnými možnosťami.

 1. Jednoduché premiestňovanie vzhľadom na značnú hmotnosť spotrebiča (15-40 kg)
 2. Piezoelektrické zapaľovanie uľahčuje spustenie plynového ohrievača a zapaľuje plameň bez zápaliek alebo zapaľovača.
 3. Termostat vám umožní sústrediť sa na relaxáciu, je zodpovedný za udržiavanie nastavenej teploty.
 4. Vybavené. Vonkajší plynový ohrievač vyžaduje na svoju prevádzku určité príslušenstvo. Nie všetky sú dodávané so spotrebičom.
 5. Ohrievač má priehlbinu na plynovú fľašu. Najčastejšie sa kupuje samostatne, dôležité je len vybrať správny objem.
 6. Redukcia tlaku namontovaná medzi tlakovou fľašou a ohrievačom na zníženie tlaku.
 7. Hadica spája nádrž na skvapalnený plyn a horák ohrievača.

Do tejto recenzie sme vybrali 11 najlepších vonkajších plynových ohrievačov. Všetky tieto modely sa predávajú v ruskej maloobchodnej sieti. Pri rozhodovaní o umiestnení sa redakcia expertológie opierala o názor odbornej komunity a zohľadnila spätnú väzbu od domácich spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších vonkajších plynových ohrievačov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie hodnotené vonkajšie plynové ohrievače1Italkero Dolce Vita175 000€
2SIABS Kalor M73 990€
3Ballu BOGH-15E45 989€
4Enders Commercial43 550€
5NeoC
 • ma 08HW-BL
 • 27 300€
  6Master Leto ML-522 580€
  7Jax JOGH-13000 PG23 805€
  8Aesto A-0419 900€
  9Ballu Vela BOGH-1814 990€
  10NeoC
 • ma 07HW-B
 • 18 500€
  11Aesto A-039 100€

  Italkero Dolce Vita

  Hodnotenie: 5.0

  Italkero Dolce Vita

  Tichá prevádzka a neprítomnosť nepríjemných pachov počas vykurovania sa vyznačuje taliansky plynový spotrebič Italkero Dolce Vita. Výrobca nainštaloval do svojho výrobku valec, hmotnosť výrobku je 28 kg. Ohrievač možno vďaka kolieskam používať ako mobilnú jednotku. Maximálna vykurovaná plocha je 30 metrov štvorcových. m, kapacita zariadenia obmedzená na 12 kW. Model má diaľkové ovládanie a elektronické zapaľovanie na jednoduché a pohodlné používanie. Odborníkov zaujal elegantný dizajn a vysoká úroveň bezpečnosti. Taliansky vonkajší ohrievač získal zlato v našej recenzii.

  Domáci používatelia nemajú žiadne sťažnosti na kvalitu ohrievača, sú spokojní s pohodlnou obsluhou, funkčnosťou a vzhľadom. Nevýhodou tohto produktu je vysoká cena.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • štýlový dizajn;
  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • ticho.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  SIABS Kalor M

  Hodnotenie: 4.9

  SIABS Kalor M

  Jedinečné dizajnové detaily dokonale skombinované so sofistikovaným dizajnom v talianskom ohrievači SIABS Kalor M. Výrobcovi sa podarilo znížiť cenu organizovaním montáže v Číne, ale zatiaľ nie je cenovo dostupný. Odborníci chválili mobilitu zariadenia, plynové zariadenie váži 27 kg a je vybavené kolesami. Prívod plynu sa preruší, keď nie je plameň, keď dôjde k pádu alebo neočakávanému úniku. Optimalizáciou sálavého tepla sa výrobcovi podarilo zvýšiť účinnosť, takže s výkonom 10,5 kW dokáže ohrievač vytvoriť príjemnú atmosféru na ploche 33 metrov štvorcových. .

  Používatelia si pochvaľujú kvalitu spracovania a účinnosť vyžarovania tepla. Nevýhodou je vysoká cena a mechanické ovládanie.

  Výhody

  • mobilitu;
  • štýlový dizajn;
  • účinnosť vykurovania;
  • kvalitná výroba.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • mechanické ovládanie.

  Ballu BOGH-15E

  Hodnotenie: 4.8

  Ballu BOGH-15E

  Jednoduché používanie plynového ohrievača Ballu BOGH-15E. Zapínanie a vypínanie zariadenia a nastavenie výšky plameňa je možné vykonať manuálne alebo pomocou diaľkového ovládania. Odborníci chvália kvalitu konštrukcie z nehrdzavejúcej ocele, robustnú konštrukciu a viacúrovňový bezpečnostný systém. Snímač náklonu sa spustí, keď je ohrievač 45 stupňov alebo viac od zvislej polohy. Podstavec na kolieskach umožňuje ľahké premiestňovanie zariadenia na akomkoľvek povrchu. Vnútorný priestor je dostatočne veľký a fľašu s objemom 27 litrov možno nainštalovať do výklenku.

  Model možno nazvať najobľúbenejším ohrievačom v Rusku, o čom svedčí rekordný počet recenzií na Yam. Za nevýhodu označili vysokú hmotnosť zariadenia (40 kg).

  Výhody

  • bezpečnosť;
  • krásny vzhľad;
  • kapacitu;
  • diaľkové ovládanie.

  Nevýhody

  • vysoká hmotnosť.

  Enders Commercial

  Hodnotenie: 4.7

  Enders Commercial

  Jednoduchý a spoľahlivý vonkajší ohrievač je model Enders Commercial. Má štýlový dizajn, kryt odolný proti korózii a mimoriadne výkonný horák. Výkon je možné nastaviť od 5 do 14 kW, maximálny priemer ohrievača je 10 m. Výrobca vybavil svoj výrobok špeciálnou redukciou, hadicou, kolieskami, bezpečnostným zámkom a mechanickým ovládaním. Bezpečnosť počas prevádzky zabezpečuje ochrana proti pádu. Model sa zastaví krok od pódia.

  Používatelia sa zhodujú s odborníkmi na spoľahlivosť a účinnosť. Prístroj je chválený pre svoje silné sálavé teplo. Za nevýhody označujú vysokú cenu a mechanické ovládanie.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • robustné puzdro;
  • ochrana proti pádu;
  • dobré vybavenie.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • mechanické ovládanie.

  NeoC
 • ma 08HW-BL
 • Hodnotenie: 4.6

  NeoC<li></div><p>ma 08HW-BL“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/28316666195551-7211.jpg“ height=“491″ title=“NeoC</p><li>ma 08HW-BL“><p>Plynové vonkajšie vykurovacie teleso NeoC bolo odborníkmi označené za úspešnú novinku roka 2018</p><li>ma 08HW-BL. Estetický dizajn a vysoký výkon (13 kW) sú jeho charakteristickými znakmi. Zariadenie môže vykurovať až 20 metrov štvorcových. Vonkajší priestor. Výrobca vybavil svoj produkt najmodernejšími možnosťami. Infračervené, piezoelektrické zapaľovanie, termostat. Hmotnosť zariadenia je len 15 kg, k dispozícii sú kolieska na uľahčenie manipulácie s ohrievačom. Dodáva sa s reduktorom tlaku a hadicou, ale nie s valcom.<p>Ruskí používatelia si obľúbili podsvietenie LED, ochranu proti pádu, vypnutie plynu, keď nie je plameň. Tento model úspešne kombinuje kompaktnosť a výkon. Nevýhodou je mechanické ovládanie a malá vykurovacia plocha.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>štýlový dizajn;</li><li>vysoký výkon;</li><li>bohaté vybavenie;</li><li>Osvetlenie LED.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>mechanické ovládanie;</li><li>malá vykurovacia plocha.</li></ul><h3>Master Leto ML-5</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=ML-5 Master Leto

  Veľký záujem o vonkajšie vykurovacie teleso Master Leto ML-5 prejavujú majitelia vonkajších kaviarní a reštaurácií. Atraktívny pyramídový tvar a podmanivý dizajn. Odborníci chválili univerzálnosť zariadenia, zariadenie možno pripojiť k domácim fľašiam s objemom 27 litrov aj k zahraničným nádržiam s objemom 24,5 litra. Ohrievač je vyrobený z kvalitných materiálov, čo sa odráža na jeho hmotnosti (33 kg). Energeticky úsporná prevádzka je zabezpečená infračerveným žiarením a elektronické bezpečnostné zariadenie zabezpečuje bezpečnú prevádzku.

  Model uzatvára top 6 nášho prehľadu. Používatelia si pochvaľujú jeho účinnosť (polomer 5 m) a všestrannosť pripojenia. Nevýhodou je nízka odolnosť proti korózii.

  Výhody

  • štýlový dizajn;
  • všestrannosť;
  • elektronický ochranný systém;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • nízka odolnosť proti korózii;
  • vysoká hmotnosť.

  Jax JOGH-13000 PG

  Hodnotenie: 4.4

  Jax JOGH-13000 PG

  Vytvorte útulnú atmosféru na malej ploche dvora alebo terasy (do 15 m2). m) umožňuje ohrievač Jax JOGH-13000 PG. Výkon spotrebiča je možné nastaviť v rozmedzí 5-13 kW. Odborníci chválili systém kontroly oxidu uhličitého, ktorý vypne ohrievač v prípade vysokých hodnôt CO2 vo vzduchu. Infračervený ohrievač sa spúšťa pomocou piezoelektrického zapaľovania, úroveň komfortu riadi zabudovaný termostat. Zariadenie spotrebuje 1 kg plynu za hodinu, model nie je vybavený kolesami. Dodáva sa s plynovou hadicou a reduktorom tlaku.

  Slovenskám spotrebiteľom sa páči kvalita vzduchu vo vykurovacej zóne, dobré vybavenie a vlastnosti. Nevýhodou modelu je podľa nich malá vykurovacia plocha, vysoká spotreba plynu a nedostatok kolies.

  Výhody

  • bezpečnosť;
  • dobré vybavenie;
  • jednoduché spustenie;
  • infračervené žiarenie.

  Nevýhody

  • žiadne kolesá;
  • vysoká spotreba plynu.

  Aesto A-04

  Hodnotenie: 4.3

  Aesto A-04

  Odborníci považujú Aesto A-04 za univerzálne a bezpečné vonkajšie vykurovacie teleso. Rozsah použitia je veľmi široký, od letných domov až po vonkajšie reštaurácie. Výkon ohrievača je nastaviteľný od 5 do 13 kW a vytvára príjemné prostredie s priemerom 5 m. Jednotka sa spúšťa pomocou piezoelektrického zapaľovania. Na jedno naplnenie plynovej fľaše 27 litrov môže ohrievač fungovať 30 hodín. Zabudované senzory sú zodpovedné za bezpečnosť pri používaní; ak sa spotrebič nakloní alebo zhasne plameň, dajú signál na vypnutie prívodu plynu.

  Spätná väzba chváli plynový ohrievač pre jeho jednoduché používanie, bezpečnosť, elegantný čierny povrch. Nevýhodou je podľa používateľov mechanické ovládanie a absencia termostatu.

  Výhody

  • všestrannosť;
  • bezpečnosť;
  • jednoduchý štartér;
  • elegantný dizajn.

  Nevýhody

  • mechanické ovládanie;
  • žiadny termostat.

  Ballu Vela BOGH-18

  Hodnotenie: 4.2

  Ballu Vela BOGH-18

  Originálny dizajn odlišuje vonkajší ohrievač Ballu Vela BOGH-18 od konkurencie. S maximálnym tepelným výkonom 13 kW dokáže ohrievač vytvoriť príjemnú mikroklímu na ploche 18 m2. . Odborníci vyzdvihujú systém regulácie oxidu uhličitého, ktorý zvyšuje bezpečnosť spotrebiča a rozširuje rozsah jeho použitia. K dispozícii je model kontroly plynu a funkcie vypnutia v prípade prevrátenia. Napriek nízkej hmotnosti (15 kg) výrobca vybavil svoj výrobok kolieskami. Infračervené vykurovanie s piezoelektrickým zapaľovaním, zariadenie vyžaduje plynovú fľašu s objemom 27 litrov.

  Používatelia oceňujú dômyselný dizajn ohrievača, vysokú úroveň bezpečnosti, ľahkosť. Odvolávajú sa na nevýhody zlého vybavenia a mechanickej kontroly.

  Výhody

  • originálny dizajn;
  • bezpečnosť;
  • ľahkosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • Zlé vybavenie;
  • mechanické ovládanie.

  NeoC
 • ma 07HW-B
 • Hodnotenie: 4.1

  NeoC<li></div><p>ma 07HW-B“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/88216666195561-411.jpg“ height=“444″ title=“NeoC</p><li>ma 07HW-B“><p>Grécky ohrievač NeoC</p><li>Model ma 07HW-B spája atraktívny vzhľad s nízkou obstarávacou cenou a vysokou účinnosťou. S výkonom 11 kW dokáže zariadenie vykurovať vonkajšie priestory s rozlohou až 20 metrov štvorcových. . Zariadenie je určené na napájanie z plynovej fľaše s objemom 27 litrov, súprava obsahuje redukciu a hadicu. zapaľovanie sa vykonáva pomocou piezoelektrického zapaľovania. Odborníci chvália jeho integrovaný bezpečnostný systém, zariadenie sa samo vypne v prípade prevrátenia, termostat a reguláciu plynu. Tento model patrí medzi desať najlepších vonkajších plynových ohrievačov.<p>Domácim spotrebiteľom sa zariadenie páčilo, ľahko sa spúšťa a nastavuje, je ľahké a pekne vyzerá. Chýbajúce diaľkové ovládanie a kolieska.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>bezpečnosť;</li><li>prijateľná cena;</li><li>atraktívny vzhľad;</li><li>jednoduché spustenie.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>mechanické ovládanie;</li><li>žiadne kolesá.</li></ul><h3>Aesto A-03</h3><p>Hodnotenie: 4.0</p><div style=Aesto A-03

  Predáva sa na Slovenskom trhu za najdostupnejšiu cenu pouličný ohrievač Aesto A-03. Čínsky výrobok má široké využitie, či už na piknik vonku alebo na terase reštaurácie. Jednotka má maximálny vykurovací výkon 13 kW, čo stačí na vykurovanie miestnosti s rozlohou 22 metrov štvorcových. Vonkajší priestor. Dokáže zvýšiť teplotu o 10-15 °C v okruhu 5 m. Odborníkom sa páči skladacia konštrukcia, vďaka ktorej sa ohrievač ľahko prepravuje. Výrobca spoľahlivo chráni teleso ohrievača pred teplotnými výkyvmi a mechanickými vplyvmi.

  Slovenskách spotrebiteľov láka nízka cena modelu, spoľahlivá ochrana proti korózii, infračervené žiarenie. Za nevýhodu sa považuje slabé vybavenie a absencia diaľkového ovládania.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • dobrý výkon;
  • ochrana proti korózii;
  • úsporná spotreba plynu.

  Nevýhody

  • zlé vybavenie;
  • bez diaľkového ovládania.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: