10 najlepších vonkajších terasových ohrievačov

Poznámka redakcie: *Najlepšia kúpa podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Toto hodnotenie sa zameriava na vonkajšie ohrievače na použitie na verandách, letných záhradách alebo jednoducho na súkromných záhradách a terasách. Vybrali sme 10 modelov od renomovaných Slovenskách a medzinárodných výrobcov. Pre uľahčenie práce čitateľa boli všetky modely rozdelené do dvoch kategórií podľa typu a princípu fungovania – plynové a elektrické infračervené ohrievače.

Pri výbere konkrétnych výrobkov sme zohľadňovali povesť výrobcu, použitú technológiu, ich nákladovú efektívnosť, účinnosť a funkčnosť. Kľúčové kritérium výberu – ako sa technológia správa v praxi. Analyzovali sme spätnú väzbu od skutočných používateľov, ktorí si zakúpili konkrétny model ohrievača a vytvorili si naň vlastný názor.

Hodnotenie je založené na informáciách z internetových stránok s recenziami, portálov, stránok výrobcov, trhovísk a iných verejných zdrojov.

Top 10 vonkajších terasových ohrievačov

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie vonkajšie plynové ohrievače1NeoC
 • ma 09HW-B 13 kW
 • 26 990 €
  2Ballu Vela BOGH-16 13 kW39 600 €
  3Aesto A-0730 600 €
  4JAX JOGH-13000 PG, 13 kW36 500 €
  5Ballu BOGH-15E97 590 €
  Najlepšie infračervené vonkajšie ohrievače1Ballu BIH-LW2-1.54 697 €
  2Timberk TCH AR7 15003 533 €
  3NeoC
 • ma Hriadeľ T3.0
 • 5 898 €
  4Veito CH 2500 TW Black24 700 €
  5Hugetttop Oceľ
  24 950 €

  Najlepšie plynové vonkajšie ohrievače

  V tejto kategórii sme vybrali 5 plynových vonkajších ohrievačov od obľúbených výrobcov. Každý model má svoje charakteristické vlastnosti a špecifiká, vďaka ktorým sa považuje za najlepší vo svojej kategórii.

  NeoC
 • ma 09HW-B 13 kW
 • Hodnotenie: 4.7

  NeoC<li></div><p>ma 09HW-B 13 kW“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/80116666195501-2310.jpg“ height=“499″ title=“NeoC</p><li>ma 09HW-B 13 kW“><p>Naša recenzia sa začína ohrievačom NeoC</p><li>ma 09HW-B 13 kW od renomovaného čínskeho výrobcu klimatizácie a iných klimatizačných zariadení. Zariadenie má 12-mesačnú záruku a životnosť minimálne 5 rokov.<p>Ohrievač je navrhnutý ako stojaca lampa s plynovým horákom na dlhej tyči. Štandardnú 27-litrovú propán-butánovú zmesovú fľašu možno namontovať do spodnej časti krytu a zhora ju uzavrieť ozdobným krytom. Všetky komponenty sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá zariadeniu dodáva nielen moderný vzhľad, ale poskytuje aj ochranu pred účinkami zrážok.</p><p>Intenzita spaľovania sa ovláda otočným gombíkom pod horákom. K dispozícii je aj piezoelektrické zapaľovanie v podobe červeného tlačidla.</p><p>Dodáva sa s reduktorom tlaku, vďaka ktorému je používanie spotrebiča bezpečné. Okrem toho je horák vybavený senzorom detekcie plynu, ktorý preruší prívod plynu, ak plameň zhasne. Ak sa horák odchýli od vertikálnej polohy o viac ako 45 stupňov, automatický systém preruší prívod plynu.</p><p>Dostatočný výkon na vykurovanie vonkajších priestorov s rozlohou do 28 m².</p><p>Majitelia si pochvaľujú štýlový dizajn, vysokú kvalitu vyhotovenia a jednoduché používanie. Nevýhodou je nemožnosť meniť výšku horáka.</p><p>Odporúčame vonkajší plynový ohrievač NeoC</p><li>ma 09HW-B 13 kW ako efektívna jednotka pre malé vonkajšie plochy a terasy.<h4>Výhody</h4><ul><li>Puzdro z nehrdzavejúcej ocele.</li><li>Jednoduché ovládanie.</li><li>Bezpečnostný systém.</li><li>Vykurovanie do 28m².</li><li>Jednoduchá inštalácia plynovej fľaše.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Výška horáka na lište nie je nastaviteľná (podľa správ zákazníkov).</li></ul><h3>Ballu Vela BOGH-16 13 kW</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Ballu Vela BOGH-16 13 kW

  Ďalším modelom v našom hodnotení je klimatizačná jednotka Ballu Vela BOGH-16 13 kW od domáceho výrobcu klimatizačnej techniky. Ohrievač je vyrobený v Rusku a vzťahuje sa naň jednoročná oficiálna záruka.

  Zariadenie je navrhnuté v štandardnom hríbovom tvare s horákom na vysokom výložníku. Na vrchole je namontovaný hríbovitý deflektor.

  plášť a všetky kľúčové konštrukčné prvky sú vyrobené z 2 mm nehrdzavejúcej ocele AISI 430, čo dokazuje vysokú kvalitu a spoľahlivosť jednotky. Štyri kolieska na ľahké premiestňovanie ohrievača. Valec je umiestnený v spodnej časti a zakrytý ozdobným krytom.

  Zvláštnosťou je jedinečná konštrukcia plynového horáka, ktorá bola vyvinutá spolu s poprednými inžiniermi z Mechanického inštitútu Kalašnikov. Zabezpečuje úspornú spotrebu paliva a vysoký tepelný výkon. Horák sa ovláda pomocou piezoelektrického zapaľovania a plynule regulovateľného gombíka plameňa.

  Rôzne snímače – plameň a hladina paliva, preklopenie, kyslíkový snímač. Automatika vypne horák a preruší prívod plynu v prípade rôznych porúch.

  Dostatočný výkon na vykurovanie priestoru s rozlohou približne 12 metrov štvorcových.

  Medzi výhody zariadenia patrí pohodlná obsluha, vysokokvalitné materiály a bezpečná prevádzka. Nevýhodou je podľa niektorých používateľov nízka účinnosť vonku pri silnom vetre, ako aj zlý prístup do priestoru pre batériu. Ideálne miesto inštalácie – vonkajšie pavilóny, vonkajšie priestory kaviarní a reštaurácií s markízami.

  Vysoká kvalita vyhotovenia, plášť z nehrdzavejúcej ocele, praktickosť a jednoduchosť používania robia z ohrievača Ballu Vela BOGH-16 13kW jedného z lídrov v našom hodnotení a vo svojej skupine produktov.

  Výhody

  • Kvalitné remeselné spracovanie.
  • Puzdro z nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 2 mm.
  • Jedinečný dizajn horáka.
  • Vysoká úroveň zabezpečenia.
  • Kolieska na jednoduchú prepravu.

  Nevýhody

  • Nie je hneď zrejmé, kde sa nachádza priehradka na batérie pre piezoelektrické zapaľovanie.
  • Nie vysoká účinnosť na otvorenom priestranstve (podľa zákazníkov).

  Aesto A-07

  Hodnotenie: 4.8

  AESTO A-07

  Ďalším modelom je Aesto A-07. Prináša originálny dizajn, vysokú účinnosť a cenovú dostupnosť.

  Jedna z funkcií – horák zaberá veľkú časť krytu. Je vyrobený v tvare stĺpa, ktorý začína od základne a končí reflektorom. Plameň horí po celej výške dutiny, čím poskytuje účinnejšie vykurovanie a osvetlenie ako podobné „hubové“ modely. Samotný plameň je uzavretý v obale z tvrdeného kremenného skla, takže oheň nezhasne ani najsilnejší vietor.

  Spotreba plynu je od 0.45 až 0.97 l/h, čo umožňuje nepretržitú prevádzku na jednu štandardnú 27-litrovú fľašu viac ako 30 hodín. Môže byť pripojený k akejkoľvek fľaši, ale musí byť nainštalovaný v blízkosti spotrebiča.

  Základným materiálom je nehrdzavejúca oceľ, vďaka ktorej je ohrievač odolnejší voči mechanickému poškodeniu a dažďu a zároveň štýlovejší.

  Ovláda sa jedným gombíkom s integrovaným elektrickým zapaľovaním.

  Medzi výhody tohto modelu zariadenia patrí štýlový vzhľad a uzavretý plynový horák. Medzi nevýhody patria problémy s výmenou sklenenej žiarovky v prípade poškodenia.

  Aesto A-07 odporúčame na použitie na letných stanovištiach, verandách a na použitie vo vilách alebo chatách.

  Výhody

  • Jednoduchý dizajn.
  • Plameň v sklenenej žiarovke.
  • Úsporná spotreba plynu.
  • Vysoká účinnosť vykurovania.

  Nevýhody

  • Problém s výmenou plameňovej trubice, ak sa zlomí (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

  JAX JOGH-13000 PG, 13 kW

  Hodnotenie: 4.8

  JAX JOGH-13000 PG, 13 kW

  Ďalší model v našej recenzii JAX JOGH-13000 PG, 13 kW. Ide o pseudo-austrálsku značku, ktorá predáva vonkajšie ohrievače a iné výrobky na reguláciu klímy. Model sa montuje v Číne a poskytuje sa naň jednoročná záruka.

  Ohrievač má pyramídové puzdro so sklenenou žiarovkou vo vnútri. Oheň je vo vnútri skla, takže ho nemôže rozfúknuť ani silný vietor. Táto konštrukcia ponúka vyššiu účinnosť.

  Plášť z nehrdzavejúcej ocele poskytuje ohrievaču dlhú životnosť a štýlový, moderný vzhľad.

  Podobne ako väčšina jeho náprotivkov je aj tento model navrhnutý na prácu so štandardnou 27-litrovou fľašou na LPG. Nádrž na plyn je inštalovaná v spodnej časti skrine v dekoratívnom kryte.

  Ohrievač je vybavený všetkými potrebnými snímačmi pre bezpečnú prevádzku. V prípade zhasnutia plameňa alebo vyčerpania plynu sa ohrievač vypne.

  S tepelným výkonom 13 kW dokáže vykurovať priestor s rozlohou až 20 m².

  Vysoká kvalita vyhotovenia, štýlový vzhľad a nízka spotreba paliva. Neboli zistené žiadne kritické chyby, ale niektorí používatelia hlásia problémy s komponentmi v prípade opravy.

  Kvalitná konštrukcia, účinné vykurovanie a štýlový vzhľad radia 13kW ohrievač JAX JOGH-13000 PG medzi lídrov v našom hodnotení ohrievačov.

  Výhody

  • oheň v žiarovke.
  • Štýlový vzhľad.
  • Bezpečná prevádzka.

  Nevýhody

  • Problém s komponentmi (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

  Ballu BOGH-15E

  Hodnotenie: 4.9

  BALLU BOGH-15E

  Dopĺňa kategóriu najlepšieho vonkajšieho plynového ohrievača Ballu BOGH-15E. Prístroj má pyramídové puzdro s baňou z tvrdeného borosilikátového skla vo vnútri.

  Plameň sa nachádza vo vnútri žiarovky, čo nielenže poskytuje dodatočnú bezpečnosť pri prevádzke, ale zároveň dodáva zariadeniu štýlový a nápadný vzhľad, ktorý navyše priláka návštevníkov letného areálu kaviarne alebo reštaurácie.

  Jednou z vlastností tohto modelu je, že sa dá ovládať pomocou panela na kryte alebo diaľkovým ovládaním. Používateľ môže nastaviť intenzitu spaľovania a vypnúť spotrebič.

  Tri kolieska s aretáciou na jednoduchú manipuláciu. Voliteľné špeciálne grafitové panely s magnetickými držiakmi na vonkajšiu reklamu.

  Úsporná spotreba paliva umožňuje autonómnu prevádzku ohrievača až 40 hodín z jednej 27-litrovej štandardnej fľaše.

  Majitelia hodnotia štýlový vzhľad, pohodlnú obsluhu a efektívne vykurovanie ako plusy. Žiadne osobitné nevýhody, ale niektorí používatelia upozorňujú na nedbalo dokončené okraje dielov z nerezového plechu.

  Ohrievač Ballu BOGH-15E odporúčame všetkým majiteľom gastronomických prevádzok s letnou záhradou, ako aj na inštaláciu na verandy a terasy v súkromných domoch.

  Výhody

  • Štýlový dizajn.
  • Diaľkové ovládanie.
  • Práca s jedným valcom až 40 hodín.
  • Kolieska na ľahkú mobilitu.

  Nevýhody

  • Nie veľmi dobré spracovanie hrán dielov z nerezového plechu (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

  Najlepšie infračervené vonkajšie ohrievače

  Táto kategória zahŕňa 5 modelov od renomovaných domácich a zahraničných výrobcov. Vybrali sme najlepšie infračervené elektrické ohrievače profesionálnej a poloprofesionálnej triedy, ktoré možno použiť nielen na letných stanovištiach, terasách alebo pavilónoch, ale aj v exteriéri. Každý model má svoje špecifické vlastnosti a výhody, vďaka ktorým patrí k lídrom vo svojej skupine produktov.

  Ballu BIH-LW2-1.5

  Hodnotenie: 4.6

  Ballu BIH-LW2-1.5

  Otvorí kategóriu Ballu BIH-LW2-1.5 – Žiarovka s dvoma kremennými trubicami. Vyrobené v Číne, s ročnou továrenskou zárukou.

  Zariadenie je vyrobené v štýlovom, modernom dizajne, takže dokonale zapadne do interiéru vašej vonkajšej verandy alebo vonkajšej kaviarne. Jednou z vlastností tohto modelu je jeho všestrannosť, ktorá umožňuje používať ohrievač v interiéri aj exteriéri. Zariadenie je chránené proti prachu a vlhkosti podľa normy IP-24, čo umožňuje inštaláciu ohrievača na voľnom priestranstve bez prístrešku.

  Pomocou kábla na tele môže používateľ nastaviť jeden z dvoch stupňov vyhrievania, ako aj zapnúť a vypnúť zariadenie. Veľmi praktické, najmä preto, že ohrievač sa montuje na stenu.

  Špeciálny tvar reflektora a plášťa zabezpečuje maximálny prienik tepla, čo umožňuje vykurovať plochu až do 25 m².

  Podľa spoločnosti Yandex.Market, ohrievač je ocenený zákazníckym výberom s hodnotením 4.6. Medzi výhody spotrebitelia zaraďujú kompaktné rozmery a štýlový dizajn, jednoduché ovládanie pomocou kábla, ako aj možnosť inštalácie vo vonkajších priestoroch. Nevýhodou je nedostatočná regulácia teploty a mierne praskanie kovu pri ohrievaní a chladení zariadenia.

  Dostupná cena, efektívny tepelný výkon a všestranné použitie ohrievača Ballu BIH-LW2-1.5 zaujať jednu z vedúcich pozícií vo svojej skupine výrobkov.

  Výhody

  • Moderný dizajn.
  • Rýchla reakcia.
  • Možnosť nastavenia stupňa ohrevu.
  • Môže sa používať v exteriéri.

  Nevýhody

  • Žiadny plynulo nastaviteľný výkon.
  • Pri zapínaní a vypínaní trochu praská kov (podľa recenzií používateľov).

  Timberk TCH AR7 1500

  Hodnotenie: 4.6

  DREVO TCH AR7 1500

  Ďalší infračervený ohrievač v našej recenzii – Timberk TCH AR7 1500 od výrobcu so švédskymi koreňmi. Zariadenie sa montuje v Číne a poskytuje sa naň výrobná záruka 1 rok.

  Ohrievač je vyrobený v kompaktnom dizajne, v plochom kompaktnom puzdre. Zariadenie je možné inštalovať na strop alebo na stenu. Ohrievač sa môže používať nielen v interiéri, ale aj v letných záhradách, na verandách a terasách, v chovných zariadeniach pre zvieratá, v skleníkoch a zimných záhradách. Predpokladom je prístrešok alebo pevná strecha, aby sa zabránilo prenikaniu vlhkosti do krytu.

  Ohrievač má dostatočný výkon na vykurovanie plochy s rozlohou až 15 metrov štvorcových. Zariadenie je vybavené ochranou proti prehriatiu, ktorá zabezpečuje bezpečnú prevádzku zariadenia.

  Majitelia technikov si všímajú štýlový dizajn a kompaktné rozmery, možnosť inštalácie na stenu alebo strop, ako aj vysokú kvalitu ohrievača. Medzi nevýhody patrí nemožnosť inštalovať výrobok vonku bez strechy alebo prístrešku.

  Ohrievač Timberk TCH AR7 1500 odporúčame na univerzálne použitie v interiéri aj exteriéri s čiastočnou ochranou proti priamemu pôsobeniu poveternostných vplyvov.

  Výhody

  • Tichá prevádzka.
  • Rýchlo prejde do režimu.
  • Bezpečnostné vypnutie v prípade prehriatia.
  • Montáž na stenu alebo strop.

  Nevýhody

  • Nemožno umiestniť do exteriéru.

  NeoC
 • ma Hriadeľ T3.0
 • Hodnotenie: 4.7

  NEOC<li></div><p>MA SHAFT T3.0″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/57716666195501-9210.jpg“ height=“458″ title=“NEOC</p><li>MA SHAFT T3.0″><p>Ďalší model v našej recenzii – NeoC</p><li>ma Hriadeľ T3.0 od čínskej značky klimatizačných zariadení. Charakteristickou vlastnosťou tohto infračerveného ohrievača je možnosť montáže na stenu pomocou držiakov, ktoré sú súčasťou dodávky, ako aj inštalácia na podlahu na teleskopickej základni. Druhý variant je ideálny pre terasy, verandy a letné záhrady. Vďaka stojanu je zariadenie vysoko mobilné.<p>Kremenná lampa vo vnútri krytu zabezpečuje rýchle zahrievanie a vysoký odvod tepla. Na bočnej strane je termostat, ktorý umožňuje plynulé nastavenie výkonu ohrevu. Maximálna veľkosť výrobku je do 30 m².</p><p>Ohrievač spĺňa stupeň krytia IP-34 proti prachu a vlhkosti, čo umožňuje jeho používanie vo vonkajšom prostredí bez dodatočného krytu ohrievača.</p><p>Výhodou je stojan na jednoduchú inštaláciu a mobilitu, plynulá regulácia výkonu a vysoká trieda ochrany proti prachu a vlhkosti. Vysoká cena kremennej lampy je jednou z nevýhod, na ktorú sa niektorí používatelia sťažujú.</p><p>Vďaka vysokému výkonu, robustnej konštrukcii a všestrannému použitiu je NeoC</p><li>ma Hriadeľ T3.0 ohrievač je jedným z najlepších v našom rebríčku a vo svojej skupine produktov.<h4>Výhody</h4><ul><li>Obslužná plocha do 30 m².</li><li>Plynule nastaviteľná úroveň výkonu.</li><li>Stojan je súčasťou balenia.</li><li>Trieda ochrany IP 34 proti prachu a vlhkosti.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoké náklady na lampy (na základe spätnej väzby od zákazníkov).</li></ul><h3>Veito CH 2500 TW Black</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Veito CH 2500 TW Black

  Posledný ohrievač v tejto kategórii – Veito CH 2500 TW Black od tureckého výrobcu profesionálnych klimatizačných zariadení. Zariadenie je vyrobené v Turecku a má kombinovanú záruku – 2 roky na konštrukciu a elektrické komponenty a 5 rokov na lampu.

  Špeciálna uhlíková lampa je charakteristickým znakom tohto modelu. Vnútri žiarovky je husté uhlíkové vlákno, ktoré vydrží oveľa dlhšie ako tradičná volfrámová alebo niklová špirála. Vysoká životnosť lampy je potvrdená päťročnou zárukou.

  Ohrievač možno používať v interiéri aj exteriéri. Tým sa zabezpečí efektívna vykurovacia plocha až do 14 m² vonku a až do 25 m² vo vnútri. Jediným problémom je, že pri inštalácii zariadenia na otvorenom priestranstve sa musíte starať o prítomnosť strechy alebo prístrešku, ktorý chráni kryt pred účinkami vody.

  Model je vybavený termostatom, ktorý preruší prúd v prípade prehriatia alebo ak výrobok spadne. Ohrievač je možné namontovať na nástenný držiak alebo voliteľný stojan.

  Ohrievač z uhlíkových vlákien, vysoká životnosť a kvalitná konštrukcia. Nevýhodou pre niektorých zákazníkov je absencia diaľkového ovládania a potreba čiastočnej ochrany krytu pri vonkajšom vykurovaní.

  Odporúčame Veito CH 2500 TW Black všetkým používateľom, ktorí potrebujú rýchle a účinné vykurovanie obytných priestorov, ako aj altánkov, garáží, vonkajších veránd alebo lodžií.

  Výhody

  • Uhlíková lampa.
  • Ochrana proti prehriatiu, vypnutie pri páde.
  • Záruka na žiarovky 5 rokov.
  • Vykurovanie vonkajšieho priestoru do 14m².

  Nevýhody

  • Žiadne diaľkové ovládanie.
  • Nemožno používať vonku bez strechy (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

  Hugetttop Oceľ

  Hodnotenie: 4.9

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: