12 najlepších odrôd uhoriek na solenie

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom uhoriek je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Uhorky sú nepostrádateľným produktom Rusov, ktorý sa používa po celý rok na rôzne spôsoby. Používajú sa ako prísada do šalátov, konzumujú sa čerstvé, mierne solené, nakladané a solené. Plodiny sa delia na niekoľko druhov: nakladané, šalátové a univerzálne. Líšia sa od seba svojimi vlastnosťami a používajú sa na rôzne účely. Šalátové odrody majú veľké, dobre tvarované, krásne tvarované plody. Majú hladkú a svetlú pokožku. Trvanlivosť je veľmi krátka. Sú vhodné len na čerstvú spotrebu. Uhorky počas konzervovania mäknú, strácajú chuť a vybuchujú.

Nakladané uhorky sú určené na zimné skladovanie. Odrody môžu byť stredné alebo malé. Ich kôra je tmavá, tvrdá a hrboľatá. Dužina je hustá, takže sa v nej netvoria vzduchové medziplášte a nádoby sú stabilne konzervované bez explózií a zakalenia nálevu. Tento univerzálny typ je vhodný na konzumáciu v čerstvom stave, ako aj na konzervovanie.

Dnes budeme hovoriť o najlepších zástupcoch skupiny slnečnice. Správny výber odrody je kľúčom k úspechu a zárukou, že v zime si celá rodina pochutná na chrumkavých uhorkách a hostia budú ohromení úžasne chutným občerstvením, ktoré je nevyhnutnosťou na všetkých Slovenskách slávnostiach.Uhorky na nakladanie by mali byť pevné a pružné na dotyk, s drsným, bublinatým povrchom a hrotmi.Uhorky by sa mali zbierať bez vonkajších poškodení a s tmavozelenou šupkou. Pri rezaní nesmie mať žiadne dutiny. Chuť – bez horkosti, mierne sladká.

Dokonca aj skúsený majiteľ dachy môže urobiť chybu pri výbere nakladaných uhoriek. Je to spôsobené výskytom nových odrôd, ktoré stierajú rozdiely medzi typmi, a niekedy je ťažké rozlíšiť zeleninu podľa jej vonkajšieho vzhľadu. Naši odborníci sa vám pokúsia pomôcť v tejto náročnej úlohe, aby práca nebola márna a výsledkom bol hustý, chrumkavý „krepushy“, ktorý poteší všetky domácnosti. V našom hodnotení sme vybrali 12 odrôd uhoriek, ktoré majú podľa skúseností najlepšie vlastnosti pri nakladaní a sú najobľúbenejšie u bežných žien v domácnosti.

Hodnotenie najlepších odrôd uhoriek na solenie

NomináciamiestoRozmanitosťhodnotenie
Najlepšie odrody skleníkových uhoriek na nakladanie1Sibírsky veniec5.0
2Tom Thumb4.9
3Emelya4.8
4Liliput4.7
5Kurazh4.6
6Alekseich4.5
Najlepšie odrody uhoriek na solenie pod holým nebom1Nižinskij5.0
2Uhorka4.9
3Konkurent4.8
4Rodnik4.7
5Masha4.6
6Voronež4.5

Najlepšie odrody uhoriek na solenie v skleníku

Sibírsky veniec

Hodnotenie: 5.0

SIBÍRSKY VENIEC

Na prvom mieste je odroda sušená na slnku, ktorá patrí k najnovším úspechom domácich šľachtiteľov. Napriek svojmu mladému veku si ho obľúbili mnohí ruskí záhradníci. Jeho hlavnou vlastnosťou je prispôsobivosť širokému spektru nepriaznivých podmienok. Rastlina znáša sucho aj nadmerné zavlažovanie. Kytičkový vaječník produkuje 5 vybraných uhoriek, ktoré dozrievajú súčasne. S jedným kríkom nazbierajte približne 400 kusov. Plody sa tvoria približne 1,5 mesiaca.

Uhorky dosahujú dĺžku 5-7 cm. Sú úhľadné, rovnomerne tvarované. Ak sa neodstráni včas, nevedie k prerastaniu. Povrch netvrdne, v mäse nie sú žiadne dutiny. Odroda dokonale kombinuje vlastnosti potrebné na nakladanie. Medzi nesporné výhody patrí úplná absencia horkosti, jemná sladká chuť, výrazná chrumkavosť.

Názor respondentov bol rovnaký: ideálny na solenie, dobrý na šaláty. Má vysokú kvalitu uchovania, ľahko odoláva preprave. Táto plodina sa prispôsobuje aj v regiónoch so štatútom „rizikových poľnohospodárskych oblastí“.

Výhody

 • Bohaté a dlhotrvajúce výnosy;
 • univerzálna odroda pre akúkoľvek liečbu;
 • atraktívny vzhľad;
 • Prispôsobené všetkým klimatickým podmienkam;
 • odolné voči typickým chorobám.

Nevýhody

 • nenájdené.

Tom Thumb

Hodnotenie: 4.9

THUMB BOY

V druhom riadku hodnotenia je odroda, ktorú poznajú všetci pestovatelia zeleniny v krajine. Pôvodne bola vyšľachtená na pestovanie v skleníkoch a pod fóliou, ale dnes sa už používa na pestovanie vo voľnej prírode, na parapetoch a zateplených balkónoch. V priebehu rokov sa prispôsobila premenlivému podnebiu stredného pásma. Táto plodina má vynikajúci výnos. Stabilný výnos – 14 kg. Pri priaznivých faktoroch tento údaj dosiahol 20-22 kg.

Včasne dozrievajúca rastlina. Prvé uhorky sa môžu zbierať na 39. deň. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je dlhé obdobie plodenia, ktoré trvá 2-2,5 mesiaca. Odborní degustátori hodnotili chuť ako „vynikajúcu“. Uhorky sa používajú čerstvé, ale ešte aktívnejšie sa používajú na konzervovanie. Po uvarení zostáva koža chrumkavá a dužina je pevná.

Zeleň má miniatúrny vzhľad. Dorastajú do dĺžky maximálne 10 cm. Ich hmotnosť je 50-60 g. Uhorky nerastú do dĺžky, ak nie sú včas pozbierané. Plodina je dobre prispôsobená suchu, nezahynie bez dlhodobého nedostatku zálievky. Je necitlivý na mnohé bežné baktérie a vírusy.

Výhody

 • predĺžené plodenie;
 • univerzálnosť miest výsadby;
 • Odolné voči chorobám;
 • odolnosť voči suchu;
 • samoregulačný rast.

Nevýhody

 • nenájdené.

Emelya

Hodnotenie: 4.8

HONEYSUCKLE

Bronzový medailista je odroda vyšľachtená domácimi chovateľmi z Mytishchi. Je schválený na pestovanie vo všetkých regiónoch Ruskej federácie a je vhodný do fóliových a vykurovaných skleníkov. Často používané ženami v domácnosti na pestovanie balkónových plodín. Stredne rozvetvené, riedke listy. Plody s tenkou šupkou s hmotnosťou do 150 g a dĺžkou do 15 cm. 1 qt. Z jedného metra sa stabilne získa 16 kg zelene. Môžu sa používať na všetky typy spracovania.

Hlavnou výhodou tejto plodiny je jej vysoká odolnosť voči chladu v porovnaní s inými odrodami. Vďaka tejto vlastnosti plodiny dozrievajú aj počas nepriaznivého počasia. Prerastené uhorky zostávajú šťavnaté, v dužine nie sú žiadne dutiny, povrch nežltne. Je odolný voči vírusom a bakteriálnym ochoreniam. Parametre s vysokou trvanlivosťou. Dá sa tiež prepravovať bez straty prezentácie.

Podľa recenzií je to jedna z najnenáročnejších odrôd s vysokými výnosmi. Jemná chuť bez horkosti, ideálna na čerstvú konzumáciu. jednomyseľný súhlas všetkých respondentov: „výborný“.

Výhody

 • odolnosť voči chladu;
 • Má zvýšený potenciál plodenia;
 • rýchle dozrievanie
 • Nie je náročný na starostlivosť;
 • vynikajúca skladovateľnosť.

Nevýhody

 • nepozorované.

Liliput

Hodnotenie: 4.7

LILIPUT

Na štvrtom mieste v rebríčku – odroda, ktorú si záhradníci vybrali na výrobu nakladaných uhoriek. Šľachtené pre stredné polia a s vysokým výnosovým potenciálom. Z 1 kríka 10,7-11 kg miniatúrnych zelených lístkov dlhých 7-9 cm a vážiacich 90 g. Koža hrboľatá so zvislými svetlými pruhmi. Stredná huňatosť. Listy nie sú veľmi husté.

Jeho rozmanitosť je úplne nenáročná. Výnosy sa tvoria aj za nepriaznivých podmienok. Rastlina toleruje nedostatok starostlivosti, tak milovaný mnohými záhradkármi. Nečasované uhorky sa zväčšujú, ale zachovávajú si všetky chuťové vlastnosti, nežltnú, nevydávajú horkosť. Odolnosť voči všetkým bežným chorobám. Riziko infekcie sa zníži na nulu, ak sa prijmú preventívne opatrenia.

„Liliput sa považuje za jednu z najlepších odrôd na uhorky a uhorky. Má predĺženú trvanlivosť. Uhorky sa pestujú nielen na vlastnú spotrebu, ale aj na predaj, pretože vydržia dlhé prepravy.

Výhody

 • vynikajúce na nakladanie a solenie;
 • úhľadné, rovnomerné plody;
 • Dlhá trvanlivosť;
 • Dobré, bohaté výnosy.

Nevýhody

 • nenájdené.

Kurazh

Hodnotenie: 4.6

CURAGE

Na piatom mieste hodnotenia sa umiestnila hybridná odroda ruskej selekcie, ktorá dozrieva 40 dní po vyklíčení. Má kyticovitý vaječník s až 10 plodmi. Sú veľké, hrudkovité, až 15 cm dlhé, vhodné na konzervovanie a solenie. Z jedného kríka sa naraz zberá až 30 uhoriek a z 1 m2. m – do 18 kg. Povrch pokrytý miernou voskovou patinou. Voňavá, chrumkavá dužina bez veľkých semenných kanálikov a dutín.

„Kurazh“ sa dokonale prispôsobí akýmkoľvek podmienkam prostredia. Nie je napadnutý múčnatkou, koreňovou hnilobou. Ak sa zelená úroda nezberá včas, zelená úroda neprerastie a nezožltne. Vynikajúca skladovateľnosť umožňuje nielen udržať uhorky dlho čerstvé, ale aj prepravovať ich na akékoľvek vzdialenosti.

Záhradníci konštatujú, že hybrid spĺňa uvedené vlastnosti. Nevyžaduje pôdu ani starostlivosť, nepotrebuje časté hnojenie, odoláva suchu a teplotným výkyvom a dlho si zachováva svoje obchodné vlastnosti.

Výhody

 • hojne plodí;
 • pre všetky typy spracovania;
 • výborná skladovateľnosť;
 • odolné voči chorobám a zmenám počasia;
 • Voňavá chuť bez horkosti.

Nevýhody

 • nenájdené.

Alekseich

Hodnotenie: 4.5

ALEXEICH

Šiestu pozíciu v tomto hodnotení obsadila skorá dozrievajúca odroda. Vysoké výnosy. Stabilné od 1 m2. Výnos 18 kg úhľadných, kompaktných uhoriek s dĺžkou 8 cm a hmotnosťou 65-75 g. Koža jemne tuberózová s bielymi pruhmi. Uhorky sa bežne používajú pri varení. Sú mierne solené, nakladané, solené, používané samostatne alebo v šalátoch. Jemná sladká chuť zostáva aj po predčasnom zbere. Kôpka vaječníkov zabezpečuje skorú a bohatú úrodu.

Priemerné rozvetvenie a vzrast plodín, takže zber zrelých plodov nie je náročný. Sú ekologicky tvárne a nevyžadujú pôdu. Vysoko odolný voči plesniam a nepravej múčnatke. Dobre znáša prepravu a má výbornú skladovateľnosť. Produktivita je 99 %.

Uhorky si po tepelnom spracovaní zachovávajú svoju pevnosť, zostávajú chrumkavé a pevné. Záhradníci odporúčajú venovať pozornosť tejto hojne rodiacej skorej odrode.

Výhody

 • odroda na nakladanie uhoriek a korbáčikov;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • dlhá trvanlivosť;
 • nenáročný na vonkajšie podmienky;
 • Je minimálne náchylný na choroby.

Nevýhody

 • žiadne.

Najlepšie odrody uhoriek na solenie vonku

Nižinský

Hodnotenie: 5.0

NEZHINSKY

Lídrom v tejto kategórii je stará odroda, ktorú pozná každý pestovateľ zeleniny u nás aj v zahraničí. V sovietskych časoch sa používal na 70 % poľnohospodárskej pôdy určenej na pestovanie uhoriek. V meste Nižyn, rodisku tejto jedinečnej zeleniny, bol postavený pomník uhorke pre jej výnimočnú chuť a vôňu. zaradený do štátneho registra a odporúčaný na pestovanie vo všetkých regiónoch krajiny. Používa sa v súkromných záhradách a na farmách.

Uhorky majú rovnomernú priemernú hmotnosť 95-100 g. Majú vysokú predajnosť a dobre sa predávajú pri preprave na dlhé vzdialenosti. Povrch hrboľatý s riedkymi tŕňmi. Šťavnatá dužina je hustá, chrumkavá, bez dutín. Semená malé, úhľadne usporiadané. Uhorky sa ukázali ako výborné na konzervovanie. Sú však široko používané aj v nespracovanej forme.

Plodina má vysokú odolnosť voči chorobám, zriedkavo ju napádajú mšice a je vysoko odolná voči suchu. Ďalšou výhodou je dlhodobé plodenie – bez horkosti. Môže sa zbierať na jeseň, ak ostatné odrody už ukončili vegetačné obdobie.

Výhody

 • časom overené vlastnosti;
 • bohatý výnos;
 • stará odroda, ktorá je najviac odolná voči suchu;
 • Vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • odolnosť voči škodcom a chorobám.

Nevýhody

 • Nezistené.

Nakladané

Hodnotenie: 4.9

FOREST

Druhá v poradí – odroda vyvinutá špeciálne na nakladanie a konzervovanie, hoci v čerstvej forme má ovocie vynikajúcu chuť a vôňu. Klíčivosť semien je 98 %. Ide o jednu z najlepších hodnôt medzi odrodami uhoriek. od 1 m2. Z jedného metra sa získa 4-5 kg 100-120 g zelených rastlín rovnakej veľkosti a tvaru. Ich dužina je hustá bez dutín, semená sú malé. Koža je tenká, s veľkými tuberkulami a čiernymi tŕňmi. Uhorky si dlho po zbere zachovávajú svoj vzhľad, nežltnú a neochabujú.

Rastlina je prispôsobená rôznym typom pôd, pomerne nenáročná na starostlivosť, nevyžaduje časté hnojenie, nie je ovplyvnená zmenami teploty, suchom a ochladením. Vhodné na tienisté miesta. Sú odolné voči všetkým hlavným chorobám a vírusom.

Podľa recenzií sú uhorky veľmi šťavnaté, nemajú horkosť, majú vysoký obsah vitamínov. Vďaka svojmu pravidelnému jednotnému tvaru sa veľmi ľahko vkladajú do nádob. Bolo tiež zistené, že neskúsení pestovatelia môžu dosiahnuť dobré výnosy dodržiavaním základných režimov starostlivosti.

Výhody

 • Dlhá trvanlivosť;
 • Jednoduchá starostlivosť;
 • jednotný tvar a veľkosť;
 • zvýšené množstvo živín;
 • bez horkej chuti.

Nevýhody

 • nebola zistená.

konkurent

Hodnotenie: 4.8

KONKURENTNÉ

Treťou odrodou nominovanou do hodnotenia je odroda vyšľachtená sovietskymi šľachtiteľmi v roku 1980. Tvar uhoriek – oválny valcovitý s tmavozeleným hrboľatým povrchom. Priemerná hmotnosť zelených listov je 100 g, ale môžu dosiahnuť až 120 g. Od 1 m2. m zber 3,5-3,8 kg uhoriek, ale štatisticky môže byť toto číslo 5-6 kg. „Competitor“ je vybraný pre svoj vysoký výnos, atraktívny vzhľad a pozoruhodné chuťové vlastnosti. Zrelé plody majú vysokú skladovateľnosť, nežltnú.

Nespornou výhodou tejto plodiny je jej odolnosť voči všetkým druhom chorôb a škodcov. Pôvodne bola vyšľachtená výlučne pre južné oblasti, ale prispôsobila sa aj iným klimatickým podmienkam. Vysadené aj v strednom páse.

Zelená má aromatickú, mierne sladkú chuť. Nielenže sa osvedčili pri nakladaní, ale najlepšie vlastnosti majú aj v čerstvom stave. Záhradníci si všimli dobrú klíčivosť a prežívanie semien, vysoké výnosové parametre, dlhú skladovateľnosť. Pre mnohých táto odroda skutočne nemá konkurenciu medzi svojimi kolegami pestovanými na otvorenom priestranstve.

Výhody

 • vynikajúce výnosy;
 • odolné voči chorobám;
 • Dlhá doba skladovania;
 • Vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • bez horkej príchute.

Nevýhody

 • nenájdené.

Rodnichok

Hodnotenie: 4.7

RODNICH

Štvrté miesto patrí hybridu vypestovanému počas sovietskej éry. Nie je však zabudnutá a zostáva aktuálna aj pri neustálom výbere nových odrôd. Záhradkári si ju obľúbili, pretože jej vlastnosti sú skutočne overené časom a pri pestovaní a zbere sa nevyskytujú žiadne prekvapenia. Od 1 m2. 6 kg zelenej zeleniny. Dosahujú dĺžku 12 cm. Jeho pokožka je tuberózová a tmavozelená. Hmotnosť uhoriek je približne rovnaká a v priemere dosahuje 100 gramov.

Uhorky sú voňavé, bez dutín. Sú mierne solené, nakladané a solené. Majú vynikajúcu skladovateľnosť, po konzervovaní sa dobre skladujú. Vysoká výška rastliny. Dosahuje až 3 metre. Vysoká odolnosť voči hlavným chorobám. Je odolný voči suchu a pôde a dobre znáša vysoké teploty.

Záhradníci si všimli, že je to jedna z mála odrôd, ktorá sa nepremnoží, pretože sa nezberá včas. Zachovávajú si rovnakú veľkosť a všetky chuťové vlastnosti. Ďalšou identifikovanou výhodou je jednoduchá preprava, a to aj na dlhé vzdialenosti.

Výhody

 • Odroda overená časom a skúsenosťami;
 • všestranné použitie;
 • čisté, rovnomerné plody bez prerastania;
 • Odolnosť voči vírusom a baktériám;
 • Prispôsobené poveternostným podmienkam.

Nevýhody

 • neboli nájdené.

Masha

Hodnotenie: 4.6

MASHA

Piata v rebríčku je jednou z najranejších odrôd, ktorá rodí už 36 dní po vyklíčení. Dobre sa im darí na voľnom priestranstve aj v skleníku, pretože sa môžu samoopeliť. Výťažnosť je 96 %. Uhorky rastú úhľadne, rovnako veľké. Jeho koža je pokrytá veľkými hrbolčekmi. Semien je málo.

Prútie rastie vysoko so silným stonkom. Charakteristickým znakom sú otvorene umiestnené vetvy. Zber zrelých uhoriek je vďaka nemu oveľa jednoduchší. Plodina je odolná voči mnohým chorobám: vírus mozaiky, múčnatka, škvrnitosť olív. Zelenina má vysokú odolnosť a dobre sa prepravuje. Pri konzervovaní vznikajú chrumkavé, voňavé uhorky s hustou dužinou bez dutín.

Pestovatelia zeleniny si túto odrodu pochvaľujú pre jej stabilný výnos, súčasné dozrievanie plodov, nedostatok horkosti, vysokú predajnosť. Vhodný na všetky druhy konzerv; používa sa čerstvý v šalátoch a samostatne.

Výhody

 • miniatúrna veľkosť semenných buniek;
 • Absolútna absencia horkosti;
 • optimálna hustota na morenie;
 • jednoduchý proces zberu
 • dlhá trvanlivosť.

Nevýhody

 • nenájdené.

Voronež

Hodnotenie: 4.5

VORONEZHSKIY

Na šiestom mieste v tejto kategórii sa umiestnila stredne neskoro dozrievajúca odroda vyšľachtená voronežskými šľachtiteľmi. Odporúča sa na výsadbu v strednom pásme Ruska, v centrálnej čiernozemskej zóne a na severozápade krajiny. Uhorky zberané na 50. deň po výsadbe. Vysoko predajné, stredne veľké uhorky s hmotnosťou maximálne 100 g, dlhé 9-12 cm. Hlavným rozdielom je približne jednotný tvar a veľkosť ovocia, vďaka čomu je obsah pohárov na uhorky veľmi atraktívny. Nakladané uhorky sú husté, chrumkavé a voňavé.

Plodiny opeľujú včely. Stabilné výnosy. Záhradníci získajú až 3 kg ovocia na meter štvorcový. . Za priaznivých podmienok sa tento parameter výrazne zvyšuje. Pestované na hlinitom otvorenom poli. Dobre funguje aj na hlinitých pôdach. ‚Voronež‘ má vysokú imunitu voči bakterióze. Nevyžaduje intenzívnu starostlivosť, znáša dlhodobé sucho a krátkodobé ochladenie.

Stredne husté kríky, husté listy. Počet stoniek dosahuje 7. Husté, zložité, čierne vlasy.

Výhody

 • vysoká obchodná kvalita;
 • trvalo dobrú úrodu;
 • Skvelé vlastnosti na nakladanie;
 • O tento model s nízkou potrebou údržby sa tiež veľmi ľahko stará;
 • rovnomerné dozrievanie plodov.

Nevýhody

 • nie sú nájdené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: