17 najlepších odrôd skleníkových uhoriek

*Prehľad najlepších uhoriek od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné odborné poradenstvo.

Pestovanie zeleniny v skleníkoch je populárne. Uhorky nie sú výnimkou. Izbové odrody sa zvyčajne pestujú ako partenokarpické (samoopelivé) hybridy. Je to spôsobené tým, že hmyz do skleníka lieta len zriedka a partenokarpické rastliny tvoria plody bez opelenia. Výber odrody pre takéto podmienky závisí aj od zrelosti uhoriek.

Na trhu s osivom sa dá ľahko stratiť, pretože šľachtitelia každý rok produkujú nové odrody. Skúsení záhradníci sa v tejto problematike dobre orientujú, ale aby sme pomohli začiatočníkom, naši odborníci vyhodnotili najlepšie odrody skleníkových uhoriek pre skleníky.

Hodnotenie najlepších odrôd uhoriek do skleníka

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie skoré odrody uhoriek do skleníka1Apríl F15.0
2Buran F14.9
3Suomi F14.8
4Sibírsky veniec F14.7
5F1 Bugle4.6
6Chrumkavá F14.5
7Puffin F14.4
8Madame F14.3
Najlepšie samoopelivé odrody uhoriek pre skleníky1Skutočný plukovník F15.0
2Biely anjel F14.9
3Zozulia F14.8
4Pasamonte F14.7
5Mazai F14.6
6Večery pri Moskve F14.5
7Esthete F14.4
8Závisť všetkých F14.3
9Connie F14.1

Najlepšie skoré odrody uhoriek do skleníka

Rýchlo dozrievajúce odrody uhoriek sú skvelou voľbou pre skleník. Prvá úroda je možná už na jar. Ak je skleník vykurovaný, môže sa pestovať nepretržite po celý rok. Hoci skoré uhorky dlho neplodia, ale priateľsky.

Apríl F1

Hodnotenie: 5.0

APRELSKY F1

Hybridná odroda uhoriek Aprelskiy je na prvom mieste v hodnotení. Najlepším miestom na jeho pestovanie je uzavretá pôda (filmové skleníky, skleníky). Po vyklíčení semien a pred prvým zberom 40-45 dní. Jeho bočné prútie má obmedzenú šírku.

Uhorky majú valcovitý tvar. Každý z nich váži 160-300 g a je dlhý až 25 cm. Ich koža je zelená, bližšie k tmavej, s bielymi krátkymi (1-3 cm) pruhmi. Ak sa nezoženie včas, zelené rastliny budú hrubé. Uhorky majú biele hroty. Odporúča sa zbierať plody 2-3 krát týždenne. Počas prvých 4 týždňov po začiatku plodenia je možné z 1 m² odobrať až 7-13 kg plodov.

V recenziách záhradníci poznamenávajú, že odroda Aprilskiy je vynikajúca pre šaláty. Chvália jej odolnosť voči hlavným chorobám uhoriek. Naši odborníci zaradili aprílovú uhorku medzi najlepšie, pretože má vysokú produktivitu, je chutná, dáva dobrý výnos, dlho rodí a jej plody dlho nežltnú.

Výhody

 • Lahodné, bez horkosti;
 • vysoká fruktifikácia;
 • rýchle dozrievanie
 • odolné voči mnohým chorobám.

Nevýhody

 • náchylné na sklerotíniu.

Buran F1

Hodnotenie: 4.9

BURAN F1

Druhú pozíciu v hodnotení obsadila bežná hybridná uhorka Buran. Má stredne skorú zrelosť – plodí 46-55 dní po úplnom vyklíčení. Rastlina vyzerá silná. Dlhé výhonky, veľké listy. Komplexné, husté biele ochlpenie.

Uhorky nie sú veľké (hmotnosť – 95-107 g, dĺžka – 10-12 cm), majú oválny tvar. Jeho listy majú na povrchu často hľuzy. Farba uhorky tmavozelená. Dužina je hustá, koža je mierne tvrdá. Uhorka Buran je univerzálna odroda, ale lepšie sa osvedčuje nakladaná ako čerstvá.

Záhradníci vo svojich recenziách chvália Buran pre jeho chuťové vlastnosti a nevýrazné pestovanie. Odroda patrí medzi najlepšie, pretože neustále poskytuje skvelú úrodu, je odolná voči mozaike uhoriek, kladosporióze. A je tolerantný voči iným chorobám.

Výhody

 • Chuťové vlastnosti na vrchole;
 • univerzálne použitie;
 • Vysoká miera plodnosti.

Nevýhody

 • Absolútne odolný voči múčnatke.

Suomi F1

Hodnotenie: 4.8

SUOMI F1

Super skorá odroda Suomi je v rebríčku na treťom mieste. Uhorky sú zrelé a pripravené na zber za 38 dní. Celková vitalita rastliny je silná, ale rast bočných výhonkov je obmedzený. Vo vaječníku sa vytvorí až 5-6 uhoriek. Veľké listy na stonkách tmavozelenej farby.

Uhorky sú malé (dĺžka – 5-6 cm, priemer – 3-3,5 cm). Uhorky majú tmavozelenú farbu s rozmazanými bielymi pruhmi, ktoré prekrývajú farbu a zaberajú jednu tretinu dĺžky uhorky. Plody majú početné hľuzy a čierne hroty. Ich mäso je chrumkavé a šťavnaté, bez horkosti a pokryté tvrdou kožou.

Fanúšikovia tejto odrody vo svojich recenziách poznamenávajú, že uhorka Suomi sa nepreháňa a zachováva si krásny oválny tvar, aj keď sa nezberá včas. Naši odborníci ho hodnotili aj preto, že ide o hybrid s dobrou odolnosťou voči nepriaznivému počasiu, chorobám uhoriek a tiež poskytuje veľké výnosy.

Výhody

 • šťavnaté, chrumkavé uhorky;
 • žiadna horkosť;
 • krásny oválny tvar;
 • neprestajne sa rozrastať
 • Odolné voči chorobám;
 • Vhodné na konzumáciu v čerstvom alebo nakladanom stave.

Nevýhody

 • zle reaguje na náhly pokles teploty.

Sibírsky veniec F1

Hodnotenie: 4.7

SIBÍRSKY VENIEC F1

Čeljabinská hybridná odroda Sibírsky veniec sa umiestnila na štvrtom mieste. Dá sa úspešne pestovať v skleníkoch aj vonku. Sibírska vencová uhorka sa vyznačuje špeciálnym typom plodenia: namiesto jedného kvetu sa vytvára niekoľko plodových vaječníkov. Silný ker s veľkým počtom listov.

Plody sú malé (maximálne 8 cm dlhé). Zelené rastliny nepribúdajú, ak nie sú včas zozbierané. Majú sladkú chuť a výraznú vôňu. Šupka, ktorá pokrýva šťavnatú, chrumkavú dužinu, je tenká. Sladkastá chuť, bez dutosti alebo horkosti. Sibírske vence sa s obľubou konzumujú čerstvé, ako aj konzervované.

Recenzie o tejto odrode sú väčšinou dobré, ale zároveň záhradníci hovoria, že si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Ak sa uhorky nezbierajú každý deň, brzdí sa vývoj nových vaječníkov. A napriek tomu je hybridný sibírsky veniec zaradený do hodnotenia, pretože má vysoký výnos, dlho prináša ovocie, prakticky neochorie a má vynikajúcu chuť.

Výhody

 • Vysoký výnos;
 • rýchle dozrievanie;
 • kvalita ovocia;
 • priateľské plodenie
 • Ľahká sladkosť a žiadna horkosť v chuti.

Nevýhody

 • Veľmi náročné na starostlivosť.

Little Frog F1

Hodnotenie: 4.6

SUOMI F1

Na piatom mieste v rebríčku sa umiestnila hybridná odroda skorých uhoriek – Murashka. Rastlina rastie len mierne a bočné výhonky sa vyznačujú zastavením rastu. Jedna pazucha vytvára 2-4 púčiky. Stonky sú pokryté veľkým množstvom stredne veľkých listov. Sú hladké, nepravidelne vrúbkované a zelenej farby.

Uhorky majú valcovitý tvar. Sú dlhé 10-12 cm a vážia 90-110 g. Farba plodov je rôznorodá. Vrchná časť je svetlozelená a smerom k spodnej časti sa stáva tmavozelenou. Plus svetlé pruhy uprostred zelenej farby. Veľké hľuzy a pichľavé čierne hroty na povrchu uhorky. Veľmi aromatická, sladká dužina bez náznaku horkosti.

Fanúšikovia odrody Murashka vo svojich recenziách uvádzajú, že tieto uhorky vykazujú najlepšie vlastnosti pri nakladaní a marinovaní. Naši odborníci zaradili tento hybrid do hodnotenia, pretože rastlina je nenáročná, dlho plodí, jej krídla dlho nežltnú ani nevysychajú, odolnosť rastliny voči chorobám je vysoká.

Výhody

 • skorá zrelosť;
 • nakladanie uhoriek je veľmi kvalitné;
 • Výnos je vysoký a stabilný;
 • Dobrá imunita.

Nevýhody

 • Ak sa zbierajú príliš neskoro, majú tendenciu rásť do šírky.

Snímka F1

Hodnotenie: 4.5

FO FUTBAL CRUCKER

Šieste miesto v rebríčku patrí odrode Krispy Kreme. Tieto uhorky dozrievajú dostatočne skoro na to, aby sa mohli zbierať 44-48 dní po vyklíčení. Rastlina rastie silno, rýchlo a neobmedzene. Môže dosiahnuť výšku 1,2 m. Crunchy je odroda s kyticou. Na stonke medzi dvoma susednými uzlami sa môže vytvoriť až 7-8 vaječníkov.

Uhorky merajú na dĺžku 10-12 cm a vážia približne 110 g. Svetlé pruhy a mierne škvrnitosť na zelenej koži. Na povrchu plodov sú vzácne hľuzy. Dužina je pevná, ale šťavnatá a sladká. Má príjemnú vôňu a chrumkavú vôňu.

V spätnej väzbe od záhradkárov sa uvádza, že majú radi chuť uhoriek bez horkosti a drsnej kože na vrchu dužiny. Chrumkavý je zaradený do hodnotenia najlepších pre svoju odolnosť voči rôznym chorobám a vynikajúcu prepraviteľnosť. ženy v domácnosti hovoria, že je to jedna z najlepších odrôd na konzervovanie. Po nakladaní si dobre zachovávajú svoj tvar a nestrácajú svoju chrumkavosť.

Výhody

 • skoré dozrievanie;
 • vysoké a stabilné výnosy;
 • Chuťové vlastnosti na vrchole;
 • dobré v čerstvom stave a na zimné uskladnenie.

Nevýhody

 • nemožnosť zberu.

Pinocchio F1

Hodnotenie: 4.4

PYZHIK F1

Skoré dozrievajúce odrody uhoriek Pyshik sa umiestnili na siedmom mieste v rebríčku. 40-43 dní od úplného vyklíčenia po prvú úrodu zelene. Rastliny rastú silno a neobmedzene. Stredne veľké listy mierne pokrývajúce výhonky. Jeden internódium môže mať 2 až 8 vaječníkov.

Dĺžka uhoriek Pytzhik dosahuje 12 cm. Každý váži 85-100 gramov. Majú valcovitý tvar. Zelene sfarbená šupka s rozmazanými pruhmi pokrývajúca jednu tretinu plodu. Až 15-17 kg obchodovateľnej zelenej zeleniny na 1 m². Priemerný výnos z jednej rastliny je približne 5-8 kg uhoriek.

Recenzie o odrode Pyšik sa stretávajú väčšinou pozitívne. Konzumujú sa čerstvé, ale výborne sa dajú skladovať aj v zime. Nie sú ani trochu zatrpknuté. Naši odborníci zaradili túto odrodu medzi najlepšie, pretože má vysoký výnos a nie je postihnutá koreňovou hnilobou ani múčnatkou.

Výhody

 • Zvýšená plodnosť;
 • Nechutí horko;
 • dobrá prepraviteľnosť;
 • Univerzálnosť použitia.

Nevýhody

 • Rastlinu je potrebné často postrekovať vodou.

Madame F1

Hodnotenie: 4.4

Madame F1

Uhorky Madame F1 sú žiadané najmä v strednom pásme Ruska a v južných oblastiach – sú veľmi teplomilné a určené na pestovanie v skleníkoch. Ide o neurčitý hybrid, stredne rozvetvené kríky so silným rozvetvením potrebujú dostatok priestoru, schéma výsadby je 30×70. Kvitne rastlina samičieho typu, jedna kytica tvorí až 6 výhonkov a uhorky možno zbierať po 43-48 dňoch od výsadby. Pri dostatočnom zavlažovaní v skleníku sa dá zozbierať až 14 kg zrelých zelených plodov na meter štvorcový, čo je ukazovateľ vysokej úrody. Je zaujímavé, že uhorky nie sú prezreté ani nežltnú a po zbere sa dobre skladujú.

Samotné plody dosahujú hmotnosť 65-85 gramov., až 12 cm dlhé, majú jemnú zelenú pokožku s tŕňmi, ktoré prakticky nehorknú. Uhorky sú vhodné na čerstvú konzumáciu, šaláty a všetky druhy prípravkov – to je ich prednosť, pre ktorú si odrodu vyberajú praktickí záhradníci.

U Madame F1 neboli zistené žiadne nevýhody – je to vynikajúci hybrid s vysokými výnosmi, hoci ho opeľuje hmyz – pri výsadbe sadeníc v skleníku alebo pařenisku im treba umožniť prístup. Rastlina je odolná voči múčnatke a koreňovej hnilobe.

Výhody

 • nadpriemerné výnosy;
 • Uhorky s tenkou šupkou bez horkosti;
 • odolný voči koreňovej hnilobe a múčnatke
 • univerzálne ovocie na akýkoľvek typ použitia.

Nevýhody

  potrebujú opeľovanie hmyzom.

  Najlepšie samoopelivé odrody uhoriek pre skleníky

  Samoopelené odrody majú tieto výhody

  1. vonkajšie faktory nemajú vplyv na tvorbu vaječníkov;
  2. Vhodné na pestovanie vonku aj v skleníku;
  3. majú dobrú imunitu;
  4. Vynikajúca chuť, bez horkosti a dutosti;
  5. prinášať ovocie vo veľkom množstve a na dlhý čas.

  Partenokarpické odrody sa často označujú aj ako kyticové odrody. Zvyčajne krátkoplodé hybridy s veľkými výnosmi – uhorky a uhorky. Vyžadujú si však osobitnú starostlivosť.

  Skutočný plukovník F1

  Hodnotenie: 5.0

  PRAVDA PLUKOVNÍK F1

  Prvé miesto v rebríčku patrí hybridnej odrode True Colonel. Rovnako dobre sa pestuje vo fóliových alebo presklených skleníkoch, ako aj v nechránenom teréne. Prvé uhorky sa zbierajú 40-42 dní po vyklíčení. Kríky sú zarastené. Ich spôsob kvitnutia je výlučne alebo prevažne ženský. Rozvetvenie nie je závažné.

  Uhorky majú tvar vretena. Dosahujú dĺžku 15 cm a hmotnosť 110-120 g. Povrch nie je hladký, ale pokrytý nerovnosťami a hrotmi. Ich jemná koža má zelenú farbu so svetlými pruhmi, ktoré sú často ťažko viditeľné. Dužina je voňavá, sladká, bez náznaku horkosti.

  Záhradníci vo svojich ohlasoch chvália odrodu True Colonel za súčasné dozrievanie plodov a dostatok času na zber. Do tohto hodnotenia bol zaradený pre svoju vynikajúcu úrodu, chutné čerstvé a nakladané plody a veľmi dlhú dobu plodenia.

  Výhody

  • voňavé uhorky bez horkosti;
  • rýchlo dozrieva;
  • Odolnosť voči chorobám;
  • všestranné použitie.

  Nevýhody

  • uhorky sa pri nepriaznivých teplotách vydlabú.

  Biely anjel F1

  Hodnotenie: 4.9

  WHITE ANGEL F1

  Hybrid White Angel je v tomto zozname na druhom mieste. Vyznačuje sa vysokým stupňom partenokarpie a múdrymi vaječníkmi. Prvý zber je možný až 44-50 dní po úplnom vyklíčení semien. Silne sa rozširuje, s početnými bočnými výhonkami. Tmavozelené listy na stonkách sú stredne veľké.

  Uhorky majú valcovitý tvar. Dĺžka menej ako 10 cm a hmotnosť 100 g. Priemerný počet hrbolčekov na povrchu. Koža je biela s niekoľkými bielymi hrotmi. Voňavá, sladká dužina, ale občas horká. Zelené uhorky majú malé semienka, ale prerastené uhorky sú tvrdé a hrubé. Manipulujte s nimi, keď sú po zbere mierne nazelenalé.

  Fanúšikovia tejto odrody vo svojich recenziách poznamenávajú, že čím častejšie je zber, tým rýchlejší je vývoj nových vaječníkov. Hybrid má napriek svojmu zvláštnemu vzhľadu typickú chuť uhoriek. Naši odborníci hodnotili odrodu White Angel, pretože zaručuje dobrú úrodu a zároveň vyzerá veľmi atraktívne.

  Výhody

  • exotický vzhľad;
  • neporovnateľná chuť a vôňa;
  • vysoký výnos.

  Nevýhody

  • málo odolné voči chorobám.

  Zozulia F1

  Hodnotenie: 4.8

  Zozulia F1

  Tretie miesto v rebríčku obsadila hybridná odroda Zozulia. 42-48 dní od vyklíčenia do zberu. Skleníky v zajatí sú vynikajúce na pestovanie tejto odrody. Čiastočne partenokarpické, takže na zvýšenie výnosov odporúčame presádzať samčie rastliny.

  Uhorky sú pomerne veľké: vážia až 300 g a sú dlhé až 24 cm. Na tmavozelenej koži sú viditeľné pozdĺžne biele pruhy. Hľuzy na povrchu sú málo početné, ale veľké. Dužina je šťavnatá, hustá, sladká a pokrytá tenkou šupkou s belavými tŕňmi. Uhorky dlho nežltnú a nestrácajú svoju predajnosť.

  Záhradníci chvália túto odrodu v recenziách za to, že úroda sa môže konzumovať čerstvá a nakladaná. Nie sú vhodné na nakladanie, pretože rýchlo mäknú. Naši odborníci zaradili Zozulia do tohto hodnotenia, pretože plodí dlho a priateľsky, je prakticky bez chorôb a dobre sa drží na lôžku.

  Výhody

  • dobré stravovacie vlastnosti;
  • dobrá imunita
  • dlho prináša ovocie.

  Nevýhody

  • Vyžaduje viazanie.

  Pasamonte F1

  Hodnotenie: 4.7

  PASAMONTE F1

  Vysoko výnosný hybrid Pasamonte sa umiestnil na štvrtom mieste. Sú to partenokarpické uhorky. Od okamihu, keď sadenice vyklíčia, do prvého zberu by malo uplynúť 40-42 dní. Rastliny sú stredne veľké a príliš sa nerozvetvujú. Listy sú pomerne veľké, mierne zvlnené a tmavozelené alebo svetlozelené.

  Uhorky majú valcovitý tvar. Veľké tuberkulózy na povrchu. Dosahujú dĺžku 6-9 cm a hmotnosť 70-120 g. Tmavozelená koža s bielymi pruhmi a stredne veľkými škvrnami. Zobrazuje aj biele hroty. Mäso je sladké bez horkosti. Jeho štruktúra je pomerne pevná.

  Podľa recenzií záhradkárov majú uhorky Pasamonte o niečo horšiu chuť ako šalátové odrody. Najlepšie sa hodia na nakladanie. Tento hybrid je zaradený do hodnotenia, pretože jeho plody sú odolné voči prerastaniu (v zelenom štádiu spomaľujú svoj rast) a voči hlavným chorobám uhoriek.

  Výhody

  • Jeho vysoká kapacita na nastavovanie ovocia;
  • žiadna horkosť;
  • odolnosť voči prerastaniu;
  • Skvelé na nakladanie.

  Nevýhody

  • náchylné na peronosporózu.

  Mazai F1

  Hodnotenie: 4.6

  MAZAY F1

  Piate miesto v hodnotení obsadila hybridná uhorka Mazai. Má vysokú počiatočnú partenokarpiu. Sú vhodné na univerzálne použitie. Prvý zber trvá 42-46 dní po vyklíčení. Tento hybrid poskytuje obrovský výnos. Na jednom kríku rastie naraz 6-8 uhoriek s dobrou predajnosťou.

  Uhorky vyzerajú ako valce. Na ich povrchu sú viditeľné zriedkavé tuberkulózy. Plody sú dlhé 10-13 cm a vážia 100-120 g. Zelená šupka s rozmazanými pruhmi pokrývajúcimi tretinu alebo polovicu dĺžky uhorky. Hybrid Mazai má skvelú chuť a je vhodný na nakladanie. Duté plody sa nevyskytujú.

  Záhradníci majú radi túto odrodu a chvália ju v recenziách pre jej vysokú odolnosť voči komplexným chorobám. Naši odborníci ju zaradili do hodnotenia najlepších, pretože táto uhorka sa vyznačuje intenzívnym dozrievaním, skorým dozrievaním a vysokou predajnosťou. Odroda je odolná voči nepriaznivým podmienkam.

  Výhody

  • skoré výnosy;
  • masívny výnos plodov;
  • Výborné čerstvé aj nakladané;
  • odolné voči väčšine chorôb.

  Nevýhody

  • nie je možné zbierať semená.

  Moskovské večery F1

  Hodnotenie: 4.5

  MOSKOVSKÉ VEČERY F1

  Hybridná uhorka Moscow evenings sa umiestnila na šiestom mieste v hodnotení. Samoopelivá odroda (výlučne alebo prevažne samičie kvitnutie). Odporúča sa na pestovanie na jar a v lete vo fóliových skleníkoch. Prvý zber 42-45 dní po úplnom vzídení sadeníc.

  Tvar uhoriek je oválny až valcovitý. Sú pokryté vzácnymi tuberkulami. Hmotnosť každého kvetu dosahuje 80-110 g a jeho dĺžka je 12-14 cm. Tmavozelená koža s mierne viditeľnými bielymi pruhmi. Dužina je hustá, ale nie dostatočne šťavnatá. Žiadne duté ovocie. Až 15-17 kg uhoriek na 1 m².

  Výhody

  • Obrovský výnos
  • Dobré čerstvé aj konzervované;
  • odolnosť voči chorobám.

  Nevýhody

  • Dužina nie je dostatočne šťavnatá.

  Esthete F1

  Hodnotenie: 4.4

  Esthete F1

  Siedme miesto v rebríčku patrí hybridnej odrode Aesthet. Dobre rastie vo filmových skleníkoch. Silný a neobmedzený bujný rast. Môže dosiahnuť výšku 2 m alebo viac. Výhonky stredne listnaté; Vyvíja sa stredne. Typ kvitnutia je prevažne samičí.

  Uhorky Aesthetes sú malé a majú valcovitý tvar. Výhonky sú dlhé 9 až 13 cm. Šupka je tenká, jemná a tmavozelená, dokonca aj okolo stonky. Na povrchu je priemerný počet hrbolčekov a tŕňov. Dužina je pevná, ale jemná. Uhorka je veľmi aromatická, bez dutých plodov a horkej chuti.

  Výhody

  • skorý dozrievajúci hybrid;
  • dlhé obdobie plodenia;
  • vynikajúce chuťové vlastnosti
  • Dobrá skladovateľnosť a prepraviteľnosť.

  Nevýhody

  • nie je možné zbierať semená samostatne.

  Závisť všetkých F1

  Hodnotenie: 4.3

  ZÁVISŤ VŠETKÝCH F1

  Zaokrúhľujeme naše hodnotenie najlepších uhoriek uhoriek Všetko na Envy. Odroda dozrieva rýchlo – 45-48 dní. Rastlina rastie veľmi vysoko. Odroda sa vyznačuje nezávislou reguláciou procesu vetvenia, s konštantným rastom vrcholu a výnosovým zaťažením hlavného kmeňa.

  Hybrid patrí medzi zväzkové – každý uzol produkuje 3-6 vaječníkov. Uhorky sú typu uhorka. Sú úhľadné a dosahujú dĺžku 9-12 cm a hmotnosť 80-100 g. Ich tvar je pravidelný, podlhovasto oválny. Jasne zelená farba. Povrch pokrytý malými tuberkulami a mäkkými bielymi hrotmi. Šťavnatá, chrumkavá dužina bez horkosti.

  Milovníci uhoriek Všetci závidia vo svojich recenziách ju chvália za komplexnú odolnosť voči hlavným chorobám plodín. Okrem toho sa osvedčila ako spoľahlivá a produktívna odroda. Na získanie veľkého počtu uhoriek je však dôležité dodržiavať agronomické pravidlá.

  Výhody

  • skoré dozrievajúce uhorky;
  • vynikajúci výnos;
  • odolnosť voči chorobám;
  • Plodí aj pri zlých svetelných podmienkach.

  Nevýhody

  • Semená uhoriek by sa mali kupovať každý rok.

  Connie F1

  Hodnotenie: 4.3

  Connie F1

  Spomedzi samoopelivých odrôd uhoriek by sme chceli spomenúť vysoko výnosnú Connie F1 – osvedčila sa ako dobrý skorý heterozygotný hybrid a od svojho zápisu do štátneho registra v roku 1999 si drží popredné miesta. Pomerne rýchlo rastie v skleníkoch, pařeniskách alebo vonku v teplých južných oblastiach. Uhorky sa môžu zbierať v priemere 47-50 dní po vyklíčení, majú pravidelný valcovitý tvar, jemné hľuzy a svetlé ochlpenie, ich dĺžka je ideálna na solenie a konzervovanie – do 9 cm a hmotnosť do 80 g. Nie sú náchylné na prerastanie, aj keď sa nezožnú včas, kríky plodia do 3 – 4 týždňov. Plody sú podľa väčšiny milovníkov uhoriek veľmi chutné, vhodné na konzumáciu v čerstvom stave a na konzervovanie – pri nakladaní netvoria dutiny. Samotné kríky sú odolné voči múčnatke a koreňovej hnilobe a na rozdiel od svojich kolegov sú úplne nenáročné.

  Connie F1 má dobre vyvinutú schopnosť samoopelenia, ktorá umožňuje vytvoriť stabilný počet vaječníkov bez účasti hmyzu. Mimochodom, v jednom uzle sa môže vytvoriť 3 až 9 uhoriek. V dôsledku toho dosahujú skoré výnosy v priemere 9 kg na meter štvorcový a pri dostatočnej starostlivosti až 14 kg. Malé plody môžu vytvárať ilúziu nízkych výnosov a záhradkári, ktorí nie sú zvyknutí pestovať uhorky malých rozmerov, si však na ich veľkosť musia zvyknúť.

  Výhody

  • Vynikajúca chuť čerstvých a konzervovaných uhoriek
  • Vysoký výnos;
  • ideálna veľkosť na konzervovanie;
  • nenáročný v starostlivosti o rozmanitosť.

  Nevýhody

  • neidentifikované.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: