14 najlepších spoločností pre saunové variče

*Najlepšie podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Vaša sauna si vyžaduje saunový ohrievač, aby sa dosiahla správna teplota a vlhkosť. Od ostatných vykurovacích zariadení sa odlišuje prítomnosťou kamennej priehradky. Stacionárne murované sporáky boli nahradené mobilnými modelmi vyrobenými z liatiny a ocele. Vykurovanie je zabezpečené nielen drevom, ale aj plynom a elektrinou. Na Slovenskom trhu predávajú svoje výrobky domáci aj zahraniční výrobcovia. saunové variče sa líšia veľkosťou, dizajnom, účinnosťou a cenou. Odborníci zo spoločnosti Expertology odporúčajú pri výbere zohľadniť niekoľko dôležitých bodov.

Existuje niekoľko kľúčových aspektov saunovej pece, ktorým musíte venovať osobitnú pozornosť.

typ materiálu. Hľadanie vykurovacieho zariadenia začnite tým, že si určíte, ktoré palivo chcete používať.

 1. Tradične sa v saunových peciach kúri drevom. Čas potrebný na prípravu sauny na úpravu vody. Príprava, sušenie a skladovanie palivového dreva si vyžaduje veľké fyzické a materiálne náklady. Jednou z nevýhod sporákov na tuhé palivo je veľké množstvo popola, ktoré sa musí pravidelne odstraňovať z variča.
 2. Plynové modely sú šetrnejšie k životnému prostrediu a nevyžadujú časovo náročnú prípravu na kúpaciu sezónu. Používanie modrého paliva si však od majiteľa vyžaduje zvýšenú pozornosť v oblasti požiarnej bezpečnosti a zodpovednej prevádzky plynových zariadení.
 3. Elektrické rúry sa považujú za najjednoduchšie na obsluhu, najpohodlnejšie na používanie, najšetrnejšie k životnému prostrediu a najbezpečnejšie. Jedinou nevýhodou týchto modelov je vysoká spotreba energie.

Výkon. Dôležitým parametrom, ktorý ovplyvňuje výber saunového ohrievača, je jeho výkon. Tento index je priamo spojený s objemom parnej miestnosti. Výrobcovia zvyčajne uvádzajú maximálny objem miestnosti, ktorý môže vyhrievať saunový sporák.

materiál. Na trhu s vykurovacími zariadeniami prevažujú kovové modely.

 1. Liatinové sporáky sú dobré pre svoju tepelnú kapacitu – aj po vyhorení dreva alebo vypnutí plynu vyhrievané steny naďalej vytvárajú teplo. Okrem toho sa liatina vyznačuje pevnosťou, odolnosťou proti korózii a trvanlivosťou. Medzi nevýhody patrí veľká hmotnosť materiálu a vysoká cena.
 2. Oceľ sa používa pre rozpočtové modely. Na jednej strane sa oceľové konštrukcie rýchlo ochladzujú, ale rýchlejšie sa zahrievajú. Použitie nehrdzavejúcej ocele rieši niektoré problémy spojené s ochranou proti korózii. V niektorých prípadoch sa nerezová oceľ stáva ozdobným prvkom. Výrobcovia často kombinujú tieto dva materiály (oceľ a liatinu), aby získali zariadenie vysokej kvality za rozumnú cenu.
 3. Na povrchovú úpravu sú vhodné rôzne druhy prírodného kameňa alebo dlaždíc. Obloženie nielen zatraktívňuje sporák, ale aj zefektívňuje jeho tepelnú ochranu. Pôsobivá je len hmotnosť výrobku.

Náš výber 14 najlepších výrobcov saunových varičov. Výrobky týchto značiek boli úspešne testované v kúpeľoch Slovenskách spotrebiteľov a získali od nich pozitívnu spätnú väzbu.

14 najlepších spoločností na varenie vo vani

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Najlepšie značky elektrických saunových varičov1Harvia5.0
2Sawo4.9
3Helo4.8
Najlepšie spoločnosti liatinových saunových varičov1Gefest5.0
2Ermak4.9
3Vezuv4.8
4Atmosféra4.7
5Etna4.6
6NMC4.5
Najlepšie spoločnosti vyrábajúce oceľové saunové variče1

eko

5.0
2Thermofor4.9
3Teplodar4.8
4Karina4.7
5Varvara4.6

Najlepšie spoločnosti vyrábajúce elektrické saunové variče

elektrické variče sú šetrné k životnému prostrediu, bezpečné proti ohňu a ľahko sa používajú. Nepotrebujú drevo ani plynové rozvody. Vykurovacie teleso sauny sa dá zapnúť aj na diaľku, aby sa sauna predhriala. V našom prehľade boli tri firmy, ktoré vyrábajú vysokokvalitné moderné sporáky, pracujúce na elektrinu.

Harvia

Hodnotenie: 5.0

Harvia

Fínsko má najväčší počet sáun. Nie je prekvapením, že náš prehľad vedie spoločnosť Harvia so škandinávskymi koreňmi. Oficiálne je to spoločnosť od roku 1950, hoci jej zakladateľ Tapani Harvia si uvedomil svoje poslanie už o niekoľko rokov skôr. Značka je v súčasnosti medzinárodne uznávaným výrobcom produktov a zariadení pre sauny, sauny a kúpele. Najväčšie výrobné závody sa nachádzajú vo Fínsku, Rusku, Číne a Estónsku. Odborníci považujú za hlavné výhody sporákov Harvia nákladovú efektívnosť, šetrný ohrev, vysokú kvalitu a štýlový dizajn. Vďaka inteligentnej cenovej politike počet spotrebiteľov v našej krajine neustále rastie. Jednou z najobľúbenejších sérií je dnes Ci

 • ndro. Vytvára správne množstvo pary. Tento sortiment ponúka modely s rôznymi výkonmi a niektoré z nich sú vybavené diaľkovým ovládaním na jednoduché používanie.

  Domáci používatelia chvália fínske sporáky pre ich atraktívny vzhľad, kompaktný dizajn, rýchly ohrev a jednoduché pripojenie.

  Sawo

  Hodnotenie: 4.9

  Sawo

  Medzinárodná spoločnosť Sawo má aj fínske korene. Bola založená len nedávno (1994), ale rýchlo sa rozvíja a aktívne propaguje svoje výrobky na európskom trhu. Odborníci si všímajú moderný prístup výrobcu. Značka je držiteľom certifikátov ISO 9001 a ISO 14001 a bola jednou z prvých spoločností, ktoré zaviedli výrobu v ázijských krajinách. Značka ešte nie je v Rusku dobre známa, čo umožňuje kúpiť výrobky za nižšiu cenu. Jedna séria však už zaujala domácich používateľov sauny – kompaktný model Mini. K dispozícii sú modely s 2,3 kW vykurovacím telesom…S výkonom 3,6 kW dokáže naplniť malé miestnosti parou. Výrobca je strieborným víťazom nášho oceneného radu parných ohrievačov.

  Ruskí používatelia sú spokojní s európskou kvalitou, oceľovým plášťom odolným voči korózii a prijateľnými cenami. Len sporáky Sawo nie sú dostupné vo všetkých regiónoch krajiny.

  Helo

  Hodnotenie: 4.8

  Helo

  Fínska spoločnosť Helo uzatvára trojicu najväčších výrobcov sporákov do kúpeľa. Spoločnosť začala svoju činnosť v roku 1919, keď mala iný názov (Karjalan Sähkö Oy). Prvý prototyp elektrickej rúry vznikol v roku 1949 a sériová výroba elektrických rúr sa začala v roku 1952. Odvtedy inžinieri spoločnosti Helo neúnavne vymýšľajú nové konštrukcie, aby maximalizovali pohodlie používateľov. Saunatonttu ocenili odborníci; spája vysoký výkon a bezpečnosť, nízku spotrebu energie a veľmi jemnú paru. Jedinou nevýhodou tohto produktu je vysoká cena. Ale v katalógu výrobcu si môžete vybrať celkom efektívne možnosti rozpočtu. Okrem zariadení spoločnosť vyrába aj veľké množstvo komponentov pre sporáky.

  Súdiac podľa recenzií, sporáky Helo našli svojich fanúšikov v Rusku. Majitelia si pochvaľujú zariadenie pre jeho jednoduché používanie, krásny dizajn a rozmanitosť modelov. Ale nie všetky modely sú pevne zvarené, niekedy sú tam ostré hrany.

  Najlepšie spoločnosti vyrábajúce liatinové kachle do vane

  Jedným z najlepších materiálov pre kotly a sporáky je liatina. Má vysokú tepelnú kapacitu a dlho udržiava teplo v parnej miestnosti. Materiál vykazuje slušnú trvanlivosť a odolnosť voči korózii. Pozornosť odborníkov upútalo 6 liatinových saunových varičov.

  Gefest

  Hodnotenie: 5.0

  Gefest

  Unikátne liatinové sporáky do kúpeľa vyrába ruská spoločnosť „Techno Lit“. Celú zbierku patentov zaviedli špecialisti spoločnosti počas vývoja radu sporákov pod značkou Gefest (GFS). Prvý model z tejto série sa začal predávať v roku 2012 a bol určený pre parnú miestnosť s objemom 40 metrov kubických. Nový výrobok sa stretol s pozitívnym ohlasom u Slovenskách majiteľov kúpeľov a inšpirovaní jeho úspechom navrhli dizajnéri ďalších šesť modelov s rôznou kapacitou (15…100 metrov kubických. ). O rok neskôr sa už predávali v rôznych regiónoch krajiny. Odborníci ocenili rozsiahlu predajnú sieť spoločnosti (200 predajcov v Rusku); od roku 2017 sa sporáky vyvážajú do európskych krajín. Jednou zo špecialít značky je použitie žiaruvzdorného skla vo dverách, ktoré vám umožní vychutnať si živý oheň. Značka je víťazom vo svojej kategórii.

  Používateľom lichotí premyslená konštrukcia, kvalitná liatina a krásne obloženie. Niektorí majitelia by uvítali väčšie ohnisko.

  Ermak

  Hodnotenie: 4.9

  Yermak

  Ruská spoločnosť Ermak vyrába saunové variče od roku 1997. Spočiatku spoločnosť vyrábala hlavný sortiment dielov a montáž vykonávala v Kirove. Vzájomne výhodná spolupráca so závodom na výrobu plynových prístrojov v Uljanovsku sa začala v roku 2005. Preto sa ponuka rúr rozšírila o plynové modely a modely na drevo. Odborníci upozorňujú na snahu spoločnosti vyvíjať inovatívne produkty. Zmluva s technickou univerzitou a dizajnérskymi spoločnosťami, aby boli prvé na trhu. V roku 2009 výrobca predstavil nový rad sporákov Stoker. Spoločnosť má 5 patentov na vynálezy. Značka dostáva v našej recenzii striebornú stránku.

  Sporáky na drevo Ermak 16 Premium a Ermak 16 Standard sa môžu pochváliť vynikajúcimi spotrebiteľskými hodnoteniami. Ponúkajú optimálnu kombináciu ceny a kvality, úspornú spotrebu paliva, odolnosť a dlhú životnosť. Niektorí majitelia sa nemôžu nabažiť objemu pece.

  Vezuv

  Hodnotenie: 4.8

  Vezuv

  Široký sortiment liatinových sporákov do vane ponúka domáci výrobca Vesuvius. Všetky sa vyrábajú v závode v regióne Tula. V katalógu je viac ako 1 100 produktov. Spoločnosť každoročne zvyšuje objem výroby o 25-30 %. Veľká pozornosť sa venuje rozvoju siete predajcov s viac ako 50 predajňami v celej krajine. Sporák si môžete vybrať takmer pre každú parnú miestnosť, od útulnej miestnosti s objemom 6 metrov kubických. M, zakončená parnou miestnosťou pre viac osôb (400 m3). Odborníci si všímajú štýlový dizajn pecí, dvere nádherne vyzerajú kované dekorácie, pre fanúšikov meditácie pri živom ohni sú ponúkané modely s panoramatickým žiaruvzdorným sklom.

  Po analýze recenzií v runet, naznačuje záver o veľkom počte ventilátorov v vaňových sporákov Vesuvius. Používatelia sú nadšení kompaktnými rozmermi a vysokou kvalitou konštrukcie, priestrannosťou saunového kúrenia a prijateľnou cenou. Nevýhodou je rýchle vychladnutie variča po spálení dreva.

  Atmosféra

  Hodnotenie: 4.7

  Atmosféra

  Inovatívnym vývojom zamestnancov spoločnosti ProMetal bol rad liatinových sporákov Atmosphere. Na výrobu tejto série musel výrobca zvládnuť technológiu presného odlievania železa ChX-1. Vývojári vyrobili vnútorný priestor sporáka z nehrdzavejúcej ocele AISI439 a doplnili ho parnou pištoľou. V ponuke sú liatinové sporáky, ktoré dokážu vykurovať parné miestnosti s objemom od 12 do 32 m3. . Odborníci vyzdvihli také výhody pecí Atmosphere, ako je vysoký stupeň stability a bezpečnosti, priestranná pec, univerzálny záves dverí, žiaruvzdorné sklo (4 mm) so samočistiacim systémom. Pece majú výrazný vzhľad vďaka nemeckej farbe. Výrobca poskytuje na svoje výrobky 3-ročnú záruku.

  Na tematických fórach majitelia poukazujú na výhody varičov Atmosphere, ako je originálny dizajn s odnímateľným saunovým ohrievačom, štýlový dizajn a prijateľná cena. Nevýhodou je vysoká teplota lamiel na stenách a riziko popálenia pri neopatrnej manipulácii.

  Etna

  Hodnotenie: 4.6

  Etna

  Etna je mladým, ale ambicióznym hráčom na trhu s vykurovacími zariadeniami do sauny. Od uvedenia prvého saunového sporáka na trh uplynulo len o niečo viac ako 5 rokov. Stal sa vážnym konkurentom drahých modelov z liatiny. Počas všetkých týchto rokov sa výrobca snaží udržať vysokú kvalitu výroby zariadení a neustále ponúka prijateľné ceny. Tajomstvo úspechu spočíva podľa odborníkov v princípe štrukturálnej pevnosti. Čím vyššia je tepelná záťaž, tým hrubšie sú steny sporáka. Vďaka tomu sa môžu minimalizovať výrobné náklady a hmotnosť výrobku sa môže znížiť na minimum. Katalóg výrobcu sa skladá z troch častí, z ktorých každá sa odvíja od vykurovaného objemu sauny (do 14, 18, 24 m3). ). K dispozícii sú cenovo dostupné modely, ako aj luxusné analógie s panoramatickými dverami.

  Domáci zákazníci poukazujú na výhody sporákov Etna, ako je ľahké nakladanie, ľahká para, nízka hmotnosť a nízke ceny. Medzi nevýhody, ktoré uvádzajú, patrí nízka účinnosť.

  NMC

  Hodnotenie: 4.5

  NMC

  Na konci rebríčka 6 najlepších výrobcov liatinových sporákov do kúpeľa je spoločnosť Novosibirsk Metalworking Company. Špecializuje sa na výrobu vykurovacích zariadení, dodáva kotly, sporáky, komíny a ich príslušenstvo. Spoločnosť prijíma individuálne objednávky, pričom dodržiava určité výrobné termíny. V katalógu NMC nájdete saunové variče rôznych výkonov, s kovaným dizajnom a panoramatickými dverami. Séria liatinových vaňových sporákov sa nazýva Siberia. Rozsah použitia – parné miestnosti s objemom 18-32 m3. . Spoločnosť má zbierku patentov, certifikátov a ocenení, čo svedčí o inovatívnom prístupe k vývoju produktov a kvalitnom remeselnom spracovaní.

  V recenziách domáci spotrebitelia chvália sibírske sporáky pre ich kompaktnosť, estetický vzhľad, rozumnú cenu a širokú škálu modelov. Niektorí majitelia považujú pec za trochu malú a niektorí používatelia majú voľnú zásuvku na popol.

  Najlepšie značky oceľových saunových varičov

  Univerzálnym materiálom na výrobu varičov na rôzne druhy energie je oceľ. Takéto modely sú síce horšie ako ich liatinové náprotivky z hľadiska odolnosti, ale vyhrávajú z hľadiska nákladov a hmotnosti. Použitie nehrdzavejúcej ocele nielenže zvyšuje odolnosť voči korózii, ale zároveň dodáva zariadeniu pece krásny vzhľad. Nasledujúce modely získali od odborníkov a používateľov vysoké hodnotenia.

  eko

  Hodnotenie: 5.0

  Peko

  Estónske saunové variče Peko boli uvedené na svetový trh v roku 2015. Je to výsledok dlhoročnej spolupráce estónskych a Slovenskách odborníkov v oblasti navrhovania, inštalácie a uvádzania saunových zariadení do prevádzky. Od roku 2017 sa výrobky tejto značky predávajú aj v Rusku. Odborníci si všímajú širokú škálu dizajnov a farieb, výrobca ponúka modely s klasickým chrómovým telom a farebné analógie. V katalógu nájdete oceľové sporáky pre malé miestnosti (3 m3) a malé miestnosti (10 m3), ktoré si môžete objednať v NKMK. Parné miestnosti (20 m3) a priestranné izby (20 m3). ). Výrobca dbá na kvalitu svojich výrobkov a uplatňuje veľmi priaznivú cenovú politiku. Originálny dizajn, vynikajúci záručný a pozáručný servis pomohli značke zvíťaziť vo svojej kategórii.

  Domáci spotrebitelia sú spokojní s krásnym dizajnom, širokým sortimentom, vysokou kvalitou montáže a demokratickou cenou.

  Thermofor

  Hodnotenie: 4.9

  Thermofor

  Široký sortiment vykurovacích zariadení vyrába spoločnosť Thermofor z Novosibirska. Názov značky v preklade z gréčtiny znamená „nesúci teplo“. Spoločnosť vyrába sporáky, krby, kotly, nádrže, komíny a mnohé ďalšie súvisiace produkty od roku 2003. K dnešnému dňu sa výrobca vybavil moderným zariadením, zvládol pokročilé technológie, vyvinul vlastné návrhy. Odborníci venovali pozornosť pôvodnej sérii hrubostenných parných varičov. Ich vzhľad pripomína prednú časť železničnej lokomotívy. K dispozícii sú modely pre parné miestnosti s objemom do 14, 18 a 26 metrov kubických. . Najkompaktnejšie saunové variče boli výrobky Kolibri z nehrdzavejúcej ocele. Vyznačujú sa dostupnou cenou a rozmanitým dizajnom. Rozsah použitia Kolibri – parné miestnosti s objemom do 9 metrov kubických. . Značka dostáva v našej recenzii striebornú stránku.

  Ruskí používatelia si obľúbili kompaktnosť a úspornosť varičov Termofor, rýchlo sa zohrievajú a udržiavajú teplo pre obsluhu kúpeľa po dlhú dobu. Nevýhodou je podľa nich vysoké zahrievanie stien sporáka.

  Teplodar

  Hodnotenie: 4.8

  Teplodar

  Ruská spoločnosť Teplodar bola založená v roku 1997. Jej zakladateľ Jury Levchuk má ambiciózny cieľ – stať sa najlepším výrobcom kachlí v krajine. Za 25 rokov svojej činnosti sa výrobca vybavil modernými obrábacími strojmi a vyvinul a vyrobil niekoľko populárnych vaňových varičov. Odborníci ocenili diplom v súťaži „100 najlepších tovarov Ruska“ pre sporáky Bylina a Sahara. V katalógu nájde kupujúci model, ktorý vyhovuje veľkosti parnej miestnosti, typu paliva, konštrukcii, materiálu, dizajnu. Pre rýchle vyhľadávanie na oficiálnej stránke existuje možnosť výberu sporáka podľa atribútov. Ceny výrobkov Teplodar tiež vyzerajú veľmi atraktívne. Značka sa umiestnila na treťom mieste na stupňoch víťazov.

  Fanúšikovia kúpeľa v našej krajine si všímajú stabilnú kvalitu výroby, vynikajúci servis, rozsiahlu distribučnú sieť. Bohužiaľ, niektorí používatelia začali po niekoľkých popáleninách odlupovať farbu.

  Karina

  Hodnotenie: 4.7

  Karina

  Spoločnosť Teplomarket pôsobí na Slovenskom trhu so sporákovými zariadeniami od roku 1997. Špecializuje sa na výrobu elektrických ohrievačov, ktoré spájajú bezpečnosť, elegantný dizajn, kvalitnú konštrukciu a prijateľnú cenu. Kúpeľňové variče sa predávajú pod značkou Karina. Na karosériu a niektoré ďalšie dôležité časti sa používa nehrdzavejúca oceľ. Odborníci si obľúbili sériu valcových saunových varičov Karina Forta. Modely sa od konkurencie odlišujú nielen tvarom. Výrobca vynašiel originálnu vonkajšiu povrchovú úpravu z prírodného kameňa talcochloritu. Je potrebné poznamenať, a veľký objem záložky kameňov (od 90 do 120 kg). Kompaktné rozmery modelu a jednoduchá regulácia nasýtenia parou by sa mali považovať za výhodu.

  Zatiaľ čo v runet niekoľko recenzií vaňových sporákov Karina. Jedným z dôvodov je pomerne vysoká cena modelov. Variče vyzerajú pekne, v saune sa rýchlo zahrievajú a veľmi dobre odolávajú vlhkému prostrediu.

  Varvara

  Hodnotenie: 4.6

  Varvara

  Tverská spoločnosť „Dero a K“ vyrába parné variče už viac ako 10 rokov. Osvedčené oceľové modely pod značkou Varvara. Odborníci identifikovali niekoľko výhod značky. Spoločnosť treba pochváliť predovšetkým za jej širokú ponuku produktov. V ponuke sú kompaktné variče pre malé domáce parné miestnosti (séria Mini), ako aj prémiový rad varičov Skazka s panoramatickým sklom a talochloritovým obkladom. Ďalšou výhodou je stála práca s klientmi na individuálnych zákazkách. Vysoká odolnosť je dosiahnutá použitím hrubého kovu (6 mm) a nádrž na vodu je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. K výhodám vaňových sporákov Varvara treba pripočítať úspornosť a účinnosť (rýchly ohrev).

  V recenziách domáci používatelia chvália vaňové sporáky Varvara za kompaktnosť, pôsobivý dizajn, odnímateľnú zásuvku na popol. Niektorým používateľom nestačí sada parnej pištole.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: